Yersekse klaagzang verhit raad AutoTrack.nl ADVERTEREN? PZC Terug naar Vilejka Auto Renault Dijkwel B.V. Cios ondersteunt korfbalvereniging De De nieuwe Renault zeven nieuwste Twingo: modekle u ren. De autosite voor Nederland KIJK JE OGEN UIT zeeland woensdag 30 augustus 2000 w20 Schouwse fracties eisen uitleg over falend beleid Brief van comité over structuurplan valt verkeerd Amerikaanse sportwagens doorkruisen Zak Winkeldiefstal Orgelconcert in Kapelle r© TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! RENAULT ötefcgg) wêÈÊiÊk Mtf door Famke van Loon ELLEMEET - De 'Pagode' van de Ef- teling is een aantal keren op het teken papier vastgelegd. Anderen hebben uit het vakantieprogramma de vaar tocht over het Grevelingenmeer, het uitje naar een subtropisch zwempara dijs of 'gewoon' een bezoekje aan het strand gekozen. Het zijn de indrukken van een zomervakantie in EUemeet van 48 kinderen uit Wit-Rusland. De tekeningen vertellen het hele verhaal: ze hebben een onvergetelijke vakantie gehad. Voor de kinderen uit de omgeving van de Witrussische stad Vilejka lijkt het of ze gisteren aangekomen zijn in El- lemeet. Drie weken lang was de CJV Evangelischer Kirchenkreis Ober- hausen van Gerhard Meyer hun thuis. Deze vakantie aan de Nederlandse kust is voorbij gevlogen. Graag waren ze nog wat langer gebleven, maar ze moeten terug: volgende week begin nen thuis de scholen weer. De vakantievierders hebben een druk programma achter de rug. De elfjari ge Tamara hoeft echter niet lang na te denken wat ze het leukste vond van de vakantie. ,,De Efteling en het zwem bad", straalt ze. Haar twee vriendin netjes Nadia en Nastja beamen dit. De drie meisjes zitten dinsdagmorgen aan de picknicktafel en kijken terug op hun geslaagde vakantie in Neder land. „Ja, en het strand en de zee na tuurlijk, dat was ook erg indrukwek kend", wil Nadia er nog wel aan toe voegen. Nieuw Het zijn dus niet alleen de 'grote' dag trips zoals een bezoek aan de Efteling of Neeltje Jans die de kinderen zijn bijgebleven. ,,Je moet wel bedenken dat de meeste kinderen nog nooit de zee hebben gezien", legt begeleidster Sinaida uit. Waar zij de afgelopen we ken vooral van heeft genoten, is de blijdschap van de kinderen. „Voor hen is alles nieuw. Het enige wat ze gedaan hebben is gewoon 'genieten'." Omdat iedere dag de kinderen weer nieuwe ervaringen opdeden is het voor Sinaida moeilijk aan te geven wat de mooiste dag van de vakantie was. Het belangrijkste vindt zij dat de kinderen het naar hun zin hadden. „En dat is wel gelukt. Zo heeft bij voorbeeld niemand heimwee gehad." Het hoogtepunt van de vakantie is volgens Sinaida het prachtige weer. „Sinds we hier aangekomen zijn heeft de zon geschenen. Alleen dat al is een prachtige ervaring." Nachttrein Dinsdagmorgen staan de koffers al klaar voor vertrek. De bezoekers rest nog een paar uur vakantie voordat de reis terug naar huis gemaakt zal wor den. Met de bus vertrekken ze richting Duitsland, waar ze op de nachttrein naar Minsk zullen stappen. De jonge gasten willen hier nog niet aan den ken. Nastja vat namens de groep het gevoel samen. „Ik wil nog niet naar huis. Het is hier erg leuk." De kinderen uit Wit-Rusland staan op het punt om huiswaarts te keren na drie weken vakantie in Ellemeet. Voor vertrek worden de paspoorten nog even bekeken. foto Janne Wolterbeek door Michelle Koek GOES - Korfbalvereniging TO GO uit Goes wordt sinds afgelo pen zaterdag gesponsord door het CIOS van het ROC Zeeland. De sponsoring moet het CIOS in de Zuid-Westhoek van Neder land meer naamsbekendheid opleveren. Daarnaast wil het CIOS via sponsoring de korf balsport promoten. Het Al team van TOGO heeft nieuwe shirts en trainingspak ken gekregen. Dick Krijger, trainer van het team, is er uiter