Aanvraag traplift vaker afgewezen PZC Gemeente zoekt bestemming voor gemeentehuizen Boerenboeldag in Brouwershaven Boete voor inrijdei op parkeerwachtei Volgens het boekje zeeland •li Schouwen herkent zich niet in kritiek van Het Klaverblad op gehandicaptenbeleid Toeristen op de bon Informatie over borstvoeding RvS haalt streep doo kankertherapie met gemodificeerd virus van der hoek connecties donderdag 17 augustus 2000 door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - Stichting Het Klaverblad trekt aan de bel bij de Zeeuwse gemeenten over de verstrekking van trapliften aan gehandicapten. Steeds vaker zou bij aanvragen direct worden voorgesteld om te verhuizen naar een al aangepaste woning. De gemeente Schouwen-Duive- land is zich echter van geen kwaad bewust. „Wij herkennen RENESSE - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie toeristen in Renesse op de bon geslingerd. Rond 1.45 uur werden op de Korte Reke twee mannen aan gehouden voor het drinken van alcohol op de openbare weg. De toeristen uit Duiven, van 21 en 22 jaar oud, kregen beiden voor deze overtreding een boete van honderd gulden. De 22-jarige bezoeker van de badplaats kon tevens 250 gulden afrekenen omdat hij betrapt werd op het bezit van harddrugs. Later deze nacht hebben agenten op de Stoofweg een jongen uit Henge lo gegrepen. De 16-jarige toerist kreeg een boete van 150 gulden wegens baldadig gedrag. de kritiek van Het Klaverblad niet", aldus wethouder D. van der Wekken. Het Klaverblad, het samenwer kingsverband van gebruikers organisaties van zorg- en dienstverlening, schrijft aan de Zeeuwse gemeenten 'verontrus tende berichten' te krijgen over aanvragen voor woningaanpas singen, met name als er een traplift nodig is. De gemeenten zouden de aanvragers zeer snel voorstellen om te verhuizen. De berichten komen onder andere uit de hoek van de artsen van Revalidatie Geneeskunde Zee land. 'Het primaat van verhuizen zou naar de letter van de wet toege past worden', schrijft de betrok ken consulent van het Klaver blad. Het primaat houdt in dat bij een aanvraag voor een woningaan passing eerst gekeken wordt of er elders een woning beschik baar is, waar de benodigde voorzieningen al aanwezig zijn. Indien dit het geval is, wordt de cliënt aangeraden te verhuizen. Onaanvaardbaar, meent het Klaverblad. Sociaal-emotione le aspecten zouden bij de aan vragen van woonvoorzieningen zwaarder mee moeten worden gewogen. In de brief wordt aan de Zeeuw se gemeenten een reeks vragen door Margreet van den Broek BROUWERHAVEN - School met de Bijbel De Schouw uit Brouwershaven houdt op zater dag 26 augustus de 21ste Boe renboeldag. Tijdens de Boerenboeldag wordt een uitgebreide rommel markt gehouden met tweede- handsboeken, meubelen, en ap paraten. Ook zijn er etenswaren zoals gerookte paling en boe renkaas te vinden. Om 13.30 uur is er een grote veiling. Voor de kinderen worden activiteiten georganiseerd. De opbrengst van de Boeren boeldag wordt volledig besteed aan goede doelen. Daarvoor wordt altijd contact gezocht met een inwoners van Schou- wen-Duiveland die in het bui tenland bezig is met een ontwik kelingsproject. Dit jaar is gekozen voor de straatkinderen in Brazilië en de stichting Romania Vrijwilli gers. Ook worden de kosten van de twee adoptiekinderen van de school vanuit de opbrengsten betaald. Het evenement vindt plaats aan de Nieuwe Jachthaven, in de grote hallen van de jachtwinter- berging van de Gebroeders van Ast. voorgelegd, waaruit moet blij ken of aanvragen voor een trap lift inderdaad steeds vaker leiden tot het advies om te ver huizen. Volgens Van der Wekken vergt het boven water halen van de gevraagde cijfers een te forse tijdsinvestering. „Uit onze er varing weten we al dat aanvra gen voor een traplift niet vaker worden afgewezen. Lèegstand In een schriftelijke reactie wordt aan Het Klaverblad uit gelegd hoe de gemeente Schou- wen-Duiveland over het alge meen omgaat met dergelijke aanvragen. Daaruit blijkt dat in het Schouwse WVG-beleid inder daad het primaat van verhuizen is opgenomen. „Dit houdt ech ter niet in dat de gemeente in al le gevallen ook daadwerkelijk besluit dat de gehandicapte naar een andere woning moet verhuizen. We hebben hier geen leegstand van aangepaste wo ningen, dus mensen krijgen de voorziening vaak alsnog in hun eigen woning", aldus Van dei- Wekken. Ook H. Noordhoek, voorzitter van de Schouwse afdeling van de Algemene Nederlandse Ge handicapten Organisatie, kan niet bevestigen dat mensen vaak moeten verhuizen, als zij een aanvraag indienen