Campinggevoel op springfestijn Mark Spitz was mijn grote idool Maximale score voor Martin de Kroo Dammer Ludwig doet goede zaken PZC sport Jumping Zeeuws-Vlaanderen in aangename sfeer van start Walcherse zwemtocht aangepast Marlies Kort favoriet in Haamstede uitslagen agenda Tennisser Theo Kok naar halve finale donderdag 20 juli 2000 sbw zu -Sfr *5»- door Dominique de Rooii Ad Murre van Jumping Zeeuws Vlaanderen: „We hebben iets stijlvoller gebouwd dan anders." foto Peter Nicolai door Raymond de Frel NIEUWVLIET-BAD - Een blonde peuter springt talloze keren een trapje op en af. Het meisje geeft zo haar eigen invul ling aan Jumping Zeeuws- Vlaanderen, terwijl moeder en oma, onder het genot van een aangenaam zonnetje, naar de verrichtingen van ruiters en amazones kijken. De eerste dag van het springfes tijn Jumping Zeeuws-Vlaande ren in het paardensportcentrum Nieuwvliet roept een echt 'cam pinggevoel' op. „De eerste da gen zijn altijd ïnloopdagen hè", zegt bestuurslid Ad Murre. „Misschien valt het bezoekers aantal wat tegen, hoewel je je daar snel op verkijkt. Het ter rein is tenslotte maar liefst elf hectare groot. Zaterdag en zon dag zit het hier in ieder geval bomvol." De 27-jarige Murre maakt voor het zesde jaar deel uit van de or ganisatie van Jumping Zeeuws- Vlaanderen en vindt dat het klaarstomen van het 'paarden- dorp' ook dit jaar weer vlot is verlopen. „Er is deze keer meer gelet op details. Alles ziet er in vergelijking met vorig jaar iets stijlvoller uit. Verder is er niet zo veel veranderd. Je moet een suc- cesformuleniet wijzigen", aldus Murre. Overvol Op de eerste dag van de dertien de editie van het evenement is het programma continu in be weging. „Het zit overvol", ver telt Murre. „Als we hadden ge wild, hadden we er nog een extra dag aan vast kunnen plak ken. We hebben een behoorlijke wachtlijst, maar je moet na tuurlijk ergens een grens trek ken." Op het terras, met opvallend veel Duitse en Belgische toeris ten, zit Colinda Cornelissens uit Vogelwaarde, die op haar paard Nobelle 's morgens al heeft laten zien dat zij een aanstormend ta lentje is. In de L-klasse werd ze vierde, wat ze helemaal niet had verwacht. „Ik rijd altijd gewoon mijn wedstrijd en zie dan wel waar het schip strandt", vertelt Cornelissens. „Nobelle is geluk kig helemaal nergens bang voor." Een echte wedstrijddruk kent ZOUTELANDE - De zwem tocht Westkapelle - Zoutelande is in verband met de stroom richting van het water aange past. Vrijdagavond wordt om 19.00 uur gestart bij de duin overgang van Dishoek in plaats van bij de radarpost in Westka pelle. Wanneer de oorspronkelijke richting zou worden aangehou den, is de kans groot dat er door de sterke tegenstroom geen zwemmer in Zoutelande aan komt. De te zwemmen afstand blijft ongeveer vijf kilometer, die beveiligd wordt door ver schillende boten van de red dingsbrigade. De zwemmers komen uit het water bij de badmeesterspost op de Boulevard van Zoutelande. Tot nu toe staan twintig deelne mers op^de startlijst voor de tocht van Dishoek naar Zoute lande, onder wie een flink aan tal zwemmers van de vereniging De Scheldestroom uit Breskens. De organisatie