RMS-leider voorspelt genocide PZC Turkije heeft de buik vol van eigenzinnige regering Cyprus PZC Indonesische leger heeft ondanks riant inkomen geldgebrek feiten en meningen 2 Afrika krijgt in 2010 te kampen met een verwoeste generatie Molukkers zijn volgens vice-president Thenu slachtoffer Heilige Oorlog 11 juli 1950 zaterdag 15 juli 2000 Na anderhalf jaar strijd en drieduizend doden is op de Moluk- ken de 'heilige oorlog' uitgebroken. Het is niet langer een con flict tussen lokale christenen en moslims, maar een doelbe wuste islamitische samenzwering om de 'christenhonden' de zee in te drijven, zegt Pieter Thenu. De vice-president van de Republik Maluku Selatan (RMS) toont 'harde bewijzen' voor die stelling. „Alleen een VN-vredesmacht kan de uitroeiing van mijn volk nog stoppen." door Ravi Nessman Rond het jaar 2010, als naar verwachting bijna 28 miljoen Afrikaanse kin deren ten minste één van hun ouders zijn kwijtgeraakt aan aids, zullen tal van landen in Afrika worden geconfron teerd met een verwoeste ge neratie jongeren. Dat stellen medewerkers van het Ameri kaanse Bureau voor Interna tionale Ontwikkeling. „Het gevaar van sociale on rust en instabiliteit is over duidelijk", zegt John Wil liamson, mede-auteur van een rapport over aidswezen dat donderdag werd gepre senteerd op de internationale aidsconferentie in het Zuid- Afrikaanse Durban. „Je krijgt te maken met een zeer substantieel deel van je be volking dat slecht geschoold, ondervoed, gemarginali seerd en vervreemd is." Nu zijn er in de wereld bijna zestien miljoen kinderen on der de vijftien die zeker één ouder aan aids hebben verlo ren. Ongeveer negentig pro cent van hen woont in Afrika ten zuiden van de Sahara. In 2010 zal hun aantal zijn ge stegen tot dertig miljoen, van wie 2 8 milj oen in dat deel van Afrika, zo staat in het rap port. Het merendeel van de kinderen die seropositief worden geboren, is bij dit cij fer niet inbegrepen aange zien de meesten van hen waarschijnlijk voor hun vijf de jaar zullen overlijden. Achtergelaten Veel van de miljoenen kinde ren die nu al zijn verweesd hebben niemand die voor hen zorgt. In veel gevallen wor den ze gewoon achtergelaten opstraat. „Er lopen daar kin deren die nog met eens één maaltijd per dag krijgen. On derwijs zit er al helemaal niet in", zegt Grace Mguni, die projecten voor wezen in de townships buiten Johannes burg leidt. Zelfs al voor hun ouders overlijden gaan veel van de kinderen noodgedwongen van school, om voor hun zie ke ouders te zorgen of om te werken en zo voor het gezins- inkomen te zorgen. „Aids verandert in de zwaarst ge- I troffen landen het sociale I landschap", zegt William- son. „Het veroorzaakt een v ongekend scala aan proble men wat betreft het welzijn - van kinderen." Even belangrijk als het ge- brek aan scholing en econo mische zekerheid is het ge brek aan een liefdevolle omgeving, betoogt Tony Bar- i nett, een Britse professor die I onderzoek deed naar de soci ale en economische gevolgen van aids. „Dat is een verlies post die we niet kunnen me ten." i" Ook het systeem van zorg voor bejaarde ouders door volwassen kinderen zal wor den verstoord, zegt Baraett. Oudere Afrikanen zullen weer aan het werk moeten en de zorg op zich moeten ne- j men voor hun kleinkinderen. Volgens het rapport van het Bureau voor Internationale j Ontwikkeling zal in 2010 on geveer één op de drie kinde ren in Namibië, Swaziland, Zimbabwe en Zuid-Afrika een ouder hebben verloren, in cle meeste gevallen aan aids. „De volksziekte aids produ ceert wezen op een schaal die niet eerder in de geschiedenis is vertoond", zegt Susan Hunter, een van de auteurs van het rapport. Hongersno