Seniorenraad vraagt klaarheid Zuidhoek is optimistisch over toekomst 0111-402000 College wil wijziging van bestemmingsplan voor nieuwe kazerne Wandelvierdaagse met oranjegevoel SCHOONJ zeeland vrijdag 23 juni 2000 s 18 Eis zes maanden tegen dealer Lokaal ouderenbeleid blijft nog hangen in vage voornemens Beeld van ringrijder te paard nog niet af Concert in De Parel in Domburg Nissan Je blijft erin rijden. AUTOBEDRIJF VAN DUKE Z-window kunststof kozijnen., laat maar draaien of kiepen! Veranda Palace B.V. Goes Willibrordusjeugd barst uit schoolgebouw Kermis in Absdale DEJONGEENUIJL uitvaartverzorging door Eunice van Stuijvenberg SCHARENDIJKE - Burge meester en wethouders van Schouwen-Duiveland zetten hun plan door om een perceel agrarische grond aan de Bout laan in Scharendijke te kopen voor de nieuwbouw van een brandweergarage. Daarvoor moet eerst het bestemmings plan gewijzigd worden. In het gunstigste geval kan eind 2001 de eerste steen worden gelegd. Om de nieuwbouw mogelijk te maken, is wijziging van het gel dende bestemmingsplan nodig- Centraal brandweercomman dant van Schouwen-Duiveland F. M. J. Pijnenborgh verwacht dat er zeker bezwaren tegen de wijziging van het bestemmings plan ingediend zullen worden. De nieuwe kazerne komt name lijk dicht bij de begraafplaats van Scharendijke te liggen en uitrukkende brandweerlieden zouden met de loeiende sirenes een begrafenis ernstig kunnen verstoren. Ook weet Pijnen borgh al van klachten van men sen die het uitzicht op de lande rijen prijs moeten geven voor 'het uitzicht' op de kazerne muur. Los van een eventuele be zwaarschriftenprocedure gaan er zeker negen maanden over heen voordat de bestemmings wijziging op tafel ligt. Pas dan wordt de eerste hand gelegd aan de definitieve bouwplannen. Arbo-wet De huidige locatie aan de Plat- teweg voldoet niet aan de Arbo- wet en is bovendien veel te klein. De plannen voor het nieuwe on derkomen staan al geruime tijd op papier. Er moet lesruimte ko men waar dertig man de kneep jes van het vak kunnen leren, er is behoefte aan een eigen oefen terrein en plaats voor het onder houd van het materieel. Ook sa nitaire voorzieningen staan hoog op het verlanglijstje. „De douche in het oude gebouw is uit de tijd." Bij de inschatting van de totale kosten van de bouw van de ka zerne is de brandweer, volgens Pijnenborgh, iets te kort door de bocht gegaan. Het korps was niet op de hoogte van het feit dat het perceel overgedragen zou worden aan het ontwikkelings bedrijf van de gemeente. De ver koop van het huidige complex komt dus niet ten goede aan de brandweer, waardoor voor de grondaankoop nu honderddui zend gulden extra moet worden uitgetrokken. „Daar zijn we op stuk gelopen", geeft Pijnen borgh toe. B en W stellen voor het financieringsprobleem op te lossen door te schuiven met de prioriteiten in de begroting van de brandweer. De totale bouw kost ongeveer negen ton. Bijdrage Ook de brandweer in Zierikzee kan rekenen op een extra bij drage van de gemeente. Bij een recent onderzoek van de Ar beidsinspectie bleek dat de val deuren van de garage niet vol doen aan de voorschriften. De gemeente ontving in mei een waarschuwingsbrief van de in spectie, waarin ze vier maanden de tij d werd gegund de deuren te vervangen. De nieuwbouw- plannen voor Scharendijke en de verbeteringen aan de Zierik- zeese kazerne worden bespro ken in de vergadering van de commissie algemene interne za ken (AIZ) op maandag 26 juni in het gemeentehuis. De openbare bijeenkomst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Tegen een 33- jarige man uit Terneuzen is voor het dealen in cocaïne twaalf maanden gevangenisstraf ge- eist, waarvan zes voorwaarde lijk. Als het aan officier van justitie J. J. A. Groen ligt, moet de man zich tevens onder toezicht van het Zeeuws Consultatie Bureau voor Alcohol en Drugs stellen. De Terneuzenaar heeft tussen 1 januari en 31 maart van dit jaar regelmatig cocaïne verkocht. Tevens werd tijdens een huis zoeking op 30 maart door de po litie bij na honderd gram hennep bij hem aangetroffen. De ver dachte gaf woensdag voor de rechtbank in Middelburg de hem voorgelegde feiten grif toe. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. De Zierikzeese avondvierdaagse werd dit jaar voor de 55ste keer gelopen. foto Janne Wolterbeek door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - De deelnemers aan de Zie rikzeese avondvierdaagse werden don derdagavond traditiegetrouw als helden binnengehaald. De intocht had eigenlijk in het teken moe ten staan van het 5 5-jarig jubilieum dat de grootste vierdaagse van Zeeland dit jaar beleeft. Voor veel deelnemers voerde ech ter, net als de tijdens de dagen ervoor, het Oranjegevoel de boventoon. In de lange stoet waren veel voetbalfans te herken nen. „Eigenlijk is dat ook veel leuker', gaf bestuursvoorzitter C. Verwijs toe. „Het voetbal leeft echt, en dat heeft zeker na de wedstrijd van woensdag de stemming er aardig ingebracht." Ook deze editie van de Zierikzeese vier daagse was weer een echte Schouwse aan gelegenheid, met deelnemers uit alle hoe ken van het eiland. Verwijs blikte donder dag dan ook tevreden terug op de afgelo pen dagen. „Er hadden zich misschien wat minder mensen aangemeld, maar uit het aantal uitgedeelde traktaties bleek toch dat er bijna net zoveel mensen mee hebben gelopen als vorig jaar. Misschien doordat er toch ook heel wat ouders als hulp met hun kinderen zijn meegelopen, zonder zich te registreren. De deelnemers die zich wel hadden inge schreven kregen donderdagavond een medaille uitgereikt bij de Beuze. Wethou der G. J. van de Velde-de Wilde overhan digde drie speciale medailles aan de jubi larissen, allemaal uit Zierikzee. R. van de Hart liep voor de 45ste keer mee, J. Mar kus voor de 35ste en P. Tromper voor de 25ste maal. Aanmoediging De wisseltrofee ging naar harmonie Kunst en Eer di e dit j aar niet alle avonden voor de stoet uit liep, in tegenstelling tot voorgaande jaren. „Hopelijk beschouwen ze de ti'ofee als een aanmoedigingsprijs, en doen ze de volgende keer weer elke dag mee", lichtte Verwijs de prijsuitreiking toe. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland is blij met de gemeentelijke startnoti tie lokaal ouderenbeleid, maar dringt wel aan op een concrete invulling van de uitgangspun ten. „De notitie ligt er nu, maar hoe gaat het verder?", vroeg voorzitter H. Klatter van de Se niorenraad donderdagavond in de commissie maatschappelijke aangelegenheden. Hij informeerde of de gemeente die invulling overlaat aan het maatschappelij k veld of zelf be leidsmatige voorzetten gaat ge ven. Het gemeentebestuur geeft aan een regiefunctie te willen voeren ten aanzien van het lo kaal ouderenbeleid. Volgens Klatter kan er op dat punt nog wel iets verbeterd worden bin nen het gemeentelijk beleid. Als MIDDELBURG - Het stand beeld van de ringrijder te paard, dat 13 juli onthuld zou worden op het Koorkerkplein in Mid delburg, is nog niet af. De ont hulling is daarom verzet naar 22 september. Tijdens de onthulling vindt ook een wedstrijd ringrijden voor leden van de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging (ZRV) plaats. Aan de wedstijd doen ZRV-le- den mee die vijftig jaar en ouder zijn. Dat is ter ere van het vijf tigjarig bestaan van de vereni ging- „We hopen de wedstrijd ringrij den op het Koorkerkplein te houden, waar ook de onthulling gebeurt. Hoewel dat plein ei genlijk te klein is om een baan uit te zetten. Bovendien heeft de gemeente een lichte voorkeur voor het Abdijplein", zegt voor zitter J.P. Reijnierse van de ZRV. Normaal gesproken worden de wedstrijden gehouden op het grotere Abdijplein. concreet voorbeeld noemde hij de bouw van luxe appartemen ten voor senioren op de plaats van het voormalige gemeente huis in Burgh-Haamstede. „Een regiefunctie wil niet zeggen het hele zorgaspect bij zo'n project ook maar meteen uit handen wordt gegeven aan zo'n bou wer." De inspreker kreeg bijval van diverse commissieleden. CDA- er