Krajicek knokt zich naar zege PZC Jan Ullrich raakt leiderstrui kwijt Rellen na titel LA Lakers Schaker Sokolov naar Vlissingen Van de Ketterij ziet kans in Grand Prix Opslaggeweld te veel voor Sluiter Vijftig-procentscore voor schaker Verkerk sport 23 Peter van Petegem niet naar Tour München 1860 wil Bryan Roy Tien kandidaten voor Spelen 2008 Viduka naar Leeds United Feyenoord contracteert Elmander Hulshoff weg bij Eendracht Aalst Zware loting Nederlanders op Wimbledon Amine Belfassi niet naar Hoek Thea de Blaeij in nationale meisjesselectie uitslagen Lefevere vindt nieuwe sponsor Zwemfederatie gaat in zee met dopingbureau door Johan Hoogstrate ZIERIKZEE - Schaker Jan Verkerk (links), de oudste speler van Schaakvereniging Zie- rikzee verrichtte maandagavond een bij zondere prestatie. Hij daagde tien spelers van de vereniging uit om een simultaanwedstrijd tegen hem te spelen. Het tiental werd door hem zorgvul dig uitgekozen. „Allemaal mensen tegen wie ik graag speel", zei hij. Verkerk is al 38 jaar lid van de vereniging dus kent hij zijn pappenheimers. Alle waarschuwingen ten spijt begon de 83- jarige, gewapend met stok, aan een lood zware opgave. Blijkbaar had hij zich terde ge voorbereid. In de meeste partijen stelde hij zich verdedigend op. Werd een stelling te ingewikkeld, dan bracht hij door tactische afruilingen een vereenvoudiging tot stand. Vooral de ma nier waarop hij matdreigingen pareerde en materiaalachterstand verhinderde, was knap. Na ruim twee uur spelen werd de avond afgesloten met een zeer bevredigend resultaat. Alle spelers hadden diep respect voor zijn prestatie. Eén winstpartij, acht keer remise en slechts één wedstrijd verlo ren leverden hem een vijftig-procentscore op. Verkerk was zichtbaar vermoeid. „Maar het is me allemaal toch nog best meegevallen", zei hij. foto Janne Wolterbeek woensdag 21 juni 2000 Shaquille O'Neal (links) leidde de LA Lakers tegen de Indiana Pacers naar zijn twaalfde NBA-ti- tel. foto EPA van onze sportredactie LOS ANGELES - Na de over winning van de LA Lakers op Indiana zijn rellen uitgebro ken in de buurt van het Sta ples Center, het nieuwe sport complex in downtown Los Angeles. De politie greep hard in en dreef de menigte van on geveer 10.000 mensen uiteen. Het duel tussen de Lakers en Indiana werd in de hal beke ken door 18.997 toeschou wers. Buiten de hal volgden 10.000 man de wedstrijd op een groot beeldscherm. Na de zege (116-111) werden vreug devuren op straat aangesto ken. Het feest leek voorbeel dig te verlopen totdat de fans twee politiewagens en een te levisiewagen in brand staken. Bovendien werden de limou sines van vertrekkende vips aangevallen, afvalbakken in brand gestoken, ruiten inge gooid en de politie met flessen bekogeld. De politie, te voet, te paard en op de motor, ge bruikte de knuppel en rubbe ren kogels om de massa uiteen te drijven. De spelers van In diana moesten anderhalf uur wachten voordat ze onder po- litie-escorte het Staples Cen ter mochten verlaten. De LA Lakers veroverden voor de twaalfde keer de NB A-titel, de eerste na twaalf jaar. Indiana voerde in drie van de vier perioden de bo ventoon. Het ging de laatste twaalf minuten in met