College stelt besluit museum uit het dak belicht PZC Kijkboom van Open Hof wint eerste prijs scholen wedstrijd AUttt PZC Architectuur van Twijfel over beste locatie centrum Nationaal Park Ook in uw vakantie dagelijks de PZC zeeland ,20 Toekomst van Museum voor Zuid- en Noord-Beveland onzeker Minister Zalm bezoekt Goes Wannabee in Trinity Juliana Fonds helpt buurtwerk in Goes-Zuid Rommelmarkt in Wissenkerke Adri Oosterling treedt op voor senioren Wandelen langs dorpen op eiland Tholen woensdag 28 juni 2000 door Ab van der Sluis loeus zxirx foto's te zi door Rolf Bosboom GOES - Binnen twee jaar moet de gemeente Goes geld hebben gevonden om het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te moderniseren. Lukt dat niet, dan betekent dat waarschijnlijk het einde van het museum. Vandaag voegt de Goese poli tiek weer een nieuw hoofdstuk toe aan de inmiddels jarenlange discussie over de toekomst van het museum. Een ingrijpende 'opwaardering' is, zo is al lange tijd duidelijk, hoe dan ook noodzakelijk om het museum aantrekkelijker te maken en te houden. Modernisering kost echter veel geld. Eerst was becijferd dat de bijdrage van de gemeente om hoog zou moeten van 210.000 naar 350.000 gulden per jaar. Later werd duidelijk dat de ex tra bijdrage geen 140.000 gul den zou zijn, maar eerder in de orde van grootte van 250.000 gulden per jaar. Dat geld is overigens mede be doeld voor de twee andere mu sea in de regio: het Schaal- en Schelpdierenmuseum in Yerse- ke en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. De drie musea zijn on dergebracht in een gemeen schappelijke regeling van de vijf Bevelandse gemeenten. Die enorme lastenstijging stelt het Goese college van burge meester en wethouders voor een groot dilemma. Aan de ene kant hechten B en W veel waarde aan 'professionalisering' van mu sea, wat voor het Goese museum vooral betekent dat de collectie op een betere manier en voor een brede doelgroep wordt gepre senteerd en dat er een fulltime directeur komt. Aan de andere kant is het geld er op dit moment niet. Bij de jong ste Voorjaarsnota, die geldt als voorbereiding op de komende begroting, waren er geen moge- door Michelle Koek WISSENKERKE - In het ge meentehuis van Wissenkerke zijn dinsdagmiddag de prijzen bekend gemaakt van het scho lenproject Bomen voor Eeuwen. Drie Noord-Bevelandse basis scholen, de Zuidvliet uit Kort- gene, Het Stelleplankier uit Co- Iijnsplaat en Open Hof uit Colijnsplaat deden aan het pro ject mee dat naar aanleiding van de nationale Boomfeestdag op 18 mei werd gehouden. De scholieren van het Open Hof won de eerste prijs. Een boottocht over het Veerse Meer en een lespakket van Staatsbosbeheer. Eveliene Sie- reveld (9) en Diana Brouwer (11) van het Open Hof ontvingen de prijs uit handen van wethouder J. M. Meulenberg-op 't Hof. Ze kregen de prijs voor hun 'kijk boom', een variant op de welbe kende kijkdoos. Het bijzondere object is in vier etages onderver deeld en iedere etage is een doorkijkje op de natuur in ver schillende tijdperken: de pre historie, de Middeleeuwen, het heden en de toekomst. Ook de andere scholen pakten het project serieus aan. Zo maakte het Stelleplankier een schilderij over het tropische re genwoud en de Zuidvliet twee maquettes. Eén maquette toont een strandzicht en de andere een Afrikaanse kraal met hutjes, gemaakt van bamboe. Alle scholen kregen een prijs: een lespakket van Staatsbosbeheer. Eveliene en Diana bekijken hun buit tevreden. Insectenpotjes, cassettebandjes, informatie lij klieden om geld vrij te maken voor het museum. Daarvoor leefden er te veel andere wensen en bovendien gaat er momen teel, door de komst van een nieuwe schouwburg, al veel geld naar de cultuursector. Het college wil daarom de be slissing opnieuw voor zich uit schuiven. Dat betekent dat B en W wel.'opteren' voor moderni sering, maar nog niet met geld over de brug komen. Dat zou ui terlijk bij de Voorjaarsnota 2002, dus over twee jaar, moe ten gebeuren. In de tussenperiode wil Goes er bij het museumbestuur op aan dringen dat alle bestaande rap portages