ZIJ GENIETEN DUBBEL VAN HUN VAKANTIE wordt nog bedreigd! Bordelen Goes krijgen vrij baan PZC Giro 145 de Zonnebloem Philippine herdenkt verbindingskanaal zeeland zaterdag 26 augustus 2000 w10 Vogelbescherming College wil geen maximum stellen aan aantal seksbedrijven Thoolse polder wordt natuurlijke delta Onderzoek naar schuld drankrijder bij botsing 'OOK IK HELP MEE' Postbus 2100 4800 CC Breda Tel (076) 564 65 62 E mail: 1nfo@zonnebloem.r1l http'vvww.zonnebloem nl Axel tolereert maximaal één sekswinkel AXEL - Axel krijgt wel licht een sekshuis. De ge meente moet van het Rijk de vestiging van minimaal één sekshuis, winkel of bordeel toestaan omdat per 1 oktober het verbod op prostitutie wordt opge heven. Het college van burgemeester en wethou ders van Axel wil maxi maal één sekshuis toe staan. Ook de christelijke partij GPV moest toen erkennen dat Axel de wrevel van het Rijk wekt als ze vasthoudt aan het nulbeleid. Axel wil een sekshuis al leen toestaan in het win kelcentrum van het stad je, waar weinig bewoning is.. „Daar zullen er weinig mensen hinder van onder vinden en is het makkelij ker toezicht houden, meent waarnemend bur gemeester J. Lonink. On der de term sekshuis val len zowel een winkel met erotische waren als een bordeel. Raam- en straat- prostitutie tolereert Axel onder geen beding. Tot nu toe hebben zich bij de ge meente geen ondernemers gemeld die een dergelijke zaak willen openen. Lo nink denkt ook niet dat het er van komt. „Het lijkt me niet dat Axel een ge schikte plaats is voor zo'n inrichting, gezien de sig natuur van het stadje." Qe ooievaar is terug. Dat is natuurlijk goed nieuws. Maar de Rode lijst van bedreigde en kwetsbare vogelsoorten groeit nog steeds. Zowel in Nederland als Wereldwijd dreigen 1 op de 5 vogelsoorten te verdwijnen. Vogelbescherming Nederland doet er met uw hulp alles aan om dat te voorkomen. Help mee. word lid en ontvang gratis een Zakgids Vogels of een Nestkast als welkomstcadeau. N 8 I> 8 LAN I> Ja, ik word lid voor ƒ40,- per jaar (65+ ƒ27,50) en ontvang elke 2 maanden gratis het tijdschrift VOGELS en één van de welkomstcadeaus. Hiernaast heb ik mijn keuze aangekruist Dhr/Mevr. I Adres I Stuur deze bon naar Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist Postzegel hoeft niet. mag wel De Zonnebloem kan deze volledig aangepaste en ver zorgde vakanties organiseren dankzij de hulp van meer dan 6500 vrijwilligers Ook Q kunt helpen! Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties', Giro 145, Breda. Dit jaar gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehan dicapten met de Zonnebloem op vakantie Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van inten sieve verpleging en verzorging. Mensen die door hun ziekte of handicap bovendien vaak ongewild aan huis gebonden zijn Daarom genieten zij dub bel van hun vakantie door Jasper van der Bliek SCHERPENISSE - Binnenkort begint de Zeeuwse Milieufede ratie met het herinrichten van een aantal landbouwgebieden in de Scherpenissepolder op Tholen. Ruim 150 hectare wordt omgezet tot natuurgebied. De werkzaamheden zijn onderdeel van het plan Tureluur, dat het verlies aan natuurgebieden langs de Oosterschelde compen seert. De herinrichtingsmaatregelen moeten ervoor zorgen dat wei devogels als de grutto, tureluur, en kemphaan de vochtige gras landen weer als broedgebied ge bruiken. Daarnaast bieden deze graslanden ook plaats aan over winterende ganzen en eenden. In het voorjaar moeten kustvo- gels als kokmeeuwen, sterns, kluten en plevieren hier een toe komstige broedplaats vinden. Deze vogels worden aangetrok ken door de grote verscheiden heid aan planten en de vele ruimte die na de herinrichting beschikbaar moet zijn. Bedoeling van de Zeeuwse Mi- leufederatie is dat de Scherpe nissepolder verandert in een na tuurlijke