Boedhoe velt RCS in slotfase scoren er °pIos Balanceren op de golven Zesdeklassers Patrijzen troeft Breskens op alle fronten af EMM overklast Delta Sport MZVC opent met tumultueuze remise tegen Wissenkerke Vlissingen maakt meer goals dan fouten door Pieter van Klinken VLISSINGEN - De nieuwe se lectie van Vlissingen (dertien nieuwe spelers) is er één met twee gezichten. Aanvallend is het soms briljant, verdedigend laat men nog wel eens een steek je vallen. De derby in de derde klasse tegen RCS werd een doel- puntenfestijn. Gelukkig voor Vlissingen-trainer Izaak Re- hatta maakte zijn ploeg meer goals dan fouten: 4-3. Op het moment dat iedereen leek te be rusten in een gelijkspel, maakte Michael Boedhoe het winnende doelpunt voor Vlissingen. Tactisch stak het bij de Vlissin- gers allemaal nog niet goed in elkaar. De individuele klasse daarentegen was goed genoeg voor de winst in de eerste com petitieronde. Technische hoog standjes werden afgewisseld met kapitale fouten in de op bouw en de verdediging. Drie doelpunten kreeg Vlissingen te gen en aan alle doelpunten gin gen fouten vooraf. Bij de eerste twee tegendoelpunten werden de Souburgse aanvallers com pleet vrijgelaten. De derde tref fer mocht door Westerweele vrij worden ingekopt terwijl hij middenin een rood-wit legioen van Vlissingse verdedigers stond. Schoonheid De doelpunten van Vlissingen waren van ongekende schoon heid, vooral de tweede: met een hakballetje zette Jamal Bou- zambou aanvaller Pascal Caumartin vrij voor de keeper. De aanvaller scoorde daarop heel makkelijk de 2-1. Maar ook de vierde mocht er zijn. Het laatste doelpunt van Vlissingen kwam letterlijk en figuurlijk uit de lucht vallen. Van twintig me ter afstand knalde aanvoerder Michael Boedhoe de bal om de keeper heen. „Nadenken deede ik niet", vertelde de match win ner na afloop. „Daar was ik veel te moe voor." Boedhoe had de hele wedstrijd veel inzet getoond en was daar door zeer vermoeid geraakt..,,Ik wilde per se winnen van RCS. Eigenlijk zou ik dit seizoen voor RCS spelen, omdat Vlissingen zou ophouden te bestaan. Maar op het laatste moment gingen ze toch door. De voorzitter vroeg of ik toch terug wilde komen en omdat de selectie er op papier goed uitzag, heb ik dat ook ge daan." Al in de eerste minuut van de wedstrijd kwam Vlissingen op voorsprong. Nadat Boufrahi te gen keeper Jacco Nelen schoot, was het Gashi die in de rebound wist te scoren. Daarna begon RCS aan het tegenoffensief dat ruim een halfuur zou duren. Daarna werden ze pas beloond. Op links kon Van Kortenhof doorlopen naar de achterlijn. De voorzet werd benut door de vilj gel aten Vermeulen, die de gelijkmaker op zijn naam schreef. De tweede helft liep ongeveer hetzelfde als de eerste, alleen duurde het nu iets langer voor dat de Souburgers gingen aan vallen. In een kwartier had Vlis singen de gelijke stand omgezet in een 3-1-voorsprong door doelpunten van Caumartin en Akhiyad. Daarna liet Vlissingen het initiatief weer over aan de bezoekers. Vlissingen: Ruud Pennings; Jurjen Mooibroek (45. Peter Hekkers), Va lentino BlommaertJason Pattiasi- na, Leivin Jiminez; Milloud Ak hiyad (59. Ender Igdezi), Jamal Bouzambou, Nasser Gashi; Michael Boedhoe; Pascal Caumartin (61. Hassan Boughmari), Tarik Boufra hi. RCS: Jacco Nelen; Raymond Gaari, Jeffrey Geldof, Kees Westerweele, Michael Cabenda (75.AbdiAliMou- baralc); Martin Janse, Chris van Heiwen, John Stijns; Alwin van Ham, Wessel Vermeulen, Sjoerd van Kortenhof (61AsrafElhrouz). Vlissingen-speler Jason Pattiasina glipt langs Martin