Burger kan klagen bij gemeente ZIJ GENIETEN DUBBEL VAN HUN VAKANTIE Want één op de vfjf kogels wordt nog bedreigd! X PZC Giro 145 zeeland Franse sfeer Terneuzen wil betere relatie MKB Zeeland bezorgd over tunnelvertraging Onderzoek naar schuld drankrijder bij botsing Terneuzen geeft acht ton uit aan computers 'ÖOK IK HELP MEE' de Zonnebloem5 DcbUIlcIlIlcll IlUip Vogelbescherming zaterdag 26 augustus 2000 z 16 door Edy de Witte HULST - Gooi een laag bre- kerszand over de Markt in Ter- neuzen. Zet hierop 34 wed strijdballen uit. Creëer wat sfeer met muziek en je hebt de ideale omstandigheden om een jeu de boulestoernooi af te werken. Met een stokbrood en een glaasje rode Bordeaux waan je je dan al vlug in Frankrijk. De Hulster hockeyvereniging Rapide gaf dit idee vrijdag avond gestalte. Twee dagen lang rollen de ballen over de Markt. Het spektakel is een onderdeel van de Reynaert- feesten die dit weekeinde wor den gehouden. Vrijdagavond gooiden 68 re creantenteams van twee personen (doublettes) het toernooi open. Vandaag is het vanaf 10.30 uur de beurt aan internationale wedstrijd teams van drie personen (tri- plettes). De deelnemers onder vonden vrijdag al vlug dat dit bolspel niet voor iedereen is weggelegd. Leden van de petanquevereniging Game '78 uit Clinge stonden de bolspe- lers met raad en daad bij. „Met een goede werptechniek en een brok ervaring kom je zonder meer beter voor de dag"merk te een deelnemer op toen zijn bal op ruime afstand van het kleine balletje (cochonette) in het zand stropte. Een koelboxtoerist dacht met zijn plastic jeu de boulesballen beter voor de dag te komen dan met de metalen bollen. Twee in Franse kledij gestoken bolspe- lers, met alpinopet, toastten vooraf op de goede afloop. De hockeyvereniging won twee jaar geleden gehouden de 'beste clubactiviteit' van de Rabobank en kreeg tiendui zend gulden voor organisatie van het petanquefestijn. Dat bedrag was niet voldoende, vertelt Roland van Damme, één van de organisatoren. „Ons budget is ruim het dub bele. Gelukkig hebben we door sponsoring en veel vrijwilli gerswerk de zaak rond gekre gen. "De Reynaertfeesten gaan vandaag om half acht van start met een grote rommelmarkt op het 's Gravenhofplein. Rond de basiliek is er een boeken- en curiosamarkt.'s Avonds be gint in de Overdamstraat een stoelendans voor verenigin gen. foto Charles Strijd door Joost Bosman TERNEUZEN - In navolging van Sluis-Aardenburg stelt de gemeente Terneuzen een klach tenregeling voor burgers in. Daarmee wil het college van burgemeester en wethouders de relatie tussen het gemeentebe stuur en inwoners verbeteren. Met de regeling kunnen inwo ners van Terneuzen hun grieven kenbaar maken over het gedrag van bestuurders of ambtenaren van de gemeente. Het klaag recht geldt niet als een persoon het oneens is met een door de ge meente genomen beslissing, want daarvoor bestaat de com missie voor bezwaar en beroep. Klachten over bijvoorbeeld los liggende tegels en overhangen de takken vallen evenmin onder de regeling, tenzij daarover toe- Zeggingen zijn gedaan die niet worden nagekomen. Dan be treft het weer een gedraging waartegen bezwaar kan worden gemaakt. Klachten kunnen zowel monde- lijk als schriftelijk worden inge- TERNEUZEN - De organisatie voor het midden- en kleinbe drijf MKB Zeeland maakt zich zorgen over de mogelijke latere oplevering van de Westerschel- detunnel. De onzekerheid over de opleve ringsdatum is volgens het MKB allerminst een impuls voor nieuwe investeringen in de pro vincie. „Er komt zand in de ba- nenmotor van Zeeland", aldus het MKB-bestuur. De organisa tie dringt er bij de provincie op aan snel duidelijkheid te ver schaffen. diend. Pas wanneer een klacht is afgehandeld en de klager niet tevreden is, kan deze zich wen den tot een onafhankelijke klachteninstantie (bijvoorbeeld de Nationale Ombudsman). Het college wijst erop dat klach ten snel en adequaat moeten worden opgelost. Liefst op een informele manier, zodat niet de hele officiële procedure hoeft te worden gevolgd. Volgens het Algemeen burgelijk wetboek moet een klacht bin nen zes weken na ontvangst zijn behandeld. Het is echter moge lijk die termijn met vier weken te rekken. Model Terneuzen gebruikt overigens niet het model (een klachten commissie met coördinator) zo als de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG) dat biedt. Volgens B en W is die methode te arbeidsintensief. Het college kiest ervoor een schriftelijke klacht te laten afhandelen door de chef van de beklaagde. Klachten tegen (leden van) het college beoordeelt het dagelijks gemeentebestuur zelf. Bij mon delinge klachten wordt eerst ge probeerd of deze informeel met de betrokkenen kunnen worden afgehandeld. De gemeente wil zich niet aan sluiten bi] de ombudsman, maar liever bij een externe klachten regeling die de VZG momenteel ontwikkelt. Het college denkt dat een dergelijke voorziening dichter bij de burger staat, om dat die in een hoorzitting zijn verhaal kan doen. Momenteel krijgt de gemeente Terneuzen niet meer dan zo'n twee klachten per jaar binnen, maar burgemeester en wethou ders verwachten dat dit aantal door de instelling van een for mele regeling zal stijgen. De commissie