Superkarts is geen kinderspel Van Beek probeert rust te bewaren Terneuzen heeft de handen vol aan Steen: 7-6 Kapelle tegen RBC Hans Wisse debuteert op Al-ring in Oostenrijk Nationale bowlingtop naar Middelburg Franse derde in Roosendaal Tenniskoppels voldoen aan verwachtingen uitslagen agenda doorEldridge Pentury MELISKERKE - De naam roept niet direct veel bijzonders op: Superkarts. Wie er weinig vanaf weet. denkt aan de skelter achtige vierwielers waarmee ie dereen die het wil op een indoor- baan kan racen. Maar Superk arts is anders. „De afmeting van het voertuig en de banden ko men overeen, maar dan heb je het wel gehad", zegt Hans Wis se, rijder van APG Ninja, het enige Superkartteam van Ne derland. Hans Wisse is 42 jaar en woont in Meliskerke. Hij runt een een mansbedrijf en leent zichzelf uit als kraanmachinist. Zijn grote passie is de autoracerijSuperk arts in het bijzonder. De garage achter zijn woning is zo inge richt dat hij zijn kart kan op- en afbouwen. „Niet om stoer te doen, maar ik durf te beweren dat er in Zeeland geen auto te vinden is, die sneller is dan deze kart", zegt Wisse stellig. De geboren Zeeuw haalt op het circuit een snelheid van van 270 kilometer per uur. De 100 kilo meter haalt hi] in een kleine drie seconden. Zijn kart is uitgerust met een twee cylinder motor (250 cc) en heeft een vermogen van ruim 80 pk. „Omdat je met ldeine banden rijdt, kun je heel vlug hoge snelheden halen"legt Wisse uit. Spoilers en een vleu gel geven het voertuig het uiter lijk van een echte racemachine. En dat is nou juist wat Hans Wisse duidelijk wil maken. „Su perkarts ligt dichter bij de For mule 3 dan bij de karts zoals ie dereen die kent." in Nederland bestaat een Nederlands kart- kampioenschap, maar daarvoor zijn de Superkarts te snel. Met de 250cc-motor zouden ze qua vermogen niet misstaan tussen de racemotoren maar reglemen tair is meerijden niet mogelijk. „Want je praat hier over een vierwieler", verduidelijkt Wis se. „Superkarts valt eigenlijk net tussen wal en schip." Hans Wisse is daarom gedwon gen aan buitenlandse wedstrij den mee te doen. Kriskras door Europa. Hij doet mee aan Worl dserie 2 00 0-wedstri jden en rijdt in Tsjechië, België, Frank rijk, Spanje, Duitsland en Oos tenrijk. Komend weekeinde maakt hij zijn opwachting op de Oostenrijkse Al-ring, daar waar Mika Hakkinen ruim twee weken geleden de Formule 1- race op zijn naam schreef. Wisse is benieuwd naar de tij den die hij in Oostenrijk kan neerzetten. „De mogelijkheid bestaat dat het circuit korter wordt gemaakt dan bij de For mule 1, maar als dat niet zo is kun je vergelijkingen maken. Ik wil dolgraag weten wat ik nou met een kart kan presteren op een Formule 1-baan." Het parkoers van de Al-ring kent hij goed. Met dank aan de Play Station-spelcomputer, waarop Wisse de race talloze ke ren heeft gereden. „Met zo'n spel ontdek je natuurlijk niet op welke punten je met je kart moet gaan remmen. Maar je weet wel wanneer en waar de bochten ko men. Dat is