Oostkapelle pakt draad weer op Vereecken maakt derde rentree v@r engin® PZC Emiel Dorst liever geen linksachter sport Walcherse hoofdklasser wint Borsele Sloepoort Cup door 2-0-zege op Goes Wijzigingen bekervoetbal Wilfred van den Drie< op schot in Nieuwdor ZSC'62 PLUS MIN CONCLUSIE Vergissing Postzegel Spectaculaire start Voetbalarchief Rood record Vader Laagspringer Camping Goddelijk goud maandag 14 augustus 2000 door Rudy Boogert NIEUWDORP - Oostkapelle is verdergegaan waar het vorig seizoen was gebleven. Bij het prijzen pakken. Weliswaar was promotie naar de hoofdklasse vorige jaargang een ultieme hoofdprijs, maar ook de eerste plaats in de Borsele Sloepoort Cup stemde zaterdag tot tevre denheid. Oostkapelle versloeg in de finale Goes, dat in de halve finale Kloetinge had uitgescha keld. Het was een lekkere binnenko mer voor de nieuwe trainer Rens Griep. De oefenmeester uit Goes experimenteerde er lustig op los in de twee wedstrijden in Nieuwdorp, maar het ging al lerminst ten koste van het resul taat. „Ik heb de mogelijkheden en de onmogelijkheden van het elftal gezien. Ik heb iedereen zien voetballen en daarvan ben ik veel wijzer geworden." Als voorbeeld noemde Griep de VLISSINGEN - Komend weekeinde zou normaliter het bekertoernooi aan vangen, maar doordat een aantal wedstrijden van datum zijn veranderd be ginnen de eerste wedstrij den vrijdag. In totaal zijn er vijf wed strijden van datum veran derd. Yerseke-Goes in poule 005 wordt niet op zaterdag 19, maar op vrij dag 18 augustus gespeeld evenals Nieuwdorp- Hansweertse Boys (poule 011). Noad'67 begint vrij dag 18 augustus in poule 025 tegen Tholense Boys en speelt dinsdag 22 au gustus in Halsteren tegen WC'68. In poule 033 wordt Smer- diek-Lepelstraatse Boys niet zaterdag 19, maar donderdag 24 augustus gespeeld De wedstrijden beginnen allemaal om 19.00 uur. rechtshalfpositie. Hij heeft daarvoor naar eigen zeggen vijf kandidaten. „Dat betekent dat ik vier spelers moet teleurstel len. Ik heb ze nu op andere posi ties zien spelen. Het geeft spe lers vertrouwen als ze weten dat ze ook op een andere positie kunnen spelen. Dan weten ze dat ze ook daar kans maken op een plaats in het elftal." Jorrit Schuurman, overgeko men van Veere, maakte een op vallende slinger in het team. Net als in de poulewedstrijden speelde hij zaterdag de eerste wedstrijd op zijn vertrouwde ^plaats achter de spitsen, maai de volgende wedstrijd stond hij opeens laatste man. Francis Langemaire maakte de tegen overgestelde move. Griep Jor rit heeft het beide keren prima gedaan achterin. Hij heeft een goede pass en verdedigend durft hij tackles te maken Doodmoe Schuurman vond het zelf ook wel een opvallende verschui ving, maar geen vervelende. „Ik speel eerlijk gezegd liever ach ter de spitsen, maar laatste man vind ik ook niet erg. Lekker het spel verdelen en de bal opeisen. En je hoeft minder te lopen. Dat was wel prettig, want ik was doodmoe na die eerste wed strijd." Oostkapelle opende zaterdag in Nieuwdorp tegen het verras send gekwalificeerde Borsels elftalHet duurde even voordat de Walcherse hoofdklasser op gang kwam, maar toen Schuur man uit een strafschop de score had geopend, schoten Wilfred Schipper en Harro Hazelaar hun ploeg naar de finaleplaats. Niels Mulder scoorde uit een strafschop nog tegen. Op het andere veld speelden Kloetinge en Goes