Hakkinen wint na snelle start Mulder invaller bij Schalke Cuba en Spanje voeren strijd om verspringster Honkballers grijpen net naast finale Hockeyploegen matig op dreef in oefenduels fin nu eerste in WK I uitslagen bek traint 'eepers Oranje en Barcelona Autocoureur overleden na botsing Stadions ontruimd bij kritiek fans Spits Peeters rond met Vitesse Alfonso verhuist naar Barcelona Jan Brouwer bondscoach Zambia Van Heeswijk raakt ritzege kwijt Wielrenner Wüst in ziekenhuis Bokser Holyfield wereldkampioen na puntenzege HAARLEM - Het Nederlands team heeft in Haarlemse Honkbalweek net naast de fi nale gegrepen. Oranje verloor raterdag in de laatste groeps wedstrijd van de Verenigde Stalen met 9-8, maar had di- „rse winstkansen. De honk ballers speelden tegen een Amerikaans universiteits team een mix van talenten tus- sen de 18 en 20 jaar. Dat team won zondag het toernooi door Cuba in de finale met 8-5 te verslaan. Oranje kwam zaterdag tegen de Amerikanen al in de derde inning 6-1 achter, maar maak te de achterstand in de volgen- Linn/e sportredactie BOEDAPEST - Voor het eerst dit seizoen moet Michael Schu- jaacher in de rol van achtervol ger. De Duitser die Ferrari aan de wereldtitel in de Formule I moet helpen, beëindigde zon dag in Hongarije eindelijk weer eens een race. Hij moest wel zi jn leidende positie in het WK af staan. Titelverdediger Mika Hakkinen won de Grote Prijs van Hongarije en passeerde de Schumacher in het klassement. De perfecte start van Hakkinen in Boedapest was doorslagge- f vend „Normaal maak je zo'n start eens per seizoenIk heb me st. Het is twee keer per i aar", zei de Finse McLaren- coureur na de race. Bij de vorige start in de Duitse Grand Prix op i! Hockenheim kende hij hetzelf- degevoel. - Hakkinen startte vanaf de derde positie en nam onmiddellijk de leiding. Het duel was op het noeilijke circuit direct beslist, 'oor Schumacher zat er na niet meer in dan de tweede plaats, wat hem in de WK-strijd ook twee punten achterstand ople verde ten opzichte van Hakkin- en Jos Verstappen, geen lief- s hebber van het bochtenwerk op deHungaroring, reed de race in zijn Arrows ook weer eens uit. Toto 32 PSV-RodaJC X Chelsea-Manch. United X Bayern Mün.-Hertha BSC X Bayer Leverk.-Wolfsburg X Freiburg-Stuttgart X HSV-1860 München X Frankfurt-Unterhaching X Schalke'04-FC Köln X Auxerre-Bastia X Guingamp-Nantes X Lille-Rennes X Strasbourg-Monaco X Marseille-Lens X Winnende rijtje: 1-1-1-1-1-3-1-1-1-2-1-2-3. (onder voorbehoud) lotto 32 Winnende getallen: 1-8-16-21-29-41. 1 Bonusgetal: 33. Jackpotkleur: geel tonder voorbehoud! Lucky Day Winnende getallen van zaterdag 12 au otus -3-8-9-10-11-15-16-24-25-31-32- «-«-09-50-62-71-74-80 Wier voorbehoud! Belgische lotto b - yctatittii. B-22-26-30-34-36 Reservegetal 37 Joker 5302072. Ner voorbehoud) Duitse lotto getallen: «-W-26-32-38-39. Reservegetal: 5. «getal 2 Spel 77:0928444. Super 6: "voorbehoud) Voetbal Oefenwedstrijd: Vitesse - Tot- ^todMon02°2 <0'0>'51 lversen 01 Vpelscha' Heerenveen - Sunderland F*®1 Doelpunten Heerenveen: «wddeNooijer2, Nurmela, Tuhuteru. - ,ar iZ Rea|Zaragoza(Spa) 1-1 (0- ^MlcuntAZ' Nelisse. ■gtotem: De Graafschap Alaves '•"stelcup Poule 3: Nieuwenhoorn - Frans Hoek F!m Doesburg op als kee- J*trainer bij het Nederlands 3 - Hij bereikte zondag over- ttMemtning met de KNVB. blijft daarnaast in dienst ^Barcelona Hij heeft van de ^anse club toestemming ge- 5en zijn werkzaamheden dit n le combineren met het en van de keepers van •■-njo