Van den Goorbergh vastberaden Toppers mijden Ster van Walcheren Simpele zege Vermeulen premie Motorcoureur wil met viercilinder jacht op podium inzetten Capirossi op pole in 500cc Van Hees wijk volgt Lefevere Jonker mist Tour de France uitslagen Tenniszeges Nieuwenhuijze en Versteeg De Extra's van uw krant! TUSSEN RECHT EN MACHT Dinsdag 27 juni, 19.30 uur, Sint Jacobskerk, Vlissingen. Toegang gratis. at provinciale zeeowse courant mmmm Spaans trio dreigt met boycot Karei Aalbers in tegenaanval Schorsing Baumann opgeheven Peter Dubovsky verongelukt Verlies voor hockeysters Reuser drie jaar bij Ipswich door Guido van Riet ASSEN - Motorcoureur Jurgen van den Goorbergh heeft zijn hoop op Japan gevestigd. Uit het land van de rijzende zon moet een viercilinder kracht bron komen, waarmee hij de jacht op de podiumplaatsen in de 500 cc kan inzetten. Sturen kan Van den Goorbergh wel. „Ik reken me bij de beste coureurs", zegt hij zonder schroom. Zijn tweecilinder-Honda is de rem mende factor. Gemotoriseerde sport is vaak een ongelijke strijd tussen teams met superieur, middel matig en inferieur materiaal. Van den Goorbergh kan er over meepraten. Bij het Nederlandse Rizla-team is alles voor hem tot in de puntjes verzorgd, maar zijn machine komt tekort bij de krachtiger fabrieksbolides uit Japan. „We liggen veertig pk achter, op het rechte eind scheelt dat twintig, dertig kilo meter per uur in topsnelheid." Van den Goorbergh is niet ge frustreerd. Hij probeert zo goed mogelijk aan te klampen om een snellere machine voor komend seizoen te verdienen. De 30-ja- rige Bredanaar trekt de aan dacht. Regelmatig weet hij puur op talent coureurs op betere mo toren te verslaan. Elke race haalde hij punten. Vorige week ASSEN - De Italiaanse motor coureur Loris Capirossi start zaterdag in de 500-cc-klasse van pole position in de Grand Prix van Nederland. Hij reed vrijdag in de tweede kwalifica tietraining de snelste tijd van 2.02,058. Regerend wereldkampioen Alex Crivillé uit Spanje eindig de tweede (2.02,616). De Ameri kaan Kenny Roberts, leider in de WK-stand, zette de derde tijd neer: 2.02,652. De Nederlander Jurgen van den Goorbergh ver beterde zijn tijd van donderdag naar 2.03,956, en steeg naar de dertiende startplaats. De Hon- da-coureur staat in het WK- klassement ook dertiende. ANP OUDENAARDE - Max van Heeswijk volgt ploegleider Pa trick Lefevere naar de nieuwe Belgische superformatie Domo. De Nederlandse profwielren ner, die op 1 juli begint aan zijn eerste Ronde van Frankrijk staat nu nog onder contract bij Mapei. Zijn verbintenis in Italië loopt aan het einde van het sei zoen af. Van Heeswijk krijgt bij Domo, dat gedurende drie jaar een be drag van tussen de 11 en 13,75 miljoen gulden jaarlijks in de wielersport gaat investeren, ge zelschap van de Belgen Johan Museeuw, Wilfried Peeters en Leif Hoste. Uitbreiding met een aantal andere Belgische toppers behoort tot de mogelijkheden. „Met Frank Vandenbroucke zijn al verregaande gesprekken gevoerd en met Axel Merckx wordt eerdaags gepraat. Tom Steels en