Hoek veegt vloer aan met Rijsoord Terneuzen is op alle fronten beter Sterk debuut van De Beursbengels J PZC Oostkapelle komt in slotfase langszij Kloetinge kan leven met 1-1-gelijkspel Libero Angelo Nijskens steunpilaar bij Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser door Björn Goorden HOEK - Hoek veegde zaterdag met 3-0 de vloer aan met promo vendus Rijsoord. En de Hoek- supporters genoten met volle teugen van de seizoenopening. Ze waren laaiend enthousiast na een 'belabberd jaar'. „Zo'n geweldige wedstrijd als van daag hebben we verleden sei zoen nooit gezien. Het was in drukwekkend", straalde een supporter vanonder zijn para plu. Ook de gedwongen ingreep van trainer Frans Vermeulen was bij de supportersschare uitstekend gevallen. Vanwege het ontbre ken van John Bentschap Knook (blessure), Danny Magito (schorsing) en Patrick Naudts (privéproblemen) posteerde de Brabantse oefenmeester Angelo Nijskens als vrije man centraal achterin. Vermeulen: „Ik gokte op zijn routine, en ik heb er res pect voor hoe hij ermee is omge gaan. Het is zeker niet gemak kelijk om als spits zo'n belangerijke taak in te vullen. Hij heeft heel sober gespeeld." De laatste man voor één dag, want zo zag Nijskens het zelf, was uitgeput. Hij vond de vrije rol achterin niet alleen fysiek zwaar. „Ook geestelijk vergt het een hele hoop van je. Als spits kun je tijdens een wedstrijd nog wel eens even lekker wegdro men, of kankeren op de scheids rechter. Nu had ik daar de tijd niet voor. Ik was voortdurend bezig met organiseren en corri geren. Je bent constant aan het praten. Maar ik ben heel tevre den. We hebben de nul gehou den." Doordat Nijskens achterin kwam te spelen, werd Vermeu len verlost van een luxepro bleem in de spits. Dave Gijsel vond het wel goed zo met Nijs kens als laatste man. Hij kon zijn rentree maken op het hoog ste amateurniveau in Neder land. Bovendien speelde de Belg een gedegen wedstrijd rondom de statische maar soms brilj ante Ronald van Sliedregt. „Ik vond het wel lekker gaan, ja. De trai ner weet nu wat hij aan me heeft. Al weet ik natuurlijk niet of ik ook volgende week tegen Dovo in de basis begin", vertel de Dave Gijsel. En dan met een brede grijns: „Maar als ik de trainer zou mogen adviseren: never change a winning team, haha." Na een matige eerste helft zette Hoek meteen na de rust druk. De thuisploeg viel gecontroleerd door Bas Dooms VLISSINGEN - In de hoofd klasse B van het zaterdagvoet bal zijn De Beursbengels ver rassend gestart. De kampioen van vorig seizoen, Spakenburg, kreeg in Amsterdam met 2-0 klop van de debutant in de hoofdklasse B. Harib El Mhas- sani scoorde beide doelpunten voor De Beursbengels. De Beursbengels-Spakenburg 2-0 (1-0). 20. Harib EL Mhassani 1-0, 85. Harib El Mhassani 2-0. Scheids rechter: J.M. Bakker (Ermelo). Gele kaart: Marco Dijkhuizen, Andy So lomons en Donato di Leva (allen Beursbengels), Paul Lief tink (Spa kenburg). Aantal toeschouwers: 400. aan, de Zeeuws-Vlamingen voelden aan dat ze kwalitatief de meerdere waren. Alleen het verschil in doelpunten ontbrak nog. En daar zorgde Mustafa Hauari in de 53ste minuut voor. Rijsoord werkte een voorzet van links niet goed weg en de Belgi sche Marokkaan schoot met een sliding de 1-0 in de rechterkrui- sing. Attent Een kwartier later was de wed strijd beslist. Middenvelder Ro