Leslie Nielsen op de hak Beatles klinken in frisse kleuren Teigetje is een beetje eenzaam Zweedse jongeren jolig en pijnlijk Film 28 juni t/m 4 juli VLISSINGEN Cine city (Belbios 0900-9363) Wrongfully accused. Do. t/m di. 13.45,16.15,19.15 en 21.45 u.; Next best thing. Do. t/m di. 19.15 en 22 u.; Teigetjes film. Do. t/m di. 13.45 en 16.15 u.; Shanghai Moon. Wo. t/m di. 13.45,16.15, 19 en 21.45 u.; Return to me. Wo: 19.15 en 22 u., do. t/m di. 19.15 u.; Flawless. Wo. 16.15 en 21.45 u., do. t/m di. 16.15 u.; Final Destination. Wo. t/m di. 19.15 en 22 u.; Three To Tango. Wo. t/m di. 19 en 21.45 u.; Air Bud 2. Wo. 13.45 en 16.15 u., do. t/m di. 16.15 u.; The Whole Nine Yards. Wo. 19.15 u.; Deuce Bigalow. Wo. 13.45 en 19 u.; House on Haunted Hill. Wo. 16.15 en 22 u., do. t/m di. 22 u.; The Gladiator. Wo. en do. 13.45 en 20 u., vr.t/m di. 13.45,18.45 en 22 u.; Pokémon. (Ned.). Wo. 13.45 en 16.15 u., do. t/m di. 13.45 u.; Stuart Little (Ned.). Wo. t/m di. 13.45 en 16.15 u.; The Green Mile. Wo. 21 u.; Kruimeltje. Wo. t/m di. 13.45 u. MIDDELBURG Schuttershoftheater (0118 613482) Holy Smoke. Wo. 20.30 u.; TheCup.JDo. 20.30 u., vr. 22 u., za. 19.30 u., di. 20.30 u.; Fucking Amal/Show me love. Vr. 19.30 u., za. 22 u., zo. en ma 20.30 u. HULST De Koning (0114312 030) Wrongfully accused. Do. 20 u., vr. en za. 19.15 en 22 u., zo. 13.45,16.15 en 20 u., ma. en di. 20 u.; Teigetjes film. Vr. 19.15 u., za. 14 en 19.15 u., zo. 13.45 en 16.15 u.; Shanghai Noon. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 19.15 en 22 u., zo. 13.45, 16.15 en 20 u., ma. en di. 20 u,; Final Destination. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 19.15 en 22 u., zo.t/m di. 20 u.; Air Bud 2. Wo. en za. 14 u., zo. 13.45 en 16.15 u.; The whole nine yards. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 22 u., zo. t/m di. 20 u.; Deuce Bigalow. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 19.15 en 22 u., zo. t/m di. 20 u.; The Gladiator. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 19 en 22 u., zo. 16.15 en 20 u., ma. en di. 20 u.; Erin Brockovich. Wo. 20 u.; Pokémon (Ned.). Wo. en za. 14 u., zo. 13.45 en 16.15 u,; Stuart Little (Ned.). Wo. en za. 14 u., zo. 13.45 u. 't Beest (0113 228 142) Geen voorstellingen GOES TERNEUZEN Porgy Bess (0115-613293) Geen voorstellingen Ledeltheater (0117-452735/453377) Geen voorstellingen OOSTBURG BERGEIM OP ZOOM Cinemactueel (0164 254 886) Teigetjes Film (Ned.). Vr. 18.45 u., za. 14 en 18.45 u., zo. 14 en 16.15 u., ma. en di. 14 u.; Shanghai Noon. Wo. 14en 20 u., do. 20 u., vr. en za. 18.45 en 21.45 u., zo. 16.15,18.45 en 21.45 u, ma. en di. 14 en 20 u.; Three to tango. Wo. 20 u., vr. en za. 18.45 en 21.30 u., zo. 16.15,18.45 en 21.30 u., ma. 20 u.; TheGladiator. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 21 u.,zo. 18.45 en21 u., ma. en di. 20 u.; Pokémon (Ned.). Wo. en za. t/m di. 14 u.; Stuart Little (Ned.). Wo., za. en zo. 14 u.; Sneak preview. Do. 20 u.; The Winslow Boy. Di, 21 u. BERGEN OP ZOOM Roxy (0164 233 434) De Teigetjes film (Ned.). Vr. 18.45 u., za. 14 en 18.45 u., zo. 14 en 16 u., ma. en di. 14 u.; Wrongfully accused. Do. 20 u., vr. 18.45 en 21.30 u., za. 14,18.45 en 21.30 u., zo.t/m di. 14en 20 u.; Final Destination. Wo. en do. 20 u., vr. en za. 21.30 u., zo. t/m di. 20 u.; Air Bud 2. Zo. 16 u., The whole nine yards. Wo. 20 u.; Pokémon (Ned.). Wo. 14 u.; Stuart Little (Ned.). Wo. 14 u. woensdag 28 juni 2000 Zonder dat zijn naam ooit op de voorgrond kwam, leverde