den, oorlogen en andere ziek ten dan aids hadden ook een groot aantal wezen tot ge volg, maar over een veel kor tere periode. Volgens Williamson is het geen oplossing om de kinde ren in dure, maar vaak ge brekkige weeshuizen te stop pen. Beter is het om hun familie in groter verband en de gemeenschappen te on dersteunen, zegt hij. Ook moeten regeringen het erfrecht van weduwen en we zen waarborgen. In veel Afri kaanse gemeenschappen kan het gemakkelijk gebeuren dat het bezit van een overle den man naar zijn broer gaat, in plaats van naar zijn vrouw en kinderen. AP door Homme Krol Pieter Thenu, vice-president van de RMS, spreekt de gro te woorden zacht en zonder dreiging uit, maar zijn kool zwarte ogen spatten vuur. „Ik laat niet toe dat mijn volk wordt uitgeroeid en opgeofferd aan een Indonesische machtsstrijd. Ik richt een noodkreet tot het Nederlandse volk. We zijn op de Molukken niet ver meer verwij derd van totale genocide." In een restaurant in Deventer toont hij een document: „Het aanvalsplan van de Laskar Ji had, de Strijders op Gods weg." Het is hem enkele dagen geleden gefaxt uit Ambon. „Hun heilige oorlog, de islamitische revolu tie, is begonnen. Met steun van het Indonesische leger. De Mo lukken zijn proeftuin. Binnen enkele weken worden de 'chris tenhonden' Ambon uitge schopt. Op dit moment telt Am- bon al zo'n honderdduizend vluchtelingen." Wijzend op een ruwgetekende plattegrond van het eiland: „Kijk, hier staat precies aange geven welke plaatsen op welke datum moeten vallen. Ze liggen alleen iets achter op het tijd schema. Waai is al gevallen, maar Passo nog niet. Dat dorp had op 1 juli veroverd moeten zijn. Het wordt nu belegerd. Hun streven is om heel Ambon eind juli onder controle te heb ben. Van daaruit willen deze fa natici heel de Molukken verove ren. Alleen een onmiddellijke interventie van de VN kan de volkerenmoord nog stoppen." Wanhoopsoffensief Thenu (49) is bezig met een wan hoopsoffensief. Net terug uit Brussel van een onbevredigend gesprek met Europarlementari ërs, bestookt hij nu de media. Diplomatiek manoeuvreren le vert niets op, de publieke opinie moet wakker worden geschud voor het te laat is. Zijn hoop op de Nederlandse politiek, vooral op minister van Buitenlandse Zaken Van Aartsen, is vervlo gen. „Die doet te weinig voor de Molukse belangen. Zijn politiek is gebaseerd op het belang van de Nederlandse portemonnee in Indonesië. Het uitspreken van zijn 'ontzettende bezorgdheid' is onvoldoende. Hij moet de zaak aankaarten in de Veilig heidsraad. Het is vijf óver twaalf. Alleen de VN kan de klok nog terugdraaien met een vredesmacht. Met bidden alleen komen we er niet. De ramp is zich al aan het voltrekken." Het aanvalsplan van de Jihad oogt authentiek. Onder de titel 'Laskar Jihad ke Maluku' staan de contouren van een geschuts koepel en een kromzwaard. De tekst (in de Indonesische taal Bahasa) is geschreven door Jafar Umar Thalib, de 38-jarige leider van de drieduizend Ji- had-strijders die zich onlangs in de Molukse burgeroorlog heb ben gestort. Het stuk staat bol van opruien de retoriek. Het gaat uit van een westerse samenzwering van zionisten en christenen tegen de islam en Indonesië. Toegespitst op de Molukken worden de RMS en de protestantse kerk afge schilderd als boosdoeners die de moslims willen vernietigen. Met verwijzingen naar teksten uit de koran worden alle moslims op geroepen om de heilige oorlog mee te strijden met 'hart, mond, rijkdom, lichaam en ziel.' „Die Jafar Thalib is een Tali- ban-veteraan uit de Afghaanse burgeroorlog," licht Thenu toe. „Hij is als soennitisch moslimle raar opgeleid in het Arabische Medina. Het is wel duidelijk