Twee bedrijven azen op Philips t PZC FAMILIE BERICHTEN Terneuzen wil snel masterplan maken Winkelbestemming moet café The Saloon redden Giro 55055 Discobus langs kust rijdt zonder verlies Sas weigerde terecht grootschalige veeteelt, vindt Raad van State zeeland Nieuwe eigenaar biedt wellicht hoop voor werkloze ex-arbeiders lampfabrikant Festival met taptoe in Groede Muziekevenementen Sas voor herhaling vatbaat Akkerfestijn in verzorgingshuis Gemeente Hontenisse Astma Fonds in hun luchtgevecht woensdag 30 augustus 2000 z20 door Joost Bosman TERNEUZEN - Twee elektroni cabedrijven hebben interesse getoond in de overname van de fabriekshallen van Philips Lighting Terneuzen, waar tot voor kort de spaarlampen wer den geproduceerd. Voorzitter van de Onderne mingsraad (OR) A. Canrinus zegt dat het om een beursgeno teerd bedrijf gaat ('een grote jongen') en een onderneming in oprichting, die nog zoekt naar een geschikte vestigingsplaats en personeel. Met beiden heb ben het onderzoeksbureau BCE en de Philips-directie, die geza menlijk zoeken naar nieuwe investeerders in Terneuzen, in middels een intentie-overeen- GROEDE - Zondag 3 september 2000 staat Groede in het eken van muziek. Traditiegetrouw vindt op de eerste zondag van september in West-Zeeuws- Vlaanderen een muziekfestival plaats waaraan een groot aantal korpsen uit de regio deelnemen. De Koninklijke Muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht uit Groede bestaat dit jaar 160 jaar; een reden om het festival in Groede te houden. De muziek vereniging maakt al een groot aantal jaren deel uit van het mu ziekkorps van Breskens, maar heeft toch nog altijd een eigen identiteit en heeft ook nog altijd zijn eigen vaandel. Zondag tussen 13.00 en 18.00 uur zijn er elf muziekverenigin gen in Groede te beluisteren. Er worden concerten gegeven en er zijn rondgangen door het dorp. Bij slecht weer is er voldoende ruimte in Groede om het evene ment binnen te laten plaatsvin den, zoals in de hervormde en de Lutherse Kerk. Met een taptoe waaraan alle korpsen deelnemen en met het spelen van het Wilhelmus wordt de dag rond 18.00 uur afgeslo ten. komst gesloten. Hierin staat volgens Canrinus niet meer dan dat de bedrijven met BCE ver der gaan. „Nu moeten we nog maar kijken of het lukt", aldus de OR-voorzitter. Contracten Inmiddels zitten er volgens Canrinus nog ongeveer honderd van de 280 Philips-werknemers die bij de overplaatsing van de spaarlampenfabriek naar het Poolse Pila hun baan in Terneu zen verloren, zonder nieuwe be trekking. Veertig van hen heb ben laten weten bij een eventue le nieuwe investeerder in Ter neuzen aan de slag te willen. Voor hen breekt nu een span nende tijd aan, zo stelt Canri nus. Per december lopen im mers hun contracten bij Philips af en ze staan nu voor de keuze: ofwel hopen dat de investering op het bedrijfsterrein voor die tijd nog rond komt, ofwel een andere baan accepteren buiten het binnenpoortse investerings project. Hoewel Canrinus noch de rest van de OR de bedrijven bij naam kent (de OR koos er in april dit jaar bewust voor de zoektocht naar nieuwe investeerders aan BCE en de Philips-directie over te laten), kan hij uit de rappor tage opmaken dat de twee kan didaten de 'perfecte match' vor men met het nog overgebleven spaarlampenpersoneel. „De be drijven weten precies wat ze krijgen en het personeel is heel erg gemotiveerd om door te gaan op de locatie. Een betere blind date kun je je niet voor stellen", aldus Canrinus. ,,De vraag is alleen of we het alle maal op tijd rond krijgen." Reëel Hoe groot die kans is, vindt Can rinus moeilijk in te schatten. „In een eerdere rapportage van BCE werd een bedrijf genoemd, dat helaas op het laatste moment voor Frankrijk koos als vesti gingsplaats. Wel kan ik zeggen dat BCE en Philips op schema liggen, hun planning is reëel ge weest." Mochten beide onder nemingen (waarvan de één veertig en de ander nog iets meer werknemers nodig heeft) onver hoopt afhaken, dan is investe ren binnen de Terneuzense fa- briekspoorten van de baan, zo verwacht Canrinus. De