Popov laat zich in kaarten kijken Zeeuwen hebben wind in de zeilen Tennisjeugd actief in Oostkapelle PZC John Vermeule favoriet in circuit Van Agtmaal en Van Aalst leggen basis voor eindzege Toppers nemen afstand in damtoernooi Britse maatregelen tegen hooligans sport 21 Pieter van den Hoogenband levert EK-titels zonder moeite in De Kroo de sterkste in barrage McGovern in de prijzen Kloetinge begint tegen RBC uitslagen agenda woensdag 5 juli 2000 bw om de eerste plaats, die recht geeft op de finale, gaat tussen Johan Krajenbrink, Djedje Kouassi en Karen van Lith. Zij hebben alledrie vijf punten. Gistermorgen troffen Van Lith en Krajenbrink elkaar. Laatst genoemde moest hard vechten voor een puntje. „Zij had meer gezien dan ik", gaf Krajenbrink toe. De 34-jarige Nijmegenaar - op zijn visitekaartje staat damdes- kundige - beschouwt het toer nooi als een eerste voorberei ding op het WK, dat in oktober in Riga (Letland) wordt gehou den. „Ik probeer wat dingetjes uit en wil ritme opdoen. Dit toernooi is lekkef zwaar met twee ronden per dag. Als het even tegenzit, zit je tien uur ach ter het bord." Krajenbrink was op het vorige WK vierde, maar zijn sportieve ambities voeren niet de boven toon. „Ik word gezien als speler, maar ik speel weinig. Mijn laat ste wedstrijd voordat ik aan dit toernooi begon was in maart. Ik vind mezelf vooral trainer. Ik ben in dienst bij de bond als co ordinator damontwikkeling. Training geven aan talentvolle kinderen vind ik eigenlijk het leukst." In hoofdgroep B spitst de strijd om de eerste plaats zich toe tus sen Vitalia Doumesh en Kees Thijssen. Zij hebben beiden vijf punten. De voormalige Zeeuw Ruud Kloosterman ligt met vier punten op de loer, te meer om dat hij al een zwaar programma heeft afgewerkt. Kloosterman speelde gisteren een fraaie par tij tegen Thijssen, die nog drie seconden bedenktijd overhield na vijftig zetten. Het werd remi se. De Senegalees Samb valt vooralsnog tegen met 3 uit 3. De Zeeuwse spelers grepen te gen de toppers net naast de pun ten. Zo speelde Bennie Provoost in groep B een goede partij tegen Kees Thijssen, maar hij verloor door Koen de Vries 's-GRAVENPOLDER - Op het SNS Zeeland Open, het toer nooi dat de Zeeuwse dambond in 's-Gravenpolder houdt ter ge legenheid van het 75-jarig be staan, zijn er geen spelers meer met de maximale score. Van de zes Zeeuwse deelnemers in de hoogste groep, doet Arjo Kouse maker het het best. De Goese- naar heeft na drie ronden drie punten. Ondanks zijn drie punten speelt Kousemaker in de hoofdgroep A geen rol van betekenis. De strijd van onze sportredactie HELSINKI - Aleksander Popov heeft de zwemwereld dinsdag nog eens op zijn aanwezigheid gewezen. Voor zover men hem was vergeten: de tsaar bestaat nog en liet dat t wee weken gele den bij de nationale titelstrijd in Moskou weten met een wereld record op de 50 vrij (21,64) en een benadering van zijn eigen toptijd op de 100 vrij (48,21) tot op zeshonderdste. Dinsdag in Helsinki deed de viervoudig olympisch kampioen het in de halve finale van het EK nog even over: 48,34. Pieter van den Hoogenband zag