Dienst Bedrijfsbetrekkingen Hogeschool Zeeland Transfer Hogeschool Zeeland HogeschoolJ^^Zeeland 38 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 AUGUSTUS 2000 ;;M- V Scholing, training en onderzoek Introductiecursus Balanced Scorecard (i.s.m. Deloitte Touche Support Bergen op Zoom) Voor bestuurders, directeuren en managers in profit- en non-profitorganisaties. Inhoud: Basistheorie, strategie, kritische succesfactoren, prestatie-indicatoren, perspectieven, toepassingen, etc. Duur: 3 avonden Start: Vlissingen I I september, Bergen op Zoom 5 september 2000 Prijs: 975,00 Praktijkcursus Balanced Scorecard:Van strategie naar actie (i.s.m. Deloitte Touche Support Bergen op Zoom) Voor bestuurders, directeuren en managers in profit- en non-profitorganisaties. Inhoud: Vaardigheidstraining, strategieontwikkeling en -uitvoering, communicatie, selectie en gebruik kritische succesfactoren en prestatie-indicatoren, inrichten prestatiemeting en -rapportage, projectmatig werken. Duur: 8 avonden Start: 30 oktober Prijs: 3.750,00 Midden Management Opleiding Voor (aankomende) middenkaderfunctionarissen in profit- en non-profitorganisaties. Inhoud: Organisatiemanagement, financieel management, personeelsmanagement, conflicthantering, communicatie-, vergader- en presentatietechnieken. Duur: 15 avonden Start: 26 september 2000 Prijs: 1.450,00 Voortgezette Management Opleiding (i.s.m. Donna Consultancy) Voor hogere en middenkaderfunctionarissen met kennis van managementtechnieken. Inhoud: Ontwikkeling van een persoonlijk managementprofiel, financieel management, marketingmanagement, kwaliteitsmanagement, Human Resource management, verandermanagement en creativiteit. Duur: 18 zaterdagen of 40 avonden (nader te bepalen) Start: medio september 2000 Prijs: 4.750,00 Hogere Management Opleiding Voor directieleden, personeelsmanagers en managers facilitaire zaken. Inhoud: Organisatiemanagement, financieel management. Human Resource management, marketingmanagement, strategisch management, conflicthantering en Total Quality Management. Duur: I jaar - 30 dagen Start: 15 september 2000 Prijs: 8.500,00 Deze opleiding kan als deel van een Master(MBA) studie worden gevolgd. Leergang Facilitair Management Voor directieleden en hoofden van facilitaire diensten Inhoud: Trends, positionering, aansturing, veranderingsmanagement, prestatiemeting, planning control, kengetallen, informatiesystemen, etc. Duur: 7 avonden Start: Medio september Prijs: 1.695,00 NIMA -A Voor wie een middenkaderfunctie in de commerciële dienstverlening ambieert of reeds vervult. Inhoud: Marketing, marketingmix, marketingbeleid, juridische aspecten, statistiek, algemene bedrijfseconomie, handelskennis. Duur: 30 avonden Start: 19 september 2000 Prijs: 1.250,00 NIMA - B Voor functionarissen in het hogere middenkader met marketing- en salestaken. Opleiding als vervolg op NIMA-A of HEAO-CE e.d. Inhoud: Marketing-informatiesystemen, marketingplan, marketingmix, kopersgedrag, logistiek, D.M., beslissingstechnieken, juridische aspecten, budgettering, concurrentiestrategieën, etc. Duur: 30 avonden Start: 19 september 2000 Prijs: 1.920,00 NIMA Communicatie - A, voorheen Public Relations NIMA - PR - A Voor middenkaderfunctionarissen interne en externe communicatie. Inhoud: Public relations en voorlichting, organisatie van de communicatieafdeling; interne communicatie, werkwijze bij communicatieactiviteiten, schriftelijke en mondelinge communicatie, pers- en publiekscontacten, audiovisuele communicatie en nieuwe media, evenementen, presentatie en representatie, etc. Duur: 25 avonden Start: 12 september 2000 Prijs: 1.500,00 Presentatietechnieken Voor hogere en middenkaderfunctionarissen Inhoud: Inhoud van de'boodschap', uitwerken