Casino moet bij veerplein komen PASSIE Vers Konmar Voordeel! Webcam houdt oogje op stagiair Uitlevering dreigt voor verdachten kinderpornozaak 99 Initiatiefnemer wil Vlissings gokpaleis in boot onderbrengen GroenLinks gruwt van verstening Zwingeul TouristSliop i* 0118-674300 Ode aan een muurbloempje Partij steen weg Recron beticht makelaars van valse informatie Motorrijder zwaargewond bij botsing Overvaller drie jaar de cel in Rundersucade- lappen of schouderlappen Salade de luxe Met Klantenkaart 50% korting Pittig belegen Stolpkaas j{óuA£ u, ook, 1£> -KOBMar. zeeuwse almanak Feest T(r)ips door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een geschikte re plek dan het Vlissingse veer plein is er voor Zeeland Casino niet te bedenken. De hele omge ving vraagt erom, vindt Middel burger Johan Vroegop. Het congrescentrum met hotel, restaurants, theater en de klap per Zeeland Casino kan er ko men zodra de veerboot overbo dig is geworden. „Dat is op zijn vroegst in 2003, als de Wester- scheldetunnel geopend is. Dan kopen we een boot, die we in richten als Zeeland Casino." Het idee is ambitieus en ge waagd en politiek gezien is het door Maurits Sep MIDDELBURG - Het is de nachtmerrie van Groen- Links/Delta Anders (GL/DA immense appartementen complexen en rijen zomer woningen langs de Zwin geul. Dat beeld doemt op bij de gedachte aan het project Sluis aan Zee, gruwde Sta tenlid M. Wiersma woensdag in de Statencommissie eco nomie. „Ontgroening in ruil voor verstening." „Vergeet het maar", suste ge deputeerde G. van Zwieten (WD, ruimtelijke ordening). „Als dat is wat ze van plan zijn, dan wordt het project vandaag nog stopgezet. Uw zorg voor verstening delen weMaar echt, er komen geen appartementen en zomer huizen langs het kanaal." Van Zwieten deed zijn best om Wiersma gerust te stellen. Hij prees Sluis aan Zee aan als 'een ambitieus en gecom pliceerd project'. „Een aan tal elementen spreekt ons bijzonder aan. Vooral dat het een integraal project is, waarin allerlei zaken met el kaar samenhangen. Het is veel meer dan een kanaaltje verdiepen, een sluisje ver plaatsen, een brugje beweeg baar maken en een jachtha ven tje inrichten." Het bleek vergeefse moeite. GL/DA bleef tegen een bij drage van 60.000 gulden in de kosten voor het project. De overige fracties stemden er wel mee in, zodat de subsi die toch verstrekt zal wor den. (Advertentie) Deze prijzen gelden alleen als u vt tevoren via onderstaand nummer re September saunamaand 3 x entree sauna voor f 30.- Geldig van 01/09 - 31/10/2000 10% korting op 20-badenkaart Van 440,- voor 396,- (incl. parkeerkaart). Kuur en Beautycentrum De Parel, Babelweg 2 in Domburg. super-kampeer-tips Roompot Beach Resort Kamperland Zeeland-Zwerf-Paspoort Bij aankoop van een zwerfpaspoort (10 overnachtingen ad. 250,-, 2 jaar geldig) profiteert u van een speciale 7 5 actie. Komt u tussen 25/08 en 22/12 7 nachten aaneensluitend kamperen dan hoeft u slechts 5 vouchers in te leveren. U betaalt dan geen 25,-, maar slechts 18,- per nacht voor 2 personen! Winterplaats Inclusief gratis horecacheque t.w.v. 100,-. Vr 06/10/'00 - zo 11/03/'01 (op veld 1800) voor slechts 899,- (comfortplaats, excl. elektra en incl. toeristenbelasting). Spetterende zwemtip Combi-jaarabonnement Voordelig zwemmen in zwem paradijzen De Parel in Domburg en De Roompot in Kamperland Prijzen: 110,- p.p.. 220,- (gezin, max. 2 volw./3 kind. t/m 15 jr.). Geldig van 01/09 - 31/08/2001 RESERVEER