Tjoba te lief voor titelkandidaat Zware nederlaag Bruse Boys PZC Stormvogels boos op bestuur Swift Modderpoel in RES Trofee Axel sport maandag 4 september 2000 bw 20 Korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen onderuit tegen DVO: 12-17 Marius Besuijen snelste Zeeuw in bergmarathon uitslagen agenda Werkzaamheden A58 zitten toernooi dwars Amerikanen gaan uit van negentig medailles door Jan door Arjan Smilde s-HEER HENDRIKSKINDE REN - Voor aanvang van het duel met de Bennekomse titel kandidaat DVO verwachtte Tjoba-coach Han Verbeke geen klinkende overwinning van zijn korfbalploeg. „Als we verliezen met niet meer dan tien doelpun ten verschil, dan ben ik tevre den." Deze voorzichtigheid straalde ook de spelers van Tjo ba in hun eerste duel van dit sei zoen in de overgangsklasse uit. Ondanks het verlies van Tjoba met 12-17 zat er meer in voor de ploeg van Han Verbeke. ;,Ik ben tevreden met deze uit slag, maar niet meer dan dat", zei Verbeke na de wedstrijd. „Het verschil is minder dan tien doelpunten, maar we hadden op een gegeven moment moeten doordrukken en kunnen win nen." Tjoba miste gedurende de hele wedstrijd vele open kansen, ter wijl de spelers van DVO heel weinig schoten nodig hadden door Ron de Waal VLISSINGEN - Ze waren niet in de top van het eindklasse ment terug te vinden, maar het voltooien van de Jungfrau-ma- rathon werd door de vijf atleten van Dynamica als een overwin ning begroet. Marius Besuijen was met een eindtijd van 3.55 uur uiteindelijk de snelste Zeeuw. De weersomstandigheden waarmee de atleten zaterdag morgen in het Zwitserse Inter laken te maken kregen, waren niet ongunstig. „Het was wel fris, maar absoluut niet te koud", zei debutant Robin Hof land. Ook op een hoogte van ruim twee kilometer werden de 3500 deelnemers aan de lood zware beproeving niet verrast door plotseling wisselende om standigheden. Marius Besuijen was de eerste Zeeuw die de fi nishlijn passeerde in een tijd van 3.55 uur en hij voldeed om op een veilige voorsprong te komen. De wedstrijd begon goed voor Tjoba. De Zeeuwse ploeg open de de score en kon redelijk mee komen met DVO. Nadat Tjoba een vrije worp had gemist, werd DVO wakker en het spelletje ging lopen bij de ploeg uit Ben- nekom. Met de precisie van een Zwitsers uurwerk schoten de DVO-spelers de ballen in de korf, terwijl Tjoba slechts toe keek. Maar vlak voor rust leefde Tjoba ineens op en liep serieus in op DVO. „We hadden veel vertrouwen in een goed resultaat", zei aan voerder Mark de Schipper na afloop. „In de eerste helft was de wind in ons nadeel en toch was het verschil met DVO zeer klein. Daarom dachten we dat we inde tweede helft zeker kansen had den om te winnen." Ook coach Verbeke benadrukte in de kleedkamer dat met het wind- voordeel in de tweede helft er winstkansen waren voor Tjoba. D irect na de rust bleek dat iets te hoog gegrepen. DVO maakte in daa rmee aan het vooraf gestelde doel om binnen de vier-uurs- grens te blijven. Op ruim tien minuten werd Be suijen gevolgd door zijn broer Wim, die ondanks een belabber de voorbereiding een eindtijd van 4.06 uur liet noteren. Robin Hofland, die in de slotfase Wim Besuijen nog zag passeren, was de derde Zeeuw die binnen kwam in 4.15 uur. LeinLievense zat vrij kort achter Hofland, en zorgde met 4.26 uur