Gele kaart voor foutparkeerders PZC Dolle Woensdag is niet meer weg te denken van discriminatie Tokkelen en abseilen voor waaghalzen De Gentse Feesten moeten uitgroeien tot cultureel volksfeest Zeeuws-Vlaams lid ANWB beticht bond Café The Saloon in Hulst hangt sluiting boven het hoofd zeeland donderdag 6 juli 2000 z 1 5 Vierde aanhouding na Oranjerel Schade door stroomstoring Dienstverlening voor cocaïnedealer Vermeende brandstichter vrijuit Twaalf hardrijders op de bon Werkstraf voor inrijden op man Wijkraad Hulst probeert toeristen te behoeden voor een bekeuring Dealer bestraft door Wilma Valk BRESKENS - De weergoden werkten gelukkig mee op de eerste Dolle Woensdag van dit jaar in Breskens. Het bleef droog tijdens de avonduren, zodat de bezoekers langer op het gezellige Spuiplein vertoefden dan ver wacht. Traditiegetrouw beet de mu ziekvereniging Breskens-Groede de spits af met een optreden, waarna wet houder Rein Leentfaar van de gemeente Oostburg deze eerste Dolle Woensdag in een rij van zeven officieel opende: „Wat vijftien jaar geleden bij het 50- jarig bestaan van de winke liersvereniging klein begon, is in die jaren uitgegroeid tot een evenement dat niet meer weg te denken is. Een groot compli ment voor de organisatoren." Scheldeloodsenkoor Iedere woensdag tot 16 augus tus is het feest op het Spuiplein vanaf 17 uur tot in de vroege avond en bij mooi weer nog langer. De braderie met meer dan vijftig kramen en een draaimolen voor de kleintjes is er el ke week. Verder is er iedere keer een speciale attractie, zo als een poppentheater, hobby- markt, touwtrekwedstrijden en als topper van dit seizoen een optreden van het Schelde loodsenkoor op 9 augustus. De laatste Dolle Woensdag op 16 augustus begint om 13 uur. Op deze dag is er ringrijden en op tredens van Clown Ome Ko. Op deze eerste Dolle Woensdag speelde vanaf de muziektent op het Spuiplein de streekband Premillenium tot ver na 22 urn en vertoefden de vele bezoe kers, Bressiaanders en toeris ten, nog lang op de talrijke ter rassen. MIDDELBURG - De recherche op Walcheren heeft een vierde verdachte aangehouden op beschuldiging van deelname aan de vechtpartij in Middelburg na afloop van de voetbalwed strijd Nederland-Italië. De politie verwacht nog een vijfde persoon te kunnen aanhoudenDe ingesloten jongeren zijn al len afkomstig uit Vlissingen. De leeftijden variëren van 21 tot dertig jaar. De aangehouden personen worden verantwoorde lijk gesteld voor de mishandeling van drie leeftijdgenoten. Eén van hen liep dusdanige verwondingen op dat pas over een half jaar duidelijk wordt of er sprake is van blijvend letsel. Tijdens de ongeregeldheden werd ook een politievrouw mis handeld. Volgens officier van justitie F. van Es is, zoals deze krant al eerder meldde, sprake geweest van provocerend op treden van de Vlissingers. TERNEUZEN - Bedrijven in de omgeving van de Zevenaar- haven en de Massagoedhaven in Terneuzen lijden schade als gevolg van een stroomstoring woensdagmorgen. De hoogte van het schadebedrag is nog niet bekend. Volgens districts manager J. Meesters hadden zich gisteren bij Delta Nuts nog geen gedupeerden gemeld. Rond half elf raakte een elektrici teitskabel van Delta Nutsbedrijven beschadigd bij graaf werkzaamheden aan de kade van de Zevenaarhaven. Daardoor viel de stroom in een deel van het Temeuzense indu striegebied uit. Bedrijven aan de Noorwegenweg, de Z weden- weg, de Finlandweg en een stuk van de Haarmanweg lagen ruim drie kwartier stil. Het euvel was om 11.20 uur verholpen. MIDDELBURG - Een 33-jarige man uit Terneuzen is veroor deeld tot 210 uur dienstverlening en een voorwaardelijke cel straf van vijf maanden met een proeftijd van twee jaar. De man krijgt de straf wegens handel in cocaïne. Na aftrek van het voorarrest is de