Iedereen kan een ster zijn Mega top 100 Het eerste ijs mislukt altijd 11 Eminemcartoon 1.Jody Bernal - Que Si, Que No (7 2. Jop - Jij Bent De Zon (1 3. Marc Anthony - You Sang To Me 12) 4. Jennifer Lopez - Let's Get Loud (4) 5. E-Type - Campione 2000 {3) 6. Eminem - The Real Slim Shady 15) 7. Jiskefet - Oh Oh Oranje Mijn Club (15) 8. Craig David - Fill Me In 11) 9. Bon Jovi - It's My Life (6) 10. Krezip -1 Would Stay (26) 11. Mary Mary - Shackles IPraise You) (8) 12. Osdorp Posse - Origineel Am sterdams (12) 13. Aaliyah - Try Again (9) 14. Alex - Een Bossie Rooie Rozen (10) 15. Sonique - It Feels So Good (13) 16. Britney Spears - Oops I... I Did It Again (14) 17. Vengaboys - Uncle John From Jamaica (16) 18. Paffendorf- Where Are You (19 19. De Kast 8i M. Schuurmans - Wa't Ik Bin (30) 20. Mel C Ft. Lisa Lopes - Never Be The Same(17) 21Joe -1 Wanna Know (25) 22. F. Bauer M. Weber - Wat Ik Zou Willen (44) 23. Bomfunk Mc's - B-Boys Fly- girls (34) 24. Anastacia - I'm Outta Love (33) 25. Mariah Carey Against All Odds/Cry Baby (20) 26. Backstreet Boys - The One (21 27. Montell Jordan - Once Upon A Time (22) 28. Harry Vermeegen 1-2-3-4 Dennis Bier (18) 29. En Vogue - Riddle (29) 30. Da Brat Ft. Tyrese - What'chu Like (39) 31. Alice Deejay - Will I Ever (23) 32. Kane - I Will Keep My Head Down (24) 33. Dj Jose Vs G-Spott - House Of Justice (50) 34. Blof - Dansen Aan Zee (28) 35. Sweet Female Attitude - Flo wers (35) 36. Santana - Maria Maria (31 37. Metallica -1 Disappear (38) 38. Da Cloot - Gel Uppall (27) 39. 'Nsync - I'll Never Stop (42) 40. Limp Bizkit - Take A Look Around (-) 41. French Affair - My Heart Goes Boom (37) 42. Zombie Nation - Kernkraft 400 (32) 43. Darude - Sandstorm (56) 44. 2 Br. On The 4th Floor - Won- derfuI Feeling (71) I 45. Nurlaila - Fame (70) 46. Maxim Feat. Skin - Carmen Queasy (36) 47. Billie Piper - Day Night (52) 48. Jessica Simpson -1 Think I'm In Love.. (60) 49. Red Hot Chili Peppers - Califor- nication (57) 50. Toni Braxton He Wasn't Man Enough (40) 51. Ricky Martin - Private Emotion (43) 52. Gerard Joling - Numero Uno (41) 53. Cypress Hill - (Rock/Rap) Su perstar (46) 54. Live - They Stood Up For Love (47) 55. Manu Chao - Bongo Bong (49) 56. Christina Aguilera I Turn To You (51) 57. Jpx - Shining Star (53) 58. Sisqo - Thong Song (45) 59. Paul De Leeuw - De Oranjecam ping (-) 60. Dr. Dre - Forget About Dre/Still D.R.E. (48) 61. W. Houston G. Michael - If I Told. (61) 62. B-15 Project Ft. Crissy D - Girls Like Us (80) 63. Fragma - Toca's Miracle (64) 64. Pink - There You Go (62) 65. Andre Hazes - Eenzaam Zonder Jou/Oranje 2000 (55) 66. Van Dik Hout - De Stilte Valt Zo Hard (65) 67. Anton Ft. Dj Otzi - Gemma Bier Trinken (89) 68. Stephen Gately - New Begin ning (72) 69. Kylie Minogue - Spinning Around (91) 70. Bomfunk Mc's - Freestyler (59) 71. In Full Color - Not The First (77) 72. Laid Back - Sunshine Reggae 2000 (-) 73. Gabrielle - Rise (67) 74. De Dijk - Als Het Golft (66) 75. Santana Ft. Rob Thomas - Smooth (74) 76. Atb - The Summer (76) 77. Tha Bomb - Tha Bomb (97) 78. Zware Jongens - Holland Is De Kampioen I (54) 79. Abel - Onderweg (73) 80. Moby - Porcelain (68) 81. The Corrs - Breathless {-) 82. De Hollanders - Campione Oranje Kampioen I (-) 83. Kelis- Good Stuff (82) 84. Skik - Ik Ga Als 'IV Speer/De Kat, De Een 92) 85. Olsen Brothers - Fly On The Wings Of Love (63) 86. St Germain - Rose Rouge (90) 87.Johan&DeTrommels - Frenkie Is De Baas (69) 88. Shaggy - Dance Shout (85) 89. Volumial - Ik Vlieg Ik Zweef (-) 90. Enrique Iglesias - Be With You (88) 91. Tatjana - Baila Baila (-) 92 All Of Us - The Best Thing (-) 93. Sarah - Labyrint (84) 94. Sting Ft. Cheb Mami - Desert Rose (-) 95. De Jongens Van Dijk - Dagen ZonderJou (-) 96. Toploader - Dancing In The Moonlight (-) 97Anton Ft. Dj Otzi - Anton Aus Ti rol (58) 98. Angie Stone - No More Rain (93) 99. Muse - Unintended (-) 100. Jon Secada - Stop (-)(-) Hoe voelt het om een ster te zijn? Dat