Andrea Bocelli raakt iedereen met z 'n stem D Middagpauze in Oostkerk Koor in Dreischor Muziek D Q Theater 13 Jazz en klassiek in kamermuziekweek Middelburg vol koren zie verhaal elders op deze pagina zie informatie elders op deze pagina 28 juni tot en met 4 juli WOENSDAG Jazzoncert Het sextet The Houdini's verzorgt een jazzconcert in Middelburg. De stichting Kamermuziek Zeeland organiseert het optreden in het ka- dervan het Internationaal Muziek Feest Middelburg 2000. Kloveniersdoelen, Middelburg, 20.30 uur Jazz Philip Harper geeft een concert in Middelburg. De trompettist is te horen met het trio van de in Goes geboren pianist Udo van Boven, dat verder bestaat uit Jos Machtel (contrabas) en Wim Kegel (slagwerk). Desafinado Middelburg, 21.0 uur DONDERDAG Orgelconcert Bram Beekman geeft een concert in Middelburg. De Middelburgse organist verzorgt een middagpauzeconcert inde Koorkerk. Koorkerk Middelburg, 12.30 uur. Mini-concert Annemarijke de Jong geeft een mini-concert in Middelburg. De zangeres wordt in de Koorkerk begeleid door Jos Vogel. Koorkerk Middelburg, 15.00 uur Kamermuziek Kamermuziek van Brahms, Smit, Mendelsohn en Bartholdy wordt uitgevoerd in het kader van het Internationaal Muziek feest Middelburg 2000. De organisatie is in handen van de stichting Kamermuziek Zeeland. «Burgerzaal Middelburg 20.30 uur VRIJDAG Presentatie De Zeeuwse metalband Over the edge presenteert in Goes haar nieu we cd Foul. Op de in eigen beheer uitgebrachte cd staan vier nieuwe composities. Eerder werden drie demo's gemaakt, Hellhoud (1991), Angel of lust (1993) en Confront (1997) die gezamenlijkop de cd Taping days (1999) zijn verschenen. La Strada Goes, 22.00 uur Jazzconcert Remake treedt op in Oostkapelle. De jazzband is te horen in café-bar de Boschhoek. De Bosschhoek Oostkapelle, 19.30 uur Orgelconcert Jos Verpoorten geeft een orgelconcert in Sas van Gent. In het kader van het Bach-jaar 2000 speelt hij uitsluitend werken van de ze componist: Drie koraalbewerkingen uit de Leipziger Chorale, de zes de triosonate en Preludium en fuga in e (BMV 548). Cuyperskerk Sas van Gent, 20.00 uur Cantere Vocaal ensemble Cantere o.l.v. Jacqueline van Trirum zingt in Kloetin- ge- Het programma vermeldt kleine a capella werken van Durufle, Stan ford en Sullivan, maar ook werken van hedendaagse componisten zo als Vic Nees en Jeremy Jackson. Daarnaast worden enkele werken ge zongen met begeleiding vanb organist Michel de Wit. Geerteskerk Kloetinge, 20.00 uur Orkest Het Zeeuws Orkest geeft een concert in Brouwershaven. Op het programma staan de Ouverture Le nozze di figaro en het klari netconcert in van Amadeus Mozart en Symfonie nr 7 van Ludwig van Beethoven. Solist op klarinet is Marco van Duimen. •Grote of St. Nicolaaskerk Brouwershaven, 20.00 uur ZATERDAG Volksmuziek De groep West Zuid West geeft twee concerten in Baarland. De formatie verzorgt twee optredens met volksmuziek van ongeveer een uur in de NH kerk. ■NH kerk Baarland, 14.00 en 15.30 uur Orkest Het Zeeuws Orkest geeft een concert in Aardenburg. Op het programma staan de Ouverture Le nozze di figaro en het klari netconcert in van Amadeus Mozart en Symfonie nr 7 van Ludwig van Beethoven. Solist op klarinet is Marco van Duimen. St Baafskerk Aardenburg, 20.00 uur Kamerkoor Het Alexander Kamerkoor geeft een concert in Dreischor. Dirigent en organist is Willem Blonk. Sopraan Eveline Mank is soliste. Hervormde Adrianuskerk Dreischor, 20.00 uur Liedrecital Priscilla en Mark van der Feen verzorgen een iiedrecitai in Middelburg. Mark speelt piano bij de Feen-brothers en volgde zijn opleiding aan het conservatorium van Amsterdam. Priscilla studeert daarzang en vult de formatie van haar broers sinds enkele jaren vocaal aan. 