Oude rotten vinden elkaar steeds Koole voegt daad bij woord PZC SPRINT P'AöSO Rini Boutens stopt met topvolleybal Jantje uut de kachel wint Mosselzeilrace op de Oosterschelde Baukje Doedee wint eerste massasprint Boutens en Van der Vrie houden beachvolleybaltitel Zoutelande in eigen huis WKU~ Maas benadeeld in halve finale Mountainbiker Dieleman zevende Twaalfde plaats karter Wisse Enqvist winnaar in Cincinnati Toernooizege Serena Williams Hoogerland langer bij Rabo-junioren ynilTELANDE - Rini Boutens fe topvolleyballer af. Hij heeft Molen te stoppen als eredivi siespel» Hij heeft het te druk met zijn nieuwe baan als ma nager bij zijn club Geové/Vre- vok uit Nieuwegein. „Het is een leuke job. een kans die je maar één keer in je leven krijgt. En die moet je grijpen." Volleyballen blijft de uit Goes tweede divisie. Een clubje lukt echter niet meer. „Ik heb er afkomstige ex-international waar het ontspannen aan toe met die nieuwe baan de tijd overigens wel doen. „Een paar gaat, maar toch ook een beetje niet meer voor. Bovendien niveautjes lager in de eerste of ambitie heeft." Topvolleybal denk ik dat mijn lichaam op den duur de belasting niet meer aankan. Ik ben nu 34 jaar. Het gaat me allemaal niet meer zo gemakkelijk af. Terwijl de trai ningen steeds zwaarder wor den. Ik weet niet of ik dat nog lang vol hou. Ik kan beter nu stoppen." ZOUTELANDE - Maurice Groeneveld zakt door zijn rech tzeen en Stort gillend van de ,S„ ter aarde. Een vrouw op de 1 tribune bij de mannenftnale van L jjetimtech Beachvolleybaltoer- nooi in Zoutelande vindt dat Groene veld zich aanstelt: - jeeft-ie kramp? Dan hoef je tóch niet zo te schreeuwen." Een man voor haar draait zich re soluut om. ..Heb jij weieens g0ed kramp gehad dan?" voegt lij haar met een verwijtende buk toe. De vrouw laat zich echter de mond niet snoeren: „En jij. heb jij wel eens een kind gehad dan?'' e Eer. momentopname die het tiende beachvollebaltoernooi in k Zoutelande typeert. Grappen en a grollen, zwetende lijven die door het mulle zand ploeteren, a wvelde neuzen op rood aange- lopen gezichten. Ontspannen iq potje beachvolleyen. Beachvolleybal in Zouteland is v- al tien jaar gezelligheid en toch volleybal op niveau. De krampaanval van Maurice (beneveld was eveneens het beslissende moment van het toernooi. Groeneveld kon niet verder. Rini Boutens en Quinten van der Vrie, beiden afkomstig on Goes, wonnen de finale. Van der Vrie genoot met volle teugen van de thuisoverwinning: „Ein- r delijk is het dan gelukt, einde- i< lijk hebben we dit toernooi ge- nonnen. Eindelijk zat alles mee." Oefenen Toch hadden Rini Boutens en Quinten van der Vrie de over winning met alleen aan de bles sure van Maurice Groeneveld te danken, vond Groenevelds lartner Michiel Wouters. En hij dijk ook. In de eerste set waren de twee Zeeuwen opper machtig geweest, getuige ook de 12-1-setstand. Wouters in een ^nfRjornGoorden Peter Verburg en Joop Dees, die uiteindelijk de vierde plaats bemachtigden, in actie tijdens hun poulewedstrijd tegen Patrick Kramer en Dennis van Tatenhoven. foto Lex de Meester gesprek met stadionspeaker, scheidsrechter en organisator Henny Swartjens: „Het is abso luut verdiend. Ze waren beter. We moeten gewoon goed gaan oefenen voor volgend jaar. Of ik dan weer met Maurice speel? Eerst even kijken hoe fit hij dan is. Misschien is het beter dat we dan eerst een weekeindje Pa pendal meepakken, haha." Maurice Groeneveld keek het van de tribune allemaal aan. De grimas op zijn gezicht had al weer plaatsgemaakt voor een brede grijns. Blindelings Het waren toch opvallende win naars, Rini Boutens en Quinten van der Vrie. Ze trainen nog nauwelijks, ze hebben er de tijd niet meer voor. In Zoutelande speelden ze pas hun tweede toernooi