Oostkapelle is heer en meester Pinas plaag voor Borssele PZC Arendskerke geeft Luctor'88 pak rammel Terneuzen ontsnapt in Breskens Keeper Henri Beulens schiet Kwadendamme uit penalty langs Mevo sport woensdag 30 augustus 2000 bw 25 RCS geen partij voor Walcherse hoofdklasser: 0-5 Veere pas laat langs Arnemuiden Yuruk nieuwe verdediger Hoek uitslagen bekervoetbal door Rudy Boogert OOST-SOUBURG - Oostkapel- |f beleefde dinsdagavond een geslaagde generale repetitie voor de vuurdoop in de hoofd klasse. De Walcherse hoofd klasser versloeg in de laatste 1 poulewedstrijd van het dis trictsbekertoernooi RCS met mime cijfers (5-0) en bereikte daardoor ongeslagen de tweede ronde. I Oostkapelle kwam vrijwel geen moment in de problemen. Al leen het eerste kwartier van de tweede helft verloor het zijn greep op de wedstrijd, maar toen stond de ploeg van trainer Rens Griep al op een 2-0-voor- sprong. RCS-speler John Stijns bracht in die fase bijna de span- ARNEMUIDEN - De be kerwedstrijd tussen de za terdag-tweedeklassers leek uit te monden in een gelijkspel, maar toen was daar Theo van Tatenhove. De aanvaller van Veere bezorgde zijn ploeg in de laatste minuut de winst: 1-2. Veere kreeg daarmee iets meer dan het verdiende, want een gelij kspel had de verhoudingen het best weergegeven. Een beter Arnemuiden kwam na 25 minuten op voorsprong via Cor Schroevers, maar verloor toen de grip op de wedstrijd. Veere drong sterk aan, maar scoorde niet. Vlak na rust viel de gelijkmaker wel. Maker van het doelpunt was Lio nel Lord. Wat volgde was rommelig voetbal met I weinig kansen voor beide ploegen. In de slotminuut viel de niet meer verwach te winnende goal. Veere had al aan een gelijkspel genoeg om de volgende bekerronde te bereiken. ning terug in de wedstrijd, maar zijn vrije trap op de rand van het zestienmetergebied carambo leerde uit de kruising. Het was de grootste kans voor de Sou burgers. In de eerste 45 minuten heerste Oostkapelle als een vorst. Het spel was weliswaar niet continu op topniveau, maar wél vol doende om RCS onder de duim te houden. Legio kansen voor Jean-Paul Mulder (schot op de paal), Marciano Tjauw-A-Hing (kopbal op de doellijn gekeerd), opnieuw Mulder (schot gered door RCS-goalie Jacco Nelen) en Jorrit Schuurman (twee af standschoten) eindigden echter niet in het doel. Lepe boogbal Na een halfuur brak Wilfred Schipper de ban. Hij werd op maat bediend door Ferrie Alf- ons en verschalkte doelman Ne len met een lepe boogbal: 0-1. Schipper zou gisteravond aan vankelijk niet meespelen, om dat hij op huwelijksreis zou zijn. Maar doordat het hotel waar hij met zijn vrouw zou verblijven volgeboekt was, was hij toch be schikbaar. Drie minuten na zijn openings treffer kreeg Schipper uit een verre inworp van Tjauw-A- Hing nog een uitgelezen kans op een tweede treffer, maar hij maaide finaal over de bal heen. Vlak voor rust kwam Oostka pelle uit een vloeiende aanval over zes schijven op een 2-0- voorsprong. Via Schipper, Mul der, Hazelaar en Ragut kwam de bal bij Alfons, wiens voorzet knalhard werd ingekopt door Hazelaar. Elastiek RCS kon daar weinig tegenover stellen. De bal leek met een elas tiek aan het