van de zwem tocht is in handen van de Stich ting Sportevenementen Zoute lande onder leiding van Lein Lievense, die zelf ook tot de deelnemers behoort. In de voorgaande editie was tri atleet Floris Jan Koole uit Mid delburg de snelste zwemmer met een tijd van 35 minuten en 51 seconden. HAAMSTEDE - Arjan Beije van Delta Sport en Folkert van de Krol van Energie zijn op pa pier de favorieten voor de ze ventiende Hotel Bombokaal- stratenloop in Haamstede, die vanavond wordt gehouden. Voorlopig staan dertig atleten op de startlijst. Marlies Kort (Delta Sport) houdt het na de wedstrijd in Haamstede even voor gezien en gaat op vakantie om bij te ko men van een sterk en druk sei zoen Zij krijgt vanavond als te genstanders onder anderen Christel Verbeek (Dynamica) en Edith Gerards van Dynamica. Marlies Kort is niettemin de uit- gespx-oken favoriet. De wed strijd in Haamstede begint om 20.15 uur. de Zeeuws-Vlaamse niet. „Er staan wel veel mensen naar me te kijken, maar ze praten maar lekker over me als het slecht gaat. Dat maakt me niet zoveel uit, het hele evenement is voor mij één groot feest." Voor de vijftienjarige Cornelis sens is het de eerste keer dat ze op Jumping Zeeuws-Vlaande ren mag rijden. Toch is het par koers in Nieuwvliet-Bad voor haar geen onbekend terrein. Cornelissens: „Ik slaap nu voor het derde jaar tijdens het evene ment met een aantal vrienden en vriendinnen op de camping. Dat is dus echt heel gezellig, hè!" Verkoeling En dat is het op het terrein zelf met zijn vele terrasjes ook. De lange broeken zijn na het slech te weer ingeruild voor korte shorts, de countrymuziek klinkt vertrouwd en het frisse windje zorgt voor een aangename ver koeling. De eerste dag van Jumping Zeeuws-Vlaanderen verloopt uitermate rustig en meer dan gemoedelijk. De één likt aan een ijsje, de an der drinkt een biertje op het ter ras en weer een ander zoekt de schaduw op, onder de koffer klep van zijn auto. Hij vermaakt zich met een boek, dat gaat over... paarden. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Het springcon cours Jumping Zeeuws-Vlaan deren is gisteren van start ge gaan onder gunstige omstandigheden. Prachtig weer en sport van hoog niveau maak ten van de eerste dag een succes. Het weer had op de Zeeuwse deelnemers een inspirende uit werking. Ze reden zich temid den van de vele professionals op het Paardensportcentrum Nieuwvliet aardig in de kijker. Martin de Kroo stond model voor die veelbelovende start. De ruiter uit Nieuw en Sint Joos- land zorgde voor een overwin ning in het progressief parkoers van de klasse M. Hij verdiende met de Equador-dochter Miana als enige de volle 65 punten. Hij roemde zijn zesjarige merrie: ,Het is een geweldig beestje, dat altijd doet wat ik wil", zei De Kroo. „Maar dit was ook voor m ij een verrassing, want het was een zwaar en technisch par koers." Josee de Vetter reed met de donkerbruine merrie Liana naar een vierde plaats. De zestienjarige Heikantse amazone leek er vervolgens in de strijd om de Joop de Jonge Prijs in de klasse M nog een overwinning aan toe te voegen. In een spannende barrage stuurde ze Rouen in 29.94 rond. Dat was drie