nog eens tegen het licht worden gehouden, zodat de nog bestaande onzekerheden eruit kunnen worden gehaald. De ge meente wil daarmee 'volstrekte helderheid' bereiken over de noodzakelijke investeringen. Die moeten ook blijken uit een beleids- en marketingplan dat voor het museum zal worden opgesteld. Het Goese college heeft er geen bezwaar tegen als de gemeen schappelijk regeling wordt om gezet in een stichting. In het bestuur ervan zouden geen ver tegenwoordigers van de ge meenten moeten zitten, zodat de politiek echt op afstand komt te staan. De stichting krijgt jaax"- lijks van de gemeenten een bud get waarmee zij de musea moet zien te exploiteren. De commissie binnenstad, cul tuur, sociale zaken en wijkaan pak bespreekt de toekomst van het museum vanmiddag, woensdag, tijdens haar verga dering. De openbare bijeen komst wordt gehouden in het stadhuis in Goes en begint om 16.30 urn:. GOES - Minister van Financiën G. Zalm (WD) komt maandag 3 juli naar Goes. Hij is de centrale figuur op een politieke avond van de Kamer centrale Zeeland van de VVD. Zijn partijgenoten de gedepu teerden J. Hennekeij en G. van Zwieten en Tweede-Kamerlid J. te Veldhuis zullen er spreken. De politieke avond vindt plaats in Motel Goes en begint om 20.00 uur. KAPELLE - In jeugdsoos Trini ty in Kapelle treedt vrijdag 30 juni om 22.00 uur de groep Wan nabee op. Wannabee speelt voornamelijk vrouwenrockco- vers, bijvoorbeeld van Anouk, K's Choice, Skunk Anansie, Nilsson, Ilse de Lange en Guano Apes. door Ab van derSluis MIDDELBURG - Per jaar wor den in Zeeland honderden wo ningen opgeleverd. De meeste huizen zijn traditioneel van vorm. Ze hebben platte of schui ne daken. De stichting Het Pro minente Dak wil meer aandacht voor het dak. Een mooi vormge geven dak dat past bij het ge bouw en bij de omgeving, stelt de stichting, zorgt ervoor dat het gebouw meer waard is. In het kader van de uitreiking van de Zeeuwse Architektuur Prijs, vrijdag in de Zeeuwse Biblio theek, is de tentoonstelling Ne derland onder dak te zien. Vorig jaar voorjaar, kort na de oprichting, deed de stichting voor het eerst van zich spreken door een prijsvraag uit te schrij ven. Bijna honderd architecten stuurden een ontwerp in. Een jury maakte een selectie van tien daken. De Zeeuwse ont werpers lieten het afweten. Alleen het architectenbureau WTS deed mee. Het stuurde het dak van het appartementen complex Strandveste aan de Vlissingse boulevard in, maar viel buiten de prijzen. De ont werpen van de prijswinnaars werden afgedrukt in de ten toonstellingscatalogus Neder land onder dak. De reizende tentoonstelling heeft als doel de kap in al zijn verschijningsvormen een pro minentere positie binnen de ar chitectuur te geven. In de cata logus zijn foto's te zien van een vegetatiedak, een overkapping met zonnepanelen en een gol vend dak. In de Zeeuwse Biblo- theek zijn ook de projecten te zien die zijn ingediend voor de tweede Zeeuwse Architektuur Prijs. De architectuurprijs wordt voor de tweede keer door de Stich ting Het Zeeuwse Gezicht uit gereikt. Gekeken is naar goed opdrachtgeverschap en ont werp. De eerste keer betrof het gebouwen en ging de prijs naar het waterpaviljoen op Neeltje Jans. Dit jaar zijn ruimten aan de beurt, zoals tuinen, straten, pleinen, openbaar groen en ste denbouwkundige- en land schapsplannen. Van de twaalf inzendingen zijn vier plannen genomineerd. Het gaat om de buitenruimte/atrium van een woonzorgcomplex in Ritthem, de Hooge Plaatsen in Middel burg, de Bloemenlaan in Vlis- singen en het kernenplan van de gemeente Borsele. Gedeputeer de G. van Zwieten reikt de prijs vrijdag uit. Diezelfde dag wordt nog een ex positie geopend in het kader van de Dag van de architectuur. Stu denten van de faculteit Bouw kunde van de Technische Uni versiteit maakten ontwerpen voor de herinrichting van het Scheldeterrein in Vlissingen. Bekroond werd een idee voor een casino. Alle ontwerpen zijn vanaf vrijdag tot 1 augustus te zien in de hal van het stadhuis. Eveliene Siereveld (r) en Diana Brouwer wonnen met hun boom een boottocht over het Veerse