is de vraag die tij dens de komende Megafestatie 2000 in Utrecht centraal staat. Onder het thema 'The Place To Be A Star' kan jong Nederland zich vanaf komende zaterdag even in de wereld van beroemd heden wanen. Talent krijgt de kans zich te bewijzen als super model, acteur, muzikant, tops- kater of ware game-held. „We zijn zeker geen Henny Huisman-talentenjacht", stelt organisator Serge Brabander, vooruitblikkend op de achtste zomereditie van dit evenement. „De Megafestatie is uitsluitend voor jongeren en in die zin zijn ze al een ster, natuurlijk." Ster ren in de muziek, dance, sport, games, internet, mode of de ul tieme kick. In 1993 ging de eerste Megafes tatie van start. Een ontmoe tingsplek voor jongeren met al les wat jongeren leuk vinden. Had de eerste editie nog een op komst van 50.000 bezoekers, vijf jaar later telde het evene ment al een recordaantal van 180.000 jongeren. Ook de om vang groeide aanzienlijk door de jaren heen. Op de 100.000 vierkante meter van de Utrecht se Jaarbeurs wordt dit j aar weer flink uitgepakt. Naast de vertrouwde bun- geejump en de Mega Bioscoop heeft de Megafestatie veel nieu we onderdelen. Trots noemt De meidengroep Close II You tijdens de Megafestatie van vorig jaar. Brabander de Jetski Arena. „Dat is in Nederland nog nooit gedaan. Op het parkeerterrein wordt een enorm bassin gevuld met water. Daarin kunnen be zoekers zelf een jetski bestu ren." Ook kunnen bezoekers hun hart weer sneller laten kloppen met nieuwe variaties op de originele bungeejump. Met spijt meldde de organisator dat de Sky Seat, een grote kata pult, zojuist geannuleerd is. Er blijven echter genoeg uitdagin gen over. De Scad Dive bijvoor beeld. Met een hijskraan de lucht in en dan met een vrije val van grote hoogte in een net be landen. Wie de Gravity Fall wil probe ren, krijgt eveneens een nieuwe sensatie. „Vanaf een kraan van vijftig meter val je voorover en zweef je met je neus naar de grond via een kabel naar bene den." Jonge mensen die liever beide benen op de grond houden, kun- foto GPD/Rob Keeris nen terecht bij de tientallen an dere onderdelen op sportief, muzikaal, creatief of technolo gisch gebied. Zo kunnen spor- tievelingen de competitie aan gaan met andere skaters, basket- en beachvolleyballers of mountainbikers. Zelf kleding ontwerpen, maken en showen kan in de Fresh Fashion Unit: een hal vol mode, show en wed strijden. Muziek en artiesten spelen een grote rol op de Megafestatie. donderdag 6 juli 2000 Marleen Willeboordse Het vakantiebaantje van. Marleen Willeboordse (16), ijsverkoopster in Zoutelande. Marleen staat in het ijshok- je bij lunchcafé de Bab- belaer in Zoutelande. „Ik zag de advertentie in de krant staan, belde op en ging toen eerst twee weken op proef wer ken. We verkopen soft-ijs en dat moet je zelf draaien. In het begin is het heel moeilijk, het eerste ijs mislukt altijd. Soms sta ik alleen, en als het toeristenmarkt is, staan we met z'n tweeën. Je werkt van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags, of van vier uur tot 'sluit'. Ik werk rond de 24 Liur per week. Je hoeft niet iedere dag te werken, en je kunt aan geven wanneer je wel en niet kunt. Samen met het groepje maken we 't rooster of we wis selen onderling. Ik vind het heel leuk werk. M'n baas en bazin zijn fantastische men- mensen, grappige mensen en mensen die een heel verhaal te gen je houden. Als het niet druk is, ga ik wat lezen. Dat is als het regent of juist als het sen, ze zijn heel relaxed, en ik heb leuke collega's. Het is makkelijk werk en als het druk is, gaat de tijd heel snel. Je hebt steeds heel verschillende men sen aan de kassa. Chagrijnige heel warm is, want dan ligt ie dereen aan het strand. Ik verdien rond de acht gulden bruto per uur. Ik moet sparen van m'n ouders, ik heb bijna nooit geld omdat ik alles te snel opmaak. Ik koop altijd heel veel dingetjes die ik niet nodig heb, en kleren en snoep. Ik ga niet vaak uit, maar als ik ga, maak