vanuit de verte dat het goed was. De titelverdediger uit Gel- drop deed al eerder vrij willig af- n stand van de troon die hij in Is tanbul was bestegen door het besluit tijdens het EK keihard door te trainen. Popov was ge- heel voorbereid op de race, ge- schoren en uitgerust. Maar het was al wel zijn derde piek in vijf ij weken, na Monaco en Moskou. Dat geldt in de zwemsport, tweeënhalve maand voor het belangrijkste toernooi in vier jaar, niet als slim. „Mijn oude trainer Titus Men- nen gebruikte altijd de vergelij king van de trommel met lekke- re koekjes. Daar mocht je er af en toe een van nemen. Niet te veel. Zuinig zijn, anders is het trommeltje zo leeg", reageerde Pieter van den Hoogenband op de explosie van zijn rivaal. „Een dijk van een tijd, maar ik lig i straks niet in m'n bedje te hui- len. Ik kijk wel of ik woensdag op het podium terecht kom." NIEUW EN SINT JOOSLAND - Martin de Kroo was de beste tijdens de zomeravond-spring- wedstrijd van LR en PC Walche ren in de in handicap verreden klasse M/Z. De thuisrijder uit I Nieuw en Sint Joosland won het eerste parcours met Jadalka K en het tweede parcours met Miana. I In de barrage van het eerste par cours had De Kroo met Jadalka K en Golinda K twee ijzers in het vuur. De voor Walcheren uitko- mende manegehouder moest het in de beslissende x'onde op- nemen tegen clubgenoot Bram Klaasse met Keston. De ruiter uit Arnemuiden haalde met de hengst twee balken naar bene den. De Kroo wist met Jadalka i de schade te beperken tot één paal en stelde daarmee de zege veilig. Met Golinda eindigde hij als derde. In de tweede omloop kreeg De Kroo tegenstand van de vijf tienjarige, eveneens uit Nieuw en Sint Joosland afkomstige Michelle Evertse. Als eerste starter in de barrage hield De Kroo met Miana de nul op het scorebord in een tijd van 41.4. Evertse stuurde Juzelma even eens naar een tweede nulronde, maar kwam een fractie tekort op De Kroo. In de klasse L werd op het ter rein van Stal de Kroo bijzonder sterk gepresteerd. Niet minder dan tien combinaties plaatsten zich voor de barrage. Ook in die beslissende ronde hielden zeven combinaties het strafblad blank. Daarvan was Sandy Breel met Lismore verrassend de snelste. De amazone uit Ga- pinge stuurde de zevenjarige schimmelmerrie in 39 seconden naar de finish. Met Latina on dernam Simon den Exter nog een uiterste poging om Breel van de leiding te verdringen, maar hij kwam daarvoor ruim een tel tekort. Bovendien haalde de routinier in de haast ook nog een balk naar de grond. Chris Boone, met Michael de laatste weken in topvorm verkerend, eindigde met een tijd van 40,3 fraai als tweede De ruiter uit Aagtekerke bleef de Vlissingse Deborah Benschop met Lacraix net voor. De zege in het eerste parcours van de klasse B werd een prooi voor Annelore Willeboer met Just in Time. De amazone uit Kruiningen verwees Rino Koets nxet Onyx naar de tweede stek. Ook in het tweede parcours greep Koets naast de zege. Nu was het Chris Boone met Lady S die hem de voet dwarszette. De Nederlandse recordhouder (48,35) haalde definale als zesde met 49,89, na eerder al