F ranse weet van geen ophouden Bas Raas hoopt op klein wonder PZC Philippine maakt half dozijn vol Nu voordeliger bereikbaar via uw vaste nummer. Bogaert/De Schepper dicht bij halve finale Sprintzege De Baat Heinkenszand ontvangt NK sport zaterdag 26 augustus 2000 z 22 Minimale belangstelling Cofaloop Wielrenner begint overvol weekeinde met derde plaats in Ronde van Tholen Legioen aan zwemmers in Braakman uitstagen agenda door Eduard Hofman VOGELWAARDE - Het Cl- dubbel Bogaert/De Schepper boekte gisteren een overtuigen de 10-3-overwinning op Scheerders/Cappendijk en kwam daardoor met één been in de halve finale van het Bosse- pielen dubbeltoernooi in Vogel waarde te staan. De 35-plussers Henk en Reggie van de Berg gin gen als stofzuigers over de baan, zij liepen in niet meer dan veer tig minuten uit naar een mon sterzege van 18-2. Voor de laatste wedstrijd in de categorie B2 stonden Louweret/ Loonstijn en Cappendijk/Van de Berg tegenover elkaar. Op papier een wedstrijd om des kei zers baard, maar vier tot op het bot gemotiveerde spelers dach ten daar anders over. Lange ral ly's afgewisseld met spectacu lair spel aan het net. De wedstrijd die op een verdiend gelijkspel leek af te stevenen, kreeg voor Cappendijk/van de Berg een zuur einde. In de ge lijkmakende servicebeurt maakte het tijdsignaal een ein de aan de partij: 7-6. Het Cl-dubbel Boogaert/De Schepper overklaste Scheer ders/Cappendijk volledig. Bo- gaert en de Schepper, die altijd de aanval verkiezen boven de verdediging, brachten hun te genstanders tot wanhoop: 10-3. Het vrouwendubbel Wieland/ Schuitvlot bleef teleurstellen. In poule A gingen ze andermaal onderuit. Het duo Wauters/De Nijs bleek over meer kwalitei ten te beschikken dan hun ge plaatste tegenstanders: 10-4. Meer spanning was er in de par tij tussen Neve/Versprille en Rademakers/Rademakers. een gelijkopgaande wedstnjd trokken Neve en Versprille uil- eindelijk aan het langste eind Door dit onverwachte verlies eindigden alledrie de koppels van poule B op gelijke hoogte Rademakers en Rademakers plaatsten zich uiteindelijk voor de finale op basis van een beter gamesaldo. SLUISKIL - De belangstelling voor de Cofaloop, een trimloop in het kader van de Gildefeesten in Sluiskil, was minimaal. Slechts een handvol deelnemers kwam een borstnummer afha len. Bovendien waren de onder linge verschillen vrij groot waardoor er nauwelijks van enige spanning sprake was. Op de langste afstand, vijftien kilometer, ging Henk Hamelink meteen op avontuur en bijna de gehele race liep hij ver voor de rest uit. Bij de aankomst bleek hij bijna drie minuten voor sprong te hebben op Jan de Jon ge en bijna negen minuten op Piet de Zeeuw. Jack van Dueren den Hollander won met even veel overmacht de tien kilome ter, Hans van de Griend de vijf kilometer. Bij de vrouwen was de strijd op deze afstand nog enigszins aan trekkelijk. Hester Vink uit Westdorpe en Anjo de Kort uit Axel liepen gezamenlijk op en het was tenslotte Vink die haar opponente in de spurt klopte. door Wim de Vos CLINGE - Als amateur stond Mattie de Baat bekend als een sterk spurter. Dat handelsmerk heeft de Brabantse wielrenner, nadat hij een stapje terug heeft gedaan en inmiddels zijn wedstrijden bij de trimmers rijdt, nog altijd. Gisteravond in de Scheldeleutklassieker in Clinge was De Baat de rapste van een