bert de Heer klungelde met de bal en Bart Poppe was attent. Hij snoepte de bal van de Rijs- oorder af en zette aan voor een eenzame sprint naar de goal. De Heer hield Poppe vast, die ove rigens zeer gretig naar de grond ging, en kreeg rood. De nieuwbakken hoofdklasser liet het echter niet op zich zitten en trok ten aanval, met tien te gen elf. De branie van Rijsoord werd echter afgestraft door een slim Hoek dat het veld erg breed hield en de rust bewaarde. Hoek hield spelenderwijs het hoofd boven water en gaf maar één kans weg (uit een spelhervat ting), bovendien schiep de ploeg kans op kansEr werden er twee benut, maar het hadden er veel meer kunnen zijn. In de 75ste minuut schoot Dave Gijsel van afstand op goal. Rijs- oord-keeper Aart Kranendonk sloeg de bal terug in het veld in plaats van naar de zijkant. Ro nald van Sliedregt profiteerde en schoof de 2-0 in het lege doel. In de slotfase werd het nog 3-0. Uit een voorzet vanaf (alweer) links legde invaller Barry van der Hooft de bal knap met de rug naar het doel dood en gaf me teen een steekpass binnendoor naar Ronald van Sliedregt, die daarmee wel raad wist. Hoewel. Ramazan Yuruk, de linksback die halverwege de eerste helft over moest geven wegens buikkrampen, was de man over wie iedereen vol be wondering sprak. Nijskens: „Je moet die jongens niet te veel ve ren in hun kont steken, maar ik vond 'Rama' een openbaring. Hij is hier nog geen drie weken en dan al zo goed. Wat een uit straling... Hij was ook heel ze nuwachtig, misschien dat-ie daarom misselijk werd." Hoek - Rijsoord 3-0 (0-0). 52 Mus tafa Hauari 1-0, 75. Ronald van Slie: dregt, 89. Ronald van Sliedregt 3-Ö. Gele kaart: Michel Kooyman (Rijs oord). Rode Icaart: 68. Robert de Heer (Rijsoord)Scheidsrechter Co lin Prooi (Hellevoetsluis). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Kristof Verbiest; Ramazan Yuruk, Angelo Nijskens, Franky Standaert, Geert Bosschaert; Frank de Wispelaere, Kubu Lembi, Mus tafa Hauari, Bart Poppe (83. Wesley Roman; Dave Gijsel (83. Barry van der Hooft), Ronald van Sliedregt. ASWH-Dovo 3-0 (0-0). 53. Ron Tempelaar 1-0, 56. Johan Sturrus 2-0, 75. Bert Duynhouwer 3-0. Scheidsrechter: J.H. van Loen (Har- melen). Rode kaart: 40. Joost Ver steeg, 63. Karsten Wierenga (beiden Dovo). Aantal toeschouwers: 900. Sparta Nijkerk-Kozakken Boys 0-0 (0-0). Scheidsrechter: E. Kooij (Oostzaan). Gele kaart: Johan van de Stelt, Jos van Rijswijk en Gerard den Haan (allen Kozakken Boys), Michel van Dijkhuizen (Sparta Nij- kerk). Aantal toeschouwers: 700. Achilles Veen-Bennekom 1-3 (0-1). 5. Michael Brussen 0-1, 59. Martijn de Jong 1-1, 72. Dennis van Meeg- denburg 1-2, 90. Dennis van Meeg- denburg 1-3. Scheidsrechter: 1. Roe land (Sleeuwijk). Gele kaart: Frans van Helvoirt, Foppe Gouman en Maarten van Gelderen (allen Achil les Veen), Marcel van Brakel (Ben- nekom). Aantal toeschouioers: 250. Hoek-aanwinst Mustafa Hauari (links) schermt de bal af in het duel met Rijsoord. Bart Poppe (midden) kijkt toe. foto Charles Strijd door Eldridge Pentury VEENENDAAL - Niet de uitslag maar wel het spel van Kloetinge stemde zaterdag tot tevredenheid bij de seizoensou verture in Veenendaal. De Beve- landse hoofdklasser domineer de op het veld van GVW. Waar het in de tweede helft echter aan ontbrak was een tweede Kloe- tingse treffer. Daardoor bleef