afstand te hebben gedaan van de kroon op de 50 vlinder. De onbekende Fin Jere Hard nam het over met 23,88, de tijd waarmee Van den Hoogenband in Istanbul ook ze gevierde. De Geldropse student werd zelfs voorbij gestreefd door clubgenoot Joris Keizer, die met 24,10 een even knap als onverwacht persoonlijk record zwom, maar net naast de prijzen greep. PSV-trainer Jacco Verhaeren door Sandra Minneboo YERSEKE - Voor de Zeeuwse zeilers was de vijfde dag van de Deltaweek wederom een suc cesvolle. Henk van Zweden uit Middelburg pakte de eerste plaats in de IMS 6-klasse. De Farwin van schipper Vleugel uit Yerseke, die een thuiswedstrijd voer, evenaarde die prestatie in de ongemeten klasse. Jan Bom uit Wissenkerke kwam evenals maandag net tekort voor de overwinning in de ORC 3-klasse. Hetzelfde gold voor de zeilers van de Boomerang uit Burgh-Haamstede. Eindigde schipper Boom in de eerdere wedstrijden nog als eerste, gis teren moest hij genoegen nemen met de tweede plaats in de ORC KOOTWIJK - Hazel McGovern is derde geworden bij de natio nale NPC-kampioenschappen dressuur in Kootwijk. De amazone uit Middelburg, die uitkomt voor manege De Een dracht, behaalde met Cesar brons in de klasse B. reageerde verheugd op die pres tatie van Keizer. „Dit had hij een maand geleden al moeten halen. Maar de spanning van je moeten kwalificeren voor Syd ney is misschien nog wel groter dan de Olympische Spelen zelf. Dat lukte in Drachten op het laatste moment. Hier kan hij vrijuit zwemmen. Dit persoon lijk record is mooi, maar het gaat om de 100 vlinder. Die moet binnen de 53 seconden." Ook Verhaeren zette vraagte kens bij de piekmomenten van Popov. „Iemand om stiekem re- 4-klasse. Net voor Johan Dirk van der Endt uit Yerseke, die zijn thuisvoordeel niet kon om zetten in winst. De Creekwater van Willem Garschagen uit Brouwershaven kon niet impo- doorRon de Waal THOLEN - Voor de veertiende keer is tennisvereniging Eege- dima uit Tholen organisator van het Eendrachttoernooi. Het toernooi, waar alleen dubbel spelen worden afgewerkt, kent vooral in de Dl-categorie een ruime bezetting. De wedstrij den in de Cl-categorie worden in poules afgewerkt, waarin het koppel José van Agtmaal en Co- ra van Aalst meteen een goede basis legde voor de eindzege. In de eerste poule wedstrijd moesten Van Agtmaal en Van Aalst het opnemen tegen Anne- marie van Broekhoven en Anne- miek van de Berg. De eerste set, waarin het krachtsverschil al kening mee te houden. Maar ik vind het heel kort voor het toer nooi waar het dit jaar om gaat. Hij had al 48,27 staan, nu 48,34. Het zakt al af. Als hij zo door gaat is het 49,1 in Sydney. Daar weet Pieter straks wel raad mee." Marcel Wouda, die zichzelf ver baasde door met 2.02,34 als tweede de finale van de 200 wis sel binnen te zwemmen, vond de verrichting van Popov ook ver wonderlijk. „Hij heeft vijf we ken uit zijn seizoen geplukt. Dat is gewaagd. We hebben nog neren. Hij moest zich tevreden stellen met een derde plaats. Aangekomen in Yerseke kreeg Garschagen nog een andere te genvaller te vexwerken. Tegen de Creekwater was na de zater- snel