Popov laat zich in kaarten kijken Zeeuwen hebben wind in de zeilen Noodweer hindert tennistoernooien Toppers nemen afstand in damtoernooi Wielerronde van Westdorpe afgelast Britse maatregelen tegen hooligans Luteijn voltooit trilogie in trimloop Pieter van den Hoogenband levert EK-titels zonder moeite in De Kroo de sterkste in barrage McGovern in de prijzen Kloetinge begint tegen RBC uitslagen agenda door Koen de Vries s-GRAVENPOLDER - Op het SNS Zeeland Open. het toer nooi dat de Zeeuwse dambond in's-Gra venpolder houdt ter ge legenheid van het 75-jarig be- i staan, zijn er geen spelers meer niet de maximale score. Van de zes Zeeuwse deelnemers in de hoogste groep, doet Arjo Kouse maker het het best. De Goese- naar heeft na drie ronden drie J] punten. Ondanks zijn drie punten speelt Kousemaker in de hoofdgroep A geen rol van betekenis. De strijd om de eerste plaats, die recht geeft op de finale, gaat tussen Johan Krajenbrink. Djedje Kouassi en Karen van Lith. Zij hebben alledrie vijf punten. Gistermorgen troffen Van Lith en Krajenbrink elkaar. Laatst genoemde moest hard vechten voor een puntje. „Zij had meer gezien dan ik", gaf Krajenbrink toe. De 34-jarige Nijmegenaar - op zijn visitekaartje staat damdes- kundige - beschouwt het toer nooi als een eerste voorberei ding op het WK. dat in oktober in Riga (Letland) wordt gehou den. „Ik probeer wat dingetjes uit en wil ritme opdoen. Dit toernooi is lekker zwaar met twee ronden per dag. Als het even tegenzit, zit je tien uur ach ter het bord." Krajenbrink was op het vorige WK vierde, maar zijn sportieve ambities voeren niet de boven toon. „Ik word gezien als speler, maar ik speel weinig. Mijn laat ste wedstrijd voordat ik aan dit toernooi begon was in maart. Ik vind mezelf vooral trainer. Ik ben in dienst bij de bond als co ordinator damontwikkeling. Training geven aan talentvolle kinderen vind ik eigenlijk het leukst." In hoofdgroep B spitst de strijd om de eerste plaats zich toe tus sen Vitalia Doumesh en Kees Thijssen. Zij hebben beiden vijf punten. De voormalige Zeeuw Ruud Kloosterman ligt met vier punten op de loer. te meer om dat hij al een zwaar programma heeft afgewerkt. Kloosterman speelde gisteren een fraaie par tij tegen Thijssen, die nog drie seconden bedenktijd overhield na vijftig zetten. Het werd remi se. De Senegalees Samb valt vooralsnog tegen met 3 uit 3. De Zeeuwse spelers grepen te gen de toppers net naast de pun ten. Zo speelde Bennie Provoost in groep B een goede partij tegen Kees Thijssen, maar hij verloor toch. Hetzelfde gebeurde in groep A met Aart Walraven. Hij speelde naar eigen zeggen 'een berepartij' tegen Kouassi. maar moest zijn tegenstander na vierenhalf uur tegensputteren toch feliciteren. Vandaag staat onder meer het toptreffen op het programma tussen Kouassi en Krajenbrink. De Nijmegenaar verwacht een zwaar duel.Kouassi was op het WK van 1982 de enige die Jan nes van der Wal, die kampioen werd, versloeg. Daarna is hij een poosje uit beeld geweest, maar hij is weer terug. Hij speelt weer heel sterk." J van onze sportredactie HELSINKI - Aleksander Popov