kopgroep van vijf die in de slotfase was ontstaan. Ronnie Babijn uit Terneuzen gaf de aanzet tot de beslissende fase. Bij het ingaan van de plaatselijke ronden probeerde de Terneuze- naar alleen aan de haal uit te gaan. Hij kreeg het gezelschap van vier anderen en dat quintet zou later om de zege gaan spurten. De Baat bleek de beste sprinter, Babijn werd derde en Wim de Waal uit Axel vierde. In de C-categorie ging de zege naar Axelaar Ko Harms. doorSven Remijnsen THOLEN - Hij wilde zich spa ren, maar kon zich niet inhou den. Simpelweg omdat hij dat nooit heeft gekund. Zijn eeuwi ge eerzucht leidde Francois F ranse gisteravond naar de der de plaats in de Ronde van Tho len, die werd gewonnen door Martijn Simons. Het Thoolse criterium, dat na een afwezigheid van een jaar weer werd gehouden, had enigs zins te lijden onder het naderen de OZ Wielerweekend. De top- competitiekoers, die vandaag en morgen in Zeeuws-Vlaande- ren wordt verreden, zorgde ervoor dat een groot aantal er kende prijsrijders, onder wie Wilfried Bastiaanse, zich spaar de en verstek liet gaan in Tho- len-Stad. Niet geheel onbegrij pelijk, want wie rijdt er nu een wedstrijd over tachtig kilome ter op de avond voor een zware tweedaagse? Frangois Franse dus. De cou reur uit Kwadendamme, die ko mend seizoen wil beginnen met afbouwen bij de amateurs, werd pas op het laatste moment met zijn ploeggenoten van Theo Middelkamp toegevoegd aan het deelnemersveld van het OZ Wielerweekend. Franse: „Toen had ik de organisatie in Tholen al beloofd dat ik hier zou rijden. Het is een Zeeuwse koers, en het zou frappant zijn geweest als ik daar als Middelkamper niet aan mee had gedaan." Achterhoofd Onderweg had hij zich voortdu rend voorgehouden geen gekke dingen te doen. „Het Wieler weekend zat steeds in mijn ach terhoofd Toen de finale van de koers in zicht kwam en Franse nog altijd in kansrijke positie verkeerde, draaide hij de knop echter om. „Ik kon me niet meer inhouden en ben gestopt met denken aan morgen. Ik wilde tweede worden." De overwinning, erkende Fran se. kwam gisteravond maar één man toe: Martijn Simons, de eeuwige pechvogel uit Wouw. Pas hersteld van een gebroken kaak won de wielrenner van Breda-Knooppunt zijn vierde wedstrijd van het seizoen. Si mons, die na een lange vlucht solo over de finish kwam: „Ik ben nog niet zo goed in vorm als aan het begin van dit jaar, de pe riode voor mijn kaakbreuk. Ik heb hier verschrikkelijk afge zien. Maar verder draaide het wel lekker hoor." De wielerronde van Tholen ken de gisteravond een verrassend begin. Amateur Twan den Bra- ber uit Hoeven kreeg een bos bloemen ter gelegenheid van zijn 48e verjaardag. Hij werd in het zonnetje gezet door Tineke Fopma, de voormalige wereld kampioene wielrennen uit Tho len, die het plaatselijke wieier- comité leidt. Daarna werd de koers gekleurd door een vroege vlucht van vier. Jean-Pierre Verstraeten, Ro nald Roos, de Australiër Alain van Gurp én Arjan van Haaften uit Stavenisse reden in de eerste kilometers weg uit het peloton en bouwden in korte tijd een aanzienlijke voorsprong op. De achtervolging was chaotisch, waardoor de leiders halverwege de koers voorgoed uit het zicht leken te zijn verdwenen. „Die zien we nooit meer terug", dacht Frangois Franse. Jacht Pas toen dertien renners elkaar vonden en de jacht op de ont snapten