Pat Proft als scenarioschrijver zijn bijdrage aan een aan tal illustere filmkomedies. Na de ongecompliceerde hit 'Police Academy' (1984) schoof hij aan bij het trio Zucker, Abrahams en Zucker dat naam had gemaakt met de culthit 'Kentucky Fried Movie' en de hilarische lucht - rampparodie 'Airplane' (1980, hier uitgebracht als 'Fly ing High'). door Leo Bankersen Meer knotsgekke genrepersi flages volgden, waaronder de 'Naked Gun'-serie met de uit gestreken blunderaar Leslie Nielsen in de hoofdrol. Toen moet Proft hebben ge dacht: nu kan ik het zelf. Op ei gen houtje schreef, produceer de en regisseerde hij twee jaar geleden Wrongfully Accused. Het belangri jkste wat Proft hiermee laat zien is de snelheid waarmee een ooit originele formule kan verslijten. Voor de hoofdrol leende hij Leslie Nielsen. Hij speelt een beroemde violist die de orkest leden met zijn strijkstok in het oog prikt en onverwachts Jimi Hendrix nadoet. In de zaal wordt een late bezoekster met een laserzwaard uit 'Star Wars' haarplaats gewezen. Daar klopt allemaal niets van, dus zal het wel leuk zijn. Proft doet een poging het we reldrecord citeren uit andere films (en tv-series) te verbete ren. Zo zien we onder andere 'Mission Impossible', 'High Noon', 'The Usual Suspects', 'The Third Man', 'Baywatch', 'The Seven Year Itch', 'Brave- heart', 'Superman', 'Titanic', diverse Hitchcocks en zo onge veer alle films met Humphrey Bogart en Harrison Ford voor bijtrekken. En natuurlijk alle maal met een zo hoog mogelijk mafheidsgehalte. Een bus die van de rotsen stort is overdui delijk een model, er is teken filmslapstick en de sperma- bank met nachtkluis mag niet ontbreken. Proft neemt alles tegelijk op de hak, en daardoor eigenlijk niets.Wie zo'n onge richt spervuur van grappen af vuurt schiet af en toe wel eens raak. Een-aftiteling met het menu van de dag blijft een leuk geintje, maar origineel is het al lang niet meer. Beweren dat er helemaal niets te lachen valt zou overdreven zijn. De film is voornamelijk gesch ikt om met vrienden een wedstrijdje cita ten-herkennen te houden, en bij voorkeur te consumeren in enigszins aangeschoten toe stand. Wrongfully Accused draait in Cine City Vlissingen, De Koning Hulst en Roxy Ber gen op Zoom. Leslie Nielsen is altijd goed voor een spervuur aan grappen. In deze tijd van snel en oppervlakkig jeugd vermaak als Pokémon en Nintendo is het goed om te weten dat sommi ge dingen altijd hetzelfde zullen blijven. Zoals het Hon derd Bunder Bos, waar Winnie de Poeh al avonturen be leeft met zijn vrienden sinds hij in 1926 het leven zag in de hartverwarmende kinderverhalen van A.A. Milne. door Fritz de Jong De Beer Met Weinig Hersens, wiens naïeve wereldbeeld in recente tijden werd omhelsd door managementgoeroes en aanhangers van het Zenboed dhisme, werd in de jaren '60 geadopteerd door animatieko ning Walt Disney, die een aan tal vermakelijke filmpjes vervaardigde rond de honing- minnende beer. Sindsdien gaat Poeh, die in de oorspron kelijke tekeningen van E.H. Shepard nooit zo veel om het lijf had, meestal gehuld in een kort rood hemdje - de aarts conservatieve Walt Disney hield niet van bloot. Wel was hij dol op een aantal bijfigu ren, zoals de eeuwig sombe rende ezel Iejoor, het bangelij ke varkentje Knorretje en de overenthousiaste wildebras Teigetje. De altijd op zijn veer krachtige staart op en neer hopsende Teigetje krijgt nu van Disney's artistieke en commerciële nazaten de kans om jonge kijkertjes naar de