Peter van Petegem hebben nog een doorlopende verbintenis. Ons budget laat het momenteel niet toe dat we con tracten afkopen", zei Lefevere vrijdag. De 45-jarige ploegleider vertel de dat hij een kern van achttien tot twintig renners op de loon lijst wil, genoeg om twee pro gramma's af te werken. Co- sponsors staan in de rij. „Latex- co is er een van. Die doet zeker mee. Maar er staan nog anderen te drummen om mee op de kar te springen." eindigde hij in Barcelona zeven de, zijn beste resultaat ooit. „De Japanse teambazen gunnen mij die viercilinder", weet hij, „Nu de fabrikanten nog. Ik ben blij dat ik telkens weinig achter stand heb op de winnaar. Dat is belangrijk. De fans zien me lie ver vierde worden, maar voor mij is die tijd interessanter. Die geeft aan dat j e als coureur kwa liteiten hebt." De verdeling van de beste moto ren onder de coureurs is alleen ook een centenkwestie. „Het is een spel van financiën en macht. Ik sta in een goed blaadje bij de Japanners, maar Nederland is klein. Hier zijn vijftien miljoen mensen om een motor te kopen. Coureurs uit grotere landen zijn wat betreft in het voordeel", al dus Van den Goorbergh Vorig seizoen voelde hij bij MuZ-Weber al eens de kracht van een viercilinder. Tweemaal stond hij op pole position. De machine was alleen van Euro pese makelij en ging voortdu- door Björn Goorden MIDDELBURG - „Proficiat. Wees blij dat de nationale wie- lerselectie en nationale junio renselectie niet naar de Ster van Walcheren komen." Vertrek kend wielerconsul Jan van Stee sprak zalvende woorden op de persconferentie van de Zeeuwse driedaagse. „Nu heb je een open koers. Grote rensters maken de wedstrijd kapot." Voorzitter Klaas Lenstra van het organisatiecomité uit Kou- dekerke heeft nog geen enkele grote naam binnen weten te krijgen voor zijn wielerronde voor vrouwen. En daar is hij verbolgen over. „De vrouwen Advertentie rend stuk. Japan maakt beter spul. Van den Goorbergh be moeit zich niet met de onder handelingen. „Er zijn mensen op de achtergrond mee bezig." Vlammen Hij kijkt liever vooxmit naar de TT van vandaag in Assen. Op het circuit op de Drentse hei waar hij elke centimeter kent, wil hij vlammen. „Het is echt niet mijn favoriete circuit, maar wel een mooie baan met hoge bochtsnelheden. En zo druk als in Assen is het nex-gens." Ruim 100.000 mensen rekenen op hun landgenoot, maar Van den Goorbergh voelt geen druk. Hij bei'eidt zich rustig voor in Mo naco, sinds drie maanden zijn woonplaats. Hij geeft toe dat hij is verhuisd om zijn verdiende prijzengeld in de knip te hou den. „Dat is een van de redenen. Maar de locatie is ook ideaal. De i'eis naar de Europese circuits is korter en het klimaat gunsti ger." zeggen wel heel erg makkelijk af. De ploegen willen vaak wel, maar de rensters gaan vaak toch niet omdat ze te moe zijn of een klein pijntje voelen. We hebben ontzettend veel problemen ge had een respectabel deelne- mersveld bij elkaar te krijgen. Zoals zoveel wielercomités in Nederland." De meeste px-oblemen heeft Lenstra met de derde afzegging op