Campinggevoel op springfestijn Mark Spitz was mijn grote idool Maximale score voor Martin de Kroo Blackman-broers liggen op koers Jumping Zeeuws Vlaanderen in aangename sfeer van start Matty Buysse oppermachtig in Zomerloop B uitslagen agenda door Raymond de Frel NIEUWVLIET-BAD - Een blonde peuter springt talloze keren een trapje op en af. Het meisje geeft zo haar eigen invul ling aan Jumping Zeeuws- Vlaanderen. terwijl moeder en oma, onder het genot van een aangenaam zonnetje, naar de verrichtingen van ruiters en amazones kijken. De eerste dag van het springfes- tijn Jumping Zeeuws-Vlaande ren in het paardensportcentrum Nieuwvliet roept een echt 'cam pinggevoel' op. ,,De eerste da gen zijn altijd inloopdagen hè", zegt bestuurslid Ad Murre. „Misschien valt het bezoekers aantal wat tegen, hoewel je je daar snel op verkijkt. Het ter rein is tenslotte maar liefst elf hectare groot. Zaterdag en zon dag zit het hier in ieder geval bomvol." De 27-jarige Murre maakt voor het zesde jaar deel uit van de or ganisatie van Jumping Zeeuws- Vlaanderen en vindt dat het klaarstomen van het 'paarden- dorp' ook dit jaar weer vlot is verlopen. „Er is deze keer meer gelet op details. Alles ziet er in vergelijking met vorig jaar iets stijlvoller uit. Verder is er niet zo veel veranderd. Je moet een suc cesformule niet wijzigen", aldus Mun-e. Overvol Op de eerste dag van de dertien de editie van het evenement is het programma continu in be weging. „Het zit overvol", ver telt Murre. „Als we hadden ge wild, hadden we er nog een extra dag aan vast kunnen plak ken. We hebben een behoorlijke wachtlijst, maar je moet na tuurlijk ergens een grens trek ken." Op het terras, met opvallend veel Duitse en Belgische toeris ten. zit Colinda Cornelissens uit Vogel waaixle. die op haar paard Nobelle 's morgens al heeft laten zien dat zij een aanstormend ta lentje is. In de L-klasse werd ze vierde, wat ze helemaal niet had verwacht. „Ik rijd altijd gewoon mijn wedstrijd en zie dan wel waar het schip strandt", vertelt Cornelissens. „Nobelle is geluk kig helemaal nergens bang voor." Een echte wedstrijddruk kent door Raymond de Frel CADZAND-BAD - De Belg Matty Buysse is normaal ge sproken een specialist op de middenafstand, maar in de Zo merloop van Cadzand-Bad be sloot de 16-jarige loper zich in te schrijven voor de langste trim- loop (9900 meter). De inwoner uit Assenede liep solo, zonder enige tegenstand, naar de over winning. Buysse. die de zomerlopen ge bruikt om zich op te maken voor het voetbalseizoen bij de voet balclub Terneuzen, leek na af loop warm noch koud te worden van zijn zege. „Ik zie dit soort wedstrijden als een training. Het tempo op de middenafstand (6600 meter) had ik vandaag echt niet bij kunnen houden. Het leek me da arom beter om me op de langste afstand te rich ten." Will Rindt uit Son en Breugel fi nishte anderhalve minuut na Buysse in een tijd van 35.43 mi nuten. Valeer Cockheijl uit Mal- degem werd na 36 minuten der de. De gedoodverfde favoriet voor de langste afstand, Sjaak Lu- teijn uil Oostburg, schreef zich verrassend in voor de