Hulpproject scholen op de tocht PZC Opbouw voor de opera Bouw drie huizen verdeelt Noordweg Boete voor inrijden op parkeerwachter zeeland ,15 gissingen stopt subsidie voor maatschappelijk werkster in basisonderwijs lerisping voor negeren lolitiebevel bij brand Buurtvereniging houdt open dag Home-Start zoekt ouders Middelburger steekt buur neer Kapellenaar bezwijkt na ongeval Straf voor stelen tankpas ouders Man beboet voor heling Straf voor gewelddadige vrouw Wandelen met de boswachter Rotary steunt Enschede Zalig zomers zitten „OSI-SOUBUKG - Het hulp- St.togsp.oj"1 v.ior leerhn- l^nndebasisscholen in Oost- Staig heof SUCCFS °V loch „to. het spoedig opgeheven. Z.aarom0 Gewoon omdat de imeflile Vlissingen ons subsi- Lnoek van zo'n vijftigdui- L widen heelt afgewezen. Lwn en leerkrachten wor- 4,«dedupe van zegt Then 4Smit van basisschool t Me stuit Oost-Souburg. kt kinderen steeds vaker hun .wiemen mee naar school ne- 38 bk ueen bekend verschijnsel f indat daardoor de leerkrach- raak niet meer aan hun bmtaak -het onderwijzen- wkomen.ishet bekende, tnes- [«volg Roel Kwast, van ba- shool Het Kompas uit Oost- iburgheeft ook die ervaring Bedaar dat Kwast en De Smit 'f- initiatief namen om een maatschappelijk werkster bin- gen school te halen. Kwast' ,Ik geef een voorbeeld: Ik kan een .-j.o^icmonineenrouw- .„fenverkingsproces zit en daar- ^or haar kind links laat liggen, Z iet meer hulp bieden dan een f': ind dat zou doen, Een maat- iappelijk werkster heeft haar mtacten met allerlei hulpver- cersen kan zelf ook gerichter donderdag 17 augustus 2000 Sn des te sneller komt het kind prettiger thuis, vult Ine van don van Algemeen Maat- cfeappelijk Werk (AMW) aan. Bardoor de kans weer groter is •t net op school ook sneller en beter bij de les is. „De gemeente egrdat zij het belangrijk vindt mpreventief te werken, waar- oor we ernstige ontsporingen wor kunnen blijven. Volgens aj is dit één van de manieren oe problemen vroegtijdig te spaleren en te bestrijden. 'olje larian Gijs is net voor de schoolvakantie vanuit het 3'voor twee keer vier uur bij S twee basisscholen werk- Ze wordt tot het einde randit jaar betaald door de ge- Kente „Dat komt uit het potje Graantelijk Ónderwijs Ach- sshndenbeleid (GOA). Na de- ee&r is het, zoals het er nu uxrsaat, over en uit. De afde ling onderwijs van de gemeente heeft ons verzoek afgewezen. Wij zijn doorgestuurd naar de afdeling welzijn van de gemeen te", verduidelijkt Kwast. Het maakt hen niet uit, uit welk potje van de gemeente de maat schappelijk werkster betaald wordt. „Als ze maar mag blij ven. In Oost-Souburg is heel wat sociale problematiek. Uit een wijkoverleg bleek onlangs dat er zeven keer meer strafza ken zijn dan in overig Vlissin gen." Naast het Kompas en 't Mozaïek doen ook de vier andere basis scholen in Oost-Souburg en Rit- them een beroep op de maat schappelijk werkster. „Ik heb in feite te weinig uren. Vanochtend heb ik hier even gezeten en met vier ouders alweer afspraken gemaakt. Een school is een laag drempelige instelling. Ouders vertellen hier binnen gemakke lijk als er iets schort. De proble men hoeven niet allemaal even ernstig te zijn. Ook een kind met heel veel nachtmerries kan leer stoornissen hebben, die met goede begeleiding opgelost kunnen worden", stelt Gijs. In het voortgezet onderwijs zijn sociaal medische teams een veel voorkomend verschijnsel. Gijs maakt deel uit van het team dat op de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Mid delburg werkt. „Als kinderen van de basisschool naar het voortgezet onderwijs overgaan, denken ze vaak met een schone