vijf punten voorsprong, 79-84. In het laatste kwart sloegen de Lakers via hun sterren Shaquille O'Neal en Kobe Bryant genadeloos toe. Shaq scoorde 41 punten, waarvan 13 in de laatste periode. Bry ant 26 punten. RTR/ANP ETTEN-LEUR - De wielerploeg van Farm Frites neemt drie Nederlandse renners mee naar de Tour de France. Het betreft Servais Knaven, Jans Koerts en Koos Moerenhout. Opvallen de afwezige in de selectie is Peter van Petegem. In overleg met de ploegleiding is besloten om de Belgische kopman buiten de Tour-ploeg te laten, zodat hij zich optimaal kan voorbereiden op de najaarsklassiekers, het WK en de Olympische Spelen in Sydney. Tour-selectie team Farm Frites: Servais Knaven, Jans Koerts, Koos Moerenhout (Ned), Geert van Bondt (Bel), Serguei Ivanov (Rus), Glenn Magnusson, Michel Lafis (Zwe), Robbie McEwen (Aus) en An dreas Klier (Dui), ANP MUNCHEN - München 1860 doet pogingen Brian Roy over te nemen van Hertha BSC. De Berlijnse club vraagt 2 miljoen mark voor de oud-Ajacied. „We zijn in gesprek", geeft woord voerder Felder van Hertha BSC toe. „Maar de zaak is nog niet rond." Roy kwam in 1997 voor ongeveer 3,5 miljoen mark naar Hertha maar slaagde er niet in een basisplaats te verove ren. Zijn verbintenis in Berlijn loopt door tot medio 2001. München 1860 doet mee aan de kwalificaties voor de Cham pions League. DPA LAUSANNE - Het internationale olympische comité IOC heeft officieel van tien steden de formulieren voor het kandi daatschap voor de Spelen van 2008 ontvangen. Het gaat om Bangkok, Peking, Caïro, Havana, Istanbul, Kuala Lumpur, Osaka, Parijs, Sevilla en Toronto. Tijdens een bijeenkomst op 28 en 29 augustus maakt het IOC een voorselectie van de kan didaten. RTR LEEDS - Leeds United en Celtic hebben een akkoord bereikt over de verkoop van Mark Viduka. Leeds is bereid 23,5 mil joen gulden te betalen voor de Australische aanvaller. Viduka kwam in 1998 naar Celtic. Het afgelopen seizoen scoorde hij 27 doelpunten en werd hij uitgeroepen tot Schots speler van het jaar. Viduka moet met Leeds nog onderhandelen over zijn persoonlijke eisen. RTR ROTTERDAM - Feyenoord heeft er een nieuwe aanvaller bij. De Rotterdamse club presenteerde dinsdag de Zweed Johan Elmander. De 19-jarige speler tekende een contract voor de duur van vier jaar. Elmander speelt op dit moment nog bij de Zweedse club Örgryte. Daar maakt hij het seizoen, dat in Scandinavië loopt tot november, af. Daarna meldt hij zich in Rotterdam, waar zijn contract per december ingaat. Verscheidene grote clubs in Europa zaten volgens Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik achter Elmander aan. Naast Ajax hadden ook Manchester United, Lazio Roma, Bayern München en Werder Bremen interesse in de Zweed. Feye noord betaalde 6,5 miljoen gulden voor de aanwinst. ANP AALST - Barry Hulshoff is bij Eendracht Aalst aan de kant geschoven als hoofdcoach. Hij was te duur geworden voor de noodlijdende club. Het bestuur benoemde dinsdag Wim de Coninck, die de jeugd onder zijn hoede had, tot opvolger van Hulshoff. Eendracht Aalst, dat in de hoogste klasse van België speelt, heeft begin dit jaar de fusiegesprekken met SC Lokeren stop gezet. De beheerraad