prettig. Want daar heb ik anders bij de trainingen drie ronden voor nodig." Maar zo makkelijk als het hem op de computer afgaat, zal het in de praktij k niet gaan, weet Hans Wisse. Podiumplaatsen zijn voor hem normaal gesproken niet aan de orde. De eerste race in Frankrijk, in Dijon, sloot hij met een achtste plaats af. In het Tsjechische Most viel Wisse in de tweede race uit en bleef hij buiten de rangschikking. In het Belgische Zolder werd hij on langs - mede door motorpech - elfde. Wisse maakt zich er niet druk om. „Ik wilde altijd graag weten hoe het is om hele hoge snelhe den te halen in een auto. Dat heb ik nu meegemaakt. Het is prach tig", zegt Wisse, die ook al jaren motorcrosst en in het verleden als truck-driver gewerkt heeft bij verschillende raceteams. „Mijn droom was altijd bij een Formule 1-team aan de slag te gaan, maar dat is helaas nooit gelukt. Ik heb in de Formule 3, Formule 3000 en de DTM-klas- se als truck-driver gewerkt. Ik heb ook nog in de Offshore Class gewerkt, bij een bootrace-team. Dat is me allemaal goed beval len. De racerij boeit me, ik vind het heel interessant." 't Vroon De eerste kennismaking met het racen, maakte Hans Wisse jaren geleden mee. Zoals vele Melis- kerkenaren racete hij in een kart mee op recreatiepark 't Vroon in Westkapelle. Toen het park zijn deuren sloot, hielden vele ra cers, onder wie Hans Wisse, er mee op. Het was ook te duur ge worden. „Twee jaar geleden zag ik een kart te koop staan in Ber lijn. Ik besloot 'm te kopen en kwam later in contact met de ei genaar van het APG Ninja Team uit Drenthe. Van het een kwam het ander. Ik kon races rijden en dat bevalt me nog altijd heel goed." Waar ik best trots op ben, is dat ik mijn hobby nog steeds hele maal zelf bekostig. Sponsors heb ik niet." Hoe lang hij ermee doorgaat, weet Wisse niet. „Su perkarts is in Zeeland vrij onbe kend, iedereen kent alleen de indoorbanen waar iedereen te recht kan en bedrijfscompeti- ties verreden worden. Maar een Autocoureur Hans Wisse in zijn Superkart. „Mijn ultieme droom is ooit een Zeeuws Superkartteam te vormen." foto Lex de Meester van onze sportredactie VLISSINGEN - Verschillende nationale topbowlers hebben zich ingeschreven voor het heropeningstoernooi van Bowling- en Partycentrum De Kruitmolen in Middelburg. Zo komen Eric Kok, Kon van de Boogaard, Marco Maaswin kel, Ton Plummen, Marco van de Griendt en Goesenaar An- dré Reijerse in actie. Het eve nement wordt van 5 tot en met 20 augustus gehouden. Voor het toernooi hebben zich 45 teams aangemeld. Er wordt met een ploeg van drie bowlers over acht games gespeeld. De nationale kampioen, Drukke rij Ruygrok, heeft met twee equipes ingeschreven, onder wie Eric de Kok, Ton Plummen en André Reijerse. Ook enkele Zeeuwse teams ge ven acte de présence. Zo ko men Erwin Groen, Wilbert Antheuniss en Leen Schaap namens Goes in actie. Middel burg brengt Rens Vader, Leo de Ruiter en André de Nooijer in het strijdperk. Andere sterke ploegen zijn CTM Rotterdam, Teamwork