Janse van RCS. foto Dirk-Jan Gjeltema doorWim Kakebeeke ZIERIKZEE - De tijden dat de handballers van Delta Sport en EMM aan elkaar gewaagd zijn, is voorbij. De verschillen tussen beide ploegen zijn zowel binnen als buiten de lijnen alleen maar groter geworden. Op de Zierik- zeese bank zat welgeteld één schamel wisseltje. Terwijl aan de andere kant EMM grossierde in reservespelers. Binnen de lijnen speelde EMM voor een plukje toeschouwers Delta Sport naar een verdiende 24-14 nederlaag. De geplande driekamp in sport hal Onderdak werd zaterdag- avond noodgedwongen aange past. Voor beide Zeeuwse ploegen stond een oefenduel te gen Wegberg op het programma. De Duitse formatie moest ech ter wegens een te krappe bezet ting afhaken. Het duel tussen Delta Sport en EMM dreigde eenrichtingsver keer te worden: 0-6. Maar de door blessures geteisterde Schouwse equipe stak daar een stokje voor. Trainer Eric Dinge- manse raakte schutter Peter Lefevre (knie) kwijt na de ont moeting met Desk, Terwijl Len- nart de Graaff (knie) en Guido de Graaf (werk) eveneens niet inzetbaar waren. „Dat is mo menteel mijn grootste pro bleem", erkende Dingemanse. „We missen door blessures schotkracht." Onderschatting Een positieve uitzondering aan Schouwse kant was spelbepaler Lars van Zwieten. De blonde pupil van Dingemanse onder scheidde zich van zijn medespe lers. Van de eerste tot de laatste minuut bleef de kleine aanval ler sleuren. Dat EMM de zaken niet voor de pauze definitief be sliste (8-14) betreurde EMM's nieuwe aanwinst Erik Franken: „Met vlagen zakten we terug naar het niveau van Delta Sport. Misschien lag het aan on derschatting, ik weet het niet." Omdat Wim Engels (vakantie) en Fernando Silva (werk) ver stek moesten laten gaan, kwam de wisselbank van EMM ruim aan z'n trekken. Jimmy Nie- mants opereerde voor het eerst als spelbepaler. De 17-jarige speler oogde niet alleen onwen nig, maar stond ook stijf van de zenuwen. Erik Franken steunde z'n medespeler „Het eerste bal contact leverde meteen een snelle tegenaanval op. Op je de buut zit je daar echt niet op te wachten." Delta Sport kwam na de zwakke openingsfase goed terug naar 8-14. De te smalle selectie van de thuisploeg kostte Delta Sport na de rust de kop. EMM voerde de druk steeds verder op en liep ruim uit op Delta Sport: 11-19. „EMM hoort gezien het verschil in klasse hier gewoon met deze cijfers te winnen," verklaarde Dingemanse na afloop. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Een doelpunt rijk begin van de nieuwe compe titie in de zesde klasse A. In ze ven wedstrijden vielen maar liefst 37 doelpunten te bewon deren. De meeste treffers vielen bij Terhole tegen SDO'63 dat in 4-5 eindigde. Ook bij Dreischor- Volharding werd er flink op los gescoord, 5-3, met vier treffers en een rode kaart voor Patrick Berrevoets. Dreischor-Volharding 5-3: In het eerste kwartier nam een sterk gestart Dreischor een 2-0- voorsprong door Lucien Vroegh en Patrick Berrevoets. Dennis Sommeijer scoorde tegen, maar door twee treffers van Patrick Berrevoets begon de thuisploeg met een 4-1-voorsprong aan de tweede helft. Na rust was het opnieuw Berrevoets die 5-1 scoorde, waarna Dennis Som meijer en Ronny Jacobs de eind stand op 5-3 bepaalden. In de 87e minuut kreeg Patrick Berre voets de rode kaart na een op stootje. Jong Ambon-Biervliet 3-3: De thuisploeg nam een 2-0-voor- sprong door Marsal Ririhena en Eldridge Pentury, maar nog voor rust maakte Rens Gielliet de aansluitingstreffer voor Biervliet, 2-1. Na rust viel Jong Ambon terug en