lei te kunnen beginnen. Ze ho pen dat het pesten, zoals op de basisschool gebeurde, voorbij is. Dat is vaak niet zo, omdat op de lagere school het probleem niet onderkend en aangepakt is. Het kind is onzeker gebleven. Op het voortgezet onderwijs is dat gedrag veel moeilijker te verbeteren." De drie scholen in het Midden gebied van Vlissingen, Raven- stein. Het Vlot en Sint Jozef, maken vanaf januari dit jaar twee uur wekelijks gebruik van maatschappelijke begeleiding.' De subsidieaanvraag voor vol gend jaar van die scholen is ge honoreerd. „Weliswaar hebben ze maar een schijntje gekregen van wat ze gevraagd hebben, maar toch is het voor ons ondui delijk wat de reden van die be leidskeuze is", stellen ze. tloorAector Dooms UDDELBURG - De Middel- kigse politierechter G. Nomes keft woensdag een twintigjari gs inwoner van de Zeeuwse kofdstad veroordeeld tot een TOorwaardelijke boete van dui- iend gulden. De man negeerde op 30 augustus vorig jaar in Middelburg het politiebevel «gtegaan bij een brand in een wiling. Hij reageerde zich ver- eigens af met scheldwoorden i«n hij door de agenten werd afgenomen. Se verdachte vertelde gisteren dat hij zijn vriendin wilde hel pen,diedoor de brand in paniek was geraakt. Dat werd ook nog sas bevestigd door een brief =n zijn vriendin. Officier van Eiitie M. Kappeyne van de Icppeilo sprak van een uit de knd gelopen situatie „Ik ge- wibest dat u daar met de beste bedoelingen aanwezig was om tulp te verlenen, maar profes sionele hulp moet voorrang Ngen." Hij eiste duizend gul- en boete, waarvan de helft nwwaardelijk. REDACTIE midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 «60 AA goes hl: (0113) 273000 pax; (0113)273030 e-mail: re le Goes: Huibers AMvanderJagt MKoek Soesman 'e Vlissingen: AA-van der Sluis (chef) IP C. Berkelder R-H. Hoving d- Ramakers JJ van der Schot W de Vries (sport) centrale redactie Postbus ig'ys,ewtJy 10 ?80 AA vlissingen Je' (0118)484000 ra* '0118)470102 Internet %//www. pzc.nl wnai'. redactie@pzc.nl Raadsman N, Koole vroeg zich af of het Openbaar Ministerie wel ontvankelijk was. De straf pleiter vond het namelijk merk waardig dat de agenten die bij het brandincident betrokken waren, ook de verhoren hadden gedaan. „Het dossier wekt een ernstige schijn van partijdig heid, waardoor mijn cliënt wordt benadeeld. Het slachtof fer doet zelf onderzoek." De politierechter vond dat de handelwijze van de politie niet netjes was geweest, maar hij achtte de feiten wel bewezen. Hij hield het dan ook bij een voorwaardelijke boete van dui zend gulden. OOST-SOUBURG - Buurtver eniging van Duijvenvoorde in Oost-Souburg houdt op zater dag 26 augustus een open dag. Belangstellenden kunnen ken nis maken met het aanbod aan cursussen. Zo is er een cursus linedance. conditietraining, dansles en naailes. Het is de bedoeling dat het komend seizoen weer cur sussen Engels, Frans en Spaans worden gegeven en dat er een zelfstudiegroep Marokaans- Arabisch wordt opgezet. Verder is er elke woensdag een kinderclub en op vrijdagavond een klaverjasclub. De open dag in het buurthuis aan de Middelburgsestraat 113 begint om 11.00 uur. Tot 16.00 uur is er informatie te krijgen over de activiteiten in het nieu we seizoen. MIDDELBURG - Home-Start Walcheren, een project waarbij vrijwilligers gezinnen met jonge kinderen ondersteunen, is op zoek naar ervaren ouders die willen helpen bij het opvoeden van kinderen. Om geïnteresseerden kennis te laten maken met Home-Start worden inloopavonden gehou den. Dat gebeurt maandag 21 augustus tussen 19 en 21 uur en woensdagochtend 23 augustus tussen 9 en 12 