Oosterhout, Cleton Hellevoet- sluis en Goudpost Spijkenisse. De speeldata zijn zaterdag 5, zondag 6, zaterdag 12 (aan vang 13.00 uur), woensdag 16, vrijdag 18(19.00 uur) en zater dag 19 (13.00 en 18.00 uur) au gustus. Zondag 20 augustus worden om 13.00 uur de finales afge werkt. De beste acht teams ko men mogen hieraan meedoen. ROOSENDAAL - Francois Franse is in de Draai van de Kaai derde geworden bij de eli te-renners. De wielrenner uit Kwadendamme moest het in Roosendaal in de sprint afleg gen tegen Wally Buurstede en Fulco van Gulik. Pas vijf ronden voor het einde maakten vier renners, onder wie Franse, Buurstede en Van Gu lik, zich los van het peloton. Bij Franse schoot de kramp echter in de benen, waardoor het ge vecht ging tussen Buurstede en Van Gulik. Buurstede won uit eindelijk. Franse: „Het was een loodzware koers, er zat voor mij niet meer in." Mare Blok uit Heinkenszand werd zestiende. Bij de junioren werd Jacky van Ast uit Rilland vierde. Goes oefent tegen PSV 2 GOES - Goes werkt vanavond (woensdag) de eerste oefenwed strijd van het seizoen af. De zon dag-derdeklasser speelt op eigen terrein tegen PSV 2. De aanvang is 19.00 uur. Goes, dat onder leiding stat van trainer Ko Stoutjesdijk, werkte al drie trainingen af. De derde klasser kan tegen het tweede el ftal van PSV met een volledige selectie aantreden. Coach bij de Eindhovenaren is Erwin Koe man. Verduin den Boer neemt de leiding ZIERIKZEE - Jan Verduin den Boer heeft de koppositie ver overd in de zomeravondcompe titie van de schaakvereniging Zierikzee. Na vijf ronden heeft hij 8,5 punten verzameld. Hij wordt op ruime afstand ge volgd door Aad Brakel. Wel dient aangetekend te worden dat Brakel alle partijen tot dus verre heeft gewonnen en Ver duin den Boer 'slechts' een per centage van 71 procent heeft Johan Hoogstrate deed het tot vorige week boven verwach ting. Hij werd onverwachts in de kopgroep ingedeeld en behaal de 2,5 punten uit drie partijen. Deze week kende hij een kleine terugval. Stand aan kop: J. Verduin den Boer 12-8,5 punten; A de Jonge 12-7,5. E. de Vrieze 12-7,5,4. J. Maaskant 9-7, 5. P de Vrieze 15-6.5. 6. K Fierens 12-6,5, 7 P. Klootwijk 12-6, 8. T. Brouwer 9-6, 9. A. Brakel 6-6.0, 10. J Hoogstrate 9-5,5. Kleiduivenschutter naar Olympische Spelen door René Banierink ELST - Zeg niet dat zijn deelname aan de Olympische Spelen in Sydney hem niets doet. „Natuurlijk vind ik dat gaaf." Maar voor het overige wil klei duivenschutter Gijs van Beek (28) er toch vooral rustig en nuchter naar toe leven. „Ik ben er niet voor het circus, maar om er zo goed mogelijk te preste ren." Als het verzamelen van originele Dinky Toys (kleine speelgoedautootjes) een Olympische sport zou zijn, was Gijs van Beek uit Eist (bij Utrecht) zeker een me daillekandidaat geweest, zoveel staan er wel in verschillende vitrines van zijn ouderlijk huis. „Ach, dat is ook een hobby van mij." Maar veel tijd om zijn autootjes af te stoffen of de rommelmarkten af te struinen op zoek