Sponsor geniet met volle teugen Duo maakt plaatsing waar EMM tevreden na oefenserie PZC sport Cross wedstrijd voor herhaling vatbaar Ruime winst voor Terneuzense Boys Nederland heeft zijn eigen Romario Bestuur kijkt tevreden terug op geslaagd OZ Wielerweekend McManaman bij Middlesbrough uitslagen maandag 28 augustus 2000 z 14 door lep Triou door Peter van Kouteren BRESKENS - De koers was hard geweest, maar gladjes ver lopen. Het OZ Wielerweekend kende vooral gisteren in de der de etappe veel uitvallers en kreeg een boeiende finale. Se- condcnspel besliste uiteindelijk over de eindzege, de organisato ren voelden zich eveneens win naar. Hoofdsponsor OZ, de be langrijkste geldschieter, liet in een zonovergoten Breskens we ten de klassieker financieel te blijven steunen. door Björn Goorden YERSEKE - Het Mosselhandel Barbé D-pupillentoernooi in Yerseke, aflevering achttien. Zestien Feyenoord-pupillen langs de zijlijn lurken aan een waterijsje. Ze lachen, gieren, brullen als een speler van de Zeeuwse selectie met een hak- balletje zijn tegenstander van RBC poort. Maar de D-speler- tjes van Feyenoord hebben hun aandacht nauwelijks bij de wedstrijd om de troostplaatsen. Ze stoeien: als iemand op je ge zicht gaat zitten heb je verloren. Ze giechelen als de reservekee per opnieuw het slachtoffer is. Als de wedstrijd Zeeland-RBC op zijn einde loopt wordt de sfeer ineens grimmig. De spelers van die andere trots uit Rotter dam stellen zich op langs de zijlijn, vlak naast de Feyenoor- ders. Meteen worden er dodelij ke blikken naar elkaar gewor pen, de kunsten van de tegenstanders worden belache lijk gemaakt, er wordt geïntimi deerd. Yerseke krijgt haar eigen klassieker, haar eigen Rotter damse stadsderby. „Wat zeg je nou? Wie gaat wie dollen. Tss, ik dol jou vierkant. Ik ga jou poor ten, joh. Echt wel." Een vader koestert zijn talent volle zoon in zijn enorme armen. Het grijnzende jongetje met een prachtige geschoren creatie in zijn haar wordt toegesproken met een heerlijk onvervalst Ca- raïbisch-Nederlandse tongval. „Romario, mijn jongen, Roma- rio. Hoor je die Spartanen? Ze lusten je rauw. Kijk maar goed uit mijn jongen." De Sparta-pupillen horen de naam Romario vallen. „Heet hij Ro- mario? Pff, Romario heeft niet eens bij Feyenoord gespeeld. Romario. we zullen weieens zien watje ervan kan." Romario heeft een nog bredere grijns op zijn gezicht staan. Romario kan echter nog weinig laten zien, want in de kwartfi- LONDEN - Real Madrid en Middlesbrough zijn akkoord over de overgang van midden velder Steve McManaman van de Spaanse naar de Engelse voetbalclub. „We hebben Real benaderd en ze hebben ons aanbod geaccep teerd". aldus assistent-trainer Viv Anderson. De transfersom is onbekend. RTR/ANP Eggo Boer, voorzitter van de Raad van commissarissen van de hoofdsponsor, had opnieuw met volle teugen genoten. Met oud-profwielrenner Gerben Karstens en voormalig staatsse cretaris Dick Dees had hij de koers op de voet gevolgd. „Ik heb hen een stukje sfeer laten proeven", vertelde Edwin van Immerseel, bestuurslid van de organiserende stichting. „Ger ben Karstens moet je over een koers natuurlijk niks vertellen. Maar de andere heren zijn geen echte kenners." nale tegen Sparta begint hij ge woon op de bank - maar hij lacht nog steeds. Zijn vrolijke