voor een flinke verbetering van zijn eindtijd van vorig jaar. John Guequièrre werd gehinderd door opspelende achillespezen, maar haalde ondanks dit onge mak de finish in 5.02 uur. De Fransman Kamedin werd uiteindelijk winnaar van de Jungfrau-marathon in een tijd van 2.59 uur. Kamedin streek tienduizend Zwitserse francs op, en ontroonde daarmee de Zwitser Marco Kaminski, die met astmaklachten verstek moest laten gaan. een aantal minuten duidelijk waarom de ploeg vorig seizoen meespeelde om het kampioen schap. In hoog tempo vielen de doelpunten aan de zijde van DVO en Tjoba stond met de rug tegen de muur. Met regelmaat kregen de DVO-spelers alle vrij heid om te schieten. „In de twee de helft hebben we veel minder scherp verdedigt", merkte Ver beke op. „We lieten de schutters van DVO te veel vrij. Het is geen verwijt naar mijn spelers, maar daar moet nog erg hard op wor den getraind. Op deze momen tenhebben wij de wedstrijd ver loren en dat is zonde." In de stromende regen kon de ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren geen vuist meer maken te gen DVO. Met uiteindelijk slechts vijf doelpunten verschil keek aanvoerder De Schipper toch met een tevreden gevoel te rug op de wedstrijd. „Het spel van ons was redelijk, alleen was het in de tweede helft iets te mat. Eigenlijk waren we veel te lief voor DVO. Jammer, want an ders was het spannender gewor den." Toekomst Voor de rest van het seizoen is trainer Verbeke gematigd posi tief. „Het spel dat ik vandaag heb gezien van de ploeg biedt zeker perspectief, Alleen moet je daar voorzichtig in zijn. De ploeg heeft veel nieuwe spelers en die moeten nog beter op el kaar ingespeeld raken. De be langrijkste opdracht voor van daag was goed positiespel. Daar ben ik ook zeer tevreden over, want op sommige momenten waren we de betere ploeg op het veld." De Schipper die voor het eerste jaar aanvoerder is van Tjoba is het met zijn trainer eens. „Ik sta in mijn zone met allemaal nieu we mensen, dus dat is erg wen nen, maar we hebben het goed opgepikt. Als we zo blijven doorgaan, zie ik het wel zonnig in. Ik hoop dat we lang kunnen meespelen met de beste ploegen. Met deze ploeg kunnen we zo rond de viei'de plaats eindigen." Halverwege het seizoen zal Ver beke zijn conclusies trekken. Daarvoor is het na één wedstrijd nog te vroeg, vindt hij. Dan zal hij ook bekijken wat er te halen valt op de langere termijn voor Tjoba. „Natuurlijk wil je altijd hogerop, maar je moet wel goed weten of dat ook werkelijk haal baar is. Bij Tjoba is er een rede lijk goede doorstroming zodat het in de toekomst wel mogelijk moet zijn om nog hoger te spe len. In het tweede elftal speelt een aantal talentvolle jongens die prima aanvulling zijn voor het eerste. Alleen bij de vrou wen hebben we wat proble men." De ploeg van Han Verbeke is vastberaden om nog voor een aantal verrassingen te zorgen in de overgangsklasse.Voorlopig zijn de korfballers nog in een opbouwfase, maar met dit re sultaat op zak zal de ploeg snel op elkaar ingespeeld zijn en moet een plaats bovenin de mid denmoot volgens Verbeke haal baar zijn. WESTKAPELLE - Het woord ronselen wil korfbalvereniging Stormvogels nog net niet laten vallen. Maar de manier waarop de overschrijving van korfbal ster Linda Lievense naar Swift tot stand is