Rood speelt Zierikzee in de kaart Inzet Duiveland tegen Mevo wordt beloond Rampzalige opening Bruse Boys Voetbalsters WIK lopen winst mis Drie doelpunten John van der Have bezorgen ZSC zege sport maandag 4 september 2000 s 19 Schouwse derdeklasser verslaat Oud-Beijerland: 0-2 Tumultueus gelijkspel voor MZVC A-junioren Zierikzee beginnen met winst door Ben Hameeteman OUD-BEIJERLAND - Zierik zee kende gisteren 'in den vreemde' een succesvolle ouver ture. De nieuwe ploeg van trai ner Jos van Belzen won zijn ope ningswedstrijd in de Hoekse Waard verdiend met 2-0. Hoe wel Zierikzee beduidend ster ker oogde dan Oud-Beijerland, kwamen ze pas los toen de thuis ploeg tien minuten na de rust verder moest met tien man. Aanvaller Mo El Harouchi kreeg twee keer geel voorgehou den van arbiter Van de Berg. Zoals het een goed invaller be taamt, liet hij de uitspattingen over aan de oude garde. A-ju nior Michiel Tamerus zat na af loop in de kleedkamer rustig en bescheiden na te genieten van zijn grandioze invalsbeurt. De zeventienjarige spits had in de 75e minuut het vertrouwen van trainer Van Belzen gekregen en dit niet beschaamt. Zeven mi nuten nadat Tamerus binnen de lijnen was gekomen, bracht hij Zierikzee met een leep lobje op een terechte 0-2-voorsprong. „Dat is natuurlijk heel mooi in vallen zo", beaamde Tamerus. „Toen Robbert (Roggeband) de bal aan mij gaf, stuiterde de bal. Ik weet nog dat ik dacht of ik hem nog een keer zou laten stui teren of hem in een keer zou ne men. Ik besloot de bal nog een keer te laten stuiteren en dat lukte goed. Ook Michiels 'baas', trainer Jos van Belzen, was uitermate te spreken over zijn jonge wissel speler. „Michiel is heel goed in gevallen. Dat geeft vertrou wen." Ook over het resultaat en het getoonde spel was de keuze heer van Zierikzee content. Hoewel met enige reserve. „Het was niet echt hoogstand van daag. Vooral in de eerste helft was het afwachtend en aftas tend. Ook toen we tegen tien man kwamen te spelen, was de organisatie niet altijd even goed. Daar zullen we het de ko mende week ook zeker nog over hebben. En ook het aannemen van de bal gebeurt nog niet al tijd even goed. Dat kan beter. Het zijn kleine dingetjes, maar dat vind ik wel belangrijk", leg de de 42-jarige oefenmeester rustig uit. Oud-Beijerland was, uiteraard, VLISSINGEN - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal kwam nieuwkomer MZVC. in een tumultueuze wedstrijd te gen Wissenkerke niet verder dan 4-4. Het duel werd ontsierd door ze ven gele en één rode kaart (voor Stephan Cepero) voor MZVC en drie gele kaarten voor Wissen kerke. Cepero maakte tevens twee doelpunten voor de Mid delburgers, Dennis Bodrij maakte de andere twee. Rob bin Moreauw maakte drie treffers voor Wissenkerke en Martin van Hekken de vierde. Spui versloeg Hoedekenskerke met 4-0 en Zaamslag klopte Ca- dzand met 2-1. Colijnsplaatse Boys kende via een 5-0-zege op Borssele een prima seizoenstart Nieuwland-Wolfaartsdijk en Krabbendijke-Wemeldinge gingen niet dooi-. in mineur. De blauw-witten, vo rig jaar zesde in de competitie, hadden met name in de voor hoede een belangrijk probleem: kansen creëren. Op een enkel gelukje na kon de thuisploeg ne gentig minuten lang geen vuist maken. Vooraf had trainer Stanley Rieborn, bezig aan zijn tweede seizoen, aangegeven dat Zierikzee het meeste gevaar te duchten zou krijgen van de spit sen Mo El Harouchi en Klaas Doolaard. Beide spelers kwa men in het gehele verhaal echter niet