Hoek wordt herenigd trainer bouis van Gaal, met «hijeerder bij Ajax en Barce- wa samenwerkte. ANP Maar de dertiende plaats sprak niet tot de verbeelding. Schumacher had geen moeite met de nederlaag. Hij wist zich bij de start al kansloos. „Was Hakkinen me daar niet gepas seerd, dan had hij het later wel gedaan. Hij was met zijn bolide gewoon een stuk sneller. Hij heeft de zege verdiend." „De strijd gaat nu pas echt begin nen", meende de Fin, die op de tribunes gesteund werd door maarliefst 20.000 landgenoten. Het verschil tussen de McLaren van Hakkinen en de Ferrari van Schumacher bedroeg na 77 ronden uiteindelijk bijna acht seconden. Nummer drie Coulthard, team genoot van de winnende Fin, moest nog eens ruim een halve minuut toegeven. Hij was louter in gevecht met Schumachers stalgenoot Barrichello. Langzamer Vijf races zijn er dit seizoen nog en de verschillen zijn klein. Hakkinen heeft voor het eerst sinds de seizoensafsluiting in Japan in 1999 weer de beste pa pieren, zeker is hij echter aller minst. In de training in Hongarije was hij een stuk langzamer dan zijn Duitse concurrent. ,,Ik ga niet zeggen wat we met de auto heb ben gedaan, maar hij was wel Scheveningen 1-1. Poule 5: SHO - PSV 2 1 -3 (0-2). Doelpunten PSV 2: Fuchs, Pater en Stinga. Poule 7: Huizen - Nijenrodes 1- 0. Poule 17: Achilles'94 - Sneek 2-0. Em- men - Genemuiden 3-2 (2-2). Doelpunten Emmen: Kocks, Hofstede en De Vries. Poule 18: GA Eagles - VVOG 3-0 (2-0). Doelpunten: Van Arum (3). Poule 20: Panningen - MVV 0-4 (0-3). Doelpunten: Cosiski 2, Hollanders, Taiwo. Coventry: Coventry City (Eng) - Ajax 1-3 1 -0). 7. Roussel 1 -0,66. Witschge 1 -182. Hosé 1-2,90. Van der Gun 1-3. Barendrecht: Barendrecht - Feyenoord 0-5 (0-2). Doelpunten: Kornejev (2, waar van 1x uit een strafschop), Kalou, Jo- chemsen, De Visser. Toeschouwers: 2.750. Buitenlands voetbal België: Beveren-Charleroi 1-2, La Lou- viere-Lokeren 0-0, Moeskroen-GB Ant werp 3-0, Mechelen-GenkO-O, St.Truide- n-Anderlecht 1 -1Westerlo-Antwerp FC 2-1, Brugge-Gent 6-2, Aalst-Lierse 1-3, Harelbeke-Standard 3-4. Duitsland: Dortmund-Rostock 1-0, Kai- serslautern-Bochum 0-1, Leverkusen- -Wolfsburg 2-0, Freiburg-Stuttgart 4-0, Werder Bremen-Enirgie Cottbus 3-1, HSV-1860 Munchen 2-2, Bayern Mün- chen-Hertha BSC 4-1, Eintracht Frank- furt-Unterhaching 3-0, Schalke'04-FC Köln 2-1. Frankrijk: Strasbourg-Monaco 1-3, Auxerre-Bastia 1-0, Bordeaux-Troyes 2- 2, Guingamp-Nantes 0-1, Lille-Rennes 1-0, Lyon-Metz 0-0, Toulouse-St.Etien- ne 1-1, Paris SG-Sedan 2-1, Marseille- -Lens Itr. Stand: Lille 3-7, Paris SG 3-6, Lens 3-7, Nantes 3-6, Bastia 3-6, Auxerre 3-6, St.Etienne 3-5, Sedan 3-4. Monaco 3- 4, Marseille 3-4, Lyon 3-3, Rennes 3-2, Metz 3-2, Toulouse 3-2, Troyes 3-2, Bor deaux 3-2, Guingamp 3-1, Strasbourg 3- 0 Schotland: Dundee United-Mother- well 1-1Dunfermline-St.Johnstone 1-1 Hibernian-Dundee 5-1 Aberdeen- -Hearts 1-1, Celtic-Kilmarnock 2-1, St. Mirren-Rangers 1-3 Stand: Rangers 3-9 Celtic 3-9 Hibernian 3-7 Dundee 3-6 Aberdeen 3-5Hearts 3-3Kilmarnock 3- 3 St.Johnstone 3-2 Dunfermline 3-2 Motherwell 3-1 Dundee United3-1 St. Mirren3-0. Turkije: Kocaeli-Fenerbace 0-4, Besik- tas-Yozgat 3-0, Genclerbirligi-Rize 0-0, Bursa-Gaziantep 3-3, Erzurum-Trabzon 1 -3, Istanbul - Adana 1 -6, SiirtJetpa - An talya 1 -2, Samsun - Ankaragucu 3-0, De- nizli - Galatasaray 0-1. Zwemmen Breskens. Havenwedstrijd. Mannen. 500 meter vrije slag, 11 jaar en jonger: 1. Yair Klazen (STV) 7.38,17,2. Remco Brinkman (STV) 8.09,61, 3. Zjene Geensen (SCH) 8 11 11. 