het bij een gelijkspel, 1-1. Diederik Hiensch vond het jam mer, maar zat er verder niet mee. „Ik ben iemand die van goed spel houdt. We hebben een wisselvallige voorbereiding achter de rug. Ik zag al een be hoorlijk niveau in ons eerste competitieduel. Daar kan ik al leen maar blij om zijn." Zekerheid De oefenmeester begon het duel met GVW in een vertrouwde opstelling, met centrumspits Eric de Groene als enige nieuw komer in vergelijking met vorig seizoen. Emiel Dorst en Björn Langeveld, overgekomen van een profclub, zaten op de bank. „Je ontwikkelt in drie jaar tijd een bepaalde spelopvatting", legde Hiensch uit. „Nieuwelin gen pas je daar niet in twee we ken in. Björn heeft ook nog eens weekje stilgezeten vanwege een blessure. Ik heb gekozen voor zekerheid." Emiel Dorst mocht zeven minu ten voor tijd de moegestreden Eric de Groene aflossen als spits, maar hield daar een on aangenaam gevoel aan over. „Vijf minuten voor tijd", zei hij na afloop met een afkeurende blik. „Als ik daar goed genoeg voor ben..." Dorst had niet gedacht dat hij mocht beginnen, zei hij. „Maar het is moeilijk om iets te laten zien omdat ik op zoveel ver schillende posities heb moeten spelen. Volgens mij weet de trai ner zelf niet waar ie mij precies wil hebben." Verwarring Björn Langeveld viel zaterdag sneller in dan verwacht omdat mandekker Niels Lodewijk de strijd door een knieblessure moest staken. Het gebeurde in een periode dat Kloetinge de touwtjes in handen had en leid de door een doelpunt van Erwin Dek. GVW, dat zonder Jan Ooster huis speelde, kon het initiatief in de eerste helft overnemen omdat rechtermiddenvelder Paul Malherbe voor de nodige verwarring zorgde. „Wouter Labrujère bleef hem overal vol gen. En Marcel Lourens stond vaak te diep. Daardoor kwamen de linies te ver van elkaar te lig gen", analyseerde Hiensch. GVW was dicht bij een doel punt toen een combinatie vanaf links werd afgesloten met een harde pegel van Malherbe maar doelman Mark Smeding redde met een stijlvolle reflex. Vijf mi nuten voor rust moest de Vlis- singer echter toch buigen. De 31-jarige rechtsback Bart Broe der, later uitgeroepen tot man van de wedstrijd, passeerde Smeding met een lage schuiver: 1-1. Diederik Hiensch riep zijn spe lers in de rust tot orde en dat sorteerde effect. Jeffrey van de Velde hield achterin de rijen ge sloten, Marcel Lourens stond centraal op het middenveld op als speler die de bakens verzette en legde zijn directe tegenstan der Jan Gaasbeek het zwijgen opVoorin zette met name Wilco de Valk op rechts de nodige druk. Goede kansen Het leverde in een paar minuten tijd heel goede kansen op. Eric de Groene, Wilco de Valk (2x); Ronald Zuijdwegt en Björn Langeveld hadden echter geen geluk. De Veenendaalse mon den vielen stil toen De Groene net over de middenlijn doelman Khalid Ben Lahsen voor zijn doel zag staan en voor een harde boogbal koos. Ben Lahsen stond een wereldgoal echter net in de weg. GVW stelde daar slechts een gevaarlijke vrije trap en een af zwaaier van Jan van Rabens- waay tegenover. GVVV-Kloetinge 1-1 (1-1). 