Tholen wil hulpverlening Brabant CEZOCHT ifitn PZC zeeland zaterdag 24 juni 2000 b 14 c.m.nijpel/ meubelen b.v. Grevelingenschap betaalt ba tig saldo over vorig jaar terug GOES ADMINISTRATEUR M/V Gemeente ziet snelheid als grootste voordeel Met scepsis ontvangen Koninklijk eerbetoon voor 55 jaar bij brandweer geslaagd Informatieavond Zone-60 Poel-gebied Assistente BEZORGERS M/V bezorgers(sters) en omstreken KOM WERKEN BIJ DE PZC ALS NIEUWE HELD j Burgemeester H. A. van der Munnik speldt G. Akershoek de onderscheiding op, als dank voor diens jarenlange inzet voor de vrijwilli ge brandweer op het eiland Tholen. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers SINT-MAARTENSDIJK - G. Akershoek uit Tholen zag vrijdagavond zijn jaren lange inspanning voor de vrijwillige brandweer op het eiland beloond met een lintje. Burgemeester H.A. van der Munnik speldde hem de konkinklijke onderschei ding op. Akershoek is in totaal 55 jaar bij de brandweer actief geweest. Eerst als brandweerman, later achtereenvolgens als onderbrandmeester, ondercomman dant en postcommandant bij de blusgroep Tholen. Samengevoegd Bij de laatste herindeling in 1995, toen de gemeenten Tholen en Sint Philipsland werden samengevoegd, werd Akershoek ingezet om de vijf blusgroepen die er toen nog waren samen te smeden tot één korps. Hij was verder actief bij de invoering van het Project Versterking Brandweer. Akershoek werd gisteravond geprezen om zijn flexibiliteit, waardoor hij steeds wist mee te groeien met de snel veranderende brandweerorganisatie. Ook was hij voor veel brandweerlieden een luisterend oor. Behalve zijn werkzaamheden voor het brandweerkader heeft Akershoek veel tijd gestoken in het uitzetten en voorbe reiden van oefeningen en wedstrijden. door Mieke van der Jagt SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil, waar het gaat om brandweer, hulpverle ning en ambulancevervoer, he lemaal niet bij Zeeland horen. De gemeente wil de samenwer king met West-Brabant op die gebieden, die heel goed bevalt, volhouden. Tholen ziet tal van redenen waarom de provincie grenzen en die van de politiere gio niet zouden moeten gelden voor de hulpverlening. De be langrijkste reden is de snelheid waarmee brandweerwagens en ambulances op Tholen kunnen zijn: tien keer sneller vanuit West-Brabant dan vanuit de Be- velanden of Schouwen-Duive- land. Gedeputeerde staten hebben te kennen gegeven dezelfde gren zen te willen aanhouden voor alles: territoriale congruentie van de hulpverleningsregio's, zoals die door de regering wordt voorgestaan. In een advies van de Raad voor het Openbaar Be stuur (ROB) echter, staat dat niet mag worden voorbijgegaan aan historisch gegroeide sa- Personeel vinden voor Volvo Cars wordt hele kluif TERNEUZEN - Net als de Vlaamse Dienst voor Arbeids bemiddeling denkt het arbeids bureau in Temeuzen dat de invulling van 1800 nieuwe ar beidsplaatsen bij Volvo Cars in Gent problemen zal opleveren. Hoewel in deze regio ruim acht tienduizend werkzoekenden staan ingeschreven, had het ar beidsbureau onlangs grote moeite om enkele honderden nieuwe mensen te vinden voor Volvo Trucks in Gent. Het werkbij Volvo is vrij specia listisch en veel werkzoekenden zijn laag opgeleid of zijn alloch tonen met een taalachterstand. Ook de krapte op de arbeids markt speelt een rol. Iedere werkzoekende kan zich zonder problemen inschrijven bij de Vlaamse Dienst voor Ar beidsbemiddeling. menwerkingsverbanden. Tho len claimt dat de relatie met West-Brabant op het gebied van brandweerhulpverlening en ambulancevervoer, historisch gegroeid is en zeker niet voor niets. Alleen