uur aan de Kin derdijk 76 in Middelburg. In Vlissingen worden inloopbij eenkomsten gehouden op woensdag 23 augustus tussen 13 en 17 uur en donderdag 24 au gustus tussen 19 en 21 uur aan de Singel 370 in Vlissingen. Toeschouwers die nu al op de middagrepetities van Curlew River afkomen, kunnen in ieder geval zitten, want de tribune is al klaar. foto Ruben Oreel door Kim Toering MIDDELBURG - Op het Ab dijplein in Middelburg is woensdag begonnen met het opbouwen van de tribunes en het licht voor de Japanse opera Curlew River. Op de tribune kunnen zeshonderd mensen zitten. De tribunes staan al na een middag. Het opbouwen van het licht is volgens producent Ruud van Meij el 'een grotere klus'. Een groepje van vijf medewer kers werkt een paar dagen aan het opstellen van de theater verlichting. Het hele plein doet dienst als podium voor de opera en alles moet goed uitge licht worden. „Verschülende delen van het Abdijplein krijgen een andere sfeer", zegt Van Meijel. Voor de lichten is drie kilometer elec- triciteitskabel en een aggre gaat nodig. Maandag arriveren de acteurs, zangers en dansers in Middel burg. Na vier weken repeteren in Amsterdam gaan ze nu oefe nen op het Abdijplein. De mid dagrepetities, van 14 tot 17 uur, zijn voor toeschouwers toegankelijk. De avondrepeti ties. waarbij met alle lichten wordt gewerkt, zijn besloten. Vanaf 18 uur is het Abdijplein afgesloten. In de buurt van het plein han gen zwart-witte vlaggetjes met daarop de naam van de opera in het Japans en in het Nederlands. Van Meijel ver wacht dat de tribune wel vol komt. „Ik denk dat het elke avond uitverkocht is." De eerste voorstelling is op donderdag 31 augustus. 5 "V De plek aan de Noordweg waar de drie woningen moeten komen. door Richard Hoving MIDDELBURG - J. A. de Vis ser woont op de Noordweg 258 in Middelburg. Achter de wo ningen van zijn buren wil hij drie huizen bouwen. Die zijn tegen. De één wat meer dan de ander. „De Noordweg is ver deeld." De Visser kocht de grond waarop een aardappelloods en zes schuren staan, voor ruim vier ton, weet T. Austmann van 272. Volgens het bestemmingsplan dat voor de Noordweg van kracht is mag hij de loods en de drie schuren vervangen door twee woningen. De Visser heeft de gemeente toestem ming gevraagd voor drie hui zen, „Hij heeft ons uitgelegd dat het anders economisch niet haalbaar is", zegt de buur man. In overleg met de buurt heeft de ontwikkelaar besloten de loods te laten staan. Hij heeft toegezegd dat de woningen verder naar achteren komen. Austmann is niet gerust ge steld. Hij is met zijn vrouw tegen el ke vorm van bebouwing. Door huizen achter de Noordweg te bouwen wordt volgens hem de lintbebouwing van de straat geweld aangedaan. „De Noordweg is een bijzonder stukje Middelburg. Het is be schermd stadsgezicht. En daar moet je van afblijven." Afstand De bewoners van de Noord weg 262 tot en met 276 pro beerden eerder deze week de raadscommissie ruimtelijke ordening voor hun zaak te winnen. Tijdens deze bijeenkomst bleek dat de buurt verdeeld is. De helft van de bewoners is te gen elke vorm van bebouwing. De andere helft vindt één tot twee huizen niet onoverkome lijk, mits voldoende afstand tot hun achtertuin in acht wordt genomen. De buurt zit niet op één lijn, stelt Aust mann. Maar tot onderlinge spanningen heeft dat niet ge leid. Het contact met De Visser is ook goed, zegt hij „Hoewel we wel eens met rode koppen tegenover elkaar staan, be staat er ook begrip voor ieders opstelling." De initiatiefnemer van de nieuwbouw is woensdag niet thuis. Hij is op zijn werk. Over de telefoon laat De Visser we