Finaledag zonder spanning Zwakke start Zeeuwse korfbalteams 79% PZC Ponyruiters sterk bij NK KPUMar J sport maandag 4 september 2000 22 Hanneke Ketelaars en Bart Beks winnen A-tennistoernooi J{ÖUA£ CC öoiït ld door Jasper van der Bliek VLISSINGEN - De slotdag van het Schelde A-tennistoernooi kenmerkte zich zondag vooral door een gebrek aan spanning. Zowel de mannen -als de vrou wenfinale waren eenzijdig en steriel en binnen het uur afgelo pen. Op het groene Vlissingse Canada Ten won Hanneke Kete laars voor de zesde achtereen volgende maal het vrouwen toernooi. De cijfers zijn heel erg duidelijk: vier partijen gespeeld, 48 games voor, acht tegen. In zes edities 28 partijen ongeslagen. Zo lang zamerhand is voor aanvang van het toernooi al duidelijk wie bij de vrouwen de beker ontvangt. Want hoewel de trofee een wis- selprijs is, heeft Ketelaars er al twee in huis. Bij drie succesieve- lijke zeges mag de winnaar de prijs namelijk houden. Wie de tegenstander van de Bra bantse nummer vier van Neder land is, maakt eigenlijk geen moer uit. Zondag stond Debbie Haak toevallig aan de andere kant van het net. De eerste set leek de finale nog wat te wor den. Haak, zestiende op de na tionale ranking zag er zelfver zekerd uit en vocht voor elke bal. Het leverde haar in die set twee games op. Daarna was het over en sluiten. Haak leek haar durf en vechtlust in de kleedka mer achtergelaten te hebben en de sleutel weggegooid. Binnen twintig minuten was het met de wedstrijd gedaan, 6-0 voor Hanneke Ketelaars en weer maar eens een overwinning. Zonder één zweetdruppel weg te strijken. In het dubbel was er later nog meer succes. Samen met Stephanie Gomperts won Ketelaars de finale van Claudia Reimering en Debbie Haak. En volgend jaar komt de Veg- helse ongetwijfeld weer naar VlissingenOmdat ze het in Zee land zo leuk vindt. Futloos Ook de eindwedstrijd van het mannentoernooi was niet al te spectaculair. Bart Beks maakte vanaf het begin duidelijk dat hij en alleen hij aanspraak maakte op de titel. Zijn tegenstander Eric Reuijl leek het best te vin den. Zeker in het begin van de partij oogde de Hagenaar fut loos en wat afwezig. Een beetje als de Fransman Cedric Pioline, die ook altijd lange tijd warm moet draaien voor hij in de wed strijd komt. Wat de ranking op de Neder landse lijst betreft ontliepen Beks (15) en Reuijl (18) elkaar niet veel. Op de baan wel. Beks, uit Nuenen, hanteerde een vaste speelstijl en lanceerde af en toe vlammende, scherpe ballen ra kelings over het net. Al heel snel stond het 4-0. In de tweede set (de eerste eindigde in 6-1 voor Hanneke Ketelaars won het toernooi in Vlissingen voor de zesde achtereenvolgende maal. foto Dirk-Jan Gjeltema Beks) begon het allemaal wat meer op een wedstrijd te lijken. Ofschoon het hem veel moeite koste, behield Reuijl twee keer zijn service en bood hij in de ral ly's meer tegenstand. De onge veer 150 toeschouwers hoopten stiekem weer op een mooie par tij. Toch kwam het niet zover. Bij 2- 2 brak Beks wederom door de service van zijn tegenstander en ontaardde het geheel opnieuw in eenrichtingsverkeer. Lange games, dat wel, maar beslist was de finale al. Beks won de tweede met 6-3 en was achteraf een en al vreugde. Voor de microfoon bedankte hij iedereen die iets met het toernooi te maken had, van gastgezinnnen tot ballen- kinderen. Het Schelde A-toer- nooi was een evenement waar hij zich jaarlijks op verheugde, zei Beks die later met Stefan Aarts de dubbeltitel veroverde. Veel risico's De 25-jarige