naar ontbrekende mo delletjes, heeft Van Beek niet meer. Dankzij een andere uit de hand gelopen hobby, het kleiduivenschieten, krijgt het nakende olympische avontuur hem nadrukkelijker in zijn greep. Tussen door moet er ook nog gewerkt worden, in de Ginaf-fabriek in Veenendaal. Als lasser 'vrachtautootjes in elkaar zet ten.' Maar steeds meer dagen staan in het teken van trainingen. En dat ge beurt overal in den lande, van 's och tends vroeg tot 's avonds laat. „We trai nen in Emmen, Lienden, Heerjansdam, Weert, noem het maar op. Ik ben blij dat ik dat karretje heb", wijst hij naar de auto met de Olympische ringen die voor de deur staat. Dat er zoveel op verschillende banen wordt getraind is belangrijk, zegt Van Beek. „Iedere baan heeft zijn eigen ach tergrond. Het is belangrijk dat je tegen zoveel mogelijk verschillende achter gronden schiet." Het liefst natuurlijk tegen de olympische achtergrond. „Daarom zijn we al twee keer in Sydney geweest. Een keer in januari en een keer in maart, Mooie baan, met een vrij ruimtelijke achtergrond. En daar zal in september niet veel aan veranderd zijn." Hij proefde er alvast een beetje de olympische sfeer, sfeer die hij op zijn twintigste voor het eerst had meege maakt. Van Beek: „We waren op vakan tie in Spanje, vlak bij Barcelona. Daar Kleiduivenschutter Gijs van Beek is klaar voor de Spelen. waren toen de Olympische Spelen. Ja, dan ga je wel even kijken." Hij kocht een kaartje voor het kleiduivenschie ten. „Gewoon aan de kassa, het is geen sport waarvoor mensen in de rij staan. Al moet ik zeggen dat er nu richting Olympische Spelen ineens wel veel meer belangstelling is. Dat geeft wel aan hoe uniek de Spelen zijn." Hij vond het wel mooi, die sfeer. Van Beek was vier jaar eerder, op zijn zes tiende begonnen met kleiduivenschie ten. „Mijn vader deed het ook. Hij is er op een gegeven moment mee gestopt om mij te kunnen laten schieten. Want het is een kostbare sport." In Barcelona kreeg hij de kriebels. „Olympische Spelen, als ik daar toch een keer aan mee zou mogen doen, dat leek me wel wat. En nu is het zover, Ja, dat is een heel goed gevoel, echt heel mooi, gaaf. Helaas is mijn vader overle den, ik had het prachtig gevonden als hij dit mee had mogen maken." Hoewel hij dus wel degelijk het olympi sche gevoel heeft, probeert hij het toch een beetje te verdringen. „Ik zie wel hoe het allemaal gaat. Je moet proberen er zo relaxed mogelijk naar toe te gaan. Ik heb het gemerkt toen we ons moesten plaatsen en daarna toen we vormbe houd moesten tonen. Je bent op een ge geven moment drukker met punten tel len dan met schieten zelf. En dat kan natuurlijk niet." Optimaal Want een goede prestatie laat zich vol gens hem niet dwingen „Gelukkig heb ben we vanuit NOC*NSF en onze bond fantastische faciliteiten gekregen om ons optimaal voor te bereiden. Maar als foto George Nusmeijer/GPD je daar staat, ben je helemaal alleen, moet je het zelf doen. En dan spelen zo veel factoren een rol. Heb je de vorm van de