voor een woningaanpassing bij de ge meente Schouwen-Duiveland. „Onze ervaring is dat het er over het algemeen aan ligt hoe duur zo'n voorziening is. Maar er wordt zeker ook rekening ge houden met de sociale aspecten, zoals de aanwezigheid van mantelzorg." BRUINISSE - La Leche League organiseert komend najaar in Bruinisse een serie informatie bijeenkomsten over borstvoe ding. Aan bod komen uiteenlopende aspecten zoals de werking van de borst, borstvoeding na een keizersnede, afkolven en bewa ren van moedermelk. De eerste bijeenkomst is op woensdag 30 augustus van 9.45 tot 11.15 uur, aan de Deestraat 3 in Bruinisse. door Wim Roodnat DEN HAAG - De Raad van Sta te heeft de vergunning vernie tigd voor het toepassen van een genetisch gemodificeerd virus op kankerpatiënten in acht aca demische ziekenhuizen in Ne derland. De procedure tegen de vergun ning was aangespannen door W. Boogaart uit het Nieuwer- kerk, die particulier onderzoek doet naar oorzaken en behande ling van kanker. Boogaart had vooral medische bezwaren, omdat de risico's voor de patiënten niet bekend zijn. Ook noemde hij het gevaar van ontsnapping van het virus en van besmetting van verple gend personeel en bezoekers. De Raad van State heeft zich over de medische aspecten niet uitgesproken. De onduidelijke situatie over de aansprakelijk heid was voor de Raadv# echter aanleiding om k gunning ongeldig te veto De vergunning kan vol» Raad van State niet beugel omdat medewerk het farmaceutisch bedrik ring Plough BV in Amstê dat het zogeheten adeaj op de markt brengt, j betrokken worden bij detj ningvan het virus in des huizen. Dat gebeurt oaë terst omzichtig moet s omgegaan met het gen-vj ziekenhuizen haddenov? volgen protocol een 05 komst afgesloten met L* stelveense bedrijf. Volgens de Raad vanStaj ze gang van zaken in sta de Wet Milieugevaarlijk fen. De verantwoordt en aansprakelijkheidhv de Raad van State ones als derden betrokken wa de toediening. De traplift in het huis van de heer en mevrouw Verton in Zierikzee. Volgens Het Klaverblad laten ge meenten mensen steeds vaker verhuizen in plaats van een gehandicaptenvoorziening aan te leggen. Janne Wolterbeek door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Vlissingen is woensdag in Middelburg voor het inrijden op een parkeerwachter veroor deeld lot vijfhonderd gulden boete. Politierechter G. Nomes achtte bewezen dat de situatie bedreigend was geweest voor de parkeercontroleur. In de ogen van de politierechter vormde het uitdelen van een boete voor een parkeerovertre- ding, eerder die dag, de aanlei ding tot het incident. De ver dachte meende echter dat hij niet meer dan een verkeersfout had gemaakt. „Als er op dat punt andere ménsen hadden ge staan dan was precies hetzelfde gebeurd", zei hij gisteren op de zitting. Dat nam niet weg dat de Vlissinger 29 september vorig jaar verontwaardigd was over de bon. „Ik moest even iets afge ven bij mijn collega. Dat duurde een paar minuten. Toen ik bui ten kwam stond de parkeer wacht een bekeuring uit te schrijven." Toen hij laterd op weg was naar een fe cier, zag hij op de Rotteni kaai de parkeerwacht m vrouw staan praten. M; snelheid van vijftig kis per uur reed hij in de n van de twee. De vrouwgs later dat het maargoed.] de parkeerwachter ore gesprongen en haar had gegeven, want anda ren ze allebei geraakt a bestelbus. De verdaca klemtoonde dat het nieti doeling was geweest onj keercontroleur aan tenjj Voor officier van jusa Kappeyne van de Cq stond de bedreiging y> was eerst opgefokt eni even afgekoeld. U wilde hem even god schrikken. Het is heel 1 standig om u zo op ter over de boete." Hij eiste! den boete. De politierechter verlat boete, omdat het de een was dat de man in aai met justitie kwam. door Margreet van den Broek De gemeente Schouwen-Duive land zoekt naarstig naar een goede bestemming voor de raadhuizen van de voormalige gemeenten. Leegstand kost im mers handen vol geld. De plan nen van potentiële kopers moe ten echter wel aan nauwgezette voorwaarden voldoen. De kapitaal- en exploitatielas ten van het nieuwe gemeente huis aan de Laan van Sint Hilai- re in Zierikzee bedragen ruwweg drie miljoen gulden. Dat is vergelijkbaar met de som die nu nog voor de tijdelijke huisvesting en de oude gemeen tehuizen moet worden opge bracht. Om te voorkomen dat na de oplevering van het nieuwe gemeentehuis dubbele kosten moeten worden afgerekend, dienen de voormalige gemeen tehuizen tijdig te worden afge stoten. De leegstaande panden brengen immers voortdurende kosten met zich mee, zoals