zichtbaar was, werd vrij eenvoudig gewonnen door Van Agtmaal en Van Aalst: 6-2. Ook in de tweede set had het duo weinig te duchten van de tegen standers: 6-3. In de Cl-categorie bij de man nen dolven Peter van Tillo en Toon van Schilt in hun eerste paxlij tegen Patrick Wilgers en Rolf van de Wege het onderspit: 3-6 en 2-6. Het duo herstelde zich even later echter knap door met tweemaal 6-2 Ton Musters en Leen van de Schoor terug te wijzen. In de Dl-categorie was het dub bel Army de Waal en Nan Nieu- wenhuyzen duidelijk te sterk voor Joke Eriks en Irma van Herk: 6-3 en 6-1. In deze catego rie wordt er evenals bij de man maar tien weken tot de Spelen. Dit is maar het EK." Zelf zit Wouda uitstekend op koers, evenals de andere PSV- 'ers. Madeion Baans haalde de eindstrijd op de 100 school, het nummer dat ze nu ook individu eel mag zwemmen in Sydney, en haar 1.10,80 (maar tweetiende boven haar persoonlijk i'ecord van vorige maand in Sheffield) geeft hoop op tijden die er ook internationaal toe doen. Kirsten Vlieghuis slaagde met 2.00,24, als lid van de estafette ploeg op de 4x200 vrijvóórhaar dagwedstrijd protest inge diend. De boot had tijdens de wedstrijd met een voorzeil ge varen dat in die klasse niet is toegestaan. De protestcommis sie maakte gisteren na de race nen in de Dl-categoi'ie met een schema van zestien dubbels ge werkt. Bij de mannen was er beduidend meer spanning te zien in de eer ste partijen. Zo verloren Ton Dillen en Menno Postma hun eerste set met 3-6 van Martijn .van Nijnatten en Jos Rijnkels. Maar ze kwamen goed tenig. Zowel de tweede als de derde set werd met maar liefst 6-1 gewon nen. Wil van Dijk en Frans Klaasen zegevierden in huneer ste set met 7-5. De tweede ging echter naar hun tegenstanders, Jack en Hax'old Schuurbiers. In de beslissende derde set be schikten Van Dijk en Klaasen over de langste adem. Ze trok ken de partij met 6-4 naar zich toe. toch. Hetzelfde gebeurde in groep A met Aart Walraven. Hij speelde naar eigen zeggen 'een berepartij' tegen Kouassi, maar moest zijn tegenstander na vierenhalf uur tegensputteren toch feliciteren. Vandaag staat onder meer het toptreffen op het programma tussen Kouassi en Krajenbrink. De Nijmegenaar verwacht een zwaar duel. „Kouassi was op het WK van 1982 de enige die Jan nes van der Wal, die kampioen werd, versloeg. Daarna ishij een poosje uit beeld geweest, maar hij is weer terug. Hij speelt weer heel sterk." snelheidstest. Haike van Stra len, Chantal Gx-oot en Manon van Rooijen gingen echter ge middeld drie seconden te lang zaam voor een goed eindresul taat (zevende). Schoonspringster Lisette Plan ken heeft in Helsinki voor een aangename verrassing gezorgd. Ze eindigde in de finale van de 1-meterplank als vijfde met een knap totaal van 243,15 punten. De Russin Vera lij ina zegevierde vóór de Duitse Heike Fischer en haar landgenote Natalja Oe- miskova. ANP bekend dat de Creekwater als nog gediskwalificeerd werd voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag. Net als maandag moest de wed strijdorganisatie vanwege mist besluiten het startsein uit te stellen. Na