F ranse weet van geen ophouden Bas Raas hoopt op klein wonder PZC Dauwendaele countert naar gelijkspel Nu voordeliger bereikbaar via uw vaste nummer. Heinkenszand ontvangt NK Laurens van Lieren Europees kampioen met landenteam Wielrenner begint overvol weekeinde met derde plaats in Ronde van Tholen Legioen aan zwemmers in Braakman Sterke bezetting korfbaltoernooi van Blauw-Wit uitslagen Arno Seijbel verkast naar RRC agenda SpOrt zaterdag 26 augustus 2000 sbw22 door Sven Remijnsen THOLEN - Hij wilde zich spa ren, maar kon zich niet inhou den. Simpelweg omdat hij dat nooit heeft gekund. Zijn eeuwi ge eerzucht leidde Francois Franse gisteravond naar de der de plaats in de Ronde van Tho len, die werd gewonnen door Martijn Simons. Het Thoolse criterium, dat na een afwezigheid van een jaar weer werd gehouden, had enigs zins te lijden onder het naderen de .OZ Wielerweekend. De top- competitiekoers, die vandaag en morgen in Zeeuws-Vlaande- ren wordt verreden, zorgde ervoor dat een groot aantal er kende prijsrijders, onder wie Wilfried Bastiaanse, zich spaar de en verstek liet gaan in Tho- len-Stad. Niet geheel onbegrij pelijk, want wie rijdt er nu een wedstrijd over tachtig kilome ter op de avond voor een zware tweedaagse? Franyois Franse dus. De cou reur uit Kwadendamme, die ko mend seizoen wil beginnen met afbouwen bij de amateurs, werd pas op het laatste moment met zijn ploeggenoten van Theo Middelkamp toegevoegd aan het deelnemersveld van het OZ Wielerweekend. Franse: „Toen had ik de organisatie in Tholen al beloofd dat ik hier zou rijden. Het is een Zeeuwse koers, en het zou frappant zijn geweest als ik daar als Middelkamper niet aan mee had gedaan." Achterhoofd Onderweg had hij zich voortdu rend voorgehouden geen gekke dingen te doen. „Het Wieler weekend zat steeds in mijn ach terhoofd." Toen de finale van de koers in zicht kwam en Franse nog altijd in kansrijke positie verkeerde, draaide hij de knop echter om. „Ik kon me niet meer inhouden en ben gestopt met denken aan morgen. Ik wilde tweede worden." De overwinning, erkende Fran se, kwam gisteravond maar één man toe: Martijn Simons, de eeuwige pechvogel uit Wouw. Pas hersteld van een gebroken kaak won de wielrenner van Breda-Knooppunt zijn vierde wedstrijd van het seizoen. Si mons, die na een lange vlucht solo over de finish kwam: „Ik van onze sportredactie VLISSINGEN - Voor de twee kilometer lange Braakmanrace, die vandaag in de kreek van het recreatiegebied De Braakman wordt gehouden, hebben zich maar liefst driehonderd deelne mers aangemeld. Met uitzondering van Maarten van der Wei j den komen alle na tionale topzwemmers en - zwemsters aan de start. De Braakmanrace telt mee voor de nationale klassementen. Voor de winst op de hoofdnummers (vrije slag) zijn de Hagenaar Rick Mans en Martijn Smeets favoriet, en Dagmar Sturken- boom, Etta van der Weijden en Kim Ruijs bij de vrouwen. As- trid Koert en Lesley Voorn zijn op het onderdeel schoolslag een klasse apart. Hen kan de winst nauwelijks nog ontgaan. Bij de junioren wordt het ook spannend. Stein de Maeyer van Koewacht krijgt opnieuw de kans om de topvijf van Neder land te kloppen, want die komt aan de start. Bij de 13-jarigen komen Ma- rinka Bil, Tamarah Loppies van de Stormvogel de Koewachtse meisjes Petra Vink en Carmen de Ridder elkaar tegen en dat kan een geweldige strij d opleve ren. Deze meisjes