Jeugdsoos Renesse ter ziele 100 PZC Wat zal ik het missen Thuis bevallen kan weer op de Bevelanden (fin c.m.nijpel/ LEUK&LEKKER Bij Flexibekleding zijn ze niet gek! meubelen b.v. Sm ADMINISTRATEUR M/V zeeland =14 Enthousiasme verdwenen Zangdienst in Serooskerke Weeldienst Adverteren doet verkopen SNS» bank Zeeland administratief medewerker m/v VAN PERSONEELSUITJE TOT BRUILOFT Le|Rabot VAN 4 TOT PERSONEN zaterdag 24 juni 2000 door Ali Pankow RENESSE - Jeugdsoos The Ba sement in Renesse bestaat niet meer. Het enthousiasme van het eerste uur is in de loop van ruim twee jaar langzaam weggeëbt. Volgens Hannes Smit is dat niet zo opmerkelijk voor een jeugds oos. „De jongeren van toen zijn weer twee jaar ouder geworden. Sommigen gaan ergens anders studeren en zoeken hun vertier elders." Hannes Smit is lid van het jeugdbestuur van de Stichting Jeugdcentrum Our Happy Pla ce. Hij heeft zich samen met zijn broer Jochem destijds ingezet voor de komst van The Base ment, een soosruimte in de kel der van het dorpshuis in Renes se. Voor die tijd was er eigenlijk niets voor jongeren die nog niet in de discotheken gingen stap pen. De jeugd schoolde toen wat bijeen in een hokje bij de voor malige speeltuin De Dreef, maar wilde graag een eigen honk. Adrie de Rover, moeder van de broertjes Smit, nam samen met enkele andere volwassenen het voortouw om de ruimte onder het dorpshuis beschikbaar te krijgen voor de jeugd. Er was wat overleg en steun van de Stichting Jeugd voor nodig, maar op 14 maart 1998 kon The Basement toch officieel ge opend worden. Vrijdagavond De belangstelling was goed. Er werden circa 35 leden geregi streerd die elk een tientje con tributie betaalden. Daarop kregen ze met hun seizoenpas doorlopend toegang tot de soos. The Basement was elke vrijdag avond geopend. Muziek vormde er de hoofdmoot. Geen live-op tredens, voor bandjes was het keldertje te laag, maar speciale DJ's werden er weieens uitgeno digd. Verder kon er gebiljart worden, ook stond er een tafel voetbalspel, er hing een dart bord en er lagen stripboeken. In vlagen Een tijdlang ging het goed, maar toen kwam de klad erin. De behoefte aan een jeugdsoos doet zich blijkbaar in vlagen voor, moest het bestuur van The Basement deze week conclude ren. De bestuursleden kijken te rug op een prima beginperiode met veel steun van ouders, on dernemers en andere betrokke nen. Na verloop van tijd echter bleek de aanwas van nieuwe le den uit te blijven. De leeftijd van de groep vaste bezoekers lag tussen de vijftien en achttien jaar. Wellicht lag de drempel te hoog voor de jongeren vanaf twaalf jaar, meende het bestuur. Splitsen Daarom werd besloten de soos- avonden te splitsen in een ge deelte tot 22.00 uur voor de jon gere garde en van tien tot twaalf uur voor de iets oudere groep. Die maatregel had niet het ge wenste effect. De laatste maan den bleef zelfs over de hele linie de belangstelling onder dé maat. Deze week heeft het be stuur besloten de activiteiten te staken. De Stichting Jeugdcen trum Our Happy Place blijft of ficieel nog wel bestaan. De aftredende bestuursleden pro beren nieuwe gegadigden te vinden die zich willen inzetten voor een nieuwe vorm van jeugdwerk. De Stichting Jeugd houdt op vrijdag 6 oktober een open avond in de soosruimte. „Daar kunnen ouders, jongeren en an dere belangstellenden van ge dachte wisselen over de toe komst en de mogelij kheden voor het jeugdwerk in Renesse", al dus Adrie de Rover. door Margreet van den Broek BRUINISSE - „Als de kinde ren per ongeluk oma tegen je gaan zeggen, is het misschien ook wel tijd om weg te gaan", lacht Cocky den Hartog-van Eijsden. Al 40 jaar geeft ze les in het basisonderwijs, waar van 29 jaar aan de Christelijke Basisschool Op Dreef in Brui- nisse. Donderdag 29 