onderhoud, verzekeringen en telefoonaan sluitingen die voorde veiligheid in werking moeten blijven. „Natuurlijk hebben we de oude gemeentehuizen liever gisteren dan vandaag verkocht", stelt gemeenteambtenaar E. Schaal- je. „Maar we nemen wel de tijd om een nieuwe invulling te vin den." In Bruinisse is het voormal ïg ge meentehuis half juni definitief aan makelaar M Geensc ver kocht, na een slepend juridisch conflict met de gemeente Schouwen-Duiveland. Die wil de het pand aanvankelijk liever aan zorgcentrum In 't Opper verkopen. De makelaar wil luxe senioren woningen realiseren op de plek van het voormalige gemeente huis, dat momenteel staat te verpauperen. Er bestaat nog een meningsver schil tussen de makelaar en de gemeente over het aantal te bouwen woningen. Het woning contingent staat 21 woningen toe, terwijl Geense er wel 40 zou willen bouwen. Rapport Een stedenbouwkundig rapport moet uitkomst brengen over wat er nu precies kan en mag in Bruinisse. Aan de hand daarvan zal de architect voor 28 augus tus een ontwerp inleveren bij de gemeente. Volgens Geense zijn inmiddels de scherpe kantjes van het conflict met de gemeen te verdwenen. „Op een bepaald moment moet je de strijdbijl be graven om gezamenlijk tot een goede oplossing te kunnen ko men." - De gemeente studeert momen teel nog steeds op de plannen voor het voormalig gemeente huis van de gemeente Wester- schouwen. Het ontwerp dat is ingediend voor het te bouwen woonzorgcomplex werd tijdens een dorpsraadvergadering, waarbij ook de architect en pro jectontwikkelaar Sagro aanwe zig waren, gekraakt door de potentiële bewoners, de vrou wenadviescommissie en de AN- BO. In Scharendijke is het voorma lig gemeentehuis ook nog steeds in beeld als mogelijke locatie voor een wooncomplex voor ou deren. De onderhandelingen tussen woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente, bevinden zich nog in een pril stadium. Plannen Volgens A. de Ceuster, adjunct directeur van Zeeuwland, is de uitkomst van het woningmarkt onderzoek doorslaggevend of de corporatie de plannen voor een zorgcomplex in Scharendij ke doorzet Half juni ontstond er tijdens een dorpsraadsvergadering beroe ring, toen bleek dat de komst van een dergelijk complex nog niet helemaal zeker is Het gemeentehuis in Nieuwer- kerk is nu nog in gebruik als gemeentelijk archief. Na de rea lisatie van het nieuwe gemeen tehuis gaat ook dit pand in de verkoop. Het monumentale gemeente huis in Brouwershaven staat eveneens op de nominatie om te worden verkocht of verhuurd. De gemeente Schouwen-Duive land wil er wel voor waken dat het gebruik in overeenstem ming blijft met de bestemming en de uitstraling „Je zou daarbij kunnen denken aan een expositieruimte", aldus Schaalje. Het jongste deel van het Zierik- zeese stadhuis in de Meelstraat zal worden verkocht, en moge lijk plaatsmaken voor woning bouw. De Vierschaar zal echter altijd gemeentelijk bezit blij- De gemeente Schouwen-Duiveland zoekt een passende bestemming voor het oude gemeentehuis in Brouwershaven. foto Janne Wolterbeek Bijna alles is uit een boekje te leren, dus iedereen zou alles moeten kunnen In onze praktijk blijkt vaak het tegendeel. Wij worden vaak ingezet in situaties waar alleen praktische ervaring een oplossing kan bieden. Die specifieke kennis komt niet alleen uit boeken, maar is mede opgebouwd in bijna 15 jaar ervaring, een enorm lange tijd in de snelle wereld van PC's, printers, netwerken, telecom enz., enz. Dit, en onze persoonlijke aanpak en benadering, maakt ons uniek in de business. Onze brede klantengroep, van PC-Privé tot overheid, onderstreept dat. Dus wanneer het gaat om welke aanschaf, service, of vraag dan ook: bel, mail of fax ons en u krijgt geheel vrijblijvend een weldoordacht antwoord' Kromme Reke 23, 4325 AL Renesse tel. 0111 462789, fax 0111 462395 e-mailinfo@vanderhoek-connecties.nl Stoelen met geheugen Park distance control Een navigatiesysteem Een regensensor Waarom zou mooi niet functioneel kunnen zijn Niets stond de ontwerpers van de hogende items en veiligheidsaspect» Rover 75 in de weg om de auto van hun ziet. Want inderdaad, waarom zou mooi dromen te maken. Dat ze daarbij geen niet ook zeer functioneel mogen zijn.' genoegen namen met de esthetische U bent van harte welkom bij de Rover kanten alleen, blijkt zodra u de ECTnrvt dealer voor een proefrit. Overigens indrukwekkende lijst comfortver- rijdt u al Rover 75 vanaf fl 61.990,-- The AUTO ACCELL Amundsenweg 33, Goes Telefoon 0113 - 245295

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 34