Terneuzenaar op vrije voeten gesteld. Te gen de man was zes maanden onvoorwaardelijk geëist. De drugshandel deed zich voor in de eerste drie maanden van dit jaar. Bij een huiszoeking op 30 maart werd honderd gram hen nep aangetroffen. De Terneuzenaar gaf op de zit ting twee we ken geleden toe in drugs te hebben gehandeld. Hij zou dit heb ben gedaan uit eenzaamheid en niet om winst te maken. MIDDELBURG - Een 55-jarige Vlissinger, die verdacht werd van brandstichting bij een pizzeria/hotel aan de Nieuwen- dijk in Vlissingen, gaat vrijuit. De rechter acht brandstich ting niet bewezen. Tegen de 55-jarige man was een jaar on voorwaardelijke celstraf geëist. Een getuige zegt te hebben gezien dat de Vlissingerdozen in brand stak. De man ontken de ditNa de brand was de eigenaar van het restaurant ver haal gaan halen bij de Vlissinger. Tijdens de ruzie dreigde de Vlissinger met een hakmes. De bedreiging achtte de rechter bewezen, maar hij legde de verdachte hiervoor geen straf op. VLISSINGEN - Twaalf hardrijders zijn woensdag op Wal cheren bekeurd bij snelheidscontroles. De meeste overtredin gen, vij f stuks, werden geregistreerd op de Nieuwe Zuidbeek- seweg in Vlissingen. De hoogst gemeten snelheid was 72 kilometer per uur. Op de Bonedijkestraat in Vlissingen is één bekeuring uitgereikt aan een persoon die 64 kilometer per uur reed. In Zoutelande op de Westkapelseweg reed één persoon 64 kilometer per uur. Drie bekeuringen werden uitgereikt op de Schelpweg in Domburg. De controleapparatuur sloeg uit tot 94 kilometer per uur. Op de Polredijk in Veere reden twee mensen te hard. Zij behaalden een snelheid van 73 kilometer per uur. MIDDELBURG - Een 24-jarige Arnemuidenaar is veroordeeld tot 140 uur dienstverlening voor het inrijden op een man in Kou- dekerke. De man reed 16 april dit jaar met twee anderen door Koude- kerke en zag in een tuin een vlag die ze wilden stelen. Toen de ei genaar naar buiten kwam, raakte de 24-jarige in paniek, en reed de man aan. Het slachtoffer liep een gebroken pols en een lichte hersenschudding op. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Wijkraad Hulst Binnenstad deelt gele kaarten uit, die de argeloze foutparkeerder in de Hulster binnenstad een boete moeten besparen. Het kaartje, dat ach ter de ruitenwissers wordt achtergelaten, wijst foutpar keerders erop dat ze op een ver gunninghoudersplaats staan en een boete van 90 gulden of 1750 Belgische franc riskeren. De wijkraad heeft sinds het be gin van de actie, afgelopen maandag, al tientallen briefjes gesleten. De briefjes hebben bij na dezelfde kleur als een echte bon. ..Dat is toeval, die kleur pa pier hadden we toevallig nog liggen", zegt wijkraadsecretaris J. Steenbergen. Steenbergen noemt de waar schuwingsactie een extra servi ce aan de bezoekers van Hulst. Hij vindt het niet bepaald een goede reclame voor Hulst, dat bezoekers na een dagje winke len nog een vervelende verras sing tussen hun ruitenwissers aantreffen in de vorm van een prent. Onwetend „Dagjesmensen, waaronderop- vallend veel Belgen, stallen hun auto onwetend op een vergun ninghoudersplaats", zegt Steenbergen. „Die borden zijn ook zo onopvallend geplaatst en hebben niet bepaald een kleur die eruit springt. Je kan het hen niet kwalijk nemen. Sommige bezoekers zijn nu eenmaal ge wend htm auto op een vast plek je te stallen en dat is dan opeens een vergunninghoudersplaats geworden. Resultaat: een boete en dat is sneu." Steenbergen vindt het jammer dat de parkeerwachters niet van het Hulster gemeentebestuur de opdracht hebben gehad, eerst een tijdje waarschuwingen uit te delen en dan pas over te gaan tot beboeten. „Wij hebben deze taak dus maar overgenomen, het is een dankbare taak, al helpt het niet altijd. Ik heb eergisteren nog een kaartje bij een