Sas wil alsnog een outletcentrum pzc Q Invulling van bedrijventerrein Middelburg begint PZC Voodoo-band betovert Uit Roscoe's harmonica klinkt een bluesnummer nooit twee keer hetzelfde zeeland 13 Legen glasbak na noodkreet levert niets op College van B en Wput steun uit uitspraak Zwolse rechter Politie snapt 180 hardrijders Winkeldieven tegen de lamp Dieven stelen portemonnees Jongens vernielen ruiten school Geluidsapparatuur uit auto weg Boete voor dronken bromfietser Aanhangwagen gestolen Fietstocht Boete voor baldadig gedrag Auto van dijk gesleept Diefstal uit auto Auto's missen nummerplaten Wandelen langs het strand Gewonde door voorrangsfout Polderwandeling zaterdag 22 juli 2000 ARNEMUIDEN - De dieren ambulance rukte vrijdag avond uit, nadat een inwoon ster van Arnemuiden dacht een pup of een jong katje in een glasbak te hebben gehoord. Met de grootste voorzichtig heid werd de container ge- leegd. De vrouw liep met haar hond te wandelen nabij het zwembad in Arnemuiden, toen de hond een geluid uit de glas bak leek te horen en er een kijk je ging nemen. De vrouw zelf dacht ook iets te horen en belde de dierenambulance. G. van Dijk van de dierenambulance waarschuwde een medewerker van de gemeente Middelburg. Van Dijk probeerde, nadat de voorkant van de container was geopend, met zijn zaklamp iets te ontwaren, maar zag alleen een vuilniszak onderin de con tainer liggen. Omdat Van Dijk er niet bij kon, werd een takel wagen besteld, die de glasbak voorzichtig leegde. De bak werd aan alle kanten aan een inspectie onderwor pen, maar van een pup of een kitten ontbrak ieder spoor. HEIKANT - Bij een radarcontrole in de Julianastraat in Hei kant zijn vrijdag tussen 11.30 en 16 uur 180 overtredingen ge constateerd. Er reden 836 voertuigen aan de radar voorbij. De hoogste snelheid die op de 50-kilometerweg werd gemeten, was 101 kilometer per uur. MIDDELBURG - Een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is vrijdag na een poging tot diefstal aangehou den en in in verzekering gesteld. De man probeerde omstreeks half drie toiletartikelen ter waarde van 124,50 gulden te ste len uit een winkel aan de Veerseweg in Middelburg. In Goes werd vrijdag een inwoner van de gemeente Middel burg betrapt bij het stelen van een scheerapparaat in een win kel aan de Klokstraat. De 28-jarige gaf een valse naam en geboortedatum op. Hij kreeg daarvoor een dagvaarding uit gereikt. VLISSINGEN - Een patiënte is vrijdag in het ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen bestolen. Tussen 19.30 en 20 uur nam ie mand haar portemonnee weg uit haar kamer. Er zaten enkele tientallen guldens en persoonlijke papieren in. Een dag er voor werd de portemonnee van een 20-jarige Duitser gesto len, die op de Vlissingse kermis in een automatenstand aan het spelen was. Ook deze portemonnee bevatte enkele tiental len guldens en persoonlijke papieren. MIDDELBURG - Twee 9-jarige jongens uit Middelburg zijn vrijdagavond betrapt toen zij ruiten van een schoolgebouw aan de Churchilllaan vernielden. Bij verhoor op het politie bureau bekenden zij dat het niet de eerste keer was. Het twee tal is doorverwezen naar het HALT-bureau VLISSINGEN - Uit een geparkeerde auto aan de Zeemanser ve in Vlissingen is vrijdag tussen 10.00 en 11.30 uur geluids apparatuur gestolen. De 62-jarige eigenaar uit Vlissingen miste ook een handtas en portefeuille De waarde van de ge stolen spullen is enkele duizenden guldens. Aan de Kalkoensprenk in Vlissingen werden de emblemen van een auto afgehaaldDe eigenaar ontdekte de diefstal vrij - dag. Diezelfde dag deed een andere automobilist aangifte dat het embleem van zijn auto, die geparkeerd stond aan de Noor- derbaan, gestolen was. MIDDELBURG - Een 47-jarige beschonken bromfietser uit Middelburg is vrijdag op de kruising Vrijlandstraat/De Over loper aangereden door een automobilist, eveneens uit Mid delburg. De man stond stil bij een oversteekplaats en wilde linksaf slaan. De automobilist kon niet meer op tijd remmen De bromfietser werd van achter aangereden en kwam ten val. De brommer en de auto raakten beschadigd. De bromfietser kreeg een bekeuring omdat hij teveel had gedronken. WESTKAPELLE - Een aanhangwagen is in de nacht van donderdag op vrijdag gestolen aan het Dreef je in Westkapel- le. De wagen heeft een bruine ombouw en er is een fietsen- standaard