midden afstand. De 43-jarige Luteijn kreeg eind vorige week, vanwe ge een aanstaande trip naar Zuid-Korea, een aantal inentin gen toegediend en durfde het daarom nog niet aan om de langste afstand te lopen. Lu teijn, die vorige week nog zege vierde in Nieuwvliet-Bad, ken de in de Belg Bail Bleyaart een taaie tegenstander. Na 3300 meter had de 22-jarige inwoner uit Knesselaere een kleine voorsprong op Luteijn. „Ik kon daarna nog even bij hem terugkomen, maar daar schrok hij een beetje van. Vervolgens zette hij nog eens extra aan en moest ik hem laten gaan. Dat ventje loopt echt fantastisch", aldus Luteijn. Bleyaart, die zaterdag ook in Aardenburg zegevierde, sleepte daardoor zijn 23e overwinning van dit seizoen in de wacht. Lu teijn passeerde de streep vier se conden na de Belg in een tijd van 21.48 minuten. Angelo van Goe- them uit Terneuzen werd na 24.49 minuten derde. Bij de vrouwen leverde Addie Dieleman uit Sas van Gent als eerste haar rugnummer in. Di eleman won de 9900 meter in een tijd van 41.59 minuten. Op de 6600 meter toonde Mari an van Velsen uit Breda zich op permachtig. de Zeeuws-Vlaamse niet. „Er staan wel veel mensen naar me te kijken, maar ze praten maar lekker over me als het slecht gaat. Dat maakt me niet zoveel uit, het hele evenement is voor mij één groot feest." Voor de vijftienjarige Cornelis sens is het de eerste keer dat ze op Jumping Zeeuws-Vlaande ren mag rijden. Toch is het par koers in Nieuwvliet-Bad voor haar geen onbekend terrein. Cornelissens: „Ik slaap nu voor het derde jaar tijdens het evene ment met een aantal vrienden en vriendinnen op de camping. Dat is dus echt heel gezellig, hè! Verkoeling En dat is het op het terrein zelf met zijn vele terrasjes ook. De lange broeken zijn na het slech te weer ingeruild voor korte shorts, de countrymuziek klinkt vertrouwd en het frisse windje zorgt voor een aangename ver koeling. De eerste dag van Jumping Zeeuws-Vlaanderen verloopt uitermate rustig en meer dan gemoedelijk. De één likt aan een ijsje, de an der drinkt een biertje op het ter ras en weer een ander zoekt de schaduw op, onder de koffer klep van zijn auto. Hij vermaakt zich met een boek, dat gaat over... paarden. Ad Murre van Jumping Zeeuws Vlaanderen: „We hebben iets stijlvoller gebouwd dan anders. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Het springcon cours Jumping Zecuws-Vlaan- deren is gisteren van start gegaan onder gunstige omstan digheden. Prachtig weer en sport van hoog niveau maakten van de eerste dag een succes. Het weer had op de Zeeuwse deelnemers een inspirende uit werking. Ze reden zich temid den van de vele professionals op het Paardensportcentrum Nieuwvliet aardig in de kijker. Martin de Kroo stond model voor die veelbelovende start. De ruiter uit Nieuw en Sint Joos- land zorgde voor een overwin ning in het progressief parkoers van de klasse M. Hij verdiende met de Equador-dochter Miana als enige de volle 65 punten. Hij roemde zijn zesjarige merrie: „Het is een geweldig beestje, dat altijd doet wat ik wil", zei De Kroo. „Maar dit was ook voor mij een verrassing, want