1000 meter vrije slag, 13 jaar en jonger: 1. Niek de Ridder (ZCK) 13,11,70. 2. Kevin Hondsmerk (SCH) 1 3,12,00, 3 Stefan Nieuwenhuize (Zeel) 1457,69 1500 meter vrije slag, 15jaar en jonger: 1 Stein de Maeyer (ZCK) 18 28,48, 2. Mi- chielSoolsma(STV) 18.30,16,3 Flavioin den Bosch (ZCK) 21.46,25 2500 meter vrije slag all in: 1. Tom Pieterse (ZCK), 29.07,21, 2. Jarbas in den Bosch (ZCK) 29.07,48, 3. Dennis van de Ketterij (STV) 29,11,25 2500 meter schoolslag all in: I.Ruud Pieterse (ZCK) 34.41,63, 2. René van Oudenaarde (ZEEL) 34.44,04,3. Mar- tijn Verbist (ZCK) 34,45,22. Vrouwen. 500 meter vrije slag, 11 jaar en jonger: 1 Shanyra van Bambost (SCH) 7.33,42, 2. Mariska Hamelink (ZCK) 7 44 09, 3. Liesbeth Boënne (ZCK0 7.46,59. 1000 meter vrije slag. 13 jaar en jonger 1. Petra Vink (ZCK) 1.252,01, 2. Marinka Bil (STV) 12.52,50,3. Carmen de Ridder (ZCK) 13.31,79. 1500 meter vrije slag, 15 jaar en jonger: 1. Sabine van Waes (ZCK) 20,05,32, 2 Debbie van de Guchte (STV) 20.30,12, 3. Marlinda Eg- germont (ZVS0 20.43,17. 2500 meter vrije slag all in. 1Saskia Herrebout (STV) 30.54,83, 2. Marieke Smeding (STV) 31.18,69, 3. Agnes Soolsma (STV) 31.23,95. 2500 meter schoolslag all in: 1 Ankie Buijs (ZCK) 37,10,42, 2. Jolien de Maeyer (ZCK) 37,12,95, 3. Selena van Hoek (STV) 39,07,48. de slagbeurten goed. Vooral de homerun van Remy Maduro in de vierde inning, goed voor twee punten omdat Eenhoorn op de honken stond, gaf het team spirit. Nederland maakte in de zesde slagbeurt via Reily Legito gelijk (6-6) en had toen al door kunnen gaan. Het ver speelde een gunstige situatie met alle honken bezet en maar één 'nul'. Met de Amerikanen ging het echter steeds minder. Ze raakten zelfs hun manager Gillespie kwijt, die in de acht ste inning uit het veld werd ge stuurd. Gillespie was buiten zichzelf van woede en begroef uit protest de thuisplaat met zand. Legito, die de hele avond slim honken wist te stelen, maakte in die slagbeurt 7-6 en Faneyte zelfs 8-6. Pitcher De Lange leek de wedstrijd ver volgens uit te gooien, maar de Amerikanen hervonden zich op tijd. Ze wisten in de negende inning toch nog langszij te ko men. In de verlenging bepaalde de Amerikaan Crosby de eind stand op 8-9. Nederland maak te negen honkslagen, drie min der dan de Aunerikanen. De Nederlandse punten kwamen van Eenhoorn, Isenia (beiden tweemaal), Faneyte, Maduro, Cranston en Legito. ANP Regerend wereldkampioen Mika Hakkinen wordt afgekoeld met een emmer water na zijn zege in Hongarije, foto Oliver Multhaup/ANP ineens een stuk sneller", zei de winnaar geheimzinnig. Vorig jaar was Hakkinen ook de beste in Hongarije. Schumacher had dat ingecalculeerd. Vier van de laatste vijf races kon hij niet beëindigen. De tweede plaats zou zelfvertrouwen moeten ge ven. De Duitser zelf was echter niet tevreden. Met name omdat Hakkinen slechts een spel van kat en muis aan het spelen was. „We waren niet snel genoeg om de race te winnen. Dat is duide lijk." Hakkinen gaf slechts één keer de leiding af. Coulthard loste hem een keer af, na een ban denstop in de 31e ronde. Coul- thai'd had de tweede plaats in het vizier, maar moest na de tweede stop Schumacher toch laten voorgaan. De Schot kwam na een wat lange tussenstop in de slipstream van de Duitser te recht. Een blunder? „Het was geen perfecte race van ons", meende teambaas Ron Dennis. „We hadden hier één en twee kunnen worden." Jos Verstappen reed weer een race uit, ondanks dat de Arrows