sprak zich negatief uit over de plannen. ANP van onze sportredactie ROSMALEN - Na anderhalf uur ploeteren in het stoombad van Rosmalens centrecourt had Richard Krajicek weer een tri omfale blik in de ogen. Hij suk kelde een tijd met de opgooi voor de opslag, zijn voornaam ste wapen, en hij vergooide vier setpoints. Raemon Sluiter leef de daardoor veel langer in de Heineken Trophy dan noodza kelijk: 6-7 6-3 6-2. Na afloop van zijn worsteling waagde Nederlands enige ten- nisvedette zich weer aan opti- LONDEN - De zeven Nederlan ders in het hoofdtoernooi van Wimbledon hebben niet al te fortuinlijk geloot. Krajicek, elfde geplaatst, opent maandag het grastoernooi te gen de Spaanse gravelbijter Al- bert Costa. Bij winst wacht in de tweede ronde de lastige Zuid- Afrikaan Ferreira, in de derde de Roemeen Pavel of Canadees Nestor en in de vierde zijn angstgegner, de Fransman Pioline, zesde geplaatst. Jan Siemerink is gekoppeld aan de Australiër Todd Woodbridge Hij staat in de tweede ronde te genover de Australiër Rafter, twaalfde geplaatst. Sjeng Schalken heeft betere uitzich ten. Hij opent tegen de Zwitser Bastl. Pas in de derde ronde wacht hem een obstakel van al lure, de Australiër Mark Philip- poussis, tiende op de plaat singslijst. Bij de vrouwen trof Kristie Boo- gert het beroerd. Ze vindt in de eerste ronde de als veertiende geplaatste Frangaise Julie Ha- lard tegenover zich. Amanda Hopmans en Miriam Oremhns treffen een qualifier. Seda Noorlander begint tegen de Spaanse Torrens-Valero. ANP door Paul van Rooijen VLISSINGEN - De organisatie van het Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi, dat van 29 juli tot 5 augustus in Vlissingen wordt gehouden, heeft Ivan So- kolov vastgelegd als deelnemer. De uit Bosnië afkomstige groot meester woont sinds enkele ja ren in Nederland en was Neder lands kampioen in 19 9 5 en 19 9 8 Sokolov is met een rating van 2637 als eerste geplaatst en moet dan ook als grootste favo riet voor de eindzege worden beschouwd. De organiserende Stichting Schaak Walcheren heeft nog ne gen andere grootmeesters vast gelegd voor de zesde editie van het toernooi. Onder hen voor malig kampioen van de Sovjet unie Lev Psachis uit Israel, Fri- so Nijboer uit Amsterdam, Alexei Barsov uit Uzbekistan en Alberto David uit Luxemburg, door Rudy Booqert WOUW - Alco van de Ketterij neemt komend weekeinde deel aan de vierde Grand Prix voor zijspannen in het Wit-Russische Volkovysk. De bakkenist, afkomstig uit Grijpskerke maar tegenwoor- I dig woonachtig in Wouw, moet zich zaterdag met Sven van Zanten in de kwalificatie zien te plaatsen voor de Grand Prix die zondag wordt gereden. Van de Ketterij heeft goede I hoop op kwalificatie. „Er ko- I men niet zo veel deelnemers als normaal. Daarom moeten we ons kunnen kwalificeren. Als alle toppers er zijn, wordt dat al een stuk lastiger." Het zijspanduo treedt in Wit- Rusland nog maar voor de twee de keer dit seizoen aan voor een Grand Prix. De eerste twee wedstrijden moest het duo aan zich laten voorbijgaan, omdat beiden een blessure hadden. Twee weken geleden misten Van de Ketterij en Van Zanten de kwalificatie in de derde Grand Prix van het seizoen, in Frank