juni zegt ze met gemengde gevoelens het lesgeven vaarwel. „Aan de ene kant ben ik wel toe aan een beetje rust, maar wat zal ik het missen!" Den Hartog komt uit egn klas sieke onderwijsfamilie: moe der zat in het basisonderwijs, vader gaf les aan de MULO. Hoewel haar vader altijd zei dat ze niet in het onderwijs moest gaan, was juist hij de re den om dat wel te doen. Toen ze zelf bij hem in de klas kwam, kreeg ze de smaak te pakken. „Hij was natuurlijk tegen mij wel extra streng, maar die man was zo fantastisch voor de klas! Het klinkt een beetje raar, maar ik heb nooit zo fijn les gehad als van mijn eigen vader." De Rijswijkse ging vervolgens naar de kweekschool in Den Haag. Eenmaal geslaagd vond ze zichzelf op twintigjarige leeftijd nog te jong om al voor de klas te staan. Ze besloot een jaar naar Frankrijk te gaan, waar ze aan de slag ging in een internaat voor kinderen van geëmigreerde Nederlandse boeren. Op 1 juni 1960 begon Den Har tog officieel haar loopbaan aan een lagere school in Rot terdam. Een derde klas met 45 kinderen. „Dat was niet mak kelijk, kan ik je zeggen. Maar het was een onvergetelijk jaar. Ik zat pas de klassefoto nog eens te bekijken, en ik kon bij de meeste gezichten nog feil loos de naam noemen." Na elf jaar besloot ze op 'goed geluk haar heil in Zeeland te zoeken, waaraan ze goede va kantieherinneringen uit haar jeugd koesterde. Ze kocht een huisje aan de Noorddijk in Bruinisse, stom toevallig van een bestuurslid van de christe lijke basisschool. Zo hoefde ze niet lang naar werk te zoeken. Binnen de kortste keren stond ze voor de eerste klas, nu groep 3, van Op Dreef. Een gouden greep, bleek ach- fv k|. ij n, 9$ ft S1 i m k i Cocky den Hartog-van Eijsden tussen foto's van 'haar kinderen' die ze door de jaren heen in de klas had. foto Marijke Folkertsma teraf. „Ik wist van tevoren niet dat ik in zo'n fijn team terecht zo komen. Inmiddels is het ge woon mijn familie geworden. Dat was zeker in het begin erg belangrijk voor me, toen ik nog alleen woonde. Ik ben pas in 1986 getrouwd." Niet vervelend Nog altijd staat ze voor groep drie. „Sommige mensen vra gen me of dat niet vervelend is, om die kinderen altijd maar weer hetzelfde te leren. Dat is het absoluut niet; voor mij blijft het een ontdekkings tocht om een kind te leren le zen. Ik vind ook dat ze in groep drie zo'n mooie leeftijd heb ben; die kinderen zijn dan nog zo vol vertrouwen." Sinds die beginjaren is er veel veranderd in het onderwijs. „In de eerste klas was het des tijds best moeilijk, we hadden ouderwetse boekjes en moes ten dezelfde leesboeken soms vijf keer achter elkaar doorle zen omdat er-niks anders was. Als je dan nu ziet wat voor prachtig materiaal er allemaal is! Dat krijg je gewoon niet al lemaal uit in één jaar." Maar de vernieuwingen in het onderwijs hebben ook moeilij ke kanten. „Vooral de laatste jaren is er veel op ons afgeko men: cursussen, vergaderin gen, de hele papierwinkel, computers. Gelukkig hebben mijn collega's me daar een beetje in ontzien. Daar ben ik ze erg dankbaar voor, zo heb ik me kunnen concentreren op wat ik het allerliefste doe: het werken met kinderen." door Michelle Koek GOES - Zwangere vrouwen op de Bevelanden hoeven vanaf 1 juli niet meer verplicht in het Oosterscheldeziekenhuis te be vallen. Vanaf die datum heeft de Verloskundigenmaatschap Goes weer voldoende personeel om thuisbevallingen te kunnen uitvoeren. De verloskundigenmaatschap was in korte tijd leeggelopen; een verloskundige verliet de praktijk, een werd ziek en een ander ging met zwangerschaps verlof. Vervanging bleek on vindbaar. De voor- en nacontroles werden door de verloskundigen nog ge woon in hun praktijk uitge voerd, maar alle Bevelandse bevallingen moesten plaats vin den in het ziekenhuis