Ruime winst Terneuzense Boys I I Modderpoel in RES Trofee Bedrijfsvolleybal in Hulst van start Bekerstrijd opent zaalvoetbalseizoen Clinge heeft geen kind aan Sluiskil '■rfcW Korfbalploegen lijden louter nederlagen Bruse Boys vergeet Zeeuws-Vlaamse fouten af te straffen Ralph Schaalje tweemaal tiende WÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊIÊIÊÊÊÊÊM Docters wint verspringen in j'eugdinterland uitslagen i-"" c WËb agenda Leerlingen De Wingerd grossieren in medailles Zeges Spui en Zaamslag door Wim de Vos TERNEUZEN - Terneuzense Boys kende een wisselvallige voorbereidingsperiode. Goede wedstrijden werden afgewis seld met uiterst tegenvallende optredens. Die wisselvalligheid tekende zich zaterdag ook af in de competitie-opening tegen Bruse Boys, waarin de Terneu- zenaren hun tegenstanders soms met fraai voetbal van de mat speelden. Maar er waren ook momenten dat er vooral in verdedigend op zicht behoorlijk geklungeld werd. Desondanks was over de gehele wedstrijd gerekend Bru se Boys geen echte tegenstander voor de Zeeuws-Vlamingen, die met 6-2 nog niet eens geflat teerd de eerste punten wisten te pakken in de tweede klasse. „Zie zo, die staat", verzuchtte Terneuzense Boys-trainer Eddy van der Hooft na de wedstrijd. De oefenmeester had toch wel tegen de confrontatie met Bruse Boys opgekeken, maar die vrees bleek volledig onnodig te zijn. Bruse Boys lijkt het verlies van de trefzekere spits Peter Wil- lemse (vorig seizoen nog goed voor ruim twintig doelpunten) vooralsnog niet te kunnen op vangen. De formatie van trainer Ronald van Oeveren speelde vrij mat en kon geen echte kansen creëren. Elan De mogelijkheden die Bruse Boys kreeg, kwamen er vooral door het soms vrij zwakke in grijpen van de Terneuzense de fensie. „Ik denk dat het vooral komt door het jeugdige elan van de ploeg. We missen ten opzich te van vorig seizoen natuurlijk VLISSINGEN - Nieuweling Ralph Schaalje uit Axel is afge lopen weekeinde twee keer tien de geworden in een Belgische wielerkoei's. Zaterdag deed hij mee aan een wielerwedstrijd in Sint Gillis Waas, waar 36 ren ners van start gingen Gisteren kwam hij in actie in Machelen, waar 38 vertrekkers waren. behoorlijk wat routine, maar dat Bruse Boys tegenviel wil ik nog niet zeggen. Het is mis schien wel onze verdienste geweest dat ze niet konden im poneren. Pas over enkele wed strijden zullen we zien wat de waarde van deze uitslag is", stelde Van der Hooft. Uiteraard had de oefenmeester gelijk dat er met name achterin ervaring verloren is gegaan. Jack Scheele is gestopt en Jaap Pijpelink overgestapt naar Zaamslag. Daar staat tegenover de komst van Gerard Maas, die als laatste man leiding moet gaan geven aan de defensie maar zeker nog in die rol moet groeien. Het verlies van Peter Willemse bij Bruse Boys lijkt evenmin goed te zijn opgevangen. Zater dag waren Jacob van den Berge en Eric Bleiji de meest vooruit geschoven spitsen maar zij kon den slechts sporadisch gevaar lijk worden. Er waren nog maar vijf minuten te spelen toen Bru se Boys voor de eerste maal echt gevaarlijk was. Een afstands schot van Theunis van den Ber ge ging rakelings naast. Op dat moment had de thuis club al een 2-0-voorsprong dankzij doelpunten van Peter Hamelink en Tim Louwiesse, die er beiden kwamen na over de vleugels opgezette aanvallen. Na die 2-0 schoot de gemak zucht in de Terneuzense ploeg en kon Bruse Boys meer aan de bal komen. Van de fouten die toen bij de thuisclub werden ge maakt werd er slechts één afge straft door Eric Bleiji. Omdat doelman Ronald Gort een foutloze wedstrijd keepte bleef het vooralsnog bij die ene Bruse treffer. Kort na het begin van de tweede helft beslisten Peter Hamelink en Mario de Fouw de wedstrijd in het voor deel van de Terneuzenaren. Dat het daarna nog 6-2 werd door twee treffers van Robbie Jonk man en één van Jacob van den Berge was nog slechts van be lang voor de statistieken. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Je roen van de Broeke, Gerard Maas, Sjoerd Rijnhout (62. Joey Visser), Jordi Goossen; Mario de Fouw, Ay- han Atmaca, Jordi van Bunderen (70. Jan-Kees van Buren); Peter Ha melink (65. Marco Faassen), Robbie Jonkman, Tim Louwiesse. «Kv Jordy van Bunderen van Terneuzense Boys (midden) probeert Bruse Boys-doelman Jacob Muller te passeren. foto Charles Strijd door Jan Roovers TERNEUZEN - Met drie nederlagen in thuiswedstrijden konden de Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen zaterdag de veld- competitie niet slechter starten. BKC ver loor nipt van Atlas (11-12), Luctor kwam te gen Argento niet verder dan 5-11 en Zaamslag leverde de punten in bij Reeu- wijk: 8-13. BKC-Atlas 11-12: Tot ver in de tweede helft zag het ernaar uit dat BKC voor de overwin ning ging. Zowel aanvallend als verdedi gend stak het goed in elkaar. Het leidde tot een 6-4-stand bij de rust en zelfs tot 9-5 na een goed vervolg. Daarna ging het mis: het tempo werd minder en het spel zakte in. Hoewel Atlas ook in die mindere fase weinig scoringskansen kreeg, gebruikten de bezoe kers die wel en sloten bij 10-10 aan. Met de Atlas-vrouwen in een hoofdrol kwam 10-12 op het scorebord. In de slotminuten kwam BKC niet verder dan 11-12. „Maar ik ben te vreden over het spel van de ploeg", aldus coach Mare Kolijn. Scores BKC: Michiel Roest, Martin Scherbeijn 3. Jan Roest 2, Ilse de Zeeuw, Lilian van de Lijke, Edwin Verplanke 1. Luctor-Argento 5-11: Met een bijna totaal andere ploeg dan vorig seizoen (zeven spe lers uit de selectie zijn om diverse redenen gestopt) kon Luctor in de eerste helft nog aardig bijblijven. „Maar met zoveel nieuwe mensen is het de eerste wedstrijden natuur lijk zoeken naar de goede vaksamenstelling en mag je ook niet verwachten dat de combi naties soepel lopen", voerde Peter Durink geldige excuses aan voor de aarzelingen en misverstanden. Argento bleek wel over een ingespeeld en schietgraag achttal te be schikken. Dat kwam er overigens pas na de rust uit toen de score van 5-7 van 5-11 werd getild. Luctor scoorde in de tweede helft niet, ook niet uit een paar strafworpen. Pluspunt: de ploeg in opbouw lijkt toekomst te hebben. Scores Luctor: Wilco Durink, Peter Durink, Eve lien van der Dool, Ferry de Wael, Petra Geene 1 Zaamslag-Reeuwijk 8-13: Een goede wed strijd van Zaamslag dat veel inzet toonde, zich meer kansen schiep dan de tegenstan der, maar ze niet benutte. Dat is in het kort de karakteristiek van een Zaamslag-ploeg die in een gelijkopgaand duel verzuimde om de eerste winst binnen te halenMogelij khe- den daartoe waren er meer dan genoeg, maar aanvallend stond de ploeg niet scherp. Tot 7-8 bleef het een gok wie als winnaar van het veld zou stappen. Het werd Reeu- wijk, dat in de slotminuten nog een demar rage plaatste. Na 7-10 miste Zaamslag de kracht om dat nog recht te trekken. Scores Zaamslag: Pieter Hamelink 3, Ernst de Putter 2. Inge van Zuidam, Marcel van Zuidarn en Frans Verpoorte 1 door Eddy van der