bioscoop te lokken met zijn dwaze avonturen. Hoewel Tei getjes Film technisch lang niet kan tippen aan grote produc ties als Hercules, Pocahontas of Fantasia 2000, straalt de film een ouderwetse degelijk heid uit, die gelukkig de al te goedkoop gemaakte Poeh-te- levisiefilmpjes van enige jaren terug doet vergeten. Springerig In een vlot tempo en onderbro ken door enkele aardige liedjes volgt de film de springerige Scène uit Fucking Amal. Met aanstekelijke levenslust en twee fantastische jonge actrices neemt Fucking Amal resoluut afstand van de flauwiteiten waar vooral Amerikaanse tienerkomedies bol van staan. Je kan de perikelen rond eerste liefdes, on handige toenaderingen, stoere praatjes en onvermijdelij ke misverstanden namelijk ook gewoon serieus brengen, en toch een film vol hilarische en ontroerende momenten maken. gangen van Teigetje, die zich een beetje eenzaam voelt om dat hij de enige is van zijn soort. Daarom gaat hij op zoek naar zijn Stamboom, waar hij verwacht zijn familieleden aan te treffen. Aan het slot van deze lieve en grappige jeugd film is Teigetje nog steeds enig in zijn soort, maar dan heeft hij inmiddels wel een wijze les ge leerd: goede vrienden zijn minstens zo belangrijk als fa milie. Teigetjes Film: Cine City Vlissingen, De Koning Hulst, Cinemactueel en Roxy Bergen op Zoom. door Leo Bankersen De titel verwijst naar het pro vincieplaatsje Amdl, volgens de jeugdige hoofdpersonen beslist een vreselijk oord om op te groeien. Hier kan je pas naar een rave als die al weer uit is, zoals de veertienjarige Elin met afgrijzen vaststelt. Alexandra Dahlström be speelt moeiteloos alle nuances tussen gevoelig en theatraal. 'Ik wil drugs', gilt ze tijdens een van de vele ruzies thuis. Wat moet het heerlijk zijn om van je verveling zo'n show te kunnen maken. De jongens fluisteren dat ze het met ieder- een doet. Elin cultiveert haar reputatie met genoegen, al is de werkelijkheid uiteraard anders. Haar al even overtuigende te genspeelster is Rebecca Lilje- berg als de zestienjarige Agnes, die weer heel andere re denen heeft om zich niet op haarplaats te voelen. Twee jaar geleden hier komen wo nen, nog steeds geen vrienden en een talent voor somberen op haar kamertje. Herkenbaar Juist omdat regisseur Lukas Moodysson karikaturen weet te vermijden - zelfs de stunte lende ouders komen er redelijk goed af - zijn de perikelen van deze tieners een feest van her kenbaarheid. Aangenaam is de onbevangen terloopsheid waarmee niet alleen de jolige uitspattingen, maar ook pijn lijke en aandoenlijke momen ten worden gepresenteerd. Zo wel Moodysson als zijn jopge spelers schakelen moeiteloos over tussen uitdagende bruta liteit en de subtiliteit van de onderliggende, echte emoties. Een meidengesprekje over eerste seks is met een of twee zinnetjes al perfect neergezet. Fucking Amal: vr. t/m ma. Schuttershof Middelburg. The Cup The Cup speelt in en rond eenTi- betaans klooster in balling schap, vlak over de Indiase grens, tentijde van het WK voet bal 1998. Jonge monniken trap pen op de binnenplaats enthou siast een partijtje met een leeg colablikje en stuiven verschrikt weg als Geko, de strenge bewa ker van de kloosterdiscipline verschijnt. 