SNEL, VOL VOL! Markt 65c, 4331 LK Middelburg s (Advertentie) In de nazomer? Ja. raak gepassioneerd door de spannende mix van kerkzang en rap en van ouderwetse welluidendheid en modern electronisch vernuft tijdens het openlucht-oratonum I de Johannespassie te Aardenburg I zie advertentie in deze krant ook nog lang niet zeker dat er een particulier een casino mag beginnen. „Maar er komt ver soepeling aan in de wetgeving Vlissingen heeft veel mogelijk heden, maar er moet wel iets ge beuren, vindt hij. De ligboot wordt een casino waarin sky- bars en een luxueus restaurant niet zullen ontbreken. „De men sen komen niet zomaar naar Vlissingen. We moeten ze iets aanbieden. Dat kan met dit 'all in' plan. Inderdaad een zwem bad hoort erbij, maar laten we dan wel proberen om een echt zeewaterzwembad te maken. En een theater, met zo'n twee duizend plaatsen, waar we af en toe bezoekers met gratis optre dens zullen verwennen. Veel inzicht in zijn idee wilde hij nog niet geven. Hij heeft wel met architecten gesproken en hij heeft enkele mensen met ver stand van zaken achter zich staan. „Want ik doe dit niet al leen. Zo werkt dat niet in deze wereld. Maar geloof me, naast het ongelooflijk mooi idee, is er genoeg geld om dit project te realiseren." Vertrouwen Voordat hij 'stap twee' wil ne men, moet de gemeente Vlissin gen steun hebben toegezegd. „Vlissingen moet vertrouwen in mij en het plan hebben. Daarom heb ik vanochtend met wethou der De Haas gesproken. We zijn in de aftastende fase.." Volgende week vergadert het Vlissingse college over Zeeland Casino. Spoedig daarna zal Vroegop geïnformeerd worden door de wethouder of het Vlis sings college zijn idee ziet zit ten. De Haas: „Meneer Vroegop was erg enthousiast en hij ziet Vlissingen helemaal zitten. Het past in de ambitie van Vlissin gen om het veerplein in te rich ten met een grote trekpleister. Dus op dat gebied ontlopen we elkaar niet. Maar plannen, ma quettes of iets dergelijks heeft hij niet overlegd. Eerst wil hij horen of wij zijn plan de moeite waard vinden." Het veerplein is al eens genoemd als ideale locatie voor een cruis eterminal met congrescentrum. Dat idee kwam van Zeeland Seaports en vond steun bij bur gemeester A van Dok-van Weele. Vroegop begrijpt wel dat die plek in trek is bij de 'creatie ve denkers „Dit soort prachtige plaatsen maken ze compleet na in de Ver enigde Staten Hier ligt het voor het oprapen. Ik ben dertig jaar weggeweest uit Nederland. In de twee jaar dat ik terug ben in Middelburg ben ik de laatste maanden telkens teruggekeerd naar dat eindpunt. De boot in zijn fuik, de kade met al haar be drijvigheid, treinen die aanko men op het station. Het Vlis sings station is mooi. De hele infrastructuur ligt er al, nu de rest nog." MIDDELBURG - Uit een tuin aan de Speeltoren in Reyersho- ve in Middelburg is tachtig kilo siersteen verdwenen. De dief heeft ook wat brokstukken bergkristal meegenomen. De verdwenen stenen zijn zoge naamde Vilvoorders. Hoe groot de schade is, is niet bekend. door Jacques Cats VLISSINGEN - De vereniging van recreatie-ondernemers Re cron beschuldigt makelaars en projectontwikkelaars van valse voorlichting over verruimde mogelijkheden voor het bewo nen van vakantiehuizen. Vol gens landelijk voorzitter T. Bol- weg wekken ze de indruk dat recreatiewoningen het hele jaar door mogen worden bewoond. De realiteit is anders. De meeste gemeenten geven daarvoor juist geen toestemming in hun be stemmingsplannen. Volgens