van het seizoen. Daar bij zijn ze al enigszins op leef tijd. Boutens, die is gestopt met eredivisievolleybal: „Beachvol leybal is een spel van geen fou ten maken. Daar zijn we nog steeds erg goed in. We slaan mis schien wel niet meer zo hard, maar we voelen elkaar nog blin delings aan. We spelen nu al zo lang met elkaar, dat gaat er nooit meer uit. Ook niet als je amper met elkaar traint. Nog steeds kan ik aan de vorm van de wedstrijd zien welke ballen Quinten heeft en welke niet." Door het tactisch inzicht en fa natisme, bij elk gewonnen punt ontvalt Boutens een triomfan telijk 'hopsa!' ondersteund met een vuistslag in de lucht, wer den Groeneveld en Wouters overlopen. Het gelegenheids koppel Timo Dijkgraaf en Ri chard Asschelman konden Van der Vrie en Boutens langer te genstand bieden in een volledig Zeeuwse halve finale Aanvan kelijk liepen de twee hardhit- ters uit op de twee oude rotten. Totdat het spelletje van Boutens aan het net en Van der Vrie daar achter hen opbrak. Dijkgraaf, die het door afwezigheid van zijn vaste partner Timko Lo- kerse het verrassend goed deed met Richard Asschelman: „Tuuriijk willen we presteren, maar we komen hier ook voor de lol. Richard en ik hebben nog nooit met elkaar getraind. We konden ze nog lang bijbenen, maar op een gegeven moment was het op." Quinten van der Vrie: „Zij leggen in elke slag vol op risico. Dan moet je er altijd vol voor gaan. Maar toen de punten even niet kwamen, sloeg de twijfel toe. Ze werden onze ker en gingen minder hard slaan. Dan is het voor ons mak kelijk verdedigen." Hitte Het strand bij paviljoen De Zeeuwse Rivièra werd volgens sommigen verguld met een heerlijk warme zon, volgens an deren was de zinderende hitte een plaaggeest. Het besproete gelaat van de Utrechtse Erna van Doorn liep hoogrood aan in de vrouwenfi nale tegen Fanny Lafeber en Nancy van der Veen. „Ik kon de warmte niet kwijt. Ik zweet ge woon veel minder dan mijn partner Marit Fakkeldij. Het werd soms zwart voor mijn ogen. Het was verschrikkelijk Ik dacht dat ik dood ging." De wedstrijd ging dan ook met 12-7 verloren. Maar niet getreurd „We hebben weer ritme opge daan voor het NK volgende week", vertelde een tevreden Fakkeldij,En een week daarna wordt het nog mooier. Dan trouw ik eindelijk met mijn Mi chel (Everaert)", lachte Erna van Doorn. Goesenaar boekt tweede amateurzege in Heikant GENEVE - Angela Maas is in de halve finale van het Zwitsers Open uitgeschakeld. De rolstoeltennisster uit Koudekerke, de nummer negen van de wereld, verloor in Genève van haar landgenote Sharon Walraven, 's werelds nummer vier: 7-5 6-7 (12-14) 6-2. Maas had moeite met haar nederlaag. „Op be langrijke momenten maakte de scheidsrechter fouten ten na dele van mijTot drie keer toe heeft me dat een game gekost. Dat was teveel voor mij." Na het toernooi bood de toernooi- organisatie Maas haar excuses aan voor het zwakke optreden van de leidsman. In het dubbelspel haalde Maas met de Engel se Kimberley Dell de finale. Daarin verloren ze van het Ne derlandse koppel Maaike Smit/Sharon Walraven: 6-3 7-5. Maas: „We stonden in de tweede set met 5-0 voor, maar toen veranderden ze van tactiek en werd het tempo voor ons te hoog.In het gemengd dubbel verloor Maas met de Nederlan der Riens van Raaij de halve finale van de Engelsen Kimber ley Dell en Giant Mistry: 6-2 6-3. BRAKEL - Mountainbiker Joel Dieleman uit Vlissingen is ze vende geworden in de Summer 2000 Cup voor junioren. De wedstrijd in het Belgische Brakel vond plaats op en rond de Berendries, bekend uit de Ronde van Vlaanderen. De over winning bij de junioren ging naar de Belgische wereldkampi oen veldrijden Bert Aemouts. Dielemans oudere zus Mirjam (20) heeft bondscoach Leo van Zeeland laten weten niet in