het was een zwaar en technisch par koers." Josee de Vetter reed met de donkerbruine merrie Liana naar een vierde plaats. De zestienjarige Heikantse amazone leek er vervolgens in de strijd om de Joop de Jonge Prijs in de klasse M nog een overwinning aan toe te voegen. In een spannende barrage stuurde ze Rouen in 29.94 rond. Dat was drie tellen sneller dan de aan de leiding gaande Belg Jan van Tricht. Een lichte tou chering van de laatste hindernis door de vos ruin was echter vol doende om een balk in het gras te laten ploffen. Voor organisator Joop de Jonge kan de dertiende uitgave van Jumping Zeeuws-Vlaanderen al bijna niet meer stuk. De Bres- kense vishandelaar blijkt niet alleen een goed organisator, maar ook een uitstekend fokker te zijn. Dat werd onderstreept door de Belg Aderik van de Cas- teele, die het fokproduct Kyrios van De Jonge in de klasse L in een spannende barrage in 34.98 foutloos naar de finish reed. De ruiter uit Deinze bleef Paul Donkers uit Moergestel met Or tega du Rona twee tellen voor. Dat het geen toevalstreffer was bewees Aderik van de Casteele door de Concorde-afstamme- ling in het jachparkoers naar de tweede plaats te sturen. Daarin kwam Van de Casteele een tel te kort om Andor de Leeuw met Rynart's Never Mind van de eer ste plaats te verdringen. Verliezen van Andor de Leeuw was op deze eerste dag geen schande. De ruiter van de stal Rynart's uit Roosendaal toonde zich met drie overwinningen en nog een handvol ereplaatsen een ware veelvraat. Fraaie opening In de snelheids- en wendbaar heidsrubriek van de klasse L eisten de Zeeuwen een overtui gende rol op, maar de hoofdprijs ging naar Benny Naessens. De Belg toonde zich met Liberty twee tellen sneller dan Ilyo de Loos met Landert. Cindy Per- daen zorgde met Discovery voor een fraaie opening van die ru briek. De vijftienjarige amazo ne uit Sas van Gent stuurde de Sit This One Out-nazaat in 64.86 rond, wat goed bleek voor de derde plaats. Luc Cornelis sens met Orthos, Veerle de Cock met Quinton N en Jeroen Burm met Rokinal onderstreepten respectievelijk met een vierde, zesde en negende plaats de pro gressie van de Zeeuwen. In het klassiek parkoers voor de klasse L verzekerden Ilyo de Loos met Valk's Kasandra (3e), Colinda Cornelissens met No belle (4e), Sandy Breel met Lismore (6e) en Marcelle de Kam met Baltimore (8e) zich van een finaleplaats. Zwemmer Peter Romkes in actie op WK voor masters door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Peter Romkes uit Vlissingen zag in 1972 zwemmer Mark Spitz op de Olympische Spelen in Mün- chen acht gouden medailles winnen. Dat maakte zoveel in druk op de toen 13-jarige Rom kes dat Spitz zijn grote idool werd. Nu, 28 jaar later, staat Peter Romkes aan de voor avond van het WK zwemmen voor masters (een veteranen- klasse) in datzelfde München. En in het bad waar Spitz furore maakte. „Ik wil daar iets moois neerzetten, want het heeft voor mij nog altijd een grote emo tionele waarde." Romkes was ten tijde van de successen van Mark Spitz zelf ook al een actief zwemmer. Hij behoorde tot de top van