Studie naar efficiëntie brandweer PZC Streekmuseum Goemanszorg verhuurt fietsen Sociaal cultureel werk is springlevend College Schouwen loopt niet warm voor staatsliedenbuurt Connexxion past dienstregeling aan tijdens sluiting brug zeeland ,15 Opheffen van blusgroepen volgens Asselbergs niet aan de orde nbraak in auto Werk aan N59 begint later Middelburger steekt buur neer Kapellenaar bezwijkt na ongeval Man beboet voor heling Straf voor gewelddadige vrouw Sponsorloop voor kinderhulp Motorrijdster geschept Servicepunten Rabobank blijven zeker open tot 2002 Zatig zomers zitten donderdag 17 augustus 2000 «van Loon «IKZEE - De organisatie 1 |(t,t brandweerkorps S,„wen-Duiveland wordt baad naiaar °ndcr dc ,locp Len. Het college van b on j u van plan voor dit onder- -A een extern bureau m de Lf nemen. Deze moet de ge ënte begin volgend jaar todvatten aanreiken over hoe Lpnanisatievan het korps ef ficiënter. maar vooral voordeh- r,gevoerd kan worden. De gemeente Schouwen-Duive- J beschikt over een krachtig «ndweerkorps dat tot één van Aegrootste van heel Zeeland be- L.0ert We hebben met acht taioepen en 175 vrijwilligers 0 verrekt groot korps", vertelt burgemeester J Asselbergs met Jetrots. De oppervlakte van degemeente, in combinatie met j; wettelijke bepalingen ten unzien van 'aanrijd-tijden' bij («vallen maken een relatief ent korps noodzakelijk. de afgelopen jaren heeft het üege in samenwerking met de andweercommandanten al ^schillende organisatorische maatregelen getroffen .,De Inndweer heeft al drie jaar van pnchronisatie en harmonisatie achter de rug." Als gevolg van de gemeentelij ke samenvoeging noesten de verschillende korp sen samengevoegd worden. Te- tenswerden binnen het nieuwe brandweerkorps materiaal en expertise onder de werknemers up'elkaar afgestemd, zodat niet teseeloverlapping bestaat, hi lijkt opnieuw een drastische (orgamsatieronde voor de deur 1 staan Op de vraag of er bin- er.het huidige korps ruimte is rècr aanpassingen wil J. Juffer- 5Hs.postcommandant in Zie- rizee. met ingaan. „Binnen de nrschillende ploegen zijn hier SCHARENDIJKE - Uit een au to die geparkeerd stond aan de Langendijk in Scharendijke rijn dinsdagavond een porte monnee, kleding en een mobiele telefoon gestolen. De eigenaar bad zijn auto rond 22.00 uur iditergelaten. Toen hij een half vr later bij de wagen terug hal, ontdekte hij de diefstal. wel ideeën over, maar daar wil ik nog niets over zeggen. Het zijn gevoelige kwesties." Het geplande onderzoek naar de organisatie van het brandweer korps is een voorvloeisel van de aanbevelingen uit het KPMG- rapport. Daarin krijgt de ge meente het dringende advies het uitgebreide en hoge voorzienin genniveau op het eiland eens kritisch onder de loep te nemen. Het college heeft dit advies sa men met andere adviezen nu op genomen in het 'plan van aan pak', het rapport waarin de gemeente de ideeen uiteenzet om de gehele organisatie te stroomlijnen. De bedoeling is het onderzoek uit te laten voeren door een ex tern bureau. „We willen dit graag aan uitbesteden, opdat het zo onafhankelijk mogelijk gebeurt", legt Asselbergs deze keuze uit. Gedacht wordt aan het bureau SAFE, dat gespecia liseerd is op het gebied van de organisatiestructuur van brandweerkorpsen en hiervoor landelijke bekendheid geniet. Vooralsnog wil de burgemeester niet op een onderzoeksrapport vooruitlopen en stelt dat het 'prematuur' is in deze fase uit spraken te doen over mogelijke aanbevelingen„Ik ga er in ieder geval van uit dat dit niet zal lei den tot het opheffen van één of meerdere blusgroepen." Ook ziet hij op dit moment niet veel heil in het korten van de oplei dingsbudgetten en de jeugd brandweer. „Het is juist net zo