Hooft HULST - Na een rustperiode van ruim vier maanden gaat morgen (dinsdag) de bedrijfs- volleybalcompetitie in Hulst weer van start. De vrouwen teams vanTence, Total de Beule, Van Waterschoot, WC Rhodos, De Fikser en Cerestar Benelux gaan om 8 uur als eerste van start. Veel veranderd in vergelijking met vorig jaar is er niet. Zoals dat al lang het geval is, domine ren in Hulst vooral de vrouwen. Het aantal vrouwenteams be draagt ook dit seizoen weer 23, waar het aantal mannenteams beperkt blijft tot twaalf. Een wijziging is wel doorgevoerd in de indeling bij de vrouwen. Waar vorig jaar in twee klassen gestreden werd, is dit seizoen gekozen,voor drie klassen: twee klassen met acht teams en één klasse met zeven teams. De twaalf mannenteams zijn over twee klassen verdeeld. Bij de vrouwen konden drie nieuwkomers verwelkomd wor den: Verhulst Woninginrich ting, Adviesbureau Haulez en De Bruijn, die de plaatsen inge nomen hebben van WC Rhodos 2, Jong Morres 3 en Foto van Damme. Nieuw bij de mannen zijn Commit Arbo en RCS 2. Zij komen in de plaats van De Ster- re en Jong Morres. Het seizoen duurt dit jaar tot 3 mei en zoals elk jaar worden de wedstrijden weer op dinsdag en donderdagavond afgewerkt. Een aantal avonden is als van ouds gereserveerd voor de be kercompetitie. waar dinsdag 3 oktober een begin mee wordt gemaakt. Indeling. Eerste klasse vrouwen: Zaman Sport, Van Waterschoot, De Fikser, Verhuist, Ferket en de Maat, Cerestar Benelux, WC Rhodos, Voorwaarts Tweede klasse vrou wen: CVC, SC Morres 1, Adviesbu reau Haulez, Van Wesemael, SC Morres 2, Jong Morres 1Eurogroen, Wentzler Pauwels. Derde klasse vrouwen: De Bruijn, De Sterre, Ten- ce, SC Morres 3, Jong Morres 2, Total de Beule, 't Hoeksken. Eerste klasse mannen: RCS 1, Start Smash 2000, Luctor Banden 1, CVC Doolaege, Commit Arbo, RCS 2. Tweede klasse mannen: Brandax, Rijk bv. De Trou badour, Luctor Banden 2, ABN/Amro en Ambulo. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De zaalvoet balcompetitie in Terneuzen gaat vanavond (maandag) van start met de eerste ronde van de bekercompetitie. Volgende week woensdag (13 september) worden de eerste wedstrijden voor de reguliere competitie ge speeld. Het zaalvoetbalrayon Terneu zen kent al jaren een terugloop in het aantal deelnemende teams en daarop wordt dit jaar geen uitzondering gemaakt. Konden in de hoogtijdagen van het zaalvoetbal dertig teams of meer geteld worden, dit jaar zijn er daarvan nog slechts zestien over. Dat zijn er drie minder dan vorig seizoen, toen de negentien teams nog over twee klassen verdeeld waren. In vergelijking met vorig jaar keren Borussia Terneuzen en Kaya Turquoise niet terug. Van Strien, de kampioen van de der de klasse, heeft zich als vanzelf sprekend bij de regio aange meld. De zestien overblijvende teams zijn alle in één klasse on dergebracht om niet telkens met dezelfde tegenstander te wor den geconfronteerd. Die zestien teams werken eerst een halve competitie af en worden vervol gens in twee poules onderge bracht. De eerste acht strijden om het kampioenschap, de laat ste acht om de plaatsen negen tot en met zestien. De bekercompetitie wordt dit seizoen afgewerkt volgens het aloude knock-out-systeem. Dow 3 en Smit Sportprijzen bij ten vanavond om half 7 het spits af. De winnaar van dat duel komt aanstaande woensdag in de tweede ronde alweer uit te gen de winnaar van de wedstrijd tussen Marmara en Schipper Adhanco. door Wim de Vos SLUISKIL - In de