gezicht betrekt zelfs niet als Sparta over Feyenoord heen dendert. Het wordt één-nul, en na een sper vuur van schoten wordt het zelfs twee-nul. De Sparta-vaders en - moeders gaan uit hun dak. De doelpuntenmaker duikt met zijn shirt over het hoofd a la Fa- brizio Ravanelli in de armen van zijn ploeggenoten. En even klinkt massaal de Sparta-mars. „Sparta Rotterdam olé, olé." In de finale staan Roda JC en Sparta tegenover elkaar. Geen club van de aloude topdrie van Nederland komt verder dan de vijfde plek. In de wereld van het pupillenvoetbal gelden andere wetten. Het D-elftal van Ajax verliest vaker dan het wint. Ter wijl Ajax bekendstaat om zijn geweldige jeugdopleiding, toch? Een vader van een kleine Ajacied legt het falen uit: „Die jongens van ons zijn allemaal een stuk jonger, ze komen alle maal net van het E of het D2." Het is ze ook aan te zien. De doelman van de Amsterdam mers moet telkens kansloos toe zien als de ballen hoog boven hem tegen het net slaan. Als hij springt, komt hij nog een halve meter te kort om de lat te raken. Zelfspot De Zeeuwen doen het niet on aardig op het toernooi. Het Zeeuws elftal eindigt op een dertiende plaats, Yerseke doet het iets beteren wordt twaalfde. Al worden ze in hun laatste wedstrijd met 7-0 door FC Den Bosch afgedroogd. Een midden velder van Yerseke is niet vies van zelfspot: „Ging wel lekker hé. Die laatste wedstrijd. Het begon eindelijk eens te lopen." Roda JC wint de finale van Sparta met 2-1. Germinal Beer schot Antwerpen en RC Genk vonden hun Waterloo in de hal ve finale. Veel vaders en moeders blozen van opwinding als hun zoon langs zijn tegenstander raakt, je ziet ze dromen van een wereld beroemde zoon. En misschien gebeurt het ook. Heel misschien. Wie weet haalt die balvaardige nummer tien van PSV het, of de aanvoerder van Roda JC - met dat brilletje van hem doet hij aan de legendarische Joop van Daele denken. Maar het is en blijft misschien. Het is maar voor enkelen weggelegd, een le ven als profvoetballer. Eens kij ken of Nederland ooit eens haar eigen Romario krijgt. De Roma rio met de stralende lach. Van Immerseel zei direct na af loop van de laatste etappe ver trouwen te hebben in nieuwe contractbesprekingen met de geldschieter. Maar Eggo Boer was niet veel later heel duide lijk. „Contract verlengen? Dat doen we." Gerben Karstens, zongebruind door een bijna drie maanden durende zeereis als so lozeiler: „Ik ben hier met mijn maten en we hebben genoten. Dit soort wedstrijden is voor renners een mooie gelegenheid om iets te laten zien. Zelf ga ik nooit meer naar een koers, maar hier kom ik graag. We zijn geko men om te kijken of we iets van onze revenuen terugzien. Met al die kasseienstroken is dit een prachtige wedstrijd." Edwin van Immerseel: „We mo gen heel tevreden zijn. Als je ziet hoeveel tegenslag we in de voor bereiding hebben gehad en hoe doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - Na twee we ken van keihard trainen begon het handbalseizoen zondag echt voor de handballers van EMM met een toernooi in Gent. In het sterk bezette evenement bleef het Middelburgse zevental van trainer Nico Franken goed overeind. EMM werd tweede achter het Franse Hazebrouck. Aan het eind van de dag telde trainer Nico Franken twee ze- vlotjes het allemaal verlopen is, dan