heeft de zwemwereld dinsdag i nog eens op zijn aanwezigheid "j gewezen. Voor zover men hem [li was vergeten: de tsaar bestaat r nog en liet dat twee weken gele den bij de nationale titelstrijd in Moskou weten met een wereld- sj record op de 50 vrij (21,64) en - een benadering van zijn eigen toptijd op de 100 vrij (48,21) tot op zeshonderdste. Dinsdag in Helsinki deed de viervoudig olympisch kampioen het in de halve finale van het EK nog even over: 48,34. Pieter van den Hoogenband zag vanuit de verte dat het goed was. De titelverdediger uit Gel drop deed al eerder vrij will ig af stand van de troon die hij in Is tanbul was bestegen door het besluit tijdens het EK keihard door te trainen. Popov was ge heel voorbereid op de race, ge schoren en uitgerust. Maar het was al wel zijn derde piek in vijf weken, na Monaco en Moskou. Dat geldt in de zwemsport, tweeënhalve maand voor het belangrijkste toernooi in vier jaar, niet als slim. „Mijn oude trainer Titus Men nen gebruikte altijd de vergelij king van de trommel met lekke re koekjes. Daar mocht je er af en toe een van nemen. Niet te veel. Zuinig zijn, anders is het trommeltje zo leeg", reageerde Pieter van den Hoogenband op de explosie van zijn rivaal. „Een dijk van een tijd, maar ik lig straks niet in m'n bedje te hui len. Ik kijk wel of ik woensdag op het podium terecht kom." NIEUW EN SINT JOOSLAND - Martin de Kroo was de beste tijdens de zomeravond-spring- wedstrijd van LR en PC Walche ren in de in handicap verreden klasse M/Z. De thuisrijder uit Nieuw en Sint Joosland won het eerste parcours met Jadalka K en het tweede parcours met Miana. In de barrage van het eerste par cours had De Kroo met Jadalka Ken Golinda K twee ijzers in het vuur. De voor Walcheren uitko mende manegehouder moest het in de beslissende ronde op nemen tegen clubgenoot Bram Klaasse met Keston. De ruiter uit Arnemuiden haalde met de hengst twee balken naar bene den. De Kroo wist met Jadalka de schade te beperken tot één paal en stelde daarmee de zege veilig. Met Golinda eindigde hij als derde. In de tweede omloop kreeg De Kroo tegenstand van de vijf tienjarige, eveneens uit Nieuw en Sint Joosland afkomstige Michelle Evertse. Als eerste starter in de barrage hield De Kroo met Miana de nul op het scorebord in een tijd van 41.4. Evertse stuurde Juzelma even eens naar een tweede nulronde, maar kwam een fractie tekort op De Kroo. In de klasse L werd op het ter rein van Stal de Kroo bijzonder sterk gepresteerd. Niet minder dan tien combinaties plaatsten zich voor de barrage. Ook in die beslissende ronde hielden zeven combinaties het strafblad blank. Daarvan was Sandy Breel met Lismore verrassend de snelste. De amazone uit Ga- pinge stuurde ae zevenjarige schimmelmerrie in 39 seconden naar de finish. Met Latina on dernam Simon den Exter nog een uiterste poging om Breel van de leiding te verdringen, maar hij kwam daarvoor ruim een tel tekort. Bovendien haalde de routinier in de haast ook nog een balk naar de grond. Chris Boone, met Michael de laatste weken in topvorm verkerend, eindigde met een tijd van 40.3 fraai als tweede