aanloop naar de nieuwe competitie gaven de broertjes Dominique en Dimitri Verlinde aan dat het maar eens gedaan moest zijn met degrada tievoetbal voor Sluiskil. Af gaande op het openingsduel van gisteren, uit tegen Clinge, mag echter gevreesd worden dat het opnieuw een moeizaam seizoen zal worden voor Sluiskil. Tegen de nieuwkomer in de vierde klasse, Clinge, kon Sluiskil geen enkel moment im poneren. Clinge was gedurende de gehele wedstrijd heer en meester. Sluiskil mocht doel man Tonnie van der Veen dank baar wezen dat die in een goede vorm verkeerde. Het werd uit eindelijk allerminst geflatteerd 3-0 voor Clinge. Ntuurl ijk beseft het trainersduo Boudewijn van Craenenbroeck en Patrick de Wilde ook dat het na één optreden moeilijk is om deze zege op zijn juiste waarde te schatten, maar feit is wel dat Clinge gisteren vooral voetbal lend veel meer in de mars had dan Sluiskil. De opbouw was veel beter verzorgd dan bij Sluiskil en ook de combinaties liepen veel vlotter dan bij de te genstander, waar trainer Arno Zwegers min of meer noodge dwongen als laatste man fun geerde. Excuus Dat gold niet echt als een ex cuus, want ook Clinge kende be hoorlijk wat personele proble men. Zo miste de ploeg Dennis de BlockRuben van Eetveldt en Martin Leegwater wegens bles sures. Desondanks speelde Clinge verzorgd voetbal met een opbouw die steeds achterin be gon, waarbij met name voor stopper Stefan de Wert regel matig inschoof waardoor hij telkens als extra aanspeelpunt op het middenveld fungeerde. Sluiskil had op dat compacte spel van de Clingenaren geen antwoord en zag de ene na de andere gevaarlijke aanval op het doel van Tonnie van dei- Veen afkomen. Dankzij Van der Veen kon Sluiskil nog vrij lang de nul vasthouden. Zo bleef de doel man sterk overeind bij inzetten van Marco van Vlierberge, Jan de Visser en Pascal Delforge. Het was voor Van der Veen dan ook erg zuur dat juist door het ene foutje dat hij maakte Clinge op 1-0 kwam. Bij een diepe bal verzuimde hij voldoende in te grijpem waardoor Peter Dru- mont de bal in het lege doel kon schuiven. Na die treffer gingen de kopjes bij Sluiskil hangen. Dat had tot gevolg dat amper twee minuten later Clinge de voorsprong al verdubbelde. Pascal Delforge nam een vrije trap erg snel waardoor de gehele Sluiskil-de fensie verrast werd en Johnny Jacobse voor 2-0 kon zorgen. Ruim voor het einde van de eer ste helft was de wedstrijd ge speeld. Corner Sluiskil kwam nog wel enkele malen voor het doel van Sieg fried van de Berg (waarbij Di mitri Verlinde nog een keer op de paal kopte), maar Clinge be sliste de wedstrijd halverwege de tweede helft definitief. Een corner van rechts werd door Marco van Vlierberge voor de voeten van Stefan de Wert ge kopt en die liet Van der Veen geen enkele kans: 3-0. Clinge: Siegfried van de Berg; Jan de Visser, Pascal de Block, Stefan de Wert, Michael de Block; Johnny Ja cobse (88. Jiirgen Ras), Edwin Mar tens. Peter Drumont, Frans Rokven (55. Walter van Tienen), Marco van Vlierberge, Pascal Delforge (78. Eef Coenen Sluiskil: Tonnie van der Veen; Ar thur Scheele (55. Barry du Puy), Ar no Zwegers, Koen van Leuven, Eric de Vries; Ivo van Damme, Danny de Vries (90. Remco Dane), Dimitri Ver- linde, Percy Verlinden; Dominique Verlinde, Ibrahim Helena OBERHAUSEN - Atlete Jisca Docters van Scheldesport uit Terneuzen heeft in de jeugdin- terland voor C-junioren tussen Westfalen en Nederland een uit stekende prestatie neergezet bij het