'Kloveniersdoelen Middelburg 20.00 uur ZONDAG Koren In totaal elf koren brengen hun repertoire in het kader van Mid delburg vol koren. Het evenement maakt deel uit van de Middelburgse Kunst- en Cultuur route. Optredens worden verzorgd door Capella Veerenis, Good Com pany, Markiezaats Musical Koor, De Meissen, Middelburgs Mannen koor, Multiple Voice, Papillon, Cantare, Vocaal Ensemble St.-Laurens, Voci Miste en Zuid-Bevelands Dameskoor. Diverse locaties Middelburg 13.00 uur Manhuistuinconcert Brassband ONDA uit Ritthem geeft een concert in Goes. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk of rk Maria Magdalenakerk. •Manhuistuin Goes, 12.00 uur 28 juni tot en met 4 juli DONDERDAG Dogtroep De Dogtroep brengt de laatste try-out van de zomerproductie Onno. De voorstelling is een samenwerking met het Straatfestival Vlissingen. Zie de voorpagina van dit katern. •Scheldeterrein Vlissingen, 22.30 uur VRIJDAG Dogtroep De Dogtroep brengt de premiere van de zomerproductie Onno. De voorstelling is een samenwerking met het Straatfestival Vlissingen. Scheldeterrein Vlissingen, 22.30 uur DINSDAG Dogtroep De Dogtroep brengt de zomerproductie Onno. De voorstelling is een samenwerking met het Straatfestival Vlissingen. Scheldeterrein Vlissingen, 22.30 uur woensdag 28 juni 2000 M M - De beroemde tenor Andrea Bocelli is zaterdag met het Rotterdams Philharmonisch Orkest het middelpunt van Muziek zonder Grenzen in de Maasstad. Vanzelfsprekend beschouwt Andrea Bocelli de hem toege kende hoofdrol bij Music Without Frontiers als een gewel dige eer. Maar de blinde Italiaanse tenor (41) zal de spek takelshow van komende zaterdag op de Nieuwe Maas in Rotterdam toch niet als z'n belangrijkste optreden van het jaar willen aanmerken. Omdat hem in september een nog prestigieuzere klus wacht: de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Sydney. door Louis Du Moulin Waarmee dus ook maar even is gezegd dat 'Rotterdam' met hem een gouden greep heeft gedaan, als voornaamste troef voor de muzikale show aan de vooravond van de finale van EURO 2000 in de Kuip. Organisatiebureau B-produk- ties kwam al snel bij Andrea Bocelli uit, omdat het ener zijds zocht naar een aanspre kende gelegenheidspartner voor het Rotterdams Philhar monisch Orkest onder leiding van Valery Gergjev en ander zijds niet wilde terugvallen op de beproefde formule met het supertrio Placido Domingo, Luciano Pavarotti en José Carreras. De koppeling van de superstrot uit Lajatico in Toscane aan het klassieke pa radepaardje van de gaststad werd zeker vergemakkelijkt doordat er reeds concrete plannen waren voor een album van Bocelli samen met Gerg- jevs 'thuisorkest', het Kirov. In dat 'monsterverbond' met als doel een nieuwe versie van Verdi's Requiem zit tevens de medewerking van Renée Fle ming opgesloten, dus is het niet zo verwonderlijk dat deze hier nog relatief onbekende Amerikaanse sopraan haar steentje aan Music Without Frontiers komt bijdragen. De drie voornoemde oudere collega's van Bocelli zullen ze ker