Zee land, maar in 1982 zette hij een punt achter zijn zwemcarrière, „Het was niet meer te combi neren met mijn studie. Ik heb mezelf toen de vraag gesteld of er beroepsmatig een toekomst in het zwemmen lag. Dat bleek niet het geval. Ik heb het zwemmen toen eerst op een laag pitje gezet en na enige tijd ben ik er helemaal mee ge stopt." Trainer Hij bleef nog wel actief als zwemtrainer en heel af en toe nam Peter Romkes eens een duik in het zwembad. Pas in september 1998 pikte hij de draad weer op na een gesprek met zijn broer. „Hij is ook zwemonderwijzer en raadde me op een gegeven moment aan om weer wedstrijden te gaan zwemmen. Ik had geen zin om dat tegen jonge gasten te doen, maar hij zei dat er ook zoiets was als de masters-klas- se. Ik had er nog nooit van ge hoord en het sprak me wel aan dat ik dan tegen leeftijdsgeno ten kon zwemmen", vertelt de 41 -jarige Romkes, die in de ca tegorie 40 tot en met 45 jaar uitkomt. In die tijd werkte hij nog voor een Chemisch bedrijf in Mid delburg, maar sinds anderhalf jaar is hij zwemonderwijzer in het zwembad in Middelburg, Romkes bleek het wedstrijd- zwemmen nog niet verleerd te zijn. Bovendien pakte hij het ook niet zo maar vrijblijvend aan. „Als ik iets doe, dan wil ik ook een prestatie neerzetten. Na een jaar behoorde ik tot de Peter Romkes is in training voor het WK voor masters. toptien van Nederland in die klasse en tot mijn grote verba zing werd ik vorige maand in Nijmegen nationaal kampi oen." Armslag Daaruit vloeide de deelname aan het WK voort en na enige twijfel besloot hij daaraan mee te doen. „Op het NK kreeg ik van concurrenten wat tips om mijn stijl nog te verbeteren. Mijn armslag kon bijvoorbeeld beter en ik sloot mijn benen niet helemaal. Tijdens dat NK ben ik op Edwin van Norden, een absolute topper in Neder land, afgestapt. Ik heb hem verteld dat ik individueel train, omdat er verder weinig masterzwemmers zijn in Zee land en ik heb hem om advies gevraagd." Een paar weken later dacht Romkes dat er een dik club blad van een vereniging in de bus viel, maar het bleek iets heel anders te zijn. „Het was het trainingsschema van Van Norden. Ik geloof wel 25 A4't- jes. Dat is toch fantastisch. Ik vraag hem om advies en hij stuurt gewoon zijn schema's naar me op. Dat moet je eens bij Pieter van den Hoogenband proberen, dat lukt je echt niet. Daarnaast trainde Romkes ook bij sportcentrum Ten Thije in Vlissingen en in januari van dit jaar had hij een gesprek met een voedingsdeskundige. „Ik bleek een 'zwembandje' te hebben. Daarom moest ik meer duurtraininggaan doen, om zo veel vet te verbranden. En mijn eetpatroon voor wedstrijden bleek verkeerd te zijn, waar door ik minder energie had." Aanpassingen Inmiddels heeft Romkes de no dige aanpassingen in zijn trai ningsstijl aangebracht. Dat moet op 1 en 2 augustus in München zijn vruchten afwer pen. Over zijn kansen is hij heel re- eel. „Ik ben nog in de winning foto Ruben Oreel mood, maar verwacht niet dat ik met een medaille terugkeer. Aan het WK doen namelijk veel topzwemmers mee. Het wereldrecord op de 50 meter staat