Boogerd verliest leiderstrui E Zomeravondclub viert jubileum Esmeralda Bral bereikt eindstrijd Oostkapelle-Kloetinge op zesde speeldag Krajicek raakt in Wimbledon-vorm Vast naar mobiel bellen sterk in prijs verlaagd. Nu vanaf 25 ct/min. Etappezege Dekker Schumacher snelste in Montreal Brard trainer ADO Den Haag Akkoord over Didier Martel Wereldrecord zwemmer Popov Schutters naar de Spelen Heister/Keen naar kwartfinale Nieuwe rechtszaak Berlusconi Westveer nationaal jurylid Dubbelspel levert eerste winnaars op uitslagen van onze sportredactie VLISSINGEN - Van de drie Zeeuwse hoofdklassers in het zaterdagvoetbal begint alleen Hoek de competitie met een thuiswedstrijd. De Zeeuws- Vlamingen spelen op zaterdag 2 september op eigen veld te gen Rijsoord. Kloetinge moet op de eerste speeldag naar GV- VV in Veenendaal. Het pas ge promoveerde Oostkapelle start met een uitwedstrijd tegen Huizen. De eerste Zeeuwse derby laat zes weken op zich wachten. Op de zesde speeldag komt Oost kapelle voor eigen publiek in actie tegen Kloetinge. Drie we ken later speelt Kloetinge thuis tegen Hoek en op de twaalfde speeldag staat Hoek-Oostka- pelle op de kalender. De indeling van de hoofdklasse met de Zeeuwse teams ziet er als volgt uit: AS WH, GVW, Achilles Veen, Beursbengels, Huizen, Spar ta Nijkerk, Hoek, Rijsoord, Kozak ken Boys, Oostkapelle, Spaken burg, Bennekom. Kloetinge, Dovo. Programma van de eerste competi tiehelft voor de Zeeuwse ploegen: zaterdag 2 september: GWV- Kloetinge, Huizen-Oostkapelle, Hoek-Rijsoord. Zaterda 9 septem ber: Kloetinge-ASWH, Oostkapel- le-Beursbengels, Dovo-Hoek. Za terdag 16 september: Kloetinge- Dovo, Achilles Veen-Oostkapelle, Sparta Nijkerk-Hoek. Zaterdag 23 september: Bennekom-Kloetinge, Oostkapelle-GWV, Hoek-Huizen. Zaterdag 30 september: Kloetinge- Spakenburg, ASWH-Oostkapelle, Beursbengels-Hoek. Zesde speeldag: Oostkapelle- Kloetinge, Hoek-Achilles Veen. Zevende speeldag: Bennekom- Oostkapelle, Kloetinge-Kozakken Boys, GVW-Hoek. Achtste speel dag: Oostkapelle-Spakenburg, Rijsoord-Kloetinge, Hoek-ASWH. Negende speeldag: Oostkapelle- Dovo, Kloetinge-Hoek. Tiende speeldag: Kozakken Boys-Oostka- pelle, Hoek-Bennekom, Sparta Nijkerk-Kloetinge. Elfde speel dag: Oostkapelle-Rijsoord, Spa kenburg-Hoek, Kloetinge-Huizen. Twaalfde speeldag: Hoek-Oostka- pelle, Beursbengels-Kloetinge. Dertiende speeldag: Kozakken Boys-Hoek, Oostkapelle- Sparta Nijkerk, Kloetinge-Achilles Veen. van onze sportredactie VERBIER - Pascal Hervé werd vrijdag de nieuwe leider in de Ronde van Zwitserland. De Fransman, rijdend voor het Ita liaanse Polti, won de vierde etappe, van Fribourg naar Ver bier, door in de slotklim zijn me devluchters achter zich te laten. Michael Boogerd, gestart in de leiderstrui, finishte op ruim 5 minuten. Rabobank-ploegleider Adri van Houwelingen vond het verlies van Boogerd niet zorgwekkend. „Michael gaf aan dat hij van daag niet zo goed