Shell start prijsoorlog benzine PZC Camping Kruytenburg versiert het landschap c.m.nijpel/ meubelen b.v. Peuterpartijtje met poppenkast Structuurvisie van N-Beveland niet goed in ogen provincie Goese Polder krijgt een brede school ADMINISTRATEUR M/V zeeland ,14 Concurrentie reageert Meespelen met groot orkest op Brouwse dag HET GROOTSTE ASSORTIMENT FOTO VIDEO VINDT U AAN DE LANGE DELFT 115! Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! zaterdag 24 juni 2000 door Mieke van der Jagt GOES - Goes is weer het toneel van een benzineoorlog. Deze keer waren het de Shellpompen, De Baar bij het station en De Jonge bij IGoetinge die erinee begonnen. Via een advertentie in deze krant werd een korting van 11 cent per liter beloofd: 2,57 gulden per liter Euro onge lood, in plaats van 2,68 gulden. Onmiddellijk volgden de andere pompen, die ook op 2.57 gulden gingen zitten. Het blijft gissen naar de reden van de Shell-aanval want de werknemers hebben een na- Seizoensmarkt in Goedereede GOEDEREEDE - De week markt in Goedereede wordt vanaf donderdag 29 juni tien weken lang uitgebreid met een 25-tal kramen met seizoensarti kelen. Daarnaast zijn er op don derdag 29 juni en op donderdag 13 juli twee feestmarkten. Wethouder Visser opent don derdag 29 juni de seizoensmarkt en deelt de eerste vijftien pro- motietassen uit. Donderdag 29 juli deelt 'Mister X' tassen met marktbonnen uit en wordt elk half uur, na het beantwoorden van een marktquiz, een tas weg gegeven gevuld met boodschap pen van de markt. Daarin zit een geldbedrag dat samen met Mis ter X besteed zal worden op de markt. Op 13 juli wordt de prijs winnaar van de grote kleurwed- strijd voor de jeugd, georgani seerd door VVV Ouddorp, om 11.45 bekend gemaakt. Ook staat er een springkussen, treedt een clown op en zijn er veel om ringende activiteiten, waaron der muziek. De donderdagse markt duurt van 8.00 tot 12.30. drukkelijk verbod gekregen om er mededelingen over te doen te gen de pers. Alleen de PR-man mag wat zeggen, en die is 'maandag weer terug'. Maar de andere pomphouders denken er het hunne van. Ze weten dat Shell in Goes flink heeft geïn vesteerd in de twee pompen en vermoeden dat de. omzet eerder af- dan toeneemt. Bij de OK-pomp van de CZAV aan de Van Hertumweg, zelf ook al een paar keer frontaanvoer der in een benzineoorlog, werd de prijs in alle vroegte bijge steld; zodra de krant in de bus was gevallen. „Wij laten ons na tuurlijk geen omzet afnemen. Onze vaste klanten, mensen met een OK-tankpasje, krijgen al vijf cent korting maar in zulke gevallen zitten we op het vin kentouw. De klanten weten dat. Die gaan zomaar niet weg." C. Nijssen, hoofd afdeling brandstoffen van de CZAV, ver wacht geen nieuwe aanvallen in de benzineoorlog. „De marges zijn zo klein, dat ik geen verdere actie van de Shellpompen ver wacht." Voor D. van den Broek jr, baas van onder meer de JB-pomp in Goes Zuid, is dat allemaal nog niet zo zeker.,Ik heb geen flauw idee wat ze met die plotselinge actie voorhebben. Ze moeten toch weten dat wij meteen rea geren." De JB-pomp, die adver teert met de laagste benzine prijs van Zeeland, verlaagde vrijdagmiddag de prijs van Eu ro ongelood van 2,53 naar 2,49 cent. Van der Broek feliciteert de consument. „Die heeft er baat bij. Onze klanten zullen niet stoppen voor een gewone pomp die plotseling elf cent minder rekent. Ze weten dat ze bij ons dan meteen nog goedko per uit zijn. De uitbaters van die Shell-pompen moeten dat toch weten. Ik kan maar niet begrij pen wat ze met hun actie be ogen." WOLPHAARTSDIJK - Poppenkast, friet, limonade, zingen, versieren en verkleden: dat hoort erbij als de peuterspeelzaal 25 jaar bestaat; een eeuwigheid die de peutertjes van de Tjoekjes in Wolphaartsdijk zich nauwelijks voor kunnen stellen. Maar dat geeft niets. Het feest was leuk en het optreden van poppentheater Bouwen Breeman werd door de kleintjes goed gevolgd. De Tjoekjes in Wolphaartsdijk biedt zo'n 48 kinderen twee ochtenden in de week een leer- en speelomgeving. Vier leidsters hebben er een baan. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers WISSENKERKE - De provincie Iaat weinig heel van de ont- werp-structuurvisie van de ge meente Noord-Beveland. Het onlangs opgestelde lange-ter- mijnbeleid is te 'globaal en ab stract', zo laat de provinciale planologische commissie (ppc) de gemeentebestuurders weten. In het stuk ontbreekt een duide lijke keuze voor de inzet van het beschikbare woningcontingent, ofwel het door de provincie vastgestelde aantal huizen dat de gemeente de komende jaren mag bouwen. Datzelfde geldt eigenlijk voor de aanleg van be drijventerreinen. Door de be drijvigheid over alle kernen te verspreiden, laat de gemeente de kans liggen om de rol van be paalde dorpen te accentueren. Een eventuele verplaatsing van de jachthaven van Kats is vol- gens de ppc 'absoluut niet aan de orde'. Datzelfde lot is de ge plande 'landhuisachtige wonin gen' bij Kats en Geersdijk be schoren. Met een buitendijks fietspad kan maar voor een ge deelte van het voorgestelde tra ject worden ingestemd. Het verbaast de ppc dat de ge meente zich van gelijkluidende kritiek op de al in 1997 gepre senteerde structuurschets wei nig heeft aangetrokken. Ook dat stuk had een 'te hoog abstractie niveau'. Overigens kan de provincie zich wel vinden in de opzet van de vi sie. In het stuk wordt het eiland in vier zones verdeeld: een agra risch middengebied, een over gangsgebied rondom de dorpen Kortgene en Kamperland, een buitendijkse natuurrand langs de noordkant van het eiland en een buitendijks recreatiegebied langs het Veerse Meer en de Noordzeekust. Ook met het uitgangspunt om de dorpen Kamperland en Kort gene harder te laten groeien dan de rest, kan de ppc leven. Een daarop gebaseei'de duidelijke keuze voor woningbouwloca ties en de aanleg van bedrijfs terreinen mist echter. De provincie onderschrijft wel de keuze voor een grootschalig windmolenpark in de Jacoba- polder bij Kamperland. Een daarmee samenhangend eerder plan van de gemeente om de mo lens bij de Zeelandbrug af te breken, kan eveneens op goed keuring rekenen. Van dat laatste plan is de ge meente - naar aanleiding van de ontvangen zienswijzen - echter alweer teruggekomen. Volgens de laatste ideeën mogen de mo lens nabij de Zeelandbrug niet alleen blijven staan, er mogen er twee bij. De commissie ruimtelijke orde ning, economie en recreatie bespreekt de ppc-reactie pas dinsdag 5 september. Er wordt vergadert in het gemeentehuis in Wissenkerke. Die bijeen komst begint 's avonds om half acht. door Rolf Bosboom GOES - Wijkcentrum De Spin- ne en de twee nabijgelegen ba sisscholen in de Goese Polder worden omgevormd tot één groot multifunctioneel cen trum. In deze 'brede school' ko men ook het jongerenwerk, de wijkvereniging, de minderhe denorganisaties, de peuter speelzaal, het sportbuurtwerk en de kinder-, tiener- en buiten schoolse opvang. Het Goese college van burge- meester en wethouders heeft deze week groen licht gegeven om de plannen verder uit te wer ken. De scholen en het wijkcen trum moeten worden verbouwd en aan diverse kanten worden uitgebreid, wat een investering vergt van 5,6 miljoen gulden. Dat geld is al gevonden. De plannen passen in het Mas- terplan Goese Polder. Woning bouwvereniging RWS en de gemeente investeren samen tientallen miljoenen guldens om de wijk op .te knappen. Vorig jaar is begonnen met de uitvoe ring. Vanaf het begin is gezegd dat niet alleen aandacht moet worden besteed aan wegen en gebouwen, maar ook aan de 'so ciale infrastructuur': de wel zij nsinstellingen, de scholen en andere voorzieningen in de wijk. Bijna alle instellingen in de wijk kampen met accommodatiepro blemen. Zo kent wijkgebouw De Spinne een erg intensief ge bruik, is het gebouw voor cultu rele minderheden De Mast te klein, zit de Holtkampschool verspreid over twee locaties en is uitbreiding in de toekomst nodig, is de kinderopvang ver snipperd over diverse huurhui zen en is de wijkinfowinkel te krap geworden door de komst van het sportbuurtwerk. De bedoeling is nu vele vliegen in één klap te slaan. Het wijkge bouw en de basisscholen Holt- kamp en 't Noorderlicht worden Weeldienst BIEZELINGE - Aan de Zwarte Weel in Biezelinge wordt mor gen, zondag, om 11.30 uur de jaarlijkse weeldienst gehouden. Bij slecht weer wordt uitgewe ken naar de Nederlands-her vormde kerk in Biezelinge. verbouwd en uitgebreid met in totaal een kleine tweeduizend vierkante meter. Alle wijkvoor- zieningen worden zoveel moge lijk op die locatie geconcen