tellen sneller dan de aan de leiding gaande Belg Jan van Tricht. Een lichte tou chering van de laatste hindernis door de vos ruin was echter vol doende om een balk in het gras te laten ploffen. Voor organisator Joop de Jonge kan de dertiende uitgave van Jumping Zeeuws-Vlaanderen al bijna niet meer stuk. De Bres- kense vishandelaar blijkt niet alleen een goed organisator, maar ook een uitstekend fokker te zijn. Dat werd onderstreept door de Belg Aderik van de Cas- teele, die het fokproduct Kyrios van De Jonge in de klasse L in een spannende barrage in 34.98 foutloos naar de finish reed. De ruiter uit Deinze bleef Paul Donkers uit Moergestel met Or tega du Rona twee tellen voor. Dat het geen toevalstreffer was bewees Aderik van de Casteele door de Concorde-afstamme- ling in het jachparkoers naar de tweede plaats te sturen. Daarin kwam Van de Casteele een tel te kort om Andor de Leeuw met Rynart's Never Mind van de eer ste plaats te verdringen. Verliezen van Andor de Leeuw was op deze eerste dag geen schande. De ruiter van de stal Rynart's uit Roosendaal toonde zich met drie overwinningen en nog een handvol ereplaatsen een ware veelvraat. Fraaie opening In de snelheids- en wendbaar heidsrubriek van de klasse L eisten de Zeeuwen een overtui gende rol op, maar de hoofdprijs ging naar Benny Naessens. De Belg toonde zich met Liberty twee tellen sneller dan Ilyo de Loos met Landert. Cindy Per- daen zorgde met Discovery voor een fraaie opening van die ru briek. De vijftienjarige amazo ne uit Sas van Gent stuurde de Sit This One Out-nazaat in 64.86 rond, wat goed bleek voor de derde plaats. Luc Cornelis sens met Orthos, Veerle de Cock met Quinton N en Jeroen Burm met Rokinal onderstreepten respectievelijk met een vierde, zesde en negende plaats de pro gressie van de Zeeuwen. In het klassiek parkoers voor de klasse L verzekerden Ilyo de Loos met Valk's Kasandra (3e), Colinda Cornelissens met No belle (4e), Sandy Breel met Lismore (6e) en Marcelle de Kam met Baltimore (8e) zich van een finaleplaats. s-GRAVENPOLDER - Wouter Ludwig heeft in de zesde ronde van het NK dammen voor aspi ranten zeer goede zaken ge daan. Hij boekte de enige over winning en is nu samen met Ernst-Jan de Bruin koploper. Ludwig had over geluk niet te klagen. Klaas-Hendrik Leije- naar had een sterke Roozen- burg-aanval op het bord staan. Ludwig liet een damcombinatie toe, waarna hij de dam direct weer kon afnemen. Materieel was de stand toen nog in evenwicht, maar het was dui delijk dat Leijenaar de beste pa pieren had. Hij vergaloppeerde zich echter en trapte in een een voudige combinatie, waarna hij vrijwel direct kon opgeven. Koploper Ernst-Jan de Bruin kwam niet verder dan remise te- Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: mw. Pol kan Leerdam 58.93, mw, Bos/Aalfs 58.33, dms. Hurkmans/Hoogeboom en Provily/Jansen 54.17, mw. Reijnhoudt- /Koenen 50.00. Tweede deel: dms. den Engelsman/Roovers 60.71, dms. Poppe- /Schenkenberg 57.14, van der Kuijl/van Veen 54.17, echtp. van der Wal 51.59. B- lijn, dubbele howell-8 Eerste deel: de Kam/mw. Engelen 64.88, den Hengel- /Hoogeboom 58.33, Catoir/de Koeyer 56.55, de Kort/Mink 