delta, die in de winter met brak water Naast vogels moet er in het nieuwe natuurgebied ook plaats zijn voor allerlei vegetatie als brakwaterplanten, zeekraal,ei kweldergrassen. Om dit allemaal te verwezenlij, ken moet de uitvoerder van de inrichtingsmaatregelen, de Dienst Landelijk Gebied m Goes, de waterhuishouding van het gebied natuurlijker maken. Dit kan door de sloten te dem pen en het verhogen van het oppervlaktewaterpeil. Om te zorgen dat de nabijgelegen landbouwgronden niet over stromen, wordt een kade opge worpen. Rust in het gebied is een absolu te voorwaarde voor het sla van een project. Daarom is de polder van de weg ook niet te zien. Alleen fietsers en wande- laars mogen in de buurt komen. Ook zijn er plannnen voor het plaatsen van een vogelobserva tiehut. Als de herinrichtingswerk zaamheden in 2002 gereed zijn, duurt het nog ongeveer tien jaar voor het gebied volledig aange past is aan de nieuwe bestem ming als natuurgebied. wist ook nog dat hij zijn truihad uitgetrokken om te gaan slapen, maar hij vertelde dat hij pas la ter in het ziekenhuis („Er stond een agent naast mijn bed") weer bij zijn positieven was gel men. Het resultaat van i bloedproef was 2,01 milligram vier keer zoveel dan toegestaan. Raadsman R. van Voorst-Vader vroeg, gesteund door het reclas- seringsrapport, om de zaak aan te houden. „Mijn cliënt heeft een black-out gehad. Hij was niet van plan om te gaan rijden. Dus vraag ik me af of het hem wel verweten kan worden. Mijn cliënt vindt overigens wel dat hij schuld heeft." Ook officier van justitie M. Kap- peyne van de Coppello kon zich vinden in het onderzoek naar de toerekeningsvatbaarheid van de verdachte. Politierechter G Nomes sloot zich hierbij aan. De strafzaak wordt 10 novem ber voortgezet. door Aector Doorns TERNEUZEN - Een psychia trisch onderzoek moet uitwij zen of een 36-jarige drankrijder uit Terneuzen voor honderd procent schuldig is aan het ver oorzaken van een ongeval. Tot die conclusie kwam de Terneu- zense politierechter vrijdag. De man zei gisteren op de zitting zich niet meer te kunnen herin neren dat hij 22 april dit jaar met zijn auto met volle vaart was ingereden op een auto en een vrachtwagen, die voor het stoplicht bij de brug van Sluiskil stilstonden. Daarbij vielen vier gewonden, van wie een meisje er ernstig aan toe was. De Terneuzenaar wist wel dat hij die avond samen met zijn buurman cognac had gedron ken om de pijn van zijn privé- problemen te 'verzachten'. Hij Begin jaren '70 was de ooievaar bijna uit Nederland verdwenen. Dankzij Vogelbescherming zijn er nu weer vele honderden. door Michelle Koek GOES - Het college van burge meester en wethouders van de gemeente Goes wil geen maxi mum stellen aan het aantal bor delen, seksshops en escortbu reaus dat zich in de binnenstad van Goes mag vestigen. B en W willen hiermee voorko men dat seksbedrijven zich ille gaal in de gemeente vestigen. Raam- en straatprostitutie zou den in het voorstel aan de ge meenteraad wel verboden wor den. De raadscommissie algemene zaken wilde in mei het aantal bordelen nog beperken tot twee. De huidige seksbedrijven, Club Karin in de Bleekerstraat en Club Barbarella in de Vuil- straat, zouden immers ruim aan de behoefte voldoenHet college heeft daar toch van af gezien. Ook een aantal andere voorstel len wijst het college van de hand. Zo kan Goes geen ver plichte gezondheidscontrole voor prostitués instellen, omdat onvrijwillig lichamelijk onder zoek bij wet verboden is. Het college zal verder geen maxi mum stellen aan het aantal da mes dat in een bordeel mag wer ken, omdat het effectiever zou zijn het aantal werkkamers vast te leggen. Het voorstel om seksbedrijven een zes-jarige vergunning te verlenen, die bij een negatieve evaluatie na drie jaar kan wor den ingetrokken, is eveneens af