niet echt goed uit de verf kwam in Hongarije. De dertiende plaats, op twee ronden van de winnaar, was wel beter dan teamgenoot Pedro de la Rosa. „Ik heb er vertrouwen in dat het straks in België weer beter gaat", zei de Nederlander. ANP Club Brugge vernedert AA Gent met 6-2 in eerste competitieronde van onze sportredactie BREMEN - Nieuweling VfL Bochum heeft de eerste klap uitgedeeld bij de start van de Bundesliga. Met de Nederlan der Rein van Duijnhoven als sterke sluitpost onder de lat won de ploeg met 1-0 in en van Kaiserslautern. Frank Verlaat versloeg met zijn nieuwe ploeg Werder Bremen het gepromoveerde Energie Cottbus met 3-1. Ni- co-Jan Hoogma, die zijn con tract bij Hamburger SV ver lengde, kende een moeilijke seizoenstart tegen 1860 Mtin- chen (2-2). Bayern München speelde zaterdagavond niet goed, maar won wel met 4-1 van Hertha BSC. Schalke 04 van trainer Huub Stevens startte het seizoen met een zege op nieuwkomer FC Köln2-1In maart won Schal ke 04 voor het laatste een thuisduel. Sand en Mpenza zorgden nog voor de rust voor een geruststellende marge, die pas twee minuten voor het ein de werd verkleind door een ei gen doelpunt van Hajto. Youri Mulder kwam, na een seizoen vol blessureleed, als invaller voor Mpenza 23 minuten in het veld. Niels Oude Kamphuis speelde door een blessure van libero Olaf Thon het hele duel. België Anderlecht is het nieuwe sei zoen moeizaam begonnen De Belgische kampioen, met Pa trick van Diemen in de basis, begon zondagavond de com petitie met een gelijkspel op het terrein van Sint Truiden. De titelverdediger verloor door de 0-0 niet alleen punten maar ook speler Hasi met rood. Club Brugge keek tevreden te rug op de openingsronde. De rivaal van Anderlecht haalde uit tegen AA Gent: 6-2. Trai ner Sollied van Brugge was vo rig seizoen nog werkzaam bij Gent en vertrok met veel hei bel naar Brugge. Aanvaller Fadiga speelde een hoofdrol met drie treffers Bij 4-0 moest Borkelmans van AA Gent na een ongelukkige handeling met rood het veld af. Vervol gens vielen nog vier doelpun ten, twee aan elke kant. Frankrijk Bij Monaco kunnen ze weer een beetje lachen. De derde speelronde van de Franse Youri Mulder (rechts) wordt tijdens zijn rentree bij Schalke belaagd door Carsten Cullmann van FC Köln. foto Ina Fassbender/Reuters voetbalcompetitie leverde de eerste zege op. Op het veld van Strasbourg werd het 3-1 voor de titelverdediger. Bastia in casseerde zaterdagavond de eerste nederlaag. Auxerre won met 1-0. Het gepromoveerde Lille, Paris Saint Germain en Lens gaan aan kop met zeven punten. Bordeaux had een moeilijke avond tegen Troyes Het werd 2-2, nadat Bordeaux twee keer was achtergekomen. De Belg Wilmots redde in de 72e mi nuut het punt voor Bordeaux. Oostenrijk Sturm Graz heeft zich op de tweede plaats in de Oosten rijkse competitie genesteld. De tegenstander van Feye noord in de strijd om een plaats in de Champions Lea gue won zaterdagavond het competitieduel met FC Tirol met 3-0. Grote man bij Graz was Hannes Reinmayr. In de 14e en 34e minuut trof de mid denvelder doel. Schotland Glasgow Rangers en Celtic maken na drie speelronden als vanouds de dienst uit in de Schotse competitie. Beide clubs hebben de maximale score van negen punten. Celtic won moeizaam (2-1) van Kil marnock, Glasgow Rangers omzeilde nummer laatst St. Mirren met 3-1. Trainer Dick Advocaat stuurde drie Neder landers het veld in; Ricksen, Konterman en Van Bronck- horst stonden in de basis. Oefenduels Door de