51.79. Tweede deel: Breedveld/Vermaat 76.19, echtpaar van Gooi 54.76, dms. van Belzen/de Regt 50.60. C-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: Wondergem/Krappen 60.71, dms. van Dam/Mullé 53.57, Smolders/Eek- hout 50.60, mw. van Dam/de Korte 50.00. Tweede deel: Janse/van Ekelen 65.48, Schoof/partner 56.55, dms. Sonneveld- /van Belzen 54.76, dms. Bruins/Nieuwe- kamp 53.57, mw. Wondergem/Verburg 52 38, dms. van Rijn/Lagaay 51.79. D-lijn, dubbele howell-8. Eerste deel: mw. v. d. Laan/v. d. Plas 71.43, de Bakker- /Rijnberg 57.14, dms. Oreel/Scheltus 55.95, Sonnevijle/Zuiderhof 52.98. Tweede deel: Bruggeman/mw. den Har- tog 60.12, mw. Leijnse/Schute 53.57, Janse/Daane 52.38. E-lijn, 14 paren: echtpaar Heissel 58.04, van Rhee/mw. Claasse 57 74, echtpaar de Kok 55.95, dms. Verhagen/Sprengel en mw. Olyslager/v. d. Brink 54,17, echt paar Kukentahl en mw. Huisman/Beek 52.98, Huygevoori/Verhagen 50.60, echtpaar Voois 50.30, van Dijk/mw. Tjin la Lin 50.00. Dammen 's-Gravenpolder. NK aspiranten. Zesde ronde: Klaas-Hendrik Leijenaar - Wou ter Ludwig 0-2, Boudewijn Derkx - Jas per Lemmen 1-1, Ernst-Jan de Bruin - Danny Slotboom 1-1, Steven Wijker - Niek Kuijvenhoven 1-1, Johan Sterren burg - Jonatan Faas 1-1 Stand 1.Ernst -Jan de Bruin en Wouter Ludwig 9, 3 Jasper Lemmen 7,4. Danny Slotboom en Klaas-Hendrik Leijenaar 6, 6. Boudewijn Derkx, Steven Wijker en Johan Sterren burg 5, 9. Jonatan Faas en Niek Kuijven hoven 4. Paardensport Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Paree Electra-Telecom Prijs, klasse L klassiek (n.b.): 1, Aderik van de Casteele/Kyrios (Deinze) 0/34.98, 2. Paul Donkers/Ortega du Rona (Moergestel) 0/37.00,3. Yvonne Groen/Ravel van Pamel (Brecht) 0/40.37,4. Andor Leeuw/November Rain (Roosendaal) 4/34.25, 5 Paul Don- kers/Okido 4/35.03. Joop de Jonge Zeevisgroothandel Prijs, klasse L (n.b.): 1Kris van Bunder/Ranger Rover (De Klinge) 0/32.83, 2 Benny Naessens/Liberty (Zwijnaarde) 0/33.36, 3. Ilyo de Loos/Valk's Kassandra (Hulst) 0/40.22,4. Colinda Cornelissens/Nobelle (Vogelwaarde) 4/32.78,5. Peter Bollen/B- CM Jessie (Hombeek) 4/34 12 Riso Benelux Prijs, klasse M, klassiek (n.b 1 Andor de Leeuw/Rynart's Lolly pop 0/35.90,2. Jack Neefs/Btom's Mimo- za (Etten-Leur) 0/38.09, 3. Danny Wou- ters/Renzerin 0/39.67, 4. Mare Royer/Pi- menta Dream (Schilde) 0/40.41,5. Andor de Leeuw/Rynart's Ie Castlebejac 0/40.70. Joop de Jonge Zeevisgroothandel Prijs, klasse M klassiek (n.b 1Jan vanTricht /Wild Card 0/35.53, 2 Willy Seneca Otta wa (Grimbergen) 0/35.53, 3 Josee de Vetter/Rouen (Heikant) 4/29.94,4. Benny Naessens/Pipetti (Zwijnaarde) 4/33.11. Elhape Prijs Snelheid Wendbaarheid, klasse L: 1 Benny Naessens/Liberty 61 16, 2. Ilyo de Loos/Landert 63 97, 3, Cindy Perdaen/Discovery (Sas van Gent) 64.86. Aers Zn Prijs, klasse M progressief: 1 Martin de Kroo/Miana (Nieuw en St Joosland) 65/66.82,2. Willy Seneca/Otta wa 63/68.70, 3. Jan van Tricht/Wild Card 62/65.77. Accom Prijs, Snelheid Wendbaarheid gen Danny Slotboom. In een vrij rustige partij zette Slotboom een flankaanvalletje op, maar remise was een logisch resul taat. De Bruin zag door dit resultaat Ludwig