rij van de nationale selectie. „Ploegleider Jean-Paul van Poppel heeft me gezegd dat hij na het NK een rustpauze van veertien dagen inlast voor zijn. equipe. De Ster van Walcheren past niet in zijn voorbereiding op de Olympische Spelen. Dat vind ik een reden van niets. Er In het mondaine vorstendom heeft hij het prima naar de zin. Na de hectische dagen van een Grand Piix is Monaco een wel kome oase van rust. De sport school zi t om de hoek en Van clen Goorbergh toexd vaak op de mountainbike en de motorfiets door de Alpen. Hij heeft boven dien aardige buren. „In mijn flat zitten- vijftien coureurs uit de motorsport en de Formule 1. Dat is echt mooi. We hebbèn hetzelfde leven, dus ik kan goed praten met die jongens." Van den Goorbergh kermen ze wel. Na acht jaar als prof heeft hij zich bewezen. „Ik word elk jaar beter", vindt hij. „Op dit moment leer ik niet echt veel meer, maar de extra ex-varing telt wel." In het ox-anje Riza- team voelt hij zich bovendien thuis. De organisatie x-ond Van den Goorbergh en 250cc-cou- reur Jamo Janssen wordt steeds professioneler. „Het kan best dat ik meerdex-e jax-enfclijfVox-ig jaar bij het Zwitserse team van mogen maar drie Nederlandse meisjes naar de wegwedstrijd in Sydney. En Leontien van Moor- sel is nu al zeker, om Mirjam Melchers kun je ook niet meer omheen. Dan kun je toch wel met een stel meisj es deze kant op komen? Ik heb soms het gevoel dat het om een complot gaat." De voorzitter is van plan met de Nederlandse wielerbond (KNWU) en de andere wieler comités x-ond de tafel te gaan zit ten. „De wedstrijden moeten meer op elkaar afgestemd zijn. Misschien dat we een competi tie kunnen opzetten. Dan kun nen en moeten ze wel rijden. Want zo gaat het niet verder," En het organisatiecomité wil verder. Onlangs sloot het twee sponsorcontracten af om de toe komst veilig te stellen. „Ooit moet de Ster van Walcheren een internationale wedstrijd zijn. doorSjaakSinke GOES - Met een fiks spi-intje trok veteraan Jan de Bart van AV'56 gisteravond de zesde edi tie van de Sportpunt Zeeland loop in Goes over tien kilometer op gang. In zijn kielzog volgden zijn clubgenoten Alwin Ver meulen en Rini Bruggeman. Daarachter kwam het lange lint van circa zeventig deelnemers die tweehondex*d meter na de start een bospad van de Hol landse Hoeve indoken. Alwin Vex-meulen schx-eef de wedstrijd na een korte solo op zijn naam. Na de eerste ronde van 2.5 kilo meter in 8 minuten en 27 secon den hadden De Bart en Vermeu len al een gat van tweehonderd meter geslagen op Robin Hof land (Dynamica) en Rachid Guigui (AV'56). Kees van Koe- Rolf Biland was het budget twee, dx-ie keer groter, maar we hadden veel nxateriaalpech. Ik Ooit, niet nu. Want dat kan niet. Je moet langzaam groeien. Langzaam een winnaarslijst met grote namen opbouwen." Allure Klaas Lenstra heeft ondanks al les toch hoop op een winnares met allure, zoals Valx'itinia Polkanova (winnares in '98) en Hanka Kupfernagel ('99). „Ik heb contact gehad met de man en ploegleider van Kupferna gel. Ze hebben best zin om ook dit jaar