Dijkgraaf stopt met volleybal Van Urk wint Karolingentoernooi Oostkapelle treft Veere, RCS en Arnemuiden Angela Maas klopt jongens in World Team Cup Katsman sterkste in duel van de outsiders op Stoofweitoernooi Jongste zwemmer wint in Zoutelande Vlissinger gaat op wereldreis Krijger zevende bij WK Splash in Stavoren Tom Felius wint toernooi in Breskens Maeneblusscherstoernooi in trek bij tennissers - aianiiiimiiL De Leeuw beste dammer in toernooi Oostkapelle Hoogerland derde in België uitslagen Hans Wisse net buiten toptien in kartwedstrijd Rotte vijfde van onze sportredactie VLISSINGEN - Zaterdag hoofdklasser Oostkapelle moet het in de pouelewedstrijden van het voetbalbekertoernooi opnemen tegen Veere, RCS en Arnemuiden. De vier ploegen zijn ingedeeld in poule 002. In poule 001 zijn zaterdag hoofdklasser Hoek en zondag eersteklasser Terneuzen on dergebracht. Breskens en Ter- neuzense Boys vullen de groep aan. Kloetinge, de derde Zeeuwse zaterdag-hoofdklas ser, ontbreekt in de indeling omdat het deelneemt aan het hoofdtoernooi van de Amstel Cup. De Bevelanders zijn inge deeld in een groep met RBC, PSV 2 en SHO. De eerste speeldag van het dis trictsbekertoernooi wordt in het weekeinde van 19 en 20 au gustus afgewerkt. De tweede heeft een week later plaats (26/8 en 27/8). De laatste pou leduels worden op dinsdag 29 augustus gespeeld. De indeling van de poules ziet er als volgt uit: Poule 001: Breskens, Terneuzen, Terneuzense Boys, Hoek. Poule 002: Arnemuiden, Veere, RCS, Oostkapelle. Poule 003: SSV'65, FC Dauwendaele, Patrijzen, Ka- pelle. Poule 004: Brouwershaven, DFS, Zierlkzee, BruseBoys. Poule 005: Yerseke, Apollo'69, Wemel- dinge. Goes. Poule 006: Heer Arendskerke, Luctor'88, Hoede- kenskerke, Heinkenszand. Poule 007: Sluiskil, AZW, Honte- nisse, HW'24. Poule 008: SKN- WK, Wissenkerke, Ouwerkerke, Bevelanders Poule 009: Wolfaartsdijk, Walcheren, Borsse- le, GPC. Poule 010: Colijnsplaatse Boys, Domburg, Renesse, Meeu wen Poule 011: Zeelandia, Nieuw- dorp, Hansweertse Boys, Waarde. Poule 012: Noormannen, MZVC, ZSC'62, Serooskerke. Poule 013: Jong Ambon, VCK, Zeeland Sport Vlissingen. Poule 014: Volharding, WIK'57, Kwadendamme, Mevo. Poule 015: Dreischor, Duiveland, Robur, Lewedorpse Boys. Poule 016: Oostburg, IJzendijke, Groede, Cadzand. Poule 017: SDO'63, Spui, Steen, Clinge. Poule 018: Vogel waarde, Zaamslag, Graauw, Axel. Poule 019: Biervliet, Hoofdplaat, Philippine, Aardenburg. Poule 020: Ria W, Koewacht, Terhole, Hulsterloo. Poule 021: Sluis, Schoondijke, Nieuwland, Middel burg. Poule 022: Krabbendijke, Rillandia, Corn Boys, Kruiningen. Poule 025: Tholense Boys. WC'68, NOAD'67, DOSKO. Poule 027: SC Stavenisse, Steenbergen, DIVO, WHS. Poule 038: Vosmeer, Ouden bosch, Noordhoek, Chrislandia. door Jasper van der Bliek VLISSINGEN - Beachvolley- ballcr Timko Lokerse uit Dis hoek kan na een jaar alweer op zoek naar een andere partner. Maatje Timo Dijkgraaf geeft er de brui aan en stopt na een in tensieve carrière met volleybal. In elk geval voorlopig. De Vlis singer gaat in oktober op we reldreis, acht maanden met de rugzak door Afrika. Na afloop van een voor hem slecht verlopen toernooi in Vlis singen - Dijkgraaf en Lokerse eindigden gisteren tijdens