Ik sta vooral aan de afwas Taz doet boodschappen Afstand houden, anders krijg je een trap 11 «n Langebaanzwemmen CiE JOHGrE OndEREOEKER \ozriS/^ Janet Jackson is weer onthullend op nieuw album ALBUM TOP 10 I i. Jody Bernal-Que Si, Que No (1 I Krezip I Would Stay (2) 3 AnisUcia - I'm Outta Love (3) i Britney Spears - Lucky (11) 5 MelanieC-1 Turn To You (28) I 6 Anouk -Michel (4) 7 Jennifer Lopez - Let's Get Loud IS) 6. Limp Bizkit - Take A Look Around (7) 9.D«rude Sandstorm IB) 10 Marc Anthony - You Sang To Me IS) Da Brat Ft Tyrese - What'chu Lite 19) 12 Destiny's Child Jumpin JumpmHO) 13 Robbie Williams - Rock Dj (14) H.Ronan Keating - Life Is A Roller- coaster 125) 15 Five Queen - We Will Rock You 123) 11 Janet Jackson - Doesn't Really Matter (38) 17 Black Legend - You See The Trouble (16) 18. Girl Thing - Last One Standing 132) 19. Eminem - The Real Slim Shady 113 20. King Africa - La Bomba (52 21 TheCorrs- Breathless (18) 22Jop Jij Bent De Zon (12) 23,Cygnus X - Superstring Rank 7 Remix) (40) 2< Bon Jovi - Say It Isn't So (76) 25. Craig David Fill Me In (15) 26. Jop Antonette - Pluk De Dag (34) 27 Dr. Dre - The Next Episode (26) 28.Kosheen- Hide U185) 29. Sonique - It Feels So Good (19) 30. Bomlunk Mc's - B-Boys Fly- girls tV) 31 TheSundub - Bandoneon (35) 32 Joe I Wanna Know (22) 33.0| Jose Vs G-Spott - House Of Justice 124) 34 Kylle Minogue Spinning Around (31) 35. Bon Jovi - It's My Life (21) 36. Mary Mary - Shackles I Praise Youl 120) 17. 'Nsync It s Gonna Be Me (30) 38 Mariah Carey Against All Odds/Cry Baby (29) B Osdorp Posse Origineel Am sterdams (27) 40. Love Connection - The Bomb 1371 41.Tatjana - Baila Baila (49) 42 Gerard Joling - Numero Uno 03) 43 Wolter Kroes Jij Bent Alles Voor Mij 150) 44 Metallica I Disappear (AA) 45.Paffendorf -Where Are You (A3) 46 Ale* - Een Bossie Rooie Rozen (42) 47 Loona - Latino Lover (46) 48. Britney Spears - Oops!. I Did It Again (36) 49 Twarres - Wer Bisto (59) 50. Aaliyah - Try Again (41) 51 Laid Back - Sunshine Reggae 2000(45) 52. Milk Inc. - Walk On Water (65) 53. Lonyo - Summer Of Love (73) 54. R, Kelly -Bad Man (96) 55. Blank&Jones- The Nightfly (58) 56 Jessica Simpson - I Think I'm In Love (51) 57 F Bauer M Weber Wat Ik Zou Willen (39) 58 S Club 7 -Two In A Million (54) 59 Toploader - Dancing In The Moonlight (57) 60 Vengaboys - Uncle John From Jamaica (48) 61. En Vogue - /?/c7c(/e (53) 62. Eddy Zoey - Bijna (63) >3. De Kast M. Schuurmans - Wa't Ik Bin (47) 64. Mel C Ft. Lisa Lopes - Never Be The Same (55) 65. In Full Color - Not The First (56) 60 Julio Iglesias Gozar La Vida (691 67. Fragma - Toca's Miracle (66) 68. Wyclef Jean - It Doesn't Matter ISO) 69. Gabrielle- When A Woman (68) 70 Artful Dodger Woman Trouble!67) 7' Celine Dion - i Want You To Seed Met) 72 Lucy Pearl - Dance Tonight (-) 73 De La Soul - Oooh I-I 74. Live - They Stood Up For Love (74) '5. Nine Days - Absolutely (Story Of A Girl) (80) 76 Red Hot Chili Peppers Call for- nication (71) 77 Bief - Dansen Aan Zee (62) 70 Backstreet Boys - The One (61 75 6-15 Project Ft. Crissy D - Girls Like Us (64) 60. Da Boy Tommy Kol Nedra (70) 6' David Gray - Babylon (82) 62 Alex Party - U Gotta Be (91) 63 Redne* - The Spirit Of The Hawk (78) M The Scene -Helden (86) 65 Madonna 118/8) - Music (87) Morcheeba Rome Wasn't Built In A Day (90) 87. Coldplay - Yellow I-I «8 Blef(21/8).Hier(100) 89 Santana - Corazon Espinado (93) 80- Katja - Spaceship (72) 51 J,n T*Kstra De Zomer Op T Ujfi89) 90 Vak Licht - Het Licht (88) Junkie XI - Dance Valley 2000 F») 94 Madasun Don't You Worry (-) 55 Diff Gear Vs The Police When The World Is .