in mijn categorie bijvoor beeld op 30,5 seconden. Ik kan op een topdag in de buurt van het Nederlands record (34,12 seconden) zwemmen. Die vier seconden, dat is in werkelijk heid zo'n vijf, zes meter. Dat betekent dus dat ik tien pro cent minder zwem dan de snel ste ter wereld. In mijn catego rie nemen tussen de 250 en 400 man deel. Ik ben dus al tevre den als ik bij de eerste vijftig kan eindigen. Maar ik ben in ieder geval op de goede weg." door Bas Lippmann BRESKENS - Duncan Black- man heeft zich gisteren ge plaatst voor de halve finale BI van het ABN/Amro-Vechtha- nentoernooi in Breskens. De tennisser uit Slijkplaat versloeg in drie sets Jacco de Looff uit Zierikzee: 3-6,6-4,6-1. Zijn broer Donovan had de laat ste vier een dag eerder al be reikt. De derde Blackman- broer, Dylan, moest gisteren zijn eerste ronde-partij nog spe len tegen Mario Leenhouwers uit Sluis. Er bestaat nog een kans dat hij zich bij zijn twee broers voegt, want hij won zijn eerste part ijAl had hij daar wel een kleinedrie uur voor nodig: 4-6,6-2,7-6 (7-3). In de kwartfinale moet Dylan Blackman dan wel winnen van de grote favoriet Tim Blondeel, die in de eerste ronde een bye had. De laatste halve finalist moet komen uit de partij tussen Christiaan Trapman en de als tweede geplaatste Filip Ver- sluys. Duncan Blackman verloor wel in de mannendubbel BI. Aan de zijde van Tom Felius kon hij het niet bolwerken tegen het koppel Christiaan Trapman/Ruben Verheul: 1-6, 6-7. In de vrouwenenkel Cl wist zowel Annemarie Ketting als Ma; Simonse door te dringen to halve finale. De Middelbic Ketting was in de kwartfii met 6-3 en 6-4 AngeliqueKu ger de baas. Simonse hoefde haar partij' te spelen wegens afwezig van tegenstander Imre Overloop. De opvallendste; tij in Breskens vond plaatse mannendubbel Dl. Bennv Neve en Henk Fenijn uit burg stonden in hun partij 3-6 en 1-5 achter, maar gic- toch door naar de kwartfiiu Marco de Feijter en Bob D. graaf uit Schoondijke, wie ze speelden, hoefden maar één game te winnen, ma hadden andere verplichting en moesten de partij opgeven Koewacht In het Vlastoemooi in Kc wacht bereikte het C2-duo, frey Bolsens/Mark de Bock Clinge de tweede ronde doore 6-3,6-3 overwinning op de Ai laars Frank Broeders en W" fried Roelandt. Daarin moeti ze het opnemen tegen het tweede geplaatste duo Van Ga sen/Scheerders. In de mixe De dubbel Cl wonnen Fanny Ko en Ivo Wouters in een spanne de wedstrijd van Cindy Goethem en Michael van uit Hulst6-4,3-6, 6-3. 24 vri los Paardensport Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Paree Electra-Telecom Prijs, klasse L klassiek (n.b.): 1. Aderik van de Casteele/Kyrios (Deinze) 0/34.98, 2. Paul Donkers/Ortega du Rona (Moergestel) 0/37.00,3. Yvonne Groen/Ravel van Pamel (Brecht) 0/40.37, 4. Andor Leeuw/November Rain (Roo sendaal) 4/34.25, 5. Paul Donkers/Okido 4/35.03, 6. Corne Schouwenaars/Michiel (Goorle) 4/40.28, 7. Danny Wou ters/Scoop (Putte-Peulis) 4/42.47, 8. Gwen Nelis/Ruud (Brugge) 4/43.50, 9. Daniel de Belie/Tito (Schoten) 4/47.98. 