Breskens buigt diep op eigen veld Sombere dag in vrouwenvoetbal Arbiter kan ook biljarten Binnenbrandjes in Hontenisse PZC Aardenburg op pijnbank in Axel Michael Boedhoe schiet Vlissingen naar zege op RCS sport maandag 4 september 2000 z 19 Robbie de Muynck: collectief gefaald tegen Patrijzen Wisselend succes A-junioren Ruime zege Terneuzen BI Terneuzen Cl wint, HVV verliest Asprilla weer in opspraak Besuijen snelste Zeeuw Olympisch probleem voor millennium-baby's door Aector Dooms BRESKENS - De eerste kennis making van Breskens met de derde klasse is op een regelrech te teleurstelling uitgelopen. De Zeeuws-Vlamingen waren in de thuiswedstrijd tegen Patrijzen op alle fronten afgetroefd en verloren dikverdiend met 4-0. De cijfers waren zelfs nog mild: Breskens bleef een grotere af gang bespaard. Breskens-doelman Roy den Dunnen voorkwam erger, maar de ploeg uit 's Heerenhoek sprong ook slordig met de kan sen om. „Het enige smetje", vond Patrijzen-trainer Kees van der Sluis. „Ik ben over het spel zeer tevreden. Alleen de af werking moet nog beter." De Patrijzen-trainer had een gedreven tegenstander ver wacht. „Ik heb mijn spelers erop gewezen dat Breskens scherp zou staan. Zij zijn kampioen ge worden en dat willen ze op eigen veld graag laten zien. Dat heb ben mijn spelers goed in de oren geknoopt." Robbie de Muynck berustte in de nederlaag. Het optimisme in het Breskens-kamp was aange wakkerd door een sterk optre den in de bekerduels tegen Ter- neuzense Boys en Terneuzen, maar gisteren werd Breskens keihard op de feiten gedrukt. Voldoende Robbie de Muynck: „Het elftal- heeft collectief gefaald, met uit zondering van de keeper. Die haalde een voldoende." En hij voegde eraan toe: „De deur stond achterin bij ons wagen wijd open. Daar wist Patrijzen wel raad mee. Wat ik ook erg vind is dat we geen kansen heb ben afgedwongen. Ik ben ge wend aan vijf tot zes kansen per wedstrijd." Vanaf het begin was de thuisclub niet bij de les. De malaise tekende zich al af in de derde minuut. Arjan Verburg profiteerde van getreuzel in de verdediging. De bal werd van richting veranderd, waardoor doelman Den Dunnen kansloos was: 0-1. Het antwoord van Breskens bleef uit. Patrijzen toonde zich veel energieker. Opvallend was de rol van Wil fred van den Dries voorin. Hij is meestal de afmaker, maar giste ren ontpopte hij zich als aange ver bij enkele treffers. Van den Dries stuitte voor rust één keer op doelman Den Dunnen. De van onze sportredactie TERNEUZEN - Voor de Zeeuws-Vlaamse ploegen in het vrouwenvoetbal was het een somber weekeinde. Terneuzen- se Boys liep in de tweede klasse zaterdag tegen een 1-0-neder- laag aan. Terneuzen, dat één klasse lager speelt, verloor op eigen veld met 5-2 van Wilhel- mina uit Den Bosch. In de vijfde klasse zondag verloor Steen met 6-3 bij BSC 2. En Hulsterloo nipt met 4-3 bij Cluzona. RCL-Terneuzense Boys 1-0: snelle fysiek sterke spits bood daarna Verburg een niet te mis sen kans. Weer verhinderde Den Terneuzense Boys kon met moeite elf speelsters op de been brengen door werk, ziekte en blessures. Zelfs leidster Saskia de Bock moest de schoenen weer aantrekken om aan genoeg speelsters te komen. Terneuzen se Boys speelde erg'verdedigend en gokte op een counter. RCL combineerde goed en kwam na een kwartier op een 1-0. Bij die score bleef het, vooral omdat keepster Esther Verhage goed presteerde. Vijf minuten voor tijd kreeg Terneuzense Boys via Inge van Houten nog een kans, maar ze miste het doel Dunnen de bijna honderd pro- cent-treffer. Ook Hubert Rent meester verzuimde de zwak Terneuzen-Wilhelmina 2-5; Terneuzen zette de tegenstan der meteen onder druk. Dat re