rijk. Dit keer moet het dan ein delijk gebeuren. I Van de Ketterij: „Als we ons nu mistische toekomstverwachtin gen. „Ik ga naar Wimbledon met als doel te winnen", zei hij na kennis te hebben genomen van de loting voor zijn favoriete Grand Slam. „Mijn eerste te genstander, Costa, is een speler die eigenlijk geplaatst had moe ten worden, maar op gras denk ik dat ik de betere speler ben." De honderden smorende kijkers bij het Autotron gaven lang geen dubbeltje voor Krajiceks kansen. Sluiter nam in de eerste set een voorsprong van 3-1, was voortdurend een beetje beter dan de favoriet en kon tot zijn eigen verwondering de eerste set innen met 8-6 in de tiebreak na een achterstand van 1-6. Kraj icek moest alle klasse bij el kaar rapen om het duel in zijn voordeel te kantelen. Het lukte pas in de achtste game met een break naar 5-3. Vervolgens jak kerde hij naar het einde, zwaar leunend op zijn opslaggeweld. „Het is een wapen waar ik altijd op kan bouwen." Krajicek sloeg negen dubbele fouten en negentien aces. Slui ter had veel gegeven maar toon de uiteindelijk respect. „Tot 4-3 in de tweede set zat ik waanzin nig lekker in de wedstrijd. Toen kwam de kracht van de ware topspeler bij hem boven. Hij pakte me bij de nek en duwde, me onder." „Het gaf me een goed gevoel dat ik de partij heb besloten met goed tennis", vond Krajicek. „Daardoor kijk je anders naar VLISSINGEN - De Marok kaanse voetbaHer Mohamed Amine Belfassi komt niet naar Hoek omdat hij overeenstem ming bereikte met de Belgische tweedeklasser Ingelmunster. Belfassi speelde afgelopen sei zoen als prof voor het Belgische Sint-Gilles Waes en zou samen met ploeggenoot Mustafa Hau- ari naar de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verhuizen. die het toernooi vorig jaar won. Andere interessante deelnemers zijn drievoudig Nederlands jeugdkampioen Ruud Janssen, Nederlands meisjeskampioen tot 2 0 j aar Marijn Visschedij k en vrouwengrootmeester Zoya Lelchuk uit Ukraine. Het toernooi, dat wordt gehou den in het Atrium van de Hoge school Zeeland, is bestemd voor zowel clubschakers als meesters en grootmeesters. Een nieuwtje is dat dit jaar negen in plaats van zeven ronden gespeeld wor den, waardoor de geluksfactor verder wordt teruggebracht. De organisatie verwacht dat 120 schakers aan het evenement zullen deelnemen. Naast het toernooi zijn nog twee extra ac tiviteiten voorzien: grootmees ter Alexei Barsov geeft tijdens het toernooi een jeugd training en op vrijdag 28 juli om 20.00 uur in hotel Arion geeft Ivan So kolov de openingssimultaan te gen 35 spelers. kwalificeren, moeten we zon dag zo veel mogelijk ervaring opdoen. We rijden dit jaar nog maar voor de eerste keer samen. Hopelijk kunnen we een puntje meepakken." VLISSINGEN - Thea de Blaeij is opgenomen in het Nederlands meisjeselftal onder 17 jaar. De voetbalster uit Hoek neemt met het nationale team van 2 tot en met 10 juli deel aan het Nordic Tournament in Finland. Aan dat evenement nemen naast Nederland Finland, Noorwegen, Zweden, IJsland, Rusland, Duitsland en Dene marken deel. Oranje opent het toernooi op 3 juli met een wed strijd tegen Zweden. Thea de Blaeij speelde de voor bije competitie bij de