Outsider verrast oude garde Gedreven door het water Clinge kan dubbele cijfers voorkomen Dubbelspel in trek bijs, Zeeuwse tennissers Favorieten foutloos in Arnetoernooi Alwin Vermeulen vecht zich terug en wint in Zoutelande Zeeuwse zeges in Deltaweek uitslagen agenda doorSjaakSinke ZOUTELANDE - Evenals vorig jaar heeft Alwin Vermeulen van AV'56 de openingswedstrijd van het PZC-stratenloopcircuit in Zoutelande op zijn naam ge schreven. Gezien het sterke deelnemersveld, met de Dyna- mica-atleten John Vermeule, Niels Koole en Kim Reynierse, was dat een regelrechte verras sing. De beginfase was voor Koole, Vermeule en Reynierse die al na één ronde een gat hadden gesla gen met het trio Alwin Vermeu len, Jan de Bart (AV'56) en Remy Vasseur (Dynamica). Daarach ter liep op een meter of vijftig Floris Jan Koole (Dynamica). Hij was kennelijk nog niet ge heel hersteld van de halve triat lon in Frankrijk, waar hij een derde plek behaalde. Na de tweede ronde was het gat tussen de drie koplopers en Al win Vermeule uitgegroeid tot een kleine honderd meter. Nie mand geloofde nog in de winst kansen van Vermeulen. Ook Al win Vermeulen zelf niet: ,,In het begin kon ik het tempo van de mannen absoluut niet volgen en hoopte ik de vierde plaats vast te kunnen houden." Versnellen In de derde ronde kon Vermeu len echter iets versnellen en langzaam werd het gat met de de koplopers kleiner. Zeker toen het tempo daar iets zakte en John Vermeule moest lossen. Op de plaats waar de helling af loopt richting het dorp ging Al win Vermeulen erop en erover. In de vijfde ronde liep hij een ge wonnen race. Hij finishte in de Langstraat na 14 kilometer in een tij d van 44 minuten en 3 5 se conden. Niels Koole hield de tweede plaats vast en kwam ruim twintig seconden later over de eindstreep. Kim Rey nierse werd derde voor John Vermeule. Voor Reynierse en Vermeule was het of de klok had stilgestaan. Jarenlang vochten beide Zeeu wen menig duel op topniveau uit. Kim Reynierse riep een aan tal jaren geleden bij zijn af scheid dat hij nooit meer aan topwedstrijden zou deelnemen. Nu was zijn antwoord op de WOLPHAARTSDIJK - Op de zesde dag van de Deltaweek de den de Zeeuwse schippers en hun bemanning het opnieuw uitstekend. Ditmaal was het Jan Bom uit Wissenkerke die een overwinning behaalde. Hij schreef met Den Druzigen de ra ce tussen Yerseke en Wol- phaartsijk in de ORC 2-klasse op zijn naam. Sinds zondag was dat Bom niet meer gelukt. In de ORC 3-klasse eindigde schipper Boom met de Boomerang weer op de eerste plaats, waardoor de eindover winning hem bijna niet meer kan ontgaan. De bemanning van de Boomerang is nog slechts drie wedstrijden verwijderd van de eindzege. Johan Dirk van der Endt uit Yerseke moest voor de derde achtereenvolgende keer genoe gen nemen met een derde plek, De concurrentie is Van der Endt telkens te snel af. Wellicht dat hij vandaag in de windward- leeward wedstrijden zijn slag kan slaan. De tienerbemanning van de Vi vace uit Veere behaalde gisteren een mooie tweede plek in de IMS 4-klasse. Henk van Zweden uit Middelburg werd wederom eer ste in de IMS 6-klasse. Grootvader en kleinzoon Van der Have uit Yerseke