hebben we het niet slecht gedaan." Het parkoers van het OZ Wie lerweekend week door omstan digheden veel af van het ver trouwde traject. De gedwongen uitwijking naar het laatste weekend van augustus confron teerde de organisatoren met tal van dorpsfeesten, waardoor verschillende 'vaste' kernen moesten worden ontweken. Zo was Vogelwaarde start-en aan komstplaats van de eerste etap pe en kende de derde etappe voor een deel een ten opzichte van andere jaren afwijkende route. „Ik heb nooit zorgen gekend", keek Freddy Scheele terug. „Ik pak de kaart en ken praktisch alle wegen in Zeeuws-Vlaande- ren. Als ik de routes op papier heb, rijd ik met de auto om te ges, een gelijkspel en een neder laag. Geen slechte oogst om het seizoen mee te starten. „Ik vond het een leerzame dag", vatte Franken samen. In de eerste partijen gaf EMM zijn visite kaartje af. Competitietegen stander Saturnus uit Leiden werd met 16-5 opgerold, waar na ook het organiserende Don Bosco eenvoudig opzij werd ge zet: 14-8 Tegen het Franse Valenciennes (2e divisie) werd de zege uit han- ki jken of er niet te veel obstakels zijn. Daarna ga ik na hoeveel ki lometer elke etappe is. Je mag in principe voor dit soort wedstrij den niet boven de tweehonderd kilometer komen. Verkeers drempels en wegversmallingen maken het steeds moeilijker om een koers te organiseren. Hoe meer drempels, hoe meer vlag- genmensen je moet hebben om de renners erop attent te maken. Maar het was perfect afgezet." Routes Scheele keek net als zijn mede bestuursleden terug op een ge slaagde wedstrijd. „Of we vol gend jaar weer dezelfde routes hebben? Ik weet het nog niet. Dat hangt er ook vanaf welke comités ons als startplaats wil len hebben. Er is bijvoorbeeld voor dit jaar geprobeerd Ter- neuzen als etappeplaats te heb- den gegeven (13-13), terwijl van het fysiek sterkere Hazebrouck met 14-11 werd verloren. De strijd tegen de latere winnaar dreigde een afstraffing te wor den. Bij rust was het 3-8, maar EMM knokte zich redelijk te rug. „EMM is op de goede weg", aldus Franken. Vrouwen De vrouwen van EMM verloren zaterdag het oefenduel met Leudal met 15-22. Trainer Jos ben. Maar Tom Aarts, de initia tiefnemer, kreeg het met de winkeliersvereniging niet rond." Dat blijft toekomstmuziek, want een start en aankomst in het centrum van Zeeuwsch- Vlaanderen zou voor een klas sieker uit de topcompetitie niet misstaan. Voorzitter Ronald Apers: „Als de hoofdsponsor bijtekent, gaan wij ook door. Danny Moens vertrekt, maar voor hem hebben we met Dennis Kerckhaert uit Schoondijke een goede opvolger. Ik heb genoten van de koers, maar had het al voorspeld. We hadden alles bij elkaar toch nog een mooi deel nemersveld? We hebben nog nooit zo'n geanimeerde koers gehad. Het was twee dagen pa tat." pagina 22: baanrenner op kasseientoer Aertssen zag zijn speelsters vaak te haastig aanvallen. Voor al voor de pauze kwam het min puntje bij EMM veelvuldig aan het licht: 11-10. „We konden niet weglopen door het te ge haaste spel." Na de hervatting stapten de bezoekers over op een 6-0-dekking, hetgeen grote problemen opleverde. EMM scoorde slechts vier keer. „Laten ploegen zich terugzakken naar de cirkel, dan hebben wij een probleem," aldus Aertssen. SCHERPENISSE - De samen werking tussen de organisatie van de Thoolse Dag en