twee uur kon pas ge varen worden. Het weer knapte daarna zienderogen op en naar mate de wedstrijd vorderde werd het een zonnige zeildag. Rond 16.00 uur liepen de eerste schepen de haven binnen, ruim voor de eerste onweersklappen in Yerseke te horen waren. KLOETINGE - RBC Roosen daal is de eerste tegenstander van Kloetinge in het toernooi om de Aanstel Cup. Op vrijdag 11 augustus gaat de hoofdklasser van trainer Diede- rik Hiensch op bezoek bij de nieuwe eredivisionist. Op don derdag 17 augustus speelt Kloe tinge thuis tegen SHO uit Oud- Beijerland. Vijf dagen later werkt de ploeg nog een thuis wedstrijd af tegen de reserves van PSV. van onze sportredactie LONDEN - De Britse regering heeft dinsdag nieuwe maatrege len aangekondigd tegen hooli gans om te voorkomen dat die in de toekomst nog eens zoveel el lende kunnen veroorzaken als in België tijdens het jongste Euro pees kampioenschap voetbal. Minister van binnenlandse za ken Jack Straw wil de voorstel len snel door het parlement loodsen, opdat ze voor de eerst volgende intei*nationale wed- strxjd - op 2 september tegen Frankrijk in Parijs - kracht van wet zullen hebben Paspoort De maatregelen hebben betrek king op meerdere aspecten van het voetbalvandalisme. In de eerste plaats wox-dt de verbods bepaling verlengd op grond waarvan bij justitie bekende hooligans bij binnen- en buiten landse wedstrijden worden geweerd. In de tweede plaats worden bij justitie bekende hooligans voortaan gedwongen hun paspoort af te geven tijdexxs grote internationale evenemen ten. En ten slotte krijgt de poli tie meer bevoegdheden om te verhinderen dat iemand het door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Bij de eerste wedstrijd van het PZC-straten- loopcircuit is vanavond vrijwel de gehele Zeeuwse langeaf- standstop aanwezig. Op de voorlopige startlijst van zestig deelnemers staan onder ande ren de Dynamica-atleten John Vermeule, Niels Koole, Floris Jan Koole en Mauricio Gonza les. Waarschijnlijk zal ook Miquel van Tongeren (Dynamica) zich nog melden in de Langstraat voor de stratenloop over 14 ki lometer, verdeeld over vijf pitti ge rondjes van 2,8 kilometer. Verder staan de winnaar van vo rig jaar, Al win Vermeulen van AV'56, Wilko de Vos (AV'56), Ri- ni Bruggeman (AV'56) en Ron le Dammen 's-Gravenpolder. SNS Zeeland Open. Hoofdgroep A. Tweede ronde: A. Kouse maker - J. de Jonge 2-0, D. Kouassi - A, Walraven 2-0, F.Tholel - B.Neven 2-0, K. van Lith - J. Krajenbrink 1-1Derde ronde: A. Walraven - A. Kousemaker 1-1, J. de Jonge - K. van Lith 0-2. B. Neven - D. Kouassi 1-1, J. Krajenbrink - F.Tholel 2-0. Stand: 1J. Krajenbrink, K. van Lith en D. Kouassi 5 punten, 4. F. Tholel en A. Kou semaker 3, 6. A. Walraven 2,7. B. Neven 1,8. J. de Jonge 0. Hoofdgroep B. Tweede ronde: C. Rijk - E. Hamers 1-1, K. Thijssen-B. Provoost 2-0, L. Sekongo - R. Kloosterman 0-2, V, Dou mesh - N. Samb 1-1. Derde ronde: B, Pro voost - C. Rijk 1-1, E. Hamers - V. Dou mesh 1-1, R. Kloosterman - K. Thijssen 1- 1, N. Samb - L. Sekongo 1-1. Stand: 1. K.Thijssen 5 punten, 2. V. Doumesh en R. Kloosterman 4,4. N. Samb 