behoren tot de top van Nederland, ben nog niet zo goed in vorm als aan het begin van dit jaar, de pe riode voor mijn kaakbreuk. Ik heb hier verschrikkelijk afge zien. Maar verder draaide het wel lekker hoor." De wielerronde van Tholen ken de gisteravond een verrassend begin. Amateur Twan den Bra- ber uit Hoeven kreeg een bos bloemen ter gelegenheid van zijn 48e verjaardag. Hij werd in het zonnetje gezet door Tineke Fopma, de voormalige wereld kampioene wielrennen uit Tho len, die het plaatselijke wieier- comité leidt. Daarna werd de koers gekleurd door een vroege vlucht van vier. Jean-Pierre Verstraeten, Ro nald Roos, de Australiër Alain van Gurp én Arjan van Haaften uit Stavenisse reden in de eerste kilometers weg uit het peloton en bouwden in korte tijd een aanzienlijke voorsprong op. De achtervolging was chaotisch, waardoor de leiders halverwege de koers voorgoed uit het zicht leken te zijn verdwenen. „Die zien we nooit meer terug", dacht Frangois Franse. Jacht Pas toen dertien renners elkaar vonden en de jacht op de ont snapten inzetten, verdween de voorsprong van het leidende kwartet als sneeuw voor de zon. In korte tijd werd het gat ge dicht, zodat vooraan een zeven tien man sterke kopgroep ont stond, met daarin vijf Zeeuwen: de amateurs Frangois Franse, Mare Blok en Dennis Mesu en de sportklasse A-njders Dennis Raadtgever en Johnny van der Klooster, die de wedstrijd in Tholen aangrepen als laatste test voor het NK voor vrije ren ners, morgen in Heinkenszand Van der Klooster probeerde zelfs nog even aan de greep van de groep te ontsnappen, maar zijn ontsnapping hield slechts enkele ronden (of „toerkes", in het jargon van de Brabantse speaker) stand. Een poging van Mare Blok, Ro nald Roos en Martijn Simons op vijftien kilometer voor de fi nish, toen de kopgroep inmid dels was gereduceerd tot negen renners, luidde Simons' over winning in. Hij ging alleen door en verdween definitief uit het zicht van zijn achtervolgers. In de laatste kilometers brak ook die groep in tweeën. Rob Sien- ders sprintte naar de tweede plaats. Frangois Franse, die in de laatste ronde nog vergeefs had gedemarreerd, moest ge noegen nemen met de derde plek. Mare Blok eindigde als achtste, terwijl Dennis Raadt gever, die volgend jaar terug- Arjan van Haaften voert de eerste kopgroep aan, voor Ronald Roos, Alain van Gurp en Jean-Pierre Verstraeten. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie KAPELLE - Zaterdag-eersteklasser Ka- pelle kwam niet verder dan een gelijkspel tegen Dauwendaele dat een klasse lager speelt. De Kapellenaren schiepen zich kans op kans maar kwamen niet verder dan drie doelpunten. De Middelburgers die vaak flink in de verdrukking zaten, counterden dankbaar naar een gelijkspel. Kapelle - Dauwendaele 3-3: Binnen twintig minuten leek de wedstrijd al gespeeld. Jon Hesselman en Rob Oostrom hadden voor een veilige 2-0-voorsprong gezorgd. De thuisploeg liet op dat moment de teugels wat vieren en tien minuten later stond het weer gelijk. Edwin Leonhart en Julio Fa- gundez zorgden voor de Middelburgse tref fers. Kapelle bleef echter de betere ploeg. Vlak voor rust zette Peter Willemse Kapelle op 3-2. Na de pauze was het eenrichtings verkeer richting het doel van Dauwendaele. Maar de enige treffer in de tweede helft viel aan de andere kant. Julio Fagundez bezorg de zijn ploeg een 3-3-gelijkspel. Philippine - Biervliet 6-0: Zondag-vijf de- klasser Philippine heeft zich vrijdagavond geplaatst voor de volgende ronde in de strijd om de Amstel Cup. Door een 6-0-overwin- ning op Biervliet kan de ploeg van trainer Peter Hamelink een plaats bij de eerste twee in poule 19 al niet meer ontgaan. In de eerste helft bleef de score lang in even wicht, maar na een halfuur brak Marnix Schieman het verzet van Biervliet: 1-0 Vlak voor de rust ontstond enig tumult, omdat de thuisploeg dacht dat een kopbal van Maar ten de Groene de doellijn was gepasseerd maar de scheidsrechter anders besliste. Na de rust brachten Ostar Dieleman en op nieuw Schieman hun ploeg al snel in veilige haven: 3-0. Maarten de Groene (2x) en een derde treffer van Schieman maakten het halve dozijn vervolgens vol. door Rudy Boogert HEINKENSZAND - Het is dat het Nederlands kampioenschap voor vrije renners in zijn woon plaats Heinkenszand wordt verreden, anders had titelver dediger Bas Raas (22) helemaal niet meegedaan. Twee weken heeft hij niet getraind en zijn wedstrijden zijn dit seizoen op de vingers van één hand te tel len. Na twee intensieve jaren wiel rennen staat de sport momen teel op een laag pitje bij Bas Raas. Zijn studie en werk in Eindhoven slurpen zoveel tijd op, dat trainen en koersen er bij in schieten. „Ik doe zondag mee, meer niet. Voor mijn gevoel ben ik kansloos. Maar als het Neder lands kampioenschap in je ei gen dorp wordt gehouden, dan wil je daar toch aan meedoen. „Het is jammer dat ik de laatste tijd niet meer tijd in het wielren nen heb kunnen steken. Twee weken geleden heb ik voor het laatst gereden, een koers in 's- Heer Arendskerke. Het ging best goed en ik reed de koers uit. Ik dacht: als ik dit twee weken kan doortrekken, geef ik mezelf op het NK nog een goede kans Maar helaas is dat helemaal in het water gevallen." Hij raakte zijn racefiets niet meer aan. Zijn studie werktuigbouwkunde en zijn werk bij Philips maakten trainen onmogelijk. Afgelopen donderdag kwam hij terug in Zeeland en om zijn gemoed enigszins te sussen stapte hij weer op de fiets„Ik weet dat het geen zin heeft. Het voegt niks toe aan mijn prestatie van zon dag. Maar dan heb ik in elk ge val het idee, dat ik iets gedaan heb." Doorbraak Het contrast met vorig jaar is le vensgroot. Opeens was daar toen die doorbraak in het Lim burgse Beesel. Een betrekkelij ke 'nobody' uit Heinkenszand greep zomaar de nationale titel voor vrije renners. Raas raakte toen precies op tijd in topvorm voor het NK. Hij won een koers in het Brabantse Bosschen- hoofd en dat bleek de ideale ge nerale repetitie. „Ik reed daarvoor altijd net bij de eerste tien en soms bij de eer ste vijf. Toen kwam het NK en dat won ik. Het kwam er steeds niet uit en nu opeens wel. Ver volgens ging het ook bij de A- trimmers heel goed. Dat is heel vreemd. Na een eerste overwin ning gaat het eigenlijk allemaal Advertentie Met *21 kunt u uw vaste toestel eenvoudig doorschakelen naar een ander telefoonnummer. Bijvoorbeeld naar uw mobiele telefoon. Zo bent u altijd bereikbaar op uw vaste telefoonnummer. Het in- en uitschakelen van *21 is gratis. U betaalt alleen de gesprekskosten van de daadwerkelijk doorgeschakelde gesprekken. En naar een mobiel nummer van KPN Telecom is dat nu vanaf 25 ct/min (starttarief: 10 cent per gesprek). Inschakelen: *21*mobielnummer#. Uitschakelen: #21#. Bij sommige ISDN-apparatuur werkt