de NK- voorronde op het Bad- strand op de laatste plaats - geeft de volleyballer te kennen dat het voor hem even welletjes is geweest. Zijn profloopbaan bij eredivisieclub Nesselande is beëindigd. ,,Ik ben vijfjaar full time met deze sport bezig ge weest. Het altijd moeten trai nen, moeten spelen, ben ik beu. Van september tot mei was het alleen maar volleybal. Ik wilde wat anders. Voor mij is het mooi geweest, ik heb een leuke tijd gehad." En dus besloot Timo Dijkgraaf te gaan backpacken, met de rugzak de wereld in. In acht maanden van Marokko naar Kaapstad. „Zoiets heb ik altijd al willen doen. De keuze voor Afrika heb ik gemaakt omdat er op dat continent verschillende werelden naast elkaar bestaan. Het zuiden is vooral gericht op natuur, terwijl in het noorden allerlei interessante culturen zijn. In oktober vertrek ik." Twee toernooien speelt de Vlis singer nog. Over twee weken de laatste voorronde van het Ne derlands kampioenschap beachvolleybal in Zandvoort, en eind augustus het eindtoer- nooi om de nationale titel. Timo Dijkgraaf: „Ik ben vijf jaar fulltime met volleybal bezig geweest. Het altijd moeten trainen en spelen, ben ik beu." foto Ruben Oreel van onze sportredactie PARIJS - Rolstoeltennisster Angela Maas heeft hel afgelopen weekeinde op de World Team Cup voor junioren revan che genomen op haar tegenvallende op treden op de French Open in Parijs. In Parijs kwam ze met verder dan de tweede ronde, in de dubbel verloor ze nipt door scheidsrechterlijke dwalingen. In de World Team Cup, een soort Davis- cup voor gehandicapten, legde ze met het Nederlands juniorenteam beslag op de tweede plaats. Angela Maas, woonachtig in Koudeker- ke, was een van de weinige meisjes die op het toernooi voor junioren in actie kwam. ,,Ik heb alleen tegen jongens gespeeld. Dat was wel jammer. Maar ik heb ze wel bijna allemaal gewonnen." Bijna, want de beslissende dubbelpartij ging verlo ren. De Verenigde Staten, die met twee jongens speelden, pakte met 2-1 de eerste World Team Cup voor junioren ooit. „Het was zonde dat de Amerikanen hun derde speler, ook een meisje, de finale niet heb ben laten spelen. Zij was toch wat zwak ker." Ondanks de verloren finale was Angela Maas toch tevreden met haar optreden. ,Ik speelde wel lekker. Heb een hoop j on- gens verslagen. Het ging beter dan op de French Open. Daar heb ik slecht ge speeld." Ze verloor in de tweede ronde in twee sets van de Canadese Heléne Simard. In Parijs kwam ze eveneens in actie in het dubbeltoernooi. Daar verloor ze samen met de Engelse Kimberly Dell in de eerste ronde van het Belgische duo Christel Seyen en Brigitte Amerynckx: 5-7 6-4 6-7 (7-9). „Die nederlaag was to taal onverdiend. Op matchpoint werd een bal door de scheidsrechter in gegeven die bij lange na niet in was." van onze sportredactie KOUDEKERKE - De finale in de Cl-categorie van het negen de Stoofweitoernooi was naast een Walchers-Bevelands onder onsje een duel tussen twee out siders. Patrick Katsman ver sloeg Sven Vermeulen met 6-3 6-7 6-0. Bij de vrouwen-C was er evenmin sprake van een finale conform de prognoses. De als tweede geplaatste Ria van der Meyden klopte daarin favoriete Astrid Kesteloo. Katsman leek in de eindstrijd