N. de Danschutter vroeg zich ook af hoe het lokaal ouderen beleid nu conci'eet inhoud gaat krijgen. Hij omschreef de start notitie als een 'ouderwetse preek: verheffend, maar tot wei nig verplichtend'. Ook C.J. Ge luk (D66) plaatste kanttekenin gen bij de regiefunctie die de gemeente zichzelf toedicht. Zij informeerde hoe de gemeente daar handen en voeten aan gaat geven en hoe de afstemming in tern tussen de verschillende sec toren en extern met de vele be langengroeperingen gaan plaatsvinden. Wollig De fracties van PvdA en Groen- Links spraken hun waardering uit voor de startnotitie en zeiden de verdere invulling af te wach ten. C. Flikweert (SGP/GPV) had moeite met het wollige taal gebruik, maar ging evenals de overige commissieleden ak koord met de uitgangspxxnten. Wethouder P.W. Berrevoets- Ringelberg erkende dat de ge meente nog maar aan het begin staat van de uitvoering van het lokaal ouderenbeleid en dat er nog heel wat werk verricht zal moeten worden. Tot de regie functie van de gemeente be hoort volgens haar vooral het afstemmen van taken die door veel verschillende organisaties in de maatschappij ten behoeve van oudex-en worden verricht. „Wie doet wat en hoe wordt dat op elkaar afgestemd?", wilde Geluk concreet aangegeven zien. Volgens de wethouder is die afstemming een belaxxgrijke taak voor de beleidsambtena ren. Verder gaf zij aan dat de concrete uitwerking van het ou derenbeleid synchroon zal lo pen met de onderzoeken in het kader van het project duurzame sociale ontwikkeling. De com missie zal daar elke maand een voortgangsrapportage van ont vangen. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De directie van het werkvoorzieningschap De Zuidhoek uit Zierikzee ziet de toekomst van het bedrijf zonnig in, zo blijkt uit de cijfers in het begrotingsrapport voor 2001. Voor dat boekingsjaar wordt een voordelig exploitatieresul taat van 113 duizend gulden verwacht. Wanneer deze doelstelling ge realiseerd wordt, zal De Zuid hoek de resultaten van de afgelopen jaren ruimschoots overtreffen. In 1998 moest het werkvoorzieningschap immers nog een verlies van ruim 136 duizend gulden incasseren. En ook afgelopen jaar blijft het re sultaat achter bij de vexvvach- tingen van de begroting. Welis waar boekte het bedrijf een bescheiden winst van dertien duizend gulden. Maar gezien het feit dat in de begroting van 1999 was uitgegaan van een winstmarge van 73 duizend gul den kan ook dit resultaat tegen vallend genoemd worden. Toch is de directeur van De Zuidhoek, F. Dieleman niet on tevreden over bedrijfsresulta ten van het afgelopen jaar. Vol gens hem zijn de resultaten van 1999 een goede basis waal-van- daan het bedrijf verder kan doorgroeien. „Wij hopen in 1999 DOMBURG - De Dutch Civil Engineering Band geeft 24 juni een concert in De Parel in Dom burg. De band, die in 1982 is opge richt, bestaat uit mensen die werkzaam zijn in de weg- en waterbouw. Omdat de muzi kanten verspreid over Neder land wonen, repeteert de band maar tien keer per jaar. De band heeft al optredens gehad in on der meer de Sint Joriskerk in Amersfoort en op verschillende plaatsen in het buitenland. Het concert begint om 20.00 uur Kaarten zijn te verkrijgen bij de VW in Dombxxrg. een goede aanzet te hebben ge geven voor de verdere toekomst van de Zuidhoek en zien deze met vertrouwen tegemoet", zo schrijft Dieleman in het jaar- De achterliggende oorzaken van de huidige resultaten on- dersteunen tevens zijn visie op de toekomstige bedrijfsvoering van het werkvoorzieningschap in Zierikzee. In het jaarverslag wordt gesteld dat het vaker in schakelen van arbeidskrachten via de Wet Inschakeling Werk zoekenden (WIW-ers) 'in be langrijke mate bijgedragen heeft aan deze exploitatie ver groting'. Waar De Zuidhoek nu vooral een 'traditionele wex-k- plaats' is wil de directie het be drijf uitbouwen tot een 'ar- beidsont wikkelingsbedrij f Langdurig werklozen kunnen dan bij De Zuidhoek ervaring op doen terwijl ze voor het be