op gemonteerd. De waarde is meer dan duizend gulden. door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - Het college van Sas van Gent geeft de strijd voor een outletcentrum op het voormalige CSM -terrein in zijn gemeente nog niet op. B en W voelen zich gesteund door de 3 uitspraak van een Zwolse be lt stuursrechter, die een dergelijk 3 centrum in Lelystad mogelijk i maakte, De rechter verklaarde dat bij I- zijn besluit heeft meegespeeld dat hij een duurzame ontwrich- tmg van de plaatselijke mid denstand door de komst van een dumpcentrum voor exclusieve merkenmode niet bewezen acht. Gedeputeerde Staten hebben daarentegen tot nu toe steeds een outletcentrum in Zeeuws- Vlaanderen tegengehouden, omdat ze vrezen voor perma nent omzetverlies van de regio nale ondernemers. „In het advies van GS van 4 juli aan de provinciale planologi sche commissie (ppc, red.) zien we geen aanleiding om de pro cedure te stoppen", verklaart burgemeester J. Lonink van Sas van Gent. ,,Die is namelijk nog met volledig voltooid. De ppc is nu aan zet en vervolgens moet GS met een eindoordeel komen. Ik verwacht dat in september. De uitspraak van de Zwolse rechter duwt ons wellicht ver der in de goede richting. Lely stad mag dan geen Sas zijn, de AXEL - Toerclub Axel houdt zondag 30 juli de jaarlijkse Grenstocht, een fietstocht over I afstanden variërend van 60 tot 120 kilometer. Inschrijven voor de tocht kan in café Cambrinus op de Markt in Axel, tussen 7.30 j en 10.00 uur. RENESSE - Een 23-jarige in woner van de gemeente Schou- wen-Duiveland is door de poli tie in de nacht van donderdag op vrijdag in Renesse op de bon ge slingerd wegens baldadigheid. Hij kreeg een boete van 150 gul den. In dezelfde nacht werd in de badplaats vijf keer een prent van 100 gulden uitgedeeld we gens wildplassen. SCHARENDIJKE - In Scharen- dijke trof de politie onder aan de dijk een afgesloten auto zonder inzittenden aan. De auto is weg gesleept. De eigenaren van het verlaten voertuig zijn nog niet gevonden. ZIERIKZEE - Een fototoestel en een gsm waren de buit bij een diefstal uit een auto in de Ze vengetij destraat in Zierikzee. De auto werd opengebroken in de nacht van woensdag op don derdag. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt en kele honderden guldens. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl rechter baseert zich wel op een rapport van Kolpron. Hetzelfde onderzoeksbureau dat voor ons de economische effecten onder de loep heeft genomen en waar van GS nauwelijks notie nemen. Ze blijven hameren op een door René van Stee TERNEUZEN - „Blues ain't nothing but a good man feelin' bad." Een zegswijze die vol gens de Terneuzense mond harmonica-virtuoos Johnny van Alphen bluesmuziek bij uitstek typeert. „Blues is als het leven zelf. Mooie dingen, slechte dingen, je persoonlijke stemmingen en emoties; het wordt er allemaal in verwerkt en zo vertolk je het ook", aldus Van Alphen. De Terneuzenaar gaat eind juli naar London voor enkele gastoptredens bij de gerenommeerde Engelse bluesformatie Breakforcover. Hij zette ruim zestien jaar ge leden zijn eerste schreden op het muzikale pad en trad hier mee in de voetsporen van wij len zijn grootvader, ooit een begenadigd muzikant van de 'De Vereenigde Werklieden', de voorloper van Harmonie De Vliegende Hollander in Ter- neuzen. „Door veel naar bluesmuziek te luisteren werd ik van liefhebber langzamer hand kenner. Het bespelen van een instrument was eigenlijk een volgende logische stap", verklaart de 34-jarige Terneu zenaar. De klanken die Van Alphen, volledig autodidact, aan zijn mondharmonica ontlokt worden door insiders vaak vergeleken met het geluid van Sonny Boy Williamson, de le gendarische Southern Blues muzikant aan wie hij nog duurzame ontwrichting van de regio en baseren zich op het rap port van onderzoeksbureau BRO uit Vught." Lonink is ech ter van mening dat er te veel gewicht aan dat rapport wordt gegeven. Tegelijkertijd zegt Lo- steeds grote inspiratie ont leent. „Een vergelijking met één van de allergrootsten waaruit waardering spreekt. Sonny's muziek, met het num mer Love in Vain als uitschie ter, heeft me op het juiste spoor gezet. Kenners zeggen ook altijd dat ik van hieruit een echte eigen sound heb ont wikkeld. Een ontwikkeling die nog steeds verder gaat en ei genlijk ook niet onder één noe