aanmerking te willen komen voor selectie voor het EK, dat komend weekeinde in Rhenen plaatsvindt. „Ik heb onvol doende internationale ervaring om een EK naar behoren te rijden", aldus Dieleman. „Voor mij persoonlijk komt het EK nog te vroeg." ASSEN - Hans Wisse uit Meliskerke is gisteren in Assen in de World Series Superkart op de twaalfde plaats geëindigd van divisie twee. Wisse reed alleen de eerste manche, want in de opwarmronde voor de tweede manche liepen zijn voorwielen vast. Gedurende de eerste manche had Wisse al te kampen ge had met remproblemen en dat belette hem uiteindelijk om in de tweede manche te starten, wat een twaalfde plaats in het eindklassement tot gevolg had. CINCINNATI - De Zweedse tennisser Thomas Enqvist heeft zondag het toernooi van Cincinnati, meetellend voor de Mas ters Series, op zijn naam gebracht De als zevende geplaatste Enqvist won in de finale met 7-6 6-4 van de Brit Tim Henman, die als vijftiende was gerangschikt. Enqvist won de tiebreak van de eerste set met 7-5In de halve finales won Henman za terdag in drie sets van de als vierde geplaatste Gustavo Kuer ten (6-7 6-4 7-6). Enqvist bleek toen een maatje te groot voor de Fransman Arnaud Clément. Het was de eerste toernooize ge voor Enqvist in 2000 en zijn zeventiende in totaal. Hij werd de eerste Zweedse winnaar sinds Stefan Edberg in 1990.Hen man was niet erg tevreden over zijn spel in de finale. „Ik was niet zo goed op dreef"zei hij,En Enqvist was gewoon te goed voor me." RTR LOS ANGELES - Serena Williams heeft zondag het tennis toernooi van Los Angeles gewonnen. De als vijfde geplaatste Amerikaanse won in de zwaarbevochten eindstrijd met 4-6 6- 4 7-6 van de Amerikaanse Lindsay Davenport, tweede op de lijst. Williams won de beslissende tiebreak met 7-1Ze had za terdag in de halve finale ook al met de nummer één van de we reld, de Zwitserse Martina Hingis, afgerekend: 4-6 6-2 6-3. AFP door Sandra Minneboo YERSEKE-Bijna honderd zeil jachten hebben zaterdag op de Oosterschelde bij Yerseke mee- lan aan de Fortis Mosselra ce. In de ORC-klasse, de klasse met het grootste aantal deelne mers, pakte de Middelburgers Marcel Filius en Jon Boen met hun boot Jantje uut de kachel de eerste plaats. In de SW-klassen jngen de eerste prijzen naar de 'eneta en de Crisis. De Paalse Hengst legde in de klasse van de ronde en platte bodemjachten (R&P) beslag op de eerste plek. itersportvereniging Yerseke janiseert de Mosselrace al weer heel wat jaren. In zeilmin- send Zeeland is de wedstrijd in middels een begrip en mag de race met op de wedstrijdkalen der ontbreken. Nog ieder jaar 'int de mosselrace aan popula riteit Dit jaar verschenen 99 boten aan de start Er werd ge varen in de ORC-klasse. SW- en de R&P-klasse. gingen om 10.00 uur oeeersteboten van start. Al snel bleek dat het vooral op tactiek een dosis geduld aan kwam. Omdat er nauwelijks wind was, 'as het zaak zeer geconcen- SPORTREDACTIE tel. (0118) 484454 M Dagevos (chef) J P D, Bakker 'coordinator zuid) Kb de Vries 'coördinator midden) HH.N Boogert 'coördinator noord) H-C.P.M. Goorden LM.S Pentury S-E. Remijnsen Oostsouburgseweg 10 "ostbus 18 ^80 AA VLISSINGEN Iel '0118) 484000 fax. 10118)470102 redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl fi-mail: redactie@pzc.nl treerd te varen. Dat lukte lang niet iedere deelnemer. Velen hielden het na een paar uur dob beren dan ook voor gezien. Het was zaak om zo veel mogelijk de stroming te ontwijken. Vlak langs de Zuid-Bevelandse kust varen bleek de enige manier om vooruit te komen. In de ORC-klasse gingen 38 voornamelijk snelle wedstrijd schepen van start. Jantje uut de kachel van Marcel Filius en Jon Boen beschikte over de beste papieren. De vijfkoppige be manning van deze J24 lag al