Goes brengt sportwensen in kaart Ganseman beheerst Kapelse Dag PZC Bergse scouts winnen Oosterscheldebeker Peter de Vos wint ringrijden Kapelle zeeland maandag 28 augustus 2000 Goesenaar gewond in Koudekerke VVD-fractie Borsele in beweging Hulstenaar valt drietal aan Onbekenden mishandelen mannen Drankrijders aangehouden Sportruzie leidt tot klappen Onderzoek naar gymzalen gemeente en multifunctionele hal in Zuid Serooskerke bang voor sluiting gouden zwembad Praatgrage Lewedorpse viert 101ste verjaardag Inbraken in caravans op campings Politie verrast bromfietsdie ven door Mieke van der Jagt YERSEKE - Met een flauwe tegenwind, stroom de verkeer de kant op, een stalen lelievlet en maar een handvol vierkante meter zeil, moet je wel heel goed kunnen zeilen om de Oos terscheldebeker te winnen. Niettemin probeerden 43 bemanningen dat zaterdag middag bij de Ridder Boude- wijngroep in Yerseke. Die scoutinggroep organiseerde voor de 32ste keer de race om de Oosterscheldebeker, een klassieker voor scouts in ver schillende categorieën. Met z'n allen in hun stalen bootjes op de spiegelgladde Oosterschelde, leken de zee verkenners wel figuranten op een oud schilderij of wandta pijt: Spanjolen op weg om wa tergeuzen te bevechten, of an dersom. Maar het waren jon geren van veertien tot hooguit twintig jaar, minstens vijf in een bootje en lid van scouting groepen uit Bergen op Zoom, Tholen, Middelburg, Vlissin- gen, Kamperland, Goes en Yerseke. Voor zover er wind was, waai de die uit het oosten en het af gaande water werkte alleen maartegen. Veel bemanningen keken eens naar het vaantje, oordeelden het onbegonnen werk, trokken hun kleren uit en plonsden overboord om lekker in de Oosterschelde te gaan zwemmen. Voor de te rugweg kregen ze een sleepje of ze peddelden naar de kant. Slechts vier boten kwamen binnen de wedstrijdvoor- waarden over de finish. De Potvis van de Karei Doorman- groep uit Bergen op Zoom ging met de Oosterscheldebeker naar huis. De Zwaardvis van de Ridder Boudewijngroep in Yerseke werd tweede en ook de derde prijs ging naar Bergen op Zoom, naar de bemanning van de Tijgerhaai. De drie winnaars voeren in de catego rie Zeeverkenners vanaf 16 jaar. Van de jongere verken ners haalde geen enkele boot de finish. In de categorie Wilde Vaart, de wat oudere jongeren, won de Plevier van de Noord- Bevelandse Zandkreekgroep foto Willem Mieras KOUDEKERKE - Bij een ongeval in Koudekerke is een 44-ja- rige Goesenaar zondagavond gewond geraakt. De man, die volgens de politie te veel had gedronken, reed met zijn auto over de Koksweg toen hij om kwart voor acht de macht over het stuur verloor. Hij raakte eerst de rechterslootkant en kwam daarna terug op de rijbaan terecht. De man werd over gebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen HEINKENSZAND - De driemansfractie waarmee de WD in Borsele ruimt twee jaar geleden is begonnen, zal over een week helemaal zijn vernieuwd. Kort na de verkiezingen haakte het raadslid S. M. Vermue-van 't Westeinde af, voor wie R. W. Boekholt in de plaats kwam. Kort daarna werd wet houder P van Wingerden-Boers benoemd tot burgemeester in Groenlo. Haar plaats werd ingenomen door A. van Opdorp. Inmiddels heeft P. Bouman bekend gemaakt dat hij naar een andere gemeente gaat verhuizen. In de raadsvergadering van donderdag 7 september zal in zijn plaats M. P A. Beverwijk uit 's-Heerenhoek worden benoemd. De openbare raadsver gadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Heinkens- zand en begint om 20.00 uur. HULST -De marechaussee