3,5. L. Sekon go, B. Provoost, C. Rijk en E. Hamers 2. Senioren, tweede ronde: P. Bakelaar - B. Graas 1-1, J. van de Beek-F. Keizer 0-2, C. van Eenennaam -J. Terpstra 1-1, A. Stye- houwer - B. Out 0-2, R. Dusebout - J. de Jonge 2-0, J.Grim - K. de Jonge 0-2, V. Hermans - W. de Leeuw 2-0, R. Rent- meester-T. WeeninkO-2, K. Louwerse-J. de Wild 0-2, J. de Graag - A. Geldof 2-0, J. Poppe - N. de Winter 0-2. Derde ronde: B. Out - F. Keizer 0-2, T. Weenink - J Terp stra 0-2, K. de Jonge - B. Graas 2-0, V, Her mans - C. van Eenennaam 1-1, W. de Leeuw - J. van de Beek 0-2, J. de Wild - A. Stehouwer 2-0, N. de Winter - P. Bakelaar 0-2, J. de Graag - R. Dusebout 0-2, A. Geldof-J. Grim 0-2, J. de Jonge-R. Rent meester 2-0, J. Poppe - K. Louwerse 0-2. Stand aan kop: 1. F. Keizer6 punten, 2, J. Terpstra en K. de Jonge 5. Jeugdgroep. Tweede ronde: L.de Graag - J. v.d. Hart 0-2, W. Kuijper - P.van Has selt 2-0, M. de Witte - H. Bosselaar 1-1, J. Scheele - M. Rentmeester 0-2, G. Vereist - F. van Campen 1-1 Derde ronde: P. van Hasselt - L. de Graag 0-2, J. v.d. Hart - G. Vereist 1-1, H. Bosselaar - W. Kuijper 1-1, M. Rentmeester - M. de Witte 2-0, F. van Campen - J. Scheele 2-0. Vierde ronde: L. de Graag - H. Bosselaar 2-0, J. v.d. Hart - P. van Hasselt 2-0, W. Kuijper - M. Rent meester 2-0, M. de Witte - F. van Campen 2-0, G. Vereist - J. Scheele 2-0. Stand aan kop: 1. J. v.d. Hart 7 punten, 2. W. Kuijper, L. de Graag, M. de Witte, F. van Campen en G. Vereist 5. Paardensport Nieuw en Sint Joosland. Springen LR en PC Walcheren. Paarden klasse M/Z (n.b. 1. Martin de Kroo/Jadalca K (Walche ren) 4/43.7. Klasse L (n.b.): 1. Sandy Breel/Lismore (Oranjezon) 0/39.0. Klasse B (n.b.): 1Annelore Willeboer/Just in Ti me (Weelr.) 4/49. Pony's klasse ZZ: 1In- grid Jakobsen/Devin (Weelr.) 0/69,6. Klasse M cat. E: 1. Benny Melse/Kelly (Oranjezon) 0/67.7. Klasse M cat. AB: 1 Debbie Offermans/Lady (Walcheren) 0/74.2. Klasse L: 1Eva Jakobsen/Amnes- tyZ (Oranjezon) 4/64.5. Klasse B cat. CDE (n.b.): 1. Sofie Willeboer/Jacky (Weelr.) 0/45. Tweede parcours. Paarden klasse M/Z (n.b.): 1. Martin de Kroo/Miana 0/41.4. Klasse B (n.b.): 1. Chris Boone/La- dy S 0.5/46. Klasse ZZ: 1. Ingrid Jakob sen/Devin 8/73.7 Klasse M cat. E: 1. Ben ny Melse/Kelly 7/77.5 Klasse M cat. AB: 1. Debbie Offermans/Lady 0/74.2. Klasse B: 1. Sofie Willeboer/Jacky 0/46. Sportprijsvragen Lucky Day:4 -13 -16 -18 - 25 - 28 - 29 - 33 - 37-39-44-45-48-52-55-60-61-65-68- 71. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 29 miljoen gulden. Vrouwen, kwartfinales: Serena Wil liams (VSt/8) - Raymond (VSt) 6-2 6-0, Do- kic(Aus) - Serna (Spa) 6-3 6-2, Venus Wil liams (VSt/5) - Hingis (Zwi/1) 6-3 4-6 6-4, Davenport (VSt/2) - Seles (VSt/6) 6-7 6-4 land verlaat van wie wordt ver moed dat hij problemen kan veroorzaken. Straw dee.lde in het Lagerhuis mee dat de regering „alle mid delen die ter beschikking staan" wil gebruiken om „eens en voor altijd af te rekenen met de af schuwelij ke gevolgen en de aan stootgevende smet van het voet balgeweld". De regering in Londen staat on der grote binnen- en buiten landse