was. Hij had natuurlijk een dag eerder 100 kilometer mee op kop gereden. Daarbij is dit zijn eerste optre den in een grote wedstrijd sinds lange tijd." Boogerd werkt rustig aan zijn Tourvorm. Rabobank vertrekt overigens met zes Nederlanders in de Ronde van Frankrijk. Dat heeft de ploegleiding vrijdag bekendgemaakt. De zes zijn Boogerd, Leon van Bon, Jan Bo ven, Maarten den Bakker, Erik Dekker en Mare Lotz. De ploeg wordt gecompleteerd met de Zwitser Markus Zberg, de Belg Mare Wauters en de Duitser Grischa Niermann. Als reserves zijn Steven de Jongh, Rolf Sö- rensen en Aart Vierhouten aan gewezen. De Tour begint op 1 ju li in Futuroscope. Jan Ullrich maakte vrijdag een goede indruk in Zwisterland. De Duitser sloop mee in een ont snapping die zo'n 40 kilometer voor de finish begon. In de slot klim viel de groep uit elkaar. Hervé koos voor de aanval en kwam alleen aan. Op een kleine 40 seconden werd de Zwitserse oud-wereldkampioen Camen- zind tweede, net voor de Itali aan Zanetti. Ullrich finishte op 53 seconden als zevende. In de Ronde van Zweden won Erik Dekker na de proloog nu de tweede etappe, een rit van. Motala naar Eskilstuna over ruim 200 kilometer. Dekker maakte deel uit van een kop groep van zes renners, onder wie ook leider Michael Andersson. Bij een valpartij ging Andersson met nog twee renners onderuit. Dekker ging door en klopte in de sprint de Zweed Martin Rittsel en de Noor Stig Kristiansen. Andersson finishte op 26 secon den in het peloton en behield de leiderstrui. Dekker is tweede op 17 seconden. In de Ronde van Catalonië won de Duitser Erik Zabel de tweede etappe, een rit van Vilaseca naar Vilanova i la Geltru. Zabel ver sloeg in de massasprint zijn landgenoot Marcel Wüst ANP/AFP MONTREAL - De Duitse Formule 1-coureur Michael Schumacher (foto) klokte vrijdag de eerste tijd bij de vrije training voor de Grand Prix van Canada. Op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal bleef hij met een tijd van 1.21.304 de Braziliaan Rubens Barrichello en de Brit David Coulthard voor. Jos Verstappen eindigde de training op de zevende plaats. Verstappen reed in zijn Arrows een snelste ronde van 1.22,460. foto Shauri Best/AP van onze sportredactie RIJSWIJK - Richard Krajicek is zich snel thuis gaan voelen op gras. De Muiderberger, die in 1996 Wimbledon won, be reikte vrijdag bij in Halle de halve finale door de Duitse ti telverdediger Nicolas Kief er te verslaan: 7-5 5-7 7-6. Kraji cek, die nu Michael Chang treft, liet 25 aces turven. Net als Krajicek (knie) was ook Kiefer lang uitgeschakeld. Een voetblessure hield hem negen weken aan de kant. De Duitser speelde niettemin goed, Krajicek beter. „Een pri ma voorbereiding. Ondanks de lange pauze is mijn spel op gras in orde", zei Kiefer. Dat van Krajicek, door zijn knie operatie gezakt naar de 70e plaats op de wereldranglijst, was meer dan in orde. De Ne derlander dwong in de mes scherpe