sulteerde na een halfuur in een treffer. Renske van Puyvelde zette goed door en de afgeslagen bal werd door Bianca de Meijer ingeschoten. Tien minuten later was het opnieuw raak. Een mooie vrije trap van Renske van Puyvelde kwam terug via de lat en werd door Joyce Buyze afge werkt: 2-0. Maar na die veelbe lovende start gaf de thuisclub het initiatief weg. Terneuzen moest tot overmaat van ramp twee verdedigsters vervangen spelende Zeeuws-Vlamingen op een grotere afstand te zetten. Pas na een halfuur was het weer door blessures, waardoor het wat rommeliger werd in de de fensie. In de tweede helft profi teerde Wilhelmmal: 5-2. BSC 2-Steen 6-3: Steen kwam zo laat aan in Roosendaal, dat er van een fatsoenlijke warming- up geen sprake meer kon zijn. Dat brak de ploeg het eerste kwartier op: BSC scoorde toen al twee keer. Twintig minuten later werd het via een straf schop 3-0 en nog net voor rust 4- 0. Na rust ging het beter met Steen. De ploeg kwam snel op 4- 1 via Saskia Blommaert en twee minuten later door een doelpunt raak. Bek werd buiten het straf schopgebied door Verburg in stelling gebracht. Den Dunnen raakte de bal nog met de hand, maar hij kon de 0-2 niet verhin deren. In de tweede helft kwam Bres kens iets beter uit de startblok ken, maar na tien minuten was het offensief al weggeëbt. Al leen Serge Laprade verraste Pa trijzen-doelman Sjimmie Kikkert bijna met een afstands schot. Patrijzen hield grip op de wedstrijden bleef via tegenaan vallen het gevaarlijkst. Tien mi nuten voor tijd scoorde Hubert Rentmeester vrij simpel 0-3. Dezelfde speler was even late op weg naar het vierde doelpunt, maar doelman Den Dunnen ver hinderde de treffer door de spe ler bij de benen te grijpen. De strafschop van De Vos werd te gen de paal geschoten. Serge de Ruijsscher kreeg via een strafschop, nadat hij zelf was neergelegd, de kans om de eer te redden. De verder on zichtbare spits zag zijn inzet ge stopt door Kikkert. In de slotfa se sprintte Camiel Rentmeester na een lange bal van Van den Dries de diepte in. De Patrijzen- verdediger bepaalde de eind stand op 0-4. Breskens: Roy den DunnenSerge Laprade, Mario Corthals, Eddy Buysse (55. Robin Buitendijk), Car lo de Simt; Serge Nöthen (64 Paul Walraven), William Faes (75. Jacco Seen), Angelo Cornells, Johnny den Besten; Serge de Ruijsscher, Essad Osmanovski. van Marieke de Visser op 4-2. BSC antwoordde met twee tref fers en pas vlak voor tijd zorgde Saskia Blommaert voor 6-3 Cluzona-Hulsterloo 4-3: Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en kregen veel kansen. Toch kwam Cluzona nog voor rust op een 2-0-voorsprong. Na rust kon Hulsterloo wat terug doen. Via doelpunten van Joyce de Bin en Christa Coene kwam Hulsterloo op 2-2. Niet voor lang, want Cluzona scoorde daarna 3-2. Hulsterloo kwam langszij door Joyce de Bin. Daarna maakte Cluzona: 4-3. BREDA - De A-junioren van Terneuzen begonnen de compe titie in de hoofdklasse met een overwinning in de uitwedstrijd tegen SAB Al. In Breda werd het 1-0 voor de formatie van de nieuwe trainer Nico Bakker. In het door slechte weer bein- vloede duel hadden de Brabanders voor de rust het beste van het spel en kwam Terneuzen goed weg toen de thuisclub een strafschop op de paal zag belanden. Na de hervatting hadden de Zeeuws-Vlamingen meer greep op de tegenstander. Na twintig minuten werd het 0-1 door een treffer van Niels Pie- laet. Minder voorspoedig verliep in dezelfde klasse de start voor de A-junioren van HW'24 en Steen. HW'24 verloor op eigen veld met 10-1 van Internos Al en Steen Al was tegen Zierik- zee (uit) vooral na de rust het spoor volledig bijster: 8-2. De beide doelpunten voor Steen