algemene zaken vergadert dinsdag 29 augustus vanaf 19.30 uur in het stadhuis over het voorstel. door Aector Dooms TERNEUZEN - Een psychia trisch onderzoek moet uitwij zen of een 36-jarige drankrijder uit Terneuzen voor honderd procent schuldig is aan het ver oorzaken van een ongeval. Tot die conclusie kwam de Terneu- zense politierechter vrijdag. De man zei gisteren op de zitting zich niet meer te kunnen herin neren dat hij 22 april dit jaar met zijn auto met volle vaart was ingereden op een auto en een vrachtwagen, die voor het stoplicht bij de brug van Sluiskil stilstonden. Daarbij vielen vier gewonden, van wie een meisje er ernstig aan toe was. De Terneuzenaar wist wel dat hij die avond samen met zijn buurman cognac had gedron ken om de pijn van zijn privé- problemen te 'verzachten'. Hij wist ook nog dat hij zijn trui had uitgetrokken om te gaan slapen, maar hij vertelde dat hij pas la ter in het ziekenhuis („Er stond een agent naast mijn bed") weer bij positieven was gekomen Met zijn toestemming werd een bloedproef afgenomen, waar van het resultaat 2,01 milligram - vier keer zoveel dan toege staan - was. Raadsman R van Voorst-Vader vroeg, gesteund door het reclasseringsrapport, om de zaak aan te houden „Mijn cliënt heeft een black-out gehad. Hij was niet van plan om te gaan rijden. Dus vraag ik me af of het hem wel verweten kan worden. Mijn cliënt vindt oven- gens wel dat'hij schuld heeft." Ook officier van justitie M. Kap- peyne van de Coppello kon zich vinden in het onderzoek naar de toerekeningsvatbaarheid van de verdachte. Politierechter G, Nomes sloot zich hierbij aan. Nomes wees nog wel op de in grijpende gevolgen van het on geluk. Een van de slachtoffers, die de zitting bijwoonde, zei nog steeds last van een whiplash te hebben. De strafzaak wordt 10 november voortgezet. kantoor aan de Kennedylaan. Van dit bedrag betaalt de ge meente overigens maar 21.000 gulden, de rest komt van beleg gingsmaatschappij Lafoma bv. Honderdduizend gulden wordt uitgetrokken voor de (gedeelte lijke) vervanging van de open bare verlichting in onder meer de Hoogstraat in Biervliet, langs de Molendi j k in Hoek en in de Terneuzense wijk Zelden- rust. Om aan de nu al vier jaar duren de stankoverlast in de Ooster- scheldestraat in Terneuzen een eind te maken, betalen B en W 66.000 gulden voor een perslei ding. Deze zal lopen vanaf Drie wegen tot in de Mr. F.J. Haar- manweg. De stank werd onder meer veroorzaakt door het af valwater dat een bedrijf aan de Oudelandseweg loosde op de riolering. De Stichting Buurtschap Drie wegen ontvangt zesduizend gulden extra voor de realisering vaneen speelvoorziening op het trapveldje in Driewegen.De commissie financiën vergadert op donderdag 31 augustus om 19.30 uur over de plannen. door Joost Bosman TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen trekt ruim anderhalf miljoen gulden uit voor ver schillende projecten. Bijna vijf ton wordt geïnvesteerd in nieu we software voor het ambtelijk apparaat. Nog een een kleine drie ton wordt uitgegeven voor de aanschaf van hardware. Voor uitbreiding van de buiten schoolse kinderopvang aan de Anna Bijnsstraat met twintig plaatsen ontvangt de stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren de komende drie jaar cir ca 240.000 gulden. Voor de renovatie van de kleed kamers van atletiekvereniging Scheldesport stelt het college een bedrag van twee ton ter be schikking". De accomodatie, die stamt uit de jaren zestig, voldoet niet meer aan de hedendaagse eisen en verkeert in slechte staat van onderhoud. Bovendien laat de hygiëne te wensen over. Daarnaast gaat een kleine an derhalve ton naar de inrichting van (een deel van) de Benelux- weg achter het waterschaps- Postbus 2100 4800 CC Breda Tel (076)564 63 62 E-mail- info@zonnebloem nl http www zonnebloem nl De ooievaar is terug. Dat is natuurlijk goed nieuws. Maar de Rode Lijst van bedreigde en kwetsbare vogelsoorten groeit nog steeds. Zowel in Nederland als Wereldwijd dreigen 1 op de 5 vogelsoorten te verdwijnen. VogelÜescherming Nederland doet er met uw hulp alles aan om dat te voorkomen. Help mee, word lid en ontvang gratis een Zakgids Vogels of een Nestkast als welkomstcadeau. Ja, ik word lid voor ƒ40,- per jaar (65+: 27.50) en ontvang elke 2 maanden gratis het tijdschrift VOGELS en één van de welkomstcadeaus Hiernaast heb ik mijn keuze aangekruist. ,1 Stuur deze bon naar Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist. Postzegel hoeft niet, mag wel Dit jaar gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehan dicapten met de Zonnebloem op vakantie Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van inten sieve verpleging en verzorging. Mensen die door hun ziekte of handicap bovendien vaak ongewild aan huis gebonden zijn Daarom genieten zij dub bel van hun vakantie Begin jaren '70 was de ooievaar bijna uit Nederland verdwenen Dankzij Vogelbescherming zijn er nu weer vele honderden. De Zonnebloem kan deze volledig aangepaste en ver zorgde vakanties organiseren dankzij de hulp van meer dan 6500 vrijwilligers Ook kunt helpen' Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties', Giro 145, Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 70