partij, die ruim twee uur duurde, zijn geluk af. Op beslissende momenten gaf hij de juiste klappen, bijvoor beeld in de tiebreak van de derde set: 7-3. „In deze vorm wint Richard het toernooi", voorspelde Kiefer. ANP/SID DEN HAAG - Stanley Brard is de nieuwe trainer van ADO Den Haag. Hij volgt Rob Meppelink op die ontslag nam. Brard (41) was de laatste vier jaar werkzaam bij Vitesse als assis tent-trainer. Hij debuteert bij ADO Den Haag als hoofdtrai ner en zal bij de Haagse club ook de positie van technisch directeur vervullen. Voor die functie polste de club Leo Been hakker, maar die beval Brard aan. ANP ARNHEM - Vitesse en FC Utrecht hebben vrijdag een ak koord bereikt over de transfer van de Fransman Didier Mar tel. Die overgang was in een impasse geraakt nadat bij een medische keuring een heupafwijking was geconstateerd. Vitesse stelde voor de gevraagde afkoopsom in termijnen te betalen. Daarmee ging FC Utrecht niet akkoord. Een woord voerder van de Arnhemse club meldde vrijdag dat beide par tijen overeenstemming hebben bereikt. Het bestuur van Vi tesse gaat er vanuit komende week met Martel, die geen hinder ondervindt van de afwijking, de besprekingen af te kunnen ronden. De Fransman is na Patrick Pothuizen. Edwin Zoetebier en Tim Cornelisse de vierde aankoop van de Arn hemmers. ANP MOSKOU - De Russische zwemmer Alexander Popov heeft in Moskou het wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. Popov tikte aan in 21,64 en brak de tien jaar oude toptijd van de Amerikaan Tom Jager (21,81). De Rus werd vorig jaar tij dens de EK in Istanbul op dit onderdeel derde achter winnaar Pieter van den Hoogenband. RTR ANTALYA - De handboogschutters mogen naar de Olympi sche Spelen in Sydney. Het mannen team, bestaande uit Fred van Zutphen, Henk Vogels en Wietse van Alten, dwong op het onderdeel recurve olympische kwalificatie af tijdens de EK in Antalya. Door winst in de eerste finaleronde tegen Groot- Brittannië (240-234) kwamen ze bij de eerste acht, genoeg om aan de vormbehoudseis van NOCNSF te voldoen. Van Zut phen, Vogels en Van Alten mogen in Sydney ook in de indivi duele wedstrijd uitkomen. Het Nederlandse vrouwenteam is in Antalya Europees kampioen geworden op het onderdeel compound. In de finale versloegen Irma Luyting, Annemarie Puts en Olga Zandvliet Frankrijk in de barrage. ANP KOBE - Tafeltennissers Danny Heister en Trinko Keen heb ben in Kobe in het dubbelspel de kwartfinale van de Japanse Open bereikt. Het duo versloeg in de tweede ronde de Japan ners Nakamoto en Ito met 21-10 21-9. De Nederlanders tre den zaterdag in de kwartfinale aan tegen de Denen Tugwell en Maze. Tugwell was in het enkelspel te sterk voor Keen. Hei ster won een potje van de Japanner Kobahashi, maar ging vervolgens onderuit tegen de Chinees Ma Lin. ANP MILAAN - Voor een rechtbank in Milaan is vrij dag een proces begonnen tegen mediamagnaat en ex-premier Silvio