heeft zaterdagavond een 20-jarige Hulstenaar aangehouden wegens mishandeling van drie plaatsgenoten in de leeftijd van zestien en zeventien jaar. De man kreeg de indruk dat het drietal ruzie zocht met een be kende van hem, hetgeen later niet het geval bleek te zijn. Op het Cornelis Vosplein sloeg hij twee van de drie jongens. Deze deden hiervan aangifte bij de marechaussee, die in een busje voorbij kwam rijden. Voor de ogen van de militaire politie sloeg de Hulstenaar ook de derde persoon tegen de grond. KAPELLE/THOLEN - In Kapelle en Tholen zijn zaterdag ochtend vroeg mensen zonder enige aanleiding mishandeld. In Kapelle kreeg een 26-jarige Goesenaar rond 4.00 uur op het Kerkplein schoppen en klappen van een groepje van vijf of zes mannen. De Goesenaar hield er kneuzingen in het gezicht en aan de handen aan over. In Tholen was rond 2 .00 uur op de Ten Ankerweg een 18-jarige Tholenaar het slachtoffer. Zijn bela gers waren met z'n tweeën. De Tholenaar werd met loszitten de tanden en hevige pijn in de nierstreek met een ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. VLISSINGEN - Tijdens een alcoholcontrole aan de Coosje Buskenstraat en de Spuikomweg in Vlissingen zijn vier per sonen aangehouden. De controle vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. In totaal moesten 182 personen blazen Aan de Seisweg in Middelburg zijn twee automobilisten aan gehouden. Eén had drie maal de toegestane hoeveelheid alco hol gedronken. MIDDELBURG - Een 61-jarige man uit Middelburg is zater dag in de Lange Viele mishandeld door een 41-jarige plaats genoot. Het slachtoffer kreeg een vuistslag in het gezicht en viel op de grond. De aanvpller sprong boven op hem, maar hij werd door omstanders van de man afgetrokken. De dader was het niet eens met de beslissing van het bestuur van een sport vereniging Het slachtoffer heeft een snee boven het linkeroog en een gezwollen rechteroog aan de vechtpartij overgehou den. De dader is aangehouden door Sjaak Janse KAPELLE - Zaterdag waren de ringrijders van Zuid-Beveland voor de twintigste keer actief op de Kapelse Dag. Peter de Vos was met 28 van de 30 ringen de dagkampioen. Vincent Bol werd met 27 ringen tweede en Peter Tramper derde met 22 ringen. Na een spannende kamp werd de eerste beker gewonnen door Vincent Bol. De tweede en derde beker waren voor Henk van de Guchte en Simon de Vos. De beste vrouw was Brigitte de Bokx. De pollepel werd gewon nen door Vincent Bol, terwijl het jongste lid Sue-Lynn Sonke de kamp voor de zes jongste rijders won. Leo Wabeke won de kamp bij de zes oudste rijders. De mooist versierde paarden waren van Hans Pieter van Not en Marja Goedhart. Piet Kluijfhout leek in Koude kerke lange tijd winnaar te wor den van het dagklassement, maar miste in de laatste beurt zijn eerste ring waardoor Arjan Bosgra op gelijke hoogte kwam. De kamp werd in het voordeel van Arjan beslist. De eerste be ker werd gewonnen door Peter de Pagter voor Jan Jobse en Piet Jan Reijnierse De pollepel werd gewonnen door Peter de Pagter. Agenda ZRV: 1 september ringrijden Dom burg 10.00-17.00 uur. 2 september, ringrijden Aagte- kerke 08.00-17.00 uur; Grijps- kerke 08.00-17.30 uur, Souburg 08.00-17.30 uur en Nieuwland; 08.00-17 00 uur; sjezenrijden: Gaoinge 11.00- 17.00 uur REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 10113) 273000 Fax: (01131273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R Bosboom I Huibers A.M. van der Jagt M. Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A, van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M,J. van der Schot K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Mieke van der Jagt KAPELLE - Het is 'the talk of the town'. Zeg maar gerust het belangrijkste gespreksonder werp op de terrassen. Met voor- en tegenstanders, mensen die geschokt zijn en anderen die hun schouders ophalen. De Ka pelse Dag, de jaarlijkse feestdag in de het centrum van Kapelle, gonst van de naam Ganseman. Want diens kop rolde afgelopen week tijdens een crisis in het Kapelse college van B. en w. Wethouder P. Ganseman, be heerder van villapark Oester- baai in Wemeldinge, Kapelle- naar in zaken en kopstuk in de de dorpspolitiek" Iedereen kent hem en iedereen heeft een me ning over hem. Behalve dan de jongeren bij de botsautootjes. De naam Ganseman zegt hen weinig. Of toch' ,,Bij mij op de basisschool zat er eentje." Van een crisis op het gemeentehuis hebben ze niet gehoord, al staan ze er al drie dagen voor de deur. Niks gemerkt." Op de terrasjes en tussen de bra- deriekramen is het wel anders. Daar spreekt de een schande en de ander met verontwaardiging over zoveel opschudding. Ieder een heeft er wel wat over te zeg gen, maar niemand wil met z'n naam in de krant. Het lijkt wel of het hele dorp persoonlijk met één of meer wethouders te ma ken heeft. Wellicht is dat ook zo. Neem ge woon de Kapelse Dag. De grote organisator, Erik Ganseman, broer van de wethouder, liet vrijdag al weten niet met de col lega's van zijn broer te willen koffiedrinken. Als er afgelopen week niks zou zijn gebeurd, was de organisator direct na de ope ning door wethouder G. Burger, gezellig aan de koffie gegaan met Burger en de organisator van de Solexrace: wethouder J. Herselman. Wellicht was het wat later tot een gezamenlijk pintje gekomen en wie weet, misschien was de burgemeester ook nog wel langs gekomen. Zo ging het nu niet. Alles grijpt nu eenmaal in elkaar in Kapelle en een conflict met de een, bete kent ook ruzie met de ander. De dorpspolitiek blijft boeien. Geen vetpot Maar niet iedereen kan het vol gen. „Wat heeft hij nou eigenlijk gedaan?", vraagt de blonde vrouw met de zonneklep. „Mag die jongen niks bijverdienen? Zo'n wethouderssalaris zal hier ook wel geen vetpot zijn. Ik be grijp niet waar ze zich in dat ge meentehuis druk om maken." Maar de wethouder handelde toch in strijd met het bestem mingsplan? „Ja een bestem mingsplan", herneemt de blon de, terwijl ze de step van haar zoontje rechtzet. „Van een be stemmingsplan mag er hele maal niets. Praat me er niet van Wij wilden een kamer maken op zolder, maar volgens het be stemmingsplan mocht het al leen als het twee keer zo duur werd. Ik vind het onzin. Ganse man heeft niet gestolen en geen mens pijn gedaan. Dan mag hij van mij blijven zitten." De oudere man in het Colombia- T-shirt denkt er heel anders over. Hij komt uit Wemeldinge Starend naar de punten van zijn groene sportschoenen, ver klaart hij al jaren op Gansemans partij, Gemeentebelang, te stemmen. „Onlangs heeft een fractielid van Gemeentebelang voor het raadslidmaatschap be dankt. Omdat hij en zijn vader allebei mee hadden geloot voor een stukje bouwgrond. Ik vind dat heel wat minder ernstig dan als raadslid handelen in strijd met je eigen voorschriften. Ze ker als je leest dat Ganseman et telijke malen gewaarschuwd is. Dat hij het veld moet ruimten, is terecht." De Wemeldinger blijft wel op Gemeentebelang stem men. „Een voorkeurstem op ie mand anders dan Ganseman." Het echtpaar bij de kraam van de Evangelische Omroep is ronduit geschokt Ze