Eric Reuijl toonde zich minder onder de indruk van Zeeland's hoogste tennis toernooi. ,,Ik ben hier niet blij ven slapen of zo. Mij gaat het puur om het spelen." En dat ging Reuijl in de eindstrijd niet al te geweldig af. Vooral zijn op slag was matig, erg diep en met veel risico gespeeld. Het resul taat was veel ballen uit en dub bele fouten. De verliezend fi nalist had er niet echt een ver klaring voor. „Zaterdag moest ik, omdat het slecht weer was, mijn halve finale binnen (in de tennishal in Goes) spelen. Dat ontregelde mijn spel vandaag, het is heel ander voetenwerk, geen wind. En ik had wat pech. Beks had een paar gelukjes net over het net. Wat verder in de partij probeerde ik snelle pun ten te forceren en dat lukte niet. Ik vind het wel jammer, want ik heb een goede zomer gehad met twee overwinningen in A-toer nooien. Dit is een slechte afslui ting van het seizoen." Gedurende beide finales was het geronk van de motorcross op het Badstrand goed te horen. Niet echt bevordelijk voor een sport als tennis, waar de spelers gebaat zijn bij rust en concen tratie. Had Eric Reuijl last van het lawaai? Lachend: „Als je achter staat heb je daar ontzet tend veel last van." door Jan Roovers VLISSINGEN - De Zeeuwse korfbalploegen zijn de veld- competitie niet geweldig ge start. Nou zullen de winnaars (Fortis, TOP, Seolto en Atlas) daar ongetwijfeld anders over denken, maar met acht nederla gen en vier overwinningen sloeg de balans van de eerste speeldag toch naar de verkeerde kant door. Maassluis-Fortis 12-15: Een be langrijke zege. Behaald op een tegenstander die na de promotie verstei'kt is met een aantal nieu we spelers en een ploeg in het veld bracht die bol stond van de motivatie. Fortis moest in de eerste helft dan ook alles geven, maar liet in die fase bij vlagen toch al zien kwalitatief wat meer in huis te hebben en ging daardoor de rust in met een 6-5- voorsprong, Die werd direct na de pauze via een demarrage uit gebouwd naar 9-6 en 10-7. 'De buit binnen', dacht coach Peter Crucq bij die tussenstand. Na een paar domme verdedi- gingsfouten en 10-10 kwam er onverwacht nog een spannende finale. Daarin speelde Ruth Hoogwerf een beslissende rol en speelde de jongen Fortisploeg de wedstrijd als een routinier uit naar de 15-12-winst. Scores Fortis: Robin Wisse 4Ruth Hoogioerf, Chaim en Wander Koole 3, Esther Kasse en Joerivan de Broe- ke. TOP-Vios W 17-10: Na een goe de start (3-0) en 8-7 bij de rust betaalde de thuisploeg de iets mindere concentratie met 9-9. Tijdens de hoosbui die daarna over het veld ging haalde TOP uit naar 14-10, liet de bezoekers daarna niet meer in de wedstrijd komen en zelfs nog 17-10 op het scorebord hangen. Scores TOP: Leon Kloet 6, Ramon van de Gruiter 4, Ad Bezemer 3, Jan- tine Meulmeester, Mirjam Kloet 2. Seolto-Oranje Nassau 11-10: Na de bliksemstart en 4-1 nam maakte de tegenstander ge bruik van het feit dat Seolto het even wat te gemakkelijk opnam, waardoor de wedstrijd bij 4-4 opnieuw startte. In een gelijk- opgaand duel gebruikte de thuisploeg de kansen echter het best en bleef daardoor tot 10-9 aan de goede kant van de score. Na 10-10 werd in de laatste mi nuut de verdiende overwinning gepakt. Scores Seolto: Anja Ovaa 4, Robby Harthoorn, Jeroen Verhage 2, Ineke Stroo, Jolanda Harthoorn, Harry Kerkhof 1 Togo-Nio 11-12: Een onnodige valse start van Togo, dat de hele wedstrijd een veldmeerderheid had, maar te weinig deed met de kansen die daarvan het gevolg waren. Na de snelle 3-0 leek de tegenstander