de Mc Rilland is zaterdag een groot succes geworden. Meer dan honderd motorcrossers meld den zich zaterdag achter het starthek van het onder leiding van Sjaak Fase aangelegd cir cuit in Scherpenisse. Jammer voor de organisatie was dat eerder op de dag tijdens een training de Brabantse MON-rij- der Leon van de Lee uit Veghel zwaar ten val kwam. Met rug letsel moest hij worden afge voerd naar het ziekenhuis. Het publiek kon deze dag genieten van prachtige motorsport en nu al is de afspraak gemaakt dat er volgend j aar weer een dergelijke wedstrijd op Tholen verreden zal worden. De spectaculairste klasse werd de 125cc, waar fraaie duels wer den uitgevochten door Anco Korteweg, Casper Ovaa, Joris van Strien, Freddie Blaas en Sjaak Fase. Direct na de start van de eerste manche pakte Korteweg de leiding, maar hij werd fel op de huid gezeten door Casper Ovaa. Die plaatste aan val op aanval en halfweg de wedstrijd nam hij met een prachtige manoeuvre in een van de bochten de leiding. Korteweg legde zich echter niet bij de pakken neer en bleef in het wiel. Toen Ovaa bij het dub belen van achterblijvers ten val kwam, pakte hij de leiding te rug. Ook Freddie Blaas kon profite ren en nam de tweede positie over. Joris van Strien, die kort na de start betrokken was bij een valpartij, rukte nog op naar de vierde plaats met kort achter zich Sjaak Fase. Bij de start van de tweede manche was de hele topvijf betrokken bij een val- Autosport Magrette, crosscompetitie stichting Zeeuws-Vlaanderen. Klasse tot 1250 cc.: 1. Patrick Liefting, Axel (Honda Civic), 2. Simon de Visser, Sluiskil (Opel Corsa). 1550 cc.: 1. Richard Broekhoven, Hoek (Honda Civic), 2. Piet Jansen, Sluiskil (Honda), 3. Piet Pfaff, Hulst (Opel Kadet). 1600 cc.: 1. Dave Guiljam, Terneuzen (Toyota Corolla), 2. Ronald Vink, Axel (Peugeot 205), 3. Mark Verstraten, Axel (Opel Ascona). 1800 cc.: 1. Marino de Wulf, Hulst (Honda Accord), 2. Lex Ver- haegen, Westdorpe (VW Golf). Boven 2000 cc.: 1, Stefan Liefting, Axel (BMW), 2. Comb. De Bruijne/De Feijter, Hoek/Ter- neuzen (BMW). Kevers: 1Sjaak Verhelst, Hoek, 2. Eddy Ivens, Sluiskil, 3. Mario Broekhoven, Hoek. Sprinters tot 2000 cc.: 1. Patrick Rozenboom, Essen (VW- motor), 2. Sjakko de Visser, Sluiskil (Saabmotor), 3. Bart Roelse, Waterland kerkje ((Alfa Romeo-motor). Sprinters boven 2000 cc.: 1Jarno Jansen, Sluiskil (Audimotor), 2 Emiel de Letter, Terneu zen (Renault Specialmotor) Superfinale toerwagens: 1. Ronald Vink, Axel (Peu geot 205) Finale Sprinters/Kevers: 1Pa trick Rozenboom, Essen (VW-motor). Motorsport Scherpenisse. Clubcross MC Rilland. 65cc 1e manche: 1. Stefan Hage, 2. Rinie v. d. Linden, 3. Justin van Aert, 4. Dimitri Schnitzler, 5. Steven Ovaa; 2e manche: 1 Hage, 2. v.d. Linden, 3. Schnitzler, 4. Ovaa. 5. Van Aert. Ie manche 85cc: 1. Lars Nelen, 2. Martin Stroo, 3. Mark Boot, 4. Glen Dingemanse. 5. Kevin Braam; 2e manche: 1. Stroo. 2. Nelen, 3. Braam, 4. Dingemanse, 5. Mark van Dijk. 125cc 1e manche: 1. Anco Korteweg, 2 Freddie Blaas, 3 Casper Ovaa, 4. Joris van Strien, 5. Sjaak Fase; 2e manche: 1 Korteweg, 2. Fase, 3. Kevin v.d Hoek, 4. Ovaa, 5. Van Strien. 