gekomen, is het be stuur en trainer Jaap Jan Ritse- ma van de Westkappelse club wel in het verkeerde keelgat ge schoten. „Het verdient zeker geen schoonheidsprijs. In de week voor het sluiten van de over schrijvingsdatum (1 juli) werd Linda Lievense door Swift be naderd. Of ze eens langs moch ten komen voor een oriënterend gesprek. Het werd een heel an der gesprek. Bep Huijbregtse die namens Swift het gesprek voerde, verzocht Linda meteen maar het overschrijvingsfor mulier te tekenen", aldus Ritse- ma. Lievense seinde haar club in dat ze was benaderd. Stormvogels reageerde met een brief aan de Middelburgse vereniging waar in ze haar verontwaardiging uitsprak over de wijze van han delen. Op 3 juli antwoordde Swift met een drieregelig briefje waarin fijntjes werd opgemerkt dat de capaciteiten van Linda Lievense beter tot hun recht zouden komen bij een hoger spelende ploeg. Bij Swift dus. Na de bestuursvergadering van 17 augustus zouden ze er nader op terugkomen. „Tot nu toe niets meer gehoord", vertelt de trainer. Met net be stuur van Stormvogels verwijt hij Swift dat het zich niet te aan de afspraak houdt die eerder tij dens een regiobijeenkomst is ge maakt. Als er belangstelling voor een speler of speelster zou zijn, zou de club van die speler of speelster daarvan op de hoog te worden gebracht, dat was de afspraak. En dat is in dit geval niet gebeurd. KV Stormvogels neemt dat de Middelburgse ver eniging dan ook erg kwalijk. Bovendien meldde Swift de komst van de Stormvogels speelster in zijn clubblad terwijl de gesprekken over een eventu ele overschrijving nog niet wa ren afgerond. „Zo ga je niet met elkaar om", vindt Ritsema. Ove rigens heeft Stormvogels Lie vense niet tegen willen houden. De overschrijving naar Swift is inmiddels rond. De niéuwe trainer van Swift, Blaas de Ridder, wordt ervan verdacht wordt de eerste con tacten te hebben gelegd. Hij ver klaart echter met de hand op zijn hart niets met de overschrij ving van Linda Lievense te ma ken te hebben gehad. „De hele zaak is door de Technische Commissie behandeld", aldus De Ridder. Dikke nederlaag rugbyers Tovaal door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal heeft op sportpark Het Schenge in Goes zijn laatste oe fenwedstrijd in de voorberei ding verloren. De competitie be gint zondag. Brussels Barbarians strafte in de tweede helft twee zwakke momenten van de Goese verde diging genadeloos af en zege vierde verdiend met 10-22. In de eerste helft waren beide partijen gelijkwaardig. Het er varen Brussels Barbarians, dat voornamelijk Britse spelers binnen de lijnen bracht, had een overwicht in de voorwaartsen. Maar de Goese driekwarten wa ren in die fase veel gevaarlijker. Na een 0-3-voorsprong kwam Tovaal op 5-3. Even later leken de Goesenaren een aanval van de gasten achter de try lijn tot staan te hebben ge bracht, maar scheidsrechter Peeters zag in de mêlee van spe lers toch een geldige try: 5-8. Nog voor rust stelde Tovaal orde op zaken: Bert Bakker strandde op enkele meters van de trylijn, waarna de bal werd uitgespeeld op de linkerflank en daar had AJex Vlieland geen moeite om Tovaal opnieuw aan de leiding te brengen: 10-8. Na rust bleven beide partijen re delijk aan elkaar gewaagd, maar Tovaal ging veel te slordig om met het balbezit. Er zat geen enkele diepte meer in het spel en door intercepties van Thomas van der Zuiden en Ivan Kay won Brussels Barbarians met 10-22. Tovaal - Brussels Barbarians 10-22 (10-8). 