langszij komen. De ove rige deelnemers konden niet profiteren van het puntverlies van de koploper. Zij moesten al len berusten in remise. Kampioen Met nog drie ronden te gaar. staan De Bruin en Ludwig fier aan de leiding met negen pun- i ten. Zij zullen onderling moeten I uitmaken wie kampioen wordt Op twee punten achterstand van de koplopers volgt Jasper Lemmen. Hij lijkt vrijwel uitge schakeld voor de titel, maar met in het vooruitzicht de partij tus sen Ludwig en De Bruin m de I slotronde is er nog veel moge lijk. klasse L: 1. Andor de Leeuw/Rynart's Never Mind 59.56, 2 Aderik van de Cas- teele/Kyrios 60.76, 3. Andor de Leeuw/Rynart's Napels 63.11. DOW Benelux Prijs, klasse M progres sief: 1. Andor de Leeuw/Rynart's Lollypop 36/48.63, 2. Andor de Leeuw/Rynart's Katapult 36/49.26, 3.1 Marc Royer/Pimenta Dream 36/49.45. Sportprijsvragen Lucky Day: 1 -5-6-7-12-15-23-28-31 32-39-40-41-55-59-60-65-67-70-80 Belgische midweeklotto: 4-9-11 -24-26 -33 Reservegetal: 1b. Joker: 58597 19 Duitse midweeklotto. Trekking A: 9-10 11 - 20 - 24 - 44. Reservegetal- 43. Trek king B: 1 -7-24-29-36-38 Reservegetal 4. Supergetallen: 3 en 0. Spel 77:6 41 5 38. Super 6:977795 (sportprijsvragen onder voorbehoud) Tennis Koudekerke. Stoofweitoernooi. HE-C1 T. Kok-S. Flipse 6-2 6-7 6-1. HE-C2: R Nijholt-T. van de Schee 7-5 6-2, J. Meij er-F. Benjaminsen 4-6 6-2 6-4. M. Snij der-C. Smolders 5-7 6-4 6-2, E. Lijber- s-P. Koster 6-4 6-2, H. van de Driest-M. Boonman 6-3 4-6 6-4, M. Minheere-R. Nijholt 3-6 6-4 6-2, J. de Waal-J. Meijer 7-56-2, E. Lijbers-M. Blankenburgh6-1 7-5, A. Langstraat-E. Erentreich 6-44-6 6-0. HE-D1: J. Brasser-N Denessen6-4 i 6-3, C. Kayser-R. de Bert 6-2 6-4, A. Morren-M. Hoogenboom 6-4 7-6, E. Scholten-P Westerbeke 6-3 6-0, FJ Visser-R Flipse 6-1 6-1, W.J. Bras- ser-R. Verkade 6-1 3-6 6-4, W. Cij- vat-W. van de Graaf 3-6 6-3 7-5, J. van der Meijden-F. de Groot 5-7 6-4 6-4 DE-D1: R. Smit-F. Denessen 6-1 6-1 HD-C1: Katsman/Meijer-Flipse/van de Schee 6-4 6-1, Ossewaarde/Vucic-van Sabben/Stracke 6-4 7-6, Eversdijk/Kos- ter-Rooze/Schreij 6-1 6-3, Hendrikse /Krant-Back/de Jong 2-6 4-5 w.o. Hen- drikse/Krant. GD-CÏ: van Luinen/Kran: -de Jonge/van Sabben 6-3 6-3. HD-C2 Baljeu/Oosthoek-Adriaansen/Hender- son 2-6 6-4 6-3. DD-C2: van de Lm- de/Suijkerbuijk-van Garsel/de Prieëlle 6-2 6-2. GD-C2 Marijs/de Haan-Moer beek/Marinissen 6-2 6-3, Erentreich/E- rentreich-Hendrikse/Bergs 3-6 6-4 6-1, de Bree/Fhpse-de Raad/Harting 6-3 3-6 6-2, Wohrman/van Broekhoven -Schoonen/Jansen 6-3 7-5. donderdag Atletiek Bombokaal stratenloop. 19.00 uur jeugdtrimloop over 2,5 kilometer; 19.15 uur: trimloop over 1.2 of 3 ronden van3,3 kilometer. 20.15 uur: 10 kilometer wed strijdloop. Inschrijven Hotel Bom, Haamstede. Bridge Zomeravonddrive. Derde drive. Locatie. Dorpshuis De Schutse, Burgh-Haamste- de. Aanvang. 19.30 uur. Inschrijven tot 19.15 uur. Dammen Nederlands aspirantenkampioenschap Zevende ronde. Locatie. Ons Dorpsle ven, Poelvoordestraat, 's-Gravenpolder. Aanvang: 13.00 uur Paardensport Jumping Zeeuws-Vlaanderen. 