(94) Bryan Adams - Inside Out (-) 87 Craig David - 7 Days (-) Patrick Bruel Pour La Vie (92) S«qo (28/8) - Unleash The Dra- E gon(-) *8 Common - The Light/The 6th Swsefl9/ donderdag 17 augustus 2000 De vakantiebaan van. Ilse Vreezen (16) in strandpaviljoen De Lage Duintjes in Oostkapelle. Ilse: „Ik zit op scouting en daar was een jongen die al bij De Lage Duintjes werkte. Het leek me ook wel leuk. Ik heb een afspraak met de baas gemaakt. Hij heeft verteld wat ik zou moeten doen en vroeg of ik dat wel leuk vond. Ik ging een dagje proefdraaien en toen zei hij dat ik mocht komen werken. Ik doe voornamelijk de afwas, daar ben ik eigenlijk voor aan genomen. Verder vul ik elke keer de vriezer bij met blikjes, en als er nieuwe voorraden gekomen zijn scheur ik de dozen open en zet alles weer in andere dozen. Af en toe serveer ik, als de ser veersters een dagje vrij hebben, en af en toe help ik met koken. Ik ben een beetje multi-functio- neel! Ze doen het daar zo dat je begint als a fwasseren het twee de jaar kun je als serveerster te rugkomen. Zo kun je er een beetje inkomen." Ilse Vreezen (16): „Er is een gezellig sfeertje in de keuken." Sfeertje „Dit is mijn eerste vakantie- baan en ik vind het erg leuk. Ik ga vragen of ik nog een jaar mag blijven. Er is een gezellig sfeer tje in de keuken. We hebben een Engelse kok die half Engels en half Nederlands praat, dus die heeft af en toe van die opmer kingen die voor ons heel grappig zijn.Als er veel mensen zijn, moet je hard werken. Dan voel je 's avonds aan je benen dat je hard gewerkt hebt! Een keer met 32 graden was het echt te warm om te werken. Iedereen smolt gewoon binnen, dus zei m 'n baas dat ik naar huis mocht. Er waren nauwelijks mensen op het terras. Ik werk ongeveer 25 uur per week, het is elke keer an ders want je weet niet wat voor weer het is en hoe druk het wordt. Met goed weer hebben ze veel personeel nodig omdat dan foto Dirk-Jan Gjeltema iedereen naar het strand gaat. Per uur verdien ik zes gulden. Alles wat ik dit jaar doe aan va kanties en zo, betaal ik zelf, dus daar bewaar ik het geld voor." Petra de Bil Nintendo heeft er weer een nieuw te kenfilmfiguurtje bij. Het allervrien delijkste maar soms ook allesvernieti gende monstertje Tazinanian Devil heeft nu een eigen rol in een spel voor de Nin tendo 64 spelcomputer. In Taz Express moet hij als boodschap penjongen voor een koeriersdienst aller lei breekbare pakketjes wegbrengen. Maar Taz komt steeds nieuwe problemen tegen en hij moet zich een weg zien te ba nen door de jungle, door de stad en zelfs naar Mars om zijn opdracht uit te voeren. En dan wordt hij ook lastiggevallen door andere Looney Tunes-figuren zoals Wile E. Coyote en Yosemite Sam. Taz is erg populair bij de kinderen van de