gemeente Terneuzen wil binnenkort de plannen inventariseren die de verschillende ontwikkelaars hebben voor het terrein waar vroe ger handelsmaatschappij De Hoop zat. foto Charles Strijd door Joost Bosman TERNEUZEN - Eind september wil de ge meente Terneuzen duidelijkheid hebben over het masterplan voor het terrein van handelsmaatschappij De Hoop aan de Ken- nedylaan, het Schuttershof-terrein (Kwan tum en A&P), de Axelsedam, de kop van de Noordstraat/Vlooswijïtstraat en de Beurt- vaartkade. Momenteel inventariseert de gemeente de plannen die de verschillende aannemers- /projectontwikkelaars voor zuidwestelijke rand van het Terneuzense centrum in petto hebben. „Komende maand gaan we met de werkgroep om tafel zitten om te bekijken wat de marktpartijen willen inbrengen", verklaart wethouder K. van der Hoofd (ruimtelijke ordening). Die marktpartijen zijn Kooien City Developers uit Rotterdam (grootschalige detailhandel op het De Hoop-terrein), Apron Developement uit Ridderkerk (woningen en kantoren op het Schuttershofterrein en renovatie van de jachthaven aan de Beurtvaartkade), Spran- gers Bouwbedrijf uit Terneuzen (Poortge bouw op de Axelsedam) en Aannemingsbe drijf Gebr. Van der Poel uit Terneuzen (wo ningen en winkels aan de kop van de Noord- straat/Vlooswijk). Inmiddels is projectont wikkelaar Stable International uit Amers foort definitief afgehaakt. Stokje Stable had plannen voor een fabriekswin kel (FOC) op het terrein van De Hoop, naast het waterschapskantoor en tegenover on der meer de Gamma, Leen Bakker, en Naeye-Vestraeten. Maar sinds de provincie in februari daar een stokje voor stak, heeft de projectontwikkelaar weinig trek meer in de ontwikkeling van het stuk grond. Het college van burgemeester en wethou ders wil op de locatie een regionale pu bliekstrekker van detailhandelzaken. Ge deputeerde Staten kunnen dat plan niet te genhouden, want op het gebied rust nu al de bestemming grootschalige detailhandel. Wethouder Van der Hoofd verwacht dat er eind september een rapportage ligt over het masterplan. Dat zal volgens hem in delen worden uitgevoerd, uitgespreid over de pe riode van vier of vijf jaar. Van der Hoofd denkt dat een aantal ideeën na de inventari satie al snel naar buiten zal worden ge bracht. „Sommige onderdelen moeten snel worden gerealiseerd. Daarom zullen we ze wellicht naar voren halen", aldus Van der Hoofd. Mogelijk zijn dat de facelift van de kop van de Noordstraat/Vlooswijkstraat en het Schuttershofterrein. Volgens de wethouder zal in oktober het masterplan worden gepresenteerd en probeert het colle ge van B en W nog dit jaar met delen daar van te beginnen. door Barend Pelgrim CADZAND - De zomer-dis- cobus langs de kust van Zeeuws-Vlaanderen heeft in ruim één maand tijd 6792 passagiers vervoerd en daar mee bijna kostendekkend gereden. De gemeente Oost burg hoeft daardoor slechts een garantiesubsidie van 1500 gulden uit te keren aan busonderneming Connex- In de afgelopen twee jaar had Connexxion (voorheen ZWN geen discobus meer ingezet, omdat een commercieel taxi bedrijf uit Oostburg die taak op zich had genomen. Begin van dit zomerseizoen bleek echter dat de taxi-onderne mer zijn eigen touringcar van de hand had gedaan en dat er voor dit jaar niks geregeld was om het jonge uit gaanspubliek langs de kust van transport te voorzien. Klein bedrag Na klachten van één van de discotheekuitbaters over het uitblijven van de discobus hebben Oostburg en Connex xion op 14 juli alsnog beslo ten de dienst te hervatten. Volgens afspraak zou de ge meente maximaal 15.000 gulden van een mogelijk ex ploitatieverlies op zich ne men. Er zijn in de 36 dagen dat de bus reed echter bijna 7000 kaartjes raison van vijf gulden per stuk ver kocht, waardoor Oostburg slechts een klein bedrag hoeft bij te passen. Wethouder L. Wille (Verkeer en Vervoer) toont zich tevre den over het resultaat van ge middeld 186 passagiers per dag, maar erkent dat als het ontbreken van de discobus eerder was besproken, de op brengst nog hoger was ge weest. Hij geeft ook toe dat de gemeente