dag, zit je lekker in je vel, heb je goed geslapen, zit het weer een beetje mee, noem maar op." Wat dat betreft is het een egoïstische sport, geeft Van Beek toe. „Alles draait om mij, het gaat straks om mijn presta tie, dus ik moet me goed voelen." Daar om heeft hij ook niet veel aan de veel grotere ervaring van die andere schut ter die naar Sydney gaat, Henny Dom peling. „Iedereen heeft zijn eigen ma nier van voorbereiden en trainen. Het gaat erom dat je jezelf lekker voelt. En dat is bij iedereen verschillend. Het is ieder voor zich. Want bedenk wel, er is er straks maar eentje die die duif mist. En dat ben ik, daar kan ik niemand an ders de schuld van geven." GPD van onze sportredactie NIEUWERKERK - De ge plaatste tennissers in de ge- mengddubbel-B-klasse van het SNS Gruttepikkers H-toernooi in Nieuwerkerk plaatsten zich gisteren voor de volgende ronde. Angela Kouwenberg en Marco van Heipen, als eerste ge plaatst, wonnen in een span- nende wedstrijd van Marleen Pollemans en Hans-Jan Goede- gebure: 7-6 4-6 6-2. De partij tussen Hellen van Hartings- veld/Mark Lodewijk, tweede geplaatst, en Mijnderd en Anne ke Maris was minder attractief. Van Hartingsveld/Lodewijk won in drie sets: 3-6 6-3 6-3, Waar zijn broers Richard en Martin een dag eerder werden uitgeschakeld in de HE C2- klasse boekte Jacco Folmer wel een zege in de Cl-categorie. Hij won in een driesetter van Remco Paauwe: 7-6 6-7 6-3. Folmer moet het nu opnemen tegen Martin Hendriksen, die als nummer twee geplaatst is. Hen driksen is eerste geplaatst in de C2-categorie en plaatste zich in de klasse voor de kwartfinales door Adriaan Heemes een halt toe te roepen. In twee sets schoof Hendriksen Heemes aan de kant: 6-2 6-4. In de HE Dl-categorie haakten Superkart is een echte racewa gen, het is absoluut geen kinder spel. Je kan er alleen buiten mee rijden. Mijn ultieme droom is ooit samen met John van der Voort uit Zoutelande die ook ra cet, ooit een Zeeuws Superkart team te vormen van onze sportredactie VLISSINGEN - Hoek boekte gisteren ten koste van Lovende- gem de eerste overwinning van de oefencampagne. Op eigen veld werd het 3-1 voor de zater dagclub. Kersverse eersteklas ser Terneuzen had zijn handen vol aan Steen. In een doelpunt rijk duel versloeg Terneuzen de vierdeklasser met 7-6. Hoek-Lovendegem 3-1: Tegen het naar de eerste klasse provin ciaal gedegradeerde Lovende- gem kwam Hoek in de openings- fase een paar keer goed weg. Hoek kwam na een halfuur op voorsprong, toen Djamal Buijse een voorzet van Wesley Roman met het hoofd afrondde: 1-0. Na de hervatting voerden Ban- van der Hooft (2-0) en Dave Gij sel (3-0) de score verder op. Kc: na het derde doelpunt bepaL den de Belgen door een benuö strafschop de eindstand op 34 Steen-Terneuzen 6-7: Het set reverloop maakte het duel er; aantrekkelijk. Terneuzen w de betere ploeg, maar bleek ver dedigend nog kwetsbaar. Bijd rust was het 3-3. Na de herval-; ting klampte Steen evenetsl lang aan. Wouter de Neijs ws met vier