uit welke hoek de wind waait. Het is niets minder dan een islamiti sche samenzwering." De bebaarde Thalib zei onlangs vanuit zijn hoofdkwartier in een dorp bij het Javaanse Yo- gyakarta te beschikken over Volgens Pieter Thenu, vice-president van de RMS, is de totale genocide op de Molukken nabij. tienduizend strijders, voorna melijk werkloze jongeren, ge traind door gepensioneerde militairen. Volgens de Indonesi sche president Wahid zit een kliek rond oud-president Soe- harto achter deze 'herrieschop pers', met de bedoeling om zijn regering ten val te brengen. Maar zijn politieke tegenspeler, volkscongres-voorzitter Amien Rais, spreekt van 'toegewijde jonge mensen met hart voor de natie.' Anarchie Thenu: „Wahid is van goeie wil, maar hij heeft die Jihad-strij- ders niet kunnen tegenhouden. Zijn geloofwaardigheid en zijn machteloosheid nemen beden kelijke vormen aan. Indonesië glijdt af naar complete anar chie. Wahid beheerst het leger niet meer. Ook hij zou de VN moeten vragen om in te grij pen." Treinkapingen, bezettingen of gijzelingen heeft Nederland van Thenu en de zijnen niet te vre zen. De RMS heeft een dure les geleerd, maakt hij duidelijk. Toch roepen de jongeren onder de vijftigduizend Nederlandse Molukkers steeds vaker om har de actie. Ze vinden het RMS-be- leid te slap en onduidelijk. „Inderdaad, die geluiden zijn er. vooral van extreme jongeren. Maar daar bieden wij weer stand tegen. Van de week had ik nog een felle discussie met hen. Hun geduld raakt op. Toch blijf ik acties ontraden, want die zijn zinloos en zullen als een boeme rang op ons terugslaan. Met ge weld hier criminaliseer je de eerlijke, zuivere zaak waarvoor we vechten, namelijk totale on afhankelijkheid van de Moluk ken." Er zijn ook jongeren die willen meevechten op de Mo lukken. Een enkeling trekt er op eigen houtje naar toe, met alle risico's van dien. „Dat is hun be slissing. Maar ik blijf zeggen: wat wil je bereiken? Ginds is de Jihad nog beter bewapend dan het leger. Wil je daar met je ne gen millimeter-pistool naar toe? Je moet ook denken in termen van winst en verlies. Het is niet effectief. We moeten oppassen dat we onszelf niet vernietigen. Ik begrijp hun gedachten en ge voelens. Die heb ik zelf ook, maar de radicale lijn biedt geen oplossing." Adat Betekent dat ook dat de RMS geen wapenzendingen organi seert of financiert? Laconieke lach; „Weet je wat een M-17 kost? Vijfendertighonderd gul foto E PA den. En wat begin je ermee te gen de Jihad-wapens? Niets. We moeten afkoersen op interna tionale interventie." Als dat niet gebeurt en de moordpartijen gaan door, dan houdt Thenu rekening met de komst van grote groepen Mo lukse vluchtelingen naar Ne derland. „Zeker als de mensen ook niet meer veilig zijn op naburige ei landen." Maar vooralsnog wil hij niet uit gaan van dat scenario. „Ik blijf geloven in herstel van onze adat, onze ongeschreven wetten en gewoonten, als bouwsteen voor de verbondenheid tussen christenen en moslims. Ze heb ben vijf eeuwen vreedzaam sa mengeleefd. Dat zal opnieuw gebeuren als de opruiende ele menten van buiten worden ge stopt. Daar geloof ik in." GPD Ondanks verhoging van het budget met tien pro cent, zit het Indonesische leger op zwart zaad. Mi nister Juwono Sudarsono van Defensie heeft al en kele malen aan de bel ge trokken. Toch is het leger in principe niet armlastig: het beschikt over een con glomeraat van bedrijven waarvan niemand weet hoe groot het is en wat het oplevert. door Theo Haerkens De salarissen van Indonesi sche militairen zijn zo laag dat menig soldaat die in pro- bleemgebiédcn het leven ris keert. met minder naar huis gaat dan een straatventer die 