de Recronvoorzitter wordt de laat ste tijd het gerucht verspreid dat het Europese Hof binnen kort het bewonen van recreatie panden gedurende het hele jaar zal toestaan op basis van het ge lijkheidsbeginsel en de vrijheid van vestiging „Noch in Den Haag noch in Brussel is bij wel ke ambtenaar of commissaris of welk Kamerlid dan ook bekend dat daar iets aan zou gaan ver anderen. Dat verhaal mist elke grond van waarheid. Toch schermen makelaars en project ontwikkelaars daarmee", briest Bolweg. Kopers van recreatie woningen worden zo op het ver keerde been gezet, meent hij. „Ze denken daar het hele jaar door te kunnen verblijven, ter wijl de gemeente op enig mo ment kan verordonneren dat ze die woningen een paar maanden in de winter leeg moeten zet ten." Recron is in principe tegen per manente bewoning van recrea tiewoningen, omdat er dan steeds minder huizen voor ver huur beschikbaar zijn. „Ook vraag ik me af of je dat als Ne derlandse burger zou moeten willen. Zo krijg je illegale woon wijken in de natuur, terwijl we die natuur juist voor recreatie willen behouden Voorbeelden Volgens Bolweg zijn daar in Zeeland wel voorbeelden van te vinden. „Maar die zijn nog niet schrijnend." Het zwaartepunt van de problematiek ligt op de Veluwe. Mocht het zover komen dat per manent wonen in een vakantie huis wordt toegestaan, dan zal het volgens de Recronvoorzitter voor de uitbaters van kampeer- bedrijven aantrekkelijk worden om hun grond te verkopen aan projectontwikkelaars, die daar vervolgens een huis op gaan zet ten dat permanent wordt be woond. door Ingrid Huibers KLOETINGE - Eens zo populair, dreigt de dahlia langzaam maar zeker in de vergetelheid te raken. In bloemenkramen vind je de oor spronkelijk uit Mexico afkomstige Cocoxochitl niet meer. Ook dah liatentoonstellingen, in de jaren vijftig en zestig immens populair, door Henk Postma SINT JANSTEEN - Een camera in de klas zodat buitenstaan ders via het Internet de verrich tingen van de leerkracht kun nen volgen. Het is nog een toekomstbeeld, maar op een aantal basisscholen in Zeeuws- Vlaanderen is het al bijna reali teit. Basisschool Ingelosenberghe in Sint Jansteen heeft zelfs al wat proeven met de webcam achter de rug. Als het een beetje meezit, sluit ook een aantal basisscho len in Terneuzen zich daar bij aan. Initiatiefnemer is de Peda gogische Academie van de ho geschool in Breda. Die wil do centen in staat stellen om vanuit Breda de verrichtingen van sta giairs op basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen te volgen. De scholen krijgen daartoe een camera in de klas. Beelden en geluiden gaan dan via Internet rechtstreeks naar Breda, waar ze met de computer zijn te vol gen. Lukt het dit systeem pro bleemloos te laten functioneren, dan hoeven de Bredase docen ten niet meer regelmatig naar Zeeuws-Vlaanderen om de sta geverrichtingen van hun stu denten gade te slaan. Ze kunnen hun docenten dan gewoon van achter hun computer 'bespione ren'. Reisproblemen Het idee werd geboren tijdens een gesprek op de basisschool in Sint Jansteen over de reispro blemen van docenten die de sta- giars begeleiden. Een bezoekje aan een stageschool in Zeeuws- Vlaanderen kost hen al gauw een hele dag. Vaak ook arriveren ze te laat vanwege het vastlopen in files bij Antwerpen. Volgens projectleider Ed Landman van de Bredase pabo kan een web cam in de klas niet alleen reis tijd en daarmee kosten bespa ren. Voordeel is ook dat de communicatie