onder de voet te worden gelopen. Daarna liet de Togo-aanval echter legio kan sen onbenut en riep daarmee het onheil over de ploeg af. „We hadden deze wedstrijd met 16-6 moeten winnen, zoveel sterker waren we", zei coach Ko Crucq. Scores Togo: Marjan Jongsma 3, Jo- hanneke Vleugel, Dick Krijger, Roel Schipper, Edwin Machiélse 2. Vierde klasse Van de Zeeuwse vierdeklassers kwam alleen Atlas met de pun ten naar huis. Volharding, On- do, BKC, Luctor en Zaamslag verloren. Atlas dankte de 12-11-overwin- ning in de uitbeurt bij BKC vooral aan de vrouwen. Met An neke de Visser in een hoofdrol zetten die na 9-5 achter de win nende eindsprint in. Score At las: vrouwen 10, mannen 2. In Vlaardingen liep Ondo bij Spirit tegen een onnodige 11-8- nederlaag op. De start was goed (0-3), maar na een zwakke pe riode nam Spirit de wedstrijd in handen, 5-3. Omdat één aan- valsvak van Ondo niet tot sco ren kwam en een paar Ondo- spelers verzaakten kon de thuisploeg uitlopen naar 11-8. Bas de Pagter was met vijf doel punten topscorer. Vios N-Volharding 11-8: Na de vorig seizoen verloren beslis singswedstrijd tegen Volhar ding kwam Vios met revanche gedachten het veld op. Die werden in 5-0 en een 7-3-rust- stand vertaald. In de tweede helft waren de ploegen gelijk waardig, maar kreeg Volhar ding het gat niet dicht. Antjan Laban was topscorer met vier doelpunten. door Lucien Roelandt ERMELO - Tijdens het NK in Ermelo hielden de ponyruiters de Zeeuwse eer hoog. Bij het springen was er in de klasse Z (kleine maat) goud voor Chay- enne Wiskerke en brons voor Suzanne de Plaa. Bij de dres suur veroverde Sthephanie de Frel zowel in de klasse Z1 (grote maat) als de klasse Z2 (kleine maat) op de Levade het zilver. Een zilveren plak was er ook voor Eline Pauwels bij de best- gaande rijpony's categorie C/D. Bovendien wist de Zeeuwse de legatie ook nog beslag te leggen op een handvol ereplaatsen. Chayenne Wiskerke toonde zich in de klasse Z1 categorie C een klasse apart. De elfjarige Krui- ningse wist met Wiskerke's Litt le Lady als enige in haar klasse over beide parcoursen het straf blad blank te houden. Vooral de driesprong stelde, door zijn ab soluut niet passende afstanden tussen de hindernissen, hoge ei sen aan de jeugdige ruitertjes. Het was voor Chayenne Wis- klerke niet het enige probleem. De Overijsselse Dominique Roelofsen zette met een super snelle tijd in het jachtparcours de Zeeuwse kampioene extra onder druk. Ondanks haar jeug dige leeftijd toonde Chayenne Wiskerke niet alleen aan dat ze een aardig stukje kan paardrij den, maar dat ze ook nog over stalen zenuwen beschikt. Ui terst geconcentreerd stuurde ze de vos-merrie naar zijn tweede nulronde en verbeterde boven dien ook nog de tijd van Roelof sen. Chayenne Wiskerke: „Het was niet gemakkelijk. Ik wist dat ik foutloos moest blijven en bo vendien moest ik ook nog op minder dan vier seconden van Dominique eindigen, Op safe rijden was er dus niet bij. Dus echt verwacht had ik dit niet. Want een foutje is, zeker op zo'n moeilijk parcours, immers snel gemaakt en levert vijf seconden straftijd op. Maar Little Lady sprong gewoon super." Wiskerke was overigens niet de enige die bewees dat het met de toekomst van de springsport in Zeeland wel goed zit. Ook haar nicht Emily Wiskerke liet op het fraaie hippisch KNF sportcen trum in Ermelo een sterke in druk achter. De amazone uit Kapelle hield in de klasse M kleine maat met Mr. Djacardo eveneens in beide manches de nul op het strafblad. Haar tijd van 43.90 