10.00 uur: klasse L klassiek; 13.00 uur: klasseM klassiek, 16.00 uur: klasse L progressief; 18.30 uur- klasse M iacht Locatie: paar densportcentrum Nieuwvliet SS Voetbal Vriendschappelijk Schouwen-Duive- landse selectie - Excelsior. Locatie voel- balveld Bruse Boys, Bruimsse. Aanvang' 19 00 uur Entree gratis. Zwemmer Peter Romkes in actie op WK voor masters door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Peter Romkes uit Vlissingen zag in 1972 zwemmer Mark Spitz op de Olympische Spelen in Mün- chen acht gouden medailles winnen. Dat maakte zoveel in druk op de toen 13-jarige Rom kes dat Spitz zijn grote idool werd. Nu, 28 jaar later, staat Peter Romkes aan de voor avond van het WK zwemmen voor masters (een veteranen- klasse) in datzelfde München. En in het bad waar Spitz furore maakte. „Ik wil daar iets moois neerzetten, want het heeft voor mij nog altijd een grote emo tionele waarde." Romkes was ten tijde van de successen van Mark Spitz zelf ook al een actief zwemmer. Hij behoorde tot de top van Zee land, maar in 1982 zette hij een punt achter zijn zwemcarrière. „Het was niet meer te combi neren met mijn studie. Ik heb mezelf toen de vraag gesteld of er beroepsmatig een toekomst in het zwemmen lag. Dat bleek niet het geval. Ik heb het zwemmen toen eerst op een laag pitje gezet en na enige tijd ben ik er helemaal mee ge stopt." Trainer Hij bleef nog wel actief als zwerntrainer en heel af en toe nam Peter Romkes eens een duik in het zwembad. Pas in september 1998 pikte hij de draad weer op na een gesprek met zijn broer. „Hij is ook zwemonderwijzer en raadde me op een gegeven moment aan om weer wedstrijden te gaan zwemmen. Ik had geen zin om dat tegen jonge gasten te doen, maar hij zei dat er ook zoiets was als de masters-klas- se. Ik had er nog nooit van ge hoord en het sprak me wel aan dat ik dan tegen leeftijdsgeno ten kon zwemmen", vertelt de 41-jarige Romkes, die in de ca tegorie 40 tot en met 45 jaar uitkomt In die tijd werkte hij nog voor een Chemisch bedrijf in Mid delburg, maar sinds anderhalf jaar is hij zwemonderwijzer in het zwembad in Middelburg, Romkes bleek het wedstrijd- zwemmen nog niet verleerd te zijn. Bovendien pakte hij het ook niet zo maar vrijblijvend aan. „Als ik iets doe, dan wil ik ook een prestatie neerzetten. Na een jaar behoorde ik tot de Peter Romkes is in training voor het \Y'K voor masters. toptien van Nederland in die klasse en tot mijn grote verba zing werd ik vorige maand in Nijmegen nationaal kampi oen." Armslag Daaruit vloeide de deelname aan het WK voort en na enige twijfel besloot hij daaraan mee te doen. „Op het NK kreeg ik van concurrenten wat tips om mijn stijl nog te verbeteren. Mijn armslag kon bijvoorbeeld beter en ik sloot mijn benen niet helemaal. Tijdens dat NK ben ik op Edwin van Norden, een absolute topper in Neder land, afgestapt. Ik heb hem verteld dat ik individueel train, omdat er verder weinig masterzwemmers zijn in Zee land en ik heb hem om advies gevraagd." Een paar weken later dacht Romkes dat er een dik club blad van een vereniging in de bus viel, maar het bleek iets heel anders te zijn. ..Het was het trainingsschema van Van Norden. Ik geloof wel 25 A4't- jes. Dat is toch fantastisch. Ik vraag hem om advies en hij stuurt