10. Er- win Dek 0-1, 40. BaH Broeder 1-1. Scheidsrechter: D.W.G van Aken (Duiven). Gele kaart: Moslim Adrta- ne, Edwin Kampert, Jan Gaasbeek (allen GVW), Björn Langeveld (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Mark Smeding: Erwiri Dek, Jeffrey van de Velde, Niels Lo dewijk (18. Björn Langeveld) en Ar no Melaard; Johan de Goederen, Marcel Lourens en Wouter Labrujè re; Wilco de Valk, Eric de Groene (83. Emiel Dorst) en Ronald Zuijd wegt. Trainer AS WH bondscoach van Hongkong HENDRIK IDO AM- BACHT - Arie van der Zouwen mag zich voor een jaar bondscoach van Hongkong noemen. De oefenmeester van ASWH bereikte dit weekeinde in het Verre Oosten een mon deling akkoord met de voetbalbond. De inwoner van Dor drecht zet donderdag in Zeist zijn handtekening onder het contract. AS WH maakt dit seizoen deel uit van de hoofdklas se B van het zaterdagvoet bal, evenals de Zeeuwse clubs Hoek, Kloetinge en Oostkapelle. Van der Zouwen wordt bij ASWH opgevolgd door André Wetzel. De 48-jari- gè ex-profvoetballer was voor het laatst actief bij FC. Den Bosch, waar hij als rechterhand van trai ner Mark Wotte fungeer de. Na het vertrek van Wotte vervulde hij korte tijd de rol van interim trainer bij de Bossche eer- stedivisionist. Wetzel is momenteel ook voor de KNVB actief als scout voor het Nederlands en het olympisch elftal. GPD SPORTREDACTIE tel: (0118)484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) B.C.P.M. Goorden E.M.S. Pentury S.E. Remijnsen Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Alleen spitsen verzaken tegen Best Vooruit: 2-0 door Frits Bakker TERNEUZEN - Paul Telussa sprong na afloop bijna uit zijn vel. „Ik heb bij vlagen prachtig voetbal gezien, maar ook onge looflijk veel missers", verbeet de trainer van Terneuzen zich zondagmiddag na de uiterst schamel uitgevallen 2-0-over- winning op het Brabantse Best Vooruit. Geert de Poorter en Leo Kayser scoorden voor de thuis club, de spitsen waren tragisch onscherp. Het debuut van de Terneuzena- ren, in de op één na hoogste zon dagklasse, riep bij de trainer te genstrijdige gevoelens op. Paul Telussa: „Mijn spitsen (Lam bert, But en Leonhart) hadden vandaag minstens zes keer moe ten scoren, maar ze staan nog op nul. Het zegt veel over ons spel dat we zo veel kansen krijgen. Daar was ik voor de rust uiter mate tevreden over. Alleen de scherpte voorin ontbrak. We hebben verzaakt voor de goal, onbegrijpelijk." De grootste kracht van de ploeg lag wonderlijk genoeg achterin. Terneuzen hield in de beker wedstrijden van de laatste we ken in de verdediging open huis. Zondag, tegen Best Vooruit, zat er veel meer lijn in de afweer en werden alleen na de rust een paar kansen weggegeven. Leo Kayser speelde nu bijvoorbeeld wel heel attent in de dekking en de vleugelverdedigers gaven voor rust weinig weg. Verslapping Dat het na de rust opeens veel minder ging, had te maken met een verslapping binnen het elf tal. Daarvoor speelde Terneu zen agressiever op de bal, met snelle combinaties door het midden en een hoge balcircula tie. De Brabantse opponent speelde voor de rust bedroevend slecht en mocht de handen dichtknijpen dat de score niet veel hoger opliep dan 2-0. De thuisclub heerste vanaf de aftrap op alle fronten, Geert de Poorter stuwde de ploeg in die eerste fase, Jos Kayser verrichte in zijn karakteristieke stijl enorm veel werk, Dennis Riet- jens stond aan de basis van de opbouw en op de flanken wer den Menno den Dekker en Hu- bert van den Hemel zelden be dreigd door lastige Brabantse aanvallers. De golf van offensieve acties re sulteerde in een veelvoud