drijf een belangrijk aandeel in de productie hebben. Werkbedrijf De bedoeling van bestuur en di- rectie is op korte termijn van het werkvoorzieningschap een marktgericht 'werkbedrijf' te maken. Op deze manier wil De Zuidhoek een meer concurre rende positie in de markt ver werven. Afgelopen mei besloot het bestuur in dit kader tot de oprichting van Flex-BV. En wil het deze uitbreidingsplannen realiseren en de ingeslagen weg volgen, dan zou de Zuidhoek te vens moeten investeren in huis vesting en machines. In het jaar- verslag benadrukt de directie dan ook nogmaals dat de huidi ge staat van de bedrijfspanden niet voldoet voor de toekomsti ge bedrijfsvoering. „Alleen door ingrijpende nieuw- en ver bouwplannen kunnen deze knelpunten worden opgelost." In de begroting voor 2001 gaat de directie van de Zuidhoek uit van de realisatie van de uitbrei dingsplannen. Zo wordt een rijksbijdrage van bijna 7,7 mil joen gulden begroot, een stij ging van zeven ton ten opzichte van de bijdrage die de Zuidhoek in 1999 ontving. Ook de onder- houdspost voor gebouwen en terreinen is in de begroting aan zienlijk hoger ingeraamd. Directeur Dieleman was don derdag niet bereikbaar voor commentaar op de begroting en het jaarverslag. NISSAN Kerkring 37 Nieuwerkerk 0111-641364 ruime keuze in kleur en vormgeving; duurzaam en onderhoudsarm; standaard met HR-isolatieglas; inbraakwerend door o.m. meerpuntssluiting; financieel advies op maat; 10 jaar garantie op product en montage; VKG-keur voor optimale kwaliteit; vakkundig gemonteerd. Bezoek onze showroom en kijk op Internet: www.z-window.nl. hll kumistofluuijn Livingstoneweg 44 (Bii de Zeelandhallen). 4462 GL Goes. Telefoon: 0113 - 221 221. Openingstijden showroom: maondog l/m vrijdag van 9.00 tol 17.00 uur. Zaterdag von 10.00 lol 16.00 uur. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De katholieke basisschool Willibrordus aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee kampt met ruimtegebrek. Uit breiding van het gebouw is niet aan de orde, omdat de vlakbij gelegen christelijke basisschool J. L. de Jonge aan het Vrije enke le lege lokalen heeft. De twee schoolbesturen zijn het eens ge worden over het gebruik van de beschikbare ruimte voor een groep leerlingen van de Willi- brordusschool. De kinderen zullen na de zomer vakantie in twee lokalen aan het Vrije hun intrek nemen. Op grond van de leerlingenprogno ses wordt verwacht dat deze in woning ongeveer tien jaar zal duren. Om het medegebruik goed te laten verlopen moeten enkele aanpassingen aan het ge bouw van de J. L. de Jonge- school worden verricht.Het gaat om toiletten, een aanrecht je, schilderwerk, vloerbedek king, schoolborden en het alarmsysteem. De kosten daar van worden begroot op circa 25.000 gulden. De commissie maatschappelijke aangelegen heden van de gemeente advi seerde donderdagavond dit kre diet beschikbaar te stellen. foto Janne Wolterbeek ABSDALE - Het buurtschap Absdale nabij Hulst viert in het weekeinde van vrijdag 30 juni en zaterdag 1 en zondag 2 juli de jaarlijkse kermis. De festiviteiten vinden plaats in en nabij de tent op het weiland van de familie Knoops aan de Riet en Wulfsdijk. Vrijdag kun nen sportievelingen vanaf 19.30 uur aan de slag met levend voet balspel. Omstx-eeks 21.00 uur verzorgt een dj de muziek bij een discofestijn. Zaterdagmiddag begint om 15.00 uur een spelle tjescircuit voor de jeugd, 's Avonds kan men aanschuiven voor een barbecue gevolgd door een gezellig feest. Zondagmid dag ronken de trekkers bij de trekkerbehendigheidswed- strijd. De gespierde inwoners treden in het strijdpex*k voor de titel sterkste man van Absdale. Verzorging van uitvaarten aver geheel Schouwen-Duiveland Blindeweg 11 4315 cg Dreischor Indien gewenst opbaring in ons eigen rouwcentrum te Zierikzee Voor uitvaartverzorging op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 0111-412877 UlTVAARTLEIDERS: L. M. van der Werf M. de Bruijne Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 40