Bruse Boys treft Zierikzee in beker Dijkgraaf stopt met volleybal 1 PZC Van Urk wint Karolingentoernooi Nederlandse cricketers met de schrik vrij Jongste zwemmer i wint in Zoutelande Maas klopt jongens in World Team Cup Zeiler Boom eindigt in middenmoot WK sport Schouwse clubs verspreid over zes poules Peter Rotte vijfde in kwarttriatlon Hans Wisse net buiten toptien in kartwedstrijd Zimmermann herkozen De Leeuw beste dammer in Oostkapelle uitslagen Hoogerland derde in België maandag 24 juli 2000 s 16 Ferry Sonnemans in actie tegen KirstenDey. Sonnemans won de finale met 6-4 7 foto Ruben Oreel van onze sportredactie OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg werden de finales van het Karolingen- toernooi afgewerkt. Bij het jongensenkel tot en met zestien jaar ging de winst naar tennisser Johan van Urk uit Zierikzee. Hij was in de beslissende partij in de poule in twee sets te sterk voor Wouter Blokland uit Terneuzen: 6-4 7-6. Blokland verloor ook de finale in het jon- gensdubbel tot en met zestien jaar. Samen met Maarten de Bakker dolf hij tegen Fer ry Sonnemans en Pim Felius nipt het on derspit met 7-5 7-6. De Brabantse Tannee van de Broeke was in de finale van het meisjesenkel tot en met zestien jaar met tweemaal 6-4 te sterk voor Kimberley Goudt uit Arnemuiden. Van de Broeke won samen met Simone ten Hacken ook het meisjesdubbel tot en met zestien jaar. Linda Gruber en Inge Dierikx wonnen de eerste set nog met 2-6, maar daarna trok ken Van de Broeke en Ten Hacken de tweede en derde set met 7-6 en 6-3 naar zich toe. In de jongensenkel tot en met veertien j aar ging de eerste plaats naar Ferry Sonne mans uit Vlissingen. Hij won met 6-4 7-6 van Terneuzenaar Kirsten Dey. Sophie Souweruit Middelburg won het enkelspel in de categorie tot en met veertien jaar bij de meisjes. In de finale won ze met 7-5 7-5 van Lidwine van Helmond uit Roosen daal. In het dubbelspel toonden Eline Meijer en Alicia de Rover zich met 6-4 6-3 te sterk voor Chantal van As en Dewi Klap. In de categorieën tot en met twaalf jaar gingen de eerste prijzen naar Rotter dammer Daan Bovenberg (jongens), Kar lijn Agten uit Terneuzen (meisjes), Mirthe Pelskamp en Mirjam Westerink (meisjes dubbel) en het duo Jaimy Bish en Michiel Ketting (jongensdubbel). door Sjaak Sinke Timo Dijkgraaf: „Ik ben vijf jaar fulltime met volleybal bezig geweest. Het altijd moeten trainen en spelen, ben ik beu." foto Ruben Oreel door Jasper van der Bliek VLISSINGEN - Beachvolley- baller Timko Lokerse uit Dis hoek kan na een jaar alweer op zoek naar een andere partner. Maatje Timo Dijkgraaf geeft er de brui aan en stopt na een intensieve carrière met volley bal. In elk geval voorlopig. De Vlissinger gaat in oktober op wereldreis, acht maanden met de rugzak door Afrika. Na afloop van een voor hem slecht verlopen toernooi in Vlissingen - Dijkgraaf en Lo kerse eindigden gisteren tij dens de NK- voorronde op het Badstrand op de laatste plaats - geeft de volleyballer te ken nen dat het voor hem even wel letjes is geweest. Zijn prof loopbaan bij eredivisieclub Nesselande is beëindigd „Ik ben vijf jaar