voor. Behalve dan El Ha rouchi die vroegtijdig mocht gaan douchen. Rieborn: „Zie rikzee was technisch veel beter dan Oud-Beijerland. Wij waren te onrustig aan de bal en onze voorwaartsen konden vandaag niet voldoende brengen. En het beslissende moment was na tuurlijk die ontzettende dom me, onnodige en absoluut te rechte rode kaart." Met een stiekem oog hadden zo wel begeleiders als spelers van Zierikzee de warming-up van gastheer Oud-Beijerland beke ken. Een voorbereiding die, na bleek uit de reacties, indruk had ingeboezemd. Dat een dergelij ke intrapsessie niet altijd ga rant staat voor een goed optre den op het moment suprème werd al snel duidelijk. Vanaf de aftrap domineerde Zierikzee. Tijdens de eerste tien minuten stond de thuisploeg al meteen met de rug tegen de muur. Kan sen waren er voor met name Thomas Vos, die een gretige in druk maakte. Zijn vizier stond echter nog niet op scherp. Overtalsituatie Na de hervatting bleef Zierikzee domineren. Oud-Beijerland was in geen velden of wegen te bekennen. Na het wegzenden van spits El Harouchi (eën keer geel voor een overtreding en di rect daarop nog een gele kaart wegens het beledigen van de lei ding), schoof laatste man Erwin Nelisse in en speelde Zierikzee de overtalsituatie uit. In de 26e minuut resulteerde dat in de openingstreffer door Thomas Vos. De nummer elf van Zierik zee gaf aan goed in zijn vel te zit ten. „Ik heb lekker gespeeld en de conditie is ook goed. Oud- Beijerland vond ik redelijk, maar aanvallend was het niet veel", aldus een tevreden Vos. Hij was goed te spreken over de nieuwe trainer. „Jos steekt heel veel tijd in het spel, hij is duide lijk en houdt van afspraken ma ken. Mijn taak? Ik moet van Jos mijn snelheid gebruiken en dat heb ik ook geprobeerd." Op het moment dat het er enige schijn van had dat Oud-Beijer land zich leek te herpakken, kwam invaller Michiel Tamerus als een duveltje uit een doosje met de tweede Zierikzeese tref fer. Evenals bij het eerste doel punt had ook nu middenvelder Robbert Roggeband er aandeel Oud-Beijerland: Casper Bleijen- berg; John van Tiggelen, Fred de Rooy, Vincent van de Hoek, Geo Junte; Marius Bal (77. Mark Ketting Perry Groenenberg (73. Marlijn Baas), Björn Lyten, Lars Lyten; Mo El Harouchi, Klaas Doolaard Zierikzee: Jacco van der Schee; Bar ry Hage, Erwin NelissenMichel WinkelsRichard van Baaien; Rob bert Roggeband, Remco van de Wekken, Patrick Roggeband, Jarno Vermeulen; Lee Mol (75 Michiel Ta merus), Thomas Vos (88. Martin van der Schee). Bruse Boys-doelman Jacob Muller is ver uitgelopen om Terneuzense Boys-speler Jordy van Bunderen af te stoppen. Leo Burgers (links) kijkt toe. foto Charles Strijd doorWim de Vos TERNEUZEN - Bruse Boys kende zaterdag een rampzali ge start in de tweede klasse. In Terneuzen waren de plaatse lijk Boys met maar liefst 6-2 te sterk. De Zeeuws-Vlaamse thuisploeg speelde wisselval lig, maar zelfs daar kon Bruse Boys geen gebruik maken. Dat het verlies van Peter Wil- lemse een aderlating was voor Bruse Boys, is een bekend ge geven. Maar dat het verval zo groot was als zaterdag tegen Terneuzense Boys, sloeg in als een bom. Jacob van de Berge en Eric Bleiji waren de meest vooruitgeschoven spitsen, maar zij konden slechts spora disch gevaarlijk worden. Er waren nog maar vijf minuten te spelen in de eerste helft toen Bruse Boys voor de eerste maal echt gevaarlijk was. Het af standsschot van Theunis- Henk van de Berge ging echter rakelings naast. Op dat