konden Jeroen Engels en Michello Offerman de gasten op voorsprong brengen. Kort voor tijd maakte Eldridge Pentury uit een strafschop ge lijk: 3-3. Terhole-SDO'63 4-5: Binnen 20 minuten was de tussenstand al 3-2 door doelpunten van Marty Dobbelaar, Jean-Paul Egger- mont en William Freyzer na mens Terhole en van Dennis van Driessche en Martijn Bisschop namens de gasten. Op slag van rust maakte van Driessche er 3- 3 van. In de tweede helft was het lang wachten op doelpunten. Pas in de laatste zes minuten be paalden achtereenvolgens Yuk- sel Kilinc, Jean-Paul Egger- mont en Dennis van Driescche de eindstand op 4-5. Oostburg - Lewedorpse Boys 1-1: Voor rust was er sprake van twee aan elkaar gewaagde ploe gen die niet tot scoren kwamen. Een aandringend Lewedorpse Boys nam in de 80e minuut een 0-1-voorsprong door Marcel Rooze (strafschop). Uit een al- les-of-niets-offensief maakte Niek Manehaut twee minuten voor tijd gelijk. Schoondijke - Kwadendamme 5-0: Na een afwachtende ope ningsfase liep de thuisploeg uit tot 3-0 halverwege door Frank Steyaert en Barry Haerens. In de tweede helft toonde Steyaert, vorig seizoen libero en nu in de spits geposteerd, zich opnieuw trefzeker, 4-0. De laatste treffer kwam van de voet van Peter Haerens. Groede-Sluis 2-1: Een voor rust beter Groede kwam pas in de 43e minuut op voorsprong door Patrick van de Waardt. Na rust drong Sluis aan en kwam door Peter Slits verdiend langszij, 1- 1. De thuisploeg kwam hierna weer beter in de wedstrijd en won deze derby door een treffer van Bram Vercruysse in de 84e minuut. Robur-Ria W. 0-4: Een sterk ge start Robur keek na een halfuur tegen een 0-2-achterstand aan door doelpunten van Ronald Lijbaart en Arno Verlinde, bei den op aangeven van Geertjan de Smet. Uit een strafschop schoot Verlinde de ruststand naar 0-3. In de tweede helft kreeg Robur nog wel kansen, maar was het Ria dat scoorde. Pascal Wedage bepaalde de eindstand op 0-4. George Knobel weg bij RBC ROOSENDAAL - RBC Roosen daal heeft de samenwerking met George Knobel verbroken. De 77-jarige Knobel, in dienst bij de club als adviseur en chef scout, was aan zijn laatste sei zoen bij de club bezig. Voor RBC was Knobel ondermeer actief als bondscoach van het Neder lands elftal en als trainer bij Ajax, MW, Beerschot, Seiko Hong Kong en clubs in Maleisië. ANP Van der Velde wint Twente Cup DELDEN - Chris van der Velde heeft de Twente Cup, een van de klassiekers op de Nederlandse golftour, zondag onder regen achtige omstandigheden ge wonnen. Hij kwam in twee ron den tot een totaal van 138 slagen (68 en 70). door Aector Doorns BRESKENS - De eerste ken nismaking van Breskens met de derde klasse is op een re gelrechte teleurstelling uit gelopen. De Zeeuws-Vla mingen waren in de thui wed strijd tegen Patrijzen op alle fronten afgetroefd en verlo ren dikverdiend met 4-0. De cijfers waren zelfs nog mild: Breskens bleef een grotere afgang bespaard. Breskens-doelman Roy den Dunnen voorkwam erger, maar de ploeg uit 's Heeren- hoek sprong ook slordig met de kansen om. „Het enige smetje", vond Patrijzen-trai ner Kees van der Sluis. „Ik ben over het spel zeer tevre den. Alleen de afwerking moet nog beter." De Patrij zen-trainer had een gedreven tegenstander verwacht. „Ik heb mijn spelers erop gewe zen dat Breskens scherp zou staan. Zij zijn kampioen ge worden en dat willen ze op ei gen veld graag laten zien. Dat hebben mijn spelers goed in de oren geknoopt." Robbie de Muynck berustte in de nederlaag. Het optimis me in het Breskens-kamp was aangewakkerd door een