een aantrek kelijke partij voetbal. Goes won uiteindelijk met 2-0 door tref fers van Wander Snoeck en Niels Paardekooper (beide doelpunten werden ingeleid door Pearl Doesburg). Maar Kloetinge kreeg volop moge lijkheden op winst. Spits Erik de Groene kreeg zelfs zeven kansen, de een groter dan de an der, om de nul van het scorebord te halen. Maar de Goese defen sie hield stand. In de finale tegen Oostkapelle kon de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk het hoge niveau echter niet doortrekken. Door doelpunten van de zestienjarige A-junior Gyacomo Wattel en Harro Hazelaar greep Oostka pelle voor de eerste keer in het bestaan de eindoverwinning in de Borsele Sloepoort Cup. Steen voor steen Ko Stoutjesdijk stond voor de derde opeenvolgende keer als trainer in de finale van de Sloepoort Cup. T^vee jaar gele den won hij met HVV'24 van Hoek, vorig jaar verloor hij met de Hulster ploeg van Kloetinge en dit jaar was Oostkapelle uit eindelijk te sterk voor zijn nieu we club Goes. Maar echt zwaar Goes-uitblinker Shannon Braafhart haalt uit in de finale tegen Oostkapelle. Rechts Ferry Alfons. foto Willem Mieras tilde hij daar niet aan. Belang rijker vond hij, dat de ploeg steen voor steen in opbouw is. Goes trad met een jeugdige ploeg aan. Ermo Cappon, Mau rice van den Hemel, Niels Paar dekooper, Wander Snoeck en de tweeling Sven en Lars Wolken- hauer zijn allemaal vroege twintigers en lieten een goede indruk achter. Stoutjesdijk: ..We zijn nog niet compleet (Se- bastiaan Verburg, Roepesh Bhagola en Rob Post waren nog afwezig), maar ik zie potentie in deze groep. De spelers zijn gre- tig." De gretigheid tegen Kloetinge was groter dan tegen Oostka pelle. „In de finale stond een aantal andere spelers in het veld. Andere jongens hadden te gen Kloetinge al alles gegeven. Je zag dat we fysiek nog niet he lemaal in orde waren. We had den gisteravond (vrijdag) dan ook harder dan normaal ge traind, Tijdens de competitie doe ik dat niet, maar nu zijn we nog in opbouw." Onttroond Titelverdediger Kloetinge werd zaterdag onttroond door Oost kapelle. De bekerwedstrijd van vrijdagavond tegen RBC (8-0- verlies) bleek lastig te verteren. Zelfs in de troostfinale kon de ploeg van trainer Diederik Hiensch slechts met moeite af stand nemen van het Borsels elf tal. In de reguliere speeltijd (45 mi nuten) bracht Lewedorpse Boys-speler Marcel Rooze het gelegenheidsteam, onder lei ding van Cees la Grand, op een 1-0-voorsprong, maar Marcel Lourens bracht beide ploegen vanaf elf meter weer op gelijke hoogte waarna Kloetinge de strafschoppen beter nam. Halve finales. Goes - Kloetinge 2-0. Wander Snoeck 1-0, Niels Paarde kooper 2-0. Oostkapelle - Borsels elftal 3-1. Jorrit Schuurman 1-0 (strafschop), Wilfred Schipper 2-0, Niels Mulder 2-1 (strafschop), Harro Hazelaar 3-1. Om de derde plaats. Kloetinge - Bor sels elftal 1-1, Kloetinge wint na strafschoppen. Marcel Rooze 0-1, Marcel Lourens 1-1 (strafschop). Finale. Oostkapelle - Goes 2-0. Gya como Wattel 1-0, Harro Hazelaar 2- 0. Scheidsrechter: A.L. van de Ket tert] (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 500. door Rudy Boogert NIEUWDORP - HVV'24, de verliezend finalist van de Borsele Sloepoort Cup van vorig jaar, speelde zaterdag de kater van de teleurstellen de laatste plaats in de poule wedstrijden enigszins weg. Door een 