moment had de thuis club al een 2-0 voorsprong. Peter Hamelink en Tim Lou- wiesse rondden binnen een kwartier twee over de vleugels opgezette aanvallen doeltref fend af. Na die 2-0 sloop de ge makzucht in de Terneuzense ploeg en kon Bruse Boys meer aan de bal komen. Van de fou ten die toen bij de thuisclub werden gemaakt, werd er slechts één afgestraft door Eric Bleiji. Omdat Terneuzense Boys-doelman Ronald Gort een foutloze wedstrijd keepte, bleef het vooralsnog bij die ene Bruse treffer. Na drie tegendoelpunten in ze ven minuten, vlak na de rust, was Bruse Boys in één klap uit gespeeld. Peter Hamelink, Mario de Fouw en Robbie Jonkman waren daarvoor ver antwoordelijk. Tien minuten voor tijd kon Jacob van den Berge nog iets terugdoen (5-2), maar vlak voor tijd bepaalde Robbie Jonkman met zijn tweede treffer de eindstand op 6-2. Zwak ingrijpen De uitslag was nog niet eens geflatteerd. De formatie van trainer Ronald van Oeveren speelde mat en kon zelf geen echte kansen creëren. Die mo gelijkheden die 'Bru' kreeg, ontstonden vooral door het zwakke ingrijpen van de Ter neuzense defensie. Terneuzense Boys-trainer Ed dy van der Hooft: „Ik denk dat het vooral komt door het jeug dige elan van de ploeg, We mis sen ten opzichte van vorig sei zoen natuurlijk behoorlijk wat routine, maar dat Bruse Boys tegenviel wil ik nog niet zeg gen. Het is misschien wel onze verdienste geweest dat ze niet konden imponeren. Pas over enkele wedstrijden zullen we zien wat de waarde van deze uitslag is." Bruse Boys: Jacob Muller; Leo Burgers (68. Kees Benard), Wilko Hanzen, Theunis-Henk van den Berge, Ralph van den Ouden; Ge orge Geluk (46. Mujo Avdic), Johan Benard (65, Leon Bal), Marien Be nard; Eric Bleiji, Jacob van den Berge, Simon Boogaard. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De tegenstellin gen waren zaterdagmiddag enorm. Waar de ene trainer, Ni co Schoute van Mevo, heel snel zijn biezen pakte en verdween, bood de andere zijn elftal uit ge noegdoening een rondje aan. De eerste derby van het seizoen in de vierde klasse B viel tegen, maar kreeg in Duiveland wel een terechte winnaar. De Oos- terlanders wonnen in Zierikzee met 1-2. Inzet en wedstrijdmentaliteit, daar draaide het in het eilande- lijk treffen allemaal om. Waar de bezoekers een portie gezonde agressie op de mat tentoon spreidden, bleef dat bij Mevo ver te zoeken. En juist dat kon Nico Schoute niet verkroppen. „Dat Duiveland hier won is dik- en dikverdiend. Wat wij hebben kunnen brengen, was helemaal niks. Het ging in het veld alle maal op het weekendtempo. De middenvelders waren helemaal nergens en het probleem van vandaag was dat we niet op bal bezit konden spelen." Voor de oefenmeesterdie vorige week ook nog eens de zeperd in de bekerwedstrijd tegen Kwa- dendamme te verwerken kreeg, was de maat vol en de conclusie duidelijk. „We moeten roeien met de riemen die we hebben, maar we missen op dit moment gewoon kwaliteit." Waar Schoute slechts Arno Mevo (witte broeken) dolf zaterdag het onderspit in de Schouwse derby met Duiveland. foto Marijke Folkertsma Schipper en Robert Verwijs niet kon opstellen, waren de afwezi gen bij Duiveland hoger in aan tal. Trainer Ton van der Spaan kon in het openingsduel nog geen beroep doen op het gebles seerde duo Bart van de Boogaart en Marnix van der Hulle, maar moest het ook nog eens stellen zonder de talentvolle Barry Steenpoorte. De aanvaller werd deze week geopereerd en is vol gende week weer inzetbaar. Toch