15. James Stern 0 - 3, 18. Merino Hater 5-3,38. Alex Vlieland 10-8,59. Thomas van der Zuiden 10 -15, 61. Ivan Kay 10-22. Scheids rechter H. Peeters (Wemeldinge), Aantal toeschouwers: 50. Motorsport Axel. 8e wedstrijd RES Trofee. Licentie houders: 1. Peter Rottier (Zuiddorpe), 2. Ronald Doens (Biervliet), 3. PiekCruson (Breskens), 4. Aswin Vandamme (Zuid dorpe), 5. Alain van der Vloet (Hulst). Ve teranen: 1 Rudie Leijtens (Waspik), 2 Lieven Brackman (B), 3. Freddy Renders (B). 4 Dirk Geudens (B), 5. Hendrik Sch- autteden (B) 250/500cc: 1. Eric Peeters (B), 2. Bart Schildermans (B). 3. Peter de Booy (Kloosterzande), 4. Coen van Hoe ve (Axel). 5. Mark de Groot (Wouw) 125cc: 1. Michael van de Goor (Vlissin- gen), 2. Tim Govaert (B), 3. Ron Bos (Goes). 4. Johan Schelleman (Axel). 5. Sander de 8raal (Zaamslag). 80cc: 1 Mi chael Kools (Roosendaal), 2. Ramon Koole (Middelburg), 3. Nicky Huiszoon (Vlissingen), 4. Adriaan de Visser (Mid delburg), 5. Jeroen van Rijsselberghe (B) Algemeen klassement. Licentiehou ders: 1. Aswin Vandamme 541. 2 Peter Rottier 520, 3. Piek Cruson 504. Vetera nen: 1. Serge Put 688, 2. Dirk Geudens 544,3. Freddy Renders 531250/500cc: 1 Eric Peeters 700, 2. Jos Kerstens 654, 3. Herman van de Bos 621. 125cc: 1. Mi chael van de Goor 689,2. Johan Schelle man 571,3. Rohald Vrijelinck548.80cc: 1. Jeroen van Rijsselberghe 607, 2. Django Vaal 522,3. Adriaan de Visser 501. Schietingen noegen); 2. P. Repkes 6x (Victoria); 3. L. Rentmeester 4x(+2), Willem Tell. Kampi oenschap kleine vogels: 1M. Joosse 9x (Edele Handboog); 2. Pieter de Putter 8x( +2) (Concordia); 3. A. Rijk 8x(+0) (ADLM). Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Begijn makelaar - Zeeuwse eilanden 4-2, Murre Moens - Tecona 2-6. Tweede klasse: Van den Ak- ker/Dauwendaele - Piet Voskamp/Dau- wendaele 6-0, Delta Nutsbedrijven - Plu 1 4-2, Nehalennia - HZ Sport 2-4, AKZ ver zekeringen - PSW 0-6. Derde klasse: Raab Karcher SVA/Kodde 6-0, Wiska/de Kroon - IBG 0-6. Vierde klasse: Schoonen Elektro/MZ - EPZ 2-6, Bowl de Kruitmolen - PZC 2-4. Vijfde klasse: Auto Spor ry/Oranje Nassau - Hercules 2 4-2, Ge meente Middelburg - Provincie Zeeland 2 2-4. Vrouwen. Eerste klasse: Smith Kaas - BVC 4-2, Sinke Schoenmode - Isti- mewa 1-5, Sgravo - Peugeot DijkwelA Zand 6-2, Acrylart - Begijn makelaar 0-6. Tweede klasse: Vlijtig Liesje Tènce/Dauwendaele 2-4, Mid. Zuid- /ZOPC - DVC Scheldemond 4-2, Sport school Be Fit - Bakkersland/Dauwendae- le 0-4, CZ groep zorg - Astrow 6-0. Derde klasse: Keukengilde/SVS - Jong Ambon 2-4, Hercules - Scheldegroep 0-6, Rho- dos/'t Zand - 't Ken net 0-6, Bakker Schrieks/MZ - Ardita 0-6. Staande Wip, Spes Nostra Ovezande. Wip 1, eerste hoofdvogel: J. Braam (Ons Genoegen); tweede en derde hoofdvo gel: B. Vermeule (Zorgvlied), eerste zij vogel: P. Vette (Concordia); tweede zij vogel: M de Jonge (Soranus II); derde zijvogel: M, Wisse (Concordia); vierde zijvogel: P. de Jonge (Zeelandia); vijfde zijvogel: A. Meeuwse (Spes Nostra); zes de zijvogel: P. Repkes (Victoria); eerste kal- L van Dijke (ADLM); tweede en der de kal: D. Boonman (Willem Teil); vierde kal: F. Koens (Spes