ten vast te houden aan de bouw van drie woningen. Hij heeft het Middelburgse college van B en W aan zijn kant Het gemeentebestuur is bereid om van het bestemmingsplan af te wijken. Of De Visser daadwer kelijk drie huizen kan bou wen, hangt van de gemeente raad af. De raad beslist eind deze maand over het voorne men van het college. In de commissievergadering eerder deze week gaf een aan tal fracties te kennen niets voor drie woningen te voelen. CDA'er J. Louwerse wees er op dat langs de Noordweg nog meer schuren staan. Volgens hem is het niet ondenkbaar dat ook daar nieuwbouwplannen voor komen. „Als de gemeente nu drie woningen toestaat, kunnen we straks niet meer te rug." Meer huizen Eén van de insprekers wilde van wethouder R Bruinooge (CDA, ruimtelijke ordening) weten of de kans reëel is dat er nog meer huizen achter de Noordweg worden gebouwd. De wethouder kon het niet zeggen. „Ik ken niet alle be stemmingsplannen uit mijn hoofd." VVD'er E. de Visser reageerde bezorgd. „Als u niet uitkijkt staan er straks een groot aantal projectontwikke laars bij u op de stoep." De Middelburgse gemeenteraad beslist maandag 28 augustus over het aantal woningen dat achter de Noordweg mag wor den gebouwd. MIDDELBURG - Bij een steekpartij in de Jasmijnstraat in Middelburg is woensdagavond een 32-jarige man uit Vlissin gen gewond geraakt. De man werd in de achtertuin van zijn vriendin door een 43-jarige Middelburger meerdere malen in zijn zij gestoken. De Middelburger woont naast de vriendin. Het slachtoffer is per ambulance overgebracht naar het Streekziekenhuis Wal cheren, waar hij een nacht ter observatie moest blijven. De politie heeft de dader aangehouden. De aanleiding voor de steekpartij is nog niet bekend. TILBURG - Een 36-jarige vrachtwagenchauffeur uit Kapelle is woensdag overleden aan de verwondingen die hij dinsdag avond opliep door een verkeersongeval op de rijksweg A58 bij Gilze. Volgens de politie reed de man met zijn vrachtwagen, waar schijnlijk zonder te remmen, achter op een andere vrachtwa gen die door een file langzaam reed of stilstond. De Kapelle naar raakte bekneld en werd zwaargewond overgebracht naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis in Tilburg. ANP MIDDELBURG - Een negentienjarige inwoner uit Arnemui- den is woensdag in Middelburg veroordeeld tot vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Aan de straf werd verbonden dat hij zich moet houden aan de voorwaarden van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs. De Arnemuidenaar had vorig jaar september een tankpas uit de woning van zijn ouders gestolen Hij probeerde op die manier aan geld te geraken om zijn coca- ine te kunnen kopen. De verdachte gaf gisteren op de zitting toe in die periode flink verslaafd te zijn geweest aan cocaïne en speed. Inmiddels is hij ingetrokken bij zijn ouders, onder voorwaarde dat hij van de drugs afblijft. Daarom vond de politierechter het verstandig verplicht con tact met het consultatiebureau op te leggen. Mocht hij in zijn proeftijd van twee jaar in de fout gaan, dan hangen hem vier weken gevangenisstraf boven zijn hoofd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter vonniste woensdag een 32-jarige man uit 's-Gravenpolder wegens op zetheling conform de eis tot driehonderd gulden boete. Bij de man werd oktober vorig jaar een alarm/startpistool aange troffen. Het wapen, dat hij had gekocht, bleek van diefstal af komstig te zijn MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Nijmegen heeft zich vorig jaar schuldig gemaakt aan openlijk geweld, vernie ling en poging tot zware