toonden aan dat een jonge en oudere ge neratie samen tot prima resulta ten kunnen komen. Ze werden tweede in de ongemeten klasse. vraag of hij toch nog terugkomt heel diplomatiek: ,,Zeg nooit nooit." Als Reyniers (39), die in 1992 op de Olympische Spelen in Barcelona uitkwam voor zijn geboorteland Aruba, vier keer per week zou gaan trainen, kan hij zich nog gemakkelijk meten met de jongere atleten. Voor John Vermeule kwam de vierde plaats niet als een verras sing: „Door privép roblemen heb ik de afgelopen weken in to taal maar vier keer een halfuur tje getraind. Kennelijk is dat ook voor mij te weinig. Over een week ga ik op vakantie en dan hoop ik de draad weer op te pak ken." Jan de Bart (AV'56) ging in de slotfase over Remy Vasseur heen, werd vijfde overall en pakte daarmee de eerste plaats bij de mannen H40. Pieter van Horssen was de sterkste bij de mannen H50 en de Duitser Karl Trumper bij de mannen H60. Christel Verbeek (Dynamica) had bij de vrouwen weinig te genstand. Ze trok zich op aan Ron le Roy (Dynamica) en sloeg een flink gat met de achtervol ging. Ze ging ze onbedreigd naar de winst. Haar tijd was 54 minuten en 57 seconden. In de slotfase wist Edith Gerards (Dynamica) de schade nog te be perken. Ze finishte op twee mi nuten achterstand. Sjaan Maar- tense (AV'56) was de snelste bij de vrouwen D35. De tweede wedstrijd voor het PZC-circuit is volgende week woensdag in Domburg. 7 --Ty De start van de stratenloop in Zoutelande. Derde van rechts de latere winnaar Alwin Vernielden. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt CLINGE - Zoals gebruikelijk begon voor Clinge de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gisteravond met een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische eersteklasser Beveren. Het voorkomen van een nederlaag met dub bele cijfers was de doelstelling van de Zeeuws-Vlaamse zondag-vierdeklasser. Na een 0-5-ruststand werd het 0-8. Dat de dubbele cijfers niet op het score bord verschenen, was zeker niet de ver dienste van de thuisclubmaar was voor al te danken aan de matige vertoning van het compleet nieuwe team dat door de Belgen na de pauze in het veld werd ge bracht. In de eerste 45 minuten toonde Beveren zich bijzonder gretig. Het had met de Brazilianen Angelo Nomando, Renata Carioca en de Zuid-Koreanen Lee Sang en Kim Domp Kyu een aantal technische begaafde spelers in de ploeg. Maar ook Clinge droeg zijn steentje bij tot de aan trekkelijke wedstrijd, door zich niet voor eigen doel in te graven. Het was dan ook bijzonder sneu voor de thuisclub dat Ste fan de Wert bij een schot van Christof van Imschoot de bal van richting veranderde en daarmee doelman Siegfried van de Berg voor de eerste maal passeerde: 0-1. Clinge liet zich daar echter niet door ont moedigen. De thuisploeg was in de twin tigste minuut met een kopbal van Johnny Jacobse dicht bij de gelijkmaker, en Eef Coene kwam net tekort om de bal achter de Belgische doelman Chris van de Putte te drukken. Daarna namen de Belgen de finitief het heft in handen. Het was aan de uitstekend keepende Siegfried van de Berg te danken dat het voor de rust bij 0- 5 bleef. Na de pauze was