aan kansen. Jacky Lambert, Mike But, Menno den Dekker, Jos Kayser en Dennis de Kraker lie ten ze onbenut. Geert de Poorter scoorde wel: in de 30e minuut na een vlekkeloze combinatie joeg hij de bal hoog in de netten: 1-0. Twee minuten voor rust werd die stand verdubbeld, toen Leo Kayser een hoekschop van De Poorter binnenkopte: 2-0. Harder trainen Het had de aanzet moeten zijn voor een zorgeloze wedstrijd. Paul Telussa: „Maar om onbe grijpelijke reden vielen we in de tweede helft ver terug." Geert de Poorter: „We lieten de bal in de eerste helft goed rondgaan, speelden lekker direct en gaven de tegenstander geen ruimte. Dat hebben we daarna nog een kwartier kunnen volhouden, toen viel het bij ons stil." Volgens de uitblinkende mid denvelder ligt de oorzaak op het fysieke vlak. „Plet was in de be kerwedstrijden ook zo: sterk be ginnen en daarna ver terugval len. We zijn conditioneel nog niet in orde. Daardoor gaan spe lers zich wegsteken en moeten we de lange bal hanteren. Ik stel voor dat we maar eens een stap je harder moeten trainen." Het liep nu nog' goed af, omdat Terneuzen door het grote ver schil in kwaliteit weinig te vre zen had van Best Vooruit. De Brabanders, die in 1996 in een beslissingswedstrijd Terneuzen uit de eerste klasse hielden, werden alleen na rust iets slag vaardiger. Erik de Koeyer stop te de spaarzame mogelijkheden, onder meer van Bart Jansen en Iwan Maessen. Het was onvoorstelbaar dat de thuisclub in de laatste fase'zelf niet meer kon scoren. Dennis Rietjens liet een strafschop, na dat Mike But was aangetikt, on benut. Jacky Lambert, op maat weggestuurd door Hubert van den Hemel, miste voor open doel. En Michel Leonhart, die met zijn snelheid wel voor meer gevaar zorgde dan Lambert, kon zijn invalbeurt ook niet met treffers bekronen. Het was een kleine smet op de overigens veelbelovende start van Terneu zen. Terneuzen-Best Vooruit 2-0 (2-0). 30, Geert de Poorter 1-0, 43. Leo Kayser 2-0. Scheidsrechter JVerpa len (Rucphen). Aantal toeschou wers: 400. Terneuzen: Eric de Koeyer; Menno den Dekker, Dennis Rietjens, Leo Kayser, Hubert van den Hémel; Dennis de Kraker (72. Roel Alberti), Jos Kayser, Geert de Poorter, Ryan de Regt (70. Michel de Vries); Jacky Lambert (80. Michel Leonhart), Mi ke But. Terneuzen-aanvaller Jacky Lambert (links) kopt, zwaar gehinderd, op het doel van Best Vooruit. foto Peter Nicolai door Rudy Boogert HUIZEN - Drie minuten voor tijd werd de hartstocht van Oostkapelle zaterdag beloond. Met dank aan Huizen-doelman Werner Kooistra. Oostkapelle- spits Harro Hazelaar strafte een blunder van de voormalig prof- keeper koelbloedig af en bracht zijn ploeg op de valreep langszij: 1-1. Op dat moment speelde de ploeg van trainer Rens Griep al twin tig minuten met tien man, om dat verdediger Marciano Tjauw-A-Hing halverwege de tweede helft met een rode kaart het veld moest verlaten wegens natrappen. Het ontging het ar bitrale trio echter dat Arnold van Houten daarvóór Tjauw-A- Hing al een trap had verkocht. Het was de enige wanklank in de tweede helft die voor promo vendus Oostkapelle vrijwel vlekkeloos verliep. Dit in tegen stelling tot de eerste 45 minuten. Het snelle combinatiespel van Huizen drukte Oostkapelle ver terug op eigen helft. Voorstop per Edwin Meerman wisselde bijvoorbeeld al snel van plek met rechtsback Joel