gewezen. Een evaluatie na drie jaar is volgens het college aan vaardbaar, maar dat moet los staan van de termijn waarvoor de vergunning is afgegeven. Regionaal beleid Het college wil niet langer mee werken aan de totstandkoming van één prostitutiebeleid voor de Bevelanden. Op verzoek van burgemeester A. Verbree van Reimerswaal is de mogelijkheid van een regionaal beleid onder zocht, waarbij Goes de 'cen trumfunctie' voor de regio zou vervullen. Prostitutie zou dan alleen in Goes zijn toegestaan en in andere gemeenten niet. B en W stellen echter vast dat de Bevelandse gemeenten niet op één lijn zitten. Door de onder linge verdeeldheid is er geen ba sis voor een regionaal beleid, al dus het Goese gemeentebestuur. De gemeenten Kapelle en Rei merswaal willen graag een re gionaal prostitutiebeleid. Ook Tholen heeft laten weten daar aan mee te willen doen. De ge meente Noord-Beveland heeft echter tot op heden niets van zich laten horen. Het college van Borsele ziet een regionaal prostitutiebeleid om juridische redenen niet zitten. Een gemeente zou prostitutie binnen haar eigen grenzen niet kunnen verbieden, omdat dat in strijd zou zijn met de Grondwet. Ieder heeft vrije keuze van ar beid, stelt Borsele. De commis sie algemene zaken bespreekt maandag 28 augustus het voor stel prostitutiebeleid. De com missie economische zaken doet dat op dinsdag 29 augustus. Bei de vergaderingen vmden plaats in het Goese stadhuis en begin nen om 19.30 uur. Rabobankdirecteur A. Peeters onthult het informatiepaneel over het voormalige Havenkanaal. foto Charles Strijd door Marjolein Reinhoudt PHILIPPINE - „En over honderd jaar zul len ze nog aan ons denken", zo besloot mees ter Willem van den Broek zijn speech ter gelegenheid van de opening van het verbin dingskanaal tussen Philippine en de Braak man. Althans, in de versie van toneelgezel schap Esmoreit. De toneelclub speelde vrijdag, bij de onthulling van een informa tiepaneel over het Havenkanaal, de ope ningsplechtigheid uit 1900 na. De Stichting tot behoud van Philippine grijpt het jaar 2000 aan om twee belangrijke gebeurtenissen uit de geschiedenis van Phi lippine te herdenken: de opening van het Havenkanaal honderd jaar geleden en de landing van Prins Maurits in 1600. Het informatiepaneel over het Havenka naal staat aan het begin van de Laureyne- straat. Met een trap komen de bezoekers op een dijk waar ze uitkijken over wat eens do, verbinding tussen Philippine en de Braak man was. Het kanaal betekende de redding voor Phi lippine als visserdorp en hield de mossel- handel overeind in het dorp toen de vaar geul steeds verder verzandde. Uiteindelijk is de Braakman in 1952 afgedamd en kwam er alsnog definitief een einde aan het be staan van de Philippiense haven. Het bord werd onthuld door A. Peeters, di recteur van de Rabobank van Sas van Gent en omstreken die met een gift (ter gelegen heid van de opening van het Philippiense fi liaal) het bord mede financierde. Burgemeester J. Lonink van Sas van Gent onthulde een gedenksteen voor de landing van de troepen van Prins Maurits in Philip pine in 1600. De troepen trokken vanuit Philippine naar het Vlaamse Nieuwpoort waar ze de befaamde Slag bij Nieuwpoort leverden. Lonink opende bovendien een ex positie in de Rabobank waarin de gebeurte nissen van 1600 en 1900 centraal staan. In zijn toespraak zei de burgemeester waarde te hechten aan de historie omdat in het ver leden de huidige waarden en normen zijn gevormd. „Herinneren is altijd goed, maar we moeten wel oppassen voor chauvinisme en sentiment", waarschuwde hij. Lonink beloofde een stevigere constructie van het informatiepaneel en de trap. Er zijn plannen om de dijken rond het kanaal be gaanbaar te maken met een brug en mos selschelpenpaadjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 16