treerd. Door gezamenlijk gebruik kan wórden voorkomen dat ruimten het grootste deel van de tijd niet worden benut. De gymzaal wordt onderdeel van het nieuwe complex. Verder komen er enkele huizen ('schoolwoningen') die de RWS realiseert. Het samenvoegen van alle voor zieningen staat bekend als de gedachte van de brede school, waarbij de school het hart in de wijk wordt. Op dezelfde plaats kunnen ook kinderopvang, vol wasseneneducatie, maatschap-! pelijke dienstverlening, ge zondheidszorg, jeugdwerk en sociaal-culturele activiteiten worden geboden. De huisves ting op één locatie moet de sa menwerking bevorderen. In Goes bestaan ook al vergevor derde plannen voor een brede school in Goes-Zuid. Infowinkel De wijkinfowinkel Goese Pol der aan de Kuyperlaan blijft, zoals de plannen er nu uitzien, op die locatie gevestigd en on dergaat een kleine verbouwing, Door de verhuizing van he! sportbuurtwerk en de peuter speelzaal naar het nieuwe com plex komt er ruimte beschik baar. Het kruiswerk, dat nu gebruik maakt van het wijkge bouw, gaat naar de wijkinfo winkel. De totale operatie gaat ruim 5,6 miljoen gulden kosten. Omdat er allerlei voorzieningen bij be trokken zijn, betaalt de ge meente h$t bedrag uit een groot aantal geldpotjes. Toch resteert er dan een tekort van 835.0001 gulden. De verwachting is dat de provincie vier ton subsi dieert. Het resterende bedrag kan de gemeente uit het budget voor lo kaal sociaal beleid financieren, De stijging van de exploitatie kosten kan zonder veel moeite worden opgevangen. De komende maanden moeten de plannen worden uitgewerkt en zal de haalbaarheid worden onderzocht. Vervolgens kunnen alle betrokken partijen hun me ning geven. Het gemeentebestuur neemt op z'n vroegst eind dit jaar een de finitief besluit over de plannen, De nieuwe landschapscamping Kruytenburg in Poortvliet. door Rolf Bosboom POORTVLIET - „Een juweeltje van een camping", zo omschreef de Thoolse burgemeester H. A. van der Munnik vrijdag de nieu we landschapscamping Kruy tenburg in Poortvliet. Hij ver richtte de opening door hei bord aan de Kruytenburgseweg dat de landschapscamping van de familie Van Nieuwenhuijzen aanduidt, te onthullen. Een landschapscamping geeft agrariërs de mogelijkheid om naast hun akkerbouwbedrijf een camping te exploiteren met maximaal zestig plaatsen. Voorwaarde is wel dat de boer voor elke standplaats 800 vier kante meter natuur ontwikkelt. Bij wijze van experiment staat de provincie voorlopig acht landschapscampings toe. Vorig jaar werd de eerste geopend in Zonnemaire. Kruytenburg is de tweede. De familie Van Nieuwenhuij zen, die al een minicamping ex ploiteerde, heeft een fraai kam peerterrein aangelegd met 24 standplaatsen. De grasweide, met een eigen ingang en par keerterrein, grenst aan een hoogstamboomgaard en een schapenweide. Daarnaast is een natuurgebied j aangelegd dat, in overeenstem ming met de eisen voor land schapscampings, zo'n twee hec tare groot is. De gasten van de camping kunnen daar doorheen wandelen en bijvoorbeeld een veldboeket samenstellen in de kleurrijke plukweide met 24 bloemsoorten. Ook zeker de moeite waard is de vlindertuin. Verder is er een slenk uitgegra ven die in rechtstreekse verbin- Dankdienst Pinkstergemeente Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De Pink- stcrgemeenschap Shalom in Oost-Souburg houdt zondag 2 juli een dankdienst voor de ze geningen van de afgelopen vijf jaar. Deze wordt gehouden in zaal Irene aan de Kanaalstraat 8 in Oost-Souburg en duurt van 14.30 tot 16 uur. Aansluitend is er een receptie. Voorganger H. Swart uit Oostende (B) ver kondigt. het woord en vraagt de zegen voor het voorgangerecht paar Deug, dat sinds vijf jaar Shalom voorgaat. Gospelkoor Sound of Hope verleent muzi kale medewerking. Eunice van Stuijvenberg BROUWERSHAVEN - Iedere muzikant met een instrument voor harmonie, fanfare of brassband kan zaterdag 8 juli meedoen met de muziek-play- inn in Brouwershaven. De play-inn is een van de activi teiten tijdens de Brouwse dag. Tussen tien tot zes uur zijn er verder kinderevenementen en optredens van majorettes en de Line-Street-Dancers uit Oos- terland. Vorig jaar deden 322 spelers en 27 drumbandmuzi kanten mee aan de play-inn. De eerste repetitie is om 10.45 uur. Om 