De ruiter uit Aagtekerke bleef de Vlissingse Deborah Benschop met Lacraix net voor. De zege in het eerste parcours van de klasse B werd een prooi voor Annelore Willeboer met Just in Time. De amazone uit Kruiningen verwees Rino Koets met Onyx naar de tweede stek. Ook in het tweede parcours greep Koets naast de zege. Nu was het Chris Boone met Lady S die hem de voet dwarszette. De Nederlandse recordhouder (48,35) haalde de finale alszesde met 49,89, na eerder al afstand te hebben gedaan van de kroon op de 50 vlinder. De onbekende Fin Jere Hard nam het over met 23,88, de tijd waarmee Van den Hoogenband in Istanbul ook ze gevierde. De Geldropse student werd zelfs voorbij gestreefd door clubgenoot Joris Keizer, die met 24,10 een even knap als onverwacht persoonlijk record zwom, maar net naast de prijzen greep. PSV-trainer Jacco Verhaeren reageerde verheugd op die pres tatie van Keizer. „Dit had hij een maand geleden al moeten halen. Maar de spanning van je moeten kwalificeren voor Syd ney is misschien nog wel groter dan de Olympische Spelen zelf. Dat lukte in Drachten op het laatste moment. Hier kan hij vrijuit zwemmen. Dit persoon lijk record is mooi, maar het gaat om de 100 vlinder. Die moet binnen de 53 seconden." Ook Verhaeren zette vraagte kens bij de piekmomenten van Popov. „Iemand om stiekem re kening mee te houden. Maar ik vind het heel kort voor het toer nooi waar het dit jaar om gaat. Hij had al 48,27 staan, nu 48,34. Het zakt al af. Als hij zo door gaat is het 49,1 in Sydney. Daar weet Pieter straks wel raad mee." Marcel Wouda, die zichzelf ver baasde door met 2.02,34 als tweede de finale van de 200 wis sel binnen te zwemmen, vond de verrichting van Popov ook ver wonderlijk. „Hij heeft vijf we ken uit zijn seizoen geplukt. Dat is gewaagd. We hebben nog maar tien weken tot de Spelen. Dit is maar het EK." Zelf zit Wouda uitstekend op koers, evenals de andere PSV- 'ers. Madeion Baans haalde de eindstrijd op de 100 school, het nummer dat ze nu ook individu eel mag zwemmen in Sydney, en haar 1.10,80 (maar tweetiende boven haar persoonlijk record van vorige maand in Sheffield) geeft hoop op tijden die er ook internationaal toe doen. Kirsten Vlieghuis slaagde met 2.00,24, als lid van de estafette ploeg op de 4x200 vrijvóórhaar snelheidstest. Haike van Stra len, Chantal Groot en Manon van Rooijen gingen echter ge middeld drie seconden te lang zaam voor een goed eindresul taat (zevende). Schoonspringster Lisette Plan ken heeft in Helsinki voor een aangename verrassing gezorgd. Ze eindigde in de finale van de 1-meterplank als vijfde met een knap totaal van 243,15 punten. De Russin Vera Iljina zegevierde vóór de Duitse Heike Fischer en haar landgenote Natalja Oe- miskova. ANP Pieter van den Hoogenband in actie tijdens de series van de 100 meter vrije slag op het EK zwemmen in Helsinki. Hij plaatste zich voor de finales. foto Ferran Paredes/RTR door Sandra Minneboo YERSEKE - Voor de Zeeuwse zeilers was de vijfde dag van de Deltaweek wederom een suc cesvolle. Henk van Zweden uit Middelburg pakte de eerste plaats in de IMS 6-klasse. De Farwin