2-0-overwinning op Zierikzee en een 1-1-ge- lijkspel tegen Heinkcnszand werd de Hulster derdeklasser uiteindelijk elfde. Zierikzee eindigde op de der tiende en laatste plaats met geen enkel doelpunt voor. Patrijzen-spits Wilfred van den Dries maakte zijn faam van goalgetter tegen Yerseke volledig waar. De bonkige aanvaller maakte allevier treffers in de 4-0-overwin- ning, waardoor hij samen met Vlissingen-speler Nas ser Gashi topscorer werd van het toernooi. Heinkenszand won de fairplay-cup. Vijfde tot en met zevende plaats. Veere-Vlissingen 2-0. Jacques Blijlevens 1-0, Lionel Lord 2-0. Kapellc - Vlissingen 5-2. Peter Willemse 1-0, Danny Nouse 2-0, Nasser Gashi 2-1, Jon Her 3-1. Sander van Rijsvtyr Niels Koole 5-1, Nasser(m 2. Veere - Kapelle 1-0 pf. Dijkstra 1-0. Achtste tot en met tiendepba Patrijzen - Yerseke 4-0. van den Dries 1-0, V/ilfnj'„" den Dries 2-0, Wilfred Dries 3-0, Wilfred van denh 4-0. RCS - Yerseke 3-2. .y-, Janse 1-0, Alwin van He'-' Bart van Steveninck 2-l'L van Steveninck 2-2 Badyali 3-2. RCS - Patrij»"" Ron de Vos 0-1, Kees 1-1. Elfde tot en met dertiendepb Zierikzee - HW'24 0-2. Verbraeken 0-1, AhmedQ 2. Heinkenszand - Zierikat^ Heinkenszand - HVV'241.1 Alan Braamse 1-0, Larrj/M Eindstand: 1. Oostkapelh Goes. 3. Kloetinge, 4 Borsthj tal, 5. Veere, 6. Kapelle, 1 j singen, 8 Patrijzen, 9 RCJ- Yerseke, 11. HV\"24, 12 jj kenszand, 13. Zierikzee Topscorers: 1 Wilfred m Dries (Patrijzen) en Nasser^ hi (Vlissingen) 4 doelpum Martin Janse (RCS), Jean-h Harthoom. (Borsels elftcin Harro Hazelaar (Oosikapéh doelpunten. door Rudy Boogert NIEUWDORP - In het beker duel met RBC (8-0-verlies) zat Kloetinge-speler Emiel Dorst vrijdagavond negentig minuten op de bank, maar een dag later speelde hij beide wedstrijden voor Kloetinge in de Borsele Sloepoort Cup. De voetballer uit Bruinisse paste er tegen de Roosendaalse eredivisionist voor om als linksback te spelen, een dag later speelde hij negen tig minuten in de as. Dorst: „Ik had ook niet anders verwacht dan dat ik gewoon zou spelen in Nieuwdorp. Ik had niet op consequenties gerekend van de trainer (Diederik Hiensch). Vorige week dinsdag had ik na de training aangege ven dat ik liever geen linksback wilde spelen tegen RBC. Maar vrijdag stond ik wél op die posi tie opgesteld. Ik heb toen gezegd dat ik dan liever niet speelde." Maar wat is er mis met de - achterplaats? „Niks. ,\L voel er gewoon niks voor,; betaald voetbal heb ik ei schillende keren gespeeld! kon ik het opbrengen. Maj er nu maar anderen spelt speel liever op mijn eige; tie. Ergens in de as." Op de Borsele Sloepoc: werd Dorst op zijn weck diend. Hij speelde zowela de spitsen als voorstoppe het nou om een competiüa strijd gaat, is het iets a Dan gaat het om de puntri heb ik er geen moeite mee tegen RBC ga je er toch nis uit dat je wint. Die ander?] bekerduels zijn veel belas ker." „Ik voel me heus niet tf voor de linksbackpositie.] Ik ben ook niet naar Kk gekomen met de gedachte i daar en daar spelen. Mar linksback kan ik me niet: veren." http://zsc62.hypermart.net De voetballers van ZSC'62 hebben het clublied van de zaterdag-vierdeklasser uit Scharendijke onlangs op CD opgenomen. Het plaatje is in de kantine verkrijgbaar, zo meldt de ZSC-homepage. Daarop is ook de tekst van het lied na te lezen, inclusief het klinkende begin „Rood en wit zijn onze kleuren, het rood