presentatie, aandachtsconcentratie, verbale en non-verbale communicatie, technieken, audiovisuele middelen. Duur: 8 avonden Start: oktober 2000 Prijs: ƒ7.125,00 Personeelsmanagement Voor personeelsmanagers. Inhoud: Personeelszorg, Human Resource management, integraal personeelsbeleid, personeelsplanning, in-, door- en uitstroom. Duur: 10 avonden Start: januari 2001 Prijs: 8.750,00 Het voeren van functioneringsgesprekken Voor leidinggevenden. Inhoud: Gespreksfasen, managementstijlen, communicatie op de werkvloer, systeem- en belangengericht handelen, macht en afhankelijkheid, feedback, omgaan met contraproductie in personeelsaangelegenheden. Duur: 4 avonden I terugkombijeenkomst na 6 weken Start: oktober 2000 Prijs: 3.000,00 Mediatraining Voor bestuurders en woordvoerders die namens hun organisatie met de pers te maken krijgen. Inhoud: Omgaan met de pers, persoonlijke presentatie, sturen van interviews, etc. Duur: 2 aaneensluitende dagdelen Start: In overleg Prijs: 1.250,00 Staatspraktijkdiploma voor bedrijfsadministratie (SPD) Voor financieel-administratieve hogere kaderfunctionarissen. Inhoud: Bedrijfsadministratie, bedrijfseconomie I en II, bedrijfsrecht; economisch-technische verschijnselen, statistiek, communicatie en bedrijfscalculatie, etc. Duur: Afhankelijk van vooropleiding Start: 19 september 2000 Prijs: Afhankelijk van de te volgen modules E-commerce Voor medewerkers van commerciële of semi-commerciële organisaties, die het commerciële gebruik van het internet willen optimaliseren. Inhoud: Basisbegrippen internet, homepage, commerciële mogelijkheden internet, strategische marketing via internet, etc. Duur: 10 avonden Start: in overleg Prijs: 750,00 Multi-mediale presentatie - Inleidende cursus Voor mensen die hun presentatietechniek willen verbeteren. Inhoud: Inleiding in het bouwen van multi-mediale presentaties met Powerpoint, trainen van mondelinge presentaties met visuele ondersteuning. Duur: 5 avonden Start: september 2000 Prijs: 500,00 Multi-mediale presentatie - Gevorderden cursus Inhoud: Het opzetten en trainen van gevorderde multi-mediale presentaties. Duur: 5 avonden Start: oktober 2000 Prijs: 500,00 Rad arnavi gator Voor bevarenen met een diploma radarwaarnemer. Inhoud: Vaardigheid in het plotten van meerdere objecten tegelijk, kennis van het kritische gebruik en de beperkingen van radarinstallaties, vaardigheid in werken met ARPA, kennis van de bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee bij varen op radar, parallel index navigatie, radarnavigatie in nauwe vaarwaters. 4 achtereenvolgende dagen 30 oktober - 3 november 2000 en 2- 6 april 2001 1.200,00 Duur: Start: Prijs: Radarwaarnemer Voor mensen die (willen gaan) varen op vaartuigen met radar, bestemd voor navigatie op zee. Inhoud: Principes van radar, praktijkvaardigheid in het instellen en bijzetten van de radar, vaardigheid in het plotten van bewegende objecten, kennis van bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee bij varen op radar, gebruik van radar als navigatie-instrument Duur: 7 dagdelen Start: 22 - 26 januari en 18 - 22 juni 2001 Prijs: 825,00 Piping, tekenaar^constructeur MBO+/HBO-niveau (i.s.m. Randstad Polytechniek) Voor technici in de sectoren (petro-.voedingsmiddelen-)chemie, energie-opwekking, afvalverwerking, machineconstructie, scheepsbouw, off shore, of technici die werkzaam zijn bij ingenieur-adviesbureaus. Inhoud: Lezen en maken van pijp- en procesflowtekeningen in nieuwe methodieken, symboliek, projectmanagement, instrumentenleer, CAD-gebruik, sterkteberekeningen, corrosieleer, mechanica van vloeistoffen en gassen, etc. praktijksituaties, etc. Duur: 5 dagen (maandag t/m vrijdag) Start: najaar 2000 Prijs: 2.400,00 Bedrijfshulpverlening (i.s.m. RPCZ-Zeeland) Voor