mate blij mee. Zaterdag 2 sep tember speelt zijn team voor het eerst in het nieuwe tenue een competitiewedstrij d Ook Carin Biesterbosch, oplei dingsmanager van het CIOS, is opgetogen over de sponsoring. „In competitieverband be strijkt de korfbalvereniging vrijwel de hele Zuid-Westhoek van Nederland. Het Al team van TOGO zal ons op die manier zeker meer naambekendheid bezorgen en wellicht meer stu denten. Daarnaast zijn wij het enige CIOS in Nederland dat korfbal als keuzevak aanbied. Het sponsoren van dit team was dus een voor de hand liggende keuze." Naast een nieuw pak is het ook de bedoeling dat de korfbalver eniging vanaf volgend jaar in de vorm van trainingen ondersteu ning krijgt van het CIOS. Ook zullen delen van accommoda ties verder worden uitgebreid. „Het CIOS maakt nu al gebruik van onze accommodatie", ver telt Krijger. „Na de realisatie van de nieuwbouw van het ROC aan de Bessestraat zal het sa menwerkingsverband nog in tensiever worden." Het CIOS is van plan om vol gend jaar ook nog een andere tak van sport te sponsoren. ,.We denken aan turnen", vertelt Biesterbosch. „Het moet name lijk wel een sport zijn die op lan delijk niveau beoefend wordt oi in ieder geval een groot deel van Nederland bestrijkt." Naast het verwerven van meer naambekendheid wil het CIOS ook verschillende takken van sport promoten en ondersteu nen. „Als CIOS ben je natuurlijk op de eerste plaats een oplei dingsinstituut maar daarnaast kun je ook een stimulerende rol vervullen. Door verschillende takken van sport te sponsoren willen we ons inzetten om het sportniveau in Zeeland op peil te brengen en te houden." door Marcel Modde ZIERIKZEE - D66 vindt dat wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland openlijk verantwoording moeten afleg gen voor het falende beleid in 1999. Te gemakkelijk verschui len de portefeuillehouders zich naar het idee van de democraten achter de tekortkomingen van de ambtelijke organisatie. De raadsfractie wordt in die mening gesteund door SGP/GPV en GroenLinks. Ook de collegepartijen PvdA en WD hebben behoefte aan een meer inhoudelijk debat over niet na gekomen afspraken Fractievoorzitter J. van der Veer van D66 greep dinsdag de dis cussie in de commissie algeme ne en interne zaken over de jaar rekening 1999 aan, om duidelijk te maken dat hij de gang van za ken op het politieke vlak in Schouwen-Duiveland behoor lijk beu begint te raken. In d analyse van de (in functie onaf hankelijke) concern-controller van de gemeente, is er kritiek op tal van onderdelen. In het raadsvoorstel om tot diverse verbeteringen te komen, wordt echter steevast gewezen op c' stroef lopende organisatie. Die wijze van uitleg en beloftes dat het allemaal beter zal gaan, vol staat niet langer, vindt D66. „Er valt heel wat uit te leggen door de politiek verantwoordelijken Wanneer komt dat moment toch eens? Het beleid achter de jaar rekening is meer dan alleen een financieel verhaal. Ik kan me voorstellen dat wethouder Van der Salm niet de behoefte heeft voor de overige wethouders te spreken." HOEDEKENSKERKE - Een stoet van oude Amerikaanse sportwagens maakt zondag 3 september een toer door de Zak van Zuid-Beveland. De bijeenkomst voor eigenaren van de karakteristieke sleeën op camping De Witte Raaf in Arne- muiden is een initiatief van de Nederlandse werkgroep Ameri kaanse Oldtimers en de Belgi sche clubs van Corvette, Cama- ro en Firebird. De rit door de Zak, die om 14.00 uur in Nisse begint, leidt naar café de Steiger in Hoedekens- kerke. Op het voormalige veer- plein staan de auto's van 15.00 tor 17.30 uur voor het publiek te kijk. GOES - Een 36-jarige vrouw uit Goes werd dinsdag in een super markt in haar woonplaats be trapt toen zij had gewinkeld zonder te betalen. Het ging om