in Goes. Als een verloskundige bezet was kon door deze oplossing een gy naecoloog haar taak overne men. Verloskundige Margreet Ver- schoore: „Het afgelopen half j aar is goed verlopenDe samen werking met de gynaecologen van het Oosterscheldezieken huis verliep vlekkeloos. Ook hebben we op veel begrip van de zwangere vrouwen kunnen re kenen." Het tekort aan verloskundigen is een landelijk probleem. Minister Borst van volksge zondheid stelt meer geld beschikbaar om het aantal ver loskundigen in Nederland te vergroten. Volgens Verschoore een noodzaak: „Dat er grote te korten zijn, daar zijn we zelf het levende voorbeeld van. Met het extra geld kunnen we niet alleen onszelf beter uitbetalen, maar er komen ook meer opleidings plaatsen. En door betere secun daire arbeidsvoorwaarden kun nen we de werkdruk enigszins dempen." Op Schouwen-Duiveland zijn- thuisbevallingen al enkele j aren niet meer mogelijk. Ook worden in het ziekenhuis in Zierikzee geen baby's ter wereld gebracht. Zwangere vrouwen uit Schou-, wen-Duiveland bevallen alle-; maal in het ziekenhuis in Goes, i Verschoore denkt niet dat Schouwen in de toekomst ook weer op thuisbevallingen mag rekenen. „Huisartsenop Schou wen zijn gestopt met het uitvoe-, ren van bevallingen. Voor de vestiging van een maatschap is het eiland te klein. Alleen als de bevolking explosief groeit, be staat er een kans dat de moge lijkheid om thuis te bevallen te rugkeert." SEROOSKERKE - In de Neder lands hervormde kerk in Se rooskerke wordt op zondag 2 ju li een zangdienst gehouden. Voorganger in deze dienst is do-, minee G. Bos. Het christelijk ge mengd koor Cantate zal onder leiding van F. Smit medewer king verlenen. Het orgel wordt bespeeld door Annet van der Linde. De zangdienst begint om 19.00 uur. BIEZELINGE - Aan de Zwarte Weel in Biezelinge wordt mor gen, zondag, de jaarlijkse weel- dienst gehouden. Voorganger is Theo van Teijlin- gen en Nova Melodica en Nova Musica verlenen muzikale me dewerking. Het thema van de openluchtdienst, die om 11.30 uur begint, is 'Kerk naar bui ten'. Bij slecht weer wordt uit geweken naar de Nederlands- hervormde kerk in Biezelinge. -J I SS2 cc LL LU m Mm U kunt Flexibekleding uit Burgh-Haamstede natuurlijk voor gek ver klaren omdat ze maar liefst 15 jaar garantie geven op de dakbedek- kingen die ze leveren,$0 Of omdat ze zich met' Flexileisure in de markt van zwembaden, whirlpools en sauna's In kwaliteit wensen te onderscheiden. Gelukkig werken ze met een bank die het volste vertrouwen heeft Inde onderne-1 mer, Rabobank Sohouwen-Ziehkzee vijn medewerkers en de kwaliteit die ze leveren. Flexibekleding (lid van de coöperatieve bank) en Rabobank Schouwen Zierikzee vormen een combinatie die al jaren lang succesvol samen werkt. Samen goed, maar niet gek! Rabobank Schouwen - Zierikzee Havenpark 4, Zierikzee 0111 418500 Maandenlang is er verbouwd. En maandenlang keken we ongeduldig naar ons vertrouwde pand aan de overkant. Vanaf 3 juli werken we er weer. En hoe! Fris en stijlvol, zoals dat bij ons past. Op zaterdag 8 juli, tussen 11.00 en 15.00 uur kunt u komen kijken hoe dat werkt, tijdens ons open huis. Bij ons, thuis. Groot geworden door klein te blijven Zierikzee, Havenpark 16 C.M. Nijpels Meubelen B.V., gevestigd te Bergen op Zoom, is een sterk groeiende organisatie, die sinds 1969 met ruim 150 medewerkers mee- neemmeubelen in bouwpakketvorm ontwerpt, produceert en verkoopt. De distributie vindt plaats naar voornamelijk doe-het-zelf ketens, meubel speciaalzaken en postorderbedrijven in ruim 30 verschillende landen. Wegens vertrek van de huidige functionaris zijn wij op zoek naar een enthousiaste: De functie: Het betreft hier een fulltime functie. Na een gedegen inwerkperiode bent u geheel zelfstandig actief