Beveren geen schim meer van de goed geoliede machine uit de eerste 45 minuten. Vooral de Nederlan der in Belgische dienst, de technisch wei- Middelburger Henk van Zweden zeilt elke dag in de Deltaweek door Rudy Boogert WOLPHAARTSDIJK - Geen le ven zonder water, vindt Henk van Zweden. De Middelburger 'woont' tijdens de Deltaweek tien dagen op zijn zeilboot Beau Bateau. Hij zeilt van haven naar haven en heeft geen moment heimwee naar zijn onderkomen op het vasteland. Sterker nog. Als de Deltaweek zondag eindigt, zeilt Van Zwe den direct door met zijn vrouw om vakantie te vieren op het IJs- selmeer. De 44-jarige schipper kan niet meer zonder zijn 'mooie boot'. „Het is misschien wel een vlucht naar een andere wereld. Op de boot versimpelt het le ven." Zijn vaste kompaan tijdens de Deltaweek is Vlissinger Lode- wijk de Boe. De overige twee bemanningsleden - de Beau Ba teau wordt door vier mensen be mand - zijn Ruud Geerlofs uit Kamperland en Ad Wanjon uit Middelburg. Maar de bezetting verschilt soms per dag. Ook de vrouw van Henk van Zweden draait mee in de tombola. Kano Voor schipper Van Zweden maakt het niet zoveel uit met wie hij zeilt. Als hij maar op het water kan zijn. Van kindsbeen heeft hij de trek naar water. Als spruit van vier jaar zat hij al in een kano. Op zijn tiende kreeg hij zijn eerste boot, een optimist Vervolgens maakte hij de over stap naar windsurfen. En niet onverdienstelijk, want hij werd tweemaal tweede bij het Neder lands kampioenschap bij de Masters. Passé Vier jaar geleden kocht hij de Beau Bateau, die inmiddels 22 jaar oud is. Van Zweden: „Toen tertijd was het een revolutionai re boot." Ad Geerlofs vult aan: „Maar nu is het ontwerp passé. De boot is relatief oud en er zijn tegenwoordig zoveel nieuwe en snellere modellen." Echt grote prijzen zal de Beau Bateau daarom niet wegkapen. Van Zweden: „Maar de sport is om het maximale uit de boot te halen. Foutloos varen en zo hoog mogelijk eindigen. We gaan dus echt voor de uitslag en niet voor de après-sail. We pra ten natuurlijk wel na over de wedstrijd, het 'praatje boot' zo als dat heet, maar niet uit het oogpunt dat we moeten win nen." De Beau Bateau is niettemin in gericht als een echte wedstrijd boot. Sober, geen overtollige ballast, want dat vertraagt. Het drinkwaterreservoir is slechts voor een kwart gevuld om het gewicht te drukken. Het toilet staat zonder bescherming van een wandje tussen de slaap plaatsen. „Want dat weegt alle maal. Het is echt een Spartaanse inrichting. Maar het kan nog er ger. Er zijn boten waarin ze slechts één tandenborstel en één drinkbeker meenemen voor de hele bemanning." Vliegtuig Maar dat wil schipper Van Zwe den zijn bemanning niet aan doen. Toch laat het viertal zich geregeld meeslepen in hun lief de voor water. Van Zweden: „Als ik niet naar mijn boot kan, ben ik helemaal uit mijn doen. Deze winter ben ik met mijn vrouw in het vliegtuig naar de Canarische Eilanden geweest. Maar dat doe ik meer voor mijn vrouw, want xk zit liever op de boot." Ruud Geerlofs: „Als we op va kantie zijn, zoeken we toch weer het water op. Gaan we naar Ita lië, dan zoeken we vanzelf het Gardameer op. Alles dat