10. Björn Vermeire/Jingo (Reiten) 7/47.62. Joop de Jonge Zeevisgroothandel Prijs, klasse L (n.b.): 1Kris van Bunder/Ranger Rover (De Klinge) 0/32,83, 2. Benny Naessens/Liberty (Zwijnaarde) 0/33.36, 3. Ilyo de Loos/Valk's Kassandra (Hulst) 0/40.22,4. Colinda Cornelissens/Nobelle (Vogelwaarde) 4/32.78,5. Peter Bollen/B- CM Jessie (Hombeek) 4/34.12, 6. Sandy Breel/Lismore (Gapinge) 4/34.13, 7 Jan van Beek/Beekhoeve's Mistria (Rijsber- gen) 4/37.66, 8. Marcelle de Kam/Bqalti- more (Domburg) 4/38.17, 9. Kirsten Ja- cobs/Kermelin (De Klinge) 4/42.72, 10. Sofie Hazebroek/lron (s'Gravenwezel) 7/52. Riso Benelux Prijs, klasse M, klassiek (n.b.): 1 Andorde Leeuw/Rynart's Lolly pop 0/35.90, 2. Jack Neefs/Blom's Mimo- za (Etten-leur) 0/38.09, 3. Danny Wouters/Renzerin 0/39.67, 4. Mare Roy- er/Pimenta Dream (Schilde) 0/40.41. 5. Andor de Leeuw/Rynart's Ie Castlebejac 0/40.70, 6. Tim van Tricht/Pixie (Erps- Kwarps) 0/41.26, 7. Paul Donkers/Lorana 0/42.46, 8, Lieve Jacobs/Niggle van het Verbrandgo (St. Katelijne-Waver) 8/37.88,9. Jack Neefs/Loday 8/40.70,10. Koen Leemans/Sauteuse (Brecht) 8/42.30. Joop de Jonge Zeevisgroothandel Prijs, klasseM klassiek (n.b.): 1. Jan vanTricht- /Wild Card 0/35.53, 2. Willy Seneca Otta wa (Grimbergen) 0/35.53, 3. Josee de Vetter/Rouen (Heikant) 4/29.94, 4. Benny Naessens/Pipetti (Zwijnaarde) 4/33.11,5. Davy Lannoo/Ranja (Zwijnaarde) 4/39.01, 6. Luc Cornelissens/lmposant Star (Nieuw-Namen) 8/32.92. Elhape Prijs Snelheid Wendbaarheid, klasse L: 1. Benny Naessens/Liberty 61.16, 2. Ilyo de Loos/Landert 63.97, 3. Cindy Perdaen/Discovery (Sas van Gent )64.86, 4. Luc Cornelissens/Manuel 66.28,5. Elisa van Helden/Sharlon (Roer mond) 67 41, 6. Veerle de Cock/Quinton N (Clinge) 67.84, 7. Lieve Jacobs/Nikita van het Koningshof 70,09,8. Mare Brood man/Luuk (Sluis) 74.37,9. Jeroen Burm- /Rokinal (Hulst) 75.03, 10. Carine Visser- /Peridot (Zuidzande) 75.65. Aers Zn Prijs, klasse M progressief: 1 Martin de Kroo/Miana (Nieuw en St Joosland) 65/66.82,2. Willy Seneca/Otta wa 63/68.70, 3. Jan van Tricht/Wild Card 62/65.77, 4. Josee de Vetter/Liane 42/95.69, 5. Benny Naessens/Pipetti 25/61.40, 6. Han Verstraten/Prinssen Loose-Limbed (Zeeland) 25/66.69,7. Wil ly Seneca?Quinten van het Bruggevel 25/71.88, 8. Kristof Vanhoorn/Pisano (Knokke Heist) 25/78.63, 9. Davy Lan noo/Ranja 25/79.05, 10. Luc Cornelis sens/lmposant Star 23/62.36. Accom Prijs, Snelheid Wendbaarheid klasse L: 1Andor de Leeuw/Rynart's Ne ver Mind 59.56,2 Aderik van de Casteele- /Kyrios 60.76, 3. Andor de Leeuw/Ryn art's Napels 63.11, 4. Cornee Schouwe naars/Michiel (Goirle) 65.08, 5. Jack Neefs/Blom's Napardie 67.01, 6. Koen Leemans/Fancy Farm's Nemariska, 7. Andor de Leeuw/November Rain 70.77, 8. Sandra Willox/Ratina J (Aartselaar) 71.94, 10. Mare Schellekens/Never (Lier) 71.97. DOW Benelux Prijs, klasse M progres sief: 1. Andor de Leeuw/Rynart's Lolly pop 36/48.63, 2 Andor de Leeuw/Ryn art's Katapult 36/49.26,3. Mare Royer/Pi- menta Dream 36/49,45, 4. Andor de Leeuw/Rynart's Ie Castleblanc 36/52.07, 5. Jack Neefs/Loday 36/52.81, 6. Bart Bo- mere/Quina van het Klokkenhof (Aalter) 36/53.66, 7. Koen Leemans/Nelson 