eigen doel beves tigd. Elke haal naar voren, kwam even hard weer terug. De voorhoede kon in de eerste helft geen enkele keer gevaarlijk worden. Dat was vorig jaar wel anders met de spitsen Richard Müringen, Mengalfeo Read en Jérme Riverola. Maar Müringen en Read zijn beiden gestopt en Riverola speelt op amateurbasis bij NAC, waar hij vorige week een halfuur speelde in het be kerduel met Spijkenisse. In de tweede helft maakte Oost kapelle het werk af. Twee tref fers van Harro Hazelaar, waar van één strafschop, en één treffer van de hard werkende Jean-Paul Mulder brachten de 5-0-eindstand op het bord. In de laatste vijf minuten kregen Ha zelaar, Alfons, Mulder en Ragut nog schotkansen, maar allen hadden het vizier niet op scherp staan. De gemiste kansen baarden trainer Rens Griep niet veel zor gen in de aanloop naar de ren tree van zaterdag op het hoogste amateurniveau. Maar hij had wel andere dingen gezien die voor verbetering vatbaar zijn. „De eindpass was slordig. In een aantal gevallen werd de voorzet bijvoorbeeld te snel gegeven- Als je daar langer mee wacht, dan worden de kansen die we nu creëren nog beter." ,,Ik had gehoopt dat RCS verder vooruit zou spelen. Dat was een betere oefening voor zaterdag geweest. Maar het is logisch dat RCS niet het risico wilde lopen op een grote nederlaag. Daar door hadden wij veel balbezit. Bij vlagen speelden we toen goed. In een hoog tempo Maar dat gebeurde niet altijd. We moeten meer van die momenten krijgen." Schorsing Zaterdag opent Oostkapelle in de hoofdklasse B met een uit wedstrijd tegen Huizen. Mid denvelder Roel Latuheru kan gewoon meespelen, omdat hij zijn schorsing van drie wedstrij den in de bekerduels heeft uit gezeten Robin van de Velde kampt met een hamstringbles sure. maar hoopt op tijd weer fit te zijn. RCS - Oostkapelle 0-5 (0-2). 29. Wil fred. Schipper 0-1, 40. Harro Haze laar 0-2, 69. Harro Hazelaar 0-3, 74. Jean-Paul Mulder 0-4, 84 Harro Hazelaar 0-5 (strafschop). Scheids rechter: C. K. Harinck (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 150. RCS: Jacco Nelen, Michael Caben- da. Kees Westerweele, Asraf Elhrouz, Sander Schutte, John Stijns, Paul Reiter (65 Micky Vujo- vic), Elias Getachew, Martin Janse, Alwin van Ham, Moubarik Abdi Ali (65. Raymond Gaari). Oostkapelle: Ramon Telussa, Rick Pattenier (46. Dennis But), Francis Langemaire, Edwin Meerman (46. Roel Latuheru), Marciano Tjauw- A-Hing, Thomas Ragut, Harro Ha zelaar, Jorrit Schuurman, Wilfred Schipper (46. Joel Pattenier), Jean- Paul Mulder, Ferrie Alfons. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - SSV'65 gaat in poule 3 na een 1-0-overwinning op Dauwendaele door naar de volgende bekerronde. Kapelle, dat met 2-2 gelijkspeelde tegen Patrijzen, bereikte in die poule ook de volgende ronde. Apollo klopte Yerseke in poule 5 (1-2) en bekert samen met Goes (6-1-winst op Wemeldinge) ver der. Arendskerke gaf Luctor'88 voetballes (12-0) en bereikte in poule 6 samen met Heinkens- zand (4-1-winst op Hoedekens- kerke) de volgende bekerronde. Poule 3. SSV'65-Dauwendaele 1-0: De 1-0 van Marcel Kole, na vier minuten, bleek achteraf voldoende voor plaatsing voor de tweede