blessures van Johan Hansma, Tieme Klompe, Ar jan Ebbinge en Allan Jepsen zit SC Heerenveen een week voor de start van de Neder landse competitie met ruim in de verdedigers. Bovendien ontbreekt Ronnie Venema zondag in Utrecht wegens een schorsing. Van paniek is echter geen sprake. Zaterdag tegen de Engelse subtopper Sunder land gaven de overgebleven verdedigers amper een kans weg en scoorde linksback Gé- rard de Nooijer zelfs twee keer: 4-1 De Nooijer: ..Op een paar mo menten na ging het goed Een 'nieuwe' verdediging hoeft nog geen slechtere verdedi ging te betekenen, toch?" Vitesse verloor zaterdag in ei gen huis van Tottenham Hot spur. De Engelsen profiteer den handig van het mindere spel van de Arnhemmers en zagen lversen en Anderton de eindstand op 0-2 bepalen. ANP/GPD NURBURGRING - De Duitse autocoureur Carola Biehler is om het leven gekomen bij een crash tijdens een wedstrijd voor de endurancebeker op de Nurburgring. De 35-jarige vrouw kreeg in de eerste ronde problemen met de banden van haar Ford Escort en werd van achteren aangereden door een BMW. Beide auto's vlogen in brand. Biehler kon niet meer uit de auto worden gered. De bestuurder van de BMW liep lichte brand wonden op en werd naar het ziekenhuis gebracht. RTR/AFP BELGRADO - De voetbalstadions in Joegoslavië zullen wor den ontruimd als fans tijdens de wedstrijden kritiek uiten op de regering. De voetbalbond heeft dit in overleg met de politie besloten. Woordvoerder Vokic van de federatie heeft dat ge zegd in de regeringsgezinde krant Vecernje Novosti. Volgens Vokic is de maatregel een reactie op de ongeregeldheden in ju li rond het duel tussen Rode Ster Belgrado en het Georgische Torpedo Kutaisi in de voorronde van de Champions League. De aanhangers van Rode Ster riepen president Slobodan Milosevic op zelfmoord te plegen. SID/AFP KERKRADE - Spits Bob Peeters heeft met Vitesse een ak koord bereikt over een vijfjarig contract. De Belgische inter national (26) moet in Arnhem de opvolger worden van Pierre van Hooijdonk. Vitesse moet nog wel met Peeters' huidige club Roda JC overeenstemming bereiken. Roda wil zo'n 15 miljoen gulden voor de spits, wiens contract nog vier jaar doorloopt. Vitesse biedt vooralsnog 12 miljoen. ANP/GPD BARCELONA - De Spaanse international Alfonso is ver huisd van Betis Sevilla naar FC Barcelona. De 27-jarige aan valler tekende een contract voor vier jaar. Met de transfer van Alfonso is een bedrag gemoeid van circa 28 miljoen gulden. Hij gaat per jaar zo'n 4 miljoen gulden verdienen. EFE/SID LUSAKA - Jan Brouwer is benoemd tot bondscoach van het Zambiaanse voetbalelftal. De Nederlander is een contract voor twee jaar overeengekomen. De Zambiaanse voetbal bond maakte de benoeming zaterdag bekend. Brouwer had de nationale ploeg al tijdelijk onderzijn hoede Met Zambia won hij in juli van Togo (2-0) en Ethiopië (2-0). Brouwer is de op volger van George Mungwa. AFP GUEBWTLLER - Max van Heeswijk is zaterdag bij de Regio Tour zijn ritzege kwijtgeraakt. De renner van Mapei sprintte in de vierde etappe van Badenweiler naar Guebwiller naar de overwinning, maar de jury zette hem na afloop terug naar de derde plaats wegens hinderen van Marco Zanotti. De Italiaan kreeg de winst toegewezen. DPA CLERMOND FERRAND - De Duitse sprinter Marcel Wüst is met hoofd- en oogletsel opgenomen in het ziekenhuis als ge volg van een valpartij tijdens een criterium in Zuid-Frank rijk. De 33-jarige renner van Festina kwam in botsing met de Fransman