met water te maken heeft, daar voe len we ons happy bij. Dat is ge netisch bepaald. Als je ons in een bos zet, zagen we alle bomen om." Ad Wanjon: ,.En van het hout maken we een boot." Van Zwedenprijst zich gelukkig met zo'n gedreven crew. Maar een goede bemanning is geen garantie voor goede prestaties op het water. Het weer is regel matig spelbreker. Zeker dit jaar bij de Deltaweek. Het eerste weekeinde hadden de windgo den een snipperdag genomen. In het begin van de week voorkwa men mistbanken dat de vloot kon uitvaren. Het zijn de frus traties van een zeiler. Weerpraatje Van Zweden: „Maar ja, dat is de natuur. Daar zijn we afhanke lijk van. We zijn elke dag bezig met het weer. Dat is verplicht voor een zeiler. Ik kan zo een weerpraatje houden voor de te levisie, hoor. Maar weet je wat frusterend is? Stel: je zeilt met een snelheid van 5 knopen (on geveer 10 kilometer per uur), maar de tegenstroom is ook 5 knopen. Dan zie het water lek ker voorbijstromen, maar je komt geen meter vooruit." En dan wil zelfs Van Zweden wel eens paar knopen laten. Maar verder is alles pais en vree op de Beau Bateau. „We zijn bloedfanatiek, maar ik hecht ook aan een prettige sfeer. Ik heb wel eens andere gevallen mee gemaakt. Dan mag er bijvoor beeld niet gepraat worden op de boot. Maar dat is niet mijn ma nier van zeilen." De Middelburgse schipper voelt zich een bevoorrecht mens op zijn zeilboot. De wind in de ha ren, het zonnetje op het ge- bronste gelaat. Vrij op zee. De Zeeuwse wateren als leefge bied. Van Zweden: „Wat Oos tenrijk voor skiërs is, dat is Zee land voor zeilers." Advertentie Dextro Energy sportdrank Kies uit sinas of fruic. Blikje a 25 cl/flesje a 33 cl van 1.39/1.29 voor /{dOuLt CC ödjc /Ld <v~cc*v door Ron de Waal 'S-HEER HENDRIKSKINDE REN - Het twintigste Open De Puye-tennistoernooi heeft een verrassend groot deelnemers veld. Maar liefst 205 tennissers hebben ingeschreven voor het toernooi, waar alleen dubbels in actie komen. Er vielen op de eer ste speeldagen, die geteisterd werden door de regenval, me teen al enkele verrassingen te noteren: bij de mannen Cl lie pen Bert van Sabben en Rob Verhafe onverwacht tegen ne derlaag aan. Het duo won de eerste set tegen Peter Noordijke/Jimmy Remijn weliswaar met 6-2, maar gaf daarna de wedstrijd uit handen. De tweede en derde set gingen met 7-5 en 6-2 naar Noordijke en Remijn. Bij de vrouwen Cl, waar vier dubbels in eenpoule strijden om de eindzege, had het als eerste geplaatste koppel Esmeralda Hoogerwerf en Corine Janse weinig moeite met Miranda Schog en Marjan van Zweeden: 6-3 en 6-2. Schog en Van Zwee den gingen ook onderuit tegen Els Ars en Helen Clausing me tweemaal 6-4. In de D 1-categorie bij de vroi wen moest de eerste partij do< de regen noodgedwongen in hal worden gespeeld. Nieru, Duijff en Jacqueline SuurlanjN® waren met 11-6 te sterk voojove Annelies Schoote en ReneP0' Smit. de 2 In dezelfde categorie bij djove mannen werd de eerste par#'et een prooi voor Kees Dagevos avan Ko van Stel, die met 6-0 en 6-]der wonnen van Ed Bakker en Wijl s.