kwamen in dat duel op naam van Serge Merckx. Terneuzense Boys Al-Roosendaal Al werd afgelast. TERNEUZEN - Voor de B-junioren kon het seizoen niet beter beginnen dan zaterdag tegen Longa (thuis) het geval was. De ploeg van trainer Carlo Vanhijfte was goed voor een ruime 5- 2-overwinning op de Tilburgse opponent. Maarten Kolijn en Geoffry Serkedakis brachten de thuisclub voor de rust al op 2-0 en kort na de hei-vatting werd het 3-0 door een doelpunt van Hairam Collin. Daarna scoorden beide ploegen om en om Voor Terneuzen was Hairam Collin nog eens twee keer doel treffend. Eenmaal scoorde hij uit een strafschop. TSC Bl- Aardenburg B1 werd vanwege de slechte staat van het terrein afgelast. TERNEUZEN - Terneuzen Cl kende zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Gravendeel Cl een uiterst voortvarend begin van de competitie. In Terneuzen werd het 7-2. Micheael Tael- man en Tim Bogaart bezorgden Terneuzen in de eerste helft een 2-0-voorsprong, voordat Gravendeel tegenscoorde. Na de rust nam Terneuzen meer afstand. Tim Bogaart trof nog eens driemaal doel en Marcel Strijd, Michael Taelman en Alex Amam-Passialis waren elk goed voor één doelpunt. HW'24 Cl bleek op eigen veld niet opgewassen tegen het sterke DFC Cl (0-8). BOGOTA - De eens zo excellerende Colombiaanse voetballer Faustino Asprilla is in eigen land weer in opspraak geraakt. De politie in zijn geboortestad Tulua arresteerde de oud-in ternational eind deze week wegens openbare dronkenschap, illegaal wapenbezit, het verstoren van de openbare orde en verzet bij aanhouding. Een getuige heeft verklaard dat hij As prilla met een pistool een aantal maal in de lucht heeft zien schieten. Het was niet de eerste keer dat de voormalige sterspeler in hechtenis werd genomen. Eerder werd hij aangehouden voor de mishandeling van twee personen en verboden vuurwapen bezit. AFP VLISSINGEN - Ze waren niet in de top van het eindklasse ment terug te vinden, maar het voltooien van de Jungfrau- marathon werd door de vijf atleten van Dynamica als een overwinning begroet. Marius Besuijen was met een eindtijd van 3.55 uur de snelste Zeeuw. De omstandigheden waarmee de atleten het Zwitserse Interlaken te maken kregen, waren niet ongunstig. „Het was fris, maar absoluut niet te koud", zei debutant Robin Hofland. De Fransman Kamedin werd winnaar in een tij d van 2.59 uur. De finalisten in de districtsfinale driebanden. foto Peter Nicolai Willy van Limmen sterkste in districtsfinale door Rob Claerhoudt HULST - De eerste biljarttitel van het nieu we seizoen, in het Zeeuws-Vlaamse district, ging dit weekend naar Willy van Limmen van biljartvereniging Nasa/Horemans uit Axel. Al voor de finale, tegen Frank de Kort uit Kloosterzande, was het kampioenschap in de derde klasse driebanden beslist. De Kort deed er in die laatste partij nog alles aan om te winne. Hij speelde een korte par tij, waarin hij in 29 beurten met 20-9 won van de nieuwe kampioen. De voorsprong van bondsarbiter Van Limmen was echter al zo groot dat hij onbereikbaar bleef. In de aanloop had de Axelaar door goed en regel matig spel een marge opgebouwd. Alleen in de vijfde ronde had hij de eer moeten laten aan Cindy de Vriend van Het Hof van Eede. De Vriend speelde een toernooi met veel pie ken en dalen. De eerste twee ronden ging ze fier mee aan kop, daarna ging het in de der de ronde mis tegen Ad Ulijn van TMW Sluis. Na zijn verloren partij pakte Van Limmen de draad weer op en a 1 in de zesde ronde stel de hij zijn titel min of meer veilig. Frank de Kort hield door zijn overwinning in de finale nog wel zijn tweede plaats vast. Daardoor mag hij het district samen met kampioen Van Limmen