'bakso' slijt, de traditionele soep met balletjes. Maar on danks die extreem lage lonen klaagt de legertop dat ze niet rondkomt met de twee miljard gulden die de regering uittrekt. Veel soldaten proberen wat bij te verdienen om hun kinderen genoeg te eten te geven en naar school te sturen. Niet alleen ver huren militairen zich zelfs in diensttijd voor beveiligingsta- ken, ook nemen ze hun toevlucht tot criminele activi teiten: handel in drugs, valse munterij beveiliging van smok kelwaar. Op de Molukken worden zelfs wapens verkocht. De soldaten zijn arm, maar dat geldt met voor de Indonesische strijdkrachten als geheel. Die beschikken over een gigantisch consortium van allerlei bedrij ven, dat ze hebben overgehou den aan een lange traditie om zichzelf te bedruipen. Het gaat niet om zomaar een paar be drijfjes, maar om onder meer banken, een verzekeringsmaat schappij, houthandel en een golfbaan. Legeroperaties wor den maar voor naar schatting een kwart tot eenderde door de overheid gefinancierd. Het le ger zorgt zelf voor de rest en nie mand weet precies hoeveel dat is. De traditie om voor zichzelf te zorgen, stamt uit de periode kort na de onafhankelijkheid. Armoede dwong het leger - een samenraapsel van burgermili ties - zei f bij te verdienen om ac ties te bekostigen. Een van de handigste ritselaars in de jaren vijftig was de latere president Soeharto, indertijd comman dant van de Diponegorodivisie. Soeharto's zakeninstinct legde zijn divisie geen windeieren, maar kostte hem in '59 wel zijn baan wegens smokkel. Hij wist zich te rehabiliteren en zijn car rière verder op te bouwen. Als president tornde hij niet aan de economische positie van het le ger, maar gebruikte die om zich te verzekeren van loyaliteit. Officieel wordt geld uit het be- drijvenconglomeraat slechts "aangewend om het welzijn van de soldaten te verbeteren Er worden kazernes mee gebouwd en schooltjes voor soldatenkin- deren in de veraf gelegen gebie den. Maar een belangrijk deel van het geld wordt gebruikt om de hoge officieren het leven te veraangenamen. De schattin gen van de bedragen lopen uit een. Maar het gaat steevast om grote bedragen voor een kleine groep. Revrisond Baswir, als onder zoeker verbonden aan de Gad- jah Mada-universiteit in Yo- gyakarta, acht een bonus van twintig miljoen roepia - circa zesduizend gulden - op een offi cieel maandsalaris van vier- tot vijf miljoen roepia reëel. Kloek De meest voor de hand liggende oplossing voor de financiële problemen lijkt overdracht van de bezittingen - stichtingen, co- operaties en bedrijven - aan de regering. Die kan de opbreng sten rechtstreeks gebruiken om militaire operaties te betalen. Maar zo'n oplossing kan alleen maar schadelijk zijn voor de eli te van goedbetaalde topofficie ren. Opening van zaken geven zou al helpen, maar gebeurt evenmin zegt Salim Said, een politiek wetenschapper die ge promoveerd is op het Indonesi sche leger. De legerleiding zit als een kloek op haar nest met gou den eieren. „Hier wreekt zich dat president Wahid een zwak ke president is. Hij is afhanke lijk van het leger en kan de mili tairen niet dwingen." Said benadrukt dat de president niets doet zonder het politieke effect te wegen. Soeharto wist het leger voor zijn karretje te spannen, maar Wahid is afhan kelijk en moet de militairen naar de ogen kijken. Said: „Er zit toch nog geen enkele hoge of ficier in de gevangenis voor cor ruptie?" GPD door Jessica Lutz De Turks-Cyprioten heb ben genoeg van de al 26 jaar durende aanwezigheid van het Turkse leger op hun noordelijke helft van het ei land. Voor het eerst zeggen ze dat ook. Turkije slaat terug en saboteert zo de recentelijk op