ronde. SSV miste voor rust toch wel erg veel kan sen Na de thee ging de wed strijd meer gelijk op. Het bleef wel spannend, maar in gevaar kwam de SSV-overwinning nooit. Patrijzen-Kapelle 2-2: De thuisclub kwam in een matige partij via Wilfred van den Dries op 1-0, maar Jacco Bekenes kon nog voor rust gelijkmaken. Hu- bert Vermeulen tekende voor 2- 1 en Peter Willemse tien minu ten voor tijd voor de verdiende 2-2. Poule 5. Yerseke-Apollo 1-2: Jean-Paul Harthoorn bracht al Apollo al na twee minuten op voorsprong en hij maakte er ook 0-2 van. Tien minuten voor tijd kon Bart van Steveninck tegen- scoren. Arbiter Hans Lindhout raakte tijdens de wedstrijd ge blesseerd en moest zich laten vervangen door collega Henk Zuidweg. Wemeldinge-Goes 1-6: De ver diende overwinning van Goes kwam vrij simpel tot stand via doelpunten van Bas Verburg (2x en Rob Post voor rust en Niels Paardekooper en Ermo Cappon (2x) na rust. Bij 0-4 kon Ferry van der Sluis de eer voor Wemel dinge redden. Poule 6. Arendskerke-Luc- tor'88 12-0:Eenzwaarpakram- mel voor de bezoekers, die bij rust al tegen een 7-0-achter- stand opkeken via goals van Dirk van der Weyden (3x), Mar co Goedegebure, Walter de Kok, Jarno van de Kreeke en Jan van der Klooster Na rust liet Arendskerke de teugels niet vie ren en met door doelpunten van Dirk van der Weyden (3x) en Marco Goedegebure werd het uiteindelijk 12-0. Hoedekenskerke-Heinkens- zand 1 -4: Armando Langebeeke bracht na een kwartier de be zoekers wel op voorsprong, maar de gelijkmaker halverwe ge de tweede helft via Fred Vel- kers was verdiend. De thuisclub creëerde daarna zelfs een over wicht. Drie afstandsschoten van Pieter van Liere, Alex de Haan en Allan Braamse leverde echter wel drie goals voor Hein- kenszand op. Poule 8. SKNWK - Wissenkerke 0-3: Eigenlijk lagen de bezoe kers uit Wissenkerke de gehele wedstrijd zwaar onder vuur. De aanval van SKNWK kon even wel geen vuist maken. Afma kers ontbraken, terwijl legio kansen werden gecreëerd. Wis senkerke speelde het slim en bleef geduldig met minimaal acht man achter de bal voetbal len. Zodra zich de mogelijkheid voordeed werd wel de counter gehanteerd. En tot drie keer met succes. Alle doelpunten kwa men op naam van Robin Meroe. Ouwerkerk - Bevelanders 0-1: Ouwerkerk verloor gisteravond op eigen veld van een domine rend Bevelanders. Hoewel de bezoekers veel in balbezit wa ren, werden weinig echte kan sen gecreëerd. Een vloeiende aanval resulteerde na een half uur in de enige treffer van de wedstrijd. Het doelpunt kwam op naam van Leo Koole. TERNEUZEN - Hoek heeft met de komst van Ramazan Yuruk de defensie versterkt. De jonge (21) Turk debuteerde gisteren in de bekerwedstrijd tegen Terneuzense Boys als linksachter en maakte een goe de indruk. Yuruk heeft nog een contract van een jaar bij Loke ren en speelt op uitleenbasis voor de hoofdklasser. Oostkapelle-spits Wilfred Schipper (links) probeert zich los te rukken van een verdediger van RCS. foto Ruben Oreel van onze sportredactie BRESKENS - Het was de avond van Serge de Ruijsscher en niet die van Terneuzen. De robuuste Breskens-spits scoorde gis teravond drie keer in het bekertreffen op eigen veld en schoot zijn elftal bijna in de volgende ronde. Terneuzen, dat moest winnen om verder te bekeren, ontsnapte echter. In blessuretijd zorgde Michel Leonhart voor 3-4. Breskens-Tterneuzen 3-4 (2-2). 