basisschool. Je ziet hem op de nieuwste schoolagenda's, etuis en schriften. Voor de Nintendo 64 kwam het spel Po- kémon Stadium uit en ook dat is meteen een groot succes geworden. Er is zoveel belangstelling voor, dat Nintendo zelfs een nationaal kampioenschap heeft georganiseerd. Aanstaand weekeinde komen in het themapark Six Flags in Biddinghuizen 384 kandidaten in drie verschillende 'cups' tegen elkaar uit. De drie winnaars gaan in september naar Londen, waar om de Europese titel wordt gestreden. Ondertussen verschijnen er andere spellen voor de Nintendo 64, zo als Perfect Dark, dat technisch heel mooi in elkaar schijnt te zitten maar meer ge schikt is voor spelers vanaf een jaar of achttien. En nu dus ook Taz Express, dat al leuk is voor Nintendo-liefhebbers van een jaar of zes. Maar is een nieuw spel ook beter en leu ker dan het vorige? We lieten een Middelburgs panel oordelen. Daniël (8), Sebastiaan (6), Florentijn (8), Pepijn (10) en Leon (10) keken naar en speelden met Taz. Ze zijn het er allemaal over eens dat het een grappig spel is waarin soms erg moeilijke opdrachten uitgevoerd moeten worden. Race Toch vindt Daniël Taz Express een spel voor jong en oud„Het heeft heel moeili j- ke maar ook leuke levels, zoals 3-2-1 Taz In deze drie levels moet je proberen Wile E. Coyote te vangen omdat hij je pakketje heeft gestolen. Je moet dit drie keer doen; de eerste keer moet je een race van hem winnen, de tweede keer heeft hij raket laarzen aan en de derde keer zit hij op een reuzenraket. Dat laatste level is heel las tig omdat de platfoxTns kleine eilandjes zijn en omdat Wile E. Coyote zo snel is dat hij bijna niet is in te halen." Het spel ziet er inderdaad heel leuk uit, maar de vijf spelers vinden dat het wel wat minder driedimensionaal is dan eer dere uitgebrachte spellen, zoals Poké- mon Stadium. Het Middelburgse panel vindt het ook een nadeel dat het maar door één speler tegelijk kan worden ge speeld. Daniël: „Maar de aanwijzingen zijn in het Nederlands en dat is erg han dig. Tot nu toe zijn de spellen allemaal engelstalig." Taz Express voor de Nintendo 64 is uitge bracht door Infogrames en kost ongeveer 129 gulden. Dick Bosscher Last van kou? Hoezo kou? Mi- chiel (14) en Agnes Soolsma (16) kijken elkaar lachend aan. „Nee, eerder een beetje te warm," verklaart Michiel. De beide zwemmers hebben hun dagelijkse training achter de rug. De watertemperatuur in het Kanaal door Walcheren is bijna 22 graden. „Eigenlijk te hoog om lekker te kunnen trai nen," vindt ook Agnes. Michiel heeft bovendien last van de milt. „Misschien te veel of te laat ge geten. Daar moet je altijd goed opletten." De beide Sools'maatjes' zijn volop in training voor de strijd om de Zeelandcup, de trofee voor de beste langebaanzwem- mer van dit seizoen. Vijf keer in de week gaan ze 's avonds op de fiets naar het botenhuis in Vlis- singen. Omkleden, zwembrille- tje op en dan borstcrawlzwem- mend richting Souburgse brug. Heen en terug een afstand van pakweg drie kilometer. Met een groep van zo'n 30 zwemmers gaat het in een lang veld door het water. „Net als bij een wedstrijd," legt Agnes uit. „Je vormt een 'treintje' van een mannetje of wat en pas bij