PSV en Heerenveen zien kansen Feyenoord vreest straf van Uefa Hollands hoop is wanhoop nabij PZC Dagzege Omloop is lot uit de loterij sport 23 Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E Groep F Groep G Groep H Nederlandse Champions-Leagueclubs ontlopen zwaarste poules Prioriteit van os Verstappen igt bij Arrows Jardel schiet Galatasaray naar Supercup Krajicek naar halve eindstrijd Geen aanklacht tegen Van Galen Wielrenner Steels niet naar Sydney Schorsing Xavier gehandhaafd Marc Overmars in ziekenhuis De Boer vraagt Ferrer opheldering zaterdag 26 augustus 2000 Real Madrid Spartak Moskou Bayer Leverkusen Sporting Lissabon Lazio Roma Valencia AS Monaco Juventus Lazio Roma Arsenal Sparta Praag Shaktor Donetsk Valencia Olympique Lyon Olympiakos HEERENVEEN AS Monaco Galatasaray Glasgow Rangers Sturm Graz Juventus Deportivo La Corun_ Panathinaikos HSV Bayern München Paris Saint Germain Rosenborg Helsingborg Manchester United PSV Dinamo Kiev Anderlecht Barcelona AC Milan Leeds United Besiktas aionze sportredactie )EN HAAG - PSV speelt in de <rste ronde van de Champions <ague tegen Manchester Uni- jij, Dynamo Kiev en Ander- (cht. ..Op papier makkelijker yn vorig jaar", meende trainer ric Gerets. Heerenveen treft faiencia, Olympique Lyon en jlvmpiakos. „We hebben een ansje", oordeelde Ileerenveen- jainerFoppe dellaan. sV-trainer Gerets reageerde pgelucht na de loting: „Het is ?jk dat Anderlecht er bij zit. )aarhebben wij een kans tegen, iievmoeten we afwachten. Die lab moeten we goed scouten, rant de sterkte kan ik nu niet axeren. Manchester United, •jimaaktniet uit. Een topploeg reeg je toch. De tweede ronde ::erin. Ik heb meer hoop dan rig seizoen", aldus Gerets, die jen met zijn ploeg op Glasgow angers, Bayern München en rdencia stuitte. velman Ronald Waterreus 2 Anderlecht de 'meest isvelende tegenstander', maar :e mening was niet op sportie- nden gebaseerd. „Daar r.]g je geen Europees gevoel omdat je er met de bus naar- rijdt. Het is net een wedstrijd Ken FC Utrecht." Over de rscht van de drie opponenten siide Waterreus zeker niet ge- -gschattend doen. ..Het zijn Liedrieechte namen. Het is met maar wat waar je tegen {eelt h Brussel reageerde Ander- sht-doelman Filip de Wilde r.reden op de loting. „Louter aortief bekeken, biedt deze lo ngperspectievenPSV en Kiev ajn natuurlijk geen zwakke dubs, maar een goed Ander- Kht moet deze clubs aankun- sn. In de beginjaren van de Champions League hebben we lade clubs trouwens al een keer 'itgeschakeld. Men kan ons in oitgezelschap dus zeker niet zo- jPA/FRANC'ORCHAMPS - Jos forstappen wil ook volgend jaar het liefst voor Formule-l-ren- >lal Arrows rijden. 3e Limburger bekende voor de CP van België dat hij ook met mdere teams (onder andere Sauber) praat, maar verande- :ng van werkgever heeft niet sjn voorkeur. „Volgend jaar rijd ïFormule 1 en mijn eerste prio- r'eitis bij Arrows blijven.Ver hopen hoopt dat teambaas Walkinshaw binnenkort redelijkheid schept over zijn Bekomst. Verstappen heeft in lincipe een contract voor 2001 ahoopt dat Walkinshaw die af haak bevestigt. „Ik heb totaal sen aanwijzingen dat hij van te af wil", aldus Verstappen, «lkinshaw heeft nog niets ge- :?gd over de rijdersbezetting •ankomend seizoen. «stappen (28) vindt het niet ^verstandig om intussen met lodere geïnteresseerden te on derhandelen. „Om Tom onder ®kte zetten en te kijken wat aijn mogelijkheden zijn." Be- •"ichten dat Verstappen ook bij McLaren en Ferrari in beeld is ")or een plek als testcoureur de rijder zelf af als „de protste flauwekul", öavid Coulthard zette gisteren overigens cle snelste tijd neer in ie vrije training. De Schotse Maren-coureur