14. Michel Leonhart 0-1, 18. Serge de Ruijsscher 1-1, 33. Jacky Lambert 1-2, 41. Serge de Ruijsscher 2-2, 51. Menno den Dekker 2-3, 66 Serge de Ruijs scher 3-3, 90 Michel Leonhart 3-4 Scheids rechter D. Luijcks (Clinge). Aantal toeschou wers: 250. Terneuzense Boys - Hoek 0-2: Er stond voor beide ploegen niets meer op het spel en met de competitiestart in het vooruitzicht waren de teams lief voor elkaar. Terneuzense Boys en Hoek schotelden het publiek een bijna slaap verwekkende partij voetbal voor. De Terneu zense zaterdagploeg hield de rijen beter geslo ten dan tegen Breskens. Hoek nam pas na rust afstand: 0-2 Ronald van Sliedregt maakte na de hervatting zijn opwachting en ging door waarmee hij te gen Terneuzen was gestopt. De spits tekende voor beide treffers. Het eerste doelpunt was een droge schuiver vanaf de rand van het straf schopgebied. Elf minuten voor tijd tikte Van Sliedregt een door doelman Vinke geloste inzet van Dave Gijsel binnen. Bij Hoek ontbrak de zieke en geblesseerde Bentschap Knook. Terneuzense Boys-Hoek 0-2 (0-0). 54 Ronald van Sliedregt 0-1. 79. Ronald van Sliedregt 0-2. Scheidsrechter: M. Bruijnooge (Wemeldinge) Aantal toeschouwers: 150. van onze sportredactie VLISSINGEN - Bij een over winning was Mevo sowieso ze ker van de volgende ronde, maar door de onverwachte 3-2-ne- I derlaag tegen Kwadendamme j gaf een beter doelsaldo gister avond pas de doorslag. Zaterdag-vierdeklasser Mevo verloor in poule 14 van zondag- zesdeklasser Kwadendamme door een door doelman Henri Beulens verzilverde strafschop. Kwadendamme eindigde daar door net als Volharding en Mevo met een puntentoaal van drie. Lewedorpse Boys won met 3-1 1 bij Robur, Tholense Boys be haald een 2-1-overwinning op WC'68Kruiningen zette een 2 - I O-achterstand om in een 3-2-ze- ge tegen Corn Boys. Stavenisse en Smerdiek liepen daarente gen tegen forse nederlagen aan. Poule 14. Volharding-WIK'57 3-7: Door Elmar Verhage, Den nis Lassayr en Erik-Jan de Kort stond het na een halfuur 0-3. Volharding toonde veerkracht en kwam langszij door doelpun ten van John Sommeijer (2x) en Daniël Rijk, 3-3Hierna was het I weer de beurt aan WIK dat door Elmar Verhage, Patrick de Broekert en Eric-Jan de Kort uitliep naar 3-7 Kwadendamme-Mevo 3-2: Een knappe overwinning van de I thuisploeg die tot tweemaal toe een achterstand goedmaakte, j Michel Janse opende de score I namens de gasten, maar Marcel Smits maakte gelijk, 1-1. Irvat I Kordic tekende 1-2 aan, maar Jacco Zuidhof bracht zijn ploeg langszij. Doelman Henri Beu lens werd vanaf de strafschop- stip match winner voor de thuis- Ploeg Poule 15. Robur - Lewedorpse Boys 1-3: Rui da Silva Gomes en Edwin Fraanje brachten Lewe- I dorpse Boys voor rust al op een 0-2-voorsprong. Robur kreeg in de tweede helft diverse kansen, trof ook nog eenmaal de paal, I maar wist de marge niet te ver kleinen. Een domme verdedi- I gingsfout betekende zelfs 0-3 door opnieuw Da Silva Gomes, I voordat Erik Verkeste