gebouwde ontspanning met het Griekse zuiden. Op 24 juli worden in Genève de bespre kingen tussen de leiders van beide eilandhelften hervat. Als ze tot overeenstemming komen, opent dat de weg voor het EU-lidmaatschap van Cy prus. De vice-premier van de Turkse Republiek van Noord-Cy- prus,een geesteskind van Tur kije en dan ook alleen door het 'moederland' erkend, was zo stoutmoedig om vorige week te verklaren dat de Turks-Cy prioten zichzelf willen bestu ren. „Waarom kan de politie niet onder het gezag staan van ons ministerie van Binnen landse Zaken, in plaats van onder dat van de Turkse bevel hebber?", vroeg Mustafa Akinci aan het parlement. Terwijl Ankara zich in stil zwijgen hulde, had de bevel hebber, generaal Ali Nihat Ozeyranli, daar wel antwoord op. Die slappe regering van vi ce-premier Akinci zou de no bele strijd om zeep willen hel pen en verdeeldheid zaaien onder het volk. „Wanneer mijn pijlen het hart binnendringen van hun doel en ik het gekerm van de zielto- genden hoor, weet ik des te ze kerder dat ik gelijk heb", bul derde de generaal tijdens een publieke ceremonie. „Waarom bemoeit mijnheer Akinci zich ermee dat de politie aan het leger verbon den is? U heeft toerisme in uw portefeuille. U bent de aller laatste in het kabinet met recht van spreken." De vice- premier sputterde nog wat te gen, maar trok een paar dagen later zijn woorden in. Daarmee was de kous echter niet af. De krant Avrupa was namelijk de aanstichter ge weest van alle onrust, door in een serie artikelen de positie van het Turkse leger ter dis cussie te stellen. „Ons parle ment, onze regering, al onze instellingen zijn puur voor de De Turks-Cyprische leider Rauf Denktas: „Hoe durft men te suggereren dat we geen staat zijn, maar door Turkije bestuurd worden." foto Laurent Gillieron/EPA show", zei hoofdredacteur Se- ner Levent tegen de Turkse krant Radikal „De comman dant maakt hier de dienst uit. We zijn krijgsgevangenen in eigen land." Een dag later werd hij met vijf anderen gear resteerd. Twee van de Avrupa-redac- teuren zijn deze week vrijgela ten. Levent, een fotograaf en een kolonel met zijn \touw zit ten echter nog vast op beschul diging van spionage voor de Grieks-Cyprische regering. „Verraad plegen heeft een prijs", had generaal Ozeyranli gewaarschuwd. De bevolking is daarmee voldoende geïnti mideerd, al worden er hier en daar betogingen gehouden die het ontslag van Ozeyranli ei sen en de aanstelling van een Turks-Cyprische bevelhebber. De aanwezigheid van het Turkse leger vormt een van de heikele onderwerpen tijdens de op handen zijnde bespre kingen tussen de Grieks- en Turks-Cyprische leiders. Na ernstige ongeregeldheden tus sen de twee bevolkingsgroe pen viel Turkije op 20 juli 1974 binnen en bezette de noorde lijke helft. Doel was te voorko men dat Griekenland het stra tegisch gelegen, op papier onafhankelijke, eiland in zou lijven. Sindsdien zijn er per manent zo'n 30.000 Turkse mi litairen gestationeerd, ter be scherming van het noorden dat zich met goedkeuring van Ankara in 1983 onafhankelijk verklaarde van het zuiden. Sindsdien staat Rauf Denktas aan het hoofd van het repu- bliekje dat door niemand in de wereld wordt erkend. „Hoe durft men te suggereren dat we geen staat zijn, maar door Tur kije bestuurd worden", brieste hij naar aanleiding van de re cente trammelant. „Dat soort woorden zijn ammunitie voor de Grieks-Cyprioten." Confederatie Voor het eerst sinds de schei ding van het eiland lijkt er een opening in de impasse te zijn. In Genève zullen de leiders van de twee gemeenschappen vol gende week een confederatie model bespreken: twee onaf hankelijk functionerende de len onder een roterend