verzuimd heeft om vóór de zomer te verifië ren of er wel een discobus voorhanden was. Om proble men in de toekomst te voor komen volgt eind september een evaluatie van het disco seizoen en bestaat nu reeds de intentie om in 2001 eerder ruchtbaarheid aan het be staan van de uitgaansbus te geven, zodat de exploitatie mogelijk nog beter uitvalt. door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - De twee klei ne popfestivals die in februari en mei in buurtcentrum De Ro- selaer van Sas van Gent werden gehouden, krijgen een vervolg. Het Sociaal Kultureel Werk (SKW) houdt tijdens de Sasse kermis op zaterdag 2 september voor de derde maal in 2000 een evenement met drie plaatselijke jongerenbands en heeft plannen voor een vierde, grootser opge zet festival aan het eind van het jaar in de Vlaanderenhal. Omdat voorgaande festivals succesvol zijn verlopen, wil het SKW voortaan jaarlijks drie kleine en een groot muziekfesti val houden. „De bandleden van de Small Town Cynics, die eerder hebben op ons podium hebben gestaan, vormen nu een vaste club mede werkers, die nu helpen bij de voorbereiding en uitvoering van de organisatie", zegt woord voerder Guido Goethals van het SKW. De Westdorpse band Ten 13 bijt tijdens de Sasse kermis het spits af met krachtige, eigen num mers in het metal-genre. Het Terneuzense duo El Nino speelt hip-hop, dance en drum'n bass, met ondersteuning van compu ters. De mogelijkheid bestaat dat ze op deze avond gezelschap krijgen van DJ Evol (Trippin'j. Geen naam De nieuwe surf-band Deuces Wild uit Axel had twee weken voor het optreden nog geen naam. De bandleden zijn, on danks een lage gemiddelde leef tijd - de jongste is pas achttien jaar - ervaren muzikanten, die in verscheidene bands hebben gespeeld. door René Hoonhorst HULST - De uitbater van café The Saloon hoopt volgende maand een winkel te beginnen in het pand aan de Dubbele Poort in Hulst. Horeca-exploi- tant S. Otto zag op het laatste moment af van een kort geding tegen de gemeente Hulst. De rechtszaak zou dinsdag dienen bij de Middelburgse rechtbank. De Hulster burgemeester A. Kessen wilde het café sluiten nadat de politie bij een inval be gin juni honderd voorgedraaide joints, een pond softdrugs en een alarmpistool in beslag nam. Samen met regelmatig terugke rende klachten van buurtbewo ners over overlast was dat reden genoeg om tot sluiting over te gaan, oordeelde de burgemees ter. De uitbater wilde de voorge nomen sluiting bij de rechtbank aanvechten, maar raadsman A. van Himme uit Terneuzen raadde hem dat af. Strafdossier De raadsman dacht in eerste in stantie dat slechts één keer een kleine (gebruikers)hoeveelheid softdrugs was aangetroffen in het cafégedeelte van het pand. Van Himme: „Uit de politierap porten in het strafdossier blijkt dat het om een aantal keren gaat. Hoewel er nooit grote hoe- door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - Sas van Gent hoeft voorlopig niet te vrezen voor de komst van grootschalige intensieve veehouderijen. De Raad van State heeft de ge meente, die in 1997 de aanvraag voor tien bouwvergunningen voor mega-stallen door enkele Brabantse varkens- en kuiken- boeren geweigerd heeft, in het gelijk gesteld. De gevreesde roze invasie blijft in Sas van Gent dus uit. Sas van Gent nam de aanvraag toentertijd niet in behandeling, omdat de bouwtekeningen niet zouden voldoen aan de voor schriften in het Bouwbesluit. Twee van de vijf boeren, C. van Sleeuwen uit Veghel en W. Vughts uit Haaren, waren het niet met dat besluit eens en zet ten hun bezwaren door tot aan de Raad van State. Deze stelt hen nu evenmin in het ongelijk. Beleidsmedewerker van de ge meente Sas van Gent P. Claeijs is verheugd over de uitspraak. Hij verwacht niet dat de Sassenaren op korte termijn grootschalige varkens- en pluimveestallen in hun omgeving hoeven te ver wachten. „De boeren kunnen nogmaals een bouwvergunning aanvragen, zodra ze wel bouw technisch aan de eisen voldoen. Maar zo'n aanvraag moet nog altijd getoetst worden aan het geld^pde bestemmingsplan buitengebied. Dat hebben