vertegenwoordigen in de gewestelijke finale. Die wordt gehou den in Café 't Keldertje in Terneuzen van 20 tot en met 22 oktober. Thuisclub verliest van Steen en raakt twee spelers kwijt door Pieter van Klinken VLISSINGEN - De nieuwe se lectie van Vlissingen (dertien nieuwe spelers) is er één met twee gezichten. Aanvallend is het soms briljant, verdedigend laat men nog wel eens een steek je vallen. De derby in de derde klasse tegen RCS werd een doel- puntenfestijn. Gelukkig voor Vlissingen-trainer Izaiik Reha- tta maakte zijn ploeg meer goals dan fouten: 4-3. Op het moment dat iedereen leek te berusten in een gelijkspel, scoorde Michael Boedhoe het winnende doel punt voor Vlissingen. Tactisch stak het bij de Vlissin- gers allemaal nog niet goed in elkaar. De individuele klasse daarentegen was goed genoeg voor de winst, in de eerste com- petitieronde. Technische hoog standjes werden afgewisseld met kapitale fouten in de op bouw en de verdediging. Drie doelpunten kreeg Vlissingen te gen en aan alle doelpunten gin gen fouten vooraf. Bij de eerste twee tegendoelpunten werden de Oost-Souburgse aanvallers compleet vrijgelaten. De derde treffer mocht door Westerweele vrij worden ingekopt terwijl hij middenin een rood-wit legioen van Vlissingse verdedigers stond. Hakballetje De doelpunten van Vlissingen waren, van ongekende schoon heid, vooral de tweede: met een hakballetje zette Jamal Bou- zambou aanvaller Caumartin vrij voor de keeper. De aanvaller scoorde daarop heel makkelijk de 2-1 Maar ook de vierde mocht er zijn. Het laatste doel- SYDNEY - Voor de millennium baby's in Sydney dreigt een olympisch probleem. De ver wachting is dat de komende we ken veel kleintjes die rond de gezellige jaarwisseling zijn ver wekt, ter wereld zullen komen. Het wordt echter door de enor me mensenmassa en overvolle wegen moeilijk snel de zieken huizen in de olympische stad te punt van Vlissingen kwam let terlijk en figuurlijk uit de lucht vallen. Van twintig meter af stand krulde aanvoerder Mi chael Boedhoe de bal om de kee per heen. „Nadenken deed ik niet", vertelde de matchwinner na afloop. „Daar was ik veel te moe voor." Al in de eerste minuut van de wedstrijd kwam Vlissingen op voorsprong. Nadat Boufrahi te gen keeper Jacco Neelen schoot, was het Gashi die in de rebound wist te scoren. Daarna begon RCS aan het tegenoffensief dat ruim een halfuur -zou duren. Daarna werden ze pas beloond. Op links kon Van Kortenhof doorlopen naar de achterlijn. De voorzet werd benut door de vrijgelaten Vermeulen, die de gelijkmaker op zijn naam schreef. De tweede helft liep ongeveer hetzelfde als de eerste, alleen duurde het nu iets langer voor dat de Souburgers gingen aan vallen In een kwartier had Vlis singen de gelijke stand omgezet in een 3-1-voorsprong door doelpunten van Caumartin en Akhiyad. Daarna liet Vlissingen het initiatief weer over aan de bezoekers. Vlissingen: Ruud PenningsJurjen Mooibroek (45. Peter Hekkers), Va lentino Blommaert, Jason Pattiasi- na, Lewin Jiminez; Milloud Ak hiyad (59. Ender Igdezi), Jamal Bouzambou, Nasser Gashi; Michael Boedhoe; Pascal Caumartin (61. Hassan Boughmari), Tank Boufra hi. RCS: Jacco Nelen; Raymond Gaari, Jeffrey Geldof, Kees Westerweele, Michael Cabenda (75. Abdi Ali Mou- barakMartin Janse, Chris van Heuven, John Stijns; Alwin van Ham, Wessel Vermeulen, Sjoerd van Kortenhof (61. Asraf Elhrouz). bereiken. Eén ziekenhuis deed dit weekeinde al een oproep aan de toekomstige moeders in een zo vroeg mogelijk stadium rich ting hospitaal te gaan. Leuke bijkomstigheid van alle geboortes is dat volgens een woordvoerster van een zieken huis de keuze van de namen flink beïnvloed