250/500cc Ie manche: 1. Erik van der Wekken, 2 Arno Rutlinger, 3. Jacco Stello, 4 Wim Anthonisse (B), 5. Gert Huisman; 2e manche: 1 Van der Wekken, 2. Ruttinger, 3. Stello, 4. Anthonisse, 5. Ferry Dingemanse Debutanten/vetera nen 1e manche: 1. Markus-Jan van Kem pen, 2. Rien v.d. Wekken, 3. Kees van Ham, 4. Marinus Hoek, 5. Jos Machiel sen; 2e manche: 1. Van Ham, 2. v,d. Wek ken, 3. Machielsen, 4, Marinus Hoek, 5. Geldof. Eindklassement 65cc: 1. Stefan Hage, 2. Rinie v.d. Linden, 3. Dimitri Schnitzler. 85cc: 1. Martin Stroo, 2. Lars Nelen, 3. Kevin Braam 125cc: 1. Anco Korteweg, 2. Sjaak Fase, 3. Freddie Blaas. 250/500cc: 1Erik van der Wekken, 2. Arno Ruttinger, 3, Jacco Stello. Debu tanten/veteranen: 1. Kees van Ham, 2 Rien v.d. Wekken, 3. Jos Machielsen. Tennis Vogelwaarde. Vierde Bossepielendub- beltoernooi. Mannen. B2. Winnaar pou le: Huis/De Koster. C1. Finale: Boogaart- /De Schepper-Hiel/Versprille 6-2 7-6 (7-3 C2. Finale: Michielsen/Lokken-De Let- ter/Pincket 6-2 6-3. Dl. Finale: Vink/Vlas- senrood-Moens/De Schepper 4-6 6-4 6-3. D2. Finale: Van Groenenstijn/Ringoot- Van de Bulck/De Langen 6-1 6-1. C35+. Winnaar poule: Verbunt/Lammens Dl 35+. Halve finale: Vink/Van Dam-Lam- bert/Wauters 8-4, Van Dijk/Piessens- Mulder/De Roeck'7-6. Finale: Vink/Van Dam-Van Dijk/Piessens 6-3 7-5. Vrou wen. D1. Finale: Borghouts/Meerman- Rademakers/Rademakers 6-4 6-4. D2. Halve finale: Goossen/Van Hese-Van Bellen/Campfens 8-4, KintyDees-Dinge- manse/Lambert 7-3. Finale: Goossen A/an Heese-Kint/Dees 6-2 6-2. D1 35+. Halve finale: Hermans/Van de Starre- Deruyck/Steyaert 7-6, Geus/De Kort- Vink/Van Dijk 7-4. Finale: Geus/De Kort HermansA/an de Starre7 6 (12-10) 2-6 6- 2 Gemengd. C1. Finale: Van Broeck/De Schepper-Fraanje/De Heus 7-6 6-3. C2. Halve finale: BeltmanA/lassenrood- Smallenaers/Bolsens 10-5. Van Meele/E- erdenburgh-Vermunt/De Bakker 5-2. Fi nale. Van Meele/Eerdenburgh-Beltman- A/lassenrood 6-4 6-1 Dl. Halve finale: Van Damme/Pincket-ScheerdersA/an Heese 7-4, Eshuis/Sponselee-Van Mee- le/De Smit 6-4 6-0. Finale- Van Dam- me/Pincket-Eshuis/Sponselee6-46-0 Dl 35+ Halve finale: Van DijkA/an Dijk-Her- mansA/an de Starre 9-5. MorcusA/an Dam-Vink/Vink 8-3. Finale: MorcusA/an Dam-Van Dijk/Van Dijk 6-2 6-4. D2. Fina le: De Bakker/Mulder-Scheerders/Me- chielsen 6-1 6-1D2 35+. Winnaar poule: Kint/Baert. Voetbal Tweede wedstrijd eerste ronde dis trictsbeker. Poule 1 Tern Boys-Breskens 1-6; Hoek-Terneuzen 5-3. Stand: Hoek 2- partij en gingen ze als laalsten I de baan op. Korteweg herstelde I snel en kwam na enkele ronden als leider door. Van de Hoek moest fel in de slag met Sjaak Fase die geen centimeter van de baan onbenut liet om hem aan te vallen. In de laatste ronde lukte het Fase de tweede plaats over te nemen. Casper Ovaa en Joris van Strien waren inmiddels nog opgerukt naar de vierde en vijf de plaats. Bij de 250/500cc stond er geen I maat op het rijden van Erik van der Wekken. Met grote voor sprong bracht hij de manchesop zijn naam. Hoe sterk hij was bleek wel uit het fei t dat h ij in de eerste manche hele veld, op Ar no Ruttinger na, op een ronde zette. Stefan Hage was de alleenheer ser bij de 65cc. Wel moest hij in beide manches afrekenen met Rinie van der Linden. Dimitri Schnitzler pakte in deze klasse na duels met onder meer Justin van Aert een fraaie derde plaats in de eindstand. Verrassing Martin Stroo was de verrassing bij de 85cc. De Oost-Souburger moest de overwinning in de ees- te