Meer. foto Willem Mieras mapjes, het ligt allemaal kriskras op tafel. En dan opeens verklapt Evelie ne: „We wisten al dat we zouden winnen. De meester had het ons al verteld." Diana: „We moesten het wel geheim houden, zei hij." En het project dames, helemaal zelf bedacht?Eveliene: „Nee, ei genlijk ook niet. Onze natuur- ouders, Wilma, Petra, Margreet en Merriën hebben het bedacht. Maar we hebben de boom wel zelf gemaakt." Diana: „Met z'n zeventienen. We zijn er wel vier weken mee bezig geweest." De boottocht over het Veerse Meer werd nog dezelfde avond gehouden. Alle leerlingen van groep 5, 6, 7, en 8 van het Open Hof gingen mee. Boswachter P. de Keuning van Staatsbosbe heer was ook van de partij. De tocht bestond uit een rondvaart en een wandeling over de Ha ringvreter, het grootste eiland in het Veerse Meer. Eveliene: „Geweldig! We hadden ons er al heel lang op verheugd! door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Is Neeltje Jans wel de beste plek voor de vestiging van een bezoe kerscentrum Nationaal Park Oosterschelde? En mocht dat inderdaad zo zijn, zorg dan in GOES - Het Juliana Welzijn Fonds heeft 5.000 gulden ge schonken aan de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid. De bijdrage is bestemd voor de kindervakantieweek, die dit jaar van 7 tot en met 11 augustus wordt gehouden. Met het geld kan onder meer de tent worden gehuurd en kunnen extra activiteiten worden geor ganiseerd. WISSENKERKE - Muziekver eniging Apollo uit Wissenkerke houdt op zaterdag 1 juli de jaar lijkse rommelmarkt in de Oost straat in Wissenkerke. De markt is geopend van 9.00 tot 15.00 uur. Om 9.30 uur zal een verkoop per opbod van anti quiteiten plaatsvinden. Om 19.00 uur wordt de dag af gesloten met een avondje bingo in gebouw De Uitkomst. 's-HEERENHOEK - Adri Oos terling treedt op donderdag 6 juli op voor senioren in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Oosterling zal een cabaretach tig liedjesprogramma brengen met teksten die uit het leven ge grepen zijn. Hij begeleidt zich zelf op accordeon en keyboard. Het optreden begint om 14.00 uur. Een kaartje kost vijf gul den. Het optreden is georgani seerd door de werkgroep soci aal-culturele activiteiten van de Seniorenraad Borsele. ieder geval dat dit centrum niet met Waterland Neeltje Jans ver vlochten raakt. Wethouder C. W. Veerhoek van de gemeente Schouwen-Duive- land toonde zich dinsdag, bij de vex-gadering van het Overlegor gaan Nationaal Park in opx'ich- ting Oostex-schelde in Sint- Maartensdijk, kritisch over de plannen die er zijn om op Neel tje Jans een bezoekerscentrum 'van enige allure' te realiseren. Niet dat hij tegen investeren in het bij zijn gemeente liggende Neeltj e Jans isMaar dat de aan dacht bij voorbaat vooral naar deze plek uitgaat, kan er bij Veerhoek niet in. Hij vindt dat eerst plannen gemaakt moeten wox'den, even tueel gekoppeld aan andere lo caties. Daarna is het tijd om te kijken hoeveel er waarin moet worden geïnvesteerd. Bij het huidige - overigens nog voorlo pige plan - wordt uitgegaan van een investering van enkele ton nen in een bezoekerscentrum op Neeltje Jans, tegenover één ton bestemd voor centra op andere plaatsen rondom het nationaal park. Bovendien vindt Veerhoek dat het bezoekerscentrum sti'ikt van Waterland gescheiden moet worden gehouden. Niet alleen financieel, maar ook in inhou delijk opzicht. Mocht het mis gaan, dan moeten de gedane in vesteringen naar een andere plaats kunnen wox-den doorge sluisd. En, aldus Veerhoek, het is nog maar de vraag of de twee soorten informatie die het na tionaal park en Waterland Neel tje Jans voorstaan, samengaan. Óp dat punt kreeg de wethouder steun van gedeputeerde L. Cop- poolse, die namens de provincie zitting in het overlegorgaan heeft. Zoek goed xxit óf en hoe die twee voorzieningen succesvol met elkaar zijn te combinex-en, luidde zijn boodschap. Het zou namelijk ook goed kunnen dat de activiteiten - de ene betaald, de andere gratis - elkaar becon- cuireren, Uitgangspunt om Neeltje Jans centraal te stellen in de centra die rondom de Oos