al de bestuurlijke in vloed op het reilen en zeilen in de hulpverlening zou voor Tho len drastisch afnemen als de ge meente bij Zeeland gedwongen zou worden. Nu praat Tholen mee in een clubje van zeven. In Zeeuws verband neemt de be stuurlijke invloed af tot één stem in de vergadering van 17 gemeenten. Afstanden Maar dat is lang niet alles. Als er op dit moment in Tholen wat ge beurt is een brandweerauto of een hulpverleningsvoertuig uit Bérgen op Zoom er, inclusief de bemanningen, binnen enkele minuten omdat de markiezens- tad op slechts een paar kilome ter afstand ligt. Het dichtstbij zijnde Zeeuwse grote materieel staat in Goes: vijftig kilometer verderop. Dat is nog afgezien van de praktische problemen op personeel gebied. De Thoolse brandweercommandant draait mee in de officierenpool van West-Brabant. Aansluiting bij Zeeland kost geld omdat er een gekwalificeerde officier van dienst zou moeten komen. Bij het ambulancevervoer is het van hetzelfde laken een pak. Weliswaar wordt Tholen in be ginsel bediend door een ambu lance van De Bevelanden maar de meldingen gaan via West- Brabant. In geval van nood, als de Thoolse ambulance bezet is of als er meer nodig zijn, staan de wagens van Bergen op Zoom en Roosendaal klaar. Die zijn er aanzienlijk eerder dat de Zeeuwse ambulances die uit Zierikzee en Krabbendijke moeten komen, over allerlei drukke toeristische routes met bruggen die veel open staan. Opslagplaats De gemeente Tholen pleit er voor om ook gebruik te gaan maken van de Brabantse op slagplaats voor geneeskundige materialen. Wat dat betreft is Tholen nu nog op Zierikzee aan gewezen. Inmiddels zijn al af spraken gemaakt met de GGD in West-Brabant over de medi- en Internet op de kamers aanti sluiten", vertelt D. Deceunincfe lokatiemanager van Borren. damme. Interesse Het internetproject dat in jann ari nog met scepsis werd ont vangen blijkt nu, na het eersb seizoen, een succes. Ook Deceit ninck geeft toe dat hij voora niet had kunnen vermoeden da er zoveel interesse zou zijn vai de bewoners. De cursus is goed bevallen dat het proefpro; ject volgend jaar een vervolj krijgt. Dezelfde beginnerscur sus zal opnieuw gegeven wor den, en voor de enthousiasti geslaagden van het afgelopei seizoen zal een vervolgcursui starten. „Het slaat goed aan, zit doende gaan we er mee verder'j zegt een tevreden Deceunick. De oudste deelneemster aan dl cursus is de 86-jarige G. Vaesi Versteege. Nonchalant verteli ze dat ze er 'niet zo veel moeitd mee heeft gehad. „Je moet ge- woon doorzetten", moedig Vaes haar leeftijdsgenoten aan Inmiddels is ze zo enthousiast voor het Internet geworden dai ze zelf ook een computer op haai kamer heeft. „Dan kan ik lekke e-mailen, de krant lezen op In ternet. En kaarten zoeken na tuurlijk, die ik dan naar mijt kleinkinderen kan sturen." Aan het ROC Zeeland, vestiging Ter Wel Ie, Chr. DGO, opleiding Sport en Bewe gen (CIOS) in Goes behaalden het diplo ma: Hoofdkeuzevak Buitensport:Anneme rie van Dongen; Robin Tonnaer. Hoofdkeuzevak Defensie: Crista va* Kooten; Peter Verlegh; Frank Westdorp. Hoofdkeuzevak Tennis: Patrick v.d. Eist Hoofdkeuzevak Sportleider Vorming Ester Jongepier; Michel Kokelaar; Mauri ce Navarro; Daryoush Shirzadi. Hoofdkeuzevak Bewegen en Hulpverle nen: Elcke Boogaarts; Jeroen Fonteins Dineke Hoogwerf; Nico de Hullu; Sabini de Jonge; Adriaan Kroese; Christel 0i> derdijk; Ruud Sanders; Erwin Simpelaar Judy Slager; Neels Smeekens; Éveliei Vermeij. Hoofdkeuzevak Sportontwikkeling: Jet frey Emor; Anrico van Hecke; Erik Kooi stra; Marjolein Kraayeveld. sche teamleider. Zolang de Zeeuwse leider niet aanwezig is, neemt de Brabander waar op Tholen. Compenseren Indeling bij Zeeland zou voor Tholen, kortom, een aanzienlijk kwaliteitsverlies opleveren, niveau te handhaven zou Tho len diensten van West-Brabant moeten blijven afnemen en be talen, terwijl de gemeente ook zou moeten meebetalen in het Zeeuwse hulpverleningscircus. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de gemeenteraad voor om GS te laten weten dat Tholen de samenwerking met West-Bra bant liefst voortzet, zelfs nog een beetje uitbreidt. Na de raadsvergadering van maandag 26 juni wordt een extra commis sievergadering gehouden om dat besluit te nemen. De beslis sing van Tholen moet voor de vakantie bij GS liggen. door Famke van Loon ZIERIKZEE - 'Je bent nooit te oud om wat te nieuws leren.' Dat bleek eens te meer vrijdagmid dag in zorgcentrum Borren- damme toen 45 ouderen een cer tificaat kregen overhandigd als bewijs dat ze de cursus 'internet voor senioren' met goed gevolg hadden afgerond. Vrijdagmiddag hing er een feeststemming in de recreatie zaal van het Zierikzeese zorg centrum want de eerste groep geslaagden konden hun diplo ma in ontvangst nemen. In eer ste instantie reageerden de aan wezigen wat lacherig vanwege dit officiële moment, maar toen ze eenmaal het certificaat in handen hadden, gaven ze toe 'toch trots' op het papiertje te zijn. Neef „Ik heb meegedaan aan de cur sus zodat ik met mijn neef in Au stralië kan e-mailen", legt de 68-jarige W. Gaanderse uit. Voor het merendeel van de cur sisten was het leren gebruiken van e-mail de grote motivatie mee te doen aan de cursus. „Kinderen praten erover met hun ouders wanneer ze op be zoek zijn. Ze willen dan ook e- mailen met kinderen en klein kinderen", vertelt cursusleider R. van de Sande. Maar de cursisten hebben meer geleerd dan berichten via het net te versturen. Tijdens de les kregen de deelnemers opdrach ten, die ze met behulp van de zoekmachines moesten oplos sen. Tevens behoorden de grondbeginselen van Windows en Outlook Express tot de les stof. „Je moet bij de basis begin nen. Sommige mensen hadden aan het begin van de cursus nog nooit een muis vastgehad", al dus Van de Sande. Internetten Wie denkt dat computers en In ternet alleen voor de jongere ge neratie is weggelegd, heeft het mis. Landelijk blijkt dat inter netten onder ouderen steeds po pulairder te worden; inmiddels zijn vijftig senioren-Internetca- fé's geopend. „Ook bij de nieuw bouw van zorgcentra wordt steeds meer rekening gehouden met de mogelijkheid computers wat alleen te compenseren zou zijn door operationele afspra ken. Tholen heeft inmiddels ervaren dat bestuurlijke en ope rationele aspecten niet los van elkaar kunnen worden gezien. Ook financieel zou de indeling bij Zeeland negatieve effecten hebben. Om het voorzieningen- door Ali Pankow OUDDORP - Het algemeen bestuur van Natuur- en Re creatieschap De Grevelingen besloot vrijdag het batig saldo van 173.000 guldén over het boekjaar 1999 terugte betalen aan de deelnemende geld schieters: rijk, provincies en gemeenten. De meerderheid van het bestuur prefereert te rugbetaling boven de vorming van een egalisatiefonds waar mee eventuele financiële te genvallers in de toekomst kunnen worden opgevangen. Alleen wethouder C. W. Veer- hoek van de gemeente Schou- wen-Duiveland maakte een kanttekening bij dat besluit. Hij waarschuwde voor het feit dat de hoogte van de subsidie van de deelnemende gemeen ten binnen het Grevelingen schap gebonden is aan de richtlijnen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De VNG heeft bepaald dat die subsidie niet meer dan 2,6 procent