aanvankelijk op een vlotte zege af te stevenen. In de tweede set kwam Vermeulen echter terug in de wedstrijd. Hij bracht de partij weer in evenwicht via een tiebreak. Een beslissende set was noodzakelijk, maar die werd tegelijkertijd een formali teit. Vermeulen bleek na zijn stunt namelijk uitgeblust en STAVOREN - Rutger Krijger heeft de laatste race van het WK Splash in Stavoren afgesloten met een 34e plaats. De zeiler uit Heinkenszand werd daardoor zevende in het eindeklassement. De slotrace op het Usselmeer werd gewonnen door Conrad Gair uit Nieuw-ZeelandHij liet daarmee kronen tot wereld kampioen. Erwin Veldman uit Middelburg werd 37e in de laat ste wedstrijd en elfde in de eind klassering. Goesenaar Jurre Alberts kwam als 39e over de fi nish en werd twaalfde in het eindklassement. Giel van Sisse- ren, eveneens uit Goes, werd 81e. In de eindstand bezette hij de 22e plaats. Vlissinger Hylke Bosma besloot het WK met een 85e plaats in de laatste race. Zijn uiteindelijk klassering was de 62e plaats. Het officieuze WK Flash, dat eveneens op het IJsselmeer werd gehouden, werd gewonnen door Arjen Snoeke uit Grouw. Jort van Sisseren uit Goes werd zes de, John Veldman (Middelburg) 20e, Stephan Veldman (Middel burg) 23e en Sido Bosma (Vlis singen) 31e. Kartsman trok de laatste set met overtuigende cijfers naar zich toe: 6-0. De finale bij de vrouwen vergde minder tijd. Tegen de gerouti neerde Ria van der Meyden, kon Astrid Kesteloo geen moment het verloop van de slagenwisse lingen dicteren. Slechts twee sets stond ze op de baan tegen haar Middelburgse rivale, die niet meer dan vijf games inle verde. Na winst vorig jaar in de Dl-klasse eiste Hendrik van de Driest uit Veere ditmaal bij de C2-ers het eremetaal op. Hij versloeg Wilfred Meulmeester, nummer vijf van de plaatsings lijst in twee sets. De hoofdprijs bij de spelers van D1-niveau bleef in Koudekerke, De als derde geplaatste Frenk Jan Visser die in alle voorgaan de partijen nooit meer dan twee sets nodig had gehad om een ronde verder te komen, week ook in de eindstrijd niet van die gewoonte af. Zijn laatste tegen stander Wolfert Cijvat was dicht bij een derde set maar werd in de tweede set via een tie break opzijgeschoven. Bij de vrouwen-Dl beant woordde de als eerste geplaatste Renee Smit aan de verwachtin gen. Ze verdrong via een slijta geslag tegenstandster Anita de Nooijer van de hoogste trede van het erepodium. BRESKENS - Vlissinger Tom Felius heeft de B2-categorie van het Vechthanentennistoernooi in Breskens gewonnen. Felius, de 17-jaaroudezoonvan Fedcup-bondscoach Hans Feli us, won in de finale van Sake Smit, eveneens woonachtig uit Vlissingen. De eerste set ging gelijk op. Felius won uiteinde lijk pas in de tie-break (7-5). Daarna sloeg het noodlot plot seling toe voor Sake Smit. Hij ging door zijn enkel en moest de partij meteen opgeven. Smit had eerder op de dag wel het he ren Cl-enkel op zijn naam ge schreven. In de finale versloeg hij Ralf Vervaet uit Biervliet met 6-3 6-4. ligaiHHGW: Jffll driiiiiiiiium ^SSBiHw wa I feggmSSSSSSSSSïa Ferry Sonnemans in actie tegen Kirsten Dey. Sonnemans won de finale met 6-4 7-6. foto Ruben Oreel van onze sportredactie OOST-SOUBURG - In Oost- Souburg werden