verspringen. Docters won in Oberhausen het onderdeel met een sprong van 5 meter en 27 centimeter, een ver betering van haar persoonlijk record met vier centimeter. Doc ters werd opgesteld in de lan denploeg nadat ze vorig week in Amsterdam het verspringen op de C-spelen had gewonnen. De interland ging bij zowel de meisjes als de jongens verloren voor Nederland met slechts een puntje verschil. Biljarten .x- :,JfV Fi -■& - - v v- -. ftïLX' 'jiï i - ppi - S - - V Het Sniitsschorre-circuit in Axel veranderde binnen de kortste keren in een modderpoel. De deelnemers aan de 125ce (foto) kwamen haast niet vooruit. foto Charles Strijd Regen speelt motorcrosswedstrijd parten door Wim de Vos AXEL - De regen viel zaterdag met bakken tegelijk uit de he mel. De deelnemers aan de acht ste wedstrijd van de RES Trofee hadden de trainingen al achter de rug en waren zich aan het op maken voor de eerste manche toen de regen het Axelse Smits- schorre-circuit omtoverde in één grote modderpoel. Overleg tussen wedstrijdleider Jacq de Feijter en de crossers leidde er toe dat er toch gestart zou worden. Uiteindelijk kon den alle klassen één reeks rij den, maar daana moest De Feij ter besluiten om de tweede manche af te gelasten. „Het was al een moeilijke be sluit om toch van start te gaan. Tijdens de trainingen was het droog gebleven maar daarna begon het echt keihard te rege nen. De piloten wilden het toch allemaal proberen. Het leek toen nog te kunnen, maar tij dens de wedstrijden werd het circuit steeds drassiger en was het niet meer verantwoord om te rijden. Vandaar dat ik besloten heb om alle categorieën een reeks te laten rijden zodat ze toch niet voor niks gekomen wa ren", verduidelijkte Jacq de Feijter zijn besluit later. Voor de 80cc was het circuit ove rigens meteen al te zwaar. Daar om werd de race reeds na zeven minuten (normaal rijdt deze ca tegorie twaalf minuten) afge- vlagd. Dit had echter wel tot gevolg dat deze reeks niet meetelde voor het kampioenschap. „Om een manche mee te laten tellen moet minimaal tweederde zijn verre den. Dat is niet gebeurd. Daar om telt hij dus niet meemaar we hebben wel een dagklassement gemaakt." De Brabander Mi chael Kools reed op de eerste plaats toen de race werd afge- vlagd. Bij de licentiehouders was Peter Rottier uit Zuiddorpe de snelste van het minimale deelnemers veld; slechts zeven rijders gin gen hier van start. In de 125cc ging de overwinning opnieuw naar Michael van de Goor uit Vlissingen met Ron Bos uit Goes als derde. De Zeeuws-Vlamin gen Johan Schelleman uit Axel en Sander de Braai uit Zaamslag werden respectieve lijk vierde en vijfde. In de ge combineerde 250/500cc-klasse werd Peter de Booij derde en Coen van Hoeve vierde. Hulst. Derde klasse driebanden klein. Eindstand na zeven ronden: 1Willy van Limmen (NASA/Horemans) 10 punten, 0,432 moy, 4 hs; 2. Frank de Kort (De Kas tanje) 10 0,383 4: 3. Ad Ulijn (TMW) 9 0,370 5; 4. Willy de Boeij (DOA) 9 0,341 4; 5. Cindy de Vriend (Hof van Eede) 8 0,353 5, 6. Sjaak van de Bliek 6 0,296 4, 7. Cees Roose (NASA/Horemans) 4 0,323 4; 8. Aart Vasseur (TMW) 0 0,283 4. Motorsport Axel. 8e wedstrijd RES Trofee. Licentie houders: 1. Peter Rottier (Zuiddorpe), 2. Ronald Doens (Biervliet), 3. Piek Cruson (Breskens), 4. Aswin Vandamme (Zuid dorpe), 5. Alain van der Vloet (Hulst). Ve teranen: 1. Rudie Leijtens (Waspik), 2. Lieven Brackman (B), 3. Freddy Renders (B), 4. Dirk Geudens (B), 5. Hendrik Sch- autteden (B). 