en wit van ZSC, er kan in het leven veel gebeuren, maarZSC telt altijd mee". Op de website van ZSC wordt veel aandacht ge schonken aan het verleden, zoals de geschiedenis van de Zwaluwen Stormvogels Combinatie, opgericht op 13 april 1962 uit een fusie tus sen twee Schouwse korfbal verenigingen: De Zwaluwen uit Scharendijke en De Stormvogels uit Ellemeet. Die laatste club kwam voort uit de Ellemeetse Voetbal Vereniging EVV, die bestond tussen 1928 en 1934en waar volgens de website altijd wel wat te beleven was: „Een wedstrijd liep altijd wel uit omdat er nog geen netten in de goals hingen en de bal dus soms wat lang weg bleef." Natuurlijk werpt ook het ko mende voetbalseizoen zijn schaduw vooruit. Foto's, se lecties, oefenprogramma's, beker- en competitie-inde lingen ontbreken niet. Daar naast biedt de site de toe komstige tegenstanders een handig hulpmiddel in de routeplanner, waarmee de reis naar Scharendijke onli ne kan worden uitgestip peld. Wie het clublied van ZSC'62 wil horen, moet de CD kopen of in de kantine wachten tot het gezang losbarst. Een MP3'tje van het lied op de si te zou een aardig voorproef je zijn. De homepage van ZSC'62, gemaakt door de spelers Jan-Willem Dorreman en Marco de Jonge, is stijlvol vormgegeven, met oog voor details en gebruiksgemak. Op het veld speelt ZSC in de vierde klasse, maar op het wereldwijde web staat de club inmiddels een paar klassen hoger genoteerd. door Sven Remijnsen Hij kwam al enige tijd in aanmer king voor de titel, maar sinds af gelopen vrijdagavond is hij het echt: de Heintje Davids van het Zeeuwse wielrennen. De 35-jarige Eric Ver eecken uit Hulst maakte in de trim- koers van 's-Heer Arendskerke de derde rentree uit zijn carrière. Je fiets heeft al drie keer aan de wil gen gehangen. „In 1995 ben ik voor het eerst ge- Australische sporters die bij de Olympische Spelen in Sydney goud winnen, krijgen als eerbetoon een postzegel met hun eigen beelte nis. De speciale zegels moeten al bin nen 24 uur na het behalen van de me daille in de verkoop gaan. Volgens woordvoerder David Mai den heeft de Australische post hier mee een wereldprimeur. Normaliter duurt het ontwikkelen en produce ren van een nieuwe zegel namelijk 12 tot 18 maanden. Het bedrij f zet bij finales met Austra lische deelname fotografen in. Bij een gouden medaille stuurt een foto graaf zijn foto per e-mail binnen een uur naar het postbedrijf, waarna dat meteen begint met de productie. Drie dagen later zullen al twee miljoen stuks in de verkoop zijnOver de aan tallen die het bedrijf maximaal mag fabriceren, zijn afspraken gemaakt met zowel het nationaal als het inter nationaal olympisch comité. AFP stopt, toen ik bij de amateurs reed. In 1998 ben ik gestopt na de Zeeuwse mountainbikecompetitie, en begin dit jaar heb ik hetzelfde gedaan. Het was mooi geweest. Maar door om standigheden ben ik de laatste tijd weer aan het fietsen geslagen." Welke omstandigheden? „Nadat ik met het mountainbiken was opgehouden, heb ik me toege legd op run-bike-run. Omdat mijn voeten zwak zijn, raakte ik bij het lo pen steeds maar weer geblesseerd. Ik werd het op een gegeven moment zo beu dat i k het lopen het lopen heb ge laten. En tja, ik moet mijn energie toch ergens kwijt kunnen raken. Daarom ben ik langzaam maar zeker weer in het fietsen gerold." Wat zijn je plannen? „Ik wil deze winter