de finales van het Karolingentoernooi afge werkt. Bij het jongensenkel tot en met zestien jaar ging de winst naar tennisser Johan van Urk uit Zierikzee. Hij was in de beslissende partij in de poule in twee sets te slerk voor Wouter Blokland uit Terneu zen: 6-4 7-6. Blokland verloor ook de finale in het jongensdubbel tot en met zestien jaar. Samen met Maarten de Bakker dolf hij te gen Ferry Sonnemans en Pim Felius nipt het onderspit met 7-5 7-6. De Brabantse Tannee van de Broeke was in de finale van het meisjesenkel tot en met zestien jaar met tweemaal 6-4 te sterk voor Kimberley Goudt uit ArnemuidenVan de Broeke won samen met Simo- ne ten Hacken ook het meisjes dubbel tot en met zestien jaar. Linda Gruber en Inge Dierikx wonnen de eerste set nog met 2-6, maar daarna trokken Van de Broeke en Ten Hacken de tweede en derde set met 7-6 en 6-3 naar zich toe. In de jongensenkel tot en met veertien jaar ging de eerste plaats naar Ferry Sonnemans uit Vlissingen. Hij won met 6-4 7-6 van Terneuzenaar Kirsten Dey. Sophie Souwer uit Mid delburg won het enkelspel in de categorie tot en met veer tienjaar bij de meisjes. In de fi nale won ze met 7-5 7-5 van Lidwine van Helmond uit Roosendaal. In het dubbelspel toonden Eline Meijer en Alicia de Rover zich met 6-4 6-3 te sterk voor Chantal van As en Dewi Klap. In de categorieën tot en met twaalf jaar gingen de eerste prijzen respectievelijk naar Rotterdammer Daan Boven berg (jongens), Karlijn Agten uit Terneuzen (meisjes), Mir- the Pelskamp en Mirjam Wes terink (meisjesdubbel) en het duo Jaimy Bish en Michiel Ketting (jongensdubbel). Sop hie de Schepper en Glenn Smits wonnen in de leeftijds categorie tot en met tien jaar. door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Onder het oog van honderden toeschouwers op de Boulevard van Zoutelande heeft Freek van Tetering uit Oosterhout de zwemtocht Dis- hoek-Zoutelande gewonnen. In verband met de stroomrich ting was de traditionele zwem tocht Westkapelle-Zoutelande omgezet in Dishoek-Zoutelan- de. Dat leverde voor een aantal deelnemers problemen op. Om dat de meeste zwemmers links ademhalen, hadden ze nu geen zicht op de kustlijn waardoor ze moeite hadden hun koei's te be palen. Klokslag zeven uur stormden, tot verbazing van de vele strandwandelaars, dertig zwemsters en zwemmers het nogal frisse water (16 graden Celsius) in. Vanaf de kant leek van onze sportredactie MIDDELBURG - Op tennis park De Veste in Middelburg wordt vandaag een begin ge maakt met het Maeneblus scherstoernooi. De 21e editie is net als de vorige uitgaven sterk bezet. Circa 180 spelers, onder wie een groot aantal tennissers van buiten de provincie, doen mee. Er staan in totaal 255 par tijen gepland. De finales worden op zondag 30 juli afgewerkt. In de hoogste mannencategorie (BI) is Mare Felius als eerste geplaatst. Op nummer twee staat Dennis Me- RENINGELST - Wielrenner Johnny Hoogerland uit Krui ningen is gisteren in Reningelst derde geworden in het Kampi oenschap van Vlaanderen. De Rabobank-junior kwam na 118 kilometer alleen over de fi nish. Hij moest enkel een twee tal vluchters, bestaande uit de Belgische winnaar Kevin de Weert en Preben van Hecke, voorrang verlenen. Hoogerland ontsnapte