de fi nish spat dat uit elkaar. Wel zor gen, dat je niet de kop krijgt op gedrongen, een tweede positie is beter. En afstand houden, want anders krijg je een stamp in je gezicht." Klassement Na drie wedstrijden staan de beide zwemmers van de Storm vogel uit Vlissingen hoog in het klassement. In 1998 pakte Mi chiel al een keer de Zeelandcup. Zus Agnes was vorig seizoen de sterkste zwemster in het eind klassement. Er kan nog van alles gebeuren. „We krijgen nog de race in de Braakman, de Ganzetrek in Goes en tenslotte de Kanaalrace hier in Vlissingen," vertelt Mi chiel. „Het gaat erom dat je bij de juiste groep zit. De benen kie zen van de kanshebbers en zor gen voor een goede start. Het beste kun je starten vanaf de zij kant, maar dat weet iedereen dus het blijft dringen." Ook nationaal doen de zwem mers van de Stormvogel van zich spreken. De damesploeg staat op de derde plaats. In het individueel klassement staat Agnes zestiende. Voorlopig richt ze alle aandacht op derace in de Braakman. „Ik heb één wedstrijd van de zes gemist vanwege m'n vakantie- baan. Ik moet dus zorgen dat ik de laatste drie wedstrijden aan de start verschijn, anders ben ik kansloos voor de Zeelandcup Als het even kan, wil ik m'n titel van vorig jaar prolongeren. Het zou mooi zijn als dat gebeurde tijdens de 'thuiswedstrijd' hier in Vlissingen. G>n. 'frtnvic ira-n. jjc-uttn. Ln. Gv ourorJuxuSl. HET GROTE GELUIDEN SPEL Naam: Sharona van Peenen Leeftijd: 10 jaar Woonplaats: Vlissingen Sharona uit Vlissingen: „We boffen toch maar. om in zo'n mooie provincie te w onen. Er is hier werkelijk van alles. Ik kan me goed voorstellen dat veel mensen uit andere delen van Nederland en zelfs uit andere landen hierheen komen om hun vakantie te vieren." Zeeland als vakantiebestemming is al jarenlang in trek. De vakantiegangers komen vooral voor het strand, de zee, de Deltawerken, de prachtige, groene omgevingen vooral ook de rust. Sharona Omdat wij hier wonen, zijn die dingen voor ons heel gewoon. We staan er niet meer bij stil. Maar als ik dan al dietoeristen zie rondlopen in de stad of ik zie ze zonnebaden op het strand, dan sta ik er toch even bij stil." Veel toeristen komen naar Zeeland om te kampe ren, anderen huren een vakantiehuisje of nemen een kamer in één van de vele hotels. De ouders van Sharona hebben ook een hotel. Het staat in het hartje van Vlissingen. De tienjarige: „Wij zijn dus zelf erg blij dat er zo veel toeristen naar Zeeland komenOns hotel zit dan ook meestal vol. De men sen komen echt overal vandaan. We hebben zelfs Italianen als gasten gehad. M'n vader en moeder moeten wel erg hard werken. Zeker in de periode van april tot oktober zijn ze van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in touw." De zomervakantie van Sharona ziet er daarom wat anders uit dan die van kinderen waarvan de ouders niet in de horeca werken. Zo worden ho tels, restaurants en cafés samen genoemd. De Vlissingse: „Omdat mijn ouders het erg druk heb ben, wil ik ze graag helpen. Ik dek de tafels, spoel de glazen af en help weieens op het terras Het grappige daarvan is, is dat iedereen dan met je wil praten Ze vinden het leuk om gezellig te kletsen met de dochter