'The Cup' wordt gepresenteerd als de eerste speelfilm uit het zeer traditionele Himalaya- staatje Bhutan. Samen met het ongewone gegeven van voet balkoorts in een Tibetaans klooster maakt dat 'The Cup' tot een curieuze onderneming. Maar ook als je die exotische kanten wegdenkt hou je nog steeds een alleraardigste film over die op een pretentieloze manier de komische cupgekte weet te verweven met aan doenlijk herkenbare schetsen van het Tibetaanse leven in bal lingschap. The Cup is te zien in Schutters hof Middelburg. Piet Dieleman is de ontwerper van het kunstwerk de Drukke- ry. Langs de oostwand van de Brasserie van de Drukkery in Middelburg exposeert hij de ontwerpen: bouwtekeningen en gouaches. Langs de west- wand maakte hij direct op de muur een wandschildering 'zonder titel'. Te zien tijdens winkeluren. In de Directieka mer worden schilderijen ge toond die Reimond Kimpe rond de Tweede Wereldoorlog maakte. De werken zijn af komstig uit de collectie Cou- mou. In de tentoonstellings ruimte wordt een videofilm over het werk van de schilder vertoond. Te zien ma. t/m zat. en de eerste zondag van de maand. In GALERIE T in Middelburg is vanaf zondag (tijdens de maandelijkse kunst- en cul tuurroute) een nieuwe exposi tie te zien van beelden met acr yl op doek van Annemielce Alberts, beeldhouwwerk van Willem Harbers en vier series werkjes van vier kunstenaars van Galerie Kleur uit Dor drecht. In de tuin en in de vitri nes op de parterre zijn bronzen van Gerard Brouwer opge steld. Te zien t/m 29 juli do t/m zat 11-16 uur. De expositie 'Vlissingen is het einde' is te zien in de hal van het Vlissingse stadhuis. De ex positie omvat de plannen van Studenten TU Eindhoven, voor een casino op het Schel- de-terrein. Docent ir J.G. Wal lis-de Vries van de TU opent de expositie vrijdag om 17.15 uur. Te zien tot 1 augustus tijdens openingsuren stadhuis. In Kunstcentrum de Willem3 in Vlissingen zijn twee exposi ties ingericht. In de ruimte W #AK exposeert Hans Lemmen driehonderd tekeningen. Een serie is bevestigd 'in' de wan den van een huisje van door zichtig PVC en een serie is tus sen twee lagen PVC genaaid. In W3 Galeries is de expositie Peter enraged/Peter is razend te zien. De presentatie van Marcel Zalme geeft een over zicht van het project over.de belevenissen van Peter en de jongen Slominski. Beide ten toonstellingen zijn te zien t/m 3 augustus do t/m zon 12-17 uur en op afspraak. Drie kunstenaars exposeren in Watertoren AK in Vlissingen. Lieve van Stappen maakte voor de Watertoren drie instal laties onder de titel Hors série. Herman van Ingelgem etaleert de valse knusheid die in zijn visie de leegte van het bestaan zo vaak maskeert. Anton Cot- teleer vermeerdert gebruiks voorwerpen en interieurs zo dat ze hun vertrouwheid ver liezen. Te zien t/m 27 juli do t/m zon. 12-17 uur en na af spraak. Het Marie Tak van Poortvliet Museum Domburg wijdt de jaarlijkse zomertentoonstel- ling aan de Nederlands-Hon gaarse kunstenaarsfamilie Góth. Te zien t/m 3 november di. t/m zon 13-17 uur. in Goes. De deelnemende ex posanten zijn: Eric Vinkenoog (schilderijen), Sybille Patt- chek (muurobjecten), Mark de Weijer (schilderijen)Judith de Vet (schilderijen), Mare Nagtzaam (tekeningen), Jus Juchtmans (monochrome schilderijen) en Dave Meijer (schilderijen). Te zien t/m 15 juli do. en vri. 13.30-17.30, zat 13.00-17.00 en op afspraak. In De Bewaerschole in Burgh- Haamstede exposeren Carine Hooykaas en Leo van den He rik. Hooykaas toont grafiek en fotografie en Van den Herik toont olieverf en pastels. Te zien t/m 15 juli di t/m zat 13.30-16.30 uur. In galerie Rattenfanger in Hulst is een expositie ingericht van Linda Schot. De exposan- te toont aquarellen en pastels. T/m 5 aug. dagelijks 13.30- 17.00 uur, dinsdag