manche na een minder goede start nog aan Lars Nelen laten. In de tweede manche was zijn start weer niet perfect, maar nu kwam hij na enkele ronden aan de leiding en won. Rinus van de Ven moest het hele gebeuren vanaf de kant bekijken. De Vlis- singer heeft vorige week zijn duim gebroken en kon niet star ten. Bij de debutanten was Marcus- Jan van Kempen duidelijk de sterkste maar de eindoverwin ning kon hij niet behalen. De tweede manche kon hij door werkzaamheden niet rijden. Die werd gewonnen door Kees van Ham die daarmee ook de eind overwinning pakte. 6*. Breskens 2-3, Terneuzen 2-3, Tern Boys 2-0. Poule 2: RCS-Arnemuiden 2 1, Oostkapelle-Veere 2-1. Stand: Ooslka pelle 2-6, Veere 2-3, RCS 2-3, Arnemui den 2-0. Poule 3: Patrijzen-SSV'65 0 1; Kapelle-Dauwendaele 3-3. Stand: Dau wendaele 2-4, Kapelle 2-4, SSV'65 2 3, Patrijzen 2-0. Poule 4: Zierikzee-Brou wershaven 8-0; Bruse Boys-DFS 2-1 Stand: Bruse Boys 2-6, Zierikzee 2-3, DFS 2-3, Brouwershaven 2-0. Poule 5: We meldinge-Yerseke 2-5; Goes-Apollo 51 Stand: Goes 2-6Yerseke 2-3, Apollo 2 3, Wemeldinge 2-0. Poule 6: Hoedekens kerke-Arendskerke 0-8; Heinkenszand Luctor 3-0. Stand: Arendskerke 2-6, Hein' kenszand 2-3, Luctor 2-3, Hoedekensker ke 2-0. Poule 7: HVV'24-AZVV 4-0; Honte- nisse-Sluiskil 5-1Stand: HVV'24 2-6, AZ VV 2-3, Hontenisse 2-3, Sluiskil 2-0. Poule 8: Ouwerkerk-SKNWK 1-3; Bevelanders Wissenkerke 2-0. Stand: Bevelanders2-6 Wissenkerke 2-3, SKNWK 2-3, Ouwer kerk 2-0. Poule 9: Borssele-Wolfaartsdijk 2-3; GPC-Walcheren 4-1. Stand: Wolfaartsdijk 2-6, GPC 2-3, Walcheren 2 3, Borssele 2-0. Poule 10: Renesse-Col Boys 2-2; Meeuwen-Domburg 14 Stand: Domburg 2-6", Meeuwen2-3,Re- nesse 2-1, Col Boys 2-1. Poule 11: Waar de-Nieuwdorp 0-12; Hansw Boys-Zee- landia 1-0. Stand: Nieuwdorp 2-6, Zee- landia 2-3, Hansw Boys 2-3, Waarde 2-0 Poule 12: ZSC-Noormannen 4-6;Seroos kerke-MZVC 4-1. Stand: Noormannen 2- 6, Serooskerke 2-3, MZVC 2-3, ZSC 2-0 Poule 13: Vlïssingen-VCK 2-1, Zeel Sport- Jong Ambon 3-2. Stand: Vlissingen 2-6, Zeeland Sport 2-3, VCK 2-3, Jong Ambon 2-0. Poule 14: Mevo-WIK 1-4, Kwaden- damme-Volharding 0-3. Stand: WIK 2-6 Mevo 2-3, Volharding 2-3, Kwaden damme 2-0. Poule 15: Lew Boys-Duive- land 4-4; Robur-Dreischor 3-5. Stand Lew Boys 2-4, Duiveland 2-4, Dreischor 2-3, Robur 2-1 Poule 16: Cadzand-IJzen- dijke 1-1; Groede-Oostburg 0-5. Stand: Oostburg 2-6*, IJzendijke 2-4, Cadzand 2-1, Groede 2-0 Poule 17: Clinge-Spm"- 0; Steen-SDO 6-0. Stand: Clinge 2-6' Steen 2-6', Spui 2-0, SDO 2-0 Poule 18 Axel-Zaamslag 4-1, Graauw-Vogelwaar- de 2-4. Stand: Axel 2-4, Vogelwaarde2 4 Zaamslag 2-3, Graauw 2-0. Poule 19. PH lippïne-Biervliet 6-0; Aardenburg-Hoofd plaat 4-3. Stand: Philippine 2-6', Aarden burg 2-4, Biervliet 2-1, Hoofdplaat 2-0 Poule 20: Terhole-Ria 2-5; Hulsterloo Koewacht 2-3, Stand: Ria 2-6*. Koewachi 2-6*, Terhole 2-0, Hulsterloo 2-0. Poule 21: Nieuwland-Sluis 7-0 Middelburg- Schoondijke 13-1. Stand: Nieuwland2-6 Middelburg 2-6", Schoondijke 20, Sluis 2-0. Poule 22: Corn Boys-Krabben- dijke 1-3, Kruiningen-Rillandia 01 Stand: Rillandia 2-6", Krabbendijke2-6', Corn Boys 2-0, Kruiningen 2-0 Poule25 Dosko-VVC'68 5-1. Stand: Tholense Boys 2-6, VVC'68 2-3, DOSKO 2 3. Noad'67 2-0. Poule 27: Divo-Stavenisse 5-3; WHS-Steenbergen 3-1. Stand: Divo 2-6*, WHS 2-6", Steenbergen 