zal worden door het sportspektakel in de stad SID door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Met een 3-0-overwinning had Steen in de uitwedstrijd tegen Hontenis se een uitstekende competitie start. De thuisclub daarentegen kan zijn wonden likken. Behal ve de stevige nederlaag zag het ook Dave de Booy met een ern stige blessure het veld verlaten. Daarnaast werd aanvoerder Danny Pauwels per brancard afgevoerd met een ernstige kniekwetsuur. Een trieste balans na de eerste negentig minuten competitie- voetbal van het seizoen in de vierde klasse, veroorzaakt door enkele spelers die misbruik maakten van de lankmoedige leiding van de scheidsrechter. Jammer, want de wedstrijd gaf daar geen enkele aanleiding toe. In de eerste helft viel er voor de toeschouwers weinig te genie ten. Steen toonde zich wel de betere ploeg maar kreeg alleen in de negende minuut bij toeval een uitstekende kans. Wouter de Neijs schrok blijkbaar zodanig van dit buitenkansje dat hij de bal over de lat knalde. Bij de thuisclub miste Peter van Dijk hopeloos toen hij door Gyon As- selman uit een vrije trap op maat werd bediend. Overwicht Ondanks het overwicht mocht Steen op slag van rust niet kla gen dat het met een gelij ke stand de rust in kon gaan. De doorge broken Wilco de Zwart werd door Michel van de Bosch in het strafschopgebied ten val ge bracht. Arbiter Danny Luijkcks gaf echter geen penalty. Ook na de rust toonde Steen zich de betere ploeg, maar Hon tenisse leek gemakkelijk stand te houden. Dit veranderde toen Dave de Booy na een grove over treding van Gino van de Broec- ke het veld moest ruimen. Daar mee verloor de thuisclub zijn dirigent op het middenveld. Steen kwam met enig geluk op voorsprong. Bij een mislukt schot in de 74e minuut van Nico Filip van Hiel belandde de bal bij Wemer Bisschop, die Man fred Bisschop kansloos liet: 0-1 De mee opgekomen Danny Pau wels leek in de 80e minuut als nog gelijk te maken, maar zijn schuiver ging naast. In de 89e minuut werd Werner Bisschop bij Steen de gevierde man. De aanvoerder, voor de rust on- zichbaar, kreeg de bal na een misser in de verdediging van de thuisclub en bood Wouter de Neijs de kans om de bal in het le ge doel te plaatsen: 0-2. Danny Pauwèls kreeg in bles suretijd, toen de bal al buiten de lijnen was, onnodig een duw van een Steen-speler en scheurde daarbij de mediale knieband. Dat betekent zo goed als zeker het einde van de voetbalcarrière van Pauwels. Kermend van de pijn zag Pauwels Gino van de Broecke de eindstand op 0-3 be palen.. Nog even dreigde de vlam in de pan te slaan, maar het op laaiende brandje werd door het eindsignaal geblust. Hontenisse: Manfred Bisschop; Danny Pauwels (91. Jeroen van Bunder). Envin Maas, Peter van Dijk, Wilko Broekhoven; Gyon As- selman, Alain Joos, Jeroen Maas, Wilco de Zwart; Edward Heieman, Dave de Booy (55. Mark de Frel). Steen: Danny Oppeneer; Johnny Bogaert, Peter Lernout, Michel Vink, Gino van de Broecke; Dave van Overmeeren (63. Nico Filip van Hiel), Marco Ottjens, Michel van de Bosch (80. Edwin Hofman), Wouter de Neijs; Pascal Lensen (63. Tom Le rnout), Werner Bisschop. door Raymond de Frel AXEL - Aardenburg-speler en trainer Henk Ottens had zich wel iets anders voorgesteld van de competitiestart. De zondag vierdeklasser reisde gisteren vol goede moed naar het veld van opponent Axel, maar na negen tig minuten zwak voetbal en een 2-0-nederlaag restte Ottens niets anders dan een heel bittere conclusie: „Het was heel slecht." Henk Ottens gaf na afloop wel iswaar toe dat Axel de zege ver diend had binnengehaald, maar dat was volgens de routinier vooral te wijten aan de zwakte van zijn eigen