de eer I voor de thuisploeg kon redden: j 1-3. Dreischor - Duiveland 1-2: De Schouwse streekderby ontpop te zich als een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste j helft was Dreischor de betere ploeg. Na de hervatting zorgde Duiveland voor het meeste ge vaar. In de eerste helft scoorde Jaimy Tiggelman voor Dreischor. De doelpunten voor Duiveland kwamen op naam van Jeroen de Bruine en Danny Leconte. Poule 22. Corn Boys-Kruinin- gen 2-4: Stijn Buijsse en Mark Maes zorgden na een kwartier voor een verrassende 2-0-voor- sprong voor Corn Boys. Daarna kantelde de wedstrijd in het voordeel van de bezoekers. Ed win Arens zorgde met twee doelpunten voor een gelijke stand bij rust (2-2). Danny Op 't Hof en opnieuw Edwin Arens bezorgden Kruiningen in de slotfase de overwinning. Poule 25. Tholense Boys - VVC'68 2-1: Johan Schot bracht de thuisploeg vlak voor de rust aan de leiding. Kort na de her vatting besliste Francel Kouse maker de gezapige wedstrijd door de 2-0 aan te tekenen. Leon den Ouden bracht WC'68 nog wel iets dichterbij, maar daarna ging het duel uit als een nacht kaars. Noad'67 -Dosko2-2: ErikFon- tijne tekende voor rust voor de 1-0. Noad'67 kwam snel langs zij, maar Corné de Frel bracht de thuisploeg opnieuw aan de leiding, in een wedstrijd waar de gemoederen soms hoog oplie pen. Noad'67 moest maar liefst vijf gele kaarten incasseren. In de allerlaatste minuut kwamen de bezoekers uit een penalty als nog op gelijke hoogte: 2-2. Poule 27. Divo - WHS 2-1: Een rake kopbal van Richard de Jonge betekende een 0-1-voor- sprong voor WHS. Marc Huys- mans zorgde eveneens met een kopbal voor de 1-1 bij rust. Het sportieve duel werd uiteindelijk beslist door een benutte penalty van keeper Henk den Breejen, vlak voortijd: 2-1. Stavenisse - Steenbergen 1-6: Steenbergen was duidelijk een maatje te groot voor Stavenisse, dat door werk en blessures ver schillende spelers moest missen De thuisploeg keek bij rust al te gen een 0-4-achterstand aan In de tweede helft kon Martin Neele de eer nog redden voor Stavenisse: 1-6. Poule 33. Val Aan - Smerdiek 5- 2: Een verdedigend ingesteld Val Aan wist voor de mast door twee snelle counters op een 2-0-voorsprong te komen. Via Said El Bouzzaui en Piërre Wit hagen kwam Smerdiek knap langszij, maar verzuimde daar na om enkele goede kansen te benutten. Val Aan bleef naar hartelust counteren, en behaal de een geflatteerde 5-2-zege Derde wedstrijd eerste ronde districtsbeker. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de tweede ronde. Poule 1 Breskens-Terneuzen 3-4, Terneuzense Boys-Hoek 0-2 Hoek 3-9 Breskens 3-3 Terneuzen 3-6 Tern Boys 3-0 Poule 2 Arnemuiden-Veere 1-2, RCS-Oostkapel- le 0-5. Oostkapelle 3-9 RCS 3-3 Veere 3-6 Arnemuid. 3-0 Poule 3 SSV-Dauwendaele 1 -0, Patrijzen-Kapelle 2-2 SSV 3-6 Dauwend. 3-4 Kapelle 3-5 Patrijzen 3-0 Poule 4 Brouwershaven-DFS 2-2, Zierikzee-Bru- se Boys 1-1. Bruse Boys 3-7 DFS 3-4 Zierikzee 3-4 Brouwersh. 3-0 Poule 5 Yerseke-Apollo 1-2, Wemeldinge-Goes 1-6. Goes 3-9 Yerseke 3-3 Apollo 3-6 Wemeld. 3-0 Poule 6 's-Heer Arendskerke-Luctor 12-0, Hoede- kenskerke-Heinkenszand 1-4. Arendsk. 3-9 Luctor 3-3 Heinkensz. 