was het al vroeg in de wed strijd duidelijk dat Duiveland zijn zaakjes beter voor elkaar had dan Mevo. De aanvallen waren dreigender, er was meer beweging in het veld en de bal werd vaker direct gespeeld. Kortom, de Oosterlanders leg den een hoger tempo op de mat dan Mevo, dat vooral op het middenveld vertragende spe lers had rondlopen. In de zesde minuut leidde balverlies van Mevo-middenvelder Peter Go- drie, zijn kopbal werd opgepikt door een tegenstander, de 0-1 in. Wilmar van de Sande profiteer de gretig en leverde een voorzet af die bij de tweede paal door Lex Zwang werd ingekopt. Go- drie stond een minuut later bij na garant voor de 1-1maar kee per Hans Capelle hield hem en Mevo ten koste van een corner van de gelijkmaker af. Naarmate de wedstrijd vorder de werd duidelijk dat Duive land vooral op de eigen linker kant door het loopvermogen van Wilmar van de Sande het Mevo moeilijk maakte. In de twaalfde minuut was Van de Sande, na een prachtige pass van Hans Verhoek, zelf dichtbij de 0-2. Van der Linde bracht nu wel redding waar hij dat eerder naliet en tien minuten later trad Mevo's beste man van het veld handelend op bij een schot van Jacco de Bruine. Uit de daarop volgende corner vergrootte Duiveland toch de score. John Dorst scoorde uit een corner van Jan IJzelenberg en Duiveland leek korte metten te maken met Mevo. Van der Spaan: „Voor rust hadden we zeker drie of vier keer moeten scoren. Een paar keer werd een drie-tegen-twee of een vier-tegen-tweesituatie niet goed uitgespeeld." Ultieme redding Slechts Wouter Fioole was na mens Mevo een aantal malèn dreigend. De nummer tien schoot eerst nog voorlangs, maar anticipeerde daarna goed op Matthijs Bils pass. Over de uitkomende Capelle heen scoor de Fioole, die zich verdacht veel in buitenspelpositie bevondne gen minuten voor rust de 1-2. Een minuut later was Fioole zelfs dichtbij de 2-2, maar Ca pelle voorkwam met een ultie- door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In de vierde klas se B maakte het vorig seizoen gedegradeerde Brouwershaven een valse start. Op eigen veld werd een 0-4-nederlaag geleden tegep het Poortvlietse SPS. Overwinningen waren er voor ZSC'62 en SKNWK. Het duel Dosko - Smerdiek werd veertien minuten voor tijd wegens on weer gestaakt. Brouwershaven - SPS 0-4: De thuisploeg startte sterk en had in het eerste halfuur via kansen van Peter van Mourik, Dick van Splunder, Willem Webers en Frank Kristalijn op voorsprong moeten komen. SPS kwam in de 38e minuut voor het eerst voor de goal en maakte daarvan gretig gebruik: 0-1 door Jacco Janse. Vijf minu ten voor rust profiteerde Dick Uyl van verkeerd uitverdedigen in de Brouwershaven-defensie: 0-2. In de tweede helft zorgde Esmir Kustura, nadat hij op het randje van buitenspel mocht door gaan, voor de 0-3. Brouwersha ven, dcit slechts tegen ■zichzelf leek te voetballen, moest een kwartier voor tijd toezien hoe Martin Quist namens de be zoekers uit Poortvliet de ver diende 0-4 op het scorebord bracht. ZSC'62 - Halsteren 4-1: De ploeg uit Scharendijke opende sterk en kwam door John van der Have in de eerste helft op een 1-0-voorsprong. Na rust be wees de ex-speler van Zierikzee direct zijn waarde door na een kwartier voor 2-0 te zorgen en in de 53e minuut ook nog koppend voor 3-0 te zorgen. De weer van een blessure herstelde Leon Weeda verzorgde daarna de vierde treffer voor ZSC alvorens Fonnie van Camp vijf minuten voor tijd Halsterens eerste doelpunt