fulltime met deze sport bezig geweest. Het altijd moeten trainen, moeten spe len, ben ik beu. Van september tot mei was het alleen maar volleybal. Ik wilde wat anders. Voor mij is het mooi geweest, ik heb een leuke tijd gehad. Verschillend En dus besloot Timo Dijkgraaf te gaan backpacken, met de rugzak de wereld in. In acht maanden van Marokko naar Kaapstad „Zoiets heb ik al tijd al willen doen. De keuze voor Afrika heb ik gemaakt omdat er op dat continent ver schillende werelden naast el kaar bestaan. Het zuiden is vooral gericht op natuur, ter wijl in het noorden allerlei in teressante culturen zijn. In ok tober vertrek ik." Twee toernooien speelt de Vlissinger nog. Over twee we ken de laatste voorronde van het Nederlands Kampioen schap beachvo'lleybal in Zandvoort, en eind augustus het eindtoernooi om de natio nale titel. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De Schouwse voetbalclubs zijn in de poule wedstrijden van het bekertoer nooi verspreid over zes poules. Er is één volledig eilandelijke groep met Brouwershaven, Zie rikzee, Bruse Boys en DFS (pou le 4). Minimaal één van de twee hoogst spelende Schouwse (Zie rikzee of Bruse Boys) sneuvelt daardoor al in de poulewedstri j- den. Maar minimaal één club plaatst zich voor de tweede ron de. Vorig jaar waren er twee groepen met louter Schouwse ploegen, waardoor twee eilan delijke clubs sowieso de volgen de ronde bereikten. Dit jaar is de spreiding veel groter. SKNWK en Ouwerkerk spelen in poule 8 tegen de Noord-Beve- landse clubs Wissenkerke en Bevelanders (Kamperland). WIK'57 en Mevo zijn ingedeeld in poule 14 met de Volharding (Ovezande) en Kwadendamme, die vorig seizoen respectievelijk voorlaatste en laatste werden in de zesde klasse zondag. Robur In poule 15 werden Dreischor en Duiveland gekoppeld aan Ro bur (Goes) en Lewedorpse Boys. Renesse en ZSC'62 zijn zelfs bij geen enkele eilandgenoot inge deeld. Renesse treedt in poule 10 aan tegen Colijnsplaatse Boys, Domburg en Meeuwen (Zoute lande). In poule 12 moet ZSC zien af te rekenen met Noor mannen (Westkapelle), MZVC BEERSE - Duursporter Peter Rotte uit Middelburg is zater dag vijfde geworden in de kwarttriatlon van Beerse in Bel gië. De 59-jarige Rotte reali seerde een tijd van 2.49.41 uur. De wedstrijd bij de veteranen B werd gewonnen door Bruno Hermans in 1.54.33 uur. De avond ervoor had Rotte, naar ei gen zeggen 'verreweg de oudste deelnemer', de zeezwemwed strijd van Dishoek naar Zoute lande nog succesvol afgelegd. Rotte eindigde daarin als ne gentiende. van onze sportredactie GLASGOW - Het Nederlands cricketelftal heeft een forse stap voorwaarts gezet op weg naar prolongatie van de Europese ti tel. In een uitermate boeiende en spannende wedstrijd werd het gastland Schotland op de laat ste bal van de wedstrijd versla gen, waardoor Nederland onge slagen bleef. Italië, waar Nederland nog nooit tegen speelde, is de volgende tegen stander. De wedstrijd Nederland - Schotland werd door de twee landen met enige zorg tegemoet gezien omdat beiden favoriet waren voorde titel en al zo vroeg in het toernooi tegenover elkaar stonden. Schotland