doelpunten erg trefej ker. Werner Bisschop en Paset Lensen slaagden er ook in ot doelman Erik de Koeijer te pas serenVoor Terneuzen scoorde» Jacky Lambert (3x), Mike Ba (2x), Randy Lauret en Ryan^ Regt. van onze sportredactie KAPELLE - Eredivisionist RBC speelt morgen (donderdag) een vriendschappelijke wed strijd tegen zaterdag-eerste klasser Kapelle. Het oefenduel in Kapelle begint om 19.00 uur. Vanaf 16.00 uur is er voor de jeugd een clinic. De selectiespe lers van RBC en trainer Robert Maaskant verzorgen hierbij trainingen. „Net als vorig jaar trekken we zo veel mogelijk de regio in", legt pr-woordvoerder Macha Simons van de Roosen- daalse club uit. „We willen zo veel mogelijk reclame voor de club maken en zoveel mogelijk mensen uit de wijde omtrek zien te trekken." Daarna speelt de nieuwe eredi visionist een oefenwedstrijd te gen Kapelle. Die ontmoeting staat onder leiding van scheids rechter Rien van Haaften. RBC heeft tot nu toe een redelijk goe de oefencampagne achter de rug. De ploeg won van Dor- drecht'90 (2-1), HSC'21 (9-0), Halsteren (1-0) en verloor van Willem II (1-2) en NAC (1-2). Bekende namen bij RBC zijn keeper Sieb Dijkstra, Martijn Kuiper (van Vitesse gehuurd), Marcel van Helmond, Erik Hel- lemons, Damiën Hertog, Gijs Sckaken Tennis de broers Patrick en Raymond Renger met blessures af. Patrick moest zijn partij tegen Daan Hofman in de tweede set staken (7-6 3-1) wegens armproble men. Raymond kampte met een been blessure en ook hij hield het in de tweede set (bij een achter stand van 6-3 3-2) voor gezien. Zijn tegenstander Adriaan Hee mes profiteerde daarvan. Triatlon Cales en Jeffrey Kooistn Kapelle staat onder leiding va oefenmeester Alexander va Keulen. De Bevelandse ploe promoveerde het voorbije st zoen via de nacompetitie aai de eerste klasse. Biervliet tegen Racing Gent BIERVLIET - ZesdeklasJ Biervliet speelt zaterdag opal gen veld een oefenduel inet d-[ Belgische fusieclub Racial Gent. De Belgische profs sluittti met de oefenwedstrijd een trai ningskamp aan de Weslfl Zeeuws-Vlaamse kust af. Di' ontmoeting begint om 19,01 uur. Racing Gent is ontstaan uit ee: fusie tussen Racing Heirrc I Gent en VK Meulestede. Tech nisch directeur is Erwin vandc Daele, diebij onder meer Clii Brugge en Anderlecht speeld en voor de nationale ploeg ui: kwam. Laurent Dauwe en Toe Hofman zijn de bekendste spe lers in de ploeg, die na de fusii komend seizoen in de derdf klasse begint. De Belgen ver sloegen in de voorbereidinggro-1 te broer AA Gent met 4-3. Vlissingen. HZ-toernooi, vijfde ronde: I. Sokolov-V. Epishin 1/2-1/2, L, Psachis-F. NijboerO-1, V, Golod-A. David 1/2-1/2, T. Gelashvili-R. Janssen 1-0, J. Delemar- re-S. Halkias 0-1, V. Ikonnikov-J. Werle 1-0, M. van Delft-A. Barsov 0-1, J. Wil- lemze-V. Michalevski 0-1A. van Beek-J. van der Wiel 1/2-1/2, L. van Beek-F, Er- wich 1/2-1/2, Th. Willemze-S. Wehmeier 0-1, E. Haak-W. Hendriks 1/2-1/2, S. Ernst-V. Degen 1-0, A. Rosmuller-Y. Af- ek 1-0, T. Middelburg-M. Vinck 