reed op het •ircuitvan Spa/Francorchamps 1.53,398. Teamgenoot Mika Hakkinen klokte de tweede tijd (153,919) en Johnny Herbert Jaguar) was verrassend derde ^153,945. Jos Verstappen kon reinig rondjes maken, maar reed zich drie minuten voor het ®de naar de knappe zevende alaats in 1.54,338. ANP MONTE CARLO - Na de Uefa [uP kan Galatasaray nu ook jaan pronken met de Europese Supercup. Turkse club, tot voor enkele banden geleden nog 'prijsloos' Europa, versloeg vrijdag- ivond Real Madrid in de verlen ing met 2-1. Het was de Brazi- spits Jardel die na 103 -nuten voetbal de winnende $al voor de Turken produceer- Hij had zijn ploeg in de regu- :re speeltijd ook al op voor drong gebracht door vlak voor nsteen strafschop te benutten, ••aul maakte tien minuten voor ■ijd uit een omstreden straf- gelijk. ANP/D PA maar omschrijven als het zwak ke broertje van de groep. Als het een beetje meezit is de tweede plaats zeker haalbaar. Heerenveen Foppe de Haan zag vooral de voordelen van de loting voor de eerste ronde Champions League die zijn SC Heerenveen aan Va lencia, Olympique Lyon en Olympiakos Piraeus koppelde. „Als we ergens in een poule een kansje hebben om verder te ko men, is het hier"aldus De Haan Hij had liever tegen Barcelona gespeeld, of tegen Manchester United, maar daar staat tegen over dat De Haan had gehoopt op een club als Piraeus. „Ik heb daar onlangs nog prachtige ver halen over gehoord van scheids rechter Jaap Uilenberg. Wat ze daar allemaal niet uitvreten.., prachtig. Daar is het oorlog, met alle hectiek er omheen en ik ver heug me daar enorm op." Foppe de Haan schat Valencia als favoriet in. Lopez en Ge rard zijn daar vertrokken, maar van Rosenborg is Carew ge haald en die kan er natuurlijk ook wel wat van. Lyon is de der de club van Frankrijk, een 'co ming team' om het zo maar eens te zeggen." „Het is hoe dan ook een poule met perspectief, maar ook een poule waar we de handen aan vol zullen hebben. De tweede ronde is haalbaar, de loting had veel slechter kunnen uitpakken. Ik ben heel blij dat we naar clubs moeten die makkelijk te bereiken zijn én waar je een goed klimaat treft." „Ik denk dat we achter Valencia tweede kunnen worden", aldus aanvaller Anthony Lurling. „En de derde plaats, waardoor je naar het Uefa-cuptoernooi gaat, zie ik helemaal wel zitten. We hebben overlevingskansen. In poule H, met Barcelona, AC Milan en Leeds United, was dat uitgesloten geweest." „Ik vind het ronduit een teleur stellende loting", reageerde Hans Vonk. De doelman sprak van een 'helaas-gevoel'. „Qua naam vind ik Valencia geen topclub", aldus Vonk, die had gehoopt op een poule met Bar celona, AC Milan en 'een club waarvan je weet dat het er altijd een heksenketel is. Wat dat be treft vind ik Piraeus wel een schitterende tegenstander. Hec tische toestanden, prachtig; dat je bij wijze van spreken op het vliegveld van Athene al met rot te eieren wordt bekogeld." Speelschema PSV:' ivoensdag 13 september: PSV - Di namo Kiev; dinsdag 19 september Anderlecht - PSV; dinsdag 26 sep tember: PSV - Manchester United; woensdag 18 oktober: Manchester United - PSV: dinsdag 24 oktober Dinamo Kiev - PSV; woensdag 8 no vember: PSV-Anderlecht. Speelschema Heerenveen: dinsdag 12 september Olympique Lyon - Heerenveen; tooensdag 20 september: Heerenveen - Valencia; woensdag 27 september: Olym piakos - Heerenveen; dinsdag 17 ok tober: Heerenveen - Olympiakos; woensdag 25 oktober: Heerenveen - Olympique Lyon, dinsdag 7 novem ber Valencia - Heerenveen. GPD De Amerikaanse sprinter Maurice Green vierde zijn comeback gisteravond (midden) met e verwinning op de 100 meter. door Pim van Esschoten BRUSSEL - Ploeteren, zwoe gen, hopen. Precies vier weken voor begin het olympisch atle- tiektoernooi in Sydney pro beerden Sharon Jaklofsky, Wilbert Pennings en Patrick van Balkom in Brussel op nieuw deelname daaraan af te dwingen. Maar Pennings kwam niet over 2.20 meter, Jaklofsky niet verder dan 6.25 meter en Van Balkom bleef op de 200 nieter steken op 20,81. Alledrie ruimschoots te wei nig. Ook Bram Som, de Hollandse surprise op weg naar Sydney, moest na z'n euforische weken even passen. Ruim achter Said-Guerni, de verrassende winnaar (1.43,25) voor Andre Bucher en Wilson Kipketer, kwam de 20-jarige Som tot 1.46,84 zonder zijn goede laat ste tweehonderd meter eruit te kunnen gooien. „Dit is ook rea liteit," hijgde hij na afloop. Na zijn kwalificatie drie we ken terug en zijn opzienbaren de 1.44,01 vanZürich,kwamer heel wat drukte over hem heen en Som zocht voor een weekje de luwte van het Griekse va kantie-eiland Korfu. Begin de ze week keerde hij terug „en heb wat met de gezondheid ge kwakkeld. Geen excuus hoor, maar toch..." Som miste de macht om op de laatste meters weer uit te halen. „Dit is een weer een nieuwe prikkel. Je weet nu weer dat het niet van zelf gaat." Amerikanen Dat lijkt wel te gelden voor de drie Amerikaanse toppers die het gala van Brussel kwamen opluisteren. Johnson keerde terug op de baan nadat hij tij dens de trials in Sacramento geblesseerd was uitgevallen tijdens de finale van de 200 me ter, waarin Maurice Greene hetzelfde overkwam. Johnson won gisteren de 400 meter in 44,07. Greene-ook weer terug - deed het op de 100 meter zelfs in de beste jaartijd (9.88) ware het met dat hij met 2,1 m/s net te veel rugwind had. Jones schudde al even overtuigend de concurrentie af (10.83). Paul Tergat liep gisteren de beste jaarprestatie op de 10.000 meter (27.03,87)enhoe- wel hij tevoren had aangekon digd het wereldrecord van Ge- brselassie aan te vallen en daar ruim boven bleef, was de vijf voudig wereldkampioen veld lopen dik tevreden. Hij werd bij de Keniaanse trials immers uitgeschakeld, al slaagde hij er wel in zich op de 5000 meter te plaatsen. Met een prachttijd gisteren hoopte hij de Keni aanse bond alsnog te overtui- foto Olivier Hoslet/Belga gen hem z'n laatste kans te ge ven Gebreselassie in Sydney te verslaan tijdens een groot toer nooi Douglas Van Balkom. Pennings en Jaklofsky hebben tot 3 sep tember om zich alsnog voor Sydney te plaatsen. Ook Troy Douglas had gisteren in Brus sel willen lopen. Maar waar Patrick van Balkom maanden geleden al zeker was van een start, stond Douglas slechts op de wachtlijst na alle dopingpe- rikelen. De Hagenaar uit Ber muda moet het vanavond pro beren in het kleine Belgische Oordegem. GPD Rotterdammers hangt boete en return buitenshuis boven het hoofd van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord wacht met enige vrees de straf af, die de Europese voetbalbond Uefa maandag zal uitspreken naar aanleiding van de ongere geldheden tijdens de wedstrijd tegen Sturm Graz. Bij de loting voor de Champions League en Uefa Cup werd gisteren in Uefa- kringen beweerd dat Feyenoord niet alleen een zware geldstraf boven het hoofd hangt, maar ook de return in de eerste ronde Uefa Cup tegen het Hongaarse Dunaferr op neutraal terrein zal moeten afwerken. Feyenoord wil vooruitlopen op de uitspraak van de Uefa. dat de rapporten van de arbiter en vierde official heeft bestudeerd. De club realiseert zich echter dat de aansteker die de Iraanse speler Minavand trof en de mo biele telefoon die naast alle an dere projectielen op het veld werd geworpen, de Rotterdam mers flinke schade kunnen be rokkenen. Dunaferr, afgelopen seizoen kampioen van