ploeg. „Axel is geen wonderploeg. Organisato- iisch zit het echter wel goed in elkaar. In de eerste helft zat er bij ons geen enkele lijn in het spel, Na de pauze waren wij op eens wel in staat om het gras op te vreten, maar dat was natuur lijk te laat. Dan loop je voortdu rend achter de feiten aan." Axel was na een klein halfuur in het eerste bedrijf op voorsprong gekomen door een afstands schot van rechterverdediger Mi chel Mullaert. Juist in die fase leek Aardenburg iets meer van zich af te gaan bijten. In het eer ste halfuur verschenen de be zoekers via de met Edgar Da- vids-bril spelende Frans van Dongen slechts één keer voor Axel-doelman Carlo de Decke- re. Axel was de eerste dertig mi nuten heer en meester, maar verzuimde de winst al vroeg in de wedstrijd veilig te stellen. Na ruim tien minuten was de kop- sterke verdediger Patrick de Guchteneire dicht bij de ope ningstreffer, maar hij knikte de bal op de lat. Kopkans Na de openingstreffer van Mul laert kreeg De Guchteneire op nieuw een vrije kopkans. Carlo van Grimberghe trok de bal vanaf de linkerkant op maat voor, maar nu zag de jonge ver dediger zijn inzet naast het doel van Aardenburg-goalie Arjen Worst belanden. Eén minuut voor rust kreeg Aardenburg zo waar een prachtige kans op de gelijkmaker. Mario de Croock had na een fout van Axel-verde diger Menno van Gremberghe de hoek voor het uitkiezen, maar hij krulde de bal links naast het doel. Na de pauze waren beide ploe gen niet in staat om het publiek op mooi voetbal te trakteren. Met de komst van Henk Ottens kwam er weliswaar wat meer vuur in de ploeg van Aarden burg, maar echte kansen leverde dat niet op. Axel liet zich in de tweede helft veelvuldig terug zakken op de eigen helft en hoopte er via een snelle tegen stoot uit te kunnen komen. Die tactiek werd diep in de tweede helft beloond. Leo Bracke, die na het uitvallen van de gebles seerde Michel Mullaert als rechtsback opereerde, snelde naar de achterlijn en zag Carlo van Grimberghe vogelvrij voor het doel staan. Hij stelde de winst vier minuten voor tijd de finitief veilig: 2-0. Axel-coach Paul van Kouteren was na afloop een tevreden man. „Ik weet dat ik over een beperk te ploeg beschik, waarin veel jonge jongens spelen. Daarbij ben ik met middenvelder Bas van Hoeve, die vanwege een en kelblessure zeker acht weken uitgeschakeld is, een bepalende speler kwijt. Juist omdat ik weet dat dit een heel moeilijk seizoen wordt voor Axel ben ik heel blij met deze overwinning. Boven dien speelden we zoals ik het voor dit seizoen voor ogen heb- snel uitvallend vanaf het mid denveld." Axel: Carlo de Deckere; Michel Mul laert (46. Jochem de Dijcker), Men no van Gremberghe, Patrick de Guchteneire, Alex de Klerk; Jochem Marcus (87. Angelo Plasschaert), Patrick Dankaert, Ralph Zegers, Carlo van Grimberghe; Leo Bracke, Richard de Vos (80. Randy Zandstra). Aardenburg: Arjen WorstMeivin Heerenveen, Bart. van de Wijnckel, Jurgen van Hooreweghe, Ronald de Cock; Christian Brakman (46. Mi chel Cocquyt), Frans van Dongen, Arjan Quaak (65. Henk Ottens); Martin Dieleman, Mario de Croock, Martin van Vooren. George Knobel weg bij RBC ROOSENDAAL - RBC Roosendaal heeft de sa menwerking met George Knobel verbroken. De 77- jarige Knobel, in dienst bij de club als adviseur en chef-scout, was aan zijn laatste seizoen bij de club bezig. Voor RBC was Knobel on dermeer actief als bonds coach van het Nederlands elftal en als trainer bij Ajax, MW, Beerschot, Seiko Hong Kong en clubs in Maleisië. ANP AtroifrJSI' Wilfred van den Dries van Patrijzen werkt zich door de verdediging van Breskens foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 39