van de competitie scoorde. SKNWK - Stavenisse 3-0: De vorig jaar gedegradeerde Nieu- werkerkse ploeg boekte een op papier ogenschijnlijk eenvoudi ge overwinning, maar mocht in het eerste deel van de wedstrijd zeker niet over geluk klagen. Stavenisse kreeg een aantal kansen op de openingstreffer, maar Pascal Dalebout bracht even zo vaak redding. In de 22e minuut kwam SKNWK door Martijn Neele op 1-0 en dat be tekende tevens de ruststand. Een kopbal van Ronnie de Brui ne, na goed voorbereidend werk van Ramon van der Zande en Leon Goedegebuure, betekende halverwege de tweede helft de 2-0. Tien minuten voor tijd zorgde Goedegebuure zelf met een ou derwetse punter voor de eind stand: 3-0. Dosko - Smerdiek 2-1 (ge staakt): Scheidsrechter Breker besloot veertien minuten voor tijd het duel wegens onweer te staken. In de eerste helft was Smerdiek door El Bouzzaui op voorsprong gekomen, maar de ploeg uit Bergen op Zoom kwam na rust door twee treffers van Omer sterk terug. me redding de gelijkmaker. De tweede helft kende maar weinig hoogtepunten meer. Duiveland nam met een aantal schoten, onder anderen door Jacco de Bruine en Jan IJzelen- berg, de keeper van Mevo onder vuur en Mevo kon daar bitter weinig tegenover stellen. De theatrale buitelingen van Mi chel Janse, wanhoopspogingen om een strafschop te versieren, waren bijkans komisch om te zien. Een andere aanvaller, Ir- vat Kordic, kwam nog wel een paar keer in de buurt van een doelpoging maar de afronding liet steeds te wensen over. Zoals bij MEVO in de eerste competi tie wedstrij d wel meer te wensen overliet. En Duiveland? „Dit is een prachtige start", vond Ton van der Spaan. Mevo - Duiveland 1-2 (1-2). 6. Lex Zwang 0-1, 22. John Dorst 0-2, 36. Wouter Fioole 1-2. Scheidsrechter: M.A. Schipper (Poortvliet). Aantal toeschouwers: 60. Mevo: Ruud van der Linde, Marco van Zwol, Marco Saman, Cees de Ruijter en Leon Groenleer; Peter Godrie (46 Tidiane Beauvaqui), Matthijs Bil, Wouter Fioole (46 Mi chel Janse) en Eelco Berrevoets; Er ik Tromper en Irvat Kordic. Duiveland: Hans Capelle, Jan Stou ten, Hans Verhoek., Mark IJzelen- berg en John Dorst; Chris IJzelen- berg (84. Erik Fierens), Jan IJze lenberg (93. John Bolle), Jacco de Bruine en Wilmar van der Zande; Lex Zwang en Jeroen de Bruine. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 zijn het seizoen in de tweede klasse begonnen met een attractief 3-3-gelijkspel te gen Jodan Boys. In de vierde klasse won zowel DFS (5-0 bij Bevelanders) als ZSC'62 (2-0 tegen Meeuwen 2) zijn ope ningswedstrijd. In de vijfde klasse werd het debuut van de Zierikzee-vrouwen uitgesteld door het noodweer, waardoor het duel met Sluiskil werd afge last. WIK'57 - Jodan Boys 3-3: WIK- trainer Wim Kommer was voor af gegaan voor de winst. Ach teraf bezien toonde hij zich evenwel tevreden met de pun- tendeling. „Vorig jaar verloren we met hetzelfde spel als van daag met 4-2 van Jodan Boys." Het probleem zaterdag bij de Kerkwerfse vrouwenformatie schuilde met name in de voorste linies. De anders zo gemakke lijk scorende Bianca Kloet, Sas- kia Kloet, Veronica Berrevoets en Jaimy van Beveren lieten, met name in de eerst helft, kans op kans voorbij gaan. Na de eerste aftrap van het nieuwe seizoen lukte het de be zoekers al heel snel op voor sprong te komen (0-1). Het duurde tot. in de 35e minuut voordat een WIK-aanval einde lijk succesvol was, De gelijkmaker kwam op naam van Jaimy van Beveren. Kom mer: We hadden het in de eerste