Berlus- coni. Hij wordt beschuldigd van fraude bij de aankoop van een speler voor AC Milan in 1992. Berlusconi, eigenaar van de voetbalclub, zou met de boeken hebben geknoeid bij de aan koop van Gianluigi Lentini. Torino, de club waar Lentini vandaan kwam, ontving 18 miljard lire (ruim 24 miljoen gul- I t den). Onder tafel betaalde Milan nog eens 10 miljard (13,8 r milj oen)zegt het openbaar ministerieAP 1 door Peter van Kouteren HULST - In het Rabo Reynaer- toernooi in Hulst zijn de eerste finalisten bekend. De gerouti neerde Esmeralda Bral verze kerde zich in de sterkst bezette vrouwencategorie van een plaats in de eindstrijd, door Wendy de Kesel in drie sets te verslaan. Christianne Lambert plaatste zich door winst in het D2-enkelspel ten koste van Elly de Theije voor de finale. Esmeralda Bral had een aan loopje nodig om zich van de veel jongere Wendy de Kesel te ont doen. De Kesel sloot de eerste KAPELLE - Niet alleen de Zeeuwse dressuurruiters tim meren aan de weg. Ook de het peil van het Zeeuws jurykorps neemt toe. Piet Westveer slaagde onlangs met lof voor het examen voor nationaal jurylid. Het jurylid uit Kapelle mag hierdoor com binaties in de nationale klasse Zwaar beoordelen. set winnend af (6-3), maar trof daarna een opponente, die al haar ervaring in de strijd gooi de. Dat resulteerde in een boei ende partij, die uiteindelijk door twee setzeges met 6-4 in het voordeel van Bral werd be slist. Zij treft zondagmiddag de winnares van de ontmoeting tussen Fannie Kool en Lotje Kerckhaert. Dennis de Block (winst op Pa trick Vonk) en René van Gassen (door een overwinning op Mare Matthijs) schaarden zich bij de laatste vier in het mannenenkel C2. Inghels In het mannenenkel Dl verze kerde Jelle Inghels zich van een plaats in de halve eindstrijd, door Wil de Roeck twee keer met 6-1 te verslaan. Marco Duchei- ne plaatste zich door winst op Norbert Baert (6-3, 6-4) in het D2 bij de laatste vier. Bij de vrouwen D2 reikte Ineke Volle man door winst in drie sets op Tonnie van Zwol tot de halve fi nale. De eerste toernooizege werd op geëist door het duo Tom Huis en Niek de Koster. Het tweetal re kende in het mannen dubbel spel BI in een poule af met alle tegenstanders. Boeiend in die poule was vooral de ontmoeting tegen het als eerste geplaatste koppel Alexander Bauwens en Patrick Vervaet: 6-4, 3-6, 7-5. SAS VAN GENT/IJZENDIJKE - Op het ABN AMRO/Tiola kids in IJzendijke zijn de eerste twee winnaars bekend. In het ge mengd dubbel was de titel voor Marloes Provoost en Wouter van de Houck. Bij de jongens dubbel waren Kevin en Kenny de Rooy de sterkste. Het gemengd dubbel tussen Van de Houck/Provoost en Lievens/ Kuypers was na twee sets in evenwicht (6-3 3-6). In de derde en beslissende set hadden Van de Houck/Provoost meer in houd (6-2). Bij de jongens dub bel t/m 12 jaar waren de broers De Rooy te sterk voor hun leef tijdsgenoten. Tot de laatste par tij gaven ze