snel op een goede plek. Het lukte hen om een scherpe tijd neer te zet ten. Na de berekening van de handicaps bleek Jantje uut de kachel als snelste de mosselrace gevaren te hebben.De beman ning ontving voor deze prestatie een gouden mossel uit handen van de directeur Zuid-Neder land van Fortis. Rinus de Jonge uit 's-Gravenpolder eindigde als tweede. Voor de Easy Living was er een zilveren mossel. De bronzen mossel in de ORC-klas se ging naar de succesvolle Co- weszeilers Marja en Stan Tave- nier uit Vlissingen. In de SW-klasse met spinnaker bleek Robert Hoogerheide uit Middelburg de beste Zeeuw. Met de Vivace 2 zeilde hij naar een derde plek. De Crisis was in deze klasse de winnende boot. In de SW-klasse zonder spin naker presteerde Merien van Loo uit Wolphaartsdijk uitste kend met de Harde Bolle. Voor hem was er een zilveren mossel. De Veneta eindigde als eerste. In de R&P-klasse ging de gouden mossel naar de Paalse Hengst uit Veere. door Wim de Vos HEIKANT - Beschikt wielren ner Rob Koole over bovenna tuurlijke gaven? Aan de voor avond van de Ronde van Heikant herinnerde zijn schoonvader en oud-coureur Ko de Vrieze zich dat hij de eerste of tweede editie van de ronde had gewonnen. „O", zei zijn schoon zoon. „En morgen win ik in Hei kant." Amper 24 uur later kreeg Rob Koole gelijk. Hij won de Ronde van Heikant, zijn tweede overwinning ooit bij de ama teurs. Rob Koole is nog maar enkele seizoenen actief als coureur. Voorheen was hij als voetballer actief bij Patrijzen in 's-Heeren- hoek en reed in het zomersei zoen slechts enkele wedstrijden bij de trimmers. Rob Koole staat in het peloton dan ook met be kend als een winnaar. Toch is hij ook geen meerijder. Zodra het ook maar enigszins mogelijk is en hij zich sterk genoeg voelt, kiest hij voor de aanval. Met die tactiek krijgt de coureur uit Goes echter dikwijls het deksel op de neus. Maar niet zaterdag.Korte par koersen met veel bochten liggen me niet. Omlopen zoals hier in Heikant en ook in Zuiddorpe, waar ik mijn eerste koers vorig jaar heb gewonnen, gaan me veel beter af. Daar zijn weinig bochten zodat ik niet te vaak uit het zadel moet", vertelde een dolgelukkige Koole nadat hij in eerste instantie niet meer uit kon brengen dan: „Wat is dit mooi." De ploeg van Theo Middelkamp waar Rob Koole voor rijdt, was zaterdag stevig vertegenwoor- Rob Koole gaat zegevierend over de eindstreep in Heikant. digd in het peloton. Nagenoeg bij iedere vluchtpoging was wel een renner van die ploeg betrok ken, terwijl de rest van het team controlerend reed. Ploegentactiek In eerste instantie liepen de aanvalspogingen op niets uit, totdat Martin de Kok demar reerde. Nu leek de opzet van de ploeg van Theo Middelkamp wel te gaan slagen. Koole: „De ploegentactiek was erop afgestemd om De Kok steeds verder te laten uitlopen. Maar Martijn Oors ging in de te genaanval. Ik ben meteen in zijn wiel gesprongen waaxma we sa men naar De Kok zijn toegere den." Vanaf het moment dat ze met zijn drieën aan kop kwamen te zitten, liep de voorsprong me teen op naar driekwart minuut en werd het snel duidelijk dat dit de beslissende ontsnapping was. Nadat Martijn Oors in de slotki- lometers uit de kopgroep weg viel, konden Koole en De Kok onderling uit gaan maken wie met de eer zou gaan strijken Het werd dus Koole die in de foto Charles Strijd slotronde bij De Kok wegreed. De nieuwelingenkoers in Hei kant werd de wedstrijd van Ar jen Mosselman. De jonge cou reur uit Kruiningen reed halverwege de wedstrijd weg uit het peloton, maar werd bijge haald door het duo Tom Veelers uit Ootmarsum en de Let Artur Ansons. Hij voelde zich echter sterk genoeg mee te sprinten. „Voor zover ik kon inschatten, was ik de minste spurter van de drie, maar ik vond dat het