€ van de Leur. Sti< De grootste verrassing tot nu to ^al vond in de eerste ronde van h* gemengd dubbelspel Dl plaats Het als eerste geplaatste koppt Per Thea en Henk Anrochte verloc 201 in drie sets van Gerrie va da* Scherpenseel en Piet Feytel: 6- 2-6 5-7. In de C2-categorie bij de mar nen werd eveneens een ge plaatst dubbel al in de eerst ronde uitgeschakeld. Pete n'e Kodde en Ronald Aarts, derdi op de plaatsingslijst, konde het niet bolwerken tegen Pie Steenbei'gen en Marco van Tuyj 6-3 3-6 4-6. To. nig begaafde Remco Torken, toonde zich een meester in het missen van opgelegde kansen. Toch was het Torken die in de 73e minuut met een halve volley de 0-6 op het bord bracht. De op proef spelende Brazi liaan Junior verhoogde daarna zijn marktwaarde met een wandeling door de moegestreden Clinge-verdediging, een wandeling die resulteerde in de zevende treffer. Het laatste wapenfeit kwam op naam van Clinge-speler Walter van Tienen. Met een fraaie kopbal liet hij zijn eigen keeper, de voor Siegfried van de Berg in gevallen Vincent Martens, kansloos: 0-8. van onze sportredactie ARNEMUIDEN - Op het park van de LTC de Schenge in Arne- muiden, waar het Arnetoernooi wordt gespeeld, is bij de Dl-ten nissers de eerste geplaatste spe ler in actie gekomen. Thuisspe- ler Jan de Smit, als tweede geplaatst, maakte geen fout. In straight sets schakelde hij Fons Schuitema uit. De Smit was niet de enige die zich bij de laatste acht wist te scharen. Walter van de Graaf, uitkomend voor TV Dau- wendaele, volgde zijn voorbeeld na een slijtageslag met Michiel van Opbergen. Souburger Roe land Alders had het heel wat ge makkelijker met Danny Mole- graaf, die niet meer dan vijf games vergaarde. Steven de la Cousine moest zijn reserve aanspreken om Edwin Roelsets verslaan. Een servicebreak le verde de MLTC'er de winst in di openingsreeks op. Vervolgen had hij een tiebreak nodig om df M zege binnen te halen. De la Couj sine en De Smit treffen elkaari]Pc de halve finale. 011 Bij de Dl-vrouwen presteert B P1' ke Meertens naar behoren. In dc ^c poule met vier klopte ze achter-ac eenvolgens Sonja van Eenen vc naam en Nicole le Due, steed. via een extra set. In de D2-categorie zijn de lasgj ste vier inmiddels bekend. Da™ als tweede ingeschatte Jacctc' Oosterling beet via een zege op^' Ronald de Bert het spits af. Gert Geelhoed en Alain Randon ver sloegen daarna achtereenvol gens Dennis Wondergem en Re- né Verkade. -ni Atletiek Lausanne. Grand Prix-wedstrijd. Man nen. 110 m horden: 1. Johnson (Vst) 13,06 (beste seizoenstijd), 2. Garcia (Cub) 13,07,3. Korving (Ned) 13,33. Stratenloop Zoutelande. 14 km. Man nen. H21: 1. Alwin Vermeulen (AV'56) 44.35.2. Niels Koole (Dynamica) 44.58,3. Kim Reynierse (Dynamica) 45.14,4. John Vermeule (Dynamica) 45.50, 5. Remy Vasseur (Dynamica) 47.24, 6. Rini Brug- geman (AV'56) 48.07, 7. Wilko de Vos (AV'56) 48.39, 8. Wim Vos (Dynamica) 48.56, 9. Mauricio Gonzales (Dynamica) 49.01, 10. Bart de Koster (Dynamica) 49.05. H40: 1. Jan de Bart (AV'56) 45.54, 2. Jan de Wilde (AV'56) 47.27, 3. Jan Zuidweg (Flakkee) 47.38, 4. Pieter Heg gen (Spark) 47.54, 5. Arie van Dijk (Flak kee) 50.32 H50: 1. Pieter van Horssen (Dynamica) 50.03,2. Eddie Pekaar (AV'56 52.30,3. Ron Abuys (Veteranen Neder land) 54.19. H60: 