Fracties achter verkoop Zuidhal Jiidó PZC Hoofdrekenaars bridgen beter kortingen tot 50% Op muizenkamp in de Braakman Volgende probleem bij Terneuzense welzij nsclub duikt op VVD wenst betaald parkeren in hele stadshart van Hulst Eis twaalf maanden cel voor brandstichting zeeland 18 Raadspartijen Hulst wensen wel zekerheid voor tennissers Dreischor maakt zich mooi Twee dagen feest in Kloosterzande Concert in Domburg CDA-fractie wenst voor rotonde Clinge hooguit een ton neer te leggen {CflNOf} Wij starten de jaarlijkse zomeropruiming vrijdag 23 juni 2000 door Marjolein Reinhoudt TERNEUZEN- De natuurbe- scheriningsverenigingen en - instanties verzorgen volgende week verschillende excursies in Zeeuws-Vlaanderen. Kinde ren kunnen in het weekeinde van 7 en 8 juli op muizenkmap in de Braakman. Maandag 26 juni is er een wan deling van vijf kilometer door het oude polderlandschap rond Terhofstede. Gidsen geven uit leg over planten. De wandeling start om 19.00 uur op de hoek van de Braamdijk en de Platte- weg. Dinsdag 27 juni kunnen belangstellenden nachtdieren gaan kijken met een gids van Staatsbosbeheer. De excursie begint om 21.30 uur op par keerplaats Knokkert bij het Bos van Erasmus bij Nieuw- vliet. Bij het bruggetje bij de Maag denbergweg in de polder bij Draaibrug begint op donder dag 29 juni om 19.30 uur een plantenexcursie. Op zaterdag 1 juli kunnen be langstellenden brunchen met de boswachter van Staatsbos beheer in bezoekerscentrum. De Baeckermat in Westdorpe na een excursie van twee en een half uur door natuurgebied Canisvliet. De wandeling be gint om 9.00 uur. De jeugd van 8 tot 14 jaar kan op 1 juli om 13.00 uur onder lei ding van een kenner de gier zwaluwen in de kerk van Groe- de gaan bekijken. Daarna wordt een kleine wandeling ge maakt door het Slijkstraatje van het Vlaams Erfgoed. Voor af kunnen geïnteresseerden zich aanmelden bij 'tDuumpje. De Steltkluut houdt op vrijdag 7 juli en zaterdag 8 juli een muizenkamp voor de j eügd van 6 tot 14 jaar in de Braakman. In het gebied worden vooraf val letjes uitgezet zodat de kinde ren tijdens het kamp kunnen zien welke soorten muizen er in de Braakman leven. De kinderen zullen zowel over dag als 's nachts op pad gaan om de muizen te bekijken en te tellen. De kampeerders ver trekken op vrijdag om 19.30 uur vanuit de Walstraat in Ter- neuzen. Opgeven kan vooraf bij Lucien Calle van De Stelt kluut. door René Hoonhorst HULST - Een overname door particulieren van squash- en Zuidhal van gemeenschapscen trum Den Dullaert stuit bij geen der Hulster raadsfracties op te genstand. Op termijn betaalt de gemeente minder subsidiegeld en de Hulster sporters krijgen de beschikking over een breder aanbod. Maar de meeste partij en willen zeker weten dat een Hulster tennisleraar - en met hem zijn vele leerlingen - niet buiten spel wordt gezet. DREISCHOR - Nog een week en dan is Dreischor op z'n mooist. Vrijdag 30 juni maakt het historische dorpje zich op voor de ju rering van de Entente Flo rale, de wedstrijd om het predikaat groenste dorp van Nederland, 's Ochtends om kwart voor negen in het dorpshuis is er een toelichting op het groenbeleidsplan dat met het oog op de wedstrijd voor Dreischor is opgezet, Een half uur later wordt een bezoek gebracht aan nabijgelegen natuurge bied Dij kwater, de 'gluur- muur' en het orchideeën- veld. Aansluitend volgt een wandeling door het dorp en een bezoek aan het Rana Natuurpark. Of de leerlingen van tennis- school Richard Bral ook in de toekomst in de Zuidhal terecht kunnen, werd donderdag tij dens de vergadering van de commissie financiën niet duide lijk. Burgemeester en wethou ders van Hulst hebben vorige maand een intentie-overeen komst getekend voor de ver koop van de twee hallen aan vier ondernemers uit de streek. Ho- reca-ondernemer R. Verberk- moes en sportschoolhouder R. de Moor van sportcentrum Del ta legden de commissieleden uit dat zij het beste met de Hulster sportbeoefenaars voor hebben. De twee squashzaaltjes worden weliswaar opgedoekt, maar tennissers die de