scoorde op het prachtige veld van Ayr 201 voor 8 in 50 overs waarbij Parsons topscorer werd met 47. Khan en Lefebvre namen ieder twee wickets, maar moesten meer runs toestaan dan hen lief was. Van Troost had de beste cij fers met 1 voor 22 in 10. Ook De ZOLDER - In de derde race van de Worldserie 2000-klasse is karter Hans Wisse uit Melisker- ke op het circuit van het Belgi sche Zolder elfde geworden. Daarmee reed hij zich dit sei zoen opnieuw in de punten voor het WK. Het APG Ninja Team van Hans Wisse dat verder bestaat uit de monteurs Kees den Hollander en Jan Wisse jr had veel te kam pen met technische problemen In de vrije training raakte de motor totaal vernield, waar door de Meliskerkenaar zich pas als 28e kwalificeerde In de race zelf bleek de wagen van Wisse over een snelle motor te beschikken, maar door een op eenstapeling van pech en stuur fouten kwam hij niet verder dan een elfde plek De race werd gewonnen door de Engelsman Bob Blight met een gemiddelde snelheid van 151,57 kilometer per uur. Op 5 en 6 au gustus is de volgende race voor het wereldkampioenschap op de Al-ring in Oostenrijk. (Middelburg), ZSC'62, Seroos- kerke. Zaterdag-hoofdklasser Oost- kapelle moet het in de poule wedstrijden van het voetbalbe kertoernooi opnemen tegen Veere, RCS en Arnemuiden. De vier ploegen zijn ingedeeld in poule 2. In poule 1 zijn zaterdag-hoofd klasser Hoek en zondag-eer steklasser Terneuzen onderge bracht. Breskens en Terneuzen- se Boys vullen de groep aan. Kloetinge, de derde Zeeuwse zaterdag-hoofdklasser, ont breekt in de indeling omdat het deelneemt aan het hoofdtoer nooi van de Amstel Cup. De Be velanders zijn ingedeeld in een groep met RBC, PSV 2 en SHO. De eerste speeldag van het dis trictsbekertoernooi wordt in het weekeinde van 19 en 20 au gustus afgewerkt. De tweede heeft een week later plaats (26/8 en 27/8). De laatste pouleduels worden op dinsdag 29 augustus gespeeld. De indeling van de poules ziet er als volgt uit: Poule 1: Breskens, Terneuzen, Ter- neuzense Boys, Hoek. Poule 2: Arne muiden, Veere, RCS, Oostkapelle Poule 3: SSV'65. FC Dauwendaele. Patrijzen, Kapelle Poule 4: Brou wershaven, DFS. Zierikzee, Bruse Boys Poule 5: Yerseke, Apollo'69, Wemeldmge, Goes. Poule 6: 's-Heer Arendskerke, Luctor'88, Hoede- kenskerke. Heinkenszand. Poule 7: Sluiskil, AZW, Hontenisse, HVV'24 Poule 8: SKNWK, Wissen kerke. Ouwerkerk, Bevelanders. Poule 9: Wolfaartsdijk, Walcheren, Borssele. GPC. Poule 10: Colijns plaatse Boys, Domburg, Renesse, Meeuwen. Poule 11: Zeelandia. Nieuwdorp, Hansweertse Boys. Waarde. Poule 12: Noormannen. MZVC. ZSC'62, Serooskerke. Poule 13: Jong Ambon, VCK, Zee land Sport, Vlissingen. Poule 14: Volharding. WIK'57. Kwadendam me, Mevo. Poule 15: Dreischor,Dui veland, Robur, Lewedorpse Boys Poule 16: Oostburg, Llzendijke, Groede, Cadzand Poule 17: SDO'63. Spui. Steen, Clinge. Poule 18: Vogelwaarde, Zaamslag, Graauw, Axel. Poule 19: Biervliet, Hoofdplaat, Philippine, Aarden burg. Poule 20: Ria W, Koewacht, Terhole, Hulsterloo. Poule 21: Sluis, Schoondijke, Nieuwland, Middel burg. Poule 22: Krabbendijke, Rillandia, Corn