we inmiddels zo aangepast, dat grootschalige intensieve vee houderij niet meer mogelijk is. Daar waren we gelukkig op tijd bij, anders hadden we net als andere gemeenten grootschali ge stallen moeten toelaten", verklaart hij. Bij de Raad van State loopt ove rigens nog een hoger beroep, in gesteld door beide veehouders, tegen dit nieuwe bestemmings plan. Sas van Gent verwacht ook in deze zaak gelijk te krij gen. Claeys: „Als de rechter aan de wijziging van een bestem mingsplan tornt, zit hij eigen lijk op de stoel van de overheid. Beleidsvorming behoort niet tot de taken van de rechterlijke macht. Maar stel dat de Raad van State het hoger beroep ge grond verklaart, dan hebben we nog tot een jaar de tijd om het bestemmingsplan buitengebied zo aan te passen, dat we inten sieve veehouderijen binnen de gemeentegrenzen voorgoed kunnen weren." Koeienstal In het Sasse buurtschap Zand straat komt binnenkort wel een grote koeienstal, waar circa 150 volwassen dieren en 110 kalve ren gehouden kunnen worden De bouw daarvan is onlangs be gonnen. Beleidsmedewerker S. De Froy bezweert dat hier geen sprake is van intensieve vee houderij. „Het is de bedoeling dat de koeien gewoon de wei in gaan." veelheden softdrugs zijn aange troffen, bewijzen eerdere uit spraken dat de rechter het door de gemeente Hulst gevoerde nulbel'eid vaak ondersteunt." De Terneuzense raadsman liet doorschemeren dat hij er weinig voor voelde een rechtszaak aan te spannen, die bij voorbaat weinig kans van slagen had. De buitenkant van The Saloon werd de afgelopen week groten deels van een nieuwe verflaag voorzien. Er moet nu dus een winkel in het pand komen. Wat voor soort winkel dat zal wor den, wist Van Himme maandag nog niet. De Terneuzenaar is ook advi seur van de eigenaar van het pand aan de Dubbele Poort. De eigenaar is nog met projectont wikkelaar BAM in gesprek over de verkoop van zijn eigendom ten behoeve van een winkel- an nex appartementencomplex. Van Himme: „Die onderhande lingen lopen nog, maar staan helemaal los van het drijven van een winkel in de vroegere Sa loon. Mocht het pand worden verkocht, dan ontstaat een nieuwe situatie die we dan weer bekijken." Tevreden Burgemeester A. Kessen is te vreden over de sluiting van het café. Op een plek met de be stemming centrumdoeleinden kan in principe elke aan de gel dende voorschriften voldoende winkel terecht, bevestigt hij. Kessen hoopt dat met de be stemmingswijziging van het pand de overlast definitief tot het verleden behoort. KOEWACHT- In en rond ver zorgingshuis De Lange Akkers in Koewacht wordt op zaterdag 2 september voor de vijfde keer het Akkerfestijn gehouden. Om geld in te zamelen voor spe ciale activiteiten voor de bewo ners van het verzorgingshuis worden een rommelmarkt en een grabbelbingo gehouden. Er zijn demonstraties van de EHBO Koewacht en Kreatief Hulst en er worden pentekenin gen, stro vlecht werk en hand werk van het Rode Kruis Axel en de Korenbloem verkocht. Voor de kinderen staat er een springkussen. Dweilband Ma vent toch uit Sas van Gent zorgt voor de muzikale omlijsting van het feest. Met ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van ELLEN LEEMANS Moeder van Oscar, leerling uit groep 3 van onze school. Wij hopen dan Gert-Jan, Oscar en hun familie de kracht zullen krijgen om dit grote verlies te verwer ken. Ouders, leerlingen en team van O.B.S. 'De Stelle', Philippine. Ons bereikte het droevige bericht dat plotseling is overleden ELLEN WINDHORST-LEEMANS moeder van ons jeugdlid Oscar Leiders en spelertjes wensen Oscar en familie veel sterkte toe. Fl. F2. F5-pupillen V.V. Philippine In verband met het overlijden van een van onze medewerksters zijn onze kantoren vrijdag 1 september vanaf 11.45 uur gesloten Rabobank Terneuzen-Axel Axel, Herengracht, Hoek, Sluiskil, Zaamslag en Zuidpolder OPENBARE BEKENDMAKING ARTIKEL 6A VAN DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING, JUNCTO ARTIKEL 150 VAN DE GEMEENTEWET Burgemeester en wethouders van Hontenisse maken ter voldoening aan hel bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 