dit anders. Zie voor meer informatie www.kpn.com vanzelf. Kijk maar naar Erik Dekker. Het is net of je daarvoor niet durft te winnen. Je fietst lekker, maar op de beslissende momenten maak je dan net een foutje." „In het begin van dit seizoen reed ik ook lekker. Ik werd zelfs nog Zeeuws kampioen in Krui- ningen. Toen heb ik sterk over wogen om de overstap naar de amateurs te maken. Ik trainde wel eens met die jongens en ze zaten me constant op te naaien om het te doen. Ik heb er uitein delijk van afgezien. Als ik ama teur word, wil ik het ook goed doen. Geen half werk. Je kan er dan echt niks bij hebben. Dat had ik er niet voor over." Toen kwam de klad in zijn nog bescheiden wielercarrière (Raas begon pas op zijn zeventiende met wielrennen). Hij overwoog zelfs om er helemaal de brui aan te geven, maar dat ging hem net iets te ver. Ook toen hij er enkele weken geleden in Westkapelle al na een kwartier werd af gere den. „Ik was nu eenmaal besmet met het wielervirus, zoals ze dat zo mooi zeggen." „Het is nu overigens stukken minder dan het is geweest. Ik heb de drang niet meer zo. Ik heb een heleboel andere dingen aan mijn hoofd. Vroeger bleef ik nog wel eens een avondje thuis om goed uitgerust aan de start van een koers te staan. Dat doe ik niet meer. Als ik lekker wil stappen, dan doe ik dat. Ook al heb ik de volgende dag een be langrijke wedstrijd. Ik zuip me dan natuurlijk niet helemaal van de wereld. Maar toen ik bij voorbeeld die koers in Bos- schenhoofd won, was ik de avond daarvoor pas om zes uur 's ochtends thuis." Een minimale voorbereiding betekent dus niet dat Raas als Titelverdediger Bas Raas schat zijn kansen op het NK voor trim mers niet al te hoog in: „Ik doe zondag mee, meer niet. Voor mijn ge voel ben ik kansloos." foto Dirk-Jan Gjeltema een krant op zijn fiets zal zitten Dat schept perspectieven voor zondag. „Ik ga het natuurlijk proberen. Ook al voel ik vroeg in de wedstrijd dat het niet gaat, dan zal ik mezelf in elk geval la ten zien. Dan demarreer ik en als ik teruggepakt wordt, is het waarschijnlijk gebeurd." „Wil ik zondag wat bereiken, dan zal ik me moeten sparen. Met de goede ontsnappingen meegaan Ik heb niet veel in houd, dus ik moet het goed uit kienen. Ik heb al een mooi plekje op het parkoers gezien, waar ik kan demarreren. Dat moet dan in de tweede wedstrijdhelft ge beuren, als de rest al vermoeid is." Het strijdplan is klaar, maar het lichaam nog niet. Karakter en een klein wonder zijn nodig om de rood-wit-blauwe trui in handen van Bas Raas te houden. Het liefst zou hij het tricot nog een jaar om zijn schouders dra gen. „Want het afgelopen jaar heb ik er maar weinig in gere den." van onze sportredactie HEINKENSZAND - In Heinkenszand vindt morgen het NK voor vrije renners plaats. Zo'n 350 wielrenners worden verwacht voor de ti telstrijd, die zeven categorieën omvat. Het kampioenschap, georganiseerd door TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland) en Wieier- comité Vitesse, staat open voor coureurs actief binnen dc vrije bonden en uit de sportklasse B van de KNWU. De mannen zijn onderverdeeld in zes categorieën, variërend van 16 tot en met 22 jaar tot 60 jaar en ouder. De vrouwen rijden een aparte koers. Het NK wordt verreden op een parkoers van zeven kilometer, De start is in de Dorpsstraat. Daarna volgen passages op de Oudekamerseweg, de Notenboomdijk, de