inzetten, verdween de voorsprong van het leidende kwartet als sneeuw voor de zon. In korte tijd werd het gat ge dicht, zodat vooraan een zeven tien man sterke kopgroep ont stond, met daarin vijf Zeeuwen: de amateurs Frangois Franse, Mare Blok en Dennis Mesu en de sportklasse A-rijders Dennis Raadtgever en Johnny van der Klooster, die de wedstrijd in Tholen aangrepen als laatste test voor het NK voor vrije ren ners, morgen in Heinkenszand. Van der Klooster probeerde zelfs nog even aan de greep van de groep te ontsnappen, maar zijn ontsnapping hield slechts enkele ronden (of „toerkes", in het jargon van de Brabantse speaker) stand. Een poging van Mare Blok, Ro nald Roos en Martijn Simons op vijftien kilometer voor de fi nish, toen de kopgroep inmid dels was gereduceerd tot negen renners, luidde Simons' over winning in. Hij ging alleen door en verdween definitief uit het zicht van zijn achtervolgers. In de laatste kilometers brak ook van onze sportredactie PHILIPPINE - Zondag-vijfdeklasser Phi lippine heeft zich vrijdagavond geplaatst voor de volgende ronde in de strijd om de Amstel Cup. Door een 6-0-overwinning op Biervliet kan de ploeg van trainer Peter Ha melink een plaats bij de eerste twee in poule 19 al niet meer ontgaan. Philippine - Biervliet 6-0: In de eerste helft bleef de score lang in evenwicht, maar na een halfuur brak Marnix Schieman het ver zet van Biervliet: 1-0. Vlak voor de rust ont stond enig tumult, omdat de thuisploeg dacht dat een kopbal van Maarten de Groe ne de doellijn was gepasseerd maar de scheidsrechter anders besliste. Na de rust brachten Ostar Dieleman en opnieuw Schieman hun ploeg al snel in veilige haven: 3-0. Maarten de Groene (2x) en een derde treffer van Schieman maakten het halve do zijn vervolgens vol. Kapelle - Dauwendaele 3-3: Zaterdag-eer steklasser Kapelle kwam niet verder dan een gelijkspel tegen Dauwendaele dat een klasse lager speelt. Binnen twintig minuten leek de wedstrijd al gespeeld. Jon Hersel- man en Rob Oostrom hadden voor een veili ge 2-0-voorsprong gezorgd. De thuisploeg liet op dat moment de teugels wat vieren en tien minuten later stond het weer gelijk. Ed win Leonhart en Julio Fagundez zorgden voor de Middelburgse treffers. Kapelle bleef echter de betere ploeg. Vlak voor rust zette Peter Willemse Kapelle op 3-2. Na de pauze was het eenrichtingsverkeer richting het doel van Dauwendaele. Maar de enige tref fer in de tweede helft viel aan de andere kant. Fagundez bezorgde zijn ploeg een 3-3- gelijkspel. die groep in tweeën. Rob Sien- de laatste ronde nog vergeefs ders sprintte naar de tweede had gedemarreerd, moest ge- plaats. Frangois Franse, die in noegen nemen met de derde plek. Mare Blok eindigde als keert bij de amateurs, negende achtste, terwijl Dennis Raadt- werd. Johnny van der Klooster gever, die volgend jaar terug- kwam als tiende over de finish. Arjan van Haaften voert de eerste kopgroep aan, voor Ronald Roos, Alain van Gurp en Jean-Pierre Verstraeten. foto Di rk-Jan Gjeltema van onze sportredactie VLISSINGEN - Voor de twee kilometer lange Braakmanrace, die vandaag in de kreek van het recreatiegebied De Braakman wordt gehouden, hebben zich maar liefst driehonderd deelne mers aangemeld. Met uitzondering van Maarten van der Weijden komen alle na tionale topzwemmers en - zwemsters aan de start. De Braakmanrace telt mee