150 van de Ge meentewet bekend dat een herziening van het bestem mingsplan "Buitengebied' overeenkomstig het bepaalde in artikel 19. eerste lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt voorbereid voor hel perceel Hengstdijk- se Kerkstraat 19 te Hengstdijk. Het ligt in de bedoeling om op genoemd perceel een ligboxenstal te realiseren ten behoeve van hel vestigen van een melkveehouderij. In het kader van bovengenoemde artikelen dient in spraak te worden verleend, alvorens op de ingediende aanvraag een besluit genomen kan worden. Op basis hiervan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op woensdag 20 september 2000 om 19.00 uur de in spraakavond bij te wonen. Deze zal gehouden worden in Cafc Partycentcr De Reizende Man'. Hof te Zandeplcin 24 te Kloosterzunde. Het ligt in de bedoeling hel bouw plan toe te lichten. Daarna is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Kloosterzandc. 30 augustus 2000 Burgemeester en Wethouders van Hontenisse. de burgemeester. A. Vogelaar, de secretatis. F. M. M. van Kuppeveld. we zullen je missen. Je was voor ons een steun. Vooral voor Oma. Opa en Oma De Bock-Piontec Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent. Als je mensen ziet maar ze echt niet meer herkent. Als je toch blijft strijden om bij ons te leven, dan hopen wij dat je nu de rust is gegeven. Heden overleed, toch nog onverwacht, tot onze droefheid, onze geliefde zorgzame moeder en oma FERNANDE ALICE MARIE VAN DE WEGHE weduwe van Cesarius Honoré Emilie Marie Feyen *29-7-1920 1 29-8-2000 Sas van Gent: Luc en Erna Feyen-Hendrickx Els en Dennis Greet Koen Moerbeke-Waas (B): Ann en Arthur Rietens-Feyen Guy Olivier Isabelle De Pin te (B): Paul en Lieve Feyen- Ginneberge Sjoerd Jan New Hope (USA): (ean en lngrid Feyen-Bauwens Bart Dries Paul Jacqueline Sas van Gent: Emmy Feyen Charlotte en Marco Marieke Anouk Familie Van De Weghe Familie Feyen Sas van Gent, 29 augustus 2000. Correspondentieadres: Stationsstraat 26, 4551 EM Sas van Gent De plechtige uitvaartdienst, waarna begrafenis, zal plaatshebben op vrijdag 1 september om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Samenkomst aan bovengenoemd kerk. Er is gelegenheid de familie te condoleren na af loop van de begrafenis in de aula van de begraaf plaats Sint jans Schorre te Sas van Gent. Donderdag 31 augustus zal er om 18.30 uur een gebedsdienst plaatshebben in bejaardenoord "de Redoute", aan de Rijsenburg 2 te Sas van Gent. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Gevestigd in praktijk I. J. BUIZE, Nieuwstraat 55 4501 BC Oostburg Vanaf 1 sept. 2000 tandarts C. R. M. Hans Afspraken telf.: 0117-453580 Wat is mijn wereld wazig wat is de wereld klein ik kan mij niet herinneren wie jullie allemaal zijn. Soms zie ik iets bekend of voel ik wat vertrouwds en is het heel even net zoals vanouds. Bedroefd, doch ook dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat toch nog onverwacht, zacht en kalm, van ons is heengegaan onze lieve ma cn oma MARIA VAN REMOORTERE weduwe van Emile Verstraeten in de leeftijd van 84 jaar. Terneuzen: Tiny van Alphen-Verstraeten St. lansteen: Tilly en Jan de Potter-Verstraeten Hulst: Desiré en Leona Verstraeten- van den Berghe Terneuzen: Etienne en Marlies Verstraeten- van Huffel Klein- en achterkleinkinderen Terneuzen, 29 augustus 2000. Correspondentieadres: Dinkelstraat 8, 4535 EC Terneuzen. Ma is opgebaard in het rouwcentrum "Terneuzen". Rooseveltlaan 6. Gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 31 au gustus van 19.00 tot 19.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op vrijdag 1 sep tember om 10.30 uur in de Emmaüs parochiekerk, Alb. Thijmstraat te Terneuzen, waarna de crematie plechtigheid volgt in het crematorium "Terneuzen", Bellamystaat 28c. Na afloop van de crematieplechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in de hal van het crematorium. Wilt u. indien u geen kennisgeving heeft ontvan gen. deze aankondiging als zodanig beschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 52