betreuren dat ze in 'the city of the final' niet van de partij zijn. Deels vanwege hun enor me liefde voor het voetbal, maar toch ook omdat de uit verkiezing van hun vriend Andrea door menigeen zal worden opgevat als een soort wisseling van de wacht. Zo is deze zoon van een landelijk bekende wijnboer uitgegroeid tot de bestverkopende manne lijke platenartiest van de jaren negentig, ruim vóór geheide 'bestsellers' als Michael Jack son, Elton John en Lionel Ri chie, welke laatste daarom za terdag bij Music Without Frontiers niet meer dan twee de viool zal spelen. Sprookje Bocelli heeft z'n jongste cd - nadrukkelijk gepromoot als een popalbum - 'Sogno' ge noemd. Ofwel 'Ikdroom'. Kor ter en krachtiger kan het le vensechte sprookje, waarin de voormalige advocaat sinds z'n eerste auditie voor de Italiaan se bluesrockzanger Zucchero (in 1992) is terecht gekomen, niet worden samengevat.Zuc chero had Pavarotti in ge dachten voor het inzingen van het door hem met Bono ge schreven Misereremaar toen deze het proefbandje met Bo celli hoorde wilde die daar niets meer van weten. „Waar om heb je mij nog nodig? Nie mand die beter klinkt dan de zanger op de demotapealdus de grote Luciano. Bocelli's grote geluk bij die ambitieuze veroveringstocht is geweest dat niet alleen hij er klaar voor was, maar dat hij evenzeer werd gesteund door een even happige als krachtige platenmaatschappij (Polydor). Anders was bij voorbeeld de score van vier cd's in de Amerikaanse top tien nooit mogelijk geweest en stond de verkoopteller niet op dertig miljoen albums. Verder was er het tot de ver beelding sprekende gegeven van het miskende natuurta lent dat ook nog eens visueel gehandicapt was, maar er wel uitzag en overkwam als een ro mantische prins. Dat extraatje is en wordt nog steeds zorgvul dig gecultiveerd, met behoud van dat vleugje mysterie dat nu eenmaal past bij die 'bove naardse' stem. Andrea Bocelli, zaterdag op Music without Frontiers in Rotterdam. De Middelburgse Oostkerk is deze zomer het decor voor een serie orgelconcerten tus sen de middag: toeristen en inwoners, die doorgans een eindje omgaan in lunchtijd kunnen er op de donderdagen tot eind augustus een mid dagpauze-concert bijwonen van verschillende organisten. De optredens duren een half uur, van 12.30 tot 13 uur. De organist van de Oostkerk, Bram Beetkman opent de rij morgen, tussen half één en één uur. Hij treedt nog twee keer op, namelijk op donder dag 10 augustus en 31 augus tus, het laatste concert van de reeks. Andere organisten, die in de middagpauze te beluisteren zijn in de monumentale Oost kerk zijn Leen de Broekert uit Middelburg (6 juli), Hen- nie Vaatstra uit Breda (13 juli), Bram de Wolf uit Mid delburg (20 juli), Martyn Smits uit Roosendaal (27 juli), Jonathan Kooman uit Middelburg (3 augustus), Freek de Keizer uit Middel burg (17 augustus) en Henk van Putten uit Nieuw-Beijer- land (24 augustus). Philip Harper In Desinfinado Middelburg treedt vanavond - woensdag - de jazztrompettist Philip Harper uit New York op. Hij is momen teel te gast bij het trio van de Haagse pianist Udo van Boven. Harper maakte toen hij 20 jaar was al deel uit van de beroemde band van slagwerker Art Bla- key: The Jazz Messengers. Daarna vormde hij metzijn broer Winanrd de Harper Brothers. Ze maakten tal van wereldwijde toernees en namen diverse cd's op. Nu speelt hij in de Mingus Big