1-0, H. Groffen-M. Azadmenesh 1-0, A. van den Berg-M. Lukas 0-1, Ch. Kuijpers-C. de Wolf 1/2-1/2, J. de Wolf-J. Amesz 0-1, J. Gather-H. Hofstra 1-0, G. Szuveges-D, van Leent 1-0, R. Tiggelman-P. Kuijpers 1-0, W. van Lankveld-M. Katzameyer 0- 1, T. Lammens-J. Bettman 1-0, P. van Lommel-W. Bliek 1/2-1/2, G. Visser-H. Weiten 1-0, W. Sinke-B. Michiels 0-1, K. Leenhouts-J. Hekhuis 1-0, P.C. Kuij pers—G. van Rij 1-0, F. Deketelaere-J. van Woudenberg 1-0, E. van Driel-S. Stange 0-1, M. Visschedijk-S. Sanders 0- 1, P Saalheim-T. Hendriks 0-1, C. Dub- beldam-R. Kruis 0-1, J. Helstone-W. Stange 0-1, A. Galle-R. Hopster 1/2-1/2, T._ Burgerhoff-B. Henderikse 0-1, B. Friesen-D. Royers 1/2-1/2, P. van der Borgt-T. van Gemert 1/2-1/2, R. van Ge- mert-A. Quakkelaar 1-0, K. van Munste r-A. van Hoeve 1-0, M. Naalden-O. van Veen 1-0, F. Rikumahu-Th Berens 1/2- 1/2, H. de Jonge-Schot - P. Kalisvaart 0- 1, M. Westerweele-H. Daniels 1-0, R. Burgerhoff-K. Bakker 1-0, V. Preïss-A. Jonkheer 0-1, H. Porte-M. de Putter 1/2- 1/2, J. de Jager-G. Baete 1-0, P. van Dij- ke-M. Freeke 0-1, A. van Weersel-R. Downing 1-0, K. Freeke-R. de Nieuwe 1/2-1/2, K. Kabboord-W. Pannekoek 0-1, E. Onwezen-M. Colsen 1/2-1/2, M. Zoot- jes-M. van Eekhout 1/2-1/2, F. Dieperin- k-J. Damen 1/2-1/2, C. Floor-A. Vermue 0-1, R. Geukes-S. Provoost 1/2-1/2, A. de Jonge-J. Petkov 0-1. Stand aan kop: 1. Nijboer5,2. Sokolov, Epishin, Gelashvili, Halkias 4,5, 6. Golod, David, Ikonnikov, Barsov, Michalevski, Wehmeier, Ernst. Rosmüller4. Sportprijsvragen Lucky Day, trekking dinsdag 1 augustus: 1-6-9-13-19-28-32-37-39-40-44-47- 49-52-57-62-64-71 -72-78. (onder voorbehoud) Nieuwerkerk. SNS Gruttepikkers ll-toer- nooi. DDD2: Folmer/Roodenburg-Van de Est/Verkerke 3-6 6-3 6-2. GD D1Stoutjes- dijk/De Vos - Giljam/Struyk 6-3 6-3, De Winter/De Winter - Van Brandwijk/Fabri 2-6 7-5 6-3, Steiner/Steiner-Van de Vrie- /Van de Vrie 6-2 6-0, Van Ek/Van de Kloos ter - Baauw/Boom 6-2 6-4. HE Dl: D. Hof man - P. Renger w.o Hofman, A. Heemes- L. Renger w.o. Heemes. GD C2: Schou- tens/Otte Krabbendam/Salomons 6-3 6- 2, 't Mannetje/Vleeshouwers - Terwis- scha/Schulten 6-7 6-4 6-2, Vermeulen- /Kort - Buys/Wissenkerke 7-5 6-3. Van de Horts/Moerman - Wesells/Wessels 4-6 7- 5 6-4. DD C2: Bomer/Dogger Buys/Slootmaker 2-6 7-5 6-3. HE C2; M. Hendriksen - A. Heemes6-1 6-2, R. van de Wel - J.P. Fleurbaay 0-67-56-2, M. Koole- M. Wissekerke 6-7 6-4 6-3. GD Cl: Reyn- goudt/Reyngoudt - Talman/Hofman 6-4 7-6. HE Cl: J. Folmer - R. Paauwe 7-6 6-7 6-3. GD BI: Kouewenberg/Van Herpen - Pollemans/Goedegebure 7-6 4-6 6-2, Van Hartingsveld/Lodewijk - Maris/Maris 3-6 6-3 6-3. land) 1.18.51, 9. Bram van de Wege(Fi lippine) 1.19.08,10. Jan van DislFynaarJ 1.19.30. H18: 1. Remy Vasseur IVIissr-, gen) 1.13.37,2. Mellevan SchaiklBergr op Zoom) 1.17.13,3. Bart Huslage (Brei 1.18.46. H16:1. Freek vanTetering(Ooi, terhout) 1.16.12. H40: 1. Jan Pol (Zwijn, drecht) 1.20.58, 2. Frans Daalmr (Breskens) 1.21.11, 3. Gerard Oom«| (Vlaardingen) 1.21.58, 4. Kees