1. Karl Trumper (Dort mund) 54.22, 2. Rinus Joosse (AV'56) 56.08.3. Cor Muller (Delta Sport) 58.24. Vrouwen. D20: 1. Christel Verbeek (Dy namica) 54.57,2. Edith Gerards (Dynami ca) 56.45,3. Wilma Polderdijk (Dynamica 1.05.37. D35:1Sjaan Maartense (AV'56 59.47,2. Huquette Declercq (Dynamica) 1.0.32,3. Marjan de Wild (Thor) 1.02.45. Voltsjkov(WRu)- Byron Black(Zim)7-67- 6 6-4. Mannen dubbel, kwartfinales Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/2) - Federer/K ratzmann (Zwi/Aus) 6-7 5-7 7-6 6-2 6-2 Vrouwen dubbel, kwartfinales: Seren5|l en Venus Williams (VSt/8) - Navratilovj- J /De Swardt (VSt/ZAf) 4-6 6-2 6-1, Koer nikova/Zvereva (Rus/WRu/5) Cc- 1 cheteux/Dechy (Fra) 6-4 6-4. GemengS dubbel, derde ronde: Haarhuis/Ray mond (Ned/VSt/2) - Knowles/Likho I vtseva (Bah/Rus/10) 6-3 3-6 3-3 gestaakt, Arnemuiden. Arnetoernooi. HE-D1: R Schinkel - J. Sanders 6-2 6-1, R. Poppe F W. Reichpietsch 6-0 6-1, F.J. Visser - H.le e Due 6-4 6-1, F. Schuitema - E. Oppatja6-2 6-1J. Jansen - T. Snijders w.o. J .Jansen, W. van de Graaf - M. van Opbergen 6-42- 6 6-4, R. Alders - D. Molegraaf 6-4 6-1, S. r de la Cousine - E. Roelse 7-5 7-6, J. de j, Smit - F. Schuitema 6-3 7-6. DE-D1: I Meertens - S. van Eenennaam 6-3 3-6 6-1 I. Meertens - N. le Due 0-6 6-4 6-3. HE-D2 S A. Randon - R. Verkade 6-3 6-4, G. Geel-; Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn, howell-8: Wondergem/Zuydervliet en echtpaar Grootjans 58.33, V. d. Laan/V. d. Plas 51.79. B-lijn (niet roken), dubbele howell-8, eerste deel: Van Boven/Van Leerdam 61.90, Hanse/Terlouw 58.33, Busch/Nauta 52.98. Tweede deel: Brink man/Van Geesbergen 71.43, Van Riet/Ui- terlinde 53.57, echtpaar De Kok 51.79. C- lijn (niet roken), dubbele howell-8, eer ste deel: De Bakker/Van Malland 60.12, Lagaay/Van Rijn 59.52, V. d. Berg/Diele- man 55.36 Tweede deel: Korteweg/V. d. Laan 61.90, Janse/Van Eekelen 59.52, echtpaar Hietbrink 52.38. D-lijn, 12 pa ren: Cattoir/De Koeyer 65.36, V. d. Bend- /Franso 60.00, Huijsman/Beek 58.57, Dis- pa/Raaymakers 56.43. hoed - D. Wondergem 6-0 6-1J. Ooster ling - R. de Bert 6-4 6-4. HD-C1: Van zen/Willeboordse - De Ridder/Kodde 6-7 6-2 6-0, Siereveld/Schroevers - Van de Kimmenade/Sonke 7-5 4-6 6-3. GD-C1 Bergs/Bergs - Plummen/Van Dalen 6-26- 1. HD-C2: Izebout/Huisson - Beken kamp/Turlette 6-1 6-1, Van de Kimmena de/Van den Berg - Goossens/Jansen 2-6 7-6 6-1, Schenkel/Oostdijk - Vinkoert/Jo- ziasse 6-1 6-2, Van de Kimmenade/Var den Berg - Jobse/Henderson w.o. van de Kimmenade/van den Berg. DD-C2: Klei 1 nepier/Van Gulik - Wolf/Kint 6-1 6-2, Jan sen/Schoonen - Verhagen/Vinkoert 6-4 6-3. Voetbal Hoorn. Vriendschappelijk. AVV - SC Heerenveen 0-17 (0-6). Doel punten Heerenveen: Lurling 4x, Hui zingh en Hansma 3x, D. de Nooijer, Zee- len en Jensen 2x, G. de Nooijer 1x. Zeilen Dammen 's-Gravenpolder. SNS Zeeland Open. Hoofdgroep A. Vierde ronde: A. Kouse maker - B. Neven 1-1, J. de Jonge - A. Walraven 1-1. D. Kouassi - J. Krajenbrink 1-1, K. van Lith - F.Tholel 2-0. Vijfde ron de: J. Krajenbrink-A. Kousemaker 1-1, B. Neven - J. de Jonge 2-0, A. Walraven - K.van Lith 0-2, F. Tholel - D. Kouassi 0-2. Stand: 1. Karen van Lith 