mishandeling Officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello vroeg woensdag de Middelburgse politierechter de verdachte te veroordelen tot twee maanden cel. Zover wilde de politie rechter niet gaan. Hij legde de vrouw, die niet op de zitting verscheen, een straf op die gelijk was aan het voorarrest (on geveer zes weken) en daarnaast twee maanden voorwaarde lijk. Verder moet de vrouw 700 gulden schadevergoeding betalen voor het vernielen van een ruit en een deur in de ophoudkamer van het politiebureau in Goes. Op die dag, 9 mei vorig jaar, had ze deelgenomen aan een vechtpartij in Goes. Twee maanden later duwde ze in Veere een vrouw uit haar auto, terwijl er op dat moment een tegen ligger aankwam. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Vlissingen is woensdag in Middelburg voor het inrijden op een parkeerwachter veroor deeld tot vijfhonderd gulden boete. Politierechter G. Nomes achtte bewezen dat de situatie bedreigend was geweest voor de parkeercontroleur, omdat hij nog maar net opzij kon springen voor de bestelbus van de Vlis- singer die hem rakelings pas seerde. In de ogen van de politierechter vormde het uitdelen van een boete voor een parkeerovertre- ding, eerder die dag, de aanlei ding tot het incident. De ver dachte meende echter dat hij niet meer dan een verkeersfout had gemaakt. „Als er op dat punt andere mensen hadden ge staan dan was precies hetzelfde gebeurd", zei hij gisteren op de zitting. Dat nam niet weg dat de Vlissin- ger 29 september vorig jaar ver ontwaardigd was over de bon. „Ik moest even iets afgeven bij mijn collega. Dat duurde een paar minuten. Toen ik buiten kwam stond de parkeerwacht een bekeuring uit te schrijven." Hij zei daarna richting Veere te zijn gereden om de spanning te ontladen. Toen hij later die dag op weg was naar een leverancier, zag hij op de Rotterdamsekaai de par keerwacht met een vrouw staan praten. Met een snelheid van vijftig ki lometer per uur reed hij in de richting van de twee. De vrouw getuigde later dat het maar goed was dat de parkeerwachter op zij was gesprongen en haar een duw had gegeven, want anders waren ze allebei geraakt door de bestelbus. De verdachte be klemtoonde dat het niet de be doeling was geweest om de par keercontroleur aan te rijden, hoewel hij zich best kon voor stellen dat deze zich bedreigd voelde. Voor officier van justitie M Kappeyne van de Coppello stond de bedreiging vast. „U was eerst opgefokt en daarna even afgekoeld. U wilde hem even goed laten schrikken. Het is heel onverstandig om u zo op te winden over de boete." Hij eiste 750 gulden boete. De poli tierechter verlaagde de boete, omdat het de eerste keer was dat de man in aanraking met justitie kwam. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum organiseert in samenwerking met Staats bosbeheer op zondag 20 augus tus weer de rondleiding 'Met de boswachter op pad'. Vanaf 14 uur begint van het mu seum in Oostkapelle een ander half uur durende wandeling door natuurgebeid De Mante ling. Aanmelden is noodzake lijk. MIDDELBURG - De Rotan club Middelburg heeft tweedui zend gulden gegeven voor de slachtoffers van de vuur werkramp in Enschede. De Rotaryclubs in Enschede hebben een hulpfonds inge steld, waarin ook giften van an dere clubs in Nederland worden gestort. Verwacht wordt dat het fonds uiteindelijk 150.000 gul den zal bevatten. Ook komen al lerlei goederen binnen. (Advertentie) TUGS- SERREMEUBELEN, WAXjKLEDING. i BARBECUES, DECORA1TE. LAARZEN. ACCESSOIRES j West wal 13, Goes. telefoon 0113 215838 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15