Band, die dit jaar voor de tweede keer door Europa toert. Vanavond - woensdag in Desin finado te Middelburg: Philip Harper, trompet, aanvang 21 uur. Het Alexander Kamerkoor en de sopraan Eveline Mank zorgen zaterdag 1 juli in de hervormde Adrianuskerk van Dreischor voor een afwisse lend concert met muziek uit de zestiende tot en met de twintigste eeuw. Dirigent en organist is Willem Blonk. Het Alexander Kamerkoor, genoemd naar de Rotterdam se deelgemeente Prins Alexander, startte in het voorjaar van 1998. Het koor heeft nu 18 leden. De muzikale stijlen zijn terug te vinden in het programma voor het concert in Dreischor. Van Cornelis Boskoop en Sweelinck klinken enkele psalmen. Van Schütz wordt een Magnificat en het dub- belkorige 'Singet dem Herrn ein neues Lied' gezongen. Na de pauze: Psaume 121 van Daan Manneke. Dan enkele negro-spirituals met Eveline Mank als sopraansoliste. Zij laat zich verder nog horen in een deel uit het Stabat Mater van Haydn en in Gershwin's 'Summertime'. Dirigent Wil lem Blonk speelt een orgel werk van Bach. Hij studeerde op het Konink lijk Conservatorium in Den Haag naast zijn hoofdvak or gel ook kerkmuziek, school muziek en koordirectie. Concert Alexander Kamer koor: zaterdag 1 juli in hervormde kerk Dreischor, 20 uur. Het slotconcert van het internationale kamermuziekfeest in Middelburg biedt donderdagavond het type program ma, dat een duidelijk voorbeeld is van de accenten die artistiek directeur Daniel Raiskin heeft gezet. Er is én Ne derlands werk én er is kamermuziek voor een grote bezet ting. Vanwege de halve finalewedstrijd van Nederland- Italië in het EK is de begintijd van het optreden in de Mid delburgse Burgerzaal verzet van 20 naar 20.30 uur. Woensdagavond is in de Kloveniersdoelen jazz met The Houdini's. Na Theo Loevendie in het eer ste concert is Leo Smit - hon derd jaar geleden geboren - de tweede Nederlandse compo nist aan wie aandacht wordt besteed. Van hem klinkt zijn laatste compositie, het tweede strijkkwartet. Smit - joods van komaf - werd in 1943 door de Duitsers opgepakt en in Sobi- bor geëxecuteerd. Zijn vrucht baarste periode als componist viel in de jaren dertig, de pe riode die hij in Parijs door bracht. Hij onderging er de in vloed van de Groupe des Six romndom Darius Milhaud. Veel van zijn werk ademt een Franse geest, is helder, kleur rijk en attractief. Sinds enkele jaren is er een toenemende be langstelling voor zijn werk. Het concert opent met het tweede van de drie pia nokwartetten van Johannes Brahms, het kwartet in A- groot opus 26, warin een idyl lisch eerste deel wordt gevolgd door een bewogen adagio, een grillig getint scherzo en een le vendige finale vol schwung. Als muzikale uitsmijter van het festival dient Mendels- sohns Octet voor vier violen, twee altviolen en twee celli: 'kamermuziek van symfoni sche allure', zoals het in de programmatoelichting is ge formuleerd. Het is muziek van een aanstekelijke vitaliteit, waarin de acht stemmen gro tendeels zelfstandig opereren. Het octet was een van Men- delssohns jeugdige voltreffers, hij schreef het toen hij 16 jaar was. Jazz Vandaag - woensdag - is er in het muziekfeest plaats voor een jazzconcert, om 20.30 uur in de Middelburgse Klove niersdoelen. The Houdini's spelen er. Op het programma eigen werken en bewerkingen van composities van onder an deren Gershwin, Ellington, Davis en Brubeck. The