Boys, Kruiningen. Poule 25: Tholense Boys, VVC'68, NOAD'67, DOSKO. Poule 27: SC Stavenisse, Steenbergen, DIVO, WHS. Poule 38: Vosmeer, Oudenbosch, Noordhoek, Chrislandia. Leede nam nog 2 voor 36 in 9. De Nederlandse innings werd beheerst door Robbert van Oos- terom die zijn eerste internatio nale 100 maakte in zijn 102e wedstrijd voor ons land (110). Door zijn innings die ruim drie uur in beslag nam, bleef Neder land zicht houden op de over winning. Van Noortwijk (27) steunde hem lange tijd maar was niet in staat veel runs te sco ren. Nederland raakte achter op het schema van vier runs per over en moest in de laatste 20 overs 100 runs scoren. In de laatste 10 overs waren al zes runs per over nodig voor de overwinning. In de 48e over kwam Reinout Scholte. Op dat moment moes ten er nog veertien ballen ge bowld worden en waren er nog 22 runs nodig voor de Neder landse overwinning. Tot overmaat van ramp werd Van Oosterom in de 49e over ge bowld, 182 voor 6. Scholte pres teerde vervolgens het onmoge lijke. In de laatste over moesten er 16 runs gemaakt worden voor de overwinning. Hij slaagde in deze moeilijke missie met een zes op de eerste bal. Daarna kwam een eentje, een run-out, waardoor Scholte aan bat kwam, en een run-out bij de tweede run op de vierde bal. Scholte bleef aan bat, waarna een zes op de vij f de bal volgde en een twee op de laatste, 202 voor 8, waardoor Nederland de wed strijd won en een prestatie le verde waarover nog lang ge praat zal worden. ANP FRANKFURT AM MAIN - Gerd Zimmermann is tijdens de alge mene ledenvergadering van de Duitse schaatsbond herkozen als voorzitter. Hij is sinds 1985 preses en zal die functie nog ten minste twee jaar blijven vervullen. Zimmermann is tevens vice- voorzitter van de internationale schaatsfederatie (ISU). Zijn eerste uitdaging voor de nieuwe termijn is de organisatie van de WK sprint van 2001 in zijn eigen Inzeil. De jaren daarna volgen nog de EK allround (Erfurt) en de WK afstanden (Berlijn). SID van onze sportredactie PARIJS - Rolstoeltennisster Angela Maas heeft het afgelo pen weekeinde op de World Team Cup voor junioren revan che genomen op haar tegenval lende optreden op de French Open in Parijs. In Parijs kwam ze niet verder dan de tweede ronde, in de dub bel verloor ze nipt door scheids rechterlijke dwalingen. In de World Team Cup, een soort Da- viscup voor gehandicapten, leg de ze met het Nederlands team beslag op de tweede plaats. An gela Maas, woonachtig in Kou- dekerke, was een van de weinige meisjes die op het toernooi voor junioren speelde. Jammer „Ik heb alleen tegen jongens ge speeld. Dat was wel jammer. Maar ik heb ze wel bijna alle maal gewonnen." Bijna, want de beslissende dubbelpartij ging verloren De Verenigde Staten, die met twee jongens speelden, pakte met 2-1 de eer ste World Team Cup voor junio ren ooit „Het was zonde dat de Amerikanen hun derde speler, ook een meisje, de finale niet hebben laten spelen. Zij was toch wat zwakker.Ondanks de verloren finale was Angela Maas toch tevreden met haar optreden. „Ik speelde wel lek ker. Heb een hoop jongens ver slagen Het ging beier dan op de