binnen de financiële administratie. Tot uw voornaamste taken behoren Het verzorgen van de salaris-admi nistratie. Het verzorgen van de aangiften omzetbelasting, loonbelasting en vennootschapsbelasting. Vastleggen vanuit het administra tieve systeem (voorraad/facture ring). Vastleggen m.b.t. bankverkeer/in koopfacturen/ memoriaal. Opstellen van een balans en winst en verliesrekening. Beoordelen van cijfermatige gege vens. Vaste activa administratie, Consolidatie van de dochtermaat schappijen. Assisteren van de controller bij de rapportage. Tijdsregistratie. Begeleiden van de accountant bij tussentijdse en eindejaarscontrole. Gevraagd wordt: Iemand die in het bezit is van mini maal een MEAO/MBA diploma en enkele jaren werkervaring heeft opgedaan (bij voorkeur in een pro ductiebedrijf). Een actieve persoon die in staat is om onder druk te kunnen presteren en prioriteiten weet te stellen zonder daarbij het overzicht te verliezen. Iemand die affiniteit heeft met geau tomatiseerde informatiesystemen. Geboden wordt: Een functie in een moderne en sterk groeiende internationaal georiën teerde organisatie. De mogelijkheid om te werken bin nen een jong en gemotiveerd team. Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Heeft u ambitie en capaciteiten om deze functie te vervullen, stuur dan een brief met curriculum vitae aan: C.M. Nijpels Meubelen B.V. T.a.v. de heer A. de Hoog. Postbus 1 75, 4600 AD Bergen op Zoom, tel. 0164-286000. a.dehoog@nijpels.nl Zakenkleintje plaatsen? Per fax 0118-470100 Telefonisch 01 i 8-484321 tussen 08.00 en 17.00 uur Schriftelijk: PZC advertentie-afdeling Postbus 18, 4380 AA Vlissingen De Heer is mijn Fierder Psalm 23:1 Na een leven vol zorg voor allen die haar lief en dierbaar waren hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve pleegmoeder en oma LEVINA HOEK-KIK sinds 1995 weduwe van Johannes Hoek in de leeftijd van 90 jaar. S. Bezemer-Haak A. Bezemer Peter John Bruinisse, 22 juni 2000. Dr. de Kockstraat 35 Correspondentieadres: Neptunuslaan 41 3255 TP Oude-Tonge. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. dinsdag 27 juni in de kleine zaal van "In 't Opper". Dr. de Kockstraat 13 te Bruinisse, aanvang 13.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Bruinisse, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de zaal van "In 't Opper". Met verslagenheid geven wij kennis dat is overle den onze tante LEVINA HOEK-KIK in de leeftijd van 90 jaar. Joost Kik Bruinisse, 22 juni 2000. Ina Kik-van Gilst Johan Jos Wij zijn op zoek naar: (boekhoudkundig) voor ongeveer 10 uur per week De werkzaamheden betreffen het verzorgen van fi nanciële administraties. Voor de functie is belangrijk: - ervaring met pc-gebruik - Word - Excel - Exact - of ander boekhoudkundig programma - werkomgeving Schouwen-Duiveland Belangstellenden voor deze functie verzoeken wij hun sollicitatie binnen 7 dagen te richten aan: br.o.nr. Z186, PZC, postbus 80, 4300 AB Zierikzee. Uit een keur van evenementen en heerlijkheden stellen wij graag met u een arrangement samen voor een gezellige en onvergetelijke personeelsavond, verenigingsuitstapje, kinderpartijtje of bruiloft. I«r Bowling (4 wedstrijdbanen computerscore), Magie/ Disco Bowling, snooker, pool, biljart en darts, diverse amusementsspelen, Café Good Times, een.bowlingmenu s 39i5° P-P- Inel.1 uur bowlen, in mediterrane sfeer a la Carte tafelen in Pizzeria BuonCuore of in specialit'eiten- restaurant Le Rabot.Teppan Yakki (ƒ.42,50, variant op steengrillen), buffetten, etc., etc.... Hogezoom 180, Renesse Telefoon om 461939 piz7.f^0huon cuore bowling Renesse Bel vrijblijvend voor meer informatie en/of reservering: om 461939 EEN ACTIEVE EN CULINAIRE AVOND UIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 58