250/500cc: 1. Eric Peeters (B), 2. Bart Schildermans (B), 3. Peter de Booy (Kloosterzande), 4. Coen van Hoe ve (Axel), 5. Mark de Groot (Wouw). 125cc: 1. Michael van de Goor (Vlissin gen), 2. Tim Govaert (B), 3. Ron Bos (Goes), 4. Johan Schelleman (Axel), 5. Sander de Braai (Zaamslag). 80cc: 1. Mi chael Kools (Roosendaal), 2, Ramon Koole (Middelburg), 3. Nicky Huiszoon (Vlissingen), 4. Adriaan de Visser (Mid delburg), 5. Jeroen van Rijsselberghe (B). Algemeen klassement. Licentiehou ders: 1. Aswin Vandamme 541, 2 Peter Rottier 520, 3. Piek Cruson 504. Vetera nen: 1. Serge Put 688, 2. Dirk Geudens 544,3. Freddy Renders 531 250/500cc: 1. Eric Peeters 700, 2. Jos Kerstens 654, 3. Herman van de Bos 621. 125cc: 1. Mi chael van de Goor 689,2. Johan Schelle man 571,3. Rohald Vrijelinck548.80cc: 1. Jeroen van Rijsselberghe 607, 2. Django Vaal 522,3. Adriaan de Visser 501. —maandag Voetbal Eerste divisie: Den Bosch-TOP, Veen- dam-Cambuur, VW-Emmen, Eindho- ven-Dordrecht'90, FC Zwolle-Haarlem, ADO Den Haag-Excelsior, Heracles-Hel- mond Sport, Telstar-GA Eagles. MW- Volendam. van onze sportredactie BREDA - De Nederlandse sportbond voor mensen met een verstandelijke handicap (NSG) hield zaterdag in Breda een sportevenement voor verstan delijk gehandicapten uit Zee land en Brabant. Onder de naam 'Special Olympics Nederland' werden verschillende sporten afgewerkt, waaronder korfbal, badminton, voetbal, zwemmen en atletiek. De Wingerd uit Terneuzen, een school voor Voortgezet Onder wijs aan Zeer Moeilijk Lerende Kinderen (VSO-ZMLK), had als enige Zeeuwse school sporters naar Breda laten afreizen. De 22 Zeeuws-Vlamingen behaalden een aantal mooie overwinnin gen. Het voetbalteam, waarvan een belangrijk deel ook actief is in het G-elftal van Terneuzense Boys, kon de weerstand van de Brabantse ploegen niet aan. Het team werd laatste. Daartegenover stond het succes van de zwemploeg. Zij gingen met maar liefst vier gouden, zes zilveren en drie bronzen plak ken naar huis. Bovendien greep de eerste estafetteploeg zilver op de vrije slag. Nathalie Wijse- velde (2x), Tommy van Gijsel en Jessica Bos wonnen goud. Zil ver was er voor Tommy van Gij sel, Marijke van Houte en Sas- kia Dobbelaar, Jessica Bos en Marijke van Houte en Ruben Wulfraet. Louis Kerckhaert, Ruben Wulfraet en Peter Jahn veroverden brons. Ook de badmintonafvaardiging mocht niet klagen over hun suc ces. Eva Broeckaart behaalde brons en Saskia Hopmans ver overde zelfs naar goud. Als eni ge Terneuzense atletiekdeel- neemster behaalde Marianne Verdonk twee gouden plakken en één zilveren medaille. door Wim Broekhoven VLISSINGEN - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal versloeg Spui Hoedekenskerke met 4-0. De Zeeuws-Vlaamse derby tussen Zaamslag en Cad- zand werd met 2-1 gewonnen door de thuisploeg. Spui-IIoedekenskcrke 4-0: De winst ging simpel naar Spuidie bij rust al met 3-0 leidden door goals van Martin Kalisvaart, Patrik Boogaart en Alex Meyer. Een benutte strafschop van die zelfde Meyer na de rust bete kende 4-0. Zaamslag-Cadzand 2-1: De eer ste echte kans voor de bezoekers leverde na een uur ook meteen 0-1 op door Patrick Vercoute- ren. De thuisploeg kwam hal verwege de tweede helft binnen vijf minuten wel op 2-1 door doelpunten van Erik Tissink en Arjan Oostdijk, maar echt te vreden waren ze gezien het ver toonde spel en de gemiste kan sen toch niet bij Zaamslag. vorig seizoen nog derdeklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 40