van schipper Vleugel uit Yerseke, die een thuiswedstrijd voer, evenaarde die prestatie in de ongemeten klasse. Jan Bom uit Wissenkerke kwam evenals maandag net tekort voor de overwinning in de ORC 3-klasse. Hetzelfde gold voor de zeilers van de Boomerang uit Burgh-Haamstede. Eindigde schipper Boom in de eerdere wedstrijden nog als eerste, gis teren moest hij genoegen nemen met de tweede plaats in de ORC 4-klasse. Net voor Johan Dirk van der Endt uit Yerseke, die zijn thuisvoordeel niet kon om- KOOTWIJK - Hazel McGovern is derde geworden bij de natio nale NPC-kampioenschappen dressuur in Kootwijk. De amazone uit Middelburg, die uitkomt voor manege De Een dracht, behaalde met Cesar brons in de klasse B. zetten in winst. De Creekwater van Willem Garschagen uit Brouwershaven kon niet impo neren. Hij moest zich tevreden stellen met een derde plaats. Aangekomen in Yerseke kreeg Garschagen nog een andere te genvaller te verwerken. Tegen de Creekwater was na de zater dagwedstrijd protest inge diend. De boot had tijdens de wedstrijd met een voorzeil ge- door Raymond de Frel SLUIS - Zowel het Sluuskille- toernooi in Sluiskil als het Bel- forttoernooi in Sluis ondervond gisteren grote hinder van het noodweer. De partijen die wel gespeeld konden worden, lever den weinig verrassingen op. In Sluis liet B1 -speler Paul Hen- drikse zich verrassen door de geplaatste Tilburger Sander Frerichs. De in IJzendijke woonachtige Hendrikse ging te gen de Brabander met. ruime cij fers onderuit: 6-2 6-1. De even eens geplaatste BI-tennisser Edwin van der Voort kwam niet in actie, omdat zijn opponent Tim Poppe geen acte de presen ce gafVan der Voort plaatst zich hierdoor automatisch voor de volgende ronde. Duncan Black- man (BI) kwalificeerde zich op dezelfde manier wegens absen tie van tegenstander Roelof Nauta. In het mannen Cl-enkelspel had Teun van Heelsbergen drie sets nodig om zich te plaatsen voor de tweede ronde. Ralf Ver- vaet bood vooral in de eerste set goed partij (6-2-winst), maar Van Heelsbergen revancheerde zich voor zijn slechte start: 6-3 6-1. Bij de vrouwen won Cl- speelster Imre van Overloop haar enkelpartij tegen Marian ne Fraanje met 6-4 6-4. In Sluiskil plaatsten Honny van Dorsselaer en Martin Sponselee zich voor de kwartfinale. Mede door hun overwinning op de ge plaatste Roel Mulder en Patrick de Roeck (1-2 1-3) bleven zij in het poulesysteem Joop Strijd- onk en Rien Kriekaard voor. Strijdonk en Kriekaard boekten eveneens een overwinning op Mulder/De Roeck: 4-2 4-1. Ook de broers Joey en Michael Visser moesten buigen voor Strijdonk- /Kriekaard: 2-42-4. In de tweede Dl-poule hadden de geplaatste Walter Boender en Paul van Graefschepe grote moeite met Ko de Jonge en Peter Rompa. De eerste game was nog met 4-3 voor Boender/Van Graefschepe, maar De Jonge en Rompa knokten zich in de twee de game met 1-3 knap terug. In het mannen Cl-enkelspel deed Henry Zegers goede zaken door Jacco de Braai met klin kende cijfers (5-1 6-1) opzij te zetten. Dl-speler William As- selman ging in zijn enkelpartij hard onderuit tegen Guido van Acker: 1-6 0-8. varen