Nostra); vijfde kal: P. Vette (Concordia); zesde kal: P, Repkes (Victoria). Koningschieting Zeelandia: P. de Jonge. Kampioenschieting Nederlandse Bond van Wipschutters afdeling Zuid-Beve land. Kampioen koningen en keizers: J. Ver meule 1 x (Edele Handboog). Kampioen schap kleppen: 1. Jac. Braam 7x (Ons Ge- _maandag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 6. BV De Distel- 3B-SD Meubelrama. Locatie: BC De Dis tel in Roosendaal. Aanvang 19.30 uur. Voetbal Toto Divisie. Den Bosch-TOP, Veendam- Cambuur, VW-Emmen, Eindhoven-Dor- drecht'90, FC Zwolle-Haarlem, ADODen- Haag-Excelsior, Heracles-Helmond Sport, Telstar-GA Eagles, MVV-Volen- dam. door Wim de Vos AXEL - De regen viel zaterdag met bakken uit de hemel. De deelnemers aan de achtste wed strijd van de RES Trofee hadden de trainingen al achter de rug en waren zich aan het opmaken voor de eerste manche toen de regen het Axelse Smitsschorre- circuit omtoverde in één grote modderpoel. Overleg tussen wedstrijdleider Jacq de Feijter en de crossers leidde er toe dat er toch gestart zou worden. Uiteindelijk kon den alle klassen één reeks rij den, maar daana moest De Feij ter besluiten om de tweede manche af te gelasten. „Het was al een moeilijke be sluit om toch van start te gaan. Tijdens de trainingen was het droog gebleven maar daarna begon het echt keihard te rege nen. De piloten wilden het toch allemaal proberen. Het leek toen nog te kunnen, maar tij dens de wedstrijden werd het circuit steeds drassiger en was het niet meer verantwoord om te rijden zei Jacq de Feijter. Voor de 80cc was het circuit ove rigens meteen al te zwaar Daar om werd de race reeds na zeven minuten (normaal rijdt deze ca tegorie twaalf minuten) afge- vlagd. Dit had echter wel tot gevolg dat deze reeks niet mee telde voor het kampioenschap. Bij de licentiehouders was Peter Rottier uit Zuiddorpe de snelste van het minimale deelnemers veld; slechts zeven rijders gin gen hier van start. In de 125cc ging de overwinning opnieuw naar Michael van de Goor uit Vlissingen met Ron Bos uit Goes als derde. doorSebastiaan Roelse VLISSINGEN - Het jaarlijkse oefentoernooi van BC Vlissin gen werd gisteren dwarsgezeten door wegwerkzaamheden aan de A58. De tegenstanders van de meisjes van BC Vlissingen kwa men vast te zitten in een file en konden de speelhal niet op tijd bereiken. De wedstrijden gin gen daardoor niet door. De juist gepromoveerde man nen van BC Vlissingen domi neerden het jaarlijkse oefen- toernooi. Evenals de jongens/junioren bleven zij ge durende het gehele toernooi on geslagen. De vrouwen liepen op enkele punten de hoofdprijs mis. De mannen van BC Vlissingen hadden dit jaar op papier een vrij gemakkelijk programma. Scheldesport, Dynamo en BV Souburg, spelen stuk op stuk twee niveau's onder dat van de Vlissingers. Vlissingen opende goed tegen Scheldesport met een 44-14-overwinning. De zege ging echter niet van een luien dakje, de Vlissingers hadden een groot aantal persoonlijke fouten nodig om de Zeeuws- Vlamingen af te stoppen. In de tweede wedstrijd tegen Dynamo kwam Vlissingen beter voor de dag en boekte een ge makkelijke 61-14-overwin- ning. Ook BV Souburg verloor van Vlissingen, maar omdat zij van zowel Dynamo als van Scheldesport wonnen, met res pectievelijk 28-16 en 24-15, mochten zij