belangrijk dat je die hebt. De jeugdbrandweer zorgt jaarlijks voor een instroom naar de seni oren." In de loop van volgend jaar moet duidelijk zijn op welk gebied het brandweerkorps eventueel aangepast kan worden. De bur gemeester wil bij het verschij nen van de volgende voorjaars nota de resultaten op tafel hebben. Aan de hand van de ad viezen zal Asselbergs met cen traal brandweercommandant F. Pijnenborgh bekijken wel aan passingen mogelijk zijn 'zonder de primaire hulpfunctie aan te tasten'. „We hopen dat uit het onderzoek suggesties naar vo ren komen die door het bestuur gedragen kunnen worden." Pijnenborgh was woensdag niet bereikbaar voor een reactie op de ontwikkelingen. Adrienne Klein-Zoutendi jk: „Cursussen tekenen, schilderen en bloemschikken mogen niet ontbreken. foto JanneWolterbeek door Inge Heuff ZIERIKZEE - Het cursusover zicht kent weinig verschillen met de voorgaande jaren en vrijwilligers worden er nog steeds gezocht. Maar Adrien ne Klein-Zoutendijk, de nieu we coördinator Sociaal Cultu reel Werk van de Lichtboei in Zierikzee heeft genoeg ideeën. Het sociaal cultureel werk is springlevend, vindt Adrienne Klein-Zoutendijk. „Het doel is om de mensen betrokken te houden bij de ontwikkelingen in de maatschappij. En aange zien de maatschappij volop in ontwikkeling is, valt er genoeg te stimuleren. Kijk maar naar de computercursussen." Maar de belangstelling van de bezoekers gaat ook uit naar oude vertrouwde cursussen. „Tekenen, schilderen en bloemschikken, zulke cursus sen mogen niet ontbreken. Die zitten eigenlijk altijd vol. So ciaal cultureel werk gaat niet alleen om educatie maar ook om ontspanning en ontplooi ing." De nieuwe coördinator heeft in Utrecht sociale geografie gestudeerd „Dat is een brede studie. Tijdens mijn afstu deerproject heb ik in een buurthuis in Nicaragua ge werkt, activiteiten opgezet met andere vrijwilligers. Het coördineren heb ik geleerd tij dens mijn werk voor de lande lijke SOW-kerken." Een leuk onderdeel van haar takenpakket vindt Klein- Zoutendijk het signaleren van onderwerpen die spelen in de samenleving. Daaromheen or ganiseert zij projecten die een breed publiek moeten aan spreken. „Al langer op de agenda staat het symposium 'Oog voor Armoede' dat op 22 september gehouden wordt. Naast een aantal inleiders en een ronde tafelgesprek zal er ook een zaaldiscussie gehou den worden over armoede op dit eiland." Een maand later komt, als onderdeel van het project Zinloos Geweld, de 'Geweldig Express'-Bus naar het Multifunctioneel Cen trum. „De doelgroep is tien tot vijftienjarigen. Daarbij zijn scholen, jeugdverenigin gen en kerkelijke organisaties uitgenodigd." Op 9 november krijgen scho lieren van de Pontes Scholen- groep, locatie Pieter Zeeman, de kans om te laten zien wat zij al van en over de politiek we ten „Er werken onder andere raadsleden aan mee en 's avonds is er een jeugdgemeen- teraadsvergadering die voor gezeten wordt door burge meester Asselbergs. Ook voor het volgend cursus seizoen heeft de nieuwe coör dinator al ideeën. Zo wil zij iets gaan doen rond het thema oud en jong: sociale activering en wat kunnen ouderen en jon geren voor elkaar betekenen? „Zulke projecten kosten wel erg veel voorbereidingstijd dus zal ik goed moeten afwe gen of daar de tijd en de men sen voor te vinden zijn." ZIERIKZEE - Vanaf dinsdag 10 oktober is een deel van de N59 twee weken gestremd in verband met asfalteringswerk- zaamheden. Het gaat om het traject tussen Zierikzee en Serooskerke, dat ongeveer drie kilometer beslaat. Over deze afstand zal het wegdek volledig vernieuwd worden. Het verkeer wordt omgeleid via de Lange Blokweg, Heuvels- weg en de Delingsdijk. Aanvankelijk meldde de