gewoon zijn schema's naar me op. Dat moet je eens bij Pieter van den Hoogenband proberen, dat lukt je echt niet." Daarnaast trainde Romkes ook bij sportcentrum Ten Thije in Vlissingen en in januari van dit jaar had hij een gesprek met een voedingsdeskundige „Ik bleek een 'zwembandje' te hebben. Daarom moest ik meer duurtraining gaan doen, om zo veel vet te verbranden. En mijn eetpatroon voor wedstrijden bleek verkeerd te zijn, waar door ik minder energie had. Aanpassingen Inmiddels heeft Romkes de no dige aanpassingen in zijn trai ningsstijl aangebracht. Dat moet op 1 en 2 augustus in München zijn vruchten afwer pen. Overzijn kansen is hij heel reëel. „Ik ben nog in de win- ning-mood, maar verwacht foto Ruben Oreel niet dat ik met een medaille te rugkeer. Aan het WK doen na melijk veel topzwemmers mee. Het wereldrecord op de 50 me ter staat in mijn categorie bij voorbeeld op 30,5 seconden. Ik kan op een topdag in de buurt van het Nederlands record (34,12 seconden) zwemmen. Die vier seconden, dat is in werkelijkheid zo'n vijf, zes me ter. Dat betekent dus dat ik tien procent minder zwem dan de snelste ter wereld. In mijn ca tegorie nemen tussen de 250 en 400 man deel. Ik ben dus al te vreden als ik bij de eerste vijf tig kan eindigen. Maar ik ben in ieder geval op de goede weg." van onze sportredactie KOUDEKERKE - Theo Kok, gestart als outsider in het Stoofweit-tennistoernooi in Koudekerke, heeft zich na twee overwinningen als favoriet voor de eindzege gemeld. De speler van TC Souburg versloeg in de ope ningsronde Mark Snijder en rekende gisteren ook af met clubgenoot Leo Flipse. Door die zege schaarde Kok zich bij de vier halvefinalisten. Er lag een driesetter aan deze prestatie ten grondslag. Na dat Kok de eerste reeks vlot naar zich had toegetrokken, bracht Flipse via een tie break de balans weer in evenwicht. Daarmee had hij zijn kruit verschoten. In de barrage kon Flipse nog slechts figureren. Het was niet de enige opval lende score. Een niveau la ger, bij de C2'ers, ruimden de twee en drie van de plaat singslijst het veld. Eduard Erentreich ging in een slijta geslag onderuit tegen Arie Langstraat. Mark Blanken- burgh werd uit het toernooi gemept door Eric Lijbers. Schema-aanvoerder Marcel Minheere stelde niet teleur. Hij rekende af met Richard Nijholt, die voordien Tonny van de Schee op het verkeer de been had gezet. Aan die prestatie ging een marathon gevecht vooraf. Nijholt had daarin het eerste woord. Minheere wist daar na het tij nipt te keren en speelde vervolgens een ge wonnen partij. De vanuit vierde positie acterende Jack de Waal mag zich ook halve- finalist noemen. Dat ging ten koste van de aanvankelijk goed tegenstand biedende John Meijer. Wolfert Cijvat, het nieuwe hoofd van de rangschikking in het Dl-ge zelschap, blijft het uitste kend doen. Hij veroverde te gen Walter van de Graaf een plaats bij de laatste acht en kan zich nu gaan voorberei den op een confrontatie met Joop van der Meijden. Bij de vrouwen werd slechts één partij gespeeld. Renee Smit maakte in de Dl-cate gorie korte metten met Franka Denessen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20