sterk optreden in de beker duels tegen Terneuzense Boys en Terneuzen, maar gis teren werd Breskens keihard op de feiten gedrukt. Voldoende Robbie de Muynck: „Het elf- talheeft collectief gefaald, met uitzondering van de kee per Die haalde een voldoen de." En hij voegde eraan toe: „De deur stond achterin bij ons wagenwijd open. Daar wist Patrijzen wel raad mee. Wat ik ook erg vind is dat we geen kansen hebben afge dwongen. Ik ben gewend aan vijf tot zes kansen per wed strijd." Vanaf het begin was de thuis club niet bij de les. De malai se tekende zich al. af in de dexxle minuut. Axjan Verburg profiteerde van getreuzel in de verdediging. De bal werd van richting veranderd, waardoor doelman Den Dunnen kansloos was: 0-1. Het antwoord van Breskens bleef uit. Patrijzen toonde zich veel energieker. Opvallend was de rol van Wilfred van den Dries voor in. Hij is meestal de afmaker, maar gisteren ontpopte hij zich als aangever bij enkele treffex's. Van den Dries stuitte voor rust één keer op doel man Den Dunnen. De snelle fysiek stex"ke spits bood daarna Verburg een niet te missen kans. Weer verhin derde Den Dunnen de bijna honderd procent-treffer. Ook Hubexl Rentmeester verzuimde de zwak spelende Zeeuws-Vlamingen op een groteie afstand te zetten. Pas na een halfuur was het weer raak. Bek wei'd buiten het strafschopgebied door Ver burg in stelling gebracht. Den Dunnen raakte de bal nog met de hand, maar hij kon de 0-2 niet verhinderen. Offensief In de tweede helft kwam Breskens iets beter uit de startblokken, maar na tien minuten was het offensief al weggeëbt. Alleen Serge Lap- rade verraste Patrijzen- doelman Sjimmie Kikkert bijna met een afstandsschot. Patrijzen hield grip op de wedstrijd en bleef via tegen aanvallen het gevaarlijkst. Tien minuten voor tijd scoor de Hubert Rentmeester vrij simpel 0-3. Dezelfde speler was even late op weg naar het vierde doelpunt, maar doel man Den Dunnen verhinder de de treffer door de speler bij de benen te grijpen. De straf schop van De Vos werd tegen de paal geschoten. Serge de Ru ij sscher kreeg via een strafschop, nadat hij zelf was neergelegd, de kans om de eer te redden. De verder onzichtbare spits zag zijn in zet gestopt door Kikkert. In de slotfase sprintte Camiel Rentmeester na een lange bal van Van den Dries de diepte in. De Patrijzen-vei'dediger bepaalde de stand op 0-4. Patrijzen: Sjimmie Kikkert; Ca miel Rentmeester, André Smul ders, Henk van de Brink, Peter de Jong; Guido Moison (38. Wil liam Sallet), Ronnie Bek, Hubèr Rentmeester, Ron de Vos (86. Teun van Slooten): Arjan Ver burg, Wilfred van den Dries. Een deelnemer aan het Domburgse surfevenenxent probeert overeind te blijven tussen de golven. Strand Noordduine trendy surfplaats voor één dag foto Dirk-Jan Gjeltema door Jurriaan de Reu DOMBURG - liet strand Noordduine tus sen Westkapelle en Domburg leek dit week einde even op één van de vele surfplaatsjes langs de Franse Atlantische kust. Golfsur- fers uit binnen- en buitenlaixd gebruikten de golven van de Noordzee tijdens de zesde editie van de Sportshop Domburg Classic om op boards in alle soorten en maten hun kunsten te vertonen en andere surfliefheb- bers te ontmoeten. „Een fantastische run, all the way to the beach", schreeuwt speaker Sebastiaan van de Berg enthousiast als één van de surfers de juiste golf weet te pakken en behendig ba lancerend op zijn plank het strand bereikt. Van de Berg - bij de liefhebber bekend als commentator bij Eurosport - praat tijdens de wedstrijden aan één stuk door en voor ziet, met op de