dat in die klasse niet is toegestaan. De protestcommis sie maakte gisteren na de race bekend dat de Creekwater als nog gediskwalificeerd werd voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag. Net als maandag moest de wed strijdorganisatie vanwege mist besluiten het startsein uit te stellen. Na twee uur kon pas ge varen worden. Het weer knapte daarna zienderogen op en naar mate de wedstrijd vorderde werd het een zonnige zeildag. Rond 16.00 uur liepen de eerste schepen de haven binnen, ruim voor de eerste onweersklappen in Yerseke te horen waren. KLOETINGE - RBC Roosen daal is de eerste tegenstander van Kloetinge in het toernooi om de Amstel Cup. Op vrijdag 11 augustus gaat de hoofdklasser van trainer Diede- rik Hiensch op bezoek bij de nieuwe eredivisionist. Op don derdag 17 augustus speelt Kloe tinge thuis tegen SHO uit Oud- Beijerland. Vijf dagen later werkt de ploeg nog een thuis wedstrijd af tegen de reserves van PSV. door Wim de Vos WESTDORPE - De wielerwedstrijd voor elite en neo-amateurs in Westdorpe is dinsdagavond afgelast. Hevige regenbuien, zwaar onweer en fel le blikseminslag waren voor de KNWU- j ury reden om in overleg met de organisa tie, de Stichting Wielerpromotion West dorpe, de wedstrijd geen doorgang te la ten vinden. De weersomstandigheden dinsdagavond in Westdorpe waren verre van ideaalRe gen en onweer maakten het onmogelijk om de renners van startte laten gaan. „In eerste instantie hebben we gewacht om dat we er vanuit gingen dat het weer nog op zou knappen. Daarom hebben we be sloten om te wachten tot een halfuur na dat we van start hadden moeten gaan", aldus juryvoorzitter Fons van Dorsse laer. We hebben er ook nog over gedacht om een ingekorte wedstrijd te houden." Van dat laatste idee werd al snel afgezien toen tegen half acht (de wedstrijd had om zeven uur moeten beginnen) er nog spra ke was van regen, onweer en bliksem. „De renners hadden toen al ruim een halfuur in de kou moeten wachten. Op dat moment was er geen sprake van weersverbetering. In het belang van de renners hebben we toen besloten om de wedstrijd af te gelasten. We moeten op dergelijke momenten allereerst aan de veiligheid van de renners denken." van onze sportredactie LONDEN - De Britse regering heeft dinsdag nieuwe maatrege len aangekondigd tegen hooli gans om te voorkomen dat die in de toekomst nog eens zoveel el lende kunnen veroorzaken als in België tijdens het jongste Euro pees kampioenschap voetbal. Minister van binnenlandse za ken Jack Straw wil de voorstel len snel door het parlement loodsen, opdat ze voor de eerst volgende internationale wed strijd - op 2 september tegen Frankrijk in Parijs - kracht van wet zullen hebben. Paspoort De maatregelen hebben betrek king op meerdere aspecten van het voetbalvandalisme. In de eerste plaats wordt de verbods bepaling verlengd op grond waarvan bij justitie bekende hooligans bij binnen- en buiten landse wedstrijden worden geweerd. In de tweede plaats worden bij justitie bekende hooligans voortaan gedwongen hun paspoort af te geven tijdens grote internationale evenemen ten. En ten slotte