weer naar Zeeland af te reizen, maar ja, zij zitten met de Giro die gelijktijdig met de Ster van Walcheren wordt gehou den. Ze laten het nog weten. Ik heb in elk geval alles al voox'be- reid op haar eventuele komst met de Duitse ploeg The Gre enery-Hawk." Ook Farm-Frites heeft de Giro als 'probleem'. „Ploegleider Mi- veringe (Veteranen Nederland) slaagde er in de derde x-onde in op te schuiven naar de derde plaats. Robin Hofland had in middels flink terrein prijs moe ten geven. In de laatste x-onde gaf Jan de Bart aan dat het tijd was voor HERDEREN - Patx'ick Jonker zit in zak en as. Een peesontste king aan zijn linkervoet houdt de Nederlandse ploegmakker van Lance Armstrong uit de Tour de Fx-ance. Wegens die blessure kan de US Postal-ren ner morgen in Gulpen ook niet in het Nederlands wielerkampi oenschap starten. vind dat ik daarom een stap voox'uit heb gemaakt. Dit team staat." ANP chael Zijlaard heeft me gezegd met een sterk team aan onze wedstrijd deel te nemen. Maar of zijn topx-ensters Leontien van Moorsel, Anouska van der Zee en Debby Mansveld er bij zijn... Van der Zee staat op de startlij st en Van Moorsel en Mansveld op de reservelijst. Het zou kun nen." Baukje Doeclee (Driewegen) en Karin de Krijger (Breskens) zijn de enige Zeeuwse deelneem sters. Ze hebben speciaal een team samengesteld voor de driedaagse. „Ze zijn van plan twee Nieuw-Zeelandse meisjes mee te nemen. Zou mooi zijn voor het internationale tintje aan de Ster van Walcheren", grijnst Klaas Lenstra, die ook nog bezig is met een Duitse ploeg uit Nürnberg. Op de stax-t- lijst staat verder; een selectie uit Antwerpen. Vex-meulen om te versnellen. Het was voldoende voor de winst in een ovex-igens matig bezette wedstrijd. Vermeulen, die de laatste weken weinig had ge traind vanwege een scheen been-blessure, liet 32 minuten en 31 seconden noteren. Kees van Koeveringe behield zijn derde plaats. Cliristel Verbeek (Dynamica) voei'de het vrouwenveld aan na de eerste ronde, gevolgd door Sjaan Maartense (AV'56) en op afstand door het duo Hannie de Jager en Wilma van Zee. De winst van Verbeek in 39 minu ten en 18 seconden was een hele opluchting voor haar'. „Ik ben in december met de fiets gevallen en heb daarvan nog steeds problemen met mijn knie. Maar ondanks het draaien en keren op het ongelijke parkoers ging het weer goed." Atletiek Parijs. Golden League. Mannen. 100 m: 1. Brian Lewis (VSt) 10,10.800 m: 1, Said- Guerni (Alg) 1.45,99. 400 mh: 1. Herbert (ZAf) 48,41. Vrouwen. 100 m: 1. Pintoesevitsj (Oek) 11,09. 1500 m: 1. Dulecha (Eth) 4.03,73 (bwp. 3000 m: 1. Chojnecka (Pol) 8.33,35 (bwp). 100 mh: 1. Sjisjigina (Kaz) 12,76. 