hoger mag zijn dan het jaar daarvoor. „Als er dus plots om wat voor reden dan ook meer subsidie bij moet, kunnen er van de zijde van de gemeenten problemen ont staan", aldus Veerhoek. Burgemeester A. J. C. van Pelt van Oost-Flakkee was het daar wel mee eens, maar acht te het geen reden voor de vor ming van een algemene reser ve. Overigens gaat het voor de gemeenten maar om een be drag van vijftienhonderd a tweeduizend gulden. Het grootste deel van het batig saldo - circa honderdduizend gulden - wordt terugbetaald aan het ministerie van LNV. Akkoord Het bestuur van het Natuur- en Recreatieschap ging zon der op- of aanmerkingen ak koord met de begroting voor 2001 en met de meerjarenra ming 2001-2004. De begro ting voor volgend jaar sluit met een exploitatietekort van 2,5 miljoen gulden ten laste van de deelnemende geld schieters. Het nadelig saldo blijft daar mee binnen de door het rijk gestelde richtlijnen. Volgens penningmeester J. Huijsen zijn alle begrotingsposten kri tisch tegen het licht gehouden en werden daar waar nodig loon- en prijsstijgingen door gevoerd. De kosten voor re- creatiebeheer van objecten stijgen met 4,96 procent. De kosten voor herinrichting van het bezoekerscentrum komen dit jaar ten laste van daarvoor gevormde reserve. De vergadering ging akkoord met het voorstel met ingang van 2001 die reserve jaarlijks te voeden met een geïndexeer de bijdrage van 40.000 gul den. De kosten van de parkeerbe lasting dalen ten opzichte van de begroting 2000 met een be drag van elfduizend gulden. Die daling is het resultaat van overleg met de organisatie PGN die zorg draagt voor za ken als management, admini stratie, controle en geldtrans port. De opbrengst van het betaald parkeren weegt overigens nog steeds niet op tegen de kosten die daarvoor gemaakt moeten worden. In de begroting wordt het negatieve saldo geraamd op ruim 140.000 gulden. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat een groot deel van de polderwegen inrichten als Zone-60 gebied. Dit betekent dat de maximumsnelheid in die gebieden daalt van tachtig naar zestig kilometer per uur. Deze maatregel wordt soms ondersteund door aanvullende maatregelen zoals de aanleg van plateaus op gevaarlijke kruisin gen. Praat mee! Het waterschap gaat ook het gebied rond de Poel tussen Goes en Heinkenszand inrichten als zo'n Zone-60 gebied. Voor het echter zover is, wil het waterschap graag weten hoe u denkt over oplossingen en maatregelen voor de problemen In dit gebied. Tijdens een Informatieavond op dinsdag 27 juni a.s. willen medewerkers van Zeeuwse Eilanden samen met u over maatregelen praten. De avond vindt plaats in de av-zaal van het hoofd kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 in Goes. Vanaf 19.15 uur bent u van harte welkom. De discussie begint om 19.30 uur. En daarna? Na de informatieavond gaat het water schap met de ideeën van bewoners, agra riërs, ondernemers en andere belangheb benden aan de slag. Er wordt vervolgens een plan gemaakt dat gebaseerd wordt op de ideeën en reacties van belanghebben den. Tijdens een inloopavond in de herfst van 2000 presenteert Zeeuwse Eilanden het plan. Meer weten? Voor meer informatie: Sandra MJnneboo, tel. (0113)241422 of stuur een e-mail ^J^^^naar zone60@wze.nl. Gevraagd: (parttime) voor orthodontistenpraktijk. Liefst met ervaring of opleiding tandarts assistente. C.V. en evt. referenties op te sturen voor 30 juni 2000. Praktijk voor Orthodontie M.H. Kuyl/V. Gavel v. Dusseldorpstraat 5 4461 LT Goes 0113-252056 ZONDER NIEUWE HELDEN IS DE KRANT NERGENS Wij zoeken met spoed voor voor dagblad, huis-aan-huis kranten en vakantiewerk Sollicitaties kunt u richten aan: PZC Postbus 18 4380 AA Vlissingen. Bellen gaat nog sneller! 