3-6 H' kerke 3-0 Poule 7 Slulskil-AZVV 2-3, Hontenisse-HVV'24 0- 6. HVV'24 3-9 Hontenisse 3-3 AZVV 3-6 Sluiskil 3-0 Poule 8 SKNWK-Wissenkerke 0-3, Ouwerkerk- Bevelanders 0-1. Beveland 3-9 SKNWK 3-3 Wissenk. 3-6 Ouwerkerk 3-0 Poule 9 Wolfaartsdijk-Walcheren 3-6, Borssele- GPC 3-7. GPC 3 6 Wolfaartsd. 3-6 Walcheren 3-6 Borssele 3-0 Poule 10 Colijnsplaatse Boys-Domburg 2-2, Re- nesse-Meeuwen 2-1. Domburg 3-7 Meeuwen 3-3 Renesse 3-4 Col Boys 3-2 Poule 11 Zeelandia-Nieuwdorp 1-4, Hansweertse Boys-Waarde 10-0. Nieuwdorp 3-9 Zeelandia 3-3 Hansw Boys 3-6 Waarde 3-0 Poule 12 Noormannen-MZVC 1-2, ZSC-Seroos- kerke 3-2. Noorman. 3-6 Serooskerke 3-3 MZVC 3-6 ZSC 3-3 Poule 13 Jong Ambon-VCK 0-4. Zeeland Sport- Vlissingen 2-6 Vlissingen 3-9 Zeeland S 3-3 VCK 3-6 J. Ambon 3-0 Poule 14 Volharding-WIK 3-7, Kwadendamme- Mevo 3-2. WIK 3-9 Volharding 3-3 Mevo 3-3 Kwadend 3-3 Poule 15 Dreischor-Duiveland 1-2, Robur-lewe- dorpse Boys 1-3 Lew Boys 3-7 Dreischor 3-3 Duiveland 3-7 Robur 3-0 Poule 16 Oostburg-IJzendijke 0-9, Groede-Cad- zand 0-3. IJzendijke 3-7 Cadzand 3-4 Oostburg 3-6 Groede 3-0 Poule 17 SDO-Spui 2-3, Steen-Clinge 5-2. Steen 3-9 Spui 3-3 Clinge 3-6 SDO 3-0 Poule 18 Vogelwaarde-Zaamslag 2-5, Graauw- Axel 2-5. Axel 3-7 Vogelw. 3-4 Zaamslag 3-6 Graauw 3-0 Poule 19 Biervliet-Hoofdplaat 1-0, Philippine-Aar denburg 1-3 Aardenburg 3-7 Biervliet 3-4 Philippine 3-6 Hoofdpl. 3-0 Poule 20 Ria W-Koewacht 3-2, Terhole-Hulsterloo 0-4. RiaW 3-9 Hulsterloo 3-3 Koewacht 3-6 Terhole 3-0 Poule 21 Sluis-Schoondijke 6-2. Nieuwland-Mid- delburg 1-5. Middelburg 3-9 Sluis 3-3 Nieuwland 3-6 Schoondijke 3-0 Poule 22 Krabbendijke-Rillandia 0-5, Corn Boys- Kruiningen 2-4. Rillandia 3-9 Kruiningen 3-3 Krabbend 3-6 Corn Boys 3-0 Poule 25 Tholense Boys-WC'68 2-1, Noad'67 Dosko2-2. Thol Boys 3-9 VVC'68 3-3 Dosko 3-4 Noad'67 3-1 Poule 27 Stavenisse-Steenbergen 1-6, Divo-WHS 2-1. Divo 3-9 Steenb. 3-3 WHS 3-6 Stavenisse 3-0 Poule 33 Val Aan-Smerdiek 5-2, Lepelstraatse Boys-Bergen 2-4. Val Aan 3-9 FC Bergen 3-4 Smerdiek 3-4 Lep. Boys 3-0 Poule 34 MOC-ODIO 1-4. R.mboe-SPS 24). Rimboe 3 9 MOC 3-3 ODIO 3-6 SPS 3-0 Aanvaller van GPC scoort zesmaal: 3-7 van onze sportredactie BORSSELE - Jimmy Pinas was gisteravond de gevierde man bij GPC dat met 7-3 van Borssele won. De aanvaller van de Vlissingse ploeg was een plaag voor de Bevelandse defensie. Hij scoorde zesmaal, tweemaal was er sprake van een loepzuivere hattrick. GPC bereikte daardoor samen met Walcheren, dat met 5-3 van Wolf aartsd j k won, de vol gende bekerronde. Hans weertse Boys verschafte zich toegang tot de tweede ronde door Waarde simpel opzij te schuiven: 10-0. Poule 9. Wolfaartsdijk-Wal cheren 3-6: Jarno Waterham zorgde na vijf minuten voor 1- 0. Michel van Dalen daarna voor de 1-1 ruststand en de 1- 2-voorsprong vlak na rust. Binnen zes minuten stond het 2-4 via goals van Harm Fluyt voor de thuisploeg en Dennis de Rijke voor de bezoekers. Halverwege de tweede helft werd het 2-5 door Iemke Kuy- per. Arnold van Gemerden te kende daarna voor 3-5 en nog maals Kuyper voor 3-6. Borssele-GPC 3-7: Voor rust tekende de snelle Jimmy Pinas met een hattrick eerst voor 0- 3, voordat Mark van