van de eigenaar. Sommige gasten komen al een aantal jaren bij ons, dus daar heb ik dan ook meer contact mee, zeker als ze kinderen hebben. Als ik niet in het hotel ben, ben ik veel bij m'n oma of bij vriendinnen. Ik verveel me dus geen moment." Als het toeristenseizoen in Zeeland voorbij is, kan voor Sharona en haar gezin de vakantie beginnen. Na een lange periode van hotelgasten een fijne va kantie bezorgen, gaan ze zelf lekker van de rust genieten. Sharona: „In oktober gaan we naar Spanje om lekker te luieren en te genieten van de zon. In een mooi hotel gaan we onszelf goed laten verwennen Dat hebben we dan wel verdiend." Gido van der Broek Sharona: „We boffen toch maar, om in zo'n mooie provincie te wonen. foto Dirk-Jan Gjeltema Voor eigen publiek en in 'eigen' water. Ja toch?" Hans Segboer yetifct Mosselfestival Tijdens het Vlissingse Mosselfestival tre den op Vandaag op de ZeilmarktThe Wave (17.00 uur) en op het Bellamypark De Niro (22.30 uur), vrijdag op de Zeil markt Remake (18.00 uur) en Jazzebel (18.30 uur) en op het Bellamypark Sint Caecilia en Onda (20.30 uur), voor Van Dik Hout (22.30 uur). Zaterdag op de Zeil- marktThe Old Firm (17.00 uur) en op het Bellamypark de Big Band van de Zeeuw se Muziekschool (20.30 uur) en Ons Ge noegen en Delta Band (22.00 uur). Zon dag The Waves (17 00 uur) op de Zeil markt en op het Bellamypark Bob and Company (20 30 uur) en The Juke Joints en New Orpheans (22 30 uur). Mosselrock In Yerseke wordt zaterdag het festival Mosselrock gehouden met vanaf 12 00 uur Pink Carpet, Mindlink, Not James De an, Trippin, Cassiopeia, Racoon, StickS'N'StoneS en de formatie Jes, met muzikanten uit de band van Marco Bor- sato, rond zangeres Jessika Hendriks Michiel en Agnes Soolsma: volop in training voor de strijd om de Zeelandcup, voor de beste langebaanzwemmer. foto Ruben Oreel ZET DE JUISTE GELuiDEN OP t>E juiSTE PLAATS En KlEUP PlaATjes PFLP I KNPT I Zip I SNORT I FLETS KWOINGI BURP I RAAH I HuH I WAH I De Amerikaanse zangeres Janet Jackson heeft haar nieuwe album aangekondigd. Inhoudelijk belooft het album weer 'net zo onthullend' te wor den als haar eerdere werk. Met teksten over onder meer haar geestelijke gesteldheid be wijst Janet dat ze met bang is voor openheid: „Ik heb niets te verliezen: ik ben een Jackson! Iedereen denkt toch al dat mijn hele familie is doorgedraaid." Dankbaar Verder vertelde ze dat haar hele leven in de teksten verwerkt is in de hoop dat het anderen zal helpen. Op dit moment kan de zangeres zeggen dat ze gelukkig is en dankbaar. „Niet voor de mate riële dingen, maar voor alles wat van binnen zit. Daarmee kun je alles aan"aldus een beet je gekke, maar toch tevreden Jackson. 1. Krezip - Nothing Less (1) 2 F. Bauer M. Weber - Wat Ik Zou Wil /en (2) 3. The Corrs - In Blue (3) 4. Live - The Distance To Here (4) 5. Anouk - Urban Solitude (7) 6. Britney Spears - Oops!...I Did It Again (10) 7. Eminem - The Marshall Mathers Lp (5) 8. Rhcp - Californication (6) 9. Rene Froger All The Hits (9) 10. Julio Iglesias - Noche De Cuatro Lunas (11) tussen haakjes de notering van vorige week ^^sém^£j^^^5tichtin^MecjaTD^0^^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 11