met de stagiairs aanzienlijk kan worden verbe terd. Zo is regelmatig contact mogelijk waarbij docent en sta giair elkaar niet alleen kunnen spreken of schrijven, maar ook kunnen zien. „Wanneer je het 'koppie'van de student ziet, kun je beter inspringen op zijn of haar gedrag. Als een student moeilijk zit te kijken, merk je dat er iets aan de hand is. Dat zie je door de telefoon niet." Probleem is vooralsnog de ge brekkige apparatuur waarmee gewerkt wordt. De eerste proe ven, waarbij de school in Sint Jansteen via de webcam was verbonden met de Bredase pabo en met een Utrechtse conferen tiezaal, brachten nogal wat kin derziektes aan het licht: moei lijkheden met het verkrijgen van een verbinding, het plotse- OUD-VOSSEMEER - Op de Broekseweg bij Oud-Vosse- meer is woensdagochtend een 25-jarige motorrijder uit Sint Annaland ernstig gewond ge raakt, toen hij achterop een bedrijfsauto botste. De bestuurder van de be drijfsauto, een inwoner van Schouwen-Duiveland, reed voor hem over de Broekseweg en moest plotseling remmen. De motorrijder kon niet meer op tijd remmen en reed op de bedrijfsauto. Hij moest met gecompliceerde botbreuken naar het ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom wor den gebracht De motor werd geheel ver nield. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Twee van kinder porno verdachte Hulstenaren (30 en 58) mogen van de Haagse rechter aan Portugal worden uitgeleverd. De jongste ver dachte maakt nog een kans aan uitlevering te ontkomen. De rechtbank in Den Haag heeft het ministerie van Justitie opge dragen de man eerst psycholo gisch te onderzoeken voor zijn eventuele vertrek naar Portu- gal. De advocaat van de 30-jange Hulstenaar, A. J. Sol uit Ter- neuzen, had graag zo'n psycho logisch onderzoek laten doen voor het kort geding over de uit levering in Den Haag. Het ont brak echter aan voldoende tijd om dat uit te voeren. Zijn cliënt heeft er ook geen geld voor. De verdachte is zwakbegaafd, zegt advocaat Sol. Hij kan zich niet in een Portugese gevangenis handhaven. Sol reageerde woensdag verrast op de uitspraak van de Haagse rechtbank. Het is volgens hem uitzonderlijk dat een rechter de Staat opdraagt een psycholo gisch onderzoek uit te voeren, alvorens iemand uit te leveren. Sol verwacht dat de oudste ver dachte in afwachting van het psychologisch onderzoek in Ne derland mag blijven. „Want", zegt hij, „het is toch doelmatiger zonodig het vervoer van beide mannen te combineren." De oudste verdachte moet naar Portugal. Hij heeft zijn on schuld niet kunnen aantonen, volgens de Haagse rechter. Bei de Hulstenaren worden ervan verdacht tijdens een vakantie op het Portugese eiland Madei ra filmopnamen te hebben ge maakt van kinderporno Zij hebben dat steeds ontkend. Zij beweren dat de filmbeelden zijn gemanipuleerd. Beelden van hun vakantie op het Portugese eiland zijn gemixt met oudere kinderporno-opnamen. Dat zou gebeurd zijn door een medewer ker van de Belgische anti-kin- derporno-groep Morkhoven, die nog een appeltje te schillen zou hebben met de 58-jarige Hulstenaar. De uitspraak van de Haagse rechtbank bevestigt eerdere vonnissen die tot bij de Hoge Raad zijn geveld over het ver zoek tot uitlevering van beide verdachten aan Portugal. Het ministerie van Justitie besloot deze zomer de uitlevering toe te staan. Het kort geding in Den Haag tegen dat besluit vormde een laatste redmiddel voor de twee Hulstenaren Zij zitten sinds juli vorig jaar vast in af wachting van uitlevering aan Portugal. Onzeker blijft dus nog of de jongste verdachte mag worden uitgeleverd. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 39-jari ge Arnemuidenaar veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De man had op 9 mei van dit jaar in Middelburg een 69-jarige man in zijn woning onder be dreiging van een pistool vijf honderd gulden afhandig ge maakt. Toen het slachtoffer achter hem aanrende met een biljartkeu, schoot de Arnemui denaar hem n zij n beenDe man moet tevens zesduizend gulden betalen aan het slachtoffer, waarvan duizend gulden scha devergoeding en vijfduizend gulden smartengeld. Advertentie worden nog maar mondjesmaat georganiseerd. In een volkstuintje langs de Patijnweg in Kloetinge wordt het vuurtje echter branden de gehouden. Daar tovert een enthousiaste tuinman of vrouw elk jaar een veld vol dahlia's tevoorschijn. Grote in het oog springende bollen en alle kleuren van de regenboog. Een schitterende voorbode van de naderende herfst. Dirk-Jan Gjeltema Big Brother op basisschool Ingelosenberghe in Sint-Jansteen. De leerlingen (vlnr) Simone, Carolien en Joyce 'chatten' onder leiding van leerkracht Karei d'Haens. Op de pabo in Breda kunnen de verrichtin gen via camera's in leslokalen worden gevolgd. foto Charles Strijd ling uitvallen van de verbin ding, het crashen van de compu ter, schokkerige beelden, en slechte geluidskwaliteit. Maar dat is allemaal te verhel pen. „Kwestie van betere appa ratuur aanschaffen", zegt leer kracht Karei d'Haens van de basisschool in Sint Jansteen. Aan gebrek aan medewerking van zijn school zal het niet lig gen. Want volgens d'Haens is ie dereen laaiend enthousiast. Er is goede hoop dat die betere ap paratuur er spoedig komt. Pa bo-initiator Landman ver wacht dat zijn schoolen ook het ministerie van Onderwijs, er wat geld in zal steken. „Vooral ook het ministerie begint inte resse te krijgen. Ze zien daar dat we met iets bezig zijn wat voor het hele onderwij s van belang is Elders wordt vaak wel veel ge sproken over het gebruik van de webcam binnen het onderwijs, maar er wordt nog maar weinig mee gedaan. Wij praten niet al leen, we doen het ook." Per Jojo van 22.90 voor Schaal 300 gram van 5.99 voor 14 3 Maximaal 12 per artikel per klant Traditioneel gerijpte Goudse kaas. Per kilo. Met Klantenkaart van 1^98 voor 8 Bij een onderneming in Vlis singen treffen drie wakkere medewerkers voorbereidin gen voor een feest dat vooral gezellig dient te zijn. Om dit verheven doel te bereiken wordt een lijst samengesteld met namen van collega's die onomwonden als leuk kun nen worden bestempeld. Wie niet is gezegend met deze luchtige karaktertrek, komt er gewoon niet in. Naarmate de datum nadert dat de uitnodigingen de deur uit moeten, beginnen de initi atiefnemers steeds somber der gestemd te raken Ze vrezen de lat die de mate van geestigheid bepaalt zo hoog te hebben gelegd dat zij straks in het gereserveerde zaaltje mogelijk slechts ge drieën het glas zullen moeten heffen. In collegiale kring verkneu kelt men zich al bij die ge dachte: dat zouden ze pas echt een leuk feest vinden ue leuRsie in uw omgeving Zaterdag 9 september Roompot Beach Resort, Kamperland, Familiebuffet gratis bowlen 26,50* p.p. Kinderen 5 t/m 12 jaar 16,-* p.p. Kinderen t/m 4 jaar gfcltiS woensdt w Roompot Beach Resort/Hof Domburg, Kinderfeestje (frietmenu bowlen of zwemmen) 9,50* p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 11