400 mh: 1Hemmings (Jam) 54,46,2. Te- resjoek (Oek) 55,17, 3. Cummings-» Glover (VSt) 55,33. Goes. Zesde Sportpunt Zeelandloop 10 km. Mannen: 1. Alwin Vermeulen (AV'56 32.31, 2. Kees van Koeveringe (Vetera nen Nederland) 34.39, 3. Rachid Guigui (AV'56) 34.40,4. Robin Hofland (Dynami ca) 35.08, 5. Rini Bruggeman (AV'56) 36.02. H40: 1Jan de Bart (AV'56) 32.46, 2. Jan de Wilde (AV'56) 35.05,3. Jan Guil- jam (AV'56) 36.35, 4. Hennie Franke (Dy namica) 37.10, 5. Wim Roose (AV'56) 37.26. H50: 1. Kees van den Pol (AV'56) 38.55, 2. Willy Verbiest (Dynamica) 39.38, 3. Kees de Waal (AV'56) 42.03. H60: 1Rinus Joosse (AV'56) 39.54,2. Be Kok (AV Isala) 43.03, 3. Jan van Houten (AAC'6144.52. Vrouwen: 1Christel Ver beek (Dynamica) 39.18. D35: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 42.29, 2. Hannie de Jager (AV'56) 43.51, 3. Huquette Decler- cq (Dynamica) 44.43. Trimmers: 1. Aart Rietveld Cs Gravenpolder) 34.41,2. Hans Geus (Heinkenszand) 37.33, 3. Laurens van de Haven (Wissenkerke) 40.57. Bowling Bowling Vereniging Middelburg, zomer- league: Laatbloeiers - Vier buikjes 0-8, Fonsies snackbar - Beginners 0-8, Fliere fluiters - Sagro 2-6,. Poseidon - Movie Max 8-0, Tutti Frutti - SSK keukens 4-4, Treuzelaars - v. d. Zwan 6-2. Stand na zes games: Vier buikjes 16, Treuzelaars 14, Flierefluiters 10, Beginners 10, Poseidon 8, v. d. Zwan 8, SSK keukens 6,Tutti Frutti 6, Laatbloeiers 6, Sagro 6, Fonsies snack bar 6, Movie Max 6. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procent en hoger). A-lijn, howell-8: mw. van Leeuwen/Wonder- gem 57.14, dms. Grootjans/Schouten 56.55, mw. Hurkmans/van Oost 55.95, mw. Scheltus/Krijnen 51.79. B-lijn, dub bele howell-8, (niet roken), eerste deel: mw. Pol/van Leerdam 63.10, echtpaar Sondag 60.71, Lamain/Hoogenboom 52.38; tweede deel: Jansen/Provily 67.26, dms. Kramer/van Mare 66.07, Cat- toit/de Koeijer 5119. C-lijn, 12 paren (niet roken): de Kort/Philippen 65.71, Schut- te/mw. Leynse 63.93, echtpaar Oreel 56.43, echtpaar Mix 51.07. D-lijn, howell- 8: Zuidervliet/v. d. Abeele 52.98. Schietingen Heinkenszand. Soranus. Wip 1: eerste hoofdvogel L. van Dijke, ADLM; tweede hoofdvogel M. de Jonge, Soranus 2; der de hoofdvogel loting; eerste zijvogel P. Oosthoek, Vrije Schutters; tweede zijvo gel P. Raas, Victoria; derde zijvogel P. Vette, Concordia; vierde zijvogel J. de Jonge, Soranus; vijfde zijvogel F. Koens, Spes Nostra; zesde zijvogel L. de Hondt, Soranus 2; eerste kal I. Helmstrijd, Juli ana; tweede kal F. Koens, Spes Nostra; derde kal R. Oosthoek, Concordia; vierde kal F. Koens, Spes Nostra; vijfde kal P. de Putter, Concordia; zesde kal loting. Meeste kleine vogels J. Oosthoek, Vrije Schutters, zeven; M. de Jonge, Soranus, zeven. Sportprijsvragen Lucky day, vrijdag 23 juni: 7-15-22-23-26- 27-31 -32-35-40-44-45-48-49-62-66-67- 70-77-79. (onder voorbehoud) Tennis Rosmalen. Heineken Trophy, 1,3 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Rafter (Aus/3) - Alami (Mar/6) 6-3 3-6 6-3, Damm1 (Tsj) - Gustafsson (Zwe) 6-3 3-6 7-5, Chang (VSt/5) - Braasch (Dui) 7-6 7-6, Dubbelspel, kwartfinales: Tieleman/Van Lottum (Ita/Ned) - Florent/Tramacchi' (Aus) 4-6 6-4 6-3, Haarhuis/Stolle (Ne- d/Aus/1) - Pavel/Trifu (Roe) 6-3 6-7 7-5, I Vrouwen, halve finales: Hingis (Zwi/1) - Capriati (VSt/4) 7-5 6-2, Dragomir (Roe/8) - Brandi (VSt) 6-2 6-3. Dubbelspel, halve finales: De Lone/Pratt (VSt/Aus) - Boo- gert/Oremans (Ned/3) 6-4 7-6. Oost-Souburg. Zeeuwse