in de finale nog maals tegen Vlissingen aantre den. De vermoeide Souburgers kon den echter opnieuw het hoge tempo van hun jongere tegen standers niet bijbenen. Ze ver loren met 59-15. De strijd om de derde en vierde plaats werd door Dynamo gewonnen met 46-33. De vrouwen van BC Vlissingen hadden meer van hun tegen standers te duchten. Ze moesten het opnemen met BV Lely uit Amsterdam, Attacus uit Veghel en BV Souburg. Vlissingen opende tegen oude bekende BV Souburg. Ook bij de vrouwen bleek het krachtsver schil groot, Vlissingen won dik. BV Souburg herpakte zich ech ter goed in de tweede wedstrijd tegen Lely. Ze gingen met slechts acht punten verschil ten onder. Vervolgens won Vlissingen van haar reserve-team en speelde het gelijk tegen Lely (22-22). Ondertussen verloor Souburg weer met slechts twaalf punten van de latere finalist Attacus. Tegen het reserve-team van Vlissingen boekte de Soubur gers hun eerste overwinning van de dag (19-25) en pakten daar mee een vierde plaats. Vlissingen trad in de finale aan tegen Attacus. Door wat slor digheden aan de kant van Vlis singen kon Attacus een voor sprong opbouwen die de ploeg vrijwel heel de partij behield. van onze sportredacties SYDNEY - In Atlanta stopte de teller bij de Amerikaanse ploeg op de Olympische Spelen bij 101 medailles. Vier jaar later in Syd ney nemen ze genoegen met een minder groot deel uit de pot met edelmetalen. „Het zullen er tien minder wor den", vermoedt de Amerikaanse chef de mission Sandy Baldwin. Ze denkt dat het gastland in vergelijking met vier jaar terug een sprong zal maken bij ver overen van goud, zilver of brons. In Atlanta haalde de Ameri kaanse ploeg 44 gouden, 32 zil veren en 25 bronzen plakken op. Australië bezette daar de zeven de plaats in het klassement, met Bruse Boys-doelman Jacob Muller is ver uitgelopen om Terneuzense Boys-speler Jordy van Bunderen af te stoppen. Leo Burgers (links) van Bruse Boys kijkt toe. foto Charles Strijd Wisselvallig Terneuzense Boys heeft geen kind aan Schouwenaren zeven keer goud op een totaal van 41 medailles. „Het zwem men zal een van de hoogtepun ten op de Olympische Spelen worden. De Amerikanen krij gen in die sport veel concurren tie van het gastland", aldus Baldwin. In Atlanta waren dertien zwem- nummers voor de Amerikanen, de Australiërs wonnen toen slechts twee keer goud. „Die competitie zal nu een stuk span nender zijn", meent Baldwin. De Amerikaanse chef de mis sion verwacht dat de Rus Alexander Popov en de Neder landse Inge de Bruijn zich ook zullen mengen in het grote ge vecht tussen de Amerikaanse en Australische zwemafvaardi- ging. RTR/ANP door Wim de Vos TERNEUZEN - Bruse Boys kende zaterdag een rampzalige start in de tweede klasse. In Ter- neuzen waren de plaatselijke Boys met maar liefst 6-2 te sterk. De Zeeuws-Vlaamse thuisploeg speelde wisselvallig, maar zelfs daar kon Bruse Boys geen gebruik maken. Dat het verlies van Peter Wil- lemse een aderlating was voor Bruse Boys, is een bekend gege ven. Maar dat het verval zo groot was als zaterdag tegen Terneuzense Boys, sloeg in als een bom. Jacob van de Berge en Eric Bleiji waren de meest voor uitgeschoven spitsen, maar zij konden slechts sporadisch ge vaarlijk worden. Er waren nog maar vij f minuten te spelen n de eerste helft toen Bruse Boys voor