van daag wel lekker ging en daarom heb ik meegespurt", zei Mossel man laconiek. doorSven Remijnsen 's-HEER ARENDSKERKE - Baukje Doedee uit Driewegen viel zaterdag tijdens het Wieler weekend van 's-Heer Arends- kerke van de ene verbazing in de andere. Eerst won ze de koers bij de vrouwen in een massasprint. Nog geen kwartier daarna ging ze van start in de dernykoers. Doedee was de enige vrouwelij ke deelnemer tussen de gang makers. Het debuut achter de derny viel haar zwaar. Doedee: „Ik heb in de eerste serie één keer heel hard „Ho!" geroepen naar mijn gangmaker, want hij ging te snel. Ik was supergemo- tiveerd om hier goed te preste llen, ook al had ik even daarvoor nog een koers gereden." Niet alleen gereden, maar ook gewonnen. In een massasprint nog wel. „Het is de eerste keer in mijn leven dat ik van zo'n grote groep de sprint win. Het was toch al een vreemde wedstrijd. Niemand kon wegkomen, om dat er altijd wel iemand achter aan ging. Dat was echt erg op vallend." Doedee klopte na vijftig kilo meter Rosalinde Meijer uit Den Haag en Angelina Huis uit Hal steren. Cindy Braat uit Kwa- dendamme werd negende. Ka rin de Krijger uit Breskens, Doedees clubgenote bij Zeeuws-Vlaanderen, eindigde als tiende. ATB De ATB-wedstrijd, die deel uit maakte van de Zomercup van X-Treme, werd gewonnen door Dieder van Essen De Middel burgse mountainbiker troefde Nico Zweedijk uit Waarde en Luc van Eek uit Goes af. Advertentie Foto's van Sprint Photo zijn opvallend kleurijker, helderder en scherper dan overal elders. En natuurlijk altijd met gratis indexprint. Bovendien ook nog eens vakantievoordelig! VLISSINGEN, Scheldepli MIDDELBURG, Markt 29 GOES Lange Vorststraat 36 /,Wcel.«end ,nhw j 2 dagen Ontv^c nA opn° Jan Mulder uit Twello en Pascal Schoots uit Tiel wonnen de af- valsprint voor tandemrijders, De Axelaars Amold Polderman en Tony de Mecanicien eindig den als tweede. Bij de ligfietsers won Frederik van der Walle uit De Pinte, voor Ymte Sybrandy uit Lelystad, Van der Walle was eveneens de snelste in de sprint over 100 meter. Aan de wedstrijden voor hand- bikers en steppers deden geen Zeeuwen mee. Alfred Reintjes uit Zevenaar won bij de handbi- kers, Arend van der Velde uit Bome bij de steppers. Cees Hoogerland uit Kruinin gen won de avond ervoor bij de C-trimmers, terwijl Hans van Dijke uit Tholen de sterkste was in de B-categorie. Bij de A-trim- mers ging de winst naar Chris de Baat uit Hoeven. Tweede werd Eric Vereecken uit Hulst. 's-HEER ARENDSKERKE - Johnny Hoogerland rijdt ook volgend seizoen bij de junioren- ploeg van Rabobank. De wiel renner uit Kruiningen kreeg tij dens een trainingskamp van ploegleider Frans Maassen te horen dat hij mag blijven. Hoogerland, die in zijn laatste seizoen bij de nieuwelingen tien wedstrijden won, staat dit jaar nog altijd droog. „Frans Maas sen tilt daar niet zo zwaar aan", aldus Hoogerland. „Een ere plaats in een klassieker vindt hij vier keer zo belangrijk als een overwinning in een criterium. Komend seizoen zal ik meer we reldbekerwedstrijden rijden." Richard Slabbekoom blijft bij Van Vliet. De neo-amateur uit Kapelle is bezig aan zijn tweede jaar bij desponsorploeg. „Ik heb tot nu toe hard gewerkt voor de ploeg, met name in de topcom- petitie voorneo's. Zelf heb ik het idee dat ik er nog niet alles heb uitgehaald. Maar binnen de ploeg zijn ze tevreden over me, vandaar dat ik kan blijven." Dennis Raadtgever uit Goes keert komend wielerjaar terug in het amateurpeloton. Raadt gever fietst dit jaar in de sport- klasse A en bij de A-trimmers. „Als ik de amateurs aan het werk zag, begon het steeds meer te kriebelenVoor welke ploeg ik ga rijden, weet ik niet. Maar ik heb nog even de tijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15