krijgt de poli tie meer bevoegdheden om te verhinderen dat iemand het land verlaat van wie wordt ver moed dat hij problemen kan veroorzaken. Straw deelde in het Lagerhuis mee dat de regering „alle mid delen die ter beschikking staan" wil gebx-uiken om „eens en voor altijd af te rekenen met de af schuwelijke gevolgen en de aan stootgevende smet van het voet balgeweld". De regering in Londen staat on der grote binnen- en buiten landse druk om de hooligans te beteugelen, die verleden maand eens te meer van zich deden spreken door vernielingen aan te richten in de Belgische steden Brussel en Charleroi Ondanks verzekeringen van de Britse au toriteiten dat Engelse hooligans geen problemen zouden veroor zaken, werden 965 Britten op gepakt, van wie 464 naar Enge land werden teruggestuurd. De Europese voetbalbond Uefa waarschuwde dat het Engelse team uit het toernooi gezet zou worden als er nog meer geweld zou worden gepleegd. Straw wees erop dat jarenlangis aangenomen dat het geweld af komstig is van een kleine groep, maar dat dit niet langer waar is. Van de 965 arrestanten waren slechts 409 bij de politie bekend. AP door Wim de Vos GROEDE - Sjaak Luteijn heeft het zomerprogramma van atle tiekvereniging De Wielingen winnend afgesloten. De atleet uit Oostburg toonde zich de sterkste in de veertien kilometer lange loop Groede-Oostburg- Groede. In de slotfase had Lu teijn af te rekenen met Peter Jansen uit Sluiskil, die hem lang had kunnen volgen maar uitein delijk toch zijn meerdere moest erkennen in Luteijn. De slechte weersomstandighe den waren er de oorzaak van dat er slechts tachtig lopers van start gingen. Nazegesin 1993 en 1999 was het de derde maal dat Luteijn de wedstrijd op zijn naam schreef. Nog nooit kreeg hij zo'n taaie tegenstand te ver- Dammen 's-Gravenpolder. SNS Zeeland Open. Hoofdgroep A. Stand: 1. J. Krajenbrink, K van Lith en D. Kouassi 5 punten, 4. F. Tholel en A. Kousemaker 3, 6. A. Walra ven 2,7. B. Neven 18. J. de Jonge 0. Hoofdgroep B. Stand: 1. K.Thijssen 5 punten, 2 V. Doumesh en R. Klooster man 4, 4. N. Samb 3, 5. L. Sekongo, B. Provoost, C. Rijk en E Hamers 2. Sportprijsvragen Lucky Day:4-13-16-18-25-28-29-33- 37-39-44-45-48-52-55-60-61-65-68- 71. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 29 miljoen gulden. Vrouwen, kwartfinales: Serena Wil liams (VSt/8) - Raymond VSt) 6-2 6-0, Do- kic (Aus) - Serna (Spa) 6-3 6-2, Venus Wil liams (VSt/5) - Hingis (Zwi/1) 6-3 4-6 6-4, Davenport (VSt/2) - Seles (VSt/6) 6-7 6-4 6-0. Indeling: Venus Williams - Serena Willams, Davenport - Dokic. Dubbelspel, derde ronde: Williams/Wil liams (VSt/8) - Spirlea/Vis (Roe/Ned/12) 6-3 6-2. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: De Jager/Bollegraf (ZAf/Ned/6) - Bowen/Hiraki (VSt/Jap) 6-1 6-2, Haar- huis/Raymond (Ned/VSt/2) - Gimel- stob/Stevenson (VSt) 6-3 6-4. Sluiskil. Sluuskille-toernooi. Heren en kel Cl: Henrie Zegers-Jacco de Braai 5-1 6-1. Heren enkel Dl: William Asselman Guido van Acker 1-6 0-8 Dames enkel D2: Esther Meijer-van Rooijen - Martine Nijhuis 2-3 0-4 Jennifer Leenknecht - Vi vian Neve 2-2 2-2. Heren dubbel D1: Wal ter Boender/ Paul van Graefschepe - Ko de Jonge/Peter Rompa 4-3 1-3 Roel Mul der/ Patrick de Roeck - Joey Visser/Mi- chael Visser 3-3 2-3 Roel Mulder/Patrick de Roeck - Honny van Dorsselaer/Martin Sponselee 1-21-3 Roel Mulder/Patrick de Roeck - Joop Strijdonk/Rien Kriekaard 2- 4 1-4 Joey Visser/Michael Visser - Joop Strijdonk/Rien Kriekaard 2-4 2-4. Van Dorsselaer/Sponselee naar kwartfinale. Dames dubbel D2: Ingrid Stofferus/Nan- cy Stofferus - Maria du Puy/Monique Strijdonk 2-3 2-4 Maria du Puy/Monique Strijdonk - Monique de Baets/Karin Ver meulen 2-4 5-1 Gemengd dubbel C: Rita Epskamp/John Epskamp - Pauline Ze gers/ Marco van Avermaete 4-4 4-2. Ge mengd dubbel D2: Tommel/Leenders De Jonge/Noordijk4-2 3-3Zooland/Zool- and - De Jonge/Noordijk 4-31-5. Sluis. Belforttoernooi Heren enkel D1: Mart Buitendijk - Dave van der Kerckhove 6-4 6-1. Heren enkel D2: Jaap Quaars - Michel Standaert 1-6 3-6. Heren enkel D35+: Jos de Clerck - Michiel de Schep per 4-6 3-6 Johan Jacob - Frans Hamelink 6-4 6-0. Dames enkel Dl: Maria Verbeten - Godelieve Lison 3-6 6-3 6-1Heren dub bel Dl: Mario de Croock/Angelo Sinack - van Cauweberghe/van Deijnse 2-6 6-4 6- 7 Gemengd dubbel D1: Michelle Lison- /Godelieve Lison - Van Voren/Van Voren (walkover Van Voren/Van Voren). Heren enkel C1: Stefan Heising - Dennis Dui- venbode (walkover Duivenbode) Ralf Vervaet - Teun van Heelsbergen 6-2 6-3 6-1. Heren enkel C2: Garcias Vervoorl - Dennis Duivenbode 1-6 7-6 7-6 Eric de Rijcke - Wesley van Noord (walkover De Rijcke). Dames enkel Cl: Imre van Over loop - Marianne Fraanje 6-4 6-4. Heren dubbel Cl: Overmeire/De Smet - Dijks tra/De Jong 4-6 5-7 Dames dubbel Cl: Bolt/Kuiper - Boogaard/Fraanje 0-6 1-6. Heren enkel B1Ivo Niesen - Dylan Black- man 4-6 7-5 6-3 Sander Frerichs - Paul Hendrikse 6-2 6-1 Mario Leenhouwers - Donovan Blackman 6-4 1-6 1-6 Tim Pop pe - Edwin van der Voort (walkover Van der Voort) Roelof Nauta - Duncan Black man (walkover Blackman). Heren enkel B2: Philip Haldermans - Dylan Blackman 3-6 3-6. werken als dinsdagavond van Peter Jansen. Nadat in eerste in stantie vijf man zich aan de kop hadden genesteld (naast Luteijn en Jansen waren dat Rob Bij— vank, Henk Hamelink en Frank Verschorre) bleven uiteindelijk Luteijn en Jansen over. Ver- schorre kwam als eerste de man met de hamer tegen, waarna la ter ook Bijvank en Hamelink hun opponenten moesten laten gaan. Op dat moment waren er nog vier kilometer te lopen. Met nog twee kilometer voor de boeg versnelde Luteijn een eerste maal en dat was voldoende voor de zege. Ondanks dat Jansen probeerde aan te klampen, be hield Luteijn zijn voorsprong. Peter de Vet was de snelste op de zeven kilometer bij de mannen, terwijl Leonie Ton de sterkste vrouw was op die afstand. (Westdorpe) 53.10, 4. Henk Hamelink (Sas van Gent) 53.10, 5. Frans Daalman (Breskens) 54.18, 6. Frank Verschorre (Breskens) 55.09, 7. Ray Cornips (Water landkerkje) 57.54, 8. Eric Suttels (B) 59.20, 9. Jan Engelaar (Oostburg) 1.00.10, 10. Freddy Jansen (Terneuzen) 1 00.50.7 kilometer, mannen: 1. Peter de Vet (Axel) 25.36,2. Eric Cappon (Zuidzan- de) 25.56,3. Piet Hubregtse (Nieuwvliet) 26.07,4. Jacq Luteijn (Oostburg) 26 52,5. Piet Westerweele (Aardenburg) 27.43. Vrouwen: 1. Leonie Ton (Axel) 27.11, 2. Marjan van Velzen (Bredal 29.53, 3. In grid Verheije (Breskens) 34.02.3500 me ter Mannen: 1 Maarten van Pamelen (Echt) 13.16,2. Stefan Krijnen (Oostburg) 13.21, 3. Jürgen Provo (Sluis) 14.08 Vrouwen: 1Kayleigh de Block (Maldeni, 2 Anke van Velzen (Bredal 17 28, 3. Jo- landa van Doesselaar (Oostburg) 21.34 Jeugd, 1500 meter Jongens: 1 TijlTour- nois (Oostburg) 5.12, 2. Joram de Block (Malden) 5.47, 3. Robin Weber (Dl 6.35. Meisjes: 1. Ine van Velzen (Breda) 6 05.2. Brett Manders (Oostburg) 6.07, 3. Nena Maenhout (Zuidzande) 6.27. 500 meter, jongens: 1. Mike Fleuren (Weert) 4.11, 2. Arjen Luteijn (Oostburg) 4,45, 3. Roy Fleuren (Weert) 4 54 Meisjes: I.Sinjade Block (Malden) 2 49, 2. Bianca Luteijn (Oostburg) 2.57, 3. Maaike Weber (D) 2.59. Wielrennen Westdorpe. Dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. T/m 8 jaar: I.Kevin de Smet (B), 2. Ruben Goethals lAardenburg), 3. Le- roy van Passel (Sluiskil). 9/10 jaar: 1. Ar jen Martens (Koewacht). 2. Kenny van Hijfte (B), 3. Desi Bauwens (Westdorpe). Racefietsen, t/m 8 jaar: 1 Niels Wijtinck (B), 2. Marjan Bal (B), 3. Eddy Planckaert (B) 9/10 jaar: 1. Brian van Goethem (Sluiskil), 2. Glenn de Ridder(B), 3. Jarno van de Casteele (B). 11/12 jaar: 1Ralf de Ridder (B), 2. Roderick Callewaert (B), 3. Quen Lossie (Terhole). 13/14 jaar: 1. Ke vin de Ridder (B), 2. Cristof Coddaert (B), 3. Jonas de Coutere (B). Zwemmen Helsinki. EK. Mannen, finales. 50 m vlin der: 1Hard (Fin) 23,88,2. Frölander (Zwe 23,96, 3. Foster (GBr) 24,02, 4 Keizer (Ned) 24,10, 5. Van den Hoogenband (Ned) 24,22, 6. Rupprath (Dui) 24,36, 7 Sei (Est) 24,45,8. Valimaa (Fin) 24,65 100 m rug-1 Ortega (Spa) 55,50,2. Nikolaits- joek (Oek) 55,64, 3. Buyukuncu (Tur) 55,84,4 Urbach (Isr) 55,94,5. Kozulj (Kro) 56,00,6. Strahija (Kro) 56,10,7, Merisi (Ita I 56,15, 8. Horvath (Hon) 56.17 100 m school: 1 Fioravanti (ita) 1 02,02, 2 Pihlava(fin)1.02,07.3 Komornikov(Rus) 1.02,11, 4. Malek (Tsj) en Duboscq (Frai 1.02,52,6. Schmollinger (Oos) 1.02,54,7. Warnecke (Dui) 1.02,65, 8. Lisogor (Oek) 1.02,93. Vrouwen, finales 50 m vlinder: 1. Kam- merling (Zwe) 26,40, 2. Egdal (Den) 26,97, 3. Moravcova (Slw) 26,98. 200 m rug: 1. Sjiwanevskaja (rus) 2.09,53, 2. Mocanu (Roe) 2.11,62, 3. Buschschulte (Dui) 2.12,04. 4x200 m vrije slag: 1 Roe menië 8.03,17, 2. Italië 8.08,14, 3. Frank rijk 8.08,30,7. Nederland 8.17,00. woensdag— Trimlopen Groede-Oostburg-Groede, 14 kilometer 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 49,50,2. Peter Jansen (Sluiskil) 49.59, 3. Rob Bijvank Biljarten Loting Grand Prix-toernooien 2000/2001. District Zeeuws-Vlaanderen. Locatie: HCR Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 19.30 uur Trimlopen Stratenloop Zoutelande Aanvang: 19.30 uur voor 1 tot en met 4 ronden van 2,8 km. Start. Langstraat,Zoutelande. In schrijven in de kantine van voetbalver eniging De Meeuwen, Westkappelse- weg, Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 51