Arnemuiden schrikt van parachutisten HAftt icnu yc VtNTERSPORT erfk PZC Automobilist zwaar gewond bij ongeval H cc UI Q Ofn mannenmode 'FIRM 20% - 60% KORTING zeeland 18 Bewoners en recreatieondernemers klagen Dode zeehond aangespoeld X UI fiC Ui accessoires banken complete woonkamers linnenkasten complete tienerkamers eetkamertafels/stoelen wandmeubels bureaus 40% korting 30% korting 30% korting 50% korting TOT, FA K0R- 50% ting Op alle zomerkleding nu 10 tot 50% korting 'fyyi/it/rth 'Aiwfa' GRANDIOZE OPRUIMING LB woensdag 5 juli 2000 door Richard Hoving ARNEMUIDEN - Parachute springers zorgen voor angst en overlast op het recreatiegebied d'Oranjeplaete bij Arnemuiden. Dat hebben de camping de Wit te Raaf, de jachthaven Oranje- plaat en de vereniging van be woners van het bungalowpark d'Oranjeplaete het Paracen trum Zeeland laten weten. Volgens voorzitter H. J. Meijer van de bewonersvereniging d'Oranjeplaete wordt er 'veel en regelmatig' gesprongen boven het recreatiegebied. Bewoners van het bungalowpark ervaren de sprongen als 'dreigend', stelt Meijer, mede namens de cam ping en de jachthaven, in een brief aan het Paracentrum Zee land. „Voor een aantal mensen gaat er zoveel dreiging vanuit dat ze naar binnen vluchten." Paracentrum Zeeland heeft in de omgeving van vliegveld Mid den-Zeeland een aantal lan dingsplaatsen toegewezen ge kregen voor parachutisten. Eén van de plaatsen ligt tegenover d'Oranjeplaete. Sinds het begin van het paraseizoen, afgelopen paasdagen, hebben zich een aantal gevaarlijke situaties voorgedaan, zegt Meijer. In zijn brief maakt hij melding van een 'bijna-ongeluk' op zaterdag 20 mei. Tegen het eind van de mid dag zagen bezoekers en bewo ners van het recreatiegebied een springer een noodlanding ma ken. De man landde met zijn re serveparachute op het terrein van de minicamping de Kruit- molen naast de jachthaven. „Uiteraard veroorzaakte deze gebeurtenis veel schrik en bij velen bezorgdheid." Privacy Volgens de voorzitter van de be wonersvereniging is in de Com missie 28, die de minister van Verkeer en Waterstaat adviseert over ontwikkelingen op en rond vliegveld Midden-Zeeland, af gesproken dat niet boven druk bezochte gebieden wordt ge sprongen. Meijer wil van het Pa racentrum Zeeland de verzeke ring dat deze afspraak wordt nagekomen Voorbij drijvende springers hebben ook de priva cy van een bewoner aangetast die buiten in de tuin zat. Meijer: „Plotseling hoorde hij boven zijn hoofd gepraat en iemand die wat terug schreeuwde." Directeur S. Woerlee van het springcentrum denkt dat de on gerustheid van de bezoekers en bewoners van de camping, de jachthaven en het bungalow- door René van Stee BRESKENS - Ter hoogte van het tussen Breskens en Hoofd plaat liggende buurtschap Nummer Eén is in natuurgebied Het Voorland een dode zeehond aangespoeld. Het omstreeks negentig centi meter grote en vijftien kilo zwa re dier had zware verwondingen aan de voorzijde van zijn kop. W. van Damme, opzichter van waterschap Zeeuws-Vlaande- ren in het betreffende gebied, vermoedt dat de zeehond is ge raakt door een scheepsschroef. Volgens Van Damme is een der gelijk incident veelal de doods oorzaak onder zeehonden. Het ongeveer één jaar oude dier was waarschijnlijk al twee tot drie dagen dood en vanwege spring tij aangespoeld bij Nol Calon, een uitsteeksel aan de glooiing van de zeedijk waar vaker zee honden worden gesignaleerd. Het kadaver wordt vandaag op gehaald door een destructiebe drijf dat voor de verdere ver werking zorgdraagt. park weggenomen kan worden door het geven van voorlichting. Van de afspraak dat niet boven dichtbevolkte gebieden mag worden gesprongen, is Woerlee niets bekend. In de notulen van de Commissie 28 heeft hij alleen gelezen dat Meijer deze mening was toegedaan. „Niet vermeld stond dat de vergadering iets met uw opmerking heeft ge daan", schrijft de directeur in een reactie. Woerlee zegt wel toe het afspringen boven drukke gebieden in de toekomst zoveel mogelijk te willen vermijden. Voorval Van een bijna-ongeluk was op 20 mei volgens hem geen sprake. „Bij ons heet dat een voorval en komt zo nu en dan voor.Dat pa rachutisten de privacy van be woners van de d'Oranjeplaete aantasten, vindt Woerlee over dreven. „Van twee voorbij lo pende of fietsende mensen zou u het zelfde kunnen zeggen." In woners van Lewedorp en Si- noutskerke klaagden onlangs ook ai over overlast van para chutisten. In de buurt van beide dorpen liggen twee landings plaatsen. De klachten over de parachutis ten en het verweer van het Para centrum komen vrijdag aan de orde in een vergadering van de Commissie 28. De brandweer bevrijdde het slachtoffer met een knipschaar uit het wrak. foto Wim van Vossen. door Ingrid Huibers OUD-VOSSEMEER - Een 31-jarige be stuurder raakte dinsdagmiddag rond half drie op de Langeweg in Oud-Vossemeer ernstig gewond bij een ongeval. De man botste op een dam en belandde daarna met zijn auto in een sloot. De brandweer moest uitrukken om de be stuurder uit de auto te bevrijden. Dat gebeurde met knipscharen en ander hy draulisch materieel. De man is naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Het is nog onduidelijk waar hij precies vandaan komt. O O T- O i 00 O <M 00 00 I 00 LU I- OPRUIMING MIDDELBURG Buitenruststraat 20. tel.: 0118 - 637840 Oude Markt 45 - Vlissingen - Tel. 0118-419337 Alle zomerjacks op op (m.u.v. de Outdoorjacks) Alle Mexx kleding op op Alle tenniskleding collectie 2000 op op (heren - dames - kinder) T-shirts diverse merken tot op op Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, 0118-611741 FASHION Oude Markt 8-10, Vlissingen, 0118-418851www.firm-fashion.com Modehuis voor grotere maten Nieuwe Burg 31, Middelburg, tel. 0118-628378 op modellen die uit de collectie gaan; irlichting Lichtland Middelburg, Geerepassage 6-10, tel. 01 18-623178

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 18