hebben het villaparkje in de Stormezande- polder nooit zien zitten en het vanaf de bouw tot nu toe 'maar een rommeltje' gevonden. „Dat een wethouder zich daarmee is gaan bemoeien, lijkt ons olie dom." Intussen blijft het feest in Kapelle. En schittend weer. Op de podia lopen plaatselijke schonen winterkleren en bruidsjurken te showen. Wet houder Herselman, wie een ze kere felheid ook in de raadszaal niet kan worden ontzegd, ver slaat opgewonden de solexrace door de megafoon Er wordt ge geten en gedronken en vooral gekletst. De buitenstaanders zullen het niet merken, 's Avonds bezingt Lee Towers op z'n Sinatra's (New York, My Way, top of the bill) een wereld die ver van Kapelle moet liggen Zijn show lonkt naar het groot se, zijn armgebaren wijzen de hele wereld aan, niet de vier kante kilometer. Weet Lee veel. ,inor Rolf Bosboom GOES - Er komt een onderzoek naar de haalbaarheid van een sportaccommodatie in Goes- Zuid. Daarnaast wordt bekeken aal op korte en langere termijn je behoefte is aan gymzalen en andere accommodaties voor binnensport in heel Goes. Het anderzoek moet eind dit jaar slaar zijn. Al langere tijd leven er ideeën om bij de ijsbaan in Goes-Zuid een multifunctionele sport- en spelaccommodatie te realise- ren. De Goese Sportraad heeft vorig jaar de suggestie gedaan daar een vernieuwde ijsbaan te combineren met de aanleg van eenskeelerbaan, een trapveldje, oen handbalveld, een sportzaal si een denksportcentrum. Animo Binnen de gemeenteraad is, met het oog op de snelle ontwikke ling van het stadsdeel, daar ook veel animo voor. Bij de behande ling van de begroting 2000 vorig jaar november drongen CDA, GroenLinks, PvdA en D66 er bij het college op aan om vóór 1 juli met concrete plannen te komen. Wethouder S. J. Heijning vond jat wat al te voortvarend, maar zegde wel toe tegen die datum een 'oriënterend onderzoek' op arelte leggen. Dat gaat nu, enigszins ver traagd, gebeuren. Het onder zoek wordt echter breder van opzet dan eerst beoogd. Het col lege wil kijken naar alle binnen sportaccommodaties in Goes en bezien hoe die nu en in de toe komst worden gebruikt. Het on derzoek moet in beeld brengen wat op korte en langere termijn de behoefte is, zodat de huisves tingsplannen daarop kunnen worden afgestemd. De aanleiding voor het bredere onderzoek is de veelheid aan wensen, noden en ideeën die momenteel in de Goese sport wereld leven. Op het gebied van de schoolsport is bijvoorbeeld het gymnastieklokaal aan de J. P. Coenstraat dringend aan renovatie toe. Verder heeft het Buys Ballot College behoefte aan een vierde gymnastieklo kaal in Goes-Oost, wordt sport zaal De Poel aan de Van Hert- urn weg op termijn mogelijk gesloten en zijn in de nieuw- bouwplannen van ROC Zeeland sportfaciliteiten opgenomen. Diverse sportverenigingen heb ben bij de gemeente huisves tingswensen geuit. Zo heeft handbalvereniging GSC be hoefte aan een verhard buiten- veld met kleedkamers en een clubhuis, wil schutterij Raven- stein een eigen accommodatie en heeft bridgeclub Zuid-Beve land haar wensen voor een denksportcentrum kenbaar ge maakt Andere ontwikkelingen die voor de gemeente van belang zijn, zijn onder meer de toekom stige brede school (met gymnas tieklokaal) in Goes-Zuid, de noodzakelijke uitbreiding en eventuele verplaatsing van wijkgebouw De Pit in Goes- Zuid, de wens van een speel- voorziening voor de oudere jeugd in Goes-Zuid, de aan staande vernieuwing van Sportpunt Zeeland en de initia tieven om in de uitbreiding van bedrijventerrein De Poel II een fietspad te realiseren, dat als skeelerbaan kan worden ge bruikt. De vele ontwikkelingen vragen volgens het gemeentebestuur een ruimere aanpak. Vandaar dat een breed opgezet onder zoek noodzakelijk is. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar Goes-Zuid, maar ook naar de andere delen van de stad. Het onderzoek wordt uitbesteed aan een adviesbureau. De resultaten moeten eind dit jaar bekend zijn, zodat volgend voorjaar een plan van aanpak kan worden opgesteld. ioor Nadia Berkelder SEROOSKERKE - De dorps raad Serooskerke pleit voor het openhouden van zwembad De Goudvijver. De gemeente Veere onderzoekt op dit moment of het buitenbad het best door de gemeente of een particulier kan worden be heerd. Veere voert op dit mo ment een discussie over de ge meentelijke kerntaken. Het zwembad Serooskerke is een van de discussiepunten. In sep- :ember praat de gemeenteraad hierover. De dorpsraad is bang dat de discussie over het beheer van het zwembad leidt tot slui ting en verzoekt het college van B en W de voorziening in stand te houden. Het zwembad is ge bouwd met geld uit de verkoop van de gouden munten die in 1966 in Serooskerke zijn gevon den. Door inzet van particulieren en bedrijven is het zwembad ge realiseerd. 'Het zwembad is een beetje van ons allemaal', schrijft de dorpsraad in een brief aan het burgemeester en wethouders. IERNEUZEN - Op verschillen de campings in Zeeuws-Vlaan deren is afgelopen zaterdag in gebroken in caravans. In Groede werd aan de Zeeweg tussen 11.15 en 17.00 uur uit drie caravans een paar honderd gulden buit gemaakt. Tussen II30 en 17.00 uur gebeurde op een camping aan het Zandertje aBreskens hetzelfde met vier caravans. Op een camping aan de Zwarte Polderweg in Cad- zand-Bad werden tussen 12.00 en 17.30 uur twee caravans doelwit van inbrekers. Ook hier werd een aantal portemonnees met pasjes en enkele honderden guldens ontvreemd. VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagmorgen om half vier twee mannen uit Middelburg betrapt bij het stelen van een brommer in de Walstraat in Vlissingen. De twee, 24 en 27 jaar oud, zijn meegenomen naar het bureau, waar proces-verbaal tegen hen isopgemaakt. Wethouder Herselman fungeert als speaker bij de Solexrace. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt LEWEDORP - Nog steeds 'op d'r boers' en zo helder als glas, heeft mevrouw C. van 't West- einde-Vermue zondag in zorg centrum De Kraaijert in Lewe- dorp haar honderd-en-eerste verjaardag gevierd. Samen met haar tien kinderen en hun part ners. Op zo'n dag als zondag is het he lemaal niet zo erg dat mevrouw Van 't Westeinde niet meer zo goed ziet en hoort Ze geniet al leen al van het feit dat ze in zo'n grote groep nakomelingen kan zitten. Ombeurten gaat de visite dichtbij haar zitten om gezellig bij te praten. Want dat is wat ze het liefste doet: kletsen. Al zijn gehoor en gezicht achteruit ge gaan, ze weet binnen de seconde wie ze voor zich heeft en waar mee de mensen bezig zijn. Daar om is het niet zo bezwaarlijk dat mevrouw Van 't Westeinde niet meer lezen kan en niet meer kan handwerken. Dat waren de hob by's waarmee ze zich haar hele leven heeft beziggehouden. Als ze tenminste niet aan het werk was, want ze heeft op een boer derij in het Sloegebied haar tien kinderen grootgebracht. Omdat ze altijd een modern mens is ge weest en erg bereisd, hebben jongeren graag contact met me vrouw Van 't Westeinde. Ze zit dus niet vaak om een praatje verlegen C. van 't Westeinde-Vermue foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 25