in de slotfase uit de achtervolgende groep en dacht dat hij gewonnen had toen hij de streep passeerde. „Ik wist niet dat er nog twee renners voorop zaten", zei hij. „Dit zal me geen tweede keer gebeuren." de zee vlak maar de wind, die precies tegen de zwemrichting in waaide, zorgde voor de nodi ge ademhalingsproblemen. Van Tetering, een jeugd-triatleet en de jongste zwemmer in Zoute lande, nam resoluut de kop voor gerenomeerde zwemmers als Martin Miliano en Tonny Vinke van De Scheldestroom uit Bres kens. Even leek Van Tetering in de problemen te komen toen zijn zwembrilletje vol met water liep. Maar hij bleek koel: hij draaide zich op de rug en ver hielp het probleem om daarna rustig verder te zwemmen. Na 39 minuten en 30 seconden fi nishte Van Tetering op bijna twee minuten gevolgd door Martin Miliano. De winnares bij de vrouwen werd op ruime af stand gevolgd door Sarian Kos ten uit Breskens. lief. Bij de vrouwen staat Luci- enne van de Broek het hoogst op de plaatsingslijst, gevolgd door Moniek van de Ven. In de B2- klasse is Alexander Nonnekes als eerste geplaatst. Walter de Maar, die met Annemarie Ket ting en Twan Milder de toer nooi leiding vormt, is in die cate gorie als tweede genoteerd. De overige plaatsingen, IIDB: J. Baars/P. Mondria (le), D. Melief/J. van Bodegom (2e). GDB: A. van Straaten/D. Melief (le), M. van de Ven/R. Maandag (2e). HEC1: Thijs Slagboom (le), Wouter Labrujère (2e)DEC 1Marjolein van de Ven 1 e Annemarie Ketting (2e). HEC2: Gareth Lau (le), Sake Smit (2e). DEC2: Mireille Bergs (le), Nadine Hillebrand (2e). HDC1: T. Nelis/S. de Lange (le), T. Fehus/R. Hille brand (2e). DDC1: Y. Uylen/M. Her- kelbagh (le), A. Kesteloo/M. van Mierlo (2e) HDC2: S. SMit/T. Nelis le), A. Vuci c/N. van Osse waarde (2e GDC 1AKetting/T. Felius le)I-I van Stappen/H. Doomernik (2e) GDC2: A. Krcuger/S. Smit (le), B. Zwanenburg/B. Dijkstra (2e) HED1: Stanley Bish (le), Johan Huissoon (2e). DED1: Nadine Hille brand (le), Angelique Krijger (2e). HED2: Mariin Meyers (le), Steven de la Cousine (2e). DED2: Ria de Hullu (le), Bregje Rozen (2e). HDD1: S Bisch/B. Dijkstra (le), L. Hatteman/F. van Wezel (2e). DDD1: E. Betlehem/J. de Bliek (le), E. Scheers/T. Moggre (2e). HDD2: A. Maat/P. Verhagen 1 e)JGi li ssen/R de Bert (2e). DDD2: M. Zevenber gen/S Titaley (le), T. van Hoof/P, de Regt (2e). GDI): S. van Eenen- naam/E. vanBroekhoven(le),L Jo- ziasse/E. Lefévre(2e). OOSTKAPELLE - Ook dit jaar was de opkomst weer groot bij het traditionele zomertoernooi van de dam- en schaakclub Oostkapelle. Er werd aan deel genomen door 28 schakers en evenzoveel dammers. Zowel de dammers als de scha kers werkten een toernooi af volgens het Zwitsers systeem over acht ronden, met een be denktijd van tien minuten per speler per partij. Bij de dam mers ging Johnny de Leeuw uit Goes met de hoogste eer strij ken. Hij stond in zijn zeven par tijen enkel remise af aan de nummer twee, Jan van de Wete ring uit Tholen. Bennie Pro voost, de talentvolle jeugddam- mer uit Aagtekerke, legde beslag op de derde plaats met elf punten, voor een vijftal aange voerd door Jaap de Jonge. Aan het schaaktoernooi deden enkele sterke Duitse toeristen mee, waarvan er eentje met de overwinning aan de haal ging. V. Hagedoorn uit Aken won zeven van de acht partijen en remi seerde met zijn landgenoot S. Richert uit Wuppertal. Richert verspeelde de gedeelde eerste plaats in de laatste ronde door te verliezen van de nummer drie, Paul van Dijke van Schaakklub Souburg. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procent en hoger). A-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: echtpaar v. d. Brink 60.71, echtpaar Treffers 57.74, dms. Ponse/Machielse 55.95, mw. Huis man/Beek 55.36, echtpaar van Kempen en dms. de Groot/de Bock 50.00. Tweede deel: dms. Uiterlinde/Verdoorn en mw. van Es/de Korte 55.95, dms. Kramer/van Maaren 52.74, dms. van Verre/Vos 52.38, dms. Oreel/van Belzen 50.95, Polderdijk- /Scherp 50.00 B-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: Cacace/Krijger 64.88, van Dijk/Krappen 58.33, mw. Tjin a Lien/van den Berg 54.76, dms. Leynse/School- meester 52.38. Tweede deel: v. d. Hoven- /van der Kuijl 57.74, dms. Dingemanse- /Wijnen 55.95, dms. de Koning/van Rijn 51.79, Kleinendorst/Sondag 50.00. C-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: de Kort /Philippen 61.31, echtpaar van Dijk en mw. BreedveldA/erburg 52.98. Tweede deel: echtpaar in 't Veld 59.52, echtpaar Labryijere 53.57, echtpaar v. d. Laan 52.38. Schietingen Verendigde Sociëteiten Kwadendam me. Staande wip. Wip 1eerste hoofdvo gel H. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoofdvogel B. Vermeule, Zorgvlied; eer ste zijvogel E. Maat, Zorgvlied; tweede zijvogel J. de Jonge, Soranus II; derde zij vogel A. Rijk, ADLM; vierde zijvogel P. de Visser, Zorgvlied; eerste kal O. Steenaert, tweede kal H. Schipper, bei den Victoria; derde kal J. Verbart, Willem Teil; vierde kal F. de Wilde, Edele Hand boog. Meeste kleine vogels, negen, M. Wisse, Concordia. Wip 2: eerste hoofd vogel L. Rentmeester, Willem Teil; twee de hoofdvogel A. Boonman, Eensgezind heid; eerste zijvogel L. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel P. de Visser, derde zijvogel J. Smallegange, beiden Zorgvlied; vierde zijvogel H. Koens, Spes Nostra; eerste kal H. Koens, Spes Nostra; tweede kal P. Raas, Victoria; derde kal L. de Hond, Soranus II; vierde kal B. Ver meule, Zorgvlied. Meeste kleine vogels, vijf, R. Govers, Victoria. Tennis Koudekerke. Stoofweitoernooi. HE-C1, halve finales: S. Vermeulen-T.Kok 6-1 7-6, P. Katsman-A. Flipse 6-0 6-1. Fina le: P. Katsman-S. Vermeulen 6-3 6-7 6-0. HE-C2, halve finales: W. Meulmees- ter-H. de Roover 6-4 6-3, H. van de Driest-M. Snijder 6-3 7-6. Finale: H. van de Driest-W. Meulmeester 6-3 6-4. HE-D1, halve finales: W. Cijvat-C. Kay- ser 1-6 6-0 6-4, F.J. Visser-W.J. Brasser 6-2 6-1Finale: F.J. Visser-W. Cijvat 6-2 7-6, DE-C, halve finales: A Kesteloo-I. Maat 6-1 6-0, R. van der Meyden-M. Flipse 6-2 6-1Finale: R. van der Meyde- n-A. Kesteloo 6-3 6-2. DE-D1, halve fi nales: R. Smit-M. Soochit 6-1 6-0, A. de Nooijer-J. de Pagter 7-5 7-5. Finale: R. Smit-A. de Nooijer 1-6 6-4 7-5. Finales, HD-C1: Katsman/Meyer-Hendrikse/Krant 6-4 6-1. DD-C1: Kesteloo/van Mierlo- -Bergs/van Luinen 6-3 4-6 7-6. GD-C1: Bergs/Lijbers-Maat/Flipse 7-5 6-4. HD-C2: Kole/Eversdijk-de Bert/Holle mans 6-2 6-2. DD-C2: Peters/Schoonen- -van de Linde/Suijkerbuijk 