16.00 uur volgt het concert. Voor de wat minder getalenteer den is het mogelijk lawaai te maken op een groot en stevig bouwwerk, gemaakt van aller lei materialen die bij de sloop zijn gehaald. Op de braderie worden worden onder meer oude ambachten ge toond zoals klompenmaken. Daarnaast wordt er een muse umplein ingericht met oude tractoren, landbouwwerktui gen, legervoertuigen en auto's. Voor de kinderen is er een stoomlocomotief en een spring kussen. Op het marktplein staat een ballonnenclown. In de Sint Nicolaaskerk wordt een rom melmarkt gehouden en het Ton- nenmagazijn is het middelpunt van een creatiefbeurs. foto Willem Mieras ding staat met de Kruytenburg- se Watergang. De berg zand die het uitgraven heeft opgeleverd, is inmiddels een begroeide heu vel in het landschap geworden. Wie erbovenop gaat staan, kijkt zo de Scherpenissepolder in. Er komt een uitkijktorentje op voor nog een beter uitzicht. Van der Munnik toonde zich in genomen met het initiatief en het resultaat, al oogt de cam ping wat kaal omdat de bomen, struiken en bosschages nog flink moeten groeien. Met wat fantasie is het toekomstbeeld goed voor te stellen. „Het wordt allemaal heel erg mooi." De burgemeester prees ook het 'geduld en uithoudingsvermo gen' van de familie Van Nieu wenhuijzen. Daarmee veront schuldigde hij zich in bedekte termen voor de langzaam draai ende ambtelijke molens bij ge meente en provincie, die ervoor zorgden dat de voorbereiding van de camping al met al drie jaar in beslag nam. Daarnaast wees Van der Mun nik erop dat er nog lang geen acht landschapscampings zijn in de provincie en dat er wat hem betreft best een tweede op Tholen kan worden gevestigd. „Ik hoop dat er meer van dit soort versieringen in het land schap komen." ifiin C.M. Niipels Meubelen B.V., gevestigd te Bergen op Zoom, is een sterk groeiende organisatie, die sinds 1969 met ruim 150 medewerkers mee- neemmeubelen in bouwpakketvorm ontwerpt, produceert en verkoopt. De distributie vindt plaats naar voornamelijk doe-het-zelf ketens, meubel speciaalzaken en postorderbedrijven in ruim 30 verschillende landen. Wegens vertrek van de huidige functionaris zijn wij op zoek naar een enthousiaste: De functie: Het betreft hier een fulltime functie. Na een gedegen inwerkperiode bent u geheel zelfstandig actief binnen de financiële administratie. Tot uw voornaamste taken behoren: Het verzorgen van de salaris-admi nistratie. Het verzorgen van de aangiften omzetbelasting, loonbelasting en vennootschapsbelasting. Vastleggen vanuit het administra tieve systeem (voorraad/facture ring). Vastleggen m.b.t. bankverkeer/in koopfacturen/ memoriaal. Opstellen van een balans en winst en verliesrekening. Beoordelen van cijfermatige gege vens. Vaste activa administratie. Consolidatie van de dochtermaat schappijen. Assisteren van de controller bij de rapportage. Tijdsregistratie. Begeleiden van de accountant bij tussentijdse en eindejaarscontrole. Gevraagd wordt: Iemand die in het bezit is van mini maal een MEAO/MBA diploma en enkele jaren werkervaring heeft opgedaan (bij voorkeur in een pro ductiebedrijf). Een actieve persoon die in staat is om onder druk te kunnen presteren en prioriteiten weet te stellen zonder daarbij het overzicht te verliezen. Iemand die affiniteit heeft met geau tomatiseerde informatiesystemen. Geboden wordt: Een functie in een moderne en sterk groeiende internationaal georiën teerde organisatie. De mogelijkheid om te werken bin nen een jong en gemotiveerd team. Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Heeft u ambitie en capaciteiten om deze functie te vervullen, stuur dan een brief met curriculum vitae aan: C.M. Nijpels Meubelen B.V. T.a.v. de heer A. de Hoog. Postbus 175, 4600 AD Bergen op Zoom, tel. 0164-286000. a.dehoog@nijpels.nl Aan alle bewoners van MIDDELBURG ('t Zand Griffioen Klarenbeek) Opdat u niet struikelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in MIDDELBURG (t Zand Griffioen Klarenbeek) aan het waterleidingnet van maandag 26 t/m vrijdag 30 juni 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 465000 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DELTA\ sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat i bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 14