Gro te Dijk, het Kruisewegje, de Stenevate en de Dorpsstraat, waar wordt gefinisht. keert bij de amateurs, negende werd. Johnny van der Klooster kwam als tiende over de finish. door Lucien Roelandt GLOUCESTER - Laurens van Lieren is Europees kampioen geworden. Met het Nederlands Young Riders team veroverde hij gisteren in het Engelse Glou cester de gouden medaille. Het Nederlands team, verder bestaand uit Marlies van Baai en, Joyce Heuytink en Anne- miek van der Vorm, maakte hiermee een eind aan de alleen heerschappij van de Duitsers. Op het universiteitsterrein van het Heartpury College gingen de Duitsers als huizenhoog favo riet van start. De Nederlandse jonkies rekende echter genade loos af met hun noorderburen. Getuige het enorme verschil van 42 punten tussen de twee dres- suurploegen, 4085 om 4043. In het gevecht om de kruimels die de dressuurgrootmachten ach terlieten, was gastheer Enge land de beste. Met een achter stand van 229 punten op de ongenaakbare Nederlanders eindigden zij als derde. De jury was tijdens dit Europees kampioenschap weer een punt KLOETINGE - In Goes houdt korfbalvereniging Blauw-Wit vandaag de derde editie van het jaarlijkse toernooi voor junio ren en aspiranten. Het evene ment is het enige A-B-toernooi van Zeeland. In totaal 22 teams hebben zich ingeschreven. De ploeg zijn verdeeld in vier poules. In de hoogste A-poule zitten zes juni orenteams die in de hoogste af delingsklassen spelen of in het district uitkomen. Deelnemen de clubs zijn: Fortis (Oost-Sou burg), ADO ('s- Gravendeel), Oranje Nassau (Vlaardingen), Swift (Middelburg), Blauw-Wit (Kloetinge), Togo (Goes). Top (Arnemuiden). Ondo (Middel burg) en Stormvogels (Westka pelle). Het toernooi, dat op het Goese sportpark De Weitjes wordt ge houden, begint om 9.00 uur en is om 13.00 uur afgelopen. Atletiek Brussel. Golden League, Van Damme Memorial. Mannen. 100 m: 1. Greene (VSt) 9,88, 2. Williams (VSt) 10,01, 3. Boldon (Tri) 10,02. 200 m: 1. Boldon (Tri) 20,19, 2. Obikwelu (Nig) 20,34, 9. Van Balkom (Ned) 20,81. 400 m: 1. Johnson (VSt) 44,07, 2. Richardson (GBr) 44,72, 9. Ha gen (Ned) 46,40. 800 m: 1. Said-Guerni (Alg) 1.43,25, 2. Bucher (Zwi) 1.43,31, 3. Kipketer (Den) 1.43,35, 8. Som (Ned) I.46,84. 5000 m: 1. Lahlafi (Mar) 12.49,28 (beste seïzoensprestatïe), 2. Mourhit (Bel 12.49,71 (Europees record), 3. Komen (Ken) 13.01,78.10.000 m: 1. Tergat (Ken) 27.03,87 (beste seizoensprestatie), 2. Li- mo (Ken) 27.04,54,3. Ivuti (Ken) 27.09,79. 110 m horden: 1. Arnold (VSt) 13,15, 2. Hernandez (Cub) 13,24, 3. Schwarthoff (Dui) 13,27 Hoog: 1. Austin (VSt) 2,31,2. Boateng (Can) 2,28, Pennings (Ned) 2,15. Polshoog: 1. Ecker (Dui) 5,90, 2. Aver- bukh (Isr) 5,80,3. Gerassimov (Rus) 5,80. Discus: 1. Alekna (Lit) 68,06, 2. Kruger (Zaf) 66,82, 3. Washington (VSt) 65,90. Kogel: 1. Nelson (VSt) 21,58, 2. Belonog (Oek) 21,10,3. Hunter (VSt) 20,80. Vrouwen. 100 m: 1. Jones (VSt) 10,83, 2. Fynes (Bah) 11,08, 3. Ferguson (Bah) II,11. 400 m: 1. Freeman (Aus) 49,78, 2. Guevara (Mex) 50,21, 3. Ogunkaja (Nig) 50,49, 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.58,06,2. Vriesde (Sur) 1.58,62, 3. Benhassi (Mar) 1.59,75. 