veteranen- kampioenschappen. HE-C1 35+: J. Nieu wen huijze-D. Rempt6-4 5-7 6-1, C. Ver* steeg-D. Rempt4-6 6-2 6-1HE-C2 35+: F. Benjaminsen-A. de Böck 6-3 6-0, C. de Witte-H. Meijer 6-7 6-1 6-4. DE-C2 1 35+: I. Maat-A. ten Bruggencate 6-2 6-4,, M. Flipse-I. Maat 6-1 w.o. M. Flipse. HE-C2 50+: A. Iangstraat-Ph. Krant 6-4 6-3. HE-D1 35+: J. Geldof-D. Goedee 6-2 6-3. HE-D1 50+: F. Dobbelaer-J. van Ossenbruggen 5-7 7-6 6-3. M. Titi-_ heru-J. van der Meijden 6-4 4-6 6-3. HE-D2 35+: K. Visser-E. Leunis 6-3 6-2, D. Lau-H. Toonen 6-4 4-6 6-2. E. Leu- nis-H. Toonen 7-6 6-1. DE-D2 35+: T. Bish-E. van de Heuvel 6-3 6-7 6-3, GD-C1 35+: de Blaey/Flohil-Ars/van Sabben 6-2 6-3, Franke/Kats-Zwanen- burg/Zwanenburg 6-3 6-1, Franke/Kats- -Blaakman/de Rijk 6-1 6-7 6-4. HD-C2 35+: Kennis/Zwanenburg-ten Hacken- /Out 2-6 7-6 6-3, Caljouw/Hissink-de Roover/van Alphen 7-5 3-6 6-4. DD-C2 35+: Meijer/van Kempen-de Kraker/Ver- hoeff 6-2 6-1, van Pongajow/Hen- drikse-de Kraker/Verhoeff 7-6 6-4. GD-D1 35+: de Groot/Visser - Guingo- /Geldof 6-2 6-4. GD-C2 35+: Oostdijk- /van Kempen-de Klerk/de Klerk 6-1 6-0, DD-D1 35+: Ten Hacken/Guingo - Jan- sens/van Rijn 6-0 6-2. HD-D2 35+: Ma- hassen/Franke-Visser/Leunis 6-1 6-2, Mahassen/Franke-Lau/Dijkstra 6-1 6-0, OOST-SOUBURG - Bij de Zeeuwse tenniskampioen schappen voor veteranen (mor gen, zondag, toe de slotdag) stevenen Cl'ers Jacco Nieuwen huijze en Chris Versteeg in de klasse 35+ af op de finale. Nieuwenhuijze vloerde Dirk Rempt, Versteeg confronteerde laatstgenoemde eveneens met verlies. Een niveau lager liggen de geplaatste spelers er inmid dels uit. Favoriet Alex de Böck verloor van Floor Benjaminsen. Chris de Witte schakelde de als nummer twee geplaatste Hans Meijer uit. Philip Krant, als tweede geplaatst bij de 50+ ers, verloor van Arie Langstraat. De finale in de Dl 35 groep is in middels gespeeld. Jaap Geldof won daarin van Dolf Goedee. Martin Titiheru stevent bij de oudste deelnemers af op de titel. Hij hield Joop van der Meijden uit de finale. In de D2 35+ cate gorie is Ko Visser tot dusver de enige die kan bogen op twee overwinningen. Plij klopte Didi Lau en Erik Leunis. Bij de vrouwen lijkt Ria van der Meijden zeker van de titel in de afdeling C2 35+. Ella de Witte heeft in de D2-poule de beste papieren. lezers^ar Hoogleraar-columnist Kees Schuyt houdt dinsdagavond 27 juni de vierde Van Randwijklezing in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Thema: de Vermenselijking in de Samenlevingsorganisatie. Hoe verhouden de belangrijke rechten van de burger zich tot de macht van de overheid en de markt? De Van Randwijklezing is een samenwerkingsproject tussen de PZC en de Inter nationale Schelde Faculteit (Zomeruniversiteit). Lezingen werden eerder verzorgd door politicus Ed van Thijn, rabbijn Avrani Soetendorp en de Zuid-Afrikaanse am bassadeur Carl Niehaus. v| i». i Jurgen van den Goorbergh in actie tijdens de training. Organisator Klaas Lenstra teleurgesteld in wielrensters BARCELONA - Alex Corretja, Albex-t Costa en Juan Carlos Feroero hebben gedreigd het tennistoernooi