Hanegem kon tegenscoren. Diezelfde van Hanegem bracht na rust de spanning even terug door voor 2-3 te zorgen, maar een tweede hattrick van Pinas be tekende dus 2-6. John Bos en Rens Cosijn (GPC) zorgden daarna voor de 3-7-eindstand. Poule 10. Colijnsplaatse Boys- Domburg 2-2: Nadat Ko Brand kort voor rust met een fraai afstandsschot voor 0-1 had gezorgd, werd deze voor sprong in de 50e minuut ver dubbeld door Koen Minder- houd, 0-2. Via Robert-Jan van de Genugten en Sebastiaan Soetekouw kwam de thuis ploeg terug tot 2-2. Kort voor tijd miste Ronald Jansen een opgelegde kans op 3-2; hij schoot hoog over. Poule 10. Renesse - Meeuwen 2-1: Renesse werd de gelukki ge winnaar Gezien het ge toonde spel was een gelijkspel beter op zijn plaats geweest. In de eerste helft zorgden Leon Bakker en Peter Messemaker voor de 2-0-ruststand De spelers van Renesse zaten er na rust doorheen, Meeuwen maakte daar dankbaar ge bruik van. Het kwam evenwel niet verder dan één doelpunt van Wilko Dingemanse. Poule 11. Zeelandia-Nieuw dorp 1-4: Een hardwerkend Zeelandia kon tot aan de rust een beter Nieuwdorp op 0-0 houden. In de 60e minuut opende Ronald de Jonge de score, maar vijf minuten later maakte Marcel Louws gelijk, 1-1. Door nogmaals Ronald de Jonge (2x) en Richard de Jonge liepen de gasten in de slotfase uit tot 1-4. Hansweertse Boys-Waarde 10-0: Zoals ook uit de eind stand blijkt, was er sprake van éénrichtingsverkeer, met na me voor rust toen de thuis ploeg uitliep tot 6-0. Voor de Boys scoorden Bud Aschman (3x), Jacky Kaijser, Frank Quakkelaar, Gerrit Petersen (2x), Rinze Back (2x) en Stan ley Stanczak. Poule 12. Noormannen-MZVC 1-2: Een gezapige eerste helft werd afgesloten met 0-1 door een treffer van Arjen Jeras. Na rust was het Noormannen dat aanviel, maar opnieuw Arjen Jeras scoorde 0-2 na een uit val. Danny Gabriélse maakte er 1-2 van, maar de gelijkma ker bleef uit, mede doordat Leo Brasser een strafschop niet wist te benutten. ZSC'62-Serooskerke 3-2: Na vier minuten scoorde Arnold van der Have 1-0, tevens de ruststand. In de tweede helft werd het door Eric-Jan Elen- baas en Jacco Heij boer 3-0. Kort hierna kreeg doelman Sander Vaane de rode kaart wegens opzettelijk hands bui ten het zestienmetergebied. Serooskerke leek te profiteren, maar kwam niet verder dan 3- 2 door Pieter den Hollanderen Klaas Houterman. Poule 13. Jong Ambon-VCK 0- 4: Een met name in de eerste helft sterker VCK had het duel halverwege bij een 0-3-tus- senstand eigenlijk al beslist. Na rust bepaalde Mourad Boughmari met zijn derde treffer van de avond de eind stand op 0-4. Tussendoor was ook Stefan Wielemaker een maal trefzeker geweest voor de gasten. Zeeland Sport-Vlissingen 2-6: Als opwarmertje voor het competitieduel van aanstaand weekeinde met RCS won Vlis singen met ruime cijfers. Voor de gasten scoorden Tank Bou- frahi (3x), Ender Igdeci, Mil- oud Akhyad en Rachid Abden- di. Pas bij 0-4 scoorde Dennis Bootsgezel tegen en in de slot minuut schoot Richard de Wit vanaf de strafschopstip de eindstand naar 2-6. GPC'cr Jimmy Pinas (rechts) duelleert met een verdediger van Borssele. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 25