1500 m: 1. Sacramento (Por) 4.00,35, 2. Szekely (Roe) 4.00,99,3. Beni- da-Merah (Alg) 4.01,23.100 m horden: 1 Devers (VSt) 12,53, 2. Alozie (Nig) 12,71, 3. Ennis-London (Jam) 12,79. Speer: 1. Hattestad(Noo)67,76,2.Menendez(Cub 66,38,3. Uppa (Fin) 63,84. Ver: 1Kotova (Rus) 6,96, 2. Drechsler (Dui) 6,86, 5. Jo nes (VSt) 6,59,7. Jaklofsky (Ned) 6,25. Bridge Burgh-Haamstede. Zomeravonddrive. Aan deze zomeravonddrive deden 44 pa ren mee, waarbij de hoogste score met een percentage van 64.58% behaald werd door de paren ds. Delst-Van deZan- de, hr. Reydon-Schubert. Groep wit: 1. hr. Kegels-mv. Kleijn 62.50%, 2. ep. Stokla 59.90, 3. ep. Van Wanrooy 54.69, 4. ep. Kuipers 53.65, 5. ep. Van Schie 50.52, 6. ds. Kruit-Van de Pol 50.00,7. mv. Oosters-hr. Killan 48.96, 8. ep. Oostwouder 48.44, 9. ep. Soek 41.15,10. mv. Harbeck-hr. Verheul 30.21 Groep groen: 1, ds. Delst-Van de Zande 64.58, 2. ep. Veenema 62.08, 3. ds. Bog- mans-Fokker 57.50, 4. ds. Van Winger den (A.)-Slager 55.42,5. ds. Kort-Reydon 52.08, 6. ep. Maaskant 50.00, 7. hr. Mut- hert-Van Wezel 48.33, 8. ds. Van de Ber- ge-Van Oeveren 47.50, 9. mv. Van Win gerden (C.)-hr. D. Bil 46.67,10. hr. Du Buf- Van de Werken (R.) 41.67,11ds. Van As- Boom 37.50,12. ep. De Jong 36.67; Groep blauw: 1. ep. Hoogerheide 59.58, 2. hr Blonk-Coppoolse 56.25, 3. ep. Van Drie en hr Lansdorp-Schutte 55.00,5. ds. Van Assendelft-Flohil 53.75, 6, ep. Stou ten 52.08, 7. hr. van Eek-den Ouden 51.25, 8. ds. Steutel-Van de Markt 50.83, 9. mv. Lansdorp hr. Valk 50.42, 10. hr. Gedrojc-Karstens 49.58,11. ds. De Both- Hofstede 33.75,12. ep. Arkenbout 32.50; Groep rood: 1 hr. Reydon-Schubert 64.58, 2. hr. Krowinkel-Pijl 56.52. 3. ds. Henderson-Van der Duijn 54 17. 4 hr Ponsie-mv. Viergever 53.13, 5 ep. De Vreugd 51.56,6, ep. Leeflang 48 44,7. ds. De Sarie-Hendriksen 46.35, 8 ep. Van Lint 43.23, 9. ep. Dinther 42.71, 10. ep. 39.58. Paardensport Wolfsburg (Dui). WK vierspannen. Eerste onderdeel. Dressuurproef. Indivi duele stand na dressuur: 1 Brasseur (Bel 37,44 punten, 2. Chardon (Ned) 39.20,3. Ullrich (Zwi) 39,84, 4 Eriksson (Zwe) 41,12, 5 Bozsik (Hon) 41,60, 11. Monhe- mius 47,84.21Aarts 53,12.40. Weusthof 64,80. Teamstand: 1. Zweden 84,32, 2. Nederland (Chardon, Monhemius, Aarts België 87,04, 4. Hongari|e 90,40, 5. Zwitserland 91,5. van discussie. Zoals ook een week eerder tijdens het EK voor junioren toen de Nederlandse jeugdcoach Francis Verbeek zich hoogst ontevreden toonde met de jurering. Omdat de Roo- sendaalse Dominique Fillion in de ogen van vriend en vijand werd benadeeld. Verbeek, zelf O-jury, kondigde aan dat zij het een en ander aan zou kaarten bij de volgende bijeenkomst van internationale juryleden. Ver beek kan er na gisteren nog een klacht aan toevoegen. Want ook Laurens van Lieren mocht zich ernstig benadeeld voelen. Zelfs Johan Hinneman, de Duitse coach en trainer van Marlies van Baaien, vond de 67,85 procent veel te laag voor de fraaie proef van Zeeuwse kampioen. „Jammer, iedereen zegt dat ik veel te laag gewaar deerd ben door die Fransman. Maar de punten staan er en die tellen ook mee voor het indivi dueel kampioenschap. Ik sta nu negende, zeker niet slecht. Maar met zo'n sterke kopgroep moet er wel een wonder gebeuren, wil je nog op het podium komen Maar die gouden medaille van vandaag maakt toch veel goed. Fantastisch gewoon, eindelijk de Duitsers geklopt." VLISSINGEN - Arno Seijbel uit Nieuw- en St. Joosland zet zijn rugbycarrière voort bij RRC/Sunergy uit Rotterdam. De 29-jarige aanvoerder van het nationale team speelde de laat ste zeven seizoenen voor HRC uit Den Haag. Seijbel krijgt