voor de nationale klassementen. Voor de winst op de hoofdnummers (vrije slag) zijn de Hagenaar Rick Mans en Martijn Smeets favoriet, en Dagmar Sturken- boom, Etta van der Weijden en Kim Ruijs bij de vrouwen. As- trid Koert en Lesley Voorn zijn op het onderdeel schoolslag een klasse apart. Hen kan de winst nauwelijks nog ontgaan. Bij de junioren wordt het ook spannend. Stein de Maeyer van Koewacht krijgt opnieuw de kans om de topvijf van Neder land te kloppen, want die komt aan de start. Bij de 13-jarigen komen Ma- rinka Bil, Tamarah Loppies van de Stormvogel de Koewachtse meisjes Petra Vink en Carmen de Ridder elkaar tegen en dat kan een geweldige strijd opleve ren. Deze meisjes behoren tot de top van Nederland. door Rudy Boogert HEINKENSZAND - Het is dat het Nederlands kampioenschap voor vrije renners in zijn woon plaats Heinkenszand wordt verreden, anders had titelver dediger Bas Raas (22) helemaal niet meegedaan. Twee weken heeft hij niet getraind en zijn wedstrijden zijn dit seizoen op de vingers van één hand te tel len. Na twee intensieve jaren wiel rennen staat de sport momen teel op een laag pitje bij Bas Raas.Zijn studie en werk in Eindhoven slurpen zoveel tijd op, dat trainen en koersen er bij inschieten. „Ik doe zondag mee, meer niet. Voor mijn gevoel ben ik kansloos. Maar als het Neder lands kampioenschap in je ei gen dorp wordt gehouden, dan wil je daar toch aan meedoen." „Het is jammer dat ik de laatste tijd niet meer tijd in het wielren nen heb kunnen steken. Twee weken geleden heb ik voor het laatst gereden, een koers in 's- Heer Arendskerke. Het ging best goed en ik reed de koers uit. Ik dacht: als ik dit twee weken kan doortrekken, geef ik mezelf op het NK nog een goede kans. Maar helaas is dat helemaal in het water gevallen." Hij raakte zijn racefiets niet meer aan. Zijn studie werktuigbouwkunde en zijn werk bij Philips maakten trainen onmogelijk. Afgelopen donderdag kwam hij terug in Zeeland en om zijn gemoed enigszins te sussen stapte hij weer op de fiets.,,Ik weet dat het geen zin heeft. Het voegt niks toe aan mijn prestatie van zon dag. Maar dan heb ik in elk ge val het idee, dat ik iets gedaan heb." Doorbraak Het contrast met vorig jaar is le vensgroot. Opeens was daar toen die doorbraak in het Lim burgse Beesel. Een betrekkelij ke 'nobody' uit Heinkenszand greep zomaar de nationale titel voor vrije renners. Raas raakte toen precies op tijd in topvorm voor het NK. Hij won een koers in het Brabantse Bosschen- hoofd en dat bleek de ideale ge nerale repetitie. „Ik reed daarvoor altijd net bij de eerste tien en soms bij de eer ste vijf. Toen kwam het NK en dat won ik. Het kwam er steeds niet uit en nu opeens wel. Ver volgens ging het ook bij de A- trimmers heel goed. Dat is heel vreemd. Na een eerste overwin ning gaat het eigenlijk allemaal (Advertentie) Met *21 kunt u uw vaste toestel eenvoudig doorschakelen naar een ander telefoonnummer. Bijvoorbeeld naar uw mobiele telefoon. Zo bent u altijd bereikbaar op uw vaste telefoonnummer. Het in- en uitschakelen van *21 is gratis. U betaalt alleen de gesprekskosten van de daadwerkelijk doorgeschakelde gesprekken. En naar een mobiel nummer van KPN Telecom is dat nu vanaf 25 ct/min (starttarief: 10 cent per gesprek). Inschakelen: *21*mobielnummer#. Uitschakelen: #21#. Bij sommige ISDN-apparatuur werkt dit