Pattenier, die geen grip op linksbuiten Niels Gerenstein had. Trainer Rens Griep: „We waren niet pit tig genoeg in de duels. Ik hoopte dat Huizen dat hoge tempo niet de hele wedstrijd kon volhou den." Harro Hazelaar: „Ik dacht: als dat 26 wedstrijden zó gaat... Huizen liet de bal zo rap rond gaan. De ballen vlogen heen en weer over het veld. Maar na het tegendoelpunt viel er iets van ons af. We hadden tot dat mo ment te veel ontzag voor Hui zen. Vooraf hadden we wel ge zegd dat we daarvoor moesten waken, maar onbewust kijk je toch op tegen de hoofdklasse." Eigen roem Na het openingsdoelpunt van Jürgen van Hattem (een streep in de kruising) ebde die onder danigheid langzaam weg. Oost kapelle durfde weer te voetbal len en schiep zich zowaar enkele kansen. Ferry Alfons koos in een counter met drie Oostkapelle- spelers en twee Huizen-verde digers voor eigen roem en stuitte op doelman Kooistra. Twee schoten van Wilfred Schipper misten de juiste richting. In de tweede helft gooide Oost kapelle alle schroom van zich af. Het had lak aan de reputatie van Huizen (vier keer zaterdagkam pioen) en zijn verscheidene ex- profs (onder wie Ab Plugboer en Meivin Donleben), en speelde fris van de lever. Een schot van uitblinker Thomas Ragut miste echter kracht en Wilfred Schip per miste oog-in-oog met doel man Kooistra de grootste kans op de gelijkmaker. Het geluk leek niet aan Oost- kappelse zijde. Aanvoerder Roel Latuheru was al vroeg in de tweede helft met een liesblessu re uitgevallen en twintig minu ten voor tijd verdween ook Tjauw-A-Hing noodgedwon gen naar de kant. In een ultieme poging het tij te keren besloot trainer Griep met een man min der één-op-één te gaan spelen („We hadden niks meer te ver liezen"). Mislukte doeltrap Ex-Zwolle-doelman Werner Kooistra bracht hoop in de wan hoop. Een volledig mislukte doeltrap kwam in de voeten van invaller Jean-Paul Mulder. Zijn schot kon Kooistra nog keren, maar de inzet van de meegelo pen Harro Hazelaar was on houdbaar: 1-1. Stilte viel over de Huizense tribune, vreugde explodeerde in de Oostkappelse dug-out. Het eerste punt in de hoofdklasse was binnen. Rens Griep vond dat zijn ploeg daarmee kreeg wat het verdien de. „Met name in de tweede helft waren wij dreigender. Zelfs met tien man." Doelpun tenmaker Hazelaar sloot zich daarbij aan. „Individueel waren wij minder, maar dat hebben we als ploeg opgevangen.Daaruit zal Oostkapelle dit seizoen zijn meerwaarde moet halen. Vecht lust, enthousiasme en een beetje geluk. Nog 25 wedstrijden lang. „En meer," zei Rens Griep met een knipoog naar volgend sei- Huizen - Oostkapelle 1-1 (1-0). 20. Jürgen van Hattem 1-0, 87. Harro Hazelaar 1-1. Scheidsrechter: C.J. van Eioijk (Utrecht). Rode kaart Marciano Tjauiv-A-Hing (Oostka pelle). Aantal toeschouwers: 650. Huizen: Werner Kooistra; Tim van Breukelen, Jürgen van Hattem, Renzo Wiemer, Maurice Ligeon; Ti- mo Reessinlc (80. Tibet Araz). Ab Plugboer, Arnold van Houten; Mei vin Donleben, Mare Kroeze (62 Mi- chiel Kos), Niels Gerestein. Oostkapelle: Ramon Telussa; Joel Pattenier, Francis Langemaire, Ed win Meerman, Marciano Tjauw-A- Hing; Thomas Ragut, Roel Latuheru (50. Jean-Paul Mulder), Dennis But (67. Jorrit Schuurman); Ferry Alf ons, Harro Hazelaar (92. Rick Patte nier), Wilfred Schipper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15