Hongarije en net als Feyenoord deze week net de kwalificatie voor de Champions League miste (tegen Rosenborg speelt overigens al zijn Europa Cup-wedstrijden in een andere stad (Gyor). Feyenoord-coach Bert van Marwijk: „We kunnen onze borst nat maken. Het Hon gaarse voetbal staat weliswaar niet hoog aangeschreven, maar het resultaat legen Rosenborg zegt mij voldoende." Ajax speelt op 14 september de uitwedstrijd tegen AA Gent niet in Gent. De Belgische club wijkt voor het eerste Uefa Cup-duel uit naar Brugge. Brussel of zelfs Tilburg. De Belgen vrezen de komst van de Amsterdamse aanhang De waakzaamheid van de autoriteiten is getrokken na de recente ongeregeldheden in Luik. Amsterdamse en Belgi sche supporters zorgden eind juli voor grote overlast, bij het oefenduel Standard-Ajax. AA Gent kwalificeerde zich af gelopen week voor het hoofd toernooi ten koste van het IJs landse Akranes (3-0, 3-2). Co Adriaanse heeft gemengde ge voelens over AA Gent. Op de website van Ajax laat de trainer weten dat de Belgische club van de Haagse trainer Henk Houw- aart in elk geval makkelijk te bekijken is. „Maar zelf heb ik slechte herinneringen aan Gent, met Willem II verloren we er vo rig jaar met 4-1 van in de voor bereiding. Toen vond ik het een goed team." Vitesse-trainer Ronald Koeman reageerde niet erg enthousiast op de loting, die de Arnhemse club aan het Israëlische Macca- bi Haifa koppelde. ..Dit is de verste reis die we konden krij gen. dat wilde ik dus niet. We spelen op donderdag en moeten drie dagen na de return al weer voor de competitie aantreden tegen FC Utrecht Bij Roda JC werd gelaten gerea geerd op de koppeling met het Slowaakse Inter Bratislava. „De naam van de club klinkt me bekend in de oren," aldus trai ner Sef Vergoossen „Voor het overige weet ik er niets van. Ik kan dus ook niet beoordelen of het een goede of slechte loting is. Maar dat geldt voor alle ploegen die we hadden kunnen treffen. Het is in ieder geval mogelijk in formatie in te winnen over deze tegenstander. Dat was bij som mige andere teams misschien lastiger geweest." Er werd gisteren ook een risico wedstrijd geloot. Nadat vorig seizoen twee mensen omkwa men bij rellen tussen supporters van Galatasaray en Leeds Uni ted, ontmoet Leeds op 18 okto ber Besiktas, ook in Istanbul. „Wij zullen overleg plegen met alle betrokken partijen voordat de wedstrijd wordt gespeeld. We moeten eerst beslissen of Leeds- fans naar Istanbul kunnen rei zen en andersom", aldus Leeds- voorzitter Ridsdale. Roda JC - Inter Bratislava (Slw). AA Gent (Bel) - Ajax, Vitesse - Maccabi Haifa (Isr). Dunaferr SE (Hon) - Feye noord. Rapid Boekarest (Roe) - Liver pool (Eng). FC Zürich (Zwi) - Racing Genk (Bel), Club Brugge (Bel) - Apoel Nicosia (Cyp), Lokomotiv Moskou (Rus) - Neftochimik Burgas (Bul), Nor- köping (Zwe) - Slovan Liberec (Tsj Olvmpia Ljubljana (Slv) - Espanvol (Spa), FC Vorskla Poltava (Oek) - Boa vista (Por), Bröndby (Den) - NK Osijek (Kro), Ruch Chorsow (Pol) - Inter Mi laan (Ita). FK Pobeda (Mac) - Parma LONG ISLAND - Zonder te spelen is Richard Krajicek door gedrongen tot de halve finales van het ATP-tennistoernooi in Long Island, dat als voorbereiding geldt op de US Open De als elfde geplaatste Muidenberger hoefde niet te spelen, om dat zijn Spaanse opponent Carlos Moya zich terugtrok we gens een teenblessure. In New York slaagde Jan Siemerink erin zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de US Open. De Nederlander versloeg vrijdag in de derde ronde van het kwalificatietoernooi de Amerikaan Michael Sell in twee sets: 7-6 6-3. Eerder op de dag plaatsten John va n Lottum en Yvette Basting zich voor de derde ronde