0113-273000 EERSTE KLAS OCCASIONS BIJ UW SUZUKI DEALER CABRIO'S EN 4X4 Nissan 100 NX 1.6T-bar Nissan 100 NX1.6T-bar Honda CRX ESI Daihatsu Feroza Resin Top El. Suzuki Vitara JLX Cabrio Suzuki Vitara JLX Cabrio Suzuki Vitara 2.0 JLX Met. T. SUPEROCCASiON VW Passat 1.8 Variant comf.line 06-98 45.900,- 06-91 15.500,- 08-93 14.750,- 06-92 24.000,- 04-93 17.900,- 05-92 18.000,- 08-92 18.000,- 05-97 35.900,- Suzuki Swift 1.3 CLS Airco Suzuki Wagon R+ 1.2 CL Suzuki Swift 1.3 CLS airco 10-98 20.995,- 08-99 22.750,- 08-99 21.995,- OCCASIONS OVERIG Suzuki Baleno 1.8 GTX Wagon Suzuki Alto 1.0 CL 5-drs Suzuki Alto 1.0 CA Citroën ZX 3-drsl.8i Furio Kia Pride 1.3 GLX Nissan Sunny 1.4 LX Sedan Volvo 480 ES Coupé Suzuki Alto 1.0 GL Suzuki Swift 1.3 GLX 5-drs Suzuki Swift 1.0 Spirit Renault 19 TR Seat Marbella Fun Suzuki Alto GLS Daihatsu Hi-jet diesel Pontiac Crandprix 3.1 V6 LE Renault Clio RL Suzuki Swift 1.3 GL 5-drs Suzuki Alto CL automaat Ford Escort 1.61 Bravo Mazda 323 LX automaat VW Jetta 2-drs 04-97 26.500 08-97 12.500 1997 11.900 05-93 11.500 03-96 11.500 04-94 12.500 03-90 10.950 03-95 10.900 02-93 11.500 03-93 10.750 10-91 8.900 03-96 8.750 03-94 8.500 10-96 7.400 09-93 7.200 08-92 6.900 03-89 5.900 05-88 3.900 05-88 3.750 02-88 2.900 01-86 1.900 Uw prijsbewuste Suzuki-dealer van de Bevelanden rp 7ir uccp IM GARAGE SJAAK SONKE - KAPELLE 4 suzuKI Biezelïngsestraat 50, tel.: 0113 - 343631 C.M. Niipels Meubelen B.V., gevesfigd te Bergen op Zoom, is een sterk groeiende organisatie, die sinds 1969 met ruim 150 medewerkers mee- neemmeubelen in bouwpakketvorm ontwerpt, produceert en verkoopt. De distributie vindt plaats naar voornamelijk doe-het-zelf ketens, meubel speciaalzaken en postorderbedrijven in ruim 30 verschillende landen. Wegens vertrek van de huidige functionaris zijn wij op zoek naar een enthousiaste: De functie: Het betreft hier een fulltime functie. Na een gedegen inwerkperiode bent u geheel zelfstandig actief binnen de financiële administratie. Tot uw voornaamste taken behoren: Het verzorgen van de salaris-admi nistratie. Het verzorgen van de aangiften omzetbelasting, loonbelasting en vennootschapsbelasting. Vastleggen vanuit het administra tieve systeem (voorraad/facture ring). Vastleggen m.b.t. bankverkeer/in koopfacturen/ memoriaal. Opstellen van een balans en winst en verliesrekening. Beoordelen van cijfermatige gege vens. 8 Vaste activa administratie. Consolidatie van de dochtermaat schappijen. Assisteren van de controller bij de rapportage Tijdsregistratie. Begeleiden van de accountant bij tussentijdse en eindejaarscontrole. Gevraagd wordt: Iemand die in het bezit is van mini maal een MEAO/MBA diploma en enkele jaren werkervaring heeft opgedaan (bij voorkeur in een pro ductiebedrijf). Een actieve persoon die in staat is om onder druk te kunnen presteren en prioriteiten weet te stellen zonder daarbii het overzicht te verliezen. Iemand die affiniteit heeft met geau tomatiseerde informatiesystemen. Geboden wordt: Een functie in een moderne en sterk groeiende internationaal georiën teerde organisatie. De mogelijkheid om te werken bin nen een jong en gemotiveerd team. Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Heeft u ambitie en capaciteiten om deze functie te vervullen, stuur dan een brief met curriculum vitae aan: C.M. Nijpels Meubelen B.V. T.a.v de heer A. de Hoog. Postbus 175, 4600 AD Bergen op Zoom, tel. 0164-286000. a.dehoog@nijpels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 126