Zuidhal nu ge bruiken kunnen er ook in de toe komst terecht. Met de organisatoren van het bedrijfstennis, dat vooral in de weekeinden wordt gespeeld, was al overeenstemming over verlenging van het contract be reikt. En ook met.Bral was eer der onderhandeld over het veelvuldig gebruik van de hal. Volgens Verberkmoes was deze week overeenstemming bereikt. De Terneuzense caféhouder vroeg Bral, die op de publieke tribune zat, om bevestiging, maar kreeg van burgemeester A. Kessen te horen dat 'het zo niet werkt bij een commissieverga dering'. De meeste raadsleden wilden toch wel graag weten of er overeenstemming is, omdat ze deze week hoorden dat Bral de Zuidhal en squashhal zelf wilde kopen. De Hulster tennis leraar had er zelfs een ton meer voor over dan de vier andere on dernemers. Wethouder P. Weemaes beves tigde het bod van Bral. Hij was er eerst een beetj e van geschrok ken, maar concludeerde met de andere leden van B en W dat de intentie-overeenkomst met de andere gegadigden niet zomaar aan de kant kon worden gescho ven. Een kwestie van fatsoenlij k zakendoen. Bovendien had Bral twee jaar geleden al eens be langstelling getoond en wist hij dat de gemeente en de Stichting Den Dullaert nog altijd op zoek naar kopers waren. De opposi tiepartijen Progressief Hulst en CDA wilden van Bral zelf horen hoe de vork in de steel zat en vroegen om terugname van het voorstel. Frustreren Kessen en Weemaes stelden ech ter dat het de bedoeling is om de overname op 1 september in te laten gaan. Uitstel van de be slissing tot augustus zou de voorbereidingen van de onder nemers frustreren. De komende week tot de raadsvergadering - op donderdag 29 juni - zouden de raadsleden meer dan genoeg tijd hebben om alle gewenste in formatie te krijgen. Tennisle raar Bral wekte na de raadsver gadering de indruk dat hij nog geen overeenstemming heeft bereikt met de beoogde nieuwe eigenaren van de Zuidhal over de huur van de hal. Hij wenste 'geen woord commentaar te ge ven' voordat de gemeenteraad een besluit heeft genomen. CDA'er J. van Eek liet vervol gens doorschemeren dat de ver koop van de twee sporthallen nog lang geen gelopen koers is. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Kloos terzande staat in het weekeinde van zaterdag 1 en zondag 2 juli in het teken van de Molenstraat feesten. Beide dagen beginnen de activi teiten in de Cloosterstraat om 14.00 uur. Voor de kinderen is er animatie met een jeugdcircus en clowns. Dweilbands, showband Kloortje en de plaatselijke ko ninklijke harmonie Sint Cecilia verzorgen optredens, 's Avonds klinkt er op alle terrassen live muziek. Zondag is er een brade rie. Oude ambachten, straatani matie, figuurzagen met de Cli- niclowns en demonstraties van onder meer de landroverclub en de plaatselijke palingroker R. Andriessen zijn eveneens pro grammaonderdelen. De scouting verzorgt het absei- len en de Kindervakantieweek is met een schminkstand aan wezig. w^êêêêêê Hi iHHü» Twee aan twee streden de scholieren om de beker. foto Charles Strijd door Marjolein Reinhoudt EEDE- „De derde man", roept bridgele- raar D. Abramoff. „Doet wat 'ie kan!" vullen de kinderen hem aan. Moeiteloos geven ze antwoord op alle vragen. Dit schooljaar kregen de kinderen van drie Zeeuws-Vlaamse basisscholen de gele genheid bridgelessen te volgen. Ter af sluiting van het seizoen werd donderdag op de Sint Jozefschool in Eede door de kinderen gestreden om de Zeeuwse Be ker Minibridge. Die werd door de leerlin gen van De Maatjes uit Biervliet in de wacht gesleept. In de aula van de school zitten de bridgers in groepjes van vier (noord, oost, zuid en west) aan tafeltjes. Iedere school heeft een eigen kleur petje, zodat de kin deren makkelijk herkenbaar zijn. In de zaal heerst stilte. Af en toe babbelen de kinderen op zachte toon met elkaar. „Voor de gezelligheid, want daar gaat het om", zegt initiatiefnemer R. van Galen van het Zeeuwse district van de Neder landse Bridgebond. Tweedejaar De leerlingen van de basisscholen De Maatjes uit Biervliet en De Ark uit