van het kwalificatieschema. ANP ZEIST - Barry van Galen zal niet voor lange tijd worden ge schorst wegens een vermeende stomp in de maag van arbiter Roelof Luinge. De middenvelder van AZ werd afgelopen za terdag in De Kuip tegen Feyenoord na zijn rode kaart (twee keer geel) weggestuurd en zou Luinge daarop een klap hebben gegeven. De openbare aanklager van de KNVB besloot de zaak te seponeren wegens onvoldoende bewijs. Hij kwam daartoe op grond van cle verklaringen van Van Galen, AZ en Feyenoord. Er is onvoldoende bewijs dat Van Galen een klap zou hebben uitgedeeld. Hij wordt nu gewoon voor een duel ge schorst wegens zijn rode kaart. ANP BRUSSEL - Wielrenner Tom Steels neemt niet deel aan de Olympische Spelen in Sydney. De 28-jarige Belgische sprin ter ondervindt te veel last van een virusinfectie en komt dit seizoen niet meer in actie. Bondscoach José de Cauwer van België wil Andrei Tsjmil als vervanger oproepen. Belga LAUSANNE - De schorsing van de Portugese international Abel Xavier blijft gehandhaafd. Het Internationaal Sporttri- bunaal in Lausanne heeft dat gisteren bepaald. De Portugees is voor negen maanden geschorst na wangedrag in de halve fi nale tegen Frankrijk op Euro2000 Hij mist derhalve het WK- kwalificatieduel met Nederland. AFP BARCELONA - Marc Overmars heeft een blessure aan zijn linkerknie opgelopen. De aanvaller van Barcelona verbleef vrijdag ter observatie in een ziekenhuis en moet de komende drie dagen een aangepast programma volgen. Niet bekend is nog of de kwetsuur dermate ernstig is, dat Overmars moet af zeggen voor het WK-kwalificatieduel met Ierland, zaterdag 2 september. ANP BARCELONA - Ronald de Boer voelt zich gepiepeld door Barcelona-trainer Ferrer. Afgelopen dinsdag kreeg de inter national bij de presentatie van zijn club voor het nieuwe sei zoen tegen PSV, geen speeltijd. Eergisteren vroeg hij zijn trainer om opheldering. „Als het moet, overweeg ik te ver trekken." In de tweede helft van de wedstrijd liep Ronald de Boer zich ruim twintig minuten warm. Terwijl de een na de andere speler van Ferrer mocht invallen, moest hij vanaf de kant gefrustreerd blijven toekijken. „Ik voel me gepiepeld", bekende hij gisteren. „Daarom heb ik de trainer om ophelde ring gevraagd." De man die Louis van Gaal deze zomer op volgde, maakt, aldus De Boer, „nou niet echt de indruk dat hij me wil behouden. En om nou zestiende of zeventiende man te worden, daar pas ik voor. Ik voel me daar te goed voor." ANP (Ita), 'Ibrpedo Moskou (Rus) - Lausan ne (Zwi), Celta de Vigo (Spa) - Rijeka (Kro), Leicester Cilv (Eng) - Rode Ster Belgrado (Joe), Zimbru Chisinau (Mol) - Her\ha BSC (Dui). Kryvbas Kryvyi (Oek) - Nantes (Fra), PAOK Thessalo niki (Gri) - Beitar Jeruzalem (Isr), Sla- via Praag (Tsj) - AkadenüskBK (Den), Rapid Wien (Oos) - Örgryte (Zwe), Lilleström (Noo) - Dinamo Moskou (Rus). Grazer AK (Oos) - FC Kosice (Slw). CSKA Sofia (Bul) - MTKBoeda pest (Hon). Alaves (Spa) - Gazian- tepspor (Tur). Antalyaspor (Tur) - Werder Bremen (Dui). Tirol Innsbruck (Oos) - Fiorentina (Ita). CSKA Moskou (Rus) - Viborg FF (Den), Celtic (Sch) - H J K Helsinki F i nFC Gueugnon Fra - Iraklis (Gri). Chelsea (Eng) - Sankt Gallen (Zwi). Real Zaragoza (Spa) - Visla Krakau (Pol), Kaiserslautern (Dui) - Bohemians (Ier). Molde FK (Noo) - Rayo Vallecano (Spa). NK Go- rica (Slv) - AS Roma (Ita), AIK Solna (Zwe) - Herfolge BK (Den). VfB Stutt gart (Dui) - Hearts (Sch). Vasas FC (Hon) - AEK Athene (Gri). FC Porto (Por) - Partizan Belgrado (Joe). Alania Vladikavkaz (Rus) - Amica Wronki (Pol), Halmstad (Zwe) - Benfica (Por), Lierse SK (Bel) - Girondins de Bor deaux (Fra), Polonia Warschau (Pol) - Udinese (Ita), FC Basel (Zwi) - Brann Bergen (Noo). Petra Drnovice (Tsj) - 1860 München (Dui), Napredak (Joe) - OFI Kreta (Gri), Slovan Bratislava (Slw) - Dinamo Zagreb (Kro). ANP/GPD door Edward Swier VENLO - Er zijn van die dagen dat alles meezit. In de vijfde etappe van de Ronde van Neder land, van Harderwijk naar Ven- lo, was in de ploegleiderswagen van de BankGiroLoterij-for- matieeen plekje ingeruimd voor Henk Verhoef, de directeur van de hoofdsponsor. De man had zelden of nooit een koers van dichtbij gevolgd, werd haast kinderlijk enthousi ast en zal voor volgend jaar de knip ongetwijfeld verder open trekken. De Belg Wim Omloop, lid van de bescheiden Neder landse ploeg, was daar verant woordelijk voor. De Koning van de Kermiskoers pakte de ritze- ge. Erik Dekker behield de lei derstrui. Nu de rol van Farm Frites in het vaderlandse wielrennen uitge speeld lijkt, krijgt BankGiroLo- terij als vanzelf in 2001 het eti ket 'tweede Nederlandse ploeg' opgeplakt. Dat schept verplich tingen. Of de ploeg van Arend Scheppink en Piet Hoekstra, een zogeheten Trade Team II, een profteam uit de tweede ca tegorie, daaraan kan voldoen, is de vraag. Het budget is beschei den, het rennerspotentieel evenzeer. Nu moet men het met zo'n twee miljoen gulden doen, volgend jaar komt er minstens een miljoen bij. Het aantal ren ners zal stijgen van tien naar minstens veertien, mogelijk dat enkele 'restrenners' van Farm Frites onderdak vinden bij Scheppink. Wim Omloop Scheppink was, logisch, dolblij met het resultaat in Venlo. „We hebben de hele week de aanval gezocht, goed in beeld gereden. Dat is wat je als kleine ploeg rest. We kunnen de ronde niet winnen, maar deze mannekes moeten proberen zich te laten zien. Dat dat juist vandaag zo fraai gebeurt, komt goed uit. De grote directeur van BankGiro- Loterij was erbij, hij heeft in de keuken kunnen kijken en we hebben de aardappeltjes voor hem lekker gebakken. Toekomst Namens de sponsor wilde Henk Verhoef wel even vooruitkijken naar de toekomst van 'zijn' speeltje. „We zullen onze bij drage voor volgend jaar onge veer verdubbelen, willen stap voor stap misschien wel naar een budget van zeven miljoen, een bedrag dat nodig is om mee te doen met de grote jongens." Met meer geld kunnen beter renners worden aangetrokken. Wim Omloop is bij de BankGi- roLoterij-ploeg een voorname renner. Als amateur won hij al les, maar bij de grote profploe- gen faalde hij jammerlijk. Een brug bleek nog te steil. Omloop (28) is echter, als lid van veelal obscure Belgische ploegjes, al jaren Koning van de Kermis koers. Elk jaar wint de Kempe naar er een tiental in eigen land. In dienst van BankGiroLoterij moet hij echter weer een echte coureur worden. Piet Hoekstra: „Die jongen is niet geschikt ge bleken voor het grote werk, maar kan meer dan alleen ker- miskoersjes rijden. Hij leert langzaam maar zeker bij pijn door te zetten. Hij krijgt het af zien onder de knie." Hoewel de publiciteit gisteren dus naar 'dat kleintje' ging, was men ook in het Rabo-kamp te vreden met het koersverloop. Er was weliswaar enige ergernis dat Wilfried Peeters de ont snapping op touw zette door bij een gesloten spoorweg in Veenendaal te demarreren, maar de koers kon goed worden gecontroleerd. Het trio Peeters, Nielsen en Om loop kreeg maximaal vijfenhal- ve minuut, maar op de streep in Venlo, na een vlucht van bijna 130 kilometer, was de marge nog maar 24 tellen. Daarmee neutraliseerde Rabobank al het gevaar. Te weinig om het gat met klasse mentsleider Dekker te dichten, genoeg om te voorkomen dat concurrenten nog bonificatie seconden pakten. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 67