boodschappen met een waarde van 10,85 gulden. De vrouw kreeg een boete van 240 gulden. door Ingrid Huibers KRUININGEN - De klaagbrief van het Comité Nieuw Struc tuurplan Nee (CNN) uit Yerseke heeft kwaad bloed gezet bij een groot aantal gemeentebestuur ders. Dat bleek dinsdagavond tijdens de raadsvergadering, waar het epistel dat 646 Yersekenaren af gelopen week ondertekenden, als 'suggestief' werd bestem peld. In groten getale waren de actie voerders naar het gemeentehuis in Kruiningen gekomen om de beraadslagingen van de raad over het voorgenomen lange termijnbeleid voor het dorp te volgen. Zij zijn tegen verplaat sing van twee basisscholen naar de rand van het dorp, waar nu de sportvelden liggen. Ook zijn ze tegen de plannen vooreen rond weg. Die zou voor niemand inte ressant zijn. Tenslotte maakt de groep zich zorgen over de hoge kosten die de plannen volgens hen met zich meebrengen. „Oneigenlijke argumenten", vond M. J. E. van der Meijden (WD). „Verplaatsing van de scholen is nog lang niet zeker. Een extern onderzoek moet uit wijzen wat de beste toekomstige locatie voor de scholen is." Over dat onderzoek wordt komend najaar apart door commissie en raad gediscussieerd. R A. Koeman (CDA) verweet de insprekers dat zij tijdens de af gelopen commissievergadering, toen het structuurplan eveneens aan de orde was, niet goed heb ben geluisterd. Emoties winnen het volgens hem daardoor van feiten. „U bent emotioneel. 'Kies voor uw kinderen', zegt u. Dat doen we natuurlijk alle maal", aldus Koeman. „Een verhaal dat nergens op slaat", vond J. P. Kramer. „Het structuurplan", zo sprak hij de verzamelde Yersekenaren toe. „moet ervoor zorgen dat er over tien, vijftien jaar ook nog wo ningen gebouwd kunnen wor den in het dorp." Wethouder M. van Overloop wees er nog eens op dat de ge meente met het vaststellen van het structuurplan wil voorko men dat in Yerseke op een gege ven moment geen huizen meer mogen worden gebouwd. „Als minister Pronk straks rondom elk dorp een contour legt, houdt het gewoon op. Zeker rn Yerse ke, dat ligt ingeklemd tussen de Oosterschelde en Yersekse Moer. Daarom moeten we nu slagvaardig optreden." Het structuurplan werd uitein delijk met achttien stemmen voor en één tegen aangenomen. De tegenstem kwam van A. Ju- melet (RPF), die zich fel tegen het plan verzet. KAPELLE - In de hervormde kerk in Kapelle geeft organist Hans-Jürgen Scholze op zater dag 2 september een orgelcon cert. Hij speelt werken van Bach, Krebs, Mendelssohn en Bartholdy. Scholtze is professor voor orgelspel aan de Evangeli sche Hogeschool voor Kerkmu ziek in Dresden. Het orgelcon cert begint om 20.00 uur. Gildeweg 16. 4383 NK Vlissmgen. Tel. 0118-417130 RENAULT Drive-in Service zien zonder zorgen VLISS1NGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 Met auto's is het net als met mensen. Als je er een relatie mee begint, gaat het uiteindelijk allemaal om het karakter. Maar stiekem gaan we toch op het uiterlijk af. Want het is wel zo leuk als dat goede karakter een beetje prettig is verpakt. Met de nieuwe Renault Twingo zitje altijd goed. Die biedt nóg meer veiligheid en nóg meer rijplezier. Bovendien ziet 'ie er nóg leuker uit. Kijk maar eens naar de zeven nieuwe earrosseriekleuren. Of naar de frisse, nieuwe bekledingsstoffen. Zelfs luxe velours bekleding behoort nu tot de mogelijkheden. Da's een kwestie van liefde op het eerste gezicht. Laatje verleiden tijdens een proefrit in de nieuwe Twingo. Bij ons staat 'ie voor je klaar. U rijdt al een Twingo vanaf fl. 19.995,-/ 9.073,34. WOENSDAGMIDDAG PUPILLENMIDDAG Bij elk montuur uit de KidscollecZie een paar stoei- sterke glazen cadeau. En nu ook 2 gratiskaartjes voor Avonturenpark Hellendoorn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20