ik veel geld op! Ik werk deze zomer tot half augustus, daarna begint het introductie kamp van het CIOS in Goes. In totaal zal ik zo'n 1500 gulden verdienen, dus dan kan ik vol gend jaar een beetje normaal met m'n geld omgaan. Ik ben de jongste thuis, iedereen werkte al en ik had nooit geld, dus ik wilde heel graag wer ken. Ik heb hieiwoor wel eens in een hotel gewerkt, maar dat heb ik maar één week gedaan. Vreselijk was dat; ik moest steeds alleen de we's en dou ches schoonmaken. Dit is veel beter!" Petra de Bil Vrijwel alle jongerenmedia zijn vertegenwoordigd. BNN, Radio 538 en diverse tv-muziekzen- ders presenteren hun program ma's live met optredens van artiesten uit binnen- en buiten land. Ook kunnen bezoekers even proeven van het werk van bekende gezichten uit deze we reld. Brabander: „TMF biedt bijvoorbeeld de mogelijkheid om een screentest te doen als veejay. Radio 538 heeft een web station. Je kunt als bezoeker dan in een studiootje je eigen ra dioprogramma maken." Muzikale talenten krijgen de kans om zich te bewijzen op ver schillende podia. Bij Planet To lerance, een mini-uitmarkt, staat een open podium waar verschillende culturen samen kunnen optreden. Dat is tevens een goede mamer om nieuw ta lent te ontdekken, benadrukt Brabander. „Op de Megafesta tie zijn dagelijks mensen uit de platenwereld of van bijvoor beeld modellenbureaus aanwe zig. Er zijn bijvoorbeeld de af gelopen jaren al vaak jonge modellen ontdekt." Kyra Goede Megafestatie 2000: za 8 t/m zo 16 juli 10.00 uur tot 19.00 uur in en rondom Jaarbeurs Utrecht. Entreeprijs: f25.- Vijf gulden korting bij betaling met Chipknip. Voor meer info: tow- w.megafestatie.nl. Uitzending Me gafestatie op TMF: dagelijks vanaf 20.00 uur. Wereldkampioen in hotdog-eten De 32-jarige Japanner Kazu- toyo Arai mag zich een jaar lang wereldkampioen hotdog- eten noemen. De man verorber de eergisteren in 12 minuten 25 exemplaren van het populaire worstenbroodje. Deze prestatie was genoeg om op het New Yorkse Coney Island de 85ste editie van het jaarlijkse wereldkampioenschap op zijn naam te schrijven. Het komende jaar wordt hij daarmee de trotse drager van de bijbehorende on derscheiding, de 'internationale koppelriem van de gele mos terd'. De winst is ook goed voor een jaar lang gratis hotdogs bij de plaatselijk befaamde kraam 'Nathan'. De slechts 45 kilo wegende Ka- zutoyo, bijgenaamd 'het ko nijn', liet de regerend kampioen Steve 'The Terminator' Keiner, die met 177 kilo meer het pos tuur van een vreetvedette heeft, ver achter zich. Keiner had er ditjaarna 15 broodjes al genoeg van. Het konijn verbeterde tevens zijn persoonlijk record uit 1997, toen hij op het kampioenschap 24 hotdogs naar binnen joeg. Hij beloofde volgend jaar zijn titel te zullen verdedigen. Sisqo's geloofwaardigheid Van string naar draak, zanger Sisqo houdt duidelijk van uitersten. Droeg zijn laatste hit nog de weinig om het lijf heb bende titel Thong Song (string- liedje), in zijn nieuwe nummer Unleash The Dragon verlost hij de stad van een reusachtige draak. „Het is meer een popachtige vi deo deze keer", vertelde Sisqo onlangs in een interview. Toch is de zanger nog altijd een beetje huiverig voor de link met pop muziek. Hij werkt daarom graag samen met artiesten als rapper DMX. „Daardoor lean ik mijn geloofwaardigheid als 'street'-artiest behouden. Dat is belangrijk voor zowel mijn oude als nieuwe fans." Ze moeten hem geen neprapper gaan vin den natuurlijk. 