mensen die in de bedrijfshulpverlening een taak hebben. Inhoud: Eerste hulp en brandbestrijding Duur: 5 dagdelen Start: in overleg Prijs: 795,00 OpleidingTolk (i.s.m. Arbeidsvoorziening Zeeland) Voor werkzoekenden die opgeleid willen worden tot Basistolk Nederlands vanuit een van de volgende talen:Arabisch, Koerdisch (Badini, Soerani, Koermadjji),Afgaans (Dari, Pustu, Farsi), Perzisch, Albanees, Servo-Kroatisch en Russisch. Beheersing van een van die talen en het Nederlands (niveau NT2) is noodzakelijk. Inhoud: Taal- en spreekvaardigheid Nederlands, elementaire sociale vaardigheden, juridische terreinverkenning, organisatie van de Gezondheidszorg, maatschappelijke oriëntatie, professioneel tolken. Duur: I schooljaar (45 dagen stage) Start: januari 2001 Prijs: 10.500,00 Informatie en CommunicatieTechnologie (i.s.m. Open Universiteit) Voor wie zijn/haar vaardigheden op het gebied van ICT willen vergroten. Inhoud: Oriëntatie op ICT, beginselen van modelleren, communicatietechnologie, context van informatica, informatiesystemen, interactieve multimedia, management en IT, discrete wiskunde, gegevensmodellering en gegevensbanken, E-commerce en visueel programmeren met Java. Duur: 2 jaar Start: oktober 2000 Prijs: 17.500,00 Systems Support Management Voor technisch ontwerpers, system engineers, onderhoudsspecialisten Inhoud: System Support Management, System Engineering, Bedrijfszekerheidsanalyses, Onderhoudsbeheer, Life-cycle cost. Informatisering van technische bedrijfsvoering, Onderhoudslogistiek, Monitoring,Trouble shoooting, Bedrijfszorgsystemen, Onderhoudsbesturingssystemen, etc. Duur: 8 cursusdagen Start: november 2000 en februari 2001 Prijs: 9.750,00 Assessment training Voor sollicitanten. Inhoud: Tests, assessment, rollenspel, etc Duur: I avond Start: oktober 2000 Prijs: 425,00 Management Development training Voor leidinggevenden Inhoud: Leidinggeven, werkoverleg, beoordelingsgesprek, communicatie, teambuilding, ziekteverzuim, vergadertechnieken, presentatietechnieken, etc. Duur: 8 dagdelen Start: november 2000 Prijs: 8.750,00 Ja, ik wil meer informatie over de opleiding (aankruisen wat van toepassing is): O Introductiecursus Balanced Score Card O Personeelsmanagement O Radarwaarnemer O Praktijkcursus Balanced Scorecard O Het voeren van functioneringsgesprekken O Piping, tekenaar-constructeur O Midden Management Opleiding O Mediatraining MBO+/HBO-niveau O Voortgezette Managementopleiding O Staatspraktijkdiploma voor O Bedrijfshulpverlening O Hogere Management Opleiding bedrijfsadministratie (SPD) O OpleidingTolk O Leergang Facilitair Management O E-commerce O Informatie en Communicatie O NIMA-A O Multimediale presentatie - Inleidende Technologie - post hbo-opleiding O NIMA - B cursus O Systems Support Management O NIMA Communicatie A, voorheen O Multimediale presentatie - Gevorderden O Assessment training Public Relations NIMA- PR - A cursus O Management Development training O Presentatietechnieken O Radarnavigator O Wenst een geprek over in-company trainingen, met betrekking tot: Postcode en plaats: Telefoon privé werlc In gesloten enveloppe (zonder postzegel) opsturen naar: Hogeschool Zeeland, dienst Bedrijfsbetrekkingen, afdeling Transfer, Antwoordnummer 320,4380 WB Vlissingen. Naast bovenstaande opleidingen verzorgt de afdeling HZ-Transfer specifieke op maat gesneden opleidingen en/of trainingen, die ook in-company gegeven kunnen worden. Onze deskundigen verrichten eveneens marktonderzoek, marktverkenningen, marktvergelijkingen voor uiteenlopende ondernemingen U kunt bellen voor meer informatie: Hogeschool Zeeland, Dienst Bedrijfsbetrekkingen,Afdeling HZ-Transfer telefoon 0 I I 8 - 489 I 5 I of fa* 0118 - 489155

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 38