van Wimbledon te boycotten. De drie Spanjaarden, vooral thuis op gravel en zelden succesvol op het snelle gras, zijn verbolgen omdat ze in Londen niet zijn geplaatst. Het trio heeft een boze brief ge stuurd naar de ATP over de gang van zaken. Ze menen recht te hebben op een voox'keursbehandeling op grond van hun klas sering op de wereldranglijst. De All England Club gaat echter uit van andere maatstaven. „De ATP wil wel dat wij op Wim bledon spelen maar ze eist niet dat Wimbledon de ATP-lijst x-especteert", lichtte Corretja de actie toe. „Er wordt een hoop onzin verteld waar we niets van snappen. We vragen daarom om een nieuwe loting. Andex-s overwegen we niet mee te doen aan Wimbledon." RTR ARNHEM - Ex-voorzitter Karei Aalbers heeft in het financi ële conflict met zijn voormalige club Vitesse de tegenaanval'-?* geopend. Zijn advocaat heeft vrijdag beslag laten leggen op de bankrekening van de Arnhemse club. Een poging van Aak'; bers om ook de privébezittingen van de bestuursleden en de. leden van de raad van toezicht te claimen, vond geen gehoor bij de dienstdoende rechter. „Het is een vreemde actie van Aalbers, maar hij doet maar"*S oordeelde Cor Guyt, voorzitter van de raad van toezicht van Vitesse. „We denken dat we aan al onze verplichtingen hebtS ben voldaan jegens hem." Volgens Guyt komt Vitesse door dejg beslaglegging niet in de problemen. „Bij een club in het be+ .1 taalde voetbal staat nooit veel op de bankrekening", zei hij A „Nee, het geld van Benfica voor de afkoopsom van Pierre vanv! Hooijdonk is nog niet binnen. Vitesse legde eerder deze week voor vijf miljoen gulden beslag op persoonlijke bezittingen van Aalbers. ANP NEUSS - Olympisch kampioen Dieter Baumann mag weer i hardlopen. De juridische commissie van de Duitse atletiek- bond heeft vrijdag zijn schorsing ingetrokken. Baumann, olympisch kampioen in Barcelona '92 op de 5000 meter, werd betrapt op hetgebx-uik vannandrolon. De 35-jarige atleet be- klemtoonde onschuldig te zijn. Een derde zou het verboden middel toegevoegd hebben aan zijn tandpasta. SID BANGKOK - De Slowaakse international Peter Dubovsky is bij een auto-ongeluk in Thailand om het leven gekomen. De 28-jarige voetballer van Real Oviedo reed in het vakantie oord Koh Samui, ongeveer 650 kilometer van hoofdstad Bangkok, een ravijn in. Hij overleed aan zwaar hersenletsel en veel bloedverlies. SID EDINBURGH - De vrouwenhockeyploeg heeft het vierlan- dentoernooi in Edinburgh geopend met een nederlaag. Vrij dag verloor de ploeg met 3-1 van Spanje. Nederland nam nog wel de leiding in de 23e minuut door Eefke Mulder. Daarna wei'd de ploeg overspeeld. ANP IPSWICH - Middenvelder Maxdijn Reuser heeft vrijdag een contract voor drie jaar getekend bij Ipswich Town. De 25-ja- rige middenvelder speelde de laatste drie maanden al op huurbasis bij de Engelse club, die naar de premier league is gepromoveerd. Reuser was het vox-ige seizoen door Vitesse uitgeleend aan zijn voormalige club Ajax.ANP foto Peter De Jong/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20