B-junio- ren van Hoek. Met ingang van komend seizoen zal de Zeeuws- Vlaamse uitkomen voor Oost- kapelle. het vervolg." De Tsjech Martin Damm is de volgende opponent. In de kwartfinale zal de Austra liër Lleyton Hewitt in elk geval niet op hem wachten. De beste teenager van de ATP gaf dins dag op voordat hij ook maar een bal had geslagen. Een enkel blessure hinderde de viervoudi ge toernooiwinnaar van dit jaar tijdens de training te zeer om enig risico te nemen voor Wim bledon. Zijn landgenoot Patrick Rafter kan wel zijn pad kruisen. Deze Australiër aast in Rosmalen op een trilogie. „Ik kijk uit naar Wimbledon", zei Rafter na twee rustige sets tegen Dennis van Scheppingen (6-3 6-4). „Maar eerst ga ik hier voor de overwin ning." Behalve de moeizame winst van Krajicek had het Nederlandse tennis weinig te vieren in Ros malen. Rogier Wassen kon zijn successen in de kwalificaties geen vervolg geven in het hoofd toernooi: 3-6 5-7 verlies tegen de Roemeense grasspecialist Andrei Pavel. Van Scheppingen was ondanks de verliesbeurt te gen de tweevoudige titelverde diger blij weer fit te zijn voor toptennis na een jaar met rug problemen, een onstoken buik wand en een aanval van nier- gruis. „Ik was in de top-100 en ik kom terug in de top-100", sprak Van Scheppingen vol goe de moed. Bij de vrouwen kwam Kristie Boogert niet langs Belgiës su pertalent Kim Clijsters. Het duel vergde veel tijd, uiteinde lijk sloeg Boogert woedend de laatste bal het stadion uit: 3-6 67 4 3-6. Amanda Hopmans was daardoor de enige der tennis- vrouwen in de tweede ronde, die door Martina Hingis reeds is verlaten. De Zwitserse, vrije doortocht in de eerste ronde, sloeg zich in een halfuur langs de Canadese Jana Nejedly naar de kwartfinale: 6-0 6-2. „Ik ben voor het eerst in Holland", zei de beste van de wereld. „Het herin nert me aan Tsjechië. Ik heb het naar mijn zin in het land waar mijn paard Velvet is gefokt." ANP van onze sportredactie LA PUNT - De Duitse wielren ner Jan Ullrich heeft dinsdag de leiding in het algemeen klasse ment van de Ronde van Zwitser land overgedragen aan de Zwit ser Oscar Camenzind. Hij droeg de gouden aanvoerderstrui drie dagen. De achtste etappe over 165,8 ki lometer van Locarno naar La Punt leverde een overwinning op voor de Italiaanse winnaar van de Giro, Stefano Garzelli. Diens landgenoot Marco Simo- ni werd tweede. Camenzind ein digde als zèvende in dezelfde tijd als de winnaar. Ullrich moest op drie seconden na twee minuten toegeven. Camenzind maakte deel uit van een kopgroep je van tien man, dat een maximale voorsprong had van vier minuten op enkele achtervolgers onder wie Ull rich. Tevreden De Duitser maalde niet om het verlies van de eerste plaats. „Ik heb niet al te veel tijd verloren en ben in het kader van de voor bereiding op de Ronde van Frankrijk nog steeds tevreden", zei hij. „Camenzind had een goede dag en zal deze ronde nu wel winnen." Ook ploegleider Rudy Pevenage van Telekom treurde niet om de terugslag van Ullrich. „Het was een hele zware rit, waarin Jan zijn eigen tempo heeft aange houden", zei hij. „Hij is niet hierheen gekomen voorde eind zege. Alles staat momenteel in het teken van de aanloop naar de