mer te vangen is. Rauw of ge voelig, ik beheers het allemaal. Gevoel speelt een grote rol. Af- nink een juridisch traject te wil len starten. „We gaan een advi seur inschakelen, die uit gaat zoeken wat zowel de uitspraak van GS als die van de Zwolse rechter betekent voor het ver volg van het traject. We hopen hankelijk van mijn stemming speel ik bijvoorbeeld geen en kel nummer twee keer hetzelf de." Onder zijn artiestennaam Ro- scoe, een onmiskenbare ver wijzing naar zijn wilde rode haren, heeft Van Alphen als lid van formaties als de F.F.F.F Band, Doghouse en een groot aantal akoestische optredens met Ries de Vuijst zijn sporen in de Zeeuwse en Belgische blueswereld ruimschoots ver diend. De twee jaar durende periode met Doghouse was intussen weer serieus met de provincie in gesprek te raken over de mogelijkheden van een recreatief winkelcentrum op het terrein van de voormalige CSM. Zeker gezien het feit dat Terneuzen en Hulst gewoon volgens Van Alphen het begin van iets moois. Het onver wachte overlijden van voor man Eddy van Broekhoven gooide ruim zes jaar geleden echter op brute wijze roet in het eten. „Eddy was als een broer voor me. Het klikte ge weldig tussen ons. Zijn dood heeft me enorm aangegrepen en bezorgde me lange tijd een grote dip Van lieverlee pakte van Al phen de draad weer op. Zijn talent en ontwikkeling bleven niet onopgemerkt. De voorlo pige bekroning hiervan volgt n het laatste weekend van juli. Mede dankzij contacten van zijn goede vriend Ray Meek, verzorgt van Alphen dan en kele gastoptredens bij de En gelse bluesformatie Breakfor cover. Een gerenommeerde band die in de Engelse blues wereld hoog staat aangeschre ven en onder meer samen met Van Alphen ook acte de pre sence gaf tijdens het Terneu zense Schelde Jazzfestival in 1999. Eerbetoon Van Alphen: „Behalve een be loning ook een eerbetoon aan Eddy Kort voor zijn overlijden liet hij zich in een onbewaakt moment namelijk ontvallen dat ik voort moest zetten waar hij ooit zou stoppen Woorden die ik vaak in gedachten heb en zeker door m'n hoofd zullen schieten als ik straks in Lon den op de planken sta." doorgaan met het ontwikkelen van plannen. We hebben daar over vanuit de provincie nog steeds geen ideeën gehoord. Po litiek willen we het niet op de spits drijven, zoals ze het daar nog wel eens begrijpen." BURGH-HAAMSTEDE - Een in Haamstede verblijvende 33- j arige Zwitser heeft aangifte ge daan van diefstal van een kente kenplaat van zijn auto. De scha de bedraagt enkele honderden guldens In Renesse werd een auto ontdaan van beide kente kenplaten. Gedupeerd is een 56- jarige inwoonster van Schou- wen-Duiveland. VLISSINGEN - Wandelsport- vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt op dinsdag 25 en woensdag 26 juli de jaarlijkse beach-wandel-tweedaagse. De tochten van vijf of tien kilome ter starten vanaf het restaurant van het Zeeuws Biologisch Mu seum, Duinvlietweg 6, tussen Domburg en Oostkapelle In schrijven kan daar vanaf 18.00 uur. LEWEDORP - Op de kruising Nieuwe Kraaijertsedijk-Post- weg in Lewedorp is vrijdag om 14 uur een 36-jarige automobi liste uit Hoeven op het voertuig van een 22-jarige Vlissinger ge botst. De vrouw gaf hem, toen zij van uit de richting van De Piet de Nieuwe Kraaijertsedijk afreed, geen voorrang. De Hoevense raakte gewond en moest naar het ziekenhuis worden overge bracht Beide voertuigen raak ten geheel vernield. door Richard Hoving MIDDELBURG - Het herstel- bedrijf voor autoschade Care Service Middelburg verhuist van de Kleverskerkseweg naar het bedrijventerrein Mortiere. Voor het eind van het jaar volgt een onderneming voor de ver huur en verkoop van gereed schap en machines. Care Service en de onderneming Bo-rent Verhuur en Bo-mij Groothandel zijn de eerste be drijven voor het terrein aan de Schroeweg. Volgens gemeente lijk projectleider L. Groutars begint het schadeherstelbedrijf eind augustus of begin septem ber met de bouw. Bo-rent en Bo- mij denken in november de eer ste paal voor het bedrijfsge bouw te slaan, Care Service heeft verspreid over Nederland 42 filialen Het grootste deel van het klantenbe stand bestaat uit lease- en ver zekeringsmaatschappijen. Het bedrijf vertrekt van de locatie aan het begin van de Klevers kerkseweg omdat het daar niet kan uitbreiden. Bo-rent en Bo- mij, meer dan vijftig zaken, is niet