Belgische auto achtergelaten, maar toen ik even later terugkwam, was een parkeerwachter de eigenaren al voor geweest." Gemakszucht Behalve voor foutparkeerders, heeft de wijkraad ook kaartjes laten drukken voor vergunning houders, die hun auto op een gratis plaats zetten. Steenber gen: „Dat kan dus niet de bedoe ling zijn. Vergunninghouders hebben al een plaats toegewe zen gekregen. Dan moeten ze geen gratis plaats voor andere bezoekers bezet houden. Dat is gewoon gemakszucht." Op het kaartje staat het vrien delijke verzoek de auto op de aangewezen plaats te stallen. De wijkraad is allerminst tevre den over het parkeerbeleid van de gemeente Hulst. „Alle be langhebbenden, waaronder on dernemers en bewoners, moes ten maar eens met zijn allen rond de tafel gaan zitten om een goed systeem uit te dokteren", zegt Steenbergen. „Het beleid wat we nu hebben, werkt voor geen meter." Wijkraadsecretaris J. Steenbergen deelt een waarschuwing uit aan een foutparkeerder. foto Charles Strijd door Marjolein Reinhoudt TERNEUZEN- De ANWB dis crimineert haar Zeeuws- Vlaamse leden, dat verwijt L. de Meijer uit Cadzand de Bond. De ANWB biedt haar leden in de Kampioen, het maandblad voor ANWB-leden, een gsm-pakket waarvoor ze in het eerste jaar geen abonnementskosten hoe ven te betalen. In de ANWB - winkels in Terneu zen en Middelburg worden ech ter geen gsm-toestellen met een abonnement verkocht. De Zeeuwen moeten daarom hun mobieltje ophalen in Bergen op Zoom. De Meijer spreekt er schande van. „De Zeeuws-Vlamingen krijgen niet de kans in te gaan op de aanbieding", vindt hij. „We wonen toch al in zo'n afge legen gebied. Bij de ANWB wis ten ze me te vertellen dat het van Cadzand naar Bergen op Zoom REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST 1 Tel: (0114)373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl 73 kilometer rijden is, maar ze vergeten wel dat ik twee keer met de boot over moet. In het hoogseizoen, zoals nu, sta je bo vendien anderhalf uur te wach ten op het veerplein. In Zeeland wonen ruim 91.500 van de 3,3 miljoen leden. Bij de ANWB was men zich er niet van bewust dat een aanzienlijk deel van haar leden, geen gebruik zou kunnen maken van het aan bod vanwege de reisafstand. „Er is destijds marktonderzoek gedaan en daaruit bleek dat het voor ANWB Travelcom, de mo biele telefoniepoot van de ANWB, niet gunstig was haar mobiele telefoons te verkopen in de Zeeuwse vestigingen", verklaart A. van Oosten van de ANWB. „We moeten maar eens overwegen in één van de Zeeuw se vestigingen alsnog een Tra- velcom-balie in te richten. De mobiele telefonie groeit gigan tisch, wellicht is er in Zeeland nu ook meer belangstelling. De Zeeuws-Vlaamse consul van de ANWB, T. Veerhoek uit Aar denburg, is blij met de opmer king van De Meijer. Hieruit blijkt volgens hem dat het be langrijk is dat de ANWB contact houdt met haar leden. „In de toekomst moet in een adverten tie in ieder geval duidelijker vermeld worden waar de pro ducten te koop zijn", meent de consul. Veerhoek zal het probleem aan kaarten bij het hoofdbureau. Hij vertrouwt erop dat de moei lijkheden uit de wereld gehol pen zullen worden. „In het ver leden hebben zich nooit eerder dit soort problemen voorge daan. Zeeuws-Vlamingen hoe ven zich niet achtergesteld te voelen door de ANWB", aldus Veerhoek. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 26-jari- ge man uit Burgh-Haamstede een werkstraf van 240 uur opge - legd wegens handel in cocaïne. De man moet verder de op brengst van het dealen, 2850 gulden, betalen aan de Staat. Ook krijgt hij een voorwaarde lijke celstraf van zes maanden. De straf komt voor een groot deel overeen met de eis. De offi cier van justitie wilde tijdens de zitting twee weken geleden nog 5700 gulden terugbetaald zien door René van Stee door Wout Bareman GENT - De Gentse Feesten moeten anders en beter. Het stadsbestuur heeft een aantal maatregelen genomen om de feesten van zaterdag 15 tot en met maandag 24 juli meer kwa liteit te geven, naar een hoger cultureel niveau te tillen, maar ook veiliger en schoner te laten verlopen. De Gentse Feesten, die jaarlijks honderdduizenden bezoekers trekken, moeten uitgroeien tot een cultureel volksfeest. Daar om heeft de stad onder meer de subsidies voor nieuwe, culturele initiatieven opgetrokken. Controle De regels voor zowel de feest gangers, als de organisatoren en middenstand zijn aange scherpt. Na twaalf uur bijvoor beeld moet het geluidsniveau worden aangepast en na drie uur 's nachts moet alles in de stad stil zijn. De verkoop van drank en etenswaren is aan strenge controle onderworpen; de straatverkoop van blikjes en flessen is verboden. De vrouwelijke schepen van feestelijkheden Marina Hoor- naert. 'de eerste feestenburge meesters': „Die verkoop nam de laatste jaren hand over hand toe en daaraan stellen we nu paal en perk." Hoomaert is overigens voor stander van het optrekken van de financiële bijdrage van de stad in het tiendaagse evene ment. „Het is een stap in de goe de richting dat het Internatio naal Straatfestival, dat nu voor de zesde keer tijdens de feesten wordt gehouden, is erkend door de Vlaamse Gemeenschap. Als wij als stad onze bijdrage nu ook optrekken, kan het festival mo gelijk ieder jaar worden gehou den, in plaats van om de twee jaar. Om de organisatoren van alle mogelijke activiteiten tij dens de Gentse Feesten tot meer creativiteit aan te sporen, heb ben we bovendien besloten kwalitatief goede programma's extra te belonen. Ook dat komt het programma ten goede. Middenstand Burgemeester Frank Beke op zijn beurt ergert zich aan de houding van de privésector. „Niet alleen de stad moet inves teren, ook de middenstand moet een inspanning doen. Dat ge beurt nu nog te weinig. Veel middenstanders verdienen veel geld tijdens de tiendaagse, maar zijn niet bereid er zelf iets tegen over te stellen. Die mentaliteit moet veranderen." De traditionele openingsstoet, die op zaterdag 15 juli 's mid dags door de binnenstad trekt, is omgedoopt in Gentse Feesten Parade. Belleman Willy Van De Putte opent de stoet, waarin zich vervolgens 35 acts en eve nementen presenteren. Straattheaterfestival Daarna barsten de feesten los op nagenoeg alle markten en plei nen, in alle straten en parken. Er zijn tentoonstellingen, de meest uiteenlopende concerten en optredens van artiesten, inter nationale folkloregroepen en theatergezelschappen. Hoogte punt is onmiskenbaar het straattheaterfestival met twee absolute toppers: in het Bau- delopark presenteert de Am sterdamse bravouredanser Ghani Minne zijn Circus Won der in wereldpremière voor en in de Leopoldkazerne vormt een gigantisch bewegend kunst werk het decor voor Les Jardins van het gezelschap Carabosse. Vernieuwing In het park staan ook verschil lende acts met veel vuur, dans en muziek uit exotische landen op het programma. Bij Sint-Ja- cobs, sinds jaar en dag het hart van de Gentse Feesten, is geko zen voor vernieuwing met een tweedaags programma voor jongeren met techno, hiphop en breakdance en met de eerste versie van het Gents Nationaal Zangfeest, waarop het publiek, ondersteund door enkele koren, typisch Gentse meezingers uit het populaire operarepertoire kan vertolken. Traditioneel zijn de optredens van Walter De Buck, Wannes Van De Velde, Roland en afslui ter Raymond van het Groene- woud. In het Patershol wordt het eerste Europees Figurenthe- aterfestival gehouden, Figeuro, met theatergroepen uit veertien Europese landen, afgewisseld door folk- en wereldmuziek. En in het aloude Gravensteen richt het programma zich vooral op de