achtergrond beukende hou semuziek, ook de mindere goden van commentaar („prachtige duik"). De toe schouwers bekijken, veelal door een trendy zonnebi'il, de verrichtingen van de deelne mers zichtbaar geamuseerd. Plezier maken is volgens organisator Tonny Hooftman het hele idee achter de Sportshop Dombui'g Classic. „Dit evenement is meer dan een wedstrijd", zegt hij. „Het is meer een soort bijeenkomst voor sxxrfers. De sui-fscene in Nedexdand is een vaste kliek. Je komt elkaar in surf plaatsen over de hele we reld tegen. Dit weekend is bedoeld om de groep surfers bij elkaar te brengen. Door de wedstrijden hebben de deelnemers de kans om te zien hoe ze er voor staanmaar het be langrijkste is toch dat iedereen er lol in heeft." Aan de golfsurfwedstrijden deden dit week einde ruim tachtig deelnemers mee, afkom stig uit Nederland, België, Engeland, Duits land en Frankrijk. De surfers kwamen uit in drie onderdelen: longboarden, shortboar- den en bodyboarden. Zij gingen tijdens de voorronden in groepen van vier het water op waarbij ze in een kwartier maximaal tien golven mochten gebruiken om hun trucs te laten zien. De beste twee van elke groep in de voorronden mochten ook in de finales op zondag hun kunsten laten zien. De vrouwen konden het dit jaar voor de eer ste keer in Domburg tegen elkaar opnemen. „Voor mij is dit het enige echte surfevene- ment in Nederland", zegt shortboai'dster Tamar Uiterwijkuit Scheveningen. „Laatst waren er in Scheveningen ook golfsurfwed- strijden, maar dat was niet te vergelijken met de wedstrijden in Domburg. Hier is veel meer te beleven." Boerenkar Voor Tonny Hooftman is de opzet van het evenement zoals het dit jaar is georgani seerd precies goed. „We zijn zes jaar geleden begonnen met een boerenkar waar de jury op zat en dat was het. Inmiddels zijn we uit- gegx-oeid tot zo'n beetje het gi-ootste suiT- evenement van Nederland. Maar groter moet het ook niet worden, Nu ken je alle mensen nog en is het gezellig." Domburg behoort samen met Wijk aan Zee, Scheveningen en de Rotterdamse Maas vlakte tot de weinige plaatsen in Nederland die geschikt zijn om te golfsurfen. Desalnie- temin wordt de sport steeds populairder „Surfen is heel erg in opkomst" zegt Mid delburger Peter Rijk, één van de pioniers van het Zeeuwse golfsurfen. „Toen ik twin tig jaar geleden begon, wist eigenlijk nie mand dat je ook in Nedei'land kon golfsur fen. Een plank was dan ook nergens te krijgen. Ik heb toen in Scheveningen een blank gekocht, dat is een schuimkem, en daar zelf een board van gemaakt. Jarenlang was er maar een groepje van vier golfsurfex-s op Walcheren. Inmiddels is er op Walcheren een groep van een man of zestig die regelma tig surft en is er een harde kern van een man of twintig die ook buitenlandse surftrips maakt." Een evenement als de Sportshop Domburg Classic is volgens Rijk een belangrijke sti mulans voor het Nederlandse surfen. „Door evenementen als deze komen veel mensen in aanreking met surfen en gaan het ook eens proberen. En als je het eenmaal een keer hebt gedaan, raak je verslaafd." doorWim Broekhoven en Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal kwam nieuwkomer MZVC in een tumultueuze wedstrijd te gen Wissenkerke niet verder dan 4-4. De wedstrijden Nieuwland-Wolfaartsdijk en Krabbendijke-Wemeldinge gingen niet door en worden dinsdagavond gespeeld. In de vierde klasse B maakte het vorig seizoen gedegradeerde Bx-ouwershaven een valse start. Op eigen veld werd een 0-4-ne- derlaag geleden tegen het Poortvlietse SPS. Het duel Dosko - Smerdiek werd veertien minuten voor tijd wegens on weer gestaakt. MZVC-Wissenkerke 4-4: Een vrije trap van Robin Moreauw betekende na vier minuten 0-1. Laatste man Martin van Hek ken mocht na een kwartier vrij doorlopen voor 0-2, waarna de thuisploeg erg veel moeite had om de discipline te bewaren. Een benutte strafschop van Stephan Cepero leverde vlak voor de rust 1-2 op, maar Mo reauw vergrootte nog voor rust de marge naar twee treffers. Na de rust had MZVC de zaak beter onder controle. Een twee de strafschop van Cepero bete kende 2-3 en via twee goals van Dennis Bodi'ij werd het negen minuten voor tijd zelfs 4-3. Ro bin Moreauw voorkwam ver volgens met zijn derde treffer vlak voor tijd de eerste competi tiezege voor de thuisploeg. Het duel werd ontsierd door zeven gele en één rode kaart (Cepero) voor MZVC en drie gele kaarten voor Wissenkerke. Spui-Hoedekenskerke 4-0: De winst ging simpel naar de thuis ploeg, die bij rust al met 3-0 leidde door doelpunten van Martin Kalisvaart, Patrik Boogaart en Alex Meyer. Een benutte strafschop van diezelf de Meyer in de tweede helft be tekende 4-0. Zaamslag-Cadzand 2-1De eer ste echte kans voor de bezoekers leverde na een uur ook meteen 0-1 op door Patx*ick Vercoute- ren. De thuisploeg kwam hal verwege de tweede helft binnen vijf minuten op een winnende 2- 1 door doelpunten van Erik Tis- sink en Arjan Oostdijk, maar echt tgvreden was men gezien het vertoonde spel en de gemiste kansen niet. Borssele - Colijnsplaatse Boys 0-5: Het gedegradeerde 'Colijn' was een maat te groot voor de thuisploeg. Na een eigen doel punt benutte Koen Wisse vlak voor xnist een strafschop. Na een uur werd het 0-3 door weer een eigen doelpunt, waarna Ronald Jansen en Robert Jan van de Ge- nugten in het laatste kwartier nog voor 0-5 zorgden. Vierde klasse B Brouwershaven - SPS 0-4: De thuisploeg startte sterk en had in het eerste halfuur via kansen van Peter van Mourik, Dick van Splunder, Willem Webers en Frank Kristalijn op voorsprong moeten komen. SPS kwam in de 38e minuut voor het eerst voor de goal en maakte daarvan gre tig gebruik: 0-1 door Jacco Jan se. Vijf minuten voor xnxst profi teerde Dick Uyl van verkeerd uitverdedigen in de Brouwer shaven-defensie: 0-2. In de tweede helft zorgde Esmir Kustura, nadat hij op het randje van buitenspel mocht door gaan, voor de 0-3. Brouwersha- ven, dat slechts tegen zichzelf leek te voetballen, moest een kwartier voor tijd toezien hoe Martin Quist namens de bezoe kers uit Poortvliet de verdiende 0-4 op het scorebord bracht. SKNWK - Stavenisse 3-0: De voxig jaar gedegradeerde Nieu- werkerkse ploeg boekte een op papier ogenschijnlijk eenvoudi ge overwinning, maar mocht in het eerste deel van de wedstrijd zeker niet over geluk klagen. Stavenisse kreeg een aantal kansen op de openingstreffer, maar Pascal Dalebout bracht even zo vaak redding. In de 22e minuut kwam SKNWK door Martijn Neele op 1-0 en dat be tekende tevens de ruststand. Een kopbal van Ronnie de Brui ne, na goed voorbereidend werk van Ramon van der Zande en Leon Goedegebuure, betekende halverwege de tweede helft de 2-0. Tien minuten voor tijd zorgde Goedegebuure zelf met een ou derwetse punter voor de eind stand: 3-0. Dosko - Smerdiek 2-1 (ge staakt): Scheidsrechter Breker besloot veertien minuten voor tijd het duel wegens onweer te staken. In de eerste helft was Smerdiek door El Bouzzaui op voorsprong gekomen, maar de ploeg uit Bergen op Zoom kwam na rust door twee treffers van Omer sterk terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19