geen set uit handen. Ook in de laatste partij tegen Van de Bulk/Bakel hielden ze de nul vast 6-0 6-0. Sophie de Schepper (meisjes t/m 12 jaar) bereikte de finale ten koste van Annemijn de Graaff: 7-5 6-3. In Sas van Gent op het ATO Zuid Chemie jeugdtoernooi be reikten Mandy Wolfert (t/m 12 jaar) de halve door een overwin ning op Judith Rikken 13-5. Bij de meisjes tot 14 jaar werd Machteld Fraanje de eerste fi nalist, door Karlijn Agten te verslaan: 6-1 6-3. Rian de Ritter plaatste zich bij de meisjes tot 10 en tot 12 jaar voor de kruisf- nales. Tegen Mandy Wolfert werd het 11-3, waardoor beiden de kruisfinales bereikten. In de klasse tot 12 jaar klopte ze Chrissy van Strien 20-0. Advertentie In het weekend belt u het voordeligst een mobiel nummer v^n KPN Telecom met uw vaste KPN Telecom aansluiting. U betaalt dan slechts 25 cent per minuut.* Maar ook de tarieven voor het bellen op andere tijdstippen zijn flink in prijs verlaagd. En tevens wordt het bellen naar andere mobiele operators aantrekkelijker. Als u de exacte tarieven wilt weten, bel dan gratis de ZelfServiceLijn 0800-0429 of surf naar www.kpn.com Starttarief: 10 cent per gesprek. De zomeravondvoetballers van VAW uit Vlissingen, die dit weekeinde het vijftigjarig bestaan vieren, tijdens een zaalvoetbaltoernooi in 1980. foto PZC door Ron de Waal VLISSINGEN - De toekomst van het zomeravondvoetbal in Vlissingen ziet er niet al te rooskleurig uit. Zoals in alle regio's is de belangstelling sterk verminderd, maar VAW (Van Alles Wat) vormt daarop een positieve uitzondering. De club van voorzitter Kees Noya viert dit jaar het vijftig jarig bestaan. Kort na het opstarten van het zomeravondvoetbal, begin 1950, werd op 1 april VAW op gericht door de heer De Nooij- er uit Oost-Souburg. De naam van de vereniging werd al snel gevonden, omdat er behalve uit Vlissingen ook uit Mid delburg en Oost-Souburg aanmeldingen kwamen, met spelers van de meest uiteenlo pende leeftijden. „Het was dus echt van alles wat", ver telt de huidige voorzitter Kees Noya. De club begon met 43 leden, verdeeld over twee teams die in competitieverband uit kwamen. Inmiddels is de belangstelling voor het zo meravondvoetbal dusdanig afgenomen, dat twee jaar ge leden de competitie in Mid delburg zelfs moest worden stopgezet. De competitie in Vlissingen bestaat uit vijftien ploegen, verdeeld over twee poules. Volgens Noya, die vijf jaar ge leden de voorzittershamer ter hand nam, is er wel een oor zaak voor de terugloop. „Veel voetballers spelen al ergens in de zaal of op het veld in com petitieverband. Die hebben dus al verplichtingen." Toch vindt Noya dat er juist wel de gelijk voordelen aan het zo meravondvoetbal zitten. „Voor de voetballers die geen verplichtingen willen aan gaan, en puur voor de ont spanning een lekker partijtje willen voetballen, is dit een uitstekende mogelijkheid." Noya: „Omdat er bij het zo meravondvoetbal over