Tour de France." Michael Boogerd finishte als elfde met een achterstand van 61 seconden op Garzelli. In het klassement is de Hagenaar tien de op 5.17. Woensdag staat de karavaan nog een pittige bergrit te wachten met twee cols van de eerste categorie. Donderdag wordt de Ronde van Zwitser land besloten. Catalonië In de Ronde van Catalonië boekte de Italiaan Giovanni Lombardi zijn tweede achter- eenvolgende ritzege. Hij maak te deel uit van een kopgroep van 23 renners, die zich al snel na de start formeerde. Op tien kilome ter voor de finish ontsnapten vijf renners uit deze groep. Bij hen was ook de nieuwe leider in het klassement, de Rus Pavel Tonkov. De Pool Tomasz Brozyna bracht de 24e editie van de Route du Sud op zijn naam. De vierde en laatste rit leverde een zege op voor zijn ploeggenoot bij Ba- nesto, de Spanjaard Francisco Mancebo. SID Basketbal Los Angeles, NBA Finals. Zesde wed strijd: LA Lakers - Indiana Pacers 116-111 (53-56). Toeschouwers: 18.997. Eind stand in best-of-seven: 4-2. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge (resulta ten vanaf 50 procenten hoger). A-lijn, 14 paren: Wondergem/Zuijdervliet 62.20, Breedveld/Vermaat 61.90, Polderdijk- /Scherp 61.01, Teijn/Krappen 55.95, van der Kuijl/van Veen 54.46, dms. van Bo ven/Schuurman 51.79, van Leeuwen- /van Dijk 50.30. B-lijn (niet roken), ho- well-8: dms. Dingemanse/Wijnen 67.86, echtpaar Sondag en dms. Kramer- /Schoolmeester 59.52. Sportprijsvragen Lucky Day, trekking van dinsdag 20 juni: 7 - 8 -11 -12 -18 - 20 - 21 - 22 - 25 - 29 - 41 - 48-49-50-51-60-71-75-77-79. Toto 13, week 24. Eerste prijs: 1 winnaar die bruto f, 5.476,90 ontvangt. Tweede prijs: 10 winnaars die elk f. 365,10 ont vangen. Derde prijs: 144winnaarsdieelk f. 63,30 ontvangen. (onder voorbehoud) Tennis Rosmalen. Heineken Trophy, 1,3 miljoen gulden. Vrouwen, eerste ronde: Clijsters (Bel/7) - Boogert (Ned) 6-3 4-6 6-3, Black (Zim) - Appelmans (Bel) 6-3 6-4, Schnyder (Zwi) - Habsudova (Slw) 6-0 6-4, Pratt (VSt) - Schett (Oos/3) 6-4 6-2, De Lone (VSt) - Shaughnessy 7-5 6-2, Brandi (VSt) - Schwartz (Oos) 6-3 6-1, Barabanschikova (WRu) - Tanasugarn (Tha) 6-3 6-2. Twee de ronde: Hingis (Zwi/1- Nejedly (Can) 6- 0 6-2. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/7) - Sluiter (Ned) 6-7 6-3 6-2, Pavel (Roe/4) - Wassen (Ned) 6-2 7-5, Rafter (Aus/3) - Van Scheppingen (Ned) 6-3 6-4, Alami (Mar/6) - Stoliarov (Rus) 6-1 7.-6. Chang (VSt/5) - Srichapan (Tha) 6-3 6-2, Clavet (Spa/8) - Ljubicic (Kro) 6-2 6-2, Youzny (Rus) - Nestor (Can) 7-5 6-7 6-3, Gustafs- son (Zwe) - Boruszewski (Dui) 6-2 1-67-6. Eastbourne. Vrouwen, 1 miljoen gulden Eerste ronde: Panova (Rus) - Plischke (Oos) 6-4 1-6 6-3, Zvereva (WRu) - Ray mond (VSt) 7-5 6-3, Van Roost (Bel/5) - Pisnik (Slv) 6-4 7-6, Myskina (Rus) - Fra- zier (VSt) 6-4 7-6, Kandarr (Dui) - Sidot (Fra) 6-2 6-2, Halard-Decugis (Fra/6) - Vento (Ven) 6-3 6-1, Rubin (VSt/8) - Pit kowski (Fra) 7-5 6-3, Coetzer (ZAf/3) - Smashnova (Isr) 6-2 6-0. Nottingham. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Fromberg (Aus) - Federer (Zwi/7) 7-5 6-1, Björkman (Zwe) - Hen man (GBr/2) 5-7 6-4 7-5, Mirnyi (WRu) - BRUSSEL - Patrick Lefevere gaat een nieuwe Belgische wie lerploeg opzetten met Domo In ternational als hoofdsponsor. Het budget zal op jaarbasis on geveer 11 miljoen gulden bedra gen. Lefevere neemt na dit sei zoen afscheid als manager van Mapei. Hij wil voor zijn nieuwe ploeg alleen Belgische renners vastleggen die contractvrij zijn. Dat betekent dat Tom Steels niet in aanmerking komt voor de Domo-ploeg. Die heeft een doorlopend contract bij Mapei. Johan Museeuw en Frank Van- denbroucke daarentegen staan wel in de belangstelling van Lefevere. Belga Martin (Spa) 6-2 6-2, Byron Black (Zim) - Sa (Bra) 6-1 6-7 6-1, Pozzi (Ita) - Sangui- netti (Ita) 7-5 6-4. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Achtste etappe, Locarno - La Punt: 1 Garzelli (Ita) 165,8 km in 4.40.19,2. Simo- ni (Ita), 3. Virenque (Fra), 4. Bartolï (Ita), 5. Belli (Ita), 6. Frigo (Ita), 7. Camenzind (Zwi 8. Fincato (Ita), 9. Valjavec (Slv), 10. Montgomery (Zwi), 11. Boogerd 1.01,18. Ullrich (Dui) 1.57, 47. Den Bakker 10.57, 54. Lotz 17.06. Klassement'. 1. Camenzind 25.34.01, 2. Frigo 0.14, 3. Belli 0.26, 4. Ullrich 1.41, 5. Montgomery 1.42,6. Mazzoleni (Ita) 1.54, 7 Nardello (Ita) 2.14, 8. Virenque 2.22,9. Valjavec 4.42, 10. Boogerd 5.17, 41. Den Bakker 28.55,68. Lotz 1.06.41 Ronde van Catalonië. Zesde etappe, Roses - Prades: 1Lombar di (Ita) 163,9 km in 3.55.33,2. Sevilla (Spa 3. Arrieta (Spa), 4. Tonkov (Rus), 5. Hamburger (Den) 0.21,6. Merckx(Bel), 7. Sgambelluri (Ita), 8. Moerenhout (Ned) 0.44,9. Flecha (Spa) 0.59,10. Casero (Spa 72. Van Heeswijk 13.41, 73. Vries, 99. Hoffman 18.48. Klassement: 1. Tonkov 19,43.54, 2. Merckx 0.21, 3. Arrieta 0,41, 4. Sevilla 0.43,5. Blanco (Spa) 0.55,6, Beltran (Spa) 0.59, 7. Casero 1.07, 8. Hamburger 1.10, 9. Sgambelluri 1.15, 10. Jimenez (Spa) 1.40,34. Moerenhout 4,40,69. Van Hees- wijk 41.51, 84. Vries 45.18, 94. Hoffman 50.57. Route du Sud. Vierde etappe Saint-Gaudens - Peyragu- des: 1Mancebo (Spa) 4.08.52,2. Gonza lez (Spa), 3. Brozyna (Pol), 4. Halgand (Fra) 0.19,5. Gomez (Spa) 0.30. Eindstand: 1. Brozyna 16.46.57, 2. Man cebo 0.12,3. Halgand 0.37,4. Demarbaix (Fra) 1.52, 5. Gonzalez 2.01. Zeilen Veere. 24 uursrace Veerse Meer. Klasse 1: 1. (Screwball) Van Pagee; 2. Joyce) Bezemer; 3. (Beau Bateau) Van Zweden. Klasse 2: 1. (Swinger) Nagte- gaal; 2. (Zeekoets) Koel; 3. (Wolkentrap per) Schwenke. LAUSANNE - Het wereldan- tidopingbureau WADA en de wereldzwemfederatie (FINA) hebben zich verenigd in de strijd tegen doping. Dinsdag werd een verdrag gete kend dat WADA machtigt tot de start van de Olympische Spelen onaangekondigde dopingcon troles te houden. WADA zal intensief controleren in de voorbereidingsperiode van de zwemmers op de Spelen. Ongeveer de helft van alle in Sydney uitkomende zwemmers kan het wereldantidopingbu- reau verwachten. WADA kondigde bij monde van voorzitter Dick Pound aan dat het geïnteresseerd is in de EPO- test die de komende Tour de France in gebruik wordt geno men door de internationale' wielrenunieUCI. „Als blijkt dat het een goedwerkend controle- j middel is zullen we zeker aan-j kloppen met het verzoek de me-1 thode ook te mogen gebruikéh", zei Pound. SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 47