terschelde moeten worden op gericht, is de ligging aan de westkant. Waar de meeste ver- blijfsrecreanten (de grootste doelgroep) vertoeven. Jaarlijks doen zo'n 300.000 bezoekers Neeltje Jans aan. ,Hou het vizier open. Die plek is zo kansrijk en strategisch gele gen", pleitte H. J. van Geesber- gen van het productschap Vis. Volgens voorzitter J. J. Lilipaly is het juist de bedoeling om de komende tijd de (onmogelijk heden te onderzoeken- Wel is al een ton van de verwachte bij drage van het ministerie van -LNV geoormerkt, voor een be zoekerscentrum aan de oost kant van de Oosterschelde. Dat zou ondergebracht kunnen worden in het - nog te realiseren - multifxxnctionele centrum van kinderboerdei'ij/heemtuin 't Lamsoox-tje in Sint-Maartens dijk. Alle aanwezigen stemden voorlopig met de huidige plan- OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer wordt op za terdag 8 juli de zevendorpen- wandeltocht gehouden. Wandelaars kunnen zes af standen lopen. De tocht van 50 kilometer voert langs alle zeven dorpen op het eiland Tholen. De tocht van 40 kilometer gaat langs vijf dorpen en de tocht van 30 kilometer langs vier. De tochten van 15,10 en 5 ki lometer voeren rondom Oud- Vossemeer. Ieder jaar trekt het evene ment een record aantal deel nemers. Vorig jaar deden maar liefst 1547 wandelaars mee. De wandeltochten van 50, 40 en 30 kilometer begin nen om 0 70 0 uur in de Vosse- kui'l in Oud-Vossemeer. Van 6.00 tot 9.00 uur kunnen wandelaars zich daar voor deelname aanmelden. De kortere afstanden kunnen de hele dag gelopen worden, vanaf 8.00 tot 15.00 uxirmag gestart worden. Notaris Mr B.J.J. Beltman leder, die iets te vorde ren heeft van of ver schuldigd is aan de beneficiair aanvaarde nalatenschap van mevrouw Maria Franssens geboren te Ossenisse op 19 augustus 1916, laatst wonende te 4561 NT Hulst, Truffinoweg 2, overleden te Hulst op 12 november 1999 wordt verzocht vóór 1 augustus 2000 opgave te doen aan: Notariskantoor Mr. B.J.J. Beltman. Postbus 5, 4560 AA Hulst. Gemeente Noord-Beveland OPENBARE BEKENDMAKING Onherroepelijkheid bestemmingsplan "Havenfront Kortgene". Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord- Beveland geven, ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 3:12, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht, ken nis van het volgende. Het besluit van het college van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 14 juli 1998, nr. 986352/20 dir. RMW, waarbij het op 7 januari 1998 door de gemeenteraad van Noord-Beveland gewijzigd vastgestelde bestemmings plan "Havenfront Kortgene" gedeeltelijk is goedgekeurd en daarmee ook het genoemde bestemmingsplan, zijn onherroepelijk geworden. Een ter zake ingesteld beroep is namelijk ingetrokken. Door het onthouden van goedkeuring aan een groot ge deelte van het bestemmingsplan, beperkt de werking zich daarvan tot gedeelten van de Torendijk, de Veer- dam, de Havenweg en de gronden behorende tot "par ken" Aqua Village 1 en II. Voornoemd bestemmingsplan ligt, met ingang van don derdag 29 juni 2000, voor een ieder ter gemeentesecre tarie (afdeling Grondgebied, kamer 1.16), Voorstraat 31 te Wissenkerke, ter inzage. Overigens zijn de tot dit plan behorende gronden inmid dels begrepen in een nieuwe versie van een gelijknamig genoemd bestemmingsplan. Een plan zoals dat op 30 september 1999 door de gemeenteraad is vastgesteld en op 7 maart 2000 door het college van gedeputeerde sta ten is goedgekeurd. Wissenkerke. 28 juni 2000. Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, M. L. Everaers, de burgemeester J. Quist, de 1. secretaris. Zakenkleintje plaatsen? Per fax 0118-470100 Telefonisch 0118-484321 tussen 08.00 en 17.00 uur Schriftelijk: PZC advertentie-afdeling Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Schilderen, tekenen, schrijven, fotografie, boetseren, beeldhouwen, excursies en lezingen.. Wat ziet hij er aantrekkelijk uit Haal hem in huis! Bel 0113 - 23 11 70 of stuur de bon zonder postzegel naar: Centrum voor de Kunsten ROC Zeeland, vestiging Goes Antwoordnummer 705 4460 WB Goes Stuurt u mij de brochure van het Centrum voor de Kunsten Naam Adres Postcode Woonplaats Kennisgeving De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer deelt, mede namens de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, het volgende mee. Op 20 december 1993 is door de N.V. Electriciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZte Eindhoven een vergunningsaanvraag op grond van de Kernenergiewet ingediend voor wijzigingen (veiligheidsverhogende maatregelen/modificaties) aan haar kernenergiecentrale te Borssele. Ten behoeve van de besluitvorming over die aanvraag is destijds ook de pro cedure voor de milieu-effectrapportage doorlopen. Op 2 augustus 1994 is de gevraagde vergunning verleend, mede op basis van de in het milieu-effectrapport beschreven milieugevolgen. In de ver gunning is aangekondigd dat het op grond van artikel 7.39 Wet milieu beheer verplichte evaluatie-onderzoek naar de daadwerkelijke gevolgen van de modificaties voor het milieu de periode bestrijkt vanaf de realisatie van de wijzigingen tot 2 jaar daarna. De wijzigingen zijn uitgevoerd en de centrale is in gewijzigde toestand in juli 1997 weer in bedrijf gesteld. Nadat de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State bij uit spraak van 29 juni 1998 voornoemde vergunning op formele gronden had vernietigd, is op 26 mei 1999 opnieuw een gelijkluidende vergunning ver leend. In de nieuw verleende vergunning werd geconcludeerd dat het milieu-effectrapport van 1993 inhoudelijk aan de daaraan te stellen eisen voldeed en opnieuw kon dienen als basis voor de besluitvorming. Uit het voornoemde evaluatie-onderzoek is gebleken dat de daadwerkelijk opgetreden milieugevolgen de resultaten van het milieu-effectrapport bevestigen en zelfs over het algemeen gunstiger uitkomen. Het over dit onderzoek opgestelde Evaluatierapport milieu-effectrapport Modificaties Kernenergie-centrale Borssele, is voor belangstellenden en zolang de voorraad strekt, gratis te verkrijgen bij: Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Órdening en Milieubeheer (VROM) Directoraat-Generaal Milieubeheer SVS/SNB/IPC 655 Postbus 30945 2500 GX Den Haag Tevens ligt het Evaluatierapport vanaf 1 juli 2000 gedurende 6 weken ter inzage in de bibliotheek van het Ministerie van VROM, Rijnstraat 8 te Den Haag. Openingstijden: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, woensdag gesloten. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met drs. D. Vos van het ministerie van VROM, telefoon 070-33949 88 of e-mail dick.vos@dsvs.dgm.minvrom.nl. Vakantie in Nederland: Wanneer u uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunnen wij er voor zorgen dal de PZC op uw vakantieadres wordt bezorgd. De bezorging bi j u thuis wordt dan tijdeli jk stopgezet. Ook kunt u de PZC tijdelijk bij iemand anders laten bezorgen. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buitenland gaat, bieden wij u de volgende mogelijk heden: u doet tijdens uw vakantie een ander een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. u laat de PZC opsturen naar uw vakantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij sturen geheel voor uw risico de PZC dagelijks aan u op. Kosten volgens PTT tarief. u onderbreekt tijdelijk uw abonnement (minimaal voor een week). Het teveel betaalde abonnementsgeld wordt dan verrekend. Vul onderstaande bon in, knip hem uit en stuur hem minstens twee weken voor het begin van uw vakantie naar ons op. Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. GEGEVENS ABONNEE: naam: adres: woonplaats: eerste verzenddag: eerste dag weer thuis bezorgen: postcode: telefoonnummer: adres: postcode: plaats: naam: adres: postcode: plaats: 1 bezorg de krant op onderstaand vakantieadres: geef mijn abonnement gedurende mijn vakantie a onderbreek mijn abonnement en verreken het abonnementsgeld. Stuur deze bon voldoende gefrankeerd naar Provinciale Zeeuwse Courant, afdeling abonnementenadministratie, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Fax: (0118) 484290 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 34