36/53.97, 8. Marjan de Wachter/Joyau d'Or du Chenois (Heffen) 36/54.04. Sportprijsvragen Lucky Day: 1-5-6-7-12-15-23-28-31- 32-39-40-41-55-59-60-65-67-70-80. Belgische midweeklotto: 4 - 9 -11 - 24 - 26 - 33 Reservegetal: 16 Joker: 58597 1 9. Duitse midweeklotto. Trekking A- 9 -10 11 - 20 - 24 - 44. Reservegetal: 43. Trek king B: 1 - 7 - 24 - 29 - 36 - 38 Reservegetal: 4 Supergetallen: 3en 0. Spel 77:64 1 5 1 38. Super 6: 97 77 95. (sportprijsvragen onder voorbehoud) Tennis Breskens. Vechthanentoernooi. HEB1. Eerste ronde. Dylan Blackman - Mario Leenhouwers 4-6 6-2 7-6. Jacco de Looff - Tom Felius 7-6 0-6 6-1. Kwartfinale. Duncan Blackman - Jacco de Looff 3-66-4 6-1 HDB1: Christiaan Trapman/Ruben Verheul - Tom Felius/Duncan Blackman 6-1 7-6. DEC1. Eerste ronde: Lenie van Houtum - Marion van Overloop w.o. Kwartfinale: Annemarie Ketting - Angeli- que Kreuger 6-3 6-4. Martine Simonse - Imre van Overloop w.o. HEC1. Eerste ronde: Bram van de Broecke - Kees Kom- mers 7-6 6-0. GDC1. Eerste ronde Ter luin/Brenner - Adam/kommers 6-3 7-5. HDC1. Eerste ronde Yoeri Loonstijn- ,/Noël van Overloop - Adri Risseeuw/Jaap Oppeneer 6-2 2-6 6-4. DCH2. Eerste ron de: Piet Baas/Donals Naessens - Wilfried van Overloop/Harry de Jonge w.o Wes ley Ekkebus/Pascal Brouwer - Sjaak Ver- ru{ duijn/Eric de Rijcke 6-3 6-3. HEC2. Tvw de ronde- Bram van de Broecke (2)-F:-: de Kam 7-6 6-0. DEC2 AngeliquelV; ger - Sophie Bonarius 6-0 3-6 6-3. Irene Vervaet - Elles de Waele 1-6 6-1$ HED1. Eerste ronde: Mark Buitendijk Ronald de Back 6-4 6-4, Tweede rona Bart van de Sande 1- Marco de Gardei 6-1 6-0. HDD1. Eerste ronde: Ingels/Zs- gers - Bouwman/van der Hooft 7-5$ Tweede ronde: Marco de Gardeijn/D: Jan Flikweert - Jean de Clerck/Don» Naessens 4-6 6-3 6-4. Jan Elfrink/Sja Provoost - Conno van de Sande/J» Cornelis 6-1 6-0. Benny de Neve/Henkf nijn - Marco de Feijter/Bob Dijkgraaf; 1-5 opg. Jacco de Braal/Carlo de Gij» Chris Burky/Ronny Verstraaten 6-17'. Stephan Willemsen/Wim Ekkebus - Ja« de Back/Johnny de Besten 6-2 6-3. GDD' Eerste ronde: Anita Cornelis/Mark Prat - Jaap de Back/Jordy de Back 6-4 Kwartfinale- Ann Riemens/Arne R« mens (2) - Steijaert/Kolijn 6-3 6-4. DDD' Eerste ronde Yolanda de Witte/Kr Loonstijn - Ineke van Noord - Man: Snouwaert 6-4 6-2. Brigith Waele/Marloes Provoost - Irene Vervs t/Rita van Vooren 6-2 7-5 Anneman Nijsse/Aafke van Brug - Petra van Les. we/Jolanda Steijaert 6-1 6-3 HED135 Eerste ronde. Jaap Quaars - Frans Rijcks ert 1-6 7-6 6-3. Tweede ronde: Hans va- Kruiningen - les van de Sande 6-3 6-76-3 WimTazelaar - Ronald de Back 6-3 6-7$ 4. Jan-Piet den Dekker - Wil Verherbru; ge 7-6 6-1. Herman van de Voorde-Je* de Clerck 6-0 6-3. Johan Louweret - Ma: co de Gardeijn 6-1 4-6 6-3 DED1 35- Mien van Dommelen - Jacqueline Nek se 6-1 6-1. Irene Vervaet-Petra vanLeei we 6-3 6-4. HED2. Eerste ronde: Hermr Dekker - Wilfried de Pooter 6-4 6-1Twee- de ronde: Petra Porrey - Herman Dekke: 6-3 6-1. Erik d'Hont- Mark Buitendijk6-: 6-4. HDD2. Eerste ronde: Paul Verhager /Silvan Vermeulen - Wim Tazelaar/Achré Steijaert 6-2 7-5 Hans van Kruminger- /Harry