2-0,Stave- nisse 2-0. Poule 33: Lepelstr Boys-Val Aan 3-4; Bergen-Smerdiek 3-3; Smer- diek-Lepelstr Boys 4-0; Val Aan-Fc Ber gen 4-0. Stand: Val Aan 2-6, Smsrdiek2- 4, Bergen 2-1, Lepelstr Boys 2-0. Poule 34: SPS-ODIO 2-3; Rimboe-MOC 3-1; ODIO-Rimboe 0-2. Stand: Rimboe 2 6*. MOC 2-3, ODIO 2-3, SPS 2-0 geplaatst voor tweede ronde. Tweede speeldag eerste ronde vrou wenbeker, Poule 1: Oostkapelle-Kloetin- ge 3-0WIK-Nieuwdorp 4-0. Poule 2: Ter- neuzen-Meeuwen 2-9; Tern Boys-Zeel Sport 7-0. Poule 3: Bevelanders-Aarden- burg 2-0. Poule 4: SKNWK-DFS SKNWK teruggetrokken, ZSC-Zierikzee 3-1 Poule 5: Hulsterloo-Dauwendaele 3-3; Steen- Veere 0-12. Bevelanders en ZSC naar tweede ronde Tweede speeldag eerste ronde reserve beker. Poule 1: Tern Boys 2-AZW 2 2-5, Zaamslag 2-Hoek 2 0-1 Poule 2: Veere 2- Borssele 2 22-0; MZVC 2-VCK 21 -4 Poule 3: Oostkapelle 2-Arnemuiden 2 2-0, Meeuwen 2-GPC 2 6-4 Poule 4: Nieuw land 2-Dauwendaele 2 1-6; Serooskerke 2-Arendskerke 2 6-0. Poule 5: Nieuwdorp 2-Heinkenszand 2 1-3; Krabbendijke 2 Kapelle 2 5 7 Poule 6: Yerseke 2-Kloetm ge 2 1-5; Kruiningen 2-Rillandia 2 0 6. Poule 7: SSV 2-Apollo 2 4-2; Wolfaaris dijk 2-Wemeldinge 2 1-3. Poule 8: Wis- senkerke 2-Bevelanders 2 0-5, Hoede- kenskerke 2-Kats 1 -1Poule 9' SKNWK 2 Bruse Boys 2 2-3, ZSC 2-Mevo 24-3 Pou le 10: Duiveland 2-Col Boys 2 5-0; Brou wershaven 2-DFS 2 0-5. Poule 11: Ter neuzen 2-Spui 2 5-0 Poule 12: SDO 2 Koewacht 2 2-2; Steen 2-Oostburg 2 5-1 Poule 13: Breskens 2-Aardenburg 2 uitg Sluiskil 2-Axel 2 4 1 Poule 14: Corn Boys 2-Biervliet 2 1-3; HW 2-Hulsterloo 2 5 0. Hulsterloo 2-Corn Boys 2 1-5. Poule 16 Clinge 2-Hansw Boys 2 2-2, Goes 2-Clm- ge 2 4-0; Hansw Boys 2-Hontenisse 2 4 3. Poule 17: Patrijzen 2 Lew Boys 2 uitg. Zeelandia2-Luctor24 4. Poule 18 RCS2- Walcheren 2 5-2. Poule 19: Renesse 2 Jong Ambon 2 5-2, Zierikzee 2-Middel- burg 2 2-4. door Bianca de Meijer TERNEUZEN - In beker- poule 2 van het damesvoet bal won Terneuzense Boys met 7-0 van Zeeland Sport en ging Terneuzen fors onderuit tegen Meeuwen: 2-9. Aar denburg verloor met 2-0 van Bevelanders en Hulsterloo behaalde een knap gelijkspel tegen Dauwendaele: 3-3. Steen verloor met duidelijke cijfers van Veere: 12-0. Terneuzense Boys-Zeeland Sport 7-0: Terneuzense Boys speelde goed en had weinig problemen met Zeeland Sport. Vooral Inge van Hou ten was op dreef met vier doelpunten. Na een 5-0-rust- stand werd het uiteindelijk 7-0. De andere treffers kwa men van Liesbeth Sehrier (2x) en Ilse de Vogelaar. Terneuzen-Meeuwen 2-9: Terneuzen werd al in de eer ste helft op een 0-5-achter- stand gezet. Na rust kreeg Terneuzen enkele mogelijk heden en uit een corner scoorde Antoinette de Jong 1-5. Meeuwen kwam op 1-6, waarna Renske van Puyvel- de Terneuzen naar 2-6. Daar na scoorde Meeuwen nog drie keer. Bevelanders-Aardenburg 2- 0: Trainer Cees Boeye van Aardenburg had door werk en vakantie maar zes speel sters van het dameselftal tot zijn beschikking. De rest werd aangevuld met speel sters uit het meisjeselftal. Toch werd Aardenburg niet weggespeeld door vierde klasser Bevelanders. Het kreeg zelfs de beste kansen in de eerste helft, maar kon niet scoren. Bevelanders deed dit wel twee keer in de tweede helft, zodat het met 2-0 won. Hulsterloo-Dauwendaele 3- 3: Hulsterloo begon sterk te gen Dauwedaele