het al gemeen wat minder getrainde voetballers op het veld ver schijnen, zijn de spelregels wat aangepast. De speeltijd is tweemaal een halfuur en het is ook toegestaan om vijf keer in een wedstrijd te wisselen. Dat moet de drempel iets verla gen." Toch is inmiddels ook het le dental van VAW teruggelo pen. De club van Noya telt nog ruim twintig leden, maar komt nog steeds met een team in competitieverband uit. Ook in de zaalcompetitie heeft VAW twee teams ingeschre ven. Om in die zaalcompetitie uit te mogen komen, heeft VAW als stelregel dat ook meespelen in het zomer avondvoetbal een vereiste is. Moeizaam Behalve dat het vinden van spelende leden steeds moeiza mer gaat, zijn ook de be stuursleden dun gezaaid. Noodgedwongen moest de 35- jarige Noya vijf jaar geleden als voorzitter aantreden, maar spijt van die stap heeft hij allerminst. Als voorzitter heeft Noya al een belangrijke koerswijziging van het zo meravondvoetbal meege maakt. Vanaf vorig jaar is de regionale zomeravondvoet balvereniging in het leven ge roepen, die helemaal is losge koppeld van de KNVB. „We zijn alleen nog verzekerd via de KNVB, voor de rest hebben we een hoop kosten kunnen uitbannen door deze vereniging op te richten", ver klaart Noya. Bang dat de terugloop blijft voortduren, is Kees Noya niet. Het is heerlijk om je een paar uurtjes aan de dagelijkse sleur te kunnen onttrekken. En ge lukkig zijn er bij ons nog ge noeg die er zo over denken, anders hadden we het geen vijftig jaar volgehouden." Autosport Montreal. WK Formule 1, GP van Cana da. Vrije training. 1. Michael Schuma cher (Dui) Ferrari 1.21,304, 2. Barrichello (Bra) Ferrari 1.21,398,3. Coulthard (GBr) McLaren 1.21,850, 4. Hakkinen (Fin) McLaren 1.22,250, 5. Irvine (GBr) Jaguar 1.22,319, 6. Herbert (GBr) Jaguar 1.22,449, 7. Verstappen (Ned) Arrows 1.22,460. Handboogschieten Antalya. EK, finaleronde teams. Vrou wen, compound. Kwartfinale: Neder land (Luyting, Puts, Zandvliet) - Duits land 249-224. Halve finale: Nederland - Engeland 248-233. Finale: Nederland - Frankrijk 245-245, barrage: 28-26. Eind stand: 1Nederland, 2. Frankrijk, 3. Enge land, 4. Italië, recurve, eindstand: 1. Tur kije, 2. Duitsland, 3. Italië, 4. Oekraïne. Mannen, recurve: Achtste finale: Neder land (Van Zutphen, Vogels, Van Alten) - Groot-Brittannië 240-234. Kwartfinale: Nederland - Italië 244-240. Halve finale: Nederland - Frankrijk 251-238. Finale: Nederland - Turkije 227-237. Eindstand: 1. Turkije, 2. Nederland, 3. Frankrijk, 4. Oekraïne. Nederland naar Olympische Spelen. Sportprijsvragen Lucky day van vrijdag 16 juni. 3-6-7-8-11-13-17-20-34-42-44-48-49-52- 56-57-62-69-74-77. (onder voorbehoud) Tennis Halle (Dui). Mannen, 2,2 miljoen gulden. Kwartfinale: Krajicek (Ned) - Kiefer (Dui/2 7-5 5-7 7-6, Prinosil (Dui) - Lapentti (Ecu/3) 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/1- Escu- de (Fra/7) 7-6 6-3, Chang (VSt) - Federer (Zwi) 7-5 