de eerste maal echt gevaar lij k was. Het afstandsschot van Theunis-Henk van de Berge ging echter rakelings naast Op dat moment had de thuis club al een 2-0 voorsprong. Pe ter Hamelink en Tim Louwiesse rondden binnen een kwartier twee over de vleugels opgezette aanvallen doeltreffend af. Na die 2-0 sloop de gemakzucht in de Terneuzense ploeg en kon Bruse Boys meer aan de bal ko men. Van de fouten die toen bij de thuisclub werden gemaakt, werd er slechts één afgestraft door Eric Bleiji. Omdat Terneu zense Boys-doelman Ronald Gort een foutloze wedstrijd keepte, bleef het vooralsnog bij die ene Bruse treffer. Na drie tegendoelpunten in ze ven minuten, vlak na de rust, was Bruse Boys in één klap uit gespeeld. Peter Hamelink. Ma rio de Fouw en Robbie Jonkman waren daarvoor verantwoorde lijk. Tien minuten voor tijd kon Jacob van den Berge nog iets te rugdoen (5-2), maar vlak voor tijd bepaalde Robbie Jonkman met zijn tweede treffer de eind stand op 6-2. Zwak ingrijpen De uitslag was nog niet eens ge flatteerd. De formatie van trai ner Ronald van Oeveren speelde mat en kon zelf geen echte kan sen creëren. Die mogelijkheden die 'Bru' kreeg, ontstonden vooral door het zwakke ingrij pen van de Terneuzense defen sie. Terneuzense Boys-trainer Eddy van der Hooft' „Ik denk dat het vooral komt door het jeugdige elan van de ploeg. We missen ten opzichte van vorig seizoen na tuurlijk behoorlijk wat routine, maar dat Bruse Boys tegenviel wil ik nog niet zeggen. Het is misschien wel onze verdienste geweest dat ze niet konden im poneren. Pas over enkele wed strijden zullen we zien wat de waarde van deze uitslag is." Terneuzense Boys kende een wisselvallige voorbereidings periode. Goede wedstrijden werden afgewisseld met uiterst tegenvallende optredens. Die wisselvalligheid tekende zich ook tegen Bruse Boys waarin de Terneuzenaren hun tegenstan ders soms met fraai voetbal van de mat speelden. Maar er waren ook momenten dat er vooral in verdedigend opzicht behoorlijk geklungeld werd. „Zie zo, die staat", verzuchtte Terneuzense Boys-trainer Eddy van der Hooft na de wedstrijd. De oefenmeester had toch wel tegen die confrontatie met Bru se Boys opgekeken, maar die vrees bleek volledig ongegrond. Bruse Boys lijdt onder het ver lies van de trefzekere spits Peter Willemse (vorig seizoen nog goed voor ruim twintig doel punten). Van der Hooft vindt dat er bij Terneuzense Boys met name achterin veel ervaring verloren is gegaan. Jacq Scheele is ge stopt en Jaap Pijpelink overge stapt naar Zaamslag Daar staat de komst van Gerard Maas te genover, die als laatste man lei ding aan de verdediging moet gaan geven. In die rol moet hij nog flink groeien Terneuzense Boys: Ronald Gort, Je roen van de Broeke, Gerard Maas, Sjoerd Rijnhout (62. Joey Visser), Jordi Goossen; Mario de FouwAy- han Almaca, Jordi van Bunderen (70. Jan-Kees van Buren); Peter Ha melink (65. Marco Faassen), Robbie Jonkman, Tim Louwiesse. Bruse Boys: Jacob Muller, Leo Bur gers (68. Kees Benard). Wilko Han zen, Theunis-Henk van den Berge, Ralph van den Ouden, George Ge luk (46. Mujo Avdic), Johan Benard (65. Leon Bal), Marien Benard; Eric Bleiji, Jacob van den Berge, Simon Boogaard. Tjoba-aanvoerder Mark de Schipper verdedigt tegen DVO. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20