Hulst konden al voor het tweede jaar bridge lessen volgen. Op de Sint Jozefschool in Eede werden de lessen pas dit jaar geïn troduceerd. Volgend jaar begint ook op het Zwincollege in O'ostburg een cursus. „Zo kunnen de kinderen die hier begon nen zijn met de lessen, volgend jaar ver der met minibridge," legt Abramoff uit. De bridgeleraar gebruikt twee boekjes om de kinderen de regels van het spel bij te brengen. „Maar het allerbelangrijkste is hoof drekenen. Kinderen die goed kun nen rekenen, leren het spel snel. Zij die niet goed zijn in hoofdrekenen leren dat dóór het bridgen," weet hij. „We organi seren dit kampioenschap om het bridgen voor de jeugd, het minibridge, te promo ten. Bridge is een enorm leuk spel en ze ker niet alleen voor ouderen," licht Van Galen toe. „En voor in de toekomst, zo dat er ook over dertig jaar nog nieuwe voorzitters, penningmeesters en scheids rechters zijn," vult Abramoff aan. Zeeuws-Vlaanderen bracht al verschil lende bridgekampioenen voort. Zeeuws- Vlaamse kinderen zijn volgens Abramoff bijzonder goed in bridge. „Hoe dat komt? Door het goede bridge-onderwijs," zegt hij lachend. „Maar zonder gekheid, Zeeuws-Vlaanderen loopt wat mini bridge betreft voorop en dat terwijl de rest van Zeeland juist achter blijft. Tomas de Ruysscher (9) van De Ark slaagde cum laude voor het examen dat na de tien lessen werd afgenomen. Hij is net als zijn moeder die de bridgelessen op De Ark in Hulst verzorgt, een enthousi ast bridger. „Ik vind het gewoon een leu ke denksport", is het enige dat hij erover te zeggen heeft. Tomas wordt liever niet gestoord tijdens het bridgen. door Joost Bosman SLUISKIL - De problemen met welzijnsinstellingen in de ge meente Terneuzen zetten zich voort. Na de perikelen rond de dorpshuizen van Biervliet en Zaamslag en de Stichting Cul turele Activiteiten 't Schelpen hoekje in Terneuzen maakt nu het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil duidelijk het hoofd moeilijk boven water te kunnen houden. Om voorlopig te kunnen overle ven, vraagt SKI van het college van burgemeester en wethou ders zevenduizend gulden. In een brief aan het gemeentebe stuur wijst het SKI-bestuur er op er al diverse signalen te hebben afgegeven, dat er pro blemen waren om de zaken rond te krijgen. „Toch hebben we ons zo lang mogelijk stil gehouden en getracht alles zo goed moge lijk te regelen." Echter, zo ver volgt het bestuur, door het te rugtreden van de vooi'zitter en penningmeester is dat steeds moeilijker geworden. Steun SKI zocht steun bij de Stichting Welzijn Terneuzen en collega- instanties, maar ook die hadden geen pasklare oplossing. Daar kwam bij dat de financiële posi-, tie van SKI minder rooskleurig was dan eerder gedacht. Dat is toe te schrijven aan een aantal samenvallende factoren: de Flash-avonden (goed voor een resultaat van zo'n duizend gul den per keer) vielen om veilig heidsredenen af, de zaalhuur in 't Meulengat werd verhoogd en de opbx-engsten van de verschei dene wekelijkse clubs wisselden nogal eens. Voorts vielen de winsten van de Country-avon- den tegen, speelde de toenemen de concurx-entie van allerlei me- ga-parties SKI parten en bleef een aantal sponsorbijdragen en subsidies uit. Bierverkoop Daarnaast hebben de tweehon- derd asielzoekers in hotel Sluiskil ook gebi'uik gemaakt van de SKI-activiteiten en is de .bierverkoop op de wekelijkse soosavonden stopgezet, waar door er verlies wordt gedx'aaid. Alles bij elkaar, plus het feit dat SKI de zaalhuur (twaalfdui zend gulden per jaar) vooraf moet betalen, heeft ervoor ge zorgd dat de welzijnsorganisa tie niet meer volledig aan de fi nanciële verplichtingen kan voldoen. Het SKI-bestuur wil snel ant woord van het college, omdat de uiterlijke datum waax'op het programma kan worden ingele- vex-d, half mei, reeds is verstre ken. „Als er geen haast wordt gemaakt, houdt het voor ons ge woon op en zullen we alleen lo pende, kleine activiteiten nog afronden", aldus het bestuur. Wethouder A. Stahl-Hemelsoet (welzijn) zegt dat de brief van SKI nog in het