presi dentschap. Dan zal Turkije echter Noord-Cyprus los moe ten laten. Het leger, maar ook de huidige regering van pre mier BülentEcevit, die in 1974 het bevel tot de invasie gaf, zijn er vast van overtuigd dat dat alsnog zal leiden tot de verwezenlijking van het Griekse plan om het eiland in te lijven. Toenadering of niet, dat is een risico dat volgens hen tot iedere prijs vermeden moet worden. In een uitgelekt rapport verklaart de Turkse minister voor Cyprische Za ken. Sukru Sina Gürel. de Turkse Republiek van Noord- Cyprus een doodgeboren kind. Inderdaad pompt Turkije sinds jaar en dag sloten geld in de Noord-Cyprische econo mie, die desondanks de laatste tien jaar slechts drie procent is gegroeid. De corruptie viert hoogtij en Cyprioten die het kunnen, verlaten het zinkende schip. Geldkraan Maar dat is niets nieuws. De werkelijke reden achter dit rapport lijken snode plannen te zijn. Want de Turkse minis ter verbindt aan zijn schrijven de conclusie dat de geldkraan dicht moet. Dat is een beproef de manier om af te komen van een regering die zich al te ei genzinnig opstelt, zodat alles bij het oude kan blijven. GPD Tijdschrift Zeeland krijgt een tweemaan delijks tijdschrift, dat kennis over de provincie verspreidt en het Zeeuwse bewustzijn wil versterken, door middel van een populair-wetenschappe- lijke aanpak. Doel is neutraal te blijven op politiek en religi eus terrein. Het tijdschrift, waarvan het eerste nummer in oktober verschijnt, heeft nog geen naam. Marineschepen Twee Britse marineschepen, de kruiser Cleopatra en de tor- pedobootjager Gabbard, zijn op bezoek in Vlissingen. De oorlogsschepen trokken veel bekijks. De Nederlandse krui ser Jacob van Heemskerck voegde zich bij het Britse tweetal, "s Avonds was er een cocktailparty voor de Engelse en Nederlandse officieren en tal van Zeeuwse prominenten. Auto in brand Inwoners van Groede en Nieuwvliet zijn opgeschrikt door een brandende auto. De inzittenden, een Zweeds echt paar. hadden niets in de gaten. De brand woedde aan de ach terzijde van de auto. Bij het ge meentehuis in Groede kreeg de bestuurder de brand in de ga ten. Hij reed de auto het dorp uit, waar de brandweer doof de. Dat was niet zonder ge vaar, want er stonden blikken reservebenzine in de wagen. Uitgever: J. C Boersema Hoofdredactie: A L. Oosthoek D Bosscher (adjunct) A L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax. (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118) 484000 Fax (0118)472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113)273000 Fax (0113) 273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel (0115)686000 Fax (0115)686009 Hulst: s Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur Zierikzee en Hulst 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV Internet (http://www.pzc.nl): Postbus 18 4380 AA Vlissingen redactie: redactie@pzc.nl exploitatie internet@pzc nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 13 30 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de venwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20 00 tot 22 00 uur Tel (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen bij automatische incasso: (tussen haakjes prijs met acceptgiro) per maand 36.70 (nvt) per kwartaal 100.00 101.65) per jaar 380.00 (ƒ381.65) Voor toezending per post geldt een toeslag. Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers maandag t/m vrijdag, 1,85 per stuk zaterdag 2,75 per stuk Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70 65 597 Postbank 35.93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling. Tel 0118-484321

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 2