helft moeten afmaken. Maar omdat we zoveel kansen lieten liggen, kregen we het heel moei lijk." Meteen na de hervatting kreeg Jodan Boys een omstre den strafschop toegekend. „Dat was echt een lachertje. Er ging iemand onderuit en dat zou Pa tricia van Grunsven gedaan hebben. Maar ze deed helemaal niets", aldus Kommer. In de 55e minuut kwam de thuisploeg toch weer langszij na een doelpunt van Saskia Kloet 2-2. WIK voelde op dat moment dat er meer in zat en ging op jacht naar de voorsprong. Tien minuten voor het einde lukte het. Bianca Kloet bracht de 3-2 op het scorebord. Met een laat ste krachtinspanning dwong Jodan Boys in de 87e minuut echter alsnog de puntendeling af. Bevelanders - DFS 0-5: De voet balsters uit Burgh-Haamstede startten moeizaam tegen Beve landers, dat de wedstrijd met slechts negen speelsters begon Aanvoerster Janne Goedhart noemde de eerste 45 minuten zelfs 'superslecht'. Toch kwam DFS in die periode op een 2-0- voorsprong. In de tweede had de thuisploeg elf speelsters tot zijn beschik king en vreemd genoeg liep het daardoor bij DFS meteen een stuk beter. Binnen twintig mi nuten liepen de vrouwen uit naar 5-0. Op dat moment brak het noodweer los boven Kam perland en in onderling overleg werd besloten de 5-0 als eind stand vast te leggen. De doel punten kwamen van Nelleke Romijn (3x) en Janne-Marij Hanse (2x). ZSC'62 - Meeuwen 2 2-0: Het vrouwenelftal van ZSC, dat zich dit seizoen versterkte met drie speelsters van het opge doekte SKNWK, greep zaterdag de eerste drie punten. ZSC'62 had over het algemeen het beter van het spel Spits Michelle Brongeest was uiterst actief, maar haar productie bleef daar bij sterk achter. In de deitigste minuut was zij eindelijk wel succesvol: 1-0. Tien minuten na de rust maakte Ramona Oosterling de tweede treffer voor ZSC. In de laatste tien minuten kwam Meeuwen nog even opzetten. Vlak voor tijd moest ZSC's laatste vrouw Inge van de Linde nog aan de noodrem trekken. De toegeken de penalty werd evenwel over geschoten. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In de hoofd klasse van het A-junioren- voetbal boekte Zierikzee op de eerste speeldag een klin kende overwinning op Steen. Ondanks de 8-2-overwin- ning was Zierikzee-trainer Leen Koster echter niet echt tevreden over het vertoonde spel. „Het was een slechte pot", vond hij. Uit een vrije trap van Jaime Hoare kwam Zierikzee op 1- 0 en een kopbal van Wilbert Eekhof betekende de 2-0. Serge Merckx bracht uit een strafschop de Zeeuws-Vla mingen dichterbij, maar Pa trick Verkaart zorgde met een afstandschot voor de 3-1. Zierikzee, dat nog feest vier de na de treffer, kreeg direct na de aftrap door Steen de 3- 2 om de oren. Keeper Dennis Nieuwenhuijzen blunderde door met zijn rug naar de bal te staan en niet te reageren op het schot van Merckx. Ondanks de tegenvaller nam Zierikzee toch eenvoudig verder afstand van Steen. Koster: „Deze uitslag wil nog niets zeggen over het compe titieverloop. Ten opzichte van het vorig jaar zijn wij on geveer even sterk gebleven, maar ik denk dat Steen een van de zwakste ploegen in de hoofdklasse is." Lob Michiel Tamerus zorgde voor 4-2 en Robin van Welt teken de voor de 5-2. Door twee treffers van Patrick Verkaart, de laatste na een schitterende lob, kwamen de Zierikzeese beloften op 7-2. Jaime Hoare wilde niet ach terblijven bij Verkaart en maakte eveneens met een lob de laatste Zierikzeese goal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33