gesloten. In de gemeente Borsele wordt de vijfde Open Atelier en Mo numentenroute gehouden. Elf kunstenaars in de gemeente stellen hun atelier open voor belangstellenden. In de route zijn ook de tien kunstwerken uit de beeldende kunstroute Wankel Evenwicht opgeno men. In de NH kerk in Baar land is een overzichtsexpositie ingericht van alle deelnemen de kunstenaars aan de atelier- route. Wethouder A. F. R. van Opdorp opent de expositie vrijdag om 19.30 uur. De kunstroute: za. 10 tot 17 uur, zo. 11 tot 18 uur. Zeven kunstenaars exposeren hun werk tijdens de zomer- show in galerie van den Berge McCartney zijn eerste schilde rijen exposeerde, vorig jaar in Siegen, Duitsland. Een ten toonstelling waaraan De Bie ambivalente gevoelens heeft overgehouden. „Het was te vroeg. Er waren misschien zes, zeven aardige werken bijde rest, had hij niet moeten laten zien.Maar het gaf de Vlaming eens te meer de inspiratie zijn eigen projekt op te pakken. En er kwamen 27 werken uit, panelen in de herkenbare kari katurale stijl, met hier en daar een touche van landgenoten als Permeke en Mare Sleen, maar ook met een zuchtje Pi casso. Onder elk schilderij ligt een discman met koptelefoon en ervoor staat een stoere de- signstoel, met erin gekerfd de titel van de song. Herkenbaar Een uurtje zittend kijken en luisteren, en je hebt iets direct herkenbaar nieuws ontdekt. En nu maar hopen dat McCar tney een keer komt kijken? „En dan er niet zijn, die mid dag... Erwin, Paul McCartney is geweest... Wie, d'n Pol? Mwoch, d'n Pol.die komt wel terug." Maar hij is ook te vreden met een bezoekje van Harrison of Stan'." Expositie: Painted Beatles songs door Erwin de Bie. Galerie Even-Aarde, St.- Jacobsnieuwstraat 17, Gent, België. Open: woensdag tot en met zon dag 14-18 uur, tijdens de Gentse Feesten alle dagen van 14-19 uur. Is er nog iets origineels te bedenken rondom The Beatles? Zijn alle covers al niet gemaakt, is alle merchandising niet verhandeld, werden alle posters al niet gekopieerd? Maar wat als de Fab Four ook een deel van jouw leven bepaal den, en je als beeldend kunstenaar nog steeds niet klaar bent met de aardbeienvelden en Eleanor Rigby? door Peter Ouwerkerk Erwin de Bie (Gent, 1951), striptekenaar van origine, kwam vorig jaar naar buiten met een dertigtal schilderijen rond het thema wielrennen; kunst rond koers, zeggen ze in België. Hij kreeg een warm onthaal; de Ronde van Vlaan deren van fiets tot cultuur. Op de eeuwgrens vond De Bie zijn inspiratie in 'hét muzikale icoon van de 20ste eeuw', The Beatles. In een ruime, nieuwe galerie in Gent hangen sinds vorige week 27 'Painted Beatles- ongs', een deels anekdotische, deel volstrekt eigen interpre tatie van het al bijna klassieke popwerk van Lennon Mc Cartney. De Bie heeft een kwart eeuw met het idee rond gelopen, maakte al eens een 'reuzen-Paul' voor de Gentse Feesten, maar dit is het echte werk. „Ik heb dertig songs onder el kaar gezet, de liedjes die me het meeste aanspraken, waar ik beelden bij had, die me de den wegdromen. En ik ben be gonnen. Eerst met hun mu ziek, maar vreemd genoeg kon ik me daarop niet concentre ren. Ik ben al schilderend over geschakeld op Slavische en Schotse klassiek." Het idee was er al voordat Paul De Gentse kunstschilder Erwin de Bie: „Ik heb dertig songs onder elkaar gezet, de liedjes die me het meeste aanspraken, waar ik beelden bij had, die me deden wegdromen. En ik ben begonnen." foto Erwin de Bie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15