French Open. Daar heb ik slecht gespeeld." Ze verloor in de tweede ronde in twee sets van de Canadese Heléne Simard In Parijs kwam ze eveneens in actie in het dubbel toernooi. Daar verloor ze samen met de Engelse Kimberly Dell in de eerste ronde van het Belgische duo Christel Seyen en Brigitte Amerynckx: 5-7 6-4 6-7 (7-9). ZOUTELANDE - Onder het oog van honderden toeschouwers op de Boulevard van Zoutelande heeft Freek van Tetering uit Oosterhout de zwemtocht Dis- hoek-Zoutelande gewonnen. De jongste deelnemer klauterde na vijf kilometer zwemmen in een woelige Westerschelde als eerst de glooiing op. In verband met de stroomrich ting was de traditionele zwem tocht Westkapelle-Zoutelande omgezet in Dishoek-Zoutelan- de. Dat leverde voor een aantal deelnemers problemen op. Om dat de meeste zwemmers links ademhalen, hadden ze nu geen zicht op de kustlijn waardoor ze OOSTKAPELLE - Ook dit jaar was de opkomst weer groot bij het traditionele zomertoernooi van de dam- en schaakclub Oostkapelle. Er werd aan deel genomen door 28 schakers en evenzoveel dammers. Zowel de dammers als de scha kers werkten een toernooi af volgens het Zwitsers systeem over acht ronden, met een be denktijd van tien minuten per speler per partij. Bij de dammers ging Johnny de Leeuw uit Goes met de hoogste eer strijken. Hij stond in zijn ze ven partijen enkel remise af aan de nummer twee, Jan van de We tering uit Tholen. Bennie Pro voost, de talentvolle jeugddam- mer uit Aagtekerke, legde beslag op de derde plaats met elf punten, voor een vijftal aange voerd door Jaap de Jonge. Aan het schaaktoernooi deden enkele sterke Duitse toeristen mee, waarvan er eentje met de overwinning aan de haal ging. V. Hagedoorn uit Aken won ze ven van de acht partijen en re miseerde met zijn landgenoot S. Richert uit Wuppertal. Richert verspeelde de gedeelde eerste plaats in de laatste ronde door te verliezen van de nummer drie, Paul van Dijke van Schaakklub Souburg. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procent en hoger). A-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: echtpaar v. d. Brink 60.71, echtpaar Tref fers 57.74, dms. Ponse/Machielse 55.95, mw Huisman/Beek 55.36, echtpaar van Kempen en dms. de Groot/de Bock 50.00. Tweede deel: dms. Uiterlinde/Verdoorn en mw. van Es/de Korte 55.95, dms. Kra mer/van Maaren 52.74, dms. van Verre- /Vos 52.38, dms. Oreel/van Belzen 50.95, Polderdijk/Scherp 50.00. B-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: Cacace/Krijger 64.88, van Dijk/Krappen 58.33, mw. Tjin a Lien/van den Berg 54,76, dms. Leynse/Schoolmeester 52.38. Tweede deel: v. d. Hoven/van der Kuijl 57.74, dms. Dingemanse/Wijnen 55.95, dms. de Koning/van Rijn 51 79, Kleinendorst/Sondag 50.00. C-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: de Kort'Philippen 61.31, echtpaar van Dijk en mw. Breedveld/Verburg 52 98 Twee de deel: echtpaar in 't Veld 59.52, echt paar Labryi jere 53.57, echtpaar v. d. Laan 52.38. Schietingen Verendigde Sociëteiten Kwadendam me. Staande wip. Wip 1eerste hoofdvo gel H. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofdvogel B Vermeule, Zorgvlied; eer ste zijvogel E. Maat, Zorgvlied; tweede zij vogel J. de Jonge, Soranus II; derde zij vogel A. Rijk, ADLM; vierde zijvogel P. de Visser, Zorgvlied; eerste kal O Steenaert, tweede kal H, Schipper, bei den Victoria; derde kal J. Verbart, Willem Teil; vierde kal F. de Wilde, Edele Hand boog. Meeste kleine vogels, negen, M. Wisse, Concordia. Wip 2: eerste hoofd vogel L. Rentmeester, Willem Teil; twee de hoofdvogel A. Boonman, Eensgezind heid; eerste zijvogel L. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel P. de Visser, derde zijvogel J. Smallegange, beiden Zorgvlied; vierde zijvogel H, Koens, Spes Nostra, eerste kal H. Koens, Spes Nostra; tweede kal P. Raas, Victoria; derde kal L. de Hond, Soranus II; vierde kal B. Ver meule, Zorgvlied. Meeste kleine vogels, vijf, R. Govers, Victoria. Tennis Koudekerke. Stoofweitoernooi. HE Cl, halve finales: S. Vermeulen-T.Kok 6-1 7-6, P Katsman-A. Flipse 6-0 6-1. Fina le: P. Katsman-S. Vermeulen 6-3 6-7 6-0. HE C2, halve finales: W. Meulmees- ter-H de Roover 6-4 6-3, H. van de Driest-M. Snijder 6-3 7-6. Finale: H. van de Driest-W. Meulmeester 6-3 6-4. HE D1, halve finales: W. Cijvat-C. Kayser van onze sportredactie BURGH-HAAMSTEDE - Zei ler Lodewijk Boom uit Burgh- Haainstede is bij het wereld kampioenschap Splash in Sta voren op de 66e plaats geëindigd in een veld van negentig deelne mers. Na de zeven races had Boom 260 punten achter zijn naam staan. Zijn beste prestatie was de 36e plaats, de vierde wedstrijd ein digde hij als 69e en de overige vijf eindigde hij rond de vijftig ste plaats. Winnaar werd de Nieuw-Zeelander Conrad Gair. moeite hadden hun koers te be palen Klokslag zeven uur stormden, d tot verbazing van de veie strandwandelaars een dertigtal f zwemsters en zwemmen he: v nogal frisse water (16 gradec r Celsius) in. Vanaf de kant leek v de zee vlak maar de wind, d;e b precies tegen de zwemrichting v in waaide, zorgde voor de nodi- t ge problemen met de ademha j ling. Van Tetering, een jeugd-trial- e leet, nam resoluut de kop vooi b gerenomeerde zwemmers ah j, Martin Miliano en Tonny Vinke c vanDeScheldestroomuitBres j kens. Even leek Van Tetering it t de problemen te komen toen zijn z zwembrilletje vol met watet liep. Maar hij bleek koel: hi draaide zich op de rug en ver- j hielp het probleem om daarna rustig verder te zwemmen. Na c 39 minuten en 30 seconden fi- r nishte Van Tetering op bijna twee minuten gevolgd door Martin Miliano. Tony Vinke had 42 minuten en 7 seconden nodig Terese de Munck finishte weer! g seconden later. De winnares bij de vrouwen werd op ruime af- i stand gevolgd door Sarian Kos- t ten uit Breskens. RENINGELST - Wielren- ner Johnny Hoogerland uit Kruiningen is gisteren in Reningelst derde ge worden in het Kampioen- j j schap van Vlaanderen. De Rabobank-junior kwam na 118 kilometer alleen over de finish. Hij j moest enkel een tweetal j vluchters, bestaande uit de Belgische winnaar Ke- vin de Weert en Preben van Hecke, voorrang ver lenen. Hoogerland ont- i snapte in de slotfase uit de j achtervolgende groep en dacht dat hij gewonnen had toen hij de streep