6-2. Halve finales: Krajicek Chang, Kafelnikov - Prinosil. Londen. Queens, mannen, 1,9 miljoen gulden. Kwartfinales: Sampras (VSt/2) - Bryan (VSt) 6-4 6-4, Pozzi (Ita) - Safin (Rus/7) 7-5 7-6, Hewitt (Aus/6) - Pioline (Fra/4) 6-4 6-4, Sanguinetti (Ita) - Pavel (Roe/12) 3-6 7-6 6-3. Birmingham. Vrouwen, 425.000 gulden. Kwartfinale: Tauziat(Fra/1)-Sidot (Fra/7) 7-55-7 7-6, Tanasugarn (Tha/16)-Halard- Decugis (Fra/2) 6-4 6-4, Raymond (VSt/6) - Capriati (VSt/3) 6-2 4-6 7-5, Cara Black (Zim) - Brandi (VSt/8) 6-3 7-5. Tasjkent (Oez). Vrouwen, 300.000 gul den. Kwartfinales: Pitkowski (Fra/2) - Zaporozjanova (Oek) 6-0 6-0, Schiavone (Ita) - Poetsjek (WRu) 6-3 6-3. Toelyaga- nova (Oez) - Bovina (Rus) 6-3 3-0 opgave Bovina, Jing-Qian (Chn/4) - Obziler (Isr) 6-1 6-3. Hulst. Rabo Reynaerttoernooi. Mannen, enkelspel C2: De Block-Vonk 6-3,7-6; Van Gassen-Matthijs 6-1, 6-3. Dl: Inghels-De Roeck 6-1,6-1D2: Ducheine-Baert 6-3,6- 4. Dubbel BI: Bauwens/Vervaet-Bolssens- /De Witte, w.o. Bauwens/Vervaet, Huis- /De Koster-Bauwens/Vervaet 4-6, 6-3, 7- 5; Huis/De Koster-Roctus/Schepper 6-2, 7-5. Cl: Cant/Martens-Van Tatenhove- /Verstraeten 6-0, 6-2; Bogaert/Van Gas- sen-Missiaen/Versprille 6-2,6-2. C2: Mat- thijs-Van Mossevelde 3-6, 6-3, 6-1. Dl: Nachtegael/Van Pamelen-De Bruin/De Roeck 6-1, 6-0; Van Overdulve/Van Graefschepe-Van der Klooster/Schakel 6-4,4-6,7-6. Vrouwen, enkel C2: Bral-De Kesel 3-6,6- 4, 6-4. D2: Lambert-De Theije 6-0, 6-4; Volleman-Van Zwol 6-1,6-7,6-4. Dubbel C2: Boes/Kint-Hamelink/Roodzant w.o. Boes/Kint; Kerckhaert/De Kesel-Boes- /Kint 6-1, 6-1. D1: Jongelie/Lievers-Fer- mont/Rodrigo 6-0, 6-7, 6-1; De Ruijck- /Steijaert-Hamelink/De Zeeuw 7-6, 6-3. D2: Goossen/Rademakers-Kint/Menu 6- 2,6-3. Gemengd dubbel Cl: Visser/Houg-Ver- haegen/De Kort 6-2, 2-6, 6-1. C2: De Jon ge/De Roeck-Blanckaert/Schakel 3-6,6-1, 7-6. D1Van Meele/De Smit-Van de Voor de/Van Dorsselaer 6-3, 4-6, 7-5. D2: De Bakker/Mulder-Sanderse/De Kort 6-2, 5- 7,6-4. IJzendijke. Jeugdtoernooi ABN AMRO- /Tiola kids. Jongens enkelspel. T/m 14 jaar: Sander Dhont-Maarten Buysse 7-5, 6-3. Sebatian Groosman-Nathan de Baare 6-2, 6-0. T/m 14 jaar: Sander Dhont-Maarten Buysse 7-5,6-3. Sebas tian Groosman-Nathan de Baare 6-2, 6-0. T/m 16 jaar: Eric Sponselee-Albert Maas 6-1,6-4. Jongens dubbelspel. T/m 12 jaar: Sven van de Bulck/Boyd Bakels-Kevin en Ken ny de Rooy 0-6,0-6. Meisjes enkelspel. T/m 12 jaar halve fi nale: Sophie de Schepper-Annemijn de Graaff 7-5, 6-3. T/m 16 jaar: Martfne Daelman-BrigithdeWaele6-3,5-7,6-4. Meisjes dubbelspel. T/m 16 jaar: Nadine Brenner/Stefanie Ekkebus-Daisy Boog- aard/Marloes Provoost 6-2, 6-3, Imre van Overloop/Anke Riemens-Theuni Meyaard/Brigith de Waele 6-16-2. Gemengd dubbel: Bas Lievens/Maud Kuypens-Christophe de Krijger/Daisy Boogaard 6-1, 6-3. Bas Lievens/Maud Kuypens- Wouter de Houck/Marloes Provoost 3-6,6-3, 2-6. Sas van Gent. ATO Zuid Chemie jeugd toernooi. Meisjes