Houdi ni's bestaan als jazzsextet in middels elf jaar. Het gezel schap geldt als een van de toonaangevende ensembles op zijn gebied. Vijf jaar geleden kreeg de groep de Gouden Notenkra ker, als waardering voor het gehele oeuvre. Muziekfeest, vandaag (woensdag) en morgen (donderdag) in Middel burg. Middelburg vol koren is zondag het thema van de Kunst- Cultuurroute in Middelburg. In totaal elf koren verle nen hun medewerking met concerten van 13.00 tot 17.00 uur op verschillende locaties: de Vismarkt, Koorkerk, Drukkery, stadhuis, Doopsgezinde kerk en Minitheater. De Middelburgse organist Bram Beekman opent morgen - donderdag - de serie Middagpauze concerten in de Oostkerk van de Zeeuwse hoofdstad. foto Rien Zandee Het Christelijk Gemengd Koor Capella Veerensis olv Bea Zwadlo verzorgt optredens in de Doopsgezinde Kerk (13.00 en 14.30 uur) en de Koorkerk (16.00uur). Op het programma staan onder meer Tanzen und springen van H.L. Hassler, Lasciate mi morire van Mon teverdi, Der Greis van J. Haydn, Waldesnacht van J. Brahms, Zahnweh van Schu mann en Quodlibet van T. Toe bosch. Het gemengd koor Good Company is te horen in de Doopsgezinde kerk (14.00 en 16.30 uur) en de Koorkerk (15.30 uur). Uitgevoerd wor den onder meer Dindirindin, Contrapunte bestiale, Mad- chen mit dem blauwen Augen, The rose of Tralee, Quod Libet en Voetbalgavotte. Het vocaal ensemble St. Laurens olv Hans van den Broeke maakt een keuze uit zijn repertoire in de Koorkerk (13.00 uur), Vis markt (15.00 uur) en het stad huis (16.30 uur). Het Zuid-Bevelands Dames koor olv Jolanda Nagelkerke zingt in de Koorkerk (14.00 en 15.00 uur) en de Doopsgezinde kerk (16.00 uur)Het program ma vermeldt onder meer Het meisje van Scheveningen, All through the night, Wiegelied, de Lindeboom, Wel Annema- rieke en Ons Zeeland blijft be staan. Het Markiezaats Musical Koor brengt drie keer in het Mini- theater (14.30,15.30 en 16.30 uur) delen uit de musicals Cats, Les Misérables, The Phantom of the Opera, Evita en The sound of music. Het vocaal kwartet Multiple Voice verzorgt optredens in de Koorkerk (13.30 uur), het stadhuis (14.30 uur) en de Drukkery (15.30 uur). Het re pertoire omvat voornamelijk muziek uit de renaissance. Het vocaal ensemble Voci Mis te is te horen in het stadhuis (13.30 uur), op de Vismarkt (14.30 uur) en in de Drukkery 160 0 uur)met onder meer Cantata Domino van H. L. Hassler, Des Abends kann ich nicht schlafen gehen en Ich fahr dahin van J. Brahms, Summertime van Gershwin en de traditionals Fiddlers green en Shenandoah. Dialect Liedjes in het dialect van Westkapelle worden uitge voerd door De Meissen op de Vismarkt (13.00 uur), in de Drukkery (14.00 uur) en het Minitheater (15.00 uur). Het Middelburgs Mannenkoor verzorgt optredens in de Doopsgezinde kerk (13.30 en 15.00 uur) en op de Vismarkt (16.30 uur) met klassieke en ei- gentijdse muziek. Musical- en operettegezelschap Papilion brengt medleys uit Fiddler on the roof, 101 dalmatiërs en Broadway in het Minitheater (13.30 en 16.00 uur) en de Drukkery (15.00 uur). Het vocaal ensemble Cantare zingt in de Drukkery (13.00 uur), de Koorkerk (14.30 uur) en het stadhuis (15.30 uur) .Pa ter Noster van Liszt, The long day closes en Yea, though I walk van Sullivan, Nacht en All around my hat van J. de Wit, Ik zag Cecilia komen en de voetbalgavotte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13