5ive nieuw? Tijdens de uitreiking van de Silver Clef Award in Londen stond de jongensgroep 5ive wel even vreemd te kijken. De jongens ontvingen name lijk een prijs voor beste nieuwkomers. „Dat is best raar, vertelde de eveneens aanwezige Melanie C in een radio programma. Ze staat be kend als een goede vrien din van 5ive-er Jay. „Het zijn mijn maatjes en ze verdienen elke award die ze krijgen, maar ze zijn nou niet bepaald nieuw meer." In hetzelfde inter view sprak de ex-Spice Girl over haar nieuwe vi deoclip, waarin ze uiter lijk veel weg zou hebben van Madonna. Volgens haar het grootste compli ment dat iemand haar ooit kon geven. „Elke vergelij king met Madonna is su per!" dE JODGrE OfldERIDEKER wröTvfa, lmMuyeJLuiy, iron. -Cn. ha/xk(j\ OArawtaart- 150 Kaarten onder de GRond HOOFDSTuk 8 de kunst van het redden HEndrikJan de Superman Betreedt de vertrekken van collector voor een moedige Redd'ngsPogin6 Naam: Eric de Visser Leeftijd:13 jaar Woonplaats: Serooskerke Walcheren Eric uit Serooskerke: „Ik zie Internet als een enorm grote bibliotheek. Het leuke ervan is dat je er niet met je biebpasje de deur voor uit hoeft. Je kunt gewoon van achter je computer over het net surfen en de infor matie ervan afhalen die je nodig hebt." De laatste jaren is het aantal mensen dat Internet ge bruikt, sterk gestegen. Niet alleen de echte computer kenners, ook de minder ervaren gebruikers nemen te genwoordig een kijkje op de digitale snelweg, zoals het surfen op Internet ook wel wórdt genoemd. De der tienjarige heeft daar een goede verklaring voor. „Er is veel meer mogelijk dan alleen maar het vinden van informatie over allerlei onderwerpen. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk brieven te verzenden via e-mail. Het bespaart je een postzegel en het bericht is enkele seconden nadat je het verzonden hebt, al bij de ontvanger. Sinds kort kun je er ook dingen kopen als CD's en huishoudelijke apparaten. Vaak kan dat tegen goedkopere prijzen dan in de winkels. Je kunt zelfs vliegreizen boeken. Het Internet is dus voor iedereen erg aantrekkelijk." In het begin was computeren vooral iets voor de vol wassenen. Nu zie je steeds vaker dat de jeugd gebruik maakt van de Véle mogelij kheden die Internet biedt. In heel wat gezinnen is zelfs een tijdschema afgesproken voor wie wanneer en hoe lang op het Internet mag. Ou ders staan vaak versteld van het gemak waarmee hun kind de ene na de andere homepage bezoekt. De brugklasser: „Op mijn vorige school hadden ze een computermoeder. Zij leerde ons heel goed hoe je de computer kon gebruiken en op welke manier je dingen moest opzoeken. Daar heb ik veel van opgestoken. Maar ook door zelf wat te rommelen en uit te proberen, heb ik veel geleerd. Toch komt er voor het werken met Internet meer kij ken dan alleen de knoppen van de computer kunnen vinden. Er zijn dingen waar je flink op moet oefenen. Eric: „Het moeilijkste van Internetten is voor mij het geven van een zoekopdracht. Hoe nauwkeuriger je op dracht, hoe eerder je de informatie hebt die je zoekt." Gido van der Broek Eric de Visser foto Dirk-Jan Gjeltema Een volgende stap in de nu al omstreden rapcarrière van Emi nem: hij gaat zijn eigen stripverhaal maken op internet. In een serie van 26 afleveringen is het stripfiguurtje Eminem te volgen op een speciale site. Eminem zal zelf de stem van zijn eigen stripversie inspreken. De site zal ook een interactief karakter krijgen met een chatpagina en spelelementen. Het internetadres www.slimshady- world.com, zal naar verwachting in het najaar actief worden. Mo menteel staat Eminem met zijn hit The Real Slim Shady in de top tien. Onlangs is overigens een bijzondere versie van dit nummer ge signaleerd. Deze mix met de instrumentale versie van Britney Spears' Oops...I Did It Again is via Napster te beluisteren. Klassiekers Scorpions In navolging van rockgroep Metallica, komen nu ook The Scorpions met een klassieke versie van hun muziek. De Duit se hardrockers hebben voor het unieke album 'Moment of Glo ry' enkele Scorpions-klassie- kers opgenomen met het Phil- harmonisch Orkest uit Berlijn. Het titelnummer op het album vormde het officiële openings lied van Expo 2000 dat momen teel gehouden wordt in het Duitse Hannover. Tijdens dit evenement is het album live met het volledige orkest ten gehore gebracht. De band ontving na afloop een speciale medaille voor hun betrokkenheid bij jon geren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 11