anders. Zie voor meer informatie www.kpn.com vanzelf. Kijk maar naar Erik Dekker. Het is net of je daarvoor met durft te winnen. Je fietst lekker, maar op de beslissende momenten maak je dan net een foutje." „In het begin van dit seizoen reed ik ook lekker. Ik werd zelfs nog Zeeuws kampioen in Krui- ningen. Toen heb ik sterk over wogen om de overstap naar de amateurs te maken. Ik trainde wel eens met die jongens en ze zaten me constant op te naaien om het te doen. Ik heb er uitein delijk van afgezien. Als ik ama teur word, wil ik het ook goed doen. Geen half werk. Je kan er dan echt niks bij hebben. Dat had ik er niet voor over." Toen kwam de klad in zijn nog bescheiden wielercarrière (Raas begon pas op zijn zeventiende met wielrennen). Hij overwoog zelfs om er helemaal de brui aan te geven, maar dat ging hem net iets te ver. Ook toen hij er enkele weken geleden in Westkapelle al na een kwartier werd af gere den. „Ik was nu eenmaal besmet met het wielervirus, zoals ze dat zo mooi zeggen." „Het is nu overigens stukken minder dan het is geweest. Ik heb de drang niet meer zo. Ik heb een heleboel andere dingen aan mijn hoofd. Vroeger bleef ik nog wel eens een avondje thuis om goed uitgerust aan de start van een koers te staan. Dat doe ik niet meer. Als ik lekker wil stappen, dan doe ik dat. Ook al heb ik de volgende dag een be langrijke wedstrijd. Ik zuip me dan natuurlijk niet helemaal van de wereld. Maar toen ik bij voorbeeld die koers in Bos- schenhoofd won, was ik de avond daarvoor pas om zes urn 's ochtends thuis Een minimale voorbereiding betekent dus niet dat Raas als Atletiek een krant op zijn fiets zal zitten. Dat schept perspectieven voor zondag. „Ik ga het natuurlijk proberen. Ook al voel ik vroeg in de wedstnjd dat het niet gaat, dan zal ik mezelf in elk geval la ten zien. Dan demarreer ik en als ik teruggepakt wordt, is het waarschij n 1 ij k gebeurd „Wil ik zondag wat bereiken, dan zal ik me moeten sparen. Met de goede ontsnappingen meegaan. Ik heb niet veel in houd, dus ik moet het goed uit kienen. Ik heb al een mooi plekje van onze sportredactie HEINKENSZAND - In Heinkenszand vindt morgen het NK voor vrije renners plaats. Zo'n 350 wielrenners worden verwacht voor de ti telstrijd, die zeven categorieën omvat. Het kampioenschap, georganiseerd door TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland) en Wieier- comité Vitesse, staat open voor coureurs actief binnen de vrije bonden en uit de sportklasse B van de KNWU. De mannen zijn onderverdeeld in zes categorieën, variërend van 16 tot en met 22 jaar tot 60 jaar en ouder. De vrouwen rijden een aparte koers. Het NK wordt verreden op een parkoers van zeven kilometer. De start is in de Dorpsstraat. Daarna volgen passages op de Oudekamerseweg, de Notenboomdijk, de Gro te Dijk, het Kruisewegje, de Stenevate en de Dorpsstraat, waar wordt gefinisht. Brussel. Golden League, Van Damme Memorial, Mannen. 100 m: 1. Greene (VSt) 9,88,2. Williams (VSt) 10,01,3. Bol- don (Tril 10,02. 200 m: 1. Boldon (Tri) 20,19,2. Obikwelu (Nig) 20,34,9. Van Bal- kom (Ned) 20,81400 m: 1Johnson (VSt) 44,07, 2. Richardson (GBr) 44,72, 9. Ha gen (Ned) 46,40. 800 m: 1. Said-Guerni (Alg) 1.43,25, 2. Bucher (Zwi) 1.43,31, 3. Kipketer (Den) 1.43,35, 8. Som (Ned) 1 46,84. 