aannemer abusievelijk dat de werkzaamheden al op 2 oktober zouden beginnen. De klus aan de N59 begint echter niet zolang de Zeelandbrug is gestremd, in de periode van 18 september tot 10 oktober. Vanaf maandag 18 september worden ook nog enkele werk zaamheden aan de Grevelingendam uitgevoerd. In de nach ten van 18 tot en met 21 september wordt het verkeer over de parallelweg geleid. Dat geldt ook voor de nacht van 25 op 26 september MIDDELBURG - Bij een steekpartij in de Jasmijnstraat in Middelburg is woensdagavond een 32-jarige man uit Vlissm- gen gewond geraakt De man werd in de achtertuin van zijn vriendin door een 43-jarige Middelburger meerdere malen in zijn zij gestoken. De Middelburger woont naast de vriendin. Het slachtoffer is per ambulance overgebracht naar het Streekziekenhuis Wal cheren, waar hij een nacht ter observatie moest blijven. De politie heeft de dader aangehouden. De aanleiding voor de steekpartij is nog niet bekend. TILBURG - Een 36-jarige vrachtwagenchauffeur uit Kapelle is woensdag overleden aan de verwondingen die hij dinsdag avond opliep dooreen verkeersongeval op de rijksweg A58 bij Gilze Volgens de politie reed de man met zijn vrachtwagen, waar schijnlijk zonder te remmen, achter op een andere vrachtwa gen, die door een file langzaam reed of stilstond. De Kapelle naar raakte bekneld en werd zwaargewond overgebracht naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis in Tilburg. ANP MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter vonniste woensdag een 32-jarige man uit 's-Gravenpolder wegens op zetheling conform de eis tot driehonderd gulden boete. Bij de man werd oktober vorig jaar een alarm/startpistool aange troffen. Het wapen, dat hij had gekocht, bleek van diefstal af komstig te zijn. MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Nijmegen heeft zich vorig jaar schuldig gemaakt aan openlijk geweldvernie ling en poging tot zware mishandeling. Officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello vroeg woensdag de Middelburgse politierechter de verdachte te veroordelen tot twee maanden cel plus twee maanden voor waardelijk Zover wilde de politierechter niet gaan. Hij legde de vrouw, die niet op de zitting verscheen, een straf op die gelijk was aan het voorarrest (ongeveer zes weken) en daarnaast twee maan den voorwaardelijk. Verder moet de vrouw 700 gulden scha devergoeding betalen voor het vernielen van een ruit en een deur in de ophoudkamer van het politiebureau in Goes. Op die dag, 9 mei vorig jaar, had ze deelgenomen aan een vechtpartij in Goes. Twee maanden later duwde ze in Veere een vrouw uit haar au to, terwijl er op dat moment een tegenligger aankwam. doorFamkevan Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is voor lopigniet van plan nieuwe stra ten te vernoemen naar Neder- Imdse oud-regeringsleiders. Bowel er voor de straatnaam- jmng geen officieel beleid is, *il het gemeentebestuur vast- louden aan het bestaande con cept, waarin de benaming van lieuwe straat wordt afgestemd ipstraatnamen in de omgeving. llege van burgemeester ffl wethouders reageert met de- tebeslissing op een verzoek van H Beel uit Eemnes. Met het oog op nieuwbouw in Zierikzee raagt Beel in een brief aan het allege 'de herinnering aan en uwen van deze politici' via taatnamen levend te houden, denkt daarbij dan aan itslieden. die aan de weder- pbouw van Nederland na de Tweede Wereldoorlog hebben •rkt. „Zij zijn immers van REDACTIE noord-zeeland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel. (0111) 454647 Pax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M Modde(chef) M G. van den Broek P Kleemans P P A.M. van Loon A'M.L. Pankow R'H.N. Boogert (sport) centrale