9 punten, 2. D. Kouassi 8,3. J. Krajenbrink 7,4. A. Kouse maker 5,5. B. Neven 4,6. A. Walraven en F. Tholel 3,8. J. de Jonge 1 Hoofdgroep B. Vierde ronde: C. Rijk - R. Kloosterman 0-2, E. Hamers - B. Provoost 1-1, K. Thijs- sen - N. Samb 0-2, V. Doumesh - L. Sekon- go 1-1Vijfde ronde: N. Samb - C. Rijk 2-0, R. Kloosterman - E. Hamers 1-1, B. Pro voost - V. Doumesh 0-2, L. Sekongo - K. Thijssen 0-2. Stand: 1 V. Doumesh, R. Kloosterman, K. Thijssen en N. Samb 7 punten, 5. E. Hamers 4, 6. L. Sekongo en B. Provoost 3,8. C. Rijk 2. Senioren. Stand aan kop: 1. F. Keizer 9 punten, 2. R. Dusebout 8, 3. K.de Jonge, J.van der Beek, B. Graas, P. Bakelaar en B. Out 7. Jeugdgroep. Stand aan kop: 1G. Vereist 9 punten, 2. J. v.d. Hart, W. Kuijper en L. de Graag 8. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-9-12-15-21-26-28-30-31-33- 37-42-44-47-48-52-56-63-69-73. Duitse midweeklotto. Trekking A: 11-20- 21-26-30-42. Reservegetal: 43. Trekking B: 1-2-24-31-42-43. Reservegetal: 49. Su pergetal: 2 1Spel 77:91 77718. Super 6: 04 08 55. Belgische lotto: 10-18-22-29-32-40. Re servegetal: 27. Joker: 76 71 214. (onder voorbehoud) Deltaweek. Yerseke - Wolphaartsdijk IMS 1,2 en 3: Mango (Kapteijn, Weesp). IMS 4, 5 en 6: Jiggy (Helle, Neerijnenl, ORC CLUB 2 en 3: Den Druzigen (Bom Wissenkerke). ORC CLUB 4: Titan (Dej Bruin, Bergen op Zoom). ORC CLUB 5 Aquatique (Bol, Oss). ORC CLUB 6 Drikes (Bakker, Rotterdam). Ongemeten:. Kimoa 5 (Thomassen, Swalmen). Rond en Plat A: Bonte Walvis (Korswagen, Noordwijk). Rond en Plat B: BU 17 (De Graaf, Spakenburg). Rond en Plat C: Th resoor (Willekens, Den Bosch). Zwemmen Helsinki. EK. Mannen finales, 100 meter vrije slag: 1. Popov (Rus) 48,61. 2. Van den Hoogeband 48,77,3. Frölander (Zwe 49,24, 4. Pimankov (Rus) 49,64, 5. Bar nier (Fra) 49,76, 6. Sjnikin (Oek) 49,94,7. Zubor (Hon) 49,96, 8. Roesjewitsj (WRul 50,07. 200 meter wisselslag: 1. Rosolino (Ita) 2.00,62, 2. Keiler (Duil 2.02,02, 3 Marchand (Fra) 2.02,06, 4. Badita (Roe) 2.02,44, 5. Carrasco (Spa) 2.02,79, 6 Bathazi (Hon) 2.02,81,7. Wouda 2.03,73, 8. Hickman (GBr) 2.05,46. Vrouwen finales, 100 meter vrije slag: 1 Alshammar (Zwe) 54,41, 2. Moravcova (Slo) 54,45, 3. Jacobsen (Den) 55,31. 4. Pickering (GBr) 55,67, 5. Johnke (Zwel 56,12, 6. Poptsjenko (WRu) 56,18, 7 Rolph (GBr) 56,23, 8. Machaira (Gril 56,30. 100 m schoolslag: 1. Agnes Ko vacs (Hon) 1.08,38, 2. Gerasch (Duil 1 09,28, 3. Bondarenko (Oek) 1.09.81, 4. Becue (Bel) 1.09.95, 5. Igelstróm (Zwei 1.10,26, 6. Baans 1.10,8, 7. Ostling (Zwe) 1.10,83, 8. Krisztina Kovacs (Honl 1.11,25. donderdag- Tennis KqnAtar De bemanning van de Beau Bateau. Vlnr: Henk van Zweden, Ad Wanjon, Ruud Geerlofs en Lodewijk de Boe. foto Willem Mieras Londen. Wimbledon, 29 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Sampras (VSt/1- Gambill (VSt) 6-4 6-7 6-4 6-4, Agassi (VSt/2) - Philippoussis (Aus/10) 7-6 6-3 6- 4, Rafter Aus/12) - Popp (Dui) 6-3 6-2 7-6, Wielrennen Ster van Walcheren voor vrouwen. Eer ste etappe, Koudekerke - Kortgene (86,2 kilometer). Start: Duinstraat, Koudeker ke. Finish: Hoofdstraat, Kortgene. Aan vang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 26