5000 m: 1Lahlafi (Mar) 12.49,28 (beste seizoensprestatie), 2. Mourhit (Bel 12.49,71 (Europees record), 3. Komen (Ken) 13.01,78 10.000 m: 1. Tergat (Ken) 27.03,87 (beste seizoensprestatie), 2. Li- mo (Ken) 27.04,54,3. Ivuti (Ken) 27.09,79. 110 m horden: 1. Arnold (VSt) 13,15, 2. Hernandez (Cub) 13,24, 3. Schwarthoff (Dui) 13,27. Hoog: 1. Austin (VSt) 2,31,2. Boateng (Can) 2,28, Pennings (Ned) 2,15. Polshoog: 1. Ecker (Dui) 5,90, 2. Aver- bukh (Isr) 5,80,3. Gerassimov (Rus) 5,80. Discus: 1. Alekna (Lit) 68,06, 2. Kruger (Zaf) 66,82, 3. Washington (VSt) 65,90. Kogel: 1. Nelson (VSt) 21,58, 2. Belonog (Oek) 21,10,3. Hunter (VSt) 20,80. Vrouwen. 100 m: 1 Jones (VSt) 10,83,2. Fynes (Bah) 11,08, 3. Ferguson (Bah) 11,11. 400 m: 1. Freeman (Aus) 49,78, 2. Guevara (Mex) 50,21, 3. Ogunkaja (Nig) 50,49. 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.58,06, 2. Vriesde (Sur) 1,58,62, 3. Benhassi (Mar) 1.59,75, 1500 m: 1. Sacramento (Por) 4.00,35, 2. Szekely (Roe) 4.00,99, 3. Beni- da-Merah (Alg) 4.01,23.100 m horden: 1. Devers (VSt) 12,53, 2. Alozie (Nig) 12,71, 3. Ennis-London (Jam) 12,79. Speer: 1. Hattestad (Noo) 67,76,2. Menendez (Cub 66,38,3. Uppa (Fin) 63,84. Ver: 1Kotova (Rus) 6,96, 2. Drechsler (Dui) 6,86, 5. Jo nes (VSt) 6,59,7. Jaklofsky (Ned) 6,25. Bridge Terneuzen. Zomercompetitie BC Emer- go. Stand: 1Colsen/Arnoldi 63,39%, 2. Ver aart/De Meijer 60,42%, 3. De Ridder/Zor- ge, Van Leeuwen/Vogels en Freijser- /Hoogstrate 54,51%. Schaken Titelverdediger Bas Raas schat zijn kansen op het NK voor trim mers niet al te hoog in: „Ik doe zondag mee, meer niet. Voor mijn ge voel ben ik kansloos." foto Dirk-Jan Gjeltema op het parkoers gezien, waar ik kan demarreren. Dat moet dan in de tweede wedstrijdhelft ge beuren, als de rest al vermoeid is." Het strijdplan is klaar, maar het lichaam nog niet. Karakter en een klein wonder zijn nodig om de rood-wit-blauwe trui in handen van Bas Raas te houden. Het liefst zou hij het tricot nog een jaar om zijn schouders dra gen „Want het afgelopen jaar heb ik er maar weinig in gere den." Rotterdam. NK vrouwen. Vierde ronde: Slingerland - Peng 0-1, Harmsen - Lan- chava 0-1, JapTjoen San - De Blécourt 1- 0, Stand: 1. Peng 3 1/2,2. Lanchava 2 1/2, 3. Jap Tjoen San 2,4. De Blécourt, Harm sen 1/2,6. Slingerland 1. Sportprijsvragen Lucky Day van vrijdag 25 augustus. Winnende getallen: 9-10-13-16-17-18- 25-29-39-41-44-55-56-62-65-68-71-74- 75-80. (onder voorbehoud) Tennis Long Island. Mannen, 1 miljoen gulden. Kwartfinale: Norman (Zwe) - El Aynaoui (Mar) 6-3 2-6 6-3, Krajicek (Ned) - Moya (Spa) opgave Moya. New Haven. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Kwartfinale: Seles (VSt/2) - Van Roost (Bel/7) 6-1 6-2, Tauziat (Fra/3) - Clijsters (Bel) 6-3 6-4. Halve finales: Seles (VSt) - Tauziat (Fra) 2-6 6-2 6-1 Vogelwaarde. Bossepielendubbeltoer- nooi. Mannen. B2: Louweret/Loonstijn - Cappendijk/Van de Berg 8-7. Cl, poule A: Boogaert/De Schepper - d'Hooghe/Van de Voorde 10-3 C2, poule A- De Letter- ,'Pincket - Kindt/Oppeneer 10-5 Dl,poule B: Vonk/Vonk - Smit/Thuye 8-3 D2, poule B: Van de BuIck'De Langen - Van Waes/Mechielsen 8-7. C35+: Van de Berg/Van de Berg - Van der Staal/Schip per 18-2 Dl 35+, poule A: Sponselee- /Burm - De Rijke/Van Quekelberghe 6-5. Vrouwen. D1, poule A: Wauters/De Nijs Wieland/Schuitvlot 10-4. Poule B: Neve- /Versprille - Rademakers/Rademakers 7- 6. D1 35+, poule A: Deruyck/Steyaert - Strobbe/De Cock 9-3, Deruyck/Steyaert - Strobbe/De Cock 6-4 Poule C: Van Gas sen/Scheerders - Van Beest/De Vries 7-3, Vink/Van Dijk - Van Beest/De Vries 6-4. Gemengd dubbel C1, poule A: Van Broeck/De Schepper - De Kesel/Boogaert 8-4, Pieters/Dutree - De Kesel/Boogaert 7-6. C2, poule A: Nijssen/De Rech! d'Hooghe/Scheerders 8-4. Poule C: Bel! man/Vlassenrood - d'Hooghe/De Rijk 7- 5. Poule D: Van Meele/Van Eerdenburg- Vervaet/Neve 10-2. Dl, poule C: Scheer ders/Van Heese - Rens/Van Meele 8-3. Poule D: Van Meele/De Smit - Van Beest /Moens 9-6. Dl 35+, poule A: Van Dijk- /Van Dijk - Van Gassen/Sey 10-2. Poule B: Morcus/Van Dam - Van de Starre/Van Damme 6-3. Poule C: Hermans/Van de Starre - Sponselee/Burm 10-3. Poule D: Burm/Sponselee - De Vries/De Lange7-5 D2, poule A: Kint/Baert - De Bakker/Mul der 7-6. Poule B: Van Driessche/De Nijs - d'Hooghe/De Kerf 10-5. Trimlopen Sluiskil. Cofaloop. 15 kilometer. Mannen: 1. Henk Hamelink (Sas vanGent 1.00,00, 2. Jan de Jonge (Terneuzen) 1.02,51, 3. Piet de Zeeuw (Terneuzen) 1.08,44, 4. Ernst Barentsen (Terneuzen) 1.11.17, 5. Joop Bakker (Terneuzen) 1.11.18. Vrouwen: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 1.05,01. 10 kilometer, mannen: 1Jack van Dueren den Hollan- der (Terneuzen) 39,01, 2. Valentino van Overmeeren (Sluiskil) 41,05, 3. Peter de Waal (Westdorpe) 42,12, 4. Ebe Blaauw (Terneuzen) 42,34, 5. Daan Dieleman (Zaamslag) 43,28. Vrouwen: 1. Els Zwei stra (Terneuzen) 54,315 kilometer.man- nen: 1. Hans van de Griend (Sluiskil' 19,01, 2. Rinus Sijs (Terneuzen) 22,31.3. Jan van Hoeve (Oostburg) 22,40,4.Wilco van Ballegooijen (Westdorpe) 23,02,5. Herman Sarneel (Sas van Gent) 23,24. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe! 26,48,2. Anjo de Kort (Axel) 26,49,3. Mar- inja Raaijmakers (Axel) 28,58. Voetbal Belgie: Germinal-Standard 1-0. Stand aan kop: Charleroi 2-6, Brugge2-6, Lierse 2-6, Standard 3-6, RC Genk 2-4. Wielrennen Ronde van Nederland. Vijfde etappe. Harderwijk - Venlo: 1 Om loop (Bel) 186,2 km in 4.08.52 (44,891 km/u), 2. Nielsen (Den), 3. Peeters (Bell, 4 Eeckhout (Bel) 0.24, 5. Hincapie (VSt), 6. Vanderaerden (Bel), 7. Kemna (Ned|,8. Piziks (Let), 9. Klemencic (Slv), 10. Mi chaelsen (Den). Klassement: 1. Dekker 15.11.58, 2. Hunter (ZAf) 0.13, 3. Knaven 0.20, 4. Hamilton (VSt) 0,22, 5. Bodrogi (Hon) 0.26, 6, Guidi (Ita) 0.30, 7. Vam- steins (Let) 0.31, 8. Wauters (Bel) 0 32,9. Belohvosciks (Let) 0,33, 10. Hoste (Bell 0.37. Ronde van Tholen. Elite- en neo-ama- teurs (80 km): 1. Martijn Simons, 2. Rob Sienders, 3, Frangois Franse, 4 Peter Heeren, 5. Gerard Klijnhout. 6. Ronald Roos, 7. Gerwin de Regt, 8. Mare Blok,9. Dennis Raadtgever. Clinge. Scheldeleutklassieker voor vrije renners. A/B-categorie: 1Mattie de Baal (Nieuw-Vossemeer), 2. Marein Sitarskis (B), 3. Ronnie Babijn (Terneuzen), 4. Wim de Waal (Axel), 5. Guy de Jonghe (BI, 6 Kurt Rooms (B), 7. Patrick van Renterg- hem (B), 8 Nic de Vrieze (BI, 9 George Vergauwen (B), 10. Peter Hack (BI C-ca- tegorie: 1. Ko Harms (Axel). zondag Handboogschieten Ovezande. Zeeuws kampioenschap doelschieten. Handboogkampioe"^ schap gaat over de afstanden 50.40 en30 meter Locatie: Handboogsport Accom modatie Ovezande, Landweg 2 Aan vang: 11.00 uur. Voetbal Amstel Cup. Poule 3. Patrijzen - SSV65 (19.15 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 72