redactie Postbus 18 *380 AA vlissingen iel: 10118) 484000 *a*: (0118) 470102 ^mail: redactie@pzc.nl Internet top://www. pzc.nl lik redactie@pzc.nl grote betekenis geweest voor het landsbelang", zo beargu menteert Beel in haar brief. Voorlopig ziet het college van Schouwen-Duiveland geen aanleiding op dit verzoek in te gaan. Tot nu toe heeft de ge meente een nieuwe straatnaam bepaald aan de hand van be staande namen van omliggende straten. Een tweede reden op dit moment niet op het verzoek in te gaan is, dat 'er in ieder geval op korte termijn weinig mogelijk heden zijn om concreet in te gaan op de gedane suggestie', zo staat in het advies van het colle ge. De brief met het verzoek van Beel wordt wel als ingezonden stuk meegenomen naar de com missievergaderingen. ZONNEMAIRE - Jeugdleden van de voetbalvereniging Zon- nemaire en ASV Brouwersha ven zetten zich komend week einde in voor de Stichting Europa Kinderhulp. Tijdens een voetbalkamp op het veld van Zonnemaire is er een sponsorloop waarvoor de kin deren de afgelopen weken zo veel mogelijk donateurs voor hebben proberen te werven. De sponsorloop begint zaterdag om 16 00 uur. Europa Kinderhulp probeert kinderen uit arme buurten van Europese steden drie weken vakantie te bezor gen. Leden van beide voetbal verenigingen zijn gastgezin voor Europa Kinderhulp. OUDDORP - Een 42-jarige mo torrijdster uit het Belgische Turnhout raakte dinsdag ge wond bij een ongeluk op de Brouwersdam ter hoogte van Ouddorp. Een 20-jarige automobilist uit Ternat reed met zijn auto het ta lud van de Brouwersdam af in de richting van het Noordzee strand. Hij stak vervolgens de verharde berm over om koers te zetten naar Scharendijke. Bij die manoeuvre zag de man de over de weg naderende motor rijdster over het hoofd. De ge wonde motorrijdster is naar het Van Weel-Bethesda-ziekenhuis in Ouddorp overgebracht. Een Connexxionbus rijdt over de Zeelandbrug naar Zierikzee Poortambacht, door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het vervoersbe drijf Connexxion heeft een al ternatieve dienstregeling op gesteld voor de drie weken in september en oktober waarin de Zeelandbrug volledig zal zijn gestremd. De reistijd voor passagiers op de lijn tussen Zierikzee en Goes wordt een half uur langer. Connexxion zet op verschil lende routes extra bussen in om de wachttijden met het overstappen zo veel mogelijk te beperken, De maatregelen kosten het bedrijf een investe ring van in totaal een half mil joen gulden, aldus senior ac countmanager H. Bouma. Daarbij inbegrepen zitten ook de extra diensten die de bus onderneming laat rijden sinds 3 april de renovatiewerk- zaamheden aan de brug be gonnen. De noodzaak daartoe wordt ingegeven door de tijde lijk ingestelde maximumsnel heid van vijftig kilometer per uur. De helft van de kosten wordt vergoed door de provincie. Het verlies van 2,5 ton dat Con nexxion zo leidt door de opknapbeurt van de vaste oe ververbinding, kan volgens Bouma 'weinig anders dan worden geaccepteerd als een stuk ondernemingsrisico' De alternatieve dienstregeling geldtvoordelijnen26,33,104, 132 en 133 tussen Rotterdam, Goes en Vlissingen/Middel- burg. De wijziging gaat in op maandag 18 september en houdt naar verwachting aan tot en met 9 oktober. Scholieren Passagiers die van Zierikzee naar Goes willen, zullen per rit een half uur langer onderweg zijn door de omrit via de stormvloedkering. Voor onder andere scholieren betekent dit dat ze dagelijks eerder van huis moeten vertrekken en la ter terug zullen zijn, realiseert Bouma zich. Een betere oplos sing lag volgens hem voor de relatief beperkte duur van drie weken niet voorhanden Bouma geeft aan dat Connex xion met name veel