jeugd met nieuwe popgroe pen en een omvangrijk filmfes tival Zanger Koen Crucke en oud-NAVO-secretaris Willy Claes verzorgen ruim een week lang optredens; charmezanger Eddy Wally treedt maar twee keer op... TERNEUZEN - Durfals zonder hoogtevrees konden woensdag avond hun moed tonen tijdens het spectaculaire tokkelen en absei len, vanaf de flat op de hoek van de Iepenlaan en het Wilgenplantsoen in de Temeuzense wijk Triniteit. Beide activiteiten werden georga niseerd in het kader van het pro ject Zomersport 2000. In dit kader konden jongeren eerder op de avond al deelnemen aan Tai-Bo en Hi-Lo to Funk in de wijk Oude- landse Hoeve. Aanvankelijk zou dit spektakel plaatsvinden op het basketbalplein in de Diepen- brockstraat. De zware regenval gooide echter roet in het eten, waardoor het eve nement werd verplaatst naar win kelcentrum Zuidpolder. Onder de hier aanwezige overkapping, kon alsnog naar hartelust worden ge danst en gesprongen. Ook het tokkelen en abseilen on dervond vanwege het slechte weer enige vertraging. Na een grondige inspectie van de benodigde instal laties, kon onder redelijke belang stelling alsnog van start worden gegaan. Evenals vorig jaar bleek bij het tokkelen al snel dat sommige waaghalzen hun dapperheid da nig overschatten. De 8-jarige Oguzhan Avci haakte na twee po gingen dan ook enigszins be schaamd af. „Het was veel hoger dan ik had verwacht", vertelt een beduusde Oguzhan, Jonathan de Rijk (13) daarentegen vond het al lemaal vrij gewoontjes. „Wel leuk natuurlijk, maar minder specta culair dan iedereen me vooraf ver teld had. Maar goed, nu nog even tjes abseilen en dan hebben we het weer gehad voor vandaag", aldus de zelfverzekerde Jonathan. Veel deelnemers hadden de hoogte van de flat, waar ze af moesten tokkelen, onderschat. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Café The Saloon, na bij de Dubbele Poort in Hulst, moet binnenkort wellicht de deuren sluiten. In het etablisse ment werd een aantal geleden een inval gedaan door de politie. Daarbij werden softdrugs, een alarmpistool en munitie aange troffen. Burgemeester A. Kes- sen heeft de eigenaar van het ca fé te kennen gegeven, dat hij van zins is de aangevraagde vergun ning voor het café te weigeren. De juridische afdeling van de gemeente zoekt de zaak mo menteel uit. De softdrugs die de politie op 15 juni in beslag nam, bestond uit honderd voorgedraaide joints en een pond onverwerkte stuff. Zes klanten en twee personeels leden werden aangehouden, maar mochten na verhoor naar huis. Kessen heeft onlangs de eige naar voor een hoorzitting uitge nodigd op het stadhuis. Onder werp van gesprek was het verlenen van de vergunning voor zijn zaak. De eigenaar heeft zelf nog geen vergunning voor zijn zaak. omdat hij The Saloon een tijd geleden heeft overgenomen. In de vergunning moeten eige naren van horecazaken in Hulst hun handtekening zetten onder de verklaring, dat zij geen drugs(handel) in hun zaak zul len toelaten. Overtreden zij deze afspraak, dan houdt de gemeen te zich het recht voor de zaak te sluiten. Volgens woordvoerster van de gemeente, M. van Bun der, heeft Kessen tijdens de hoorzitting gezegd dat hij de vergunning van plan is te weige ren. Op de dag van de inval ver klaarde Kessen dat er welis waar geen grote hoeveelheid drugs is aangetroffen, maar dat dit geen rol speelt bij de beslis sing of de zaak dicht moet. Ook zei hij geschrokken te zijn dat er ook een wapen was aangetrof fen. Over The Saloon zijn op het gemeentehuis al meerdere klachten binnengekomen.Hoe wel de eigenaar van het café nu zijn zaak runt zonder vergun ning, is hij hiervoor niet straf baar. Van Bunder: „Het betreft een overgangssituatie en daar treden wij als gemeente niet te gen op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 33