in Rotterdam ge zelschap van Benjamin Mast De 19-jarige talentvolle Mid delburger was het afgelopen seizoen actief bij Stade Toulou se, een van de beste rugbyclubs van Europa. Net als Seijbel bracht Mast zijn jeugdjaren door bij het Middelburgse Oemoemenoe. RRC degradeer de het afgelopen seizoen uit de eredivisie maar hoefde niet af te dalen omdat deze klasse werd uitgebreid tot tien teams. Sportprijsvragen Lucky Day 9-10-13-16-17-18-25-29-39 41-44-55-56-62-65-68-71-74-75-80, (on- der voorbehoud) Tennis Long Island. Mannen, 1 miljoen gulden Derde ronde: Norman (Zwe/1) - Tainc (VSt) 6-3 6-2, Enqvist (Zwe/3) - Massu (Chl) 6-3 6-2, Chang (VSt/10) - RafterlAus 6-4 6-4, Moya (Spa) - Gambill (VSt/14,3 67-6 7-6. Kwartfinale: Norman (Zwe) - El Aynaoui (Mar) 6-3 2-6 6-3, Krajicek (Nedl - Moya (Spa) opgave Moya. New Haven. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Kwartfinale: Seles (VSt/2) - Van Roost (Bel/7) 6-1 6-2, Tauziat (Fra/3) Clijsters (Bel) 6-3 6-4. Halve finales: Seles (VSt) - Tauziat (Fra) 2-6 6-2 6-1. Heinkenszand. Total-Tebotoernooi 2000. Voorrondes. Vrouwen. Enkel 02 A. van Deijk (2) - B. van der Linden 8-5 Mannen. Dubbel C2: J. Jansen/D. Vin koert - R. Aarts/H. Westdorp 13-5, R Aarts/H. Westdorp - D. Hannewi|kM' Korstanje (2) 9 -8. Vrouwen. Dubbel C2: W. Joosen/K. de Punder - I. van GulikrM. Schoonen (4) 7-5 Gemengd Dubbel 01 R. Smit-Roeters/H. van Gulik (31 - N. de Broeckert/R. Feher 15-3. Hoofdtoernooi. Mannen. Enkel D2: M Kwaak(1)-A. Randon6-46-1.T deReu - P.van Leeuwen 6-2 6-3. K. Beenhakker - L. van Garsel (2) 6-4 6-4. Mannen. En kel Dl: B. Aschmann - P. Joosen 12)0-6 6-2 6-4. J. Fortrie (5) - R. van MegenO-6 6-4 6-2. M. Ravenstein - A. Kooman6-3 6-3. H. Tempelaars - J. Verbrugge6-3 6-3. Mannen. Enkel C2: H. van den Dries: (1) - P. Kreijne 6-4 6-3. Vrouwen. Enkel D1: C. de Nooijer-J Suurland 6-2 4-6 6-3. Mannen. Dubbel D1: L. van Garsel/D.de Kok - H. Joziasse/K. Verstijnen 7-6 6-2, E. de Dreu/A. de Dreu (1) - H. van Steen- bergen/J. Verbrugge (5) 2-6 6-3 6-3 Vrouwen. Dubbel D1S. Coppens/H Vre- ke - G. Franse/R. Fredriks 6-4 6-2, P de Haan/M. van Rees - M Noort/T. Plat- schorre 6-1 6-2. Voetbal Belgie: Germinal-Standard 1-0. Stand aan kop: Charleroi 2-6, Brugge 2-6, Lierse 2-6, Standard 3-6, RC Genk 2-4. Wielrennen Ronde van Nederland. Vijfde etappe. Harderwijk - Venlo: 1. Om loop (Bel) 186,2 km in 4.08.52 (44,891 km/u), 2. Nielsen (Den), 3. Peeters (Bel), 4. Eeckhout (Bel) 0,24, 5, Hincapie (VSt), 6. Vanderaerden (Bel), 7. Kemna(Ned),8 Piziks (Let), 9. Klemencic (Slv), 10. Mi- chaelsen (Den). Klassement: 1. Dekker 15.11 58, 2. Hun ter (ZAf) 0.13,3. Knaven 0.20,4. Hamilton (VSt) 0.22,5. Bodrogi (Hon) 0.26,6. Guidi (Ita) 0.30,7. Vainsteins (Let) 0.31,8. Wau- ters (Bel) 0.32,9. Belohvosciks (Let)0.33^ 10. Hoste (Bel) 0.37. Ronde van Tholen. Elite- en neo-ama- teurs (80 km): 1 Martijn Simons, 2. Rob Sïenders, 3. Frangois Franse, 4. Peter Heeren. 5. Gerard Klijnhout, 6. Ronald Roos, 7. Gerwin de Regt, 8. Mare Blok. 9- Dennis Raadtgever, 10. Johnny van der Klooster, 11 Dennis Mesu Handboogschieten Ovezande. Zeeuws kampioenschap doelschieten. Handboogkampioen_ schap gaat over de afstanden 50,40 en 30 meter. Locatie: Handboogsport Accom modatie Ovezande, Landweg 2 Aan vang: 11.00 uur. Voetbal Amstel Cup. Poule 3: Patrijzen - SSV65 (19.15 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 66