energie heeft gestoken in het zo goed mogelijk instandhouden van de verbinding tussen Zierik zee en Rotterdam. Passagiers die gewoonlijk met de trein vanaf Goes doorreizen naar Middelburg of Vlissingen, wordt geadviseerd hun route aan te passen door met de bus via Zierikzee naar Renesse te rijden en over te stappen op foto Janne Wolterbeek lijn 104 In de ochtendspits zijn er vanuit Oude-Tonge (Goeree-Overflakkee) drie speciale ritten die deze over stap overbodig maken. In de middagspits zorgt een dito rechtstreekse verbinding van uit Vlissingen voor het inper ken van het ongemak. Bij Wa terland Neeltje Jans wordt gedurende de stremming van de brug een overstaphalte ge creëerd Tarieven Voor de omweg op het traject Zierikzee-Goes wordt geen extra tarief in rekening ge bracht. Ook de gebruikelijke abonnementen blijven geldig. In andere gevallen is de reizi ger die een alternatieve route gebruikt, wel meer geld kwijt om op de plaats van bestem ming te komen. Deze maand komt er een informatieboekje uit waarin de gewijzigde dienstregelingen staan aange geven. De brochure is ver krijgbaar in de betreffende bussen en via het regiokantoor van Connexxion in Middel burg door Famke van Loon DREISCHOR - Het is een extra service die het Streekmuseum Goemanszorg in Dreischor zijn bezoekers gaat bieden. Vanaf vandaag wordt hun de moge lijkheid geboden bij een bezoek aan het museum fietsen te hu- Het doel is een kijkje in het streekmuseum compleet te ma ken met een tocht door de regio waar het museum over vertelt. Het was woensdagavond een feestelijk moment. J. van Meer van pension De Drei Schorre bood de directrice van het streekmuseum L. Nederhoed vier gloednieuwe fietsen aan „Het is een blijk van waardering voor het werk van de vele vrij willigers van Goemanszorg", legt Van Meer deze gulle gift uit Veel van haar pension-gasten vinden in het streekmuseum een leuke dagbesteding. Van Meer kwam op het idee, doordat toeristen veelal bij haar aankloppen met de vraag waar in het dorp fietsen verhuurd worden. Dreischor biedt deze voorziening echter niet. „Op de ze manier slaan we nu twee vlie gen in één klap. Er kunneh fiet sen gehuurd worden en het streekmuseum kan wat extra geld verdienen om de kosten te dekken." De medewerkers van het Goe manszorg namen de fietsen dankbaar in ontvangst en heb ben direct plannen gemaakt. Wanneer toeristen een fiets hu ren krijgen zij tevens een aantal fietsroutes mee. Deze voeren de toeristen langs de akkers, vlas velden en het dijkwater in de omgeving van Dreischor, waar in het museum over vertelt wordt. „Het is een combinatie: op deze manier kunnen we het museum én de fietsroute promo ten", legt Nederhoed tevreden uit. De werkgelegenheid van de me dewerkers op de vijf service punten van Rabobank Schou- wen-Zierikzee, is tot 2002 verzekerd. In dat jaar wordt de euro inge voerd waardoor het aantal transacties naar verwachting sterk zal terug lopen Daarom wordt in 2002 de situatie nader bekeken. Landelijk is bekend gemaakt dat kleinere Rabobankvestigin- gen zouden moeten sluiten van wege de relatief hoge kosten in verhouding tot het aantal trans acties. De Rabobanken zijn ech ter autonome organisaties en de besturen en directies kunnen zelf beslissen of, waar en wan neer er vestigingen gesloten worden. Directeur G. B Beltman van Rabobank Schouwen-Zierik- zee meent wel dat bij een even tuele sluiting na 2002 er goed moet worden nagedacht over al ternatieven om toch bepaalde voorzieningen te behouden in de kleine kernen. (Advertentie) TUIN- SERREMEUBEI.EN, (WAX)KIJ DING, BARBECUES, DECORATIE. LAARZEN ACCESSOIRES j I Wesrwal 13, Goes, telefoon 0113 215838 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33