college moet worden besproken. „Een van de uitkomsten kan zijn dat er een gesprek met SKI wordt aange gaan." Of er een verband be staat tussen de problemen van SKI en de andere welzijnsin stellingen kon Stahl gister avond niet zeggen. „Ook dat zal binnen het college bekeken worden." door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster VVD-frac- tie wil de parkeerproblematiek in de binnenstad oplossen door overal betaald parkeren in te voeren. De vaste inwoners van het stadshart krijgen een ont heffing en hoeven niets te beta len. De bolwerken moeten wat de WD betreft een aparte status krijgen. „Het wordt tijd dat er een een duidig systeem komt", zei WD- fractievoorzitter R. van Hape ren donderdag tijdens de com missie stads- en doxpsontwik- keling. Van Haperen zegt met lede ogen aan te zien dat door het vergunninghoudersysteem in de binnenstad overdag vele plaatsen onbezet blijven. Door de parkeexplaatsen voor ver gunninghouders op te heffen, kunnen bezoekers van de bin nenstad overdag ook gebruik maken van deze plaatsen. Als 's avonds het publiek de stad weer verlaat, kunnen de vaste inwo ners die plekken weer innemen. Over de functie van de bolwer ken moet volgens Van Haperen nog maar eens goed worden ge- discusieerd. Van Haperen: „On ze oplossing is zeer eenvoudig, en ik vind het pex'soonlijk een geweldig goed idee." P. Vonck (Pi-ogressief Hulst) kon zich wel vinden in het plan van de WD, ook al heeft zijn partij altijd ge zegd tegen betaald parkeren in de binnenstad te zijn. CDA- fractievoorzitter J. Steijaex*t steunde het voorstel van Van Hapex'en. Hij wil dat er een dis cussie wordt opgezet over een integraal parkeerbeleid. Parkeermeters Wethouder W. Kaijser wil voor alsnog niets weten over een der gelijke discussie. „Het Oranje- bolwerk is bijna af en dat scheelt ons weer 120 parkeer plaatsen. Als ook de nieuwe ABN-Amro bank opent, scheelt dat ook weer een boel plaatsen op de Grote Markt. Laten we dat eerst maar even afwachten. Ik vraag me trouwens af hoeveel parkeermeters we bij het idee van de WD in de stad moeten plaatsen. Of moeten de bezoe kers soms afrekenen aan de poox*ten?" DePvdA-fractiekwambij mon de van D. van Damme ook met een ideetje: de parkeerkras- kaaxi. „Vergunninghouders zouden deze kaart voor vijftien gulden op het gemeentehuis kunnen kopen en dat geeft dan recht op tien keer parkeren. Zij kunnen deze kaart aan hun visi te geven die op de kaart de juiste datum krassen, zodat ook zij gratis kunnen parkeren." De overige commissieleden rea- geerden nogal lacherig op dit idee. „Parkeerkraskaaxt, goed woord voor scrabble, drie keer woordwaax'de" en „Krassekras- sekrasse", werd er gefluisterd. Eigentijds Over de parkeexwoorzieningen op het Oranjebolwerk, gingen de coalitiepartijen akkoox'd met de door het college voorgestelde 1 aanschaf van een centrale par- keei'automaat. Progressief Hulst gaf aan sowieso tegen be taald parkeren te zijn en kon dus niet instemmen met het voorstel en het CDA blijft op het stand punt dat er achteraf betaald moet worden en dat er een slag boom moet komen. „Met een parkeermeter betaal je te veel, of krijg je een boete. Achteraf parkeren is veel klantvriende- lijker en het is veel eigentijdser." 1 Kaijser snapte niet dat Steijaert dwars blijft liggen. DOMBURG - De Dutch Civil Engineering Band geeft 24 juni een concert in De Parel in Domburg. De band, die in 1982 is op gericht, bestaat uit men sen die werkzaam zijn in de weg- en waterbouw. Omdat de muzikanten verspreid over Nederland wonen, repeteert de band maar tien keerper jaar. De band heeft al optredens gehad in onder meer de Sint Joriskerk in Amers foort en op verschillende plaatsen in het buiten land. Het concert begint om 2 00 0 uur. Ka art en zi j n te verkrijgen bij de VW in Domburg. door Sheila van Doorsselaer HULST - Oppositiepartij CDA in Hulst wil dat de ge meente niet méér dan een ton uitgeeft aan de rotonde op de gevaarlijke T-splitsing 's- Gravenstraat/Clingeweg- /Kijkuitstraat in Clinge. Fractievoorzitter J. Steijaert en