in de barrage was goed voor een fraaie vierde plaats. De Terneuzense Suzanne de Plaa en de Axelse Eline de Zeeuw eisten een hoofdrol op. Beide amazones haalden in de klasse L geen splinter van het houtwerk. In een zinderende barrage stuurde De Plaa Perci- val in 35.67 naar de finish, goed voor de bronzen plak. De Zeeuw legde met de Boy-dochter Elvi ra met een tijd van 36.54 beslag op de verdienstelijke vijfde plaats. In de klasse L kleine ein digde Evelien Schouten met Marly op een fraaie zesde plaats. Sophie Willeboer werd met Jacky in deze klassse vijf tiende. Chayenne Wiskerke pakte bij het springen goud in de klasse Z (klei ne maat) met Wiskerke's Little Lady. Met haar tiende plaats voldeed Carolein van de Plasse met Del ta Mossel Lady Ratina niet ge heel aan de hooggespannen verwachtingen. In de eerste manche was de driesprong ook voor de ervaren amazone uit Yerseke de bottleneck. „Ik wist dat het een moeilijke combina- tiesprong was, daardoor wilde ik een beetje teveel regelen en weigei-de Ratina. Dat koste mij ook nog tijdoverschrijding. En dan kan je het gewoon schud den." Met een vierde plaats in het jachtparcours wist Van de Plasse zich nog wel te plaatsen bij de laatste tien voor de finale. Maar na met een balk en een weigering was meteen het laat ste sprankje hoop op een me daille meteen vervlogen. Dressuur Stephanie de Frel is hard op weg naar de dressuurtop. Dat be wees de Koewachtse amazone zaterdag met twee zilveren me dailles. Vooral met de ruin Kei vin van het Hazelaren Hof maakte de elfjarige amazone in de klasse Z1 grote maat veel in druk. De met een geweldig be wegingsmechanisme begaafde twaalfjarige Daouwnland Fol- kore-zoon werd door zijn ama zone goed voorgesteld en erg fijn gereden. Wat duidelijk tot uiting kwam in de waardering van 61.80 procent. Hetzelfde aantal als de Zuidhollandse Eli- sa Vermey met Noortje pakte. De lessen van international Misha Koot blijken aan Stepha nie de Frel goed besteed. Ge tuige zij op de beslissende on derdeel, het gereden zijn in het algemeen, haar rivale naar het brons verwees. Met Jolly van het Hazelarenhof, was het de vierde keer dat Stephanie de Frel op de Levade een gooi deed naar de titel. Maar ook ditmaal bleek het goud iets te hoog gegrepen. Toch toonde De Frel zich niet ontevreden. „Als je twee keer zilver pakt, is dat niet slecht, denk ik. Vooral over Keivin ben ik erg tevre den." De Zuid-Bevelandse Kim Mey er droeg haar steentje bi j aan het Zeeuws succes door Heidehof's Gentleman in de klasse L grote naar een fraaie vijfde plaats te sturen. Haar clubgenote Marlou Eckhardt werd met Ryethems Nomar dertiende. Elze-Sophie Wiskerke wist zaterdag met Wiskerke's Ratina de hoogge spannen verwachtingen niet waar te maken. Met een zevende plaats in de klasse Z2 grote maat mag de Kruiningse zich tot de besten van Nederland rekenen, maar er had voor de vijftienjari ge amzone beslist meer ingeze ten. Eline Pauwels nam revan che op zichzelf. In de dressuur klasse M2 kleine maat kwam de amazone uit Graauw met Altos Andante niet verder dan een schamele 51 procent. Dat Valen tino afstammeling weldegelijk goed kan bewegen bewees Pau wels bij de bestgaande rijpony's. Ze pakte zilver. Extra gevulde maaltijdsoep. Pot 650 gram. rapps»» Met Klantenkaart Verse kruiden Keuze uit ruim 20 soorten Vers op onze groenteafdeling. Per plantje. Met Klantenkaart Felix kattenvoer Kies uit diverse smaken Blik 400 gram Met Klantenkaart 'iTUAV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 22