in Zeeland vertegenwoor digd. De dichtstbijzijnde vesti ging is in Roosendaal Bouwrijp Het bedrijventerrein Mortiere heeft een omvang van ongeveer tweehonderd hectare en strekt zich uit aan weerszijden van de Schroeweg. Naast winkels en bedrijven is op het terrein ruim te voor kantoren en huizen. Het gedeelte ten oosten van de Schroeweg is op de aanleg van water-, gas- en elektriciteitslei dingen na bouwrijp. Met het werk aan de andere kant van de toegangsweg naar Middelburg wordt later dit jaar begonnen. Aan de vestiging op Mortiere HOEK - Natuurvereniging 't Duumpje houdt op maandag 24 juli een polderwandeling in de omgeving van Bierv liet. Een groep natuurgidsen deelt tijdens de wandeling zijn kennis delen met belangstellenden. De wandeltocht duurt twee uur en voert langs dijken en oude pol derwegen. De tocht begint om 19.00 uur bij uitweg twee in Biervliet, bij de driesprong met de Isabellaweg. stelt de gemeente Middelburg hoge eisen. De voorwaarden waaraan moet worden voldaan staan in een masterplan. Voorde gebouwen ten oosten van de Schroeweg geldt dat ze een kan toorachtige uitstraling moeten hebben Voor het ontwerp moet een architect in de arm worden genomen. Care Service heeft Henk Jagtenberg uit Zeist bena derd. Jagtenberg tekende eerder voor het ontwerp van het Ter neuzense automobielbedrijf Auto Euro Delta. Het bedrijfs gebouw van Bo-rent en Bo-mij is van Architektenburo Frans Royen uit Maastricht. Care Service en Bo-rent en Bo- mij komen op het bedrij venge deelte van Mortiere. Het terrein aan de westkant van de Schroe weg is gereserveerd voor groot schalige detailhandel. Eenseri- euze buitenlandse kandidaat is de Franse doe-het-zelfketen Leroy Merlin. De doe-het-zelf- ketens Praxis en Karwei hebben eerder al te kennen geven zich op Mortiere te willen vestigen Het Middelburgse echtpaar Leemans heeft de gemeente la ter te weten een overdekt at tractiepark te willen beginnen. De exploitant mikt op enkele honderdduizenden bezoekers per jaar. (Advertentie) Verbrugge, uw BMW dealer. w Verbrugge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon (0115) 68 12 00 BMW maakt rijden geweldig Bij de Voodoo Brass Band horen ook twee dansers, die vrijdag op hun blote voeten de vreemdste capriolen uithaalden. foto Peter Nicolai door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Een unieke combinatie van blaasmu ziek en ritmische klanken. Dat bracht de uit het West- Afrikaanse Benin afkomstige groep Voodoo Brass Band vrijdagavond op de Markt in Terneuzen. Het op treden vond plaats in het kader van het wereldmu ziekfestival Helden aan de Schelde. Omdat het een kille zomeravond was. viel de publieke belangstelling tegen. Hooguit 150 belangstellenden kwamen af op de vrolijke klanken van de Afrikaanse groep, die voor het eerst in Europa speelde. Het optre den van de Voodoo Brass Band werd spectaculair be geleid door twee kleurrijk uitgedoste dansers die op blote voeten de vreemdste capriolen uithaalden op de Markt. De band haalt zijn inspiratie uit de oude voo- doo-cultuur. Voodoo is een begrip wat sommigen doet denken aan zwarte magie, maar door aanhangers wordt omschreven als iets wat niet uitgelegd kan wor den. De combinatie van trommels en blazers doet op het eerste gehoor wat eigenaardig aan. Soms klinken de blaasmuziek en de ritmes tegendraads, om even la ter samen te vloeien in een aantal harmonische klan ken. Het isechter bovenal muziek die swingt. Helden aan de Schelde vindt voor het tweede achter eenvolgende jaar plaats. Het eerste optreden in de cy clus werd geopend door wethouder JBaartHij poch te dat van alle gemeentes in Zeeuws-Vlaanderen Terneuzen op cultureel gebied z 'n zaakjes toch maar mooi voor elkaar heeft.In andere plaatsen is af en toe eens iets te doen. In Terneuzen isechter iederweekend iets cultureels te beleven op de Markt. En dan is die zogenaamd kale Markt echt zo kaal niet meer." Tot en met 18 augustus vindt er iedere vrijdagavond om 20.00 uur een aflevering plaats van het festival Helden aan de Schelde. Op het programma staan op tredens van groepen uit onder andere de Dominicaan se Republiek, Congo en Algerije. Mondharmonica-virtuoos Johnny van Alphen uit Terneuzen, alias Roscoe heeft zijn sporen in de Zeeuwse en Belgische blues wereld ruim verdiend. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 51