pas- seerde. „Ik wist niet dat er nog twee renners voorop za- ten", zei hij. „Dit zal me geen tweede keer gebeu ren." 1-66-06-4, F.J. Visser-W.J. Brasser 6-2 6-1. Finale: F.J. Visser-W. Cijvat 6-2 7-6 DE C, halve finales: A. Kesteloo-I. Maal 6-1 6-0, R. van der Meyden-M. Flipse 6-2 6-1. Finale: R. van der Meyden-A Kesteloo6-36-2. DE D1, halve finales: R Smit-M. Soochit 6-1 6-0, A. de Nooij- er-J. de Pagter 7-5 7-5. Finale: R. Smi- t-A. de Nooijer 1 -6 6-4 7-5. Finales, HD C1: Katsman/Meyer-Hen- drikse/Krant 6-4 6-1 DD-C1: Kesteloo- /van Mierlo-Bergs/van Luinen 6-3 4-6 7-6. GD C1Bergs/Lijbers-Maat/Flipse 7-5 6-4. HD C2: Kole/Eversdijk-de Bert/Hollemans 6-2 6-2. DD C2: Peters /Schoonen-van de Linde/Suijkerbuijk 6-4 4-6 6-4. GD C2: Wohrmann/van Broekhoven-de Ridder/Minheere 7-6 6-3. HD D1: van der Bel/van de Woestij ne van de Heuvel/Milot 4-6 6-1 6-4. DD j Dl: Erentreich/ de Raad-Marinissen- /Schoote 1-6 6-2 6-2 GD D1: van Belzen /de la Cousine-Marinissen/Sommers6-4 7-5. Oost-Souburg. Karolingentoernooi Uit slagen finales. ME 10: Sophie de Schep per Lianne de Jong 4-6 6-3 7-5. JE 10 GlennSmits-DaviddeGoede6-16-1 ME 12: Karlijn Agten - Ellen de Jong 6-3 6-2 JE 12: Daan Bovenberg - Steven Bos 6-1 6-1. MD 12: Mirthe Pelskamp/Mirjam Westerink - Tatyana Westhoven/Sandri na Westhoven 6-1 6-3. JD 12: Jaimy Bish/Michiel Ketting - Bas Felius/Sander van As 6-1 6-3 MD 14: Eline Meyer/Alicia de Rover - Chantal van As/Dewi Klap 6-4 6-3 ME 14: Sophie Souwer- Lidwine van Helmond 7-5 7-5. JE 14: Ferry Sonne mans - Kirsten Dey 6-4 7-6 MD 16. Tan nee van de Broeke/Simone ten Hacken Linda Gruber/lnge Dierikx 2-6 7-6 6-3. JD 16: Ferry Sonnemans/Pim Felius - Wpu ter Blokland/Maarten de Bakker 7-5 7-6. ME 16' Tannee van de Broeke - Kimber ley Goudt 6-4 6-4. JE 16: Johan van Urk- Wouter Blokland 6-47-6. Zwemmen Dishoek-Zoutelande 5 kilometer, man nen: 1. Freek van Tetering (Oosterhoul) 39.30,2. Martin Miliano (Breskens) 41 17, 3. Tonny Vinke (Breskens) 42 07, 4. Ge rard Oomen (Vlaardingen) 44.52, 5. Dick Kuijsters (Rijen) 45.39,6 Wim Krols (Ber gen op Zoom) 46.00, 7. Ferry Peters (Vlaardingen) 46.57, 8 Pieter verhage (Westkapelle) 47 22, 9. Sebastian Ver maas (Berkel Rodenrijs) 48.39, 10. Lein Lievense (Zoutelande) 48.48. Vrouwen: 1. Terese de Munck (Yerseke) 42.11, 2 Sarian Kosten (Breskens) 44.44, 3. Mar- linda Eggermont (Breskens) 44.48, 4. Edith Gerards (Middelburg) 46.46, 5. Evelijn Verplanke (Breskens) 47.46,6. Si mone Wondergem (Serooskerke) 47.54, 7. Jeanine Faes (Breskens) 49.57,8 Willy de Nooyer (Serooskerke) 58.00. De beste Zeeuw werd Rutger Krijger uit Heinkenszand op de zevende plaats. Erwin Veldman (Middelburg) werd elfde, net voor Jurre Alberts (Goes). Giel van Sisseren uit Goes had een goede start, maar zakte in de laatste wedstrijden weg naar de 22e plaats. Bij de Land Rover Flash Chal lenge Cup 2000 eindigde Heieen Boom uit Burgh-Haamstede op de 21e plaats Daarmee werd derde beste Zeeuwse zeiler. Jort van Sisseren (Goes) werd zesde, terwijl John Veldman op de twintigste plaats vlak voor He- leen Boom finishte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 28