dx-uk om de hooligans te beteugelen, die verleden maand eens te meer van zich deden spx'eken door vernielingen aan te richten in de Belgische steden Brussel en Chaxleroi. Ondanks vei'zekeringen van de Britse au toriteiten dat Engelse hooligans geen problemen zouden veroor zaken, werden 965 Bxitten op gepakt, van wie 464 naar Enge land werden teruggestuurd. De Europese voetbalbond Uefa waarschuwde dat het Engelse team uit het toei'nooi. gezet zou worden als er nog meer geweld zou worden gepleegd. Straw wees ex-op dat jarenlangis aangenomen dat het geweld af komstig is van een kleine gi'oep, maar dat dit niet langer waar is. Van de 965 airestanten waren slechts 409 bij de politie bekend AP Roy (Dynamica) aan de start. John Vermeule is favoriet voor de eindovexwinning. Tussen zijn vakantie door komt hij net aan de vereiste drie wedstrij den. De veteranen H40 zijn eveneens aan elkaar gewaagd met Lion van Luyk (Dynamica), Jan de Wilde (AV'56) en Jan de Bart (AV'56). In de categorie H50 is Pieter van Horssen (Dynamica) de te kloppen man. Chi'istel Ver beek (Dynamica) is gezien de voorinschrijvingen de snelste bij de vi'ouwen. Het PZC-stratenloopcircuit be staat uit de volgende wedstrij den: 5 juli Zoutelande (14 km); 12 juli Dombui'g (10 km); 26 juli Westkapelle (6 km); 2 augustus Vlissingen (7 km). De drie beste resultaten tellen mee voor het eindklassement 6-0. Indeling: Venus Williams - Serena Willams, Davenport - Dokic. Dubbelspel, derde ronde: Williams/Wil liams (VSt/8) - Spirlea/Vis (Roe/Ned/12) 6-3 6-2. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: De Jager/Bollegraf (ZAf/Ned/6) - Bowen/Hiraki (VSt/Jap) 6-1 6-2, Haar- huis/Raymond (Ned/VSt/2) - Gimel- stob/Stevenson (VSt) 6-3 6-4. Oostkapelle. Open jeugdtoernooi LTC de Sprink. Jongens enkel t/m 11 jaar: B Felius - S. Kouveld 8-0, Z. Visser - J. Mar tens 8-1, S. van As - W. Molenkamp 8-0, D. Martens - J. Vlot 8-0, B. Steunenberg - Y. Luteijn 8-0, J. Stoel - A. Vlot 8-1, S Steunenberg - J, Goud 8-1, S. van Bre men - R. Flipse 8-1. T/m 13: E. Gideonse- Y. Rijkse8-1, H. Rolff - R. Boone9-8, E. Gi- deonse - J. Nijpjes 8-1, H. Rolff - Y. Rijkse 8-4, J. Bish - D. van Golen 8-2, G. Maljaars - S. Hu 8-0, M. Ketting - E, Rijkse 8-0, M Goeseije - J. Paauwe 9-7,1. van de Bel - L. Huis in 't Veld 8-0, T. Smits - J. de Nooijer 8-2, T. Smits -1. van de Bel 8-3, S. Schrij ver - J. de Nooijer 8-2. T/m 15: R. Paauwe - T. Kreukniet 6-2 6-1, P. Felius - E.J. Kou veld 6-0 6-1M. van Kuijk - N. van de Bel 6- 2 6-1, E, Gideonse - T, Wattel 6-2 6-1 T/m 17: A. Nijpjes - K. Bins 6-3 6-2, M. Kole - B. Smits 6-1 6-1. Meisje enkel t/m 11 jaar: R. van Auwera N. van Liere 8-5, S. Klap - R. van Liere9-7. T/m 13: E. Blok- D, Klap 8-5, K. Flipse - W. Bins 8-4, S. Souwer - K. Flipse 8-2. T/m 15: K.Goudt-B.Kooger6-1 7-5,1.Spinne wijn - D. van Bremen 6-3 6-3, T. Mahas- sen - A. van Uden 6-3 6-1, E Zuidweg - F. Barends 4-6 6-4 6-4, M. Kloosterboer - E. Verdonk 6-4 6-0, D. Klap-M.Speijkers 6-2 7-5. Zeilen Deltaweek. Sint Annaland - Yerseke. IMS 1, 2 en 3: Mango (Kapteijn, Weesp). IMS 4, 5 en 6: Jiggy (Helle, Neerijnen). ORC CLUB 2 en 3: Soetigheid (De Ruijter, Hellevoetsluis). ORC CLUB 4: Paddy Ba- loo (Dingemanse, Etten-Leur). ORC CLUB 5: Wild at Heart (Buise, Nijmegen). ORC CLUB 6Spinel (Kamphuis, Wijk en Aalburg). Ongemeten: Farwin (Vleugel, Yerseke). Rond en Plat A: Windekind (Schade, Wassenaar). Rond en Plat B: BU 17 (De Graaf, Spakenburg). Rond en Plat C: Thresoor (Willekens, Den Bosch). Zwemmen Helsinki. EK. Mannen, finales. 