6-4 4-6 6-4. GD-C2: Wohrmann/van Broekhoven-de Ridder/Minheere 7-6 6-3. HD-D1: van der Bel/van de Woestijne-van de Heu- vel/Milot 4-6 6-1 6-4. DD-D1: Eren treich/de Raad-Marinissen/Schoote 1-6 6-2 6-2. GD-D1: van Belzen/de la Cousi ne-Marinissen/Sommers 6-4 7-5. Oost-Souburg. Karolingentoernooi. Uit slagen finales. ME 10: Sophie de Schep per Lianne de Jong 4-6 6-3 7-5. JE 10: Glenn Smits-David de Goede 6-1 6-1 ME 12: Karlijn Agten - Ellen de Jong 6-3 6-2 JE 12, Daan Bovenberg - Steven Bos 6-1 6-1 MD 12; Mirthe Pelskamp/Mirjam Westerink - Tatyana Westhoven/Sandri- na Westhoven 6-1 6-3. JD 12: Jaimy Bish/Michiel Ketting - Bas Felius/Sander van As 6-1 6-3. MD 14: Eline Meyer/Alicia de Rover - Chantal van As/Dewi Klap 6-4 6-3. ME 14: Sophie Souwer - Lidwine van Helmond 7-5 7-5. JE 14: Ferry Sonne mans - Kirsten Dey 6-4 7-6. MD 16: Tan nee van de Broeke./Simone ten Hacken Linda Gruber/lnge Dierikx 2-6 7-6 6-3. JO 16: Ferry Sonnemans/Pim Felius - Wou ter Blokland/Maarten de Bakker 7-5 7-6. ME 16: Tannee van de Broeke - Kimber ley Goudt 6-4 6-4. JE 16: Johan van Urk Wouter Blokland 6-4 7-6. Zwemmen Dishoek-Zoutelande 5 kilometer, man- nen: 1. Freek van Tetering (Oosterhoul) 39.30,2. Martin Miliano (Breskens) 41.17, 3. Tonny Vinke (Breskens) 42.07, 4. Ge rard Oomen (Vlaardingen) 44.52, 5. Dick Kuijsters (Rijen) 45.39,6. Wim Krols (Ber gen op Zoom) 46.00, 7. Ferry Peters (Vlaardingen) 46.57, 8. Pieter verhage (Westkapelle) 47.22, 9. Sebastian Ver maas (Berkel Rodenrijs) 48.39, 10. Lein Lievense (Zoutelande) 48.48. Vrouwen: 1. Terese de Munck (Yerseke) 42.11,2 Sarian Kosten (Breskens) 44.44, 3. Mar linda Eggermont (Breskens) 44.48, 4. Edith Gerards (Middelburg) 46.46, 5, Evelijn Verplanke (Breskens) 47.46,6. Si mone Wondergem (Serooskerke) 47.54, 7. Jeanine Faes (Breskens) 49.57,8. Willy de Nooyer (Serooskerke) 58.00. ZOLDER - In de derde race van de Worldserie 2000-klasse is karter Hans Wisse uit Meliskcr- ke op het circuit van het Belgi sche Zolder elfde geworden. Daarmee reed hij zich dit sei zoen opnieuw in de punten voor het WK. Het APG Ninja Team van Hans Wisse dat verder bestaat uit de monteurs Kees den Hollander en Jan Wisse jr had veel te kam pen met technische problemen. In de vrije training raakte de motor totaal vernield, waar door de Meliskerkenaar zich pas als 28e kwalificeerde. In de race zelf bleek de wagen van Wisse over een snelle motor te beschikken, maar door een op eenstapeling van pech en stuur fouten kwam hij niet verder dan een elfde plek. De race werd gewonnen door de Engelsman Bob Blight met een gemiddelde snelheid van 151,57 kilometer per uur. Op 5 en 6 au gustus is de volgende race voor het wereldkampioenschap op de Al-ring in Oostenrijk. BEERSE - Duursporter Peter I Rotte uit Middelburg is zater- J dag vijfde geworden in de j kwarttriatlon van Beerse in Bel gië. De 59-jarige Rotte reali- seerde een tijd van 2.49.41 uur. De wedstrijd bij de veteranen B werd gewonnen door Bruno Hermans in 1.54.33 uur. De avond ervoor had Rotte, naar ei gen zeggen 'de oudste deelne- I mer', de zeezwemwedstrijd van I Dishoek naar Zoutelande suc cesvol afgelegd. Rotte eindigde daarin als negentiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 16