de Witte - Willy van Houdt/He man Dekker 7-5 7-5. Peter Porrey/Jan Pie. den Dekker - Tony Lako/Dirk Geertvlietfr 4 6-0. GDD2. Eerste ronde: Flikweertiil- 'Hont - Verheye/De Baare 6-0 6-2. Anita den Dekker/Eric Bron - Cornelis/Lako6-2 3-6 6-2. De Waele/Maas (2) - Van de San de/Van de Sande 6-4 7-5. Kwartfinale: Van de Sande/Flikweert - Van de sche/De Witte 6-2 6-1. DDD2. Eerste ron de: Hannie Meijaard/Theuni Meijaard Edith Brandt/Evelien Dekker 6-3 6-3. Koewacht. Vlastoemooi. HDC2. Eerste ronde: Jeffrey Bolsens/Mark de Block Frank Broeders/Wilfned Roeland 6-3 6-2 GDC1. Fanny Kool/Ivo Wouters - Cindy van Goethem/Michael van Jole 6-4 3-66 3. HDD1 Tweede ronde- Erwin Claas- sems/Wilfried Dumez(l)- Manuel d'Hon t/Rïck Wouterse 7-6 6-0. Tim van Beest/E- merie de Schepper - Gerrie Achterhuis/Koen Bonte 7-6 6-2. DDC2 Conny Huis/Marleen Blanckaert - Marlies Kruit/Linda Roman 2-6 6-3 6-2. GDC2. Eerste ronde. Anne van Goethem/René van Gassen - Jan Nouwen/Janny Nou wen 6-4,6-2 GDD1Eerste ronde: Ria Es huis/Roland de la Ruelle (2) - Bertha Kaasschieter/Tim van Beest 6-0 6-1 DDD2: J Dingemanse/S, Lambert E, Kint/M. Van Gremberghe 6-1 6-2. GDD2 Tweede ronde: Addi Kint/Bertram Klep- pe (2) - Martine Kint/Danny Vlassenrood 6-3 6-2. Trimlopen Cadzand-Bad Zomerloop. 9900 meter mannen: 1 Matty Buysse (Assenede) 34.102. Will Rindt (Son en Breugel)35 43 3. Valeer Cockheijl (Maldegem) 36.02 4. Rob Bijvank (Westdorpe) 36.29 5. Yves Kerkhove (Oostkerke) 36.346. Norbert Ruschel (Trier) 36.55 7. Henk Hamelink (Sas van Gent) 37.07 9. Carlo Dehulstet (Hulst) 37.37 10. Frans Daalman (Bres kens) 38.09. 9900 meter vrouwen: 1 Ad die Dieleman (Sas van Gent) 41.59 2. Ca- rien van Hulle (Ertvelde) 43.49 3. Marie- Christine de Mesure (Destelbergen) 48.19 6600 meter mannen: 1 Bart Bley aart vKnesselaere) 21.44 2. Sjaak Luteijn (Oostburg) 21.48 3. Angelo van Goethem (Terneuzen) 24.49 4. Erik Cappon (Zuid zande) 24.51 5. René Sals (Laafdal) 25 55 6600 meter vrouwen: 1. Marian van Velzen (Breda) 28.29 2. Claudien Goe- thals (Aardenburg) 29.47 3. Sonja Faro (Breskens) 34 19.3300 meter mannen: 1 Rutger Veerman (Aardenburg) 10 55 2 Tim Buysse (Assenede) 11.28 3. Alwin de Zeeuw (Terneuzen) 12.07. 3300 meter vrouwen: 1. Claudia Dieleman (Terneu zen) 14.57 2 Tessa van Hooff (Roermond 15.32 3. Anke van Velzen (Breda) 15.52. 1500 meter jongens: 1. Edwin Mabelis (Nieuwvliet) 5.22 2. Angelo van Nevel (Koolkerke) 5,41 3. Jan-Paul Heije (Ede) 5.52 1500 meter meisjes: 1. Katrin Hans (St. Vithgeb) 5,34 2. Ine van Velzen (Bre da) 5.46 3, Nena Maenhout (Zuidzande) 6.02.750 meter jongens: 1Hans Kersten (St. Vithgeb) 2.45 2. Sam Oliviers (Tilburg 2 48 3. Jop Reumkens (Eijgelshovenl 2 53 750 meter meisjes: 1 Bianca Luteijn (Oostburg) 2.46 2. Kim van der Hooft (Oostburg) 3.08 3 Kimberley Nieuwerth (Bergambacht) 3.10. donderdag. Paardensport Jumping Zeeuws-Vlaanderen. 10,00 uur: klasse L klassiek, 13.00 uur: klasse M klassiek; 16.00 uur. klasse L progressief; 18.30 uur: klasse M jacht. Locatie- paar densportcentrum Nieuwvliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 38