en stond binnen één minuut via San dra Calle op een 1-0-voor sprong. Hulsterloo ging goed door en na vijfendertig mi nuten scoorde Debbie Rob- brecht de 2-0, maar nog voor rust kwam Dauwendaele te rug tot 2-1. Ook in de tweede helft waren beide ploegen gelijkwaardig. Sandia Duyolo scoorde 3-1 voor Hulsterloo. maar uiteinde lijk kwam Dauwendaele nog op gelijke hoogte. Steen-Veere 0-12: Steen had opnieuw te kampen met per sonele problemen door werk en studie. In de eerste helft kon Steen het nog aardig bij houden tot 0-4. Na rust moest Steen bij 0-8 nog eens met negen speelsters verder door blessures. Veere kon daarvan profiteren en liep uit naar een 0-12-eindstand. De Schepper en Boogaart winnen Cl-finale Bossepielentoernooi door Aector Dooms VOGELWAARDE - Het vierde Bossepielen dubbeltennis- toernooi in Vogelwaarde werd gisteren afgesloten met de fi nalepartijen. Daarbij vielen geen noemenswaardige ver rassingen. Zo won het favorie te duo Bogaart/De Schepper de Cl-finale bij de mannen. De niet geplaatsten Alain Hiel en Egbert Versprille bewezen in de tweede set de terechte fina listen te zijn. In de eerste set profiteerden Desiré de Schepper en Stéfan Boogaart van de foutjes bij de tegenstander, die aanvanke lijk moeite hadden om het j uis- te ritme te vinden. De num mers één op de plaatsinglijst wonnen moeiteloos met 6-2. Maar in de tweede set kwamen Hiel en Versprille sterk terug. Er ontstond een spannende strijd, die pas via een tiebreak beslist werd. De winnaars be schikten daarin over de sterk ste zenuwen. Met 7-3 werd de tiebreak in het voordeel van Bogaart/De Schepper afgeslo ten. Later verklaarde De Schepper dat de rally's de doorslag ga ven. De Schepper was de meest succesvolle speler van het toernooi, want vooraf aan de C-finale kwam de 23-jarige tennisser in actie in de eind strijd van het gemengddubbel. Samen met zijn partner Mireilla van Broeck besloot De Schepper de Cl-finale met de winnende cijfers 7-6 6-3. Na eèn korte pauze moest hij in actie komen in de mannenfi- nale, maar hij vertelde daar van geen hinder te ondervin den. Desiré de Schepper en Stéfan Boogaart, de winnaars van C-finale op het Bossepielentoernooi in Vogelwaarde. foto Charles Strijd De C2-spelers Michielsen/- Lokken behaalden een regel matige zege (6-2 6-3) tegen de verrassende finalisten De Let- ter/Pincket. In de Dl-finale moesten de latere winnaars Vink/Vlassenrood het 6-4- verlies van de eerste set tegen Moens/De Schepper rechtzet ten. Met 4-6 3-6 trokken de fa vorieten alsnog aan het lang ste eind. In de D-finale bij de vrouwen was het krachtsver schil miniem. Monica Borghouts en Mirjam Meer man versloegen moeder en dochter Rademakers (nummer twee geplaatst) met twee keer 6-4. De langste partij betrof de vrouwen finale Dl 35+. Paula de Geus stond samen met haar partner Tilly de Kort tegen Annemiek Hermans en Wies van de Starre twee uur en een kwartier op de baan, De drie- setter werd vooral bepaald door de tiebreak, die in de eer ste set met 12-10 in het voor deel van Geus/Dé Kort werd afgesloten. In de daaropvol gende sets hielden de vrouwen elkaar met 2-6 en 6-2 in even wicht. De renners rijden tijdens het OZ Wielerweekend over de kasseien van de Boekhouteweg, nabij Philippine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 46