Jean-Michel Thilloy. Wüst, winnaar van de vijfde etappe in de Tour, heeft een operatie aan een gebroken juk been en oogkas ondergaan. Hij was zondag in het ziekenhuis in Clermond-Ferrand weer bij bewustzijn DPA van onze sportredactie GUADALAJARA - I)e rel rond de Cubaanse wereldkampioene verspringen Niurka Montalvo duurt onverminderd voort. De sportdiplomatieke verhoudin gen tussen Spanje en Cuba zijn tot het nulpunt gedaald nu Cuba een groep van dertig atleten, met hoogspringer Sotomayor en verspringer Pedroso, heeft weg gehaald uit het trainingskamp in Guadalajara. In deze Spaanse stad waren zij zich aan het voorbereiden op de Olympische Spelen in Sydney. De instructie aan de atleten kwam na zware kritiek van de Spanjaard José Odriozola aan het adres van het Cubaanse Olympisch Comité. De preses van de nationale atletiekfede- ratie uitte zijn ongenoegen om dat Cuba heeft geweigerd Niur ka Montalva aan Spanje af te staan voor de Olympische Spe len in Sydney. Montalvo is in 1998 getrouwd met de Span jaard Jose Sanleandro en bezit intussen de Spaanse nationali teit. De Cubaanse atletiekfede- ratie houdt vast aan een drieja rige schorsing bij een wisseling van nationaliteit. Odriozola zei; „Wij hebben ons als ouders van de Cubaanse atleten gedragen. Wij helpen hen al het gehele jaar. Wi] hebben veel gegeven maar niets gekregen De Cubanen kregen zondag or ders het trainingskamp af te breken en te verhuizen naar een nog onbekende plaats in Italië. De groep reisde af naar Milaan en zou daarvandaan verder worden vervoerd om de olympi sche voorbereiding weer op te pakken. Montalvo toonde zich uiterst ongelukkig met de affaire. „Dit gaat alle proporties te buiten", zei ze. „Het is krankzinnig om sport en politiek op deze manier te mengen." SID/RTR van onze sportredactie AMSTELVEEN - De Neder landse hockeymannen hebben tijdens de voorbereiding op de Olympische Spelen de oefense rie tegen Zuid-Korea winnend afgesloten. De derde en laatste wedstrijd in Amstelveen lever de gisteren een 2-1-zege op. Eerder won Nederland met 3-2, terwijl het tweede duel zaterdag eindigde in een 1-1-gelijkspel. Aanvallend kan het allemaal nog wel wat beter bij Oranje, dat het opnieuw zonder de ge blesseerde Teun de Nooijer en recordintemational Jacques Brinkman moest doen. Neder land scoorde gisteren twee keer; Van Wijk benutte een straf cor ner en Piet Hein Geeris nam, on danks dat hij de bal niet hele maal goed raakte, de winnende treffer voor zijn rekening. Het Nederlands vrouwenhoc- keyelftal speelde in een matige wedstrijd met 1-1 gelijk tegen Groot-Brittannië. Nederland kreeg elf strafcorners, vier meer dan Groot-Brittannië. Met een fraaie tip-in slaagde alleen Ca role Thate er in om een corner van Ageeth Boomgaardt doel treffend af te ronden. Ook het doelpunt van de Britten kwam voort uit een strafcorner; Jane Smith scoorde. ANP LAS VEGAS - Bij Evander Holyfield gaan de boksjaren tel len. Toch pakte de 37-jarige Amerikaanse zwaargewicht in Las Vegas de vacante WBA-ti- tel. Hij versloeg zijn landgenoot John Ruiz nipt op punten. Holyfield is de eerste bokser die voor de vierde keer wereldkam pioen werd. Vorig jaar novem ber raakte hij de WBA-titel kwijt aan de Engelsman Lennox Lewis. Holyfield dankte zijn ti tel vooral aan zijn agressie in de vier slotronden. De jury was daar gevoelig voor. Ze beloonde Holyfield met 114-113 114-113 116-112. Voor de toeschouwers was Ruiz de winnaar. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 17