enkelspel. T/m 10 jaar: Rian de Ritter-Mandy Wolfert 11-3. T/m 12 jaar: Chrissy van Strien-Rian de Ritter 0-20, Leonie Agten-Jeske Boeding 12-2, Mandy Wolfert-Judith Rikken 13-5. T/m 14 jaar: Machteld Fraanje-Karlijn Agten 6-1,6-3. Meisjes dubbelspel. T/m 12 jaar: Chrissy van Strien/lsabel Vereecken-Martine de Miliano/Tessa Lammes 1-6,0-6. T/m 14 jaar: Leontien Dingehouts/Stefanie Pau- wels-llse Culen/lrene Knegtel 6-3,6-0. Wielrennen Verbier. Ronde van Zwitserland. Vierde etappe, Fribourg - Verbier: 1. Hervé (Fra) 156 km in 3.46.51, 2. Camenzind (Zwi) 0.39, 3. Zanetti (Ita), 4. Dufaux (Zwi), 5. Teterioek (Kaz), 6. Nardello (Ita) 0.46, 7. Ullrich (Dui) 0.53,8. Rodriguez (VSt) 1.37, 9. Mason (Ita) 2.12,10. Casagrande (Ita), 41. Boogerd 5.23, 56. Den Bakker 7.53, 87. Lotz 16.05, 92. Vandenbroucke (Bel). Klassement: 1. Hervé 13.07.47, 2. Ullrich 0.44,3. Camenzind 0.47,4. Nardello 0.49, 5. Zanetti 1.21,6. Rodriguez 1.27,7. Tete rioek 1.35.8. Dufaux 1.44,9. Casagrande 2.24,10. Belli (Ita) 2.36,30. Boogerd 4.49. 45. Den Bakker 7.49,75. Lotz 17.11. Vilanova. Ronde van Catalonië. Tweede etappe, Vilaseca - Vilanova i la Geltru: 1. Zabel (Dui) 160 km in 3.52.47 (41,317 km/u), 2. Wüst (Dui),3. Klemencic (Slv), 4. Fernandez (Spa), 5. Hoffman (Ned), 6. Trenti (Ita), 7. Svorada (Tsj), 8. Gerrikagoitia (Spa), 9. Hincapie (VSt). 10. Martin Perdiguero (Spa). 34. Van Hees- wijk, 73. Moerenhout, 88. Vries. Klasse ment: 1. Serrano (Spa) 4.19.09,2. Nicolas Jalabert (Fra), 3. Luttenberger (Oos), 4. Canada (Spa), 5. Pena (Spa), 6. Gonzalez (Spa) ,7. Diaz (Spa), 8. Martin Perdiguero 0.02, 9. Vicario (Spa), 10. Cerezo (Spa), 17. Van Heeswijk 0.06, 92. Moerenhout I.10,93. Vries, 95. Hoffman 1.13. Eskilstuna. Ronde van Zweden. Derde etappe, Motala - Eskilstuna: 1. Dekker (Ned) 4.25.34,2. Rittsel (Zwe), 3. Kristian sen (Noo), 4. Hondo (Dui) 0.21, 5. McE- wen (Aus), 6. Nijs (Bel) 0.26, 7. Arvesen (Noo), 8. Turicchia (Ita), 9. Hushovd (Noo 10. Guns (Bel), 15. De Jongh, 31. Van El ven, 53. Van Katwijk 0.35, 56. Groenen- daal, 58. Koerts, 60. Boerman, 80. Kna- ven, 93. Hey 4.31, 112. Hordijk 10.07. Klassement: 1. Andersson 12.26.57, 2. Dekker 0.17, 3. Malberti (Ita) 0.18, 4. Ax- elsson (Zwe), 5. Noé (Ita) 0.33, 6. Rittsel 0.35, 7. Brochard (Fra) 0.49, 8. Arvesen (Noo) 0.55, 9. Blaudzun (Den) 1.04, 10. Ljunqvist (Zwe) 1.05, 34. Groenendaal 3.03, 53. Knaven 7.48, 66. De Jongh II.24, 77. Van Katwijk 13.08, 90. Hey 17.01, 94. Koerts 17.40, 95. Boerman 18.30, 97. Van Elven 20.36, 112. Hordijk 30.53. De Haan (Bel), elite met contract. 1. De- clercq (Bel) 166 km in 4 05.00,2 Van der Wolf (Ned), 3. Talen (Ned). Boise (VSt). Women's Challenge. Acht ste etappe, Payette Valley - Boise: 1 Teutenberg (Dui) 127 km in 3.22.41, 2. Gaudry (Aus), 3. Barry (VSt). Klasse ment: 1. Zilioete (Lit) 21.47.19, 2. Wilson (Aus) 1.36,3. Longo (Fra) 2.40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 78