van Gi»! deren (Wouw) 1.22.05,5. Jos Boot (Zoujj telande) 1.22.33. H50: 1. Adri GerariJ (Zierikzee) 1.17.55,2. Gerard van Wis» (Klaaswaal) 1.20.26, 3. Johan GunM (Sint Annaland) 1.21.21. H60: I.WimM Jonge (Bergen opZoom) 1.31.51,2.Pee Rotte (Middelburg) 1.44.21 Vrouwe D21: 1. Edith Gerards (Middelburg) 22.03, 2. Sandra Hitzert (Amersfocc 1.24.07, 3. Terese Schuit (Souburc 1.26.40,4. Simone Wondergem (Seroos kerke) 1.27.21, 5. Maaike Krimpend (Bergen op Zoom) 1.28.51. D40: 1. M griet Uil (Schiedam) 1.25.39, 2. Willy® Nooyer (Serooskerke) 1.28.11, 3. IngrW Verhey (Breskens) 1.29.28. D50: 1. Mi Wijten (Heerle) 1.39.23. Voetbal Vriendschappelijk. Enschede. FC Twente - Werder Brerrc 1-1 (1-1). 22. Houwing 1-0,36. Pizarro! Halsteren. Halsteren - RBC 0-1 (0' Doelpunt: Kooistra. Meteren. TOP Oss - RKC 0-0. Breda. Baronie - NAC 0-7 (0-4). Doelp» ten: Thomson 4, Versteeg 2, Fehrer. Tilburg. NOAD - Willem II0-8 (0-7). Dctf punten: Bombarda 4, Ceesay, Landzaï Sjoekov, Hill. Milaan: AC Milan - Real Madrid 1-5 (O-)1 45. Guti 0-1,52. Morientes 0-2,61.Gufi| 3,75, Eto'o 0-4,80. Sjevtsjenko 1-4 (stel schop), 82. Rivera 1-5. Wielrennen Ronde van Denemarken. Eerste etappe Ringkoebing - Viborg: 1Zanette (Itai 2* km in 5.07.24, 2 Kristensen (Den) 0.09, Magnusson (Zwe) 0.13, 18. Vierhoute: 0.24, 23, Pronk. 27. De Jongh, 31 Gr» nendaal, 47. Koerts, 73. Van Steen IT 84. Dunning 2.23,105. Legtenberg5.12 Ronde van Wallonië. Vierde etappe. Ar Ion - Rochefort: 1. Streel (Bel) 201,7 kmi 5.06.47, 2. Merckx (Bel), 3. Leukeman (Bel) 0.45. Klassement: 1. Merrti 17.23.27, 2, Leukemans 0.44, 3. Cali (Frt 0.47. Surhuisterveen. Profs: 1. Wdst(Dui)1fl km in 1.57.10, 2. Commesso (Ita), 3. Dek ker, 4. Hiemstra5. Hoffman. woensdag Atletiek Boulevardloop Vlissingen. Laatste wK strijd voor het PZC-stratenloop circul De start is op Boulevard Evertsen or 20.00 uur voor een afstand van 7 km. Si cretariaat in restaurant De Groene Do fijn. Om 19.00 uur is er een prestatieloq over 3.5 km en 7 km. Schaktt Westkapelle. Rabo-triatlon. 750 meter zwemmen, 30 km fietsen, 6 km lopen. Mannen H21:1. Floris Jan Koole (Middel burg) 1.12.17, 2. Anton Mol (Sommels- dijk) 1.13.48, 3. Jochem Kuzee (Sint An naland) 1.15.15, 4. Matthijs Wassink (Nykerk) 115.37,5. Erik Peeman (Middel- hanis) 1.15.54, 6. Jordy Meerman (Mid delburg) 1.16.13, 7. Theo Kraayenbrink (Zuidland) 1.17.37,8. Ronald Kohn (Zuid- Hogeschool Zeeland SchaaktoernW Zesde ronde. Aanvang: 18.30 uur inzï Atrium van de Hogeschool Zeeland. Skeeleren Omloop van de Westkaap. 17.30 ui prestatietocht voor schooljeugd toll met 14 jaar (20 minuten); 18.00 uurp pillen en kadetten (20 minuten), 18J uur: veteranen (30 minuten); 19.15 uu C-rijders (30 minuten); 20.00 uur: A-enl rijders (45 minuten), waarin opgenomi de negende wedstrijd voor het national skeelercircuit. Locatie: zeedijk bij pa*! joen De Westkaap, Westkapelle. Voetba Vriendschappelijk. Goes-PSV 2 (spd park Het Schenge, 19,00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 38