zijn WD-collega R. van Haperen vinden dat de rela tief kleine rotonde wel erg veel kost. De bewoners van de splitsing wachten al twintig jaar op een oplossing. Al vaker ge beurden op die locatie onge lukken, soms met dodelijke afloop; niet zelden reden au tomobilisten zomaar recht door de huizen binnen of schampten de gevel. Nu wordt uiteindelijk de knoop doorgehakt. De rotonde en de benodigde infrastructurele aanpassin gen kosten 620.000 gulden. Maximaal De gemeente kan in het kader van de Gebundelde Doel Uit- kering (GDU) maximaal de helft aan subsidies ontvan gen. Dat wil niet zeggen dat ze dit maximale bedrag ook krijgt. Hulst, de provincie en waterschap Zeeuws-Vlaan deren delen de rest van de kosten. Steijaert maakte donderdag tijdens de com missie stads- en doxpsont- wikkeling duidelijk dat hij niet wil dat de kosten voor de gemeente hoger oplopen dan een ton. Van Haperen stelde dat er naar zijn zin wel zeer kwistig wordt 'gestrooid' met rotondes. „Het lijkt wel of er tegenwoordig maar één oplossing meer is voor ver keersproblemen: een roton de. Heeft de gemeente eigen lijk wel andere oplossingen voor het px-obleem bekeken, die misschien niet zo duin- moeten zijn?" Goeie deal Wethouder W. Kaijser merk- te op dat de geraadpleegde verkeersdeskundige een ro tonde als de beste oplossing zag. Kaijser is ook niet onder de indruk van de hoge kosten en noemt de verdeelsleutel voor de kosten 'een goeie deal'. Als je maar een ton moet be talen voor een rotonde die 6,2 ton kost, dan mag j e toch niet klagen." door Lukas Fransen MIDDELBURG - „Als het vuur niet zo snel was gedoofd, was er een drama ontstaan. Er waren tientallen mensen in het restau rant en hotel aanwezig." Offi cier van justitie H. I. den Hartog noemde de brand die een 55-ja- rige Vlissinger volgens haar had gesticht bij de gevel van een piz zeria/hotel aan de Nieuwendijk in zijn woonplaats 'zeer ern stig'. Zei eiste voor de brand stichting en bedreiging met een kapmes een gevangenisstraf van achttien maanden, waar van zes voorwaardelijk. Op 13 juli 1999, een warme zo merse dag, werd in het begin van de avond een aantal kartonnen dozen tegen de gevel van de piz zeria in brand gestoken. De ver dachte zei gistei'en voor de Mid delburgse rechtbank al een hele tijd in onmin met de restaurant eigenaar te leven. „Er ligt altijd rotzooi bij het restaurant en ik heb daarover al vaak geklaagd. Maar ik heb de brand niet ge sticht", verweerde hij zich. „Ik heb het ook niet gezien, want ik lag te slapen. Ik moest de vol gende dag al om vier uur 's och tends wex-ken." Den Hartog vond het niet aan nemelijk dat. de vex-dachte al zo vroeg lag te slapen en sprak van een vooropgezet plan. „Meneer had zo genoeg van die rommel, dat hij dacht: ik ruim het wel op." De officier baseerde haar vermoeden op de verklaring van een getuige, die vanaf zijn bal kon van het hotel gezien had, hoe een man met zwart haar en een zwaxte baard de dozen in brand stak en vei-volgens een nabijgelegen woning binnen ging. De verdachte voldoet aan deze beschxijving. Op aanwijzen van de hotelgast ging de eigenaar samen met zijn zoon en gewapend met enkele lege brandblussers verhaal ha len bij de verdachte. Toen deze opendeed, ontstond een hevige ruzie, Het huis van de 55-jarige werd bekogeld met de bx-and- blussers. De Vlissinger ver scheen hierop met een groot hakmes in de deuropening en zou daarmee zijn tegenstrevers hebben bedreigd. Hij zou ook een brandblusser te gen het hoofd van de restau ranteigenaar gegooid hebben, waardoor deze een hoofdwond opliep. Een viertal getuigen on dersteunden gisteren op de zit ting echter de verklaring van de verdachte dat hij dat niet ge daan had. De restauranteige naar zou gewond zijn geraakt, doordat hij een brandblusser te gen het raam gooide, die vervol- gens terugstuiterde tegen zijn hoofd. Uitspraak op 5 juli. U kunt profiteren van Baby- en kinderkleding Nieuwstraat 21 - Oostburg Juli en augustus zondags gesloten. Tel. 0117-455937

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 48