50 m vlin der: 1. Hard (Fin) 23,88,2. Frölander(Zwe 23,96, 3. Foster (GBr) 24,02, 4. Keizer (Ned) 24,10, 5. Van den Hoogenband (Ned) 24,22, 6. Rupprath (Dul) 24,36, 7. Sei (Est) 24,45,8. Valimaa (Fin) 24,65.100 m rug: 1Ortega (Spa) 55,50,2. Nikolaits joek (Oek) 55,64, 3. Buyukuncu (Tur) 55,84,4. Urbach (Isr) 55,94,5. Kozulj (Kro) 56,00,6. Strahija (Kro) 56,10,7. Merisi (Ita 56,15, 8. Horvath (Hon) 56,17. 100 m school: 1. Fioravanti (ita) 1.02,02. Vrouwen, finales. 50 m vlinder: 1. Kam- merling (Zwe) 26,40.200 m rug: 1. Sjiwa- nevskaja (rus) 2.09,53. 4x200 m vrije slag: 1. Roemenië 8.03,17, 7. Nederland 8.17,00. woensdag Biljarten Driebanden Koppeltoernooi. Derde ron de. Locatie: Tapperij 's'Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.15 uur. ■Hf Trimlopen Emergisloop Kloetinge. Aanvang: 19.30 uur voor 1 tot en met 6 ronden van 1 km. Start en inschrijven bij de ingang van het Emergis psychiatrisch ziekenhuis, Oost- molenweg, Kloetinge. Stratenloop Zoutelande. Aanvang 19.30 uur voor 1 tot en met 4 ronden van. 2,8 km. Start: Langstraat,Zoutelande. In-' schrijven in de kantine van voetbalver eniging De Meeuwen, Westkappelse- weg, Zoutelande. van onze sportredactie OOSTKAPELLE - Het open jeugdtoer nooi van LTC de Sprink uit Oostkapelle staat al bijna een kwart eeuw garant voor wedstrijdgericlxt tennis in een ontspan nen sfeer. De 24e editie van het evenement, dat af gelopen maandag van start ging en dat zaterdag 8 juli de finaleronde op het pro gramma heeft staan, vormt daar geen uitzondering op. Peter Wisse, die met assistentie van zijn dochter Max-ije en Gerard Neijenhof de regie voert over een deelnemex'sveld van tachtig jongens en meisjes in de leeftijds categorieën tot en met elf, dertien, vijf tien en zeventien j aaris beslist niet onte vreden over dit aantal. „Maar ik vind het a lleen j ammer dat er geen groepen uit an dere districten en het buitenland bij zijn. De vakantiespreiding is daar de oox-zaak van en wijzelf in feite ook. De eerste week dat bij ons de scholen gesloten zijn, hou den wij altijd dit toernooi, en dat kan, zo als nu, wel eens ongunstig uitpakken. Toch zijn het niet uitsluitend Walcherse clubs die een afvaardiging hebben ge stuurd. Zo is TV Kapelle vertegenwoor digd met 20 deelnemei-s. Ook ditmaal woi'dt het vertrouwde wed strijdsysteem gehanteerd. Met aanvan kelijk duels in poules, waarbij de eerste twee overgaan naar de vanaf vi'ijdag af te werken afvalschema's. Pieter van den Hoogenband in actie tijdens de series van de 100 meter vrije slag op het EK zwemmen in Helsinki. Hij plaatste zich voor de finales. foto Ferra n Pa redes/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 21