in ieder geval meedoen aan de Zeeuwse ATB-com- petitie. Ik ga rijden voor Sintesi, het team van Johan Bouman. Verder vooruit kijken doe ik niet. Eerst maar eens kijken hoe het gaat." In Arendskerke ging het boven ver wachting. „Inderdaad, het viel niet tegen. Mijn conditie bleek nog altijd in orde te zijn. Als je in je eerste koers meteen tweede wordt, heb je niets te klagen. Ach, de mensen zullen nu wel zeggen: daar heb je hem weer. Maar ik moet nu eenmaal ergens mee bezig kunnen zijn." Het is nog niet bij het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) doorgedrongen dat Michael Boogerd niet meedoet aan de Olympische Spelen in Sydney. Leden van de me dische commissie meldden zich za terdagmorgen bij het hotel in San Se bastian om een bloedtest bij de Rabo- renner af te nemen. Zeker na de vertraging door een overboekte vlucht, waardoor de ren ners pas om 23.00 uur in het hotel aankwamen, leidde de vergissing van het IOC tot irritatie bij de Rabo- ploeg. Boogerd eindigde zaterdag als 129e in de Clasica San Sebastian. Hij had een achterstand van 14 minuten en 32 seconden op ploeggenoot en winnaar Erik Dekker. Boogerd heeft zich afgemeld voor de Spelen omdat hij de voorkeur geeft aan de wereldtitelstrijd in oktober in Frankrijk. Op dat parkoers ziet hij voor zichzelf meer mogelijkheden. ANP LAUSANNE - Met zijn allen tegelijk doken de deelneem sters aan de wereldbekerwedstrijd triatlon in Zwitser land zaterdag het Meer van Genève in. De spectaculaire Het moet op termijn het grootste online voetbalarchief van Zuid- Nederland worden. Voetbalzuid.nl werd onlangs gelanceerd op Internet als een van de broertjes van Voetbal- noord.nl, een website die sinds sep tember vorig jaar volledig is gericht op het amateurvoetbal in het noor den van het land. Nu de start van de nieuwe competitie in aantocht is, hebben de makers van Voetbalnoord.nl besloten hun vleu gels uit te slaan Onder meer naar het district Zuid I, waaronder Zeeland valt. „Ons doel is om een grote voet balbibliotheek op te zetten, een data base die door de voetballiefhebber zelf wordt gemaakt", vertelt Frans Munsterman uit Hardeganjp, een van de redacteuren. „Wij zoeken voor elke club een correspondent die het nieuws over zijn vereniging bijhoudt op de site. Niet alleen actuele uitsla gen en standen, maar ook gegevens uit het verleden, wedstrijdverslagen en clubhistorie." Geïnteresseerden kunnen zich aan melden via Voetbalzuid.nl (www- .voetbalzuid.nl). Een aantal clubs, waaronder Terneuzen, heeft inmid dels gebruikgemaakt van die moge lijkheid. In het district Noord zijn al meer dan honderd correspondenten actief die de site regelmatig voorzien van nieuws over hun vereniging. „En dat zonder reclame te maken", zegt Munsterman. „Sinds we enkele we ken geleden landelijk zijn gegaan, is het bezoekersaantal van de site ver dubbeld tot zeshonderd per dag. We zijn hard op weg naar de duizend Normaal gesproken voert Richard Slabbekoom, amateurwielren ner uit Kapelle, strijd met leeftijds genoten in de wedstrijden die hij rijdt. Tijdens de dernyrace van 's-Heer Arendskerke moest Slabbe koom zaterdag afrekenen met een opmerkelijke tegenstander: zijn va der. Huib Slabbekoom, die nog altijd ac tief is bij de veteranen, merkte de spanning groeien naarmate de der- nykoers dichterbij kwam. „We zijn er de laatste weken thuis veel mee bezig geweest", zei Slabbekoom, drie jaar geleden nog winnaar in Arendsker ke. „Maar ik heb nooit echt gedacht dat ik van Richard zou kunnen win nen Achter de derny heb j e souplesse nodig, en die heeft hij." Toch was Richard Slabbekoom niet geheel zeker van zijn zaak. „Ik wist dat mijn vader het kon. Devraagwas: kan ik het ook?" Tijdens de race maakte hij al gauw een einde aan alle twijfel. De jonge Slabbekoom won zijn beide series, terwijl zijn vader beide malen als derde over de streep kwam. In de eindstrijd was Huib Slabbekoom de eerste renner die moest lossen. Hij werd tiende. Zijn zoon sprintte naar de vijfde plaats en won het prestigeduel met pa op pun ten. De Tsjechische hoogspringer- mas Janku is uit de olympiid selectie verwijderd nadat bleek: was gesjoemeld met de norm vanü meter, die hij op 27 juli in Bilinas haald zou hebben. Uit een analyse van videobeeld bleek onlangs dat de lat niet hog: kan hebben gelegen dan 2,20 of2' meter. Volgens Janku, winnaar iï het brons op het EK indoor van IS moet de jury ongemerkt een foutbs ben gemaakt. „Ik ben me van» kwaad bewust. Ik was ervan oe- tuigd dat ik 2,30 meter had gehaa: AFP De Grand Prix van HongarijeFff- mule I kende afgelopen weè einde een primeur. Bij het Huns- roring-circuit was een specialeer ping voor prostituees ingericht De burgemeester van Mogyrc* waar het circuit ligt, gaf toestss ming voor de afwerkplaats De* zoekers werden via borden op J 'erotische camping' gewezen. De:- gang van het terrein werd zwaars waakt. Er was ook een houten pav. joen gebouwd, waar onder meeree 'peepshow' kon worden gevolg: DPA start nabij Lausanne mondde uit in een boeiende wed strijd, die werd gewonnen door de Amerikaanse triatlete Siri Lindley. foto Fabrice Coffrini/AP Doelman Kevin Pressman van de eerstedivisieclub Sheffield Wednesday is sinds zondag houder van een bijzonder record in het En gelse voetbal. Hij kreeg op de eerste competitiedag in de wedstrijd tegen Wolverhamp ton Wanderers al na dertien seconden de rode kaart. Pressman speelde de bal met de hand buiten het strafschopgebied en schreef zo geschiedenis. Mark Smith van Crewe Alexandra was de oude recordhouder met rood na negentien seconden in 1994. Sheffield Wednesday haalde zondag ondanks de ondertalsituatie een ge lijkspel bij de Wolves: 1-1. SID SYDNEY - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen heeft zatenht in Sydney de officiële medailles gepresenteerd. Zij tonen aan de voorzijdeV ke, godin van de overwinning, zittend op een Griekse vaas met een lau»^ krans op het hoofd en een palmtak in de arm. Onderop staat een Australië acacia afgebeeld, die tijdens de Olympische Spelen in gele tinten zal bloei* Op de achterkant staan het Opera House van Sydney en de olympischev.£ Zij zijn verbonden door golven die de haven van Sydney en de oceaan m#- verbeelden